^Duathlon: goed Jyoor herhaling 3®! m hl «lp ze tandje!. ll Texelse turners krachtig tijdens voorwedstrijden Aantrekkelijke wedstrijd Texel-VZV door vele fouten Zevenklapper voor Dosterend Zaterdag taal< 9°ed °P /oetbaluitslagen Texelse Boys deelt punten met Westzaan ~Y Verrassende winst van Oosterend op Zuidermeer Opnieuw winst Tetak tafeltennissers De Pins sterk in bowlingcompetitie Geslaagd ftmDINSDAG 15 MAART 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 9 ^Wielervereniging Texel en Toerclub axi 2000 kijken met tevredenheid srug op de „duathlon" die zater- ag bij wijze van experiment voor e eerste keer op Texel werd ge- ouden. Het loop- en fietsevene- fient trok 32 deelnemers (waaron- er vier vrouwen) en werd mede lank zij de zorgvuldige voorberei- ling van de organiserende vereni- ingen een succes. mrel het lopen als het fietsen werd emoeilijkt door een krachtige en snij- lend koude wind, die vooral op de lellende gedeelten van het parcours en foltering was. Drie senioren en St, veteraan slaagden er niet in de be- iroeving tot een goed eind te brengen haakten voortijdig af, waaronder Irie nog voor het loopgedeelte begon, nitiatiefnemers waren Loek van Vliet, j-afi Zijm en Dirk Vinke. Die wilden ^en triathlon zonder zwemmen omdat iveel sporters prima kunnen lopen ietsen maar in het water weinig een doelpuntrijke wedstrijd leeft Oosterend voor het publiek len aantrekkelijke wedstrijd Sïspeeld. Was bij de rust de stand 2. de eindstand was 7-3 in het 'oordeel van de Oosterenders. Om yat dichter bij de middenmoot te tomen moest er van directe con- ;urrent MFC gewonnen worden, loals vaker in thuiswedstrijden, is ook nu de inzet weer prima 'in iedereen pakte vanaf het begin d na vijf minuten wist Rien Brouwer Ie MFC doelman te passeren na een ic'terke actie waarmee hij zijn stijgende orm bewees. Kort na de openingstref- 3r was het Jan Eelman die profiteerde jP an een afgeslagen aanval door de C/]lecht verwerkte val in te tikken. -^v,|echt wegwerken in de verdediging J an MFC was ook de oorzaak van de lieerde goal van Kees Bremer; door loed doorzetten kon hij de bal intik- en, na een goed half uur spelen werd iet 4-0 door weer een goal van Jan ielman op maat weggestuurd door Ar- ;o Eelman. Toch was het niet zo dat |g|ji/IFC zich hierbij neerlegde. De kwali- lit die toch wel in deze ploeg zat fcerd ook in doelpunten omgezet. Met jö^stevige wind in de rug werd tijdens ^Jteleerste helft in de laatste vijf minu te© nog twee maal gescoord. De con- B^8Pitratie in de Oosterend verdediging /vas even weg en dit had direct gevol- Zelfs een derde tegengoal leek te len maar het keiharde schot beland- op de lat met een 4-2 stand werd eerste helft afgesloten. De tweede :t begon voor Oosterend meteen r goed. Met de wind nu in het rdeel werd de eerste aanval meteen erond door Aart v/d Brink die een rd schot, dat terugsprong van de per weer inschopte. Hierna was het 'eer vrij snel raak door een doelpunt Erwin Koning die ook op een d gespeelde wedstrijd kan terug- Nog even kwam MFC terug door doelpunt van Dirk Hoos maar ver liet Oosterend het niet komen. De idstrijd goed onder controle hebben- wist Erwin Koning in de laatste mi- :en zijn tweede en voor Oosterend zevende goal te scoren waardoor FC in een wedstrijd een derde van al tegengoals in de competitie moest :asseren. Zaterdag 12 maart 1988 KNVB, afdeling Noordholland: SVO/Z-MFC 7-3 presteren. (Bij de prijsuitreiking veron derstelde wethouder Piet Zegers dat de duathlon was bedacht door men sen die zelf niet goed kunnen zwem men en dat was niet geheel bezijden de waarheid). Bovendien was er be hoefte aan een wedstrijd bij de over gang van fiets- en loopseizoen. Het aantal deelnemers had zaterdag nog wel wat hoger kunnen zijn; ken nelijk hebben veel mensen de kat uit de boom willen kijken. Alles wijst erop dat veel thuisblijvers wel van de partij zullen zijn als nog eens zo'n duathlon op touw wordt gezet. Volgens mede organisator Dirk Vinke is dat zeker de bedoeling, gezien de enthousiaste reacties van deelnemers en publiek. Daarbij staat men wel voor de vraag of men de deelname opnieuw beperkt wil houden tot Texelaars of dat ook overkantse duathlonners zullen mogen meedoen. De meningen zijn daar zeer over verdeeld. Waar de deelnemers zich de volgende keer niet aan schul dig zullen maken is ,,stayeren". Dat gebeurde nu een paar keer maar de overtreders hebben daarvoor strafpun- ten gekregen en weten nu dus dat dit aan elkaar hangen weinig profijtelijk is. Loek van Vliet werd bij de senioren winnaar. Dat was geen verrassing Van Vliet nam al direct een goede positie in en gaf die niet meer prijs. Tweede en derde werden respectievelijk Theo Boom en Jan Zijm. Bij de dames werd Nel Bruining eerste, gevolgd door Co- by Bakelaar. Voor een verrassing zorg de Daan Welboren door bij de vetera nen op fraai opgebouwde wijze eerste te worden. De hoogste eer bij de jeugd ging naar Denhard van der Slik- ke die ruim een minuut later werd ge volgd door Jordy Vinke. Alle deelne mers die de eindstreep haalden kregen naast een vaantje een diploma waarop hun resultaten waren aangetekend. Wethouder Piet Zegers irechtsheeft het startschot gegeven voor de eerste Texelse duathlon Tweede van links Loek van Vliet die als winnaar uit de bus zou komen Denhard van der Slikke eerste bij de jeugd. Uitslag: 1 Loek van Vliet eindtijd 2 13 44; 2. T Boom 2.18.45; 3 J Zijm 2.21.25; 4 S. Dob 2.31.24; 5 A. Barhorst 2.33.36; 6. R. Koger 2.36.07 7. W. Daman 2.36.35; 8. J Boogerd 2.37.20; 9. H. Stevens 2.38.53; 10. S. Appel 2 39.22, 11 B. J Bakker 2.41 33; 12. L. F van der Vis 2.45 50; 13. N. Koorn 2 46 08 Dames: 1. Nel Bruining 2.38 10, 2 C Bakelaar 2 43.54; 3. M Stark 2.47.06: 4. E. Kuip 2.54.42. Vetera nen 1 D Welboren 2 22 58. 2 D Vinke 2.28.50. 3. G. Jansen 2.29.45; 4 H. Maas 2.42.39; 5 T Takes 2.53.42; 6 J. Huydink 2 54.42 Jeugd: 1. D. van der Slikke 0.38.45; 2. J. Vinke 0 39 56, 3 R van der Slikke 0.40.50 4 U Visser 0 43 15, 5. J. Braam 0 44 02 Junioren: fixel A1-Reiger Boys A1 0-7 jVètervogels BTTexel B1 8-1 SVAP B1-Texel B2 afgelast meel C2-SVW C2 0-0 Posterend C1-HRC C2 3-1 hipillen: (WGW D2-Texel Dl 2-1 JfeXel D2-ZDH D1 2-1 posterend DI-Tex.Boys Dl 3-3 Texel E2-Tex.Boys E2 3-3 Rxel E1-De Koog E1 1-2 fis Koog F1-Oosterend F1 0-16 jfexel F1-ZDH F1 2-2 Zondag 13 maart 1988 Vierde klasse KNVB: jpel-VZV 3-3 KNVB, afdeling Noordholland: ALC De Koog 3-1 HpH-Kreileroord 0-1 Zuidermeer-Oosterend 2-4 ffiestzaan-Tex.Boys 2-2 ZAP 6-Texel 3 1-0 HRC 10-Texel 4 0-3 Posterend 2-WGW 6 4-1 Dames: Zeemacht-Oosterend 4-0 Recreatievoetbal: Texel-De Koog 2-0 Tegen hekkesluiter Westzaan heeft Texelse Boys In een spannende wedstrijd een 2-2 gelijkspel be haald. Op een zwaar, maar goed bespeelbaar veld was Westzaan de hardwerkende ploeg, maar het technisch vaardiger Texelse Boys was goed tegen het fysieke geweld opgewassen. De openingsfase was voor de eiland bewoners. Door goede combinaties, afgewisseld met verre passes op de spitsen, werd Westzaan teruggedron gen. Na tien minuten spelen werden de Zaankanters op een achterstand ge zet. Frank de Grave gaf van rechts een schuine dieptepass op de sprintende linkerspits Erik Schneider, die koeltjes doelman Kordes het nakijken gaf. Langzamerhand werkte Westzaan zich naar een overwicht toe. Met name hun middenvelders waren sterk in deze fase. Na een vrije trap halverwege de Boys-helft kon de defensie niet tot uit verdedigen komen. De opnieuw inge brachte bal werd met wat geluk in doel geknald door M. Beekhof. Met 1-1 werd de rust bereikt. De tweede helft startte Texelse Boys weer goed. Al na enkele minuten kon de gevaarlijke Erik Schneider tot de achterlijn doordringen en voorzetten. Frank de Grave kon met de punt van zijn schoen de bal richting doel krij gen, maar de bal was veel te zacht. Toen kreeg Texelse Boys alle medewer king van Westzaan-doelman Kordes, die de effectvolle bal door de vingers liet glippen en zijn ploeg een achter stand bezorgde. Westzaan gooide er nog een schepje bovenop en het toch al stevige spel ontaardde in vrij veel overtredingen. Scheidsrechter Draaisma hield zich niet goed staande in dit geweld en nam vrij veel dubieu ze beslissingen. Westzaan schiep zich kansen maar had de helpende hand van de man in het zwart nodig. Een aanvechtbare strafschop van A. Schaap werd door Kees Kooy fraai ge keerd. De veel te vroeg ingelopen P. Broertjes scoorde in de rebound de gelijkmaker. Scheidsrechter Draaisma was niet ge voelig voor protesten en weigerde ook de grensrechter te raadplegen. West zaan behield hierna een overwicht en s» V N P. Broertjes schoot van dichtbij de lat bijna in tweeën. Verder hield de Boys achterhoede met een uitblinkende voorstopper Bart van Heerwaarden de pot dicht. Aan de andere kant was Erik Schneider dichtbij een treffer, maar hij kon zijn stunt van twee we ken geleden niet herhalen. Beide ploe gen konden tevreden zijn met het be haalde punt. Oosterend heeft in Zuidermeer een verrassende maar toch dik verdien de overwinning behaald. Hoewel SVO tot twee keer toe een achter stand moest wegwerken, was de uiteindelijke 4-2 overwinning een juiste afspiegeling van de krachts verhouding. De wedstrijd stond on der leiding van de goed fluitende scheidsrechter Hoogeveen. Al snel na het begin van de wedstrijd nam de thuisploeg een voorsprong, Frans Eickhof zag een hard afstand schot door een Oosterend-verdediger van richting veranderen en onhoudbaar voor doelman Doede de Vries in het doel verdwijnen. Na deze vroege te genvaller had de SVO-ploeg het.aan vankelijk niet gemakkelijk. Zuidermeer drong aan en had bepaald geen geluk toen een inzet afketste op de paal. Halverwege de eerste helft kreeg Oosterend meer greep op het spel, vooral nadat Martijn de Veij de gelijk maker inschoot. De Veij werd fraai aangespeeld door Ralph Koning en met een schitterende lob passeerde hij doelman Pisak kansloos. De strijd was weer volkomen open en voor beide doelen ontstonden kansrijke situaties. Voor rust zou in de stand echter geen verandering meer komen. Na rust keek Oosterend al vrij snel weer tegen een achterstand aan. Dit maal was Arie Eickhof de maker van het doelpunt Uit een hoekschop kon Eickhof ongehinderd door de Oosterend-verdedigers inkoppen. Toch zou Oosterend ook nu al snel opnieuw langszij komen. Een vrije trap van Jitze Beintema zorgde voor zoveel paniek in de Zuidermeer-defensie dat Arnold Kaercher de bal vrij simpel in het doel kon tikken. Oosterend merkte zo gaan deweg dat er meer mogelijk was dan een gelijkspel. Zuidermeer had de grootste moeite met de snelle counters van de Oosterenders. Arnold Kaercher werd op de rand van het strafschopge bied onderuit gehaald en Jitze Beinte ma verzilverde de toegekende vrije trap. Zuidermeer moest toen wel ko men en de ploeg nam daarbij grote ri sico's. Veel resultaat had dit echter niet Als er al een gevaarlijke situatie ontstond, was daar voortdurend de goed keepende doelman De Vries. Een kwartier voor tijd besliste Martijn de Veij de wedstrijd. Beintema stuurde De Veij met een haarscherpe pass de diepte in en alleen voor doelman Pisak maakte de Oosterend-aanvaller geen fout. In de slotfase probeerde Zuider meer nog wel dichterbij te komen, maar zover liet Oosterend het niet komen. Veel fouten werden gemaakt tij dens de wedstrijd Texel-VZV, maar dit betekende tevens dat het voor het publiek een aantrekkelijke wedstrijd werd met zes doelpunten keurig verdeeld over beide ploe gen. Texel had de gehele wedsrijd een overwicht, maar moest goed letten op de snelle en gevaarlijke counters van VZV, De wedstrijd was nog geen vijf minu ten oud of Texel keek al tegen een 0-1 achterstand aan. Een dekkmgsfout in de Texelverdediging werd door de VZV-spits koppend afgerond. Het ant woord van Texel kwam na vijftien mi- Het seniorenteam van tafeltennis vereniging Tetak heeft zaterdag op nieuw winst geboekt. Men staat nu gelijk met Polisport op de eerste plaats. Zaterdag spelen bei de ploegen tegen elkaar. De senioren kregen Be Fair 3 uit Bree- zand op bezoek. Fred Mosk startte goed met 21-15 en ook de tweede set won hij met 22-20, na een 20-16 ach terstand. De wat grieperige Van der Veen speelde tegen alle verwachting in een goede partij. Hij won met 21-12 en 21-18. Frans Room kwam met 9-1 ach ter te staan in de eerste set. Hij kwam sterk terug en won met 21-18 en 21-10. Het dubbelspel, gespeeld door Mosk en Van der Veen, ging verloren in drie sets. Vervolgens verloor Mosk zijn tweede partij met 21-23 in de derde set. Room maakte 4-2 voor Tetak door in een zeer spannende partij in drie sets te winnen. Van der Veen maakte 5-2. Hij won vrij gemakkelijk in twee sets. Room, die in zijn vorige partij al veel gegeven had, verloor zijn laatste partij. Fred Mosk won zijn laatste par tij knap in twee sets. Hiermee werd het 6-3 voor Tetak Van der Veen ver loor zijn laatste partij in twee sets en zo werd de eindstand 6-4 voor Tetak. De junioren speelden tegen A-merk 4 uit Blokker. Alex Bakker opende met 21-17, de tweede set verloor hij met 19-21. In de derde set was Bakker goed op dreef en hij won met 21-14. Silvio Roest begon goed. Hij kwam na een 16-20 achterstand goed terug en won met 22-20. Ook de tweede set won hij knap met 21-17. Bram Spitzer had een slecht begin. Hij verloor met 18-21. In de tweede set kwam hij sterk terug en won met 21-17. De derde set ging gelijk op maar Spitzer verloor op het nippertje met 19-21 Het dub belspel door Silvio Roest en Alex Bak ker ging, ondanks goede tegenstand, verloren in twee sets. Eerstgenoemde moest meteen hierna weer spelen. Hij was nog wat vermoeid en verloor zijn partij. Alex Bakker zorgde voor 3-3 door zijn tweede partij in twee sets te winnen. Bram Spitzer had opnieuw een slechte start. Hij verloor de eerste set met 17-21. De tweede won hij zeer sterk met 21-11 en in de derde set ver loor hij weer: 19-21. Ook zijn derde partij ging verloren. Roest kwam er in zijn laatste partij niet meer aan te pas en verloor in twee sets. Alex Bakker, die zijn verjaardag vierde, maakte het feest compleet door ook zijn derde partij zeer knap met 16-21, 21-18 en 21-18 te winnen. Het werd dus een krappe nederlaag van 4-6. Zaterdag spelen beide teams een uitwedstrijd. De senioren gaan naar Schagen en spelen tegen Polisport. De junioren spelen in Wognum tegen Exopus. nuten spelen toen de beste man van Texel, Joost Brouwer de bal goed doorkopte naar Jan Hein Studulski die simpel kon scoren: 1-1. Texel maakte toen de fout te veel met de bal te gaan lopen, terwijl VZV veel directer speelde. Daarnaast speelde de Texel achterhoede erg onzeker. Typisch voorbeeld van deze onzeker heid was het tweede doelpunt van VZV keeper Bart Heerschap riep om de bal en Gerrie Plaatsman liet deze keurig kopen voor zijn doelverdediger, maar Heerschap schatte de situatie to taal verkeerd in waardoor de VZV spits eerder bij de bal was en 1-2 scoorde. Hoewel Texel enkele malen gevaarlijk voor het VZV doel verscheen kon men geen echte vuist maken. VZV counter de echter met een rendement van 100%, want ook de derde echte aan val werd door een slecht dekkende Texel achterhoede verkeerd beoordeeld en het was 1-3. Na rust een furieus aanvallend Texel De wedstrijd speelde zich vooral af op de helft van VZV dat zichtbaar in de problemen kwam. Texel kwam al snel op 3-2, toen Piet Monster geheel onverwacht over een gemakkelijk schot van Gerrie Plaats man heen stapte waardoor de VZV keeper totaal verrast werd. Trainer As- selman wisselde Wim van Veen voor Martin Bootsman en Texel begon agressiever te spelen. De wedstrijd werd steeds harder en bleef maar net binnen het toelaatbare. Een kwartier voor tijd kwam Texel aan de verdiende gelijkmaker. Een voorzet van rechts werd door good-old Klaas Dirk Koorn subliem ingekopt. Het laatste kwartier hebben beide ploegen volop kansen op de overwinning gehad, maar de aanvallers waren niet bij machte te scoren. Tijdens de damestrioleague hebben de pins zich weer eens van hun sterkste kant laten zien. De dames hadden in Winnie Schraag een goede bowlster die haar eigen sei- zoenrecordserie neerzette. De T- Fords hadden dan ook geen schijn van kans. Het met twee dames opererende Lollypops wist ondanks deze handicap toch de winst op Klavervier binnen te halen. Het op de eerste plaats afstevenende team van Tabakshop Mets maakte korte metten met CCM, met name Lib- berdien Witte wist haar balletje bij te dragen. In de woensdag/donderdag league is de spanning voelbaar tijdens de verhit te strijd die wordt geleverd door de di verse teams. Ook nu was er weer sen satie in de match tussen Tabakshop 't Centrum 1 tegen Eldorado. De eerste game ging naar Eldorado. Jan Mantje wist 183 neer te zetten. Maar toen kwamen de tabakartiesten opzet ten met 200 games voor Mieke Flens en Anneriet Keyzer, wat een gelijk spel opleverde. De Metro krijgt ook de smaak te pakken en wist ondanks hef tige tegenstand van Conny Vlaming van de Yuppies de vijfde overwinning op rij neer te zetten. Voor de Spare Ladies wist Tine Witte haar serie te verbeteren maar zij kon toch niet voor komen dat het IBS de overwinning pakte dankzij een in topvorm verkeren de Mare Schuyl. Dirk Bakker begon goed met een 171 game voor CBK in een sfeervolle wedstrijd tegen BTS Hordifood 2 die één punt konden mee nemen Ook 's avonds bleek Winnie Schraag in vorm en wist zij haar per soonlijk record te verbeteren voor de Champion Sisters. Graaf Spuiterij kon naar de overwinning fluiten. Theo Zuidewind wist met een werkelijk schitterend gemiddelde van 183 iede reen te verbazen, met name tegen stander het Y-Team was diep onder de indruk en moest de winst dan ook aan de Koogel laten Bij Stark en Co liet Martijn Kuiter met een serie van 632 de Buurtjes achter. Marco van der Vis legde het vuur na aan de schenen van, Dubbel El met een game van 221 en Tabakshop 't Centrum kon de winst binnen slepen. Het Kwartet maakte een grote klapper. Met Tiny Kok in de hoofdrol werd DX 11 aan de kant ge zet. Tiny Plaatsman gooide goed voor de Sommeltjes en Strandplevier 1 kon niet verder dan twee punten komen. Joke gooide voor Rentenaar Opel haar hoogste game, maar bij Hotel de Weal zette Rob Beumkes een baanrecord neer van 241 en sloot de partij hier door winnend af. In de dinsdagleague is, met nog maar twee wedstrijden te gaan de strijd om de eerste en tweede plaats in volle gang. Aan de leiding nog steeds de Top Oldies, die ook de ze week weer winst wisten te behalen. Dankzij het constante spelen van deze routiniers moesten de Pindrillers het ondanks een mooie 162 game van Lïb- berdien Witte afleggen. De nummer twee, BTS Hordifood 1, wist weer winst te behalen dankzij Frans Hop man sr. die goed op gang lijkt te ko men. BZP moest genoegen nemen met één punt dankzij een prima uit schieter van Dirk Bakker met 183. Cor Elsendoorn gooide voor Snackbar Ni- kadel een prima 191 game, toch was dit niet genoeg om de Slagers van le pe de Boer te imponeren. John Stevens uit Den Burg is geslaagd voor het koksdiploma aan de Culinaire Vakschool in Groningen. Zo'n negen turners van G.V.T. kon den afgelopen zondag niet even rustig bijkomen van de kringcom petitiewedstrijd van zaterdag. Zij reisden zondag af naar Edam om daar deel te nemen aan de tweede voorwedstrijd voor de districtskam pioenschappen. Dat de G.V.T.'s niet voor niets naar sporthal ,,Het Bol werk" waren gekomen bleek uit de goede eindklassering van enkelen. In mvo 6C (t/m 10 jaar) eindigde Rut- ger Zoetelief op een derde plaats ook Joost Brügemann eindigde als derde, maar dan in nivo 4C (t/m 14 jaar). Mark Jan Mulder deelde de concurren tie een klap uit door met meer dan één punt voorsprong als eerste te ein digen in nivo 4B. Ook Nico Stoter was goed op dreef. De G.V.Trtrainer wist turners met grote naam en faam achte4r zich te laten eindigen op de tweede plaats, in nivo 1B (senioren). De Sporthal ,,Het Bolwerk" beschikt over een prachtige turn-accommodatie en dat was dan ook een aanmoediging voor de Texelse turners om er weer vol tegen aan te gaan Ondanks vaak zere handen van de training van vrijdag en de wedstrijd van zaterdag bleken er zomaar weer hele mooie dingen te kunnen gebeuren met enkele G.VT. turners Opvallend in vergelijking met andere jaren is dat de successen in steeds meer nivo's behaald worden, door steeds meer turners. De groei van de vereniging zet zich voort in het aantal wedstrijdturners en hun presta ties. Ruther Zoetelief (derde), Michiel Spitzer (zesde) en Jasper Keizer (ze vende) hebben nog wel wat moeite om hun oefeningen te onthouden. Hierdoor gaan nog veel puntgen verlo ren, maar dit zal naarmate ze meer er varing krijgen steeds beter gaan. De derde plaats van Rutger was dan ook een knappe prestatie. Ook Joost Brügemann die de laatste tijd nogal wat moeite had met de kracht-onderdelen kwam met een pri ma prestatie voor de dag. Hoewel ook hier niet alles perfect ging wist hij toch de derde plaats veilig te stellen. Deze plaats geeft straks zeker recht op plaatsing voor de districtskampioen schappen. Mark Jan ging bijna gebrui kelijk weer zijn eigen weg. Onder be geleiding van Karei Dijker eiste hij de eeerste plaats voor zich op in niveau 4B. Om echter verder te komen zal Mark Jan vooral op rek en voltige meer onderdelen moeten gaan draaien. Tot slot mochten de senior-turners hun krachten meten. Al vanaf de eerste toestellen behoorde Nico Stoter tot de top drie. En het mag best een klein wondertje genoemd worden, want voor het eerst in zijn lange turnloop- baan wist Nico Henry de Jager en lo an Moraru voor te blijven. Alleen Mar co Scheufele van Volo Haarlem was even beter en eiste de eerste plaats voor zich op. Al met al heeft de vere- ninging G.V.T. zich weer nadrukkelijk in the picture" geturnd.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 9