lordifood stimuleert >VT-jeugdvoetbal met rie maal /5000r- Hein van Heerwaarden is Texel ontgroeid echte wedstrijd heren ivoko 4: 3-0 verlies Schaakclub houdt paastoernooi Belangrijk weekend voor SV De Koog Minivoetbaltoernooi bij SV De Koog Texelse Boys-nieuws Goed weekend voor Tetak tafeltennisvereniging Eilandcompetitie volleybal Met grote afstand biljartkampioen M.A.B. puzzelrit .v!;X l V: yp IJ DAG 1 APRIL 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 11 gen een decor dat wordt gevormd door de C2-junloron worden de handtekeningen gezet onder het sponsoring-contract tussen Hordifood SV Texel. Van links naar rechts aan de tafel: SVT-voorzitter Aad Blom, Frans Hopman van Hordifood, voorzitter jeugdafdeling Rob Dap- r en Jan Grisnigt van de Texelse Autocentrale die voor tenue's zorgde. omzetten van oude leningen in nieu we, tegen een lagere rente. Hopman ziet zijn bijdrage ook als mid del om de aftakeling waaronder het veldvoetbal de afgelopen jaren gebukt gaat, om te zetten in een positieve ontwikkeling Nauwe samenwerking acht hij gebiedende eis, in het bijzon der voor de beide voetbalverenigingen van Den Burg. Bemoedigend is dat het elf elftallen tellende SV Texel bezig is uit een dal omhoog te klimmen. Er is duidelijk hoop en élan. Nauwere sa menwerking kan die ontwikkeling ver snellen. Zowel het SVT-bestuur als Frans Hopman van Hordifood zouden het liefst zien dat het Texelse voetbal in één organisatie zou worden onder gebracht. Dat hoeft niet persé een to tale fusie te betekenen. De verenigin gen zouden zelfstandig kunnen blijven onder één voortrekker-vereniging die als paraplu fungeert, ongeveer zoals het bij de meersportenvereniging is ge regeld. Maar zover is het nog niet en de samenwerking zal er ook zeker niet met spoed worden doorgedrukt. Voor alsnog wil men zich beperken tot de jeugd, gedachtig het bekende spreek woord dat aangeeft dat hiermee het toekomstig belang is gediend. In feite geeft Texel op dit moment al extra aandacht aan zijn jeugdspelers. Voorzitter Aad Blom en jeugdafdeling voorzitter Rob Dapper wijzen op de training onder leiding van Gerrie Müh- ren, het trainingskamp en de sportieve uitwisselingen met o.a. Frankrijk. Deze activiteiten zullen verder worden uitgebouwd. Wat uitwisselingen betreft verkeert Texel in een gunstige positie. Elftallen willen er graag komen omdat de sport- ontmoeting kan worden gecombineerd met een leuke vakantie. Het moet mo gelijk zijn om op Texel bijvoorbeeld een trainingskamp voor een profclub te organiseren. Door met „meeverkopen" van het eiland kan men hier groot ta lent heenhalen, zoals ook bij het zaal voetbal is gebleken. roothandel in levensmiddelen en dranken Hordifood B.V. zal Texel gedurende voorlopig drie jaar steunen met jaarlijks )00,Het geld zal worden gebruikt voor het stimuleren In het jeugdvoetbal. Directeur Frans C. Hopman van Hordi- lod wil op deze wijze bevorderen dat meer jeugdig voetbal- Jlent zich bij Texels grootste voetbalvereniging aansluit, aardoor een basis wordt gelegd voor voetbal van hogere valiteit in de toekomst. gezien van twee reclameborden op t veld en een advertentie in het Ibblad heeft Hordifood geen enkele Tat bij deze voor Texelse begrippen er royale vorm van sponsoring. Als les goed gaat (dat wordt over twee Ir bekeken) zal het niet bij de nu preengekomen ƒ15.000— blijven, Int er is een optie voor nog eens [aar sponsoren. Maandagmiddag wer- i in het gebouw van SV Texel de hdtekeningen gezet onder het ntract. Texel en in het bijzonder de jeugd- leling mag het geld naar eigen eddunken besteden, zolang het lar stimulerend is voor de groei en kwaliteit van de jeugdelftallen, in t bijzonder C2 en de A-junioren, it zal ongetwijfeld verbazing wekken t uitgerekend Hopman op deze wijze een matige wedstrijd tussen het Blderse Gruma Seahawks 1 en Te- ko heren 1, waarin Tevoko geen oment het niveau van vorige eek (3-1 winst op Effect) haalde, irviel het team in de oude fout: iel gemopper en gerommel. eerste set gaf kwalitatief nog het ite spel te zien, waarbij Tevoko nog 14-11 uit kon lopen. Gruma trok op valreep alsnog de set 114-16) naar h toe. Tevoko viel hierop terug naar !t niveau van het begin van deze mpetitie: geen lijn in het spel, diver- spelers die op de verkeerde plaatsen ian, veel gemopper en vooral het it voor elkaar tot de bodem willen an. Ook Gruma zakte naar een ma- mveau, maar bleef regelmatiger leien en trok door een beter blok en invalsspel ook de tweede set (6-15) I iar zich toe. Toen ook in de tweede li derde set de scheidsrechters zich |et van hun sterkste kant lieten zien i Tevoko spelers zich daar ook nog jn liepen te ergeren, was het voor uma niet moeilijk ook de derde set iar hun kant te zetten. Tevoko kwam I ïliswaar dichtbij, maar verdiende niet aer dan de 14-16 en het 0-3 verlies, ich twee lichtpuntjes: de blessure- en ikantie perikelen zijn voorbij en Hans Slooten was terug bij heren 1, zij 4 als coach. Ook dames 1 speelde in matige wedstrijd. Volgens coach 1 Pansier: ,,Een kampioen onwaar- WSOV kon er echter niet van fofiteren en kreeg toch met 3-0 klop. jn goede eerste set werd met 15-2 innend door Tevoko afgesloten, maar 'geconcentreerd werd een 11-14 ach- |rstand opgelopen in de tweede set met gelijk nog een 16-14 winst 'cht. Ook de derde set was slecht jaar werd toch 15-11 en dus 3-0 voor "nes 1. Dames 2 is nog steeds op naar het kampioenschap: Noord- 'P 3 speelde futloos en ongeïnspi- ard waardoor het de Texelse dames gemakkelijk af ging. Zonder tot flit- "d volleybal te komen werd het een winst (15-5, 15-2, 15-7). steun verleent aan SV Texel. Hij was ooit een zeer overtuigd aanhanger van Texelse Boys en was zelfs jarenlang (tot 1976) voorzitter van deze concur rerende" club en tegenwoordig naaste buurman van SVT. Hopman: ,,Ja, dat zullen ze wel vreemd vinden. Ik sta nog altijd heel sympathiek tegenover Texelse Boys, maar ik denk dat de toe komst van het Texelse voetbal het best is gediend als de jeugdafdeling van SV Texel aantrekkelijker wordt voor voet ballertjes van heel Texel. Het is de be doeling dat dit leidt tot nauwe samen werking tussen de twee verenigingen. Het voetbaltalent dat op Texel onge twijfeld aanwezig is, moet worden sa mengebracht, zodat er meer kan wor den uitgehaald". Aantrekkelijk Door ruimere financiële mogelijkheden kan SV Texel zijn jeugdspelers een be tere training geven en hen laten deel nemen aan leerzame en leuke sport- ontmoetingen in binnen- en buiten land. Het wordt daardoor heel aantrek kelijk om lid van SV Texel te worden, vooral voor spelertjes met aanleg en ambitie. Als het gaat om kwaliteit is zeven ver enigingen op Texel teveel van het goe de. Vooral in de buitendorpen hebben die verschillende verenigingen een dui delijke en gewaardeerde functie en jeugdspelers die alleen in hun eigen dorp actief willen zijn op het veld zal men dat plezier graag blijven gunnen. Voor hen die hogerop willen moet het echter aantrekkelijk worden om over te stappen naar het grote SV Texel, waar men de faciliteiten heeft om er meer uit te halen dan in het eigen vereni gingsverband mogelijk is. Volens Hop man en het SVT-bestuur is het van zelfsprekend dat dit in goede harmonie met de verenigingen moet worden ge regeld. Hun bestaansrecht wordt niet aangetast. Promotie Een groter aantal talentvolle jeugdspe lers biedt vooral voor de toekomst van het Texelse voetbal perspectief. Op den duur zal het leiden tot een beter eerste elftal. Volgens Hopman is dat van niet geringe promotionele beteke nis voor Texel. Voorzitter Aad Blom van Texel is het daar roerend mee eens. Hij vindt persoonlijk dat het 13.000 inwoners tellende Texel met veel beter voetbal naar buiten moet kunnen komen, waarbij hij als lichtend voorbeeld verwijst naar Volendam, dat 15.000 inwoners telt, maar wel in de eredivisie speelt. Hij ziet die positie voor Texel nog niet direct in het ver schiet, maar meent wel dat spelen in de derde of tweede klasse KNVB een haalbare kaart is. De betere trainings- en ontspan ningsmogelijkheden die SV Texel zijn jeugdig talent wil bieden, zullen niet alleen met geld van Hordifood worden bekostigd. Men is bezig met nog meer sponsors en gehoopt wordt dat ook de eigen middelen van de vereniging straks wat meer soulaas zullen kunnen bieden. Met de gemeente is men bij voorbeeld in onderhandeling inzake het Frankrijk Een elftal dat zich in de bijzondere zorg van het SVT-bestuur mag verheu gen wordt gevormd door de C2-junioren, die opnieuw zijn uitgeno digd om te komen spelen bij sportve reniging Saint Genies in de gelijknami ge plaats in de Dordogne in Frankrijk. Die uitnodiging is volgens het bestuur te danken aan de prima indruk op het gebied van spelinzicht, sportiviteit en spontaniteit die de groep vorig jaar heeft gemaakt. Ook nu zullen de jonge Texelaars in het sterk bezette toernooi (waaraan wordt deelgenomen door de beste elftallen uit de omgeving waar onder een team uit Bordeaux) geen slecht figuur hoeven slaan. Bij de or ganisatie en voorbereiding van de reis hebben diverse ouders en andere vrij willigers onder leiding van John Cnos- sen zich ingespannen en steun van het Texelse bedrijfsleven bleef gelukkig ook nu niet uit. Eén van de sponsors is de Texelse Autocentrale die het elftal in nieuw tenue stak, naast financiële sponsoring gedurende drie jaar. De reis wordt ook meegemaakt door een tien tal begeleiders, waaronder jeugdtrainer Martin Land. De C2-junioren zullen niet alleen in toernooiverband spelen maar ook meedoen aan gastwedtrijden in de omgeving en deelnemen aan leu ke uitstapjes en excursies. Op maandagavond 4 april (tweede paasdag) houdt schaakclub En Passant een gezellig paastoernooi, waaraan door iedereen die van schaken houdt kan worden deelgenomen. Voor elk gescoord punt ontvangt iedere deelne mer tien eieren. Er wordt gespeeld in groepen van vijf of zes spelers, die op basis van de speelsterkte worden sa mengesteld. Het toernooi wordt gespeeld in de grote zaal van de Lin deboom en begint om 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 72,50 per persoon. In het paasweekend speelt Koog 1 een dubbelprogramma. Op zater dag om 18.00 uur speelt het team thuis tegen mede-degradatiekandi daat nieuwe Niedorp en maandag om 14.00 uur komt J.V.C. op bezoek. Dit wordt een zeer belangrijk weekend voor De Koog, dat geheel onderaan staat in de tweede klasse A (zes pun ten). De tegenstander van zaterdag, Nieuwe Niedorp, heeft twee punten meer dan De Koog en daarboven staat Strandvogels met tien punten. Hiervan degraderen er twee rechtstreeks en de derde van onder moet nog een degra datieduel spelen tegen het team uit de tweede klasse B, dat als derde van on deren eindigt. Het veld is in slechte conditie, hetgeen niet gezegd kan wor den van de spelers, die uiterst gemoti veerd zijn. Trainer Erwich kan dan ook over een volledig fitte selectie beschik ken. De stand in de staart van de tweede klasse A ziet er als volgt uit: 7. Woudia 15 wedstrijden 13 punten; 8 Vesdo 17 wedstrijden 10 punten; 9. Strandvogels 15 wedstrijden 10 pun ten; 10. N. Niedorp 16 wedstrijden 8 punten; 11. De Koog 15 wedstrijden 6 punten. Dinsdag wordt op het veld van SV De Koog aan de Boodtlaan een ,,4-4" voetbaltoernooi gehouden. Jongens en meisjes van 6 tot en met 12 jaar kun nen hier gratis aan meedoen. Het toer nooi begint om 14.00 uur en deelne mers kunnen zich aanmelden vanaf 13.30 uur. Voor de winnende ploegen zijn er leuke prijzen beschikbaar. De A-junioren van Texelse Boys spelen maandag, tweede Paasdag, een oefen wedstrijd Op het eigen veld is HSV A2 uit Heiloo de tegenstander, aan vang 14.00 uur. Het seniorenteam van tafeltennis vereniging Tetak haalde zaterdag een 10-0 zege binnen en de junio ren speelden gelijk. Zondag deden Tetakspelers Mosk en Van der Veen mee aan een toernooi in Cal- lantsoog, met goed resultaat. Zaterdag werd gespeeld tegen DCS 3 dat weinig tegenstand bood. Fred Mosk en Martin Janssen wonnen al hun partijen in twee sets, Lieuwe van der Veen moest eenmaal een set af staan, maar versloeg zijn tegenstander toch in de derde set. Ook het dub belspel, door Mosk en Van der Veen, werd in twee sets beslist in hun voor deel. Het juniorenteam vocht tegen degradatie tegen Spoetnik 1. Een op vallende rol was weggelegd voor de vorige week debuterende Reindert Kui per. Hij wist twee van de drie sets te winnen. Het dubbelspel, door Bakker en Spitzer, ging na een spannende strijd in drie sets verloren. De tafelten- niscompetitie ligt stil tot 16 april. Zon dag 17 april nemen een aantal Te takspelers in Eindhoven deel aan een kennismakingstoernooi als voorproefje op een internationaal toernooi in Spanje dat in mei zal plaatsvinden. In het toernooi te Callantsoog werd Mosk tweede en Van der Veen vierde in de verzamelklasse. Het dubbelspel werd door hen gewonnen, een succesvol resultaat. Al enige jaren heerst Hein van Heerwaarden in de strijd om het Texels kampioenschap biljarten. Ook dit jaar werd hij volgens ver wachting kampioen. Niet alleen in het libre, maar ook bij het drieban den veegde hij de vloer aan met zijn tegenstanders. Van Heerwaar den heeft inmiddels een niveau be reikt waarmee hij een paar maten te groot is voor alle andere Texelse biljarters. In café-restaurant Loodsmanswelvaren Jn Den Hoorn kwam zondag een einde Traan het biljartkampioenschap, dat in clusief voorronden drie weken in beslag had genomen. Wederom was er sprake van een succes, al was de deelname minder groot dan vorig jaar: 72 om 95 deelnemers. De inschrijving blijkt sterk afhankelijk van de activitei ten die de exploitanten van de kroegen waar de voorronden worden gehou den, ontplooien. In De Cocksdorp werd dit jaar hevig aan de weg getim merd. Het gevolg was dat in liefst drie gelegenheden voorronden werden ge houden, met in totaal ongeveer dertig deelnemers. De beste Durper, Johan van Dompselaar, slaagde er in om de finale van de hoogste libre-klasse te halen. Hij behaalde de hoogst mogelij ke plaats achter de ongenaakbare Hein van Heerwaarden. In de eerste partij tegen Van Heerwaarden speelde Van Dompselaar met een formidabel moy enne. Na drie beurten stond hij op een score van 70. Maar hij kon tevens zijn keu aan de kant zetten, want zijn te genstander was er behoedzaam caram bolerend al in geslaagd om het 150e punt te scoren.... Nog indrukwekken der presenteerde Van Heerwaarden te gen zijn „eeuwige" rivaal Piet de Graaf. In slechts twee beurten, zijn te genstander vertwijfeld met elf caram boles achterlatend, haalde Van Heer waarden de eindstreep. Het moge dui delijk zijn dat de Texelse kampioen op zijn geboorte-eiland geen tegenstand van betekenis meer ondervindt. In competitieverband heeft hij daarom zijn heil gezocht in de kop van Noord holland. Ook daar boezemt hij met zijn hoge gemiddelde de andere biljarters ontzag in. In de spelsoort driebanden is Van Heerwaarden minder bedreven. Vorig jaar eindigde hij als derde achter de verrassende kampioen Jan Venneman en Piet de Graaf. Venneman verdedig de zijn titel niet en De Graaf was in de voorronde een lastige opponent: hij bracht Van Heerwaarden een neder laag toe. In de finale waren de rollen omgekeerd 25-20 voor Hein van Heer waarden, in 34 beurten. De enige Texelse dame bij het driebanden, Kitty Bakker, behaalde een fraaie tweede plaats in de B-klasse. Zij moest het af leggen tegen Dirk Leegwater. Een andere opvallende prestatie werd geleverd door J. P. Stolk in de klasse met een moyenne van V/2 tot 2/2. Stolk legde een serie van 21 op het groene laken. De finalepartijen werden in vlot tempo afgelegd, waardoor men vóór kwam te liggen op het schema. Wethouder Piet Zegers, ooit zelf ook een verdienstelijk biljarter, deelde de prijzen uit, waarbij hij menig verhaal over oude glorie op diste. De organisatie was weer in han den van Peter de Hoogh van de Texel se Sportraad, in samenwerking met de exploitanten van de speelgelegenhe- den. Dat waren zeven café's: De Grooten Slock, De Kuip, De Zwaan, Het Eierlandsche Huis, De Rog, Topido en Loodsmanswelvaren. De damespar tijen werden afgewerkt in 't Cafeetje; de finale was vorige week. De herenfi nale in Den Hoorn werd mede georga niseerd door Hein van Heerwaarden. Eindstanden: 0 - V/2: 1 G. Schuiling, 2. B Witte, 3. K Dek ker. 1% - 2%: 1. P. Rijk, 2. W Beerling, 3. J P. Stolk. 2V2 - 4: 1. R. Bakker, 2. W. de Jong, 3. H. Prins. 4 en hoger 1. H van Heerwaarden, 2. J. van Dompselaar, 3. Piet de Graaf. Drie banden poule B: 1. D Leegwater, 2. K Bak ker, 3. K. Jonkers. Driebanden poule A: 1. H van Heerwaarden, 2 P. de Graaf, 3. H. Prins Dinsdag 5 april 1988: Veld A mannen: 18.30 u. A. Heyn-Smash Super Maas 19.05 u. Paal 9-Super Maas Smash 19.45 u. Cocky Kap-Th,hoeve Paal 9 20.25 u. 12 Balcken-Seg/Eelm. Cocky 21.05 u. Stuc.v/d WrSlock Seg/Eelm. 21.45 u. WaterschrBremakker Slock 22.25 u. MusicshrBremakker Watersch. Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Mantje-Sportshop Zegel Mode 19.05 u. Zegel Mode-7 Prov. Sportshop 19.45 u. Samen 1-Wass. Best Antiekh. 20.25 u. Antiekh.-Opel Rent. Wass.Best 21.05 u. Teso-Tasiel RWS 21.45 u. Versluis-RWS Teso 22.25 u. Molenkoog-De Krim Versluis Veld C Vrouwen: 19.05 u. Klif 23-Casino Leydekkers 19.45 u, Visser Bouw-LeydekkersKlif 23 20.25 u. Ass. Bremer-CVI Visser Bouw 21.05 u. Lindeboom-Westerlaken CVI 21.45 u. Vinke-Meermarkt Westerlaken 22.25 u. HaarstrWitte en Witte Vinke Wedstrijdleiding: Co, Nico en Agnes, telefoon 02220-5729. Uitslagen. Mannen: Siep de Boer-Tasiel 2-0; Super Maas-Haarstudio 1-1; DGM-Mantje 0-2; BCT Nissan-Gemeente 2-0; 40 Plus-Grooten Slock 1-1, Graaf Spuiterïj-Autocentrale 2-0; Paal 28-De Krim 2-0; Teso-Seg/Eelman 1-1, Stuc. van der Woude-RWS 1-1. Bremakker-Kobeko 2-0. Vrouwen Drogisterij Mets-Grooten Slock 11 2-0, Meermarkt-Leydekkers 1-1; Retsina-Witte en Witte 2-0; Haarstudio-CVI 2-0; Samen Eén- Antiekhuisje 1-1; Opel Rentenaar-Smash 2-0, Durper Drup-7 Provinciën 2-0; Westerlaken- Taveerne 1-1; Hannibal-D.A. 2-0, Grooten Slock 1-Molenkoog 1-1, Ass. Bremer-Vinke 0-2. Maandag 4 april, tweede paasdag, start de M.A.B. club haar rittenpro- gramma met de ..paasrit". Dit is een puzzelrit voor auto's, motoren, en bromfietsen. De start vindt plaats bij het clubgebouw van de M.A.B. in Ei- erland om 14.00 uur. De uitzetter heeft zijn best gedaan deze seizoenopener niet te moeilijk te maken. De organisa tie rekent er dan ook op dat er een groot aantal liefhebbers aan de start zal verschijnen op tweede paasdag. De overige ritten worden verreden op: 4 april: paasrit, 1 mei: tulpenrit, 1 ok tober: herfstrit, 29 oktober: snertrit, 27 november: sinterklaasrit, 7 januari 1989: nieuwjaarsrit. De beste biljarters van de diverse categorieën broederlijk bijeen na afloop van de finale. Tweede van links tweevoudig kampioen Hein van Heerwaarden.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 11