lonnige wedstrijd roor paardensporters Texel nu op vijfde plaats Rinse Dijt en Ingrid Witte winnen bowlingtoernooi Êwfctt» hgramma zaalvoetbal Hardrijders bij wielerclub Programma tennisclub: Texelse Boys klopt kampioenskandidaat Eerste tijdrit wielervereniging Texelse teams houden toernooi touwtrekken Ledenvergadering GVT Voetbaluitslagen Cocksdorp deelt punten met Jisp Texel gaat goed Weinig verrassingen bij tweede MAB-cross \1SDAG 19 APRIL 1988 -/* WMRX sgöS ;S» H -Jf pony's schrokken terug van de met bloemen behangen hindernis, maar er waren er ook die er zonder problemen overheen zeilden TEXELSE COURANT PAGINA B gelopen zaterdag hielden pony- De Kloppertjes en rijvereni- ing De Waddenruiters hun eerste iderlinge wedstrijd van 1988. oor welwillende medewerking in Staatsbosbeheer en de heer oeper kon de wedstrijd gehouden orden aan de rand van de Den- in aan de Ploeglanderweg. Een ima lokatie voor een „groene edstrijd". zo vroeg in het jaar. joral na de middag kon het talrij- i publiek in de luwte van het bos i in de zon genieten van het iringen. 's Morgens om half tien startten de ■nste combinaties met hun dressuur- Joeven. Toen regende het weliswaar jn beetje maar het terrein was goed. fel werd het gauw duidelijk dat het lor alle deelnemers de eerste buiten- bdstrijd was dit jaar. Veel paarden en bny's moesten weer wennen op het ote open terrein. Bovendien waren snel afgeleid voor wind, vogels, isserende fietsers, enz. Aan de dres- pur werd ook meegedaan door drie linder-validen van de groep van Ber- «rd Wolf. Deze deelnemers waren uidelijk vooruit gegaan. Het bestuur ensdag 20 april: ,45 uur Texel 4-Casino 4 IJ) 25 uur Casino 2-Nissan IJl ,10 uur Gamma-Casino 9 ID) ,50 uur Casino 2-CasinolD) ,30 uur Casino-Oosterend 2 .15 uur Albert Heijn-Oosterend 4 ,10 uur Nissan 2-Ver. Schilders 4 .00 uur Texels Lamsvlees-ZDH 2 aldienst: Jelleboog anderdag 21 april: .00 uur Oosterend 4-Oosterend 3 (J) ,30 uur De Krim 2-Texel 7 (J) ,00 uur Alkema-Nissan ,45 uur Ver. Schilders-De Muy ,35 uur De Koog 2-De Krim 3 .25 uur Oosterend 3-Meermarkt 2 ,15 uur Gempo-Gamma 6 .05 uur NIOZ 2-Oosterend 6 aldienst: ZDH ijdag 22 april: .45 uur Texel 3-Casino 3 IJ) .30 uur Gamma 1-Oosterend 2 (J) .20 uur Casino 4-Ver. Schilders 3 .15 uur Prom. wedstrijd res. Selectie i.05 uur Casino 2-Gamma L55 ZDH-Alkema .45 uur Jelleboog-De Krim 1,35 uur Gamma 3-Casino 2 taldienst: Nissan aandag 25 april 1988: .20 uur De Krim-Gamma 2 (J) t,05 uur Nissan-Casino 4 aldienst: De Krim oensdag 27 april: '.45 uur Texel 6-Texel 4 .25 uur Oosterend 2-Texel 2 1.10 uur De Koog-Gamma 5 1.15 uur De Krim 2-Texel 3 .10 uur Selectie !,00 uur Meermarkt 2-Albert Heijn saldienst: Jelleboog onderdag 28 april: 00 uur Casino 5-Oosterend 4 •30 uur Oosterend 3-De Krim 2 '00 uur ZDH-Casino 2 '.45 uur Casino 6-Mantje 2 I.35 uur Oosterend 5-Ver. Schilders 2 1.25 uur Oosterend 4-Gamma 4 ■15 uur NlOZ-Ver. Schilders 105 uur Casino 3-Jelleboog 2 taldienst: Texel Ojdag 29 april: ".45 uur Texel 5-Casino 4 ■30 uur Oosterend 1-Casino 3 '■20 uur Texel 2-Casino 3 '•15 uur Oosterend 3-Gamma 3 '■05 uur Oosterend 1-Meermarkt '•55 uur Citroën-Jelleboog 45 uur Oosterend 2-Mantje 1-35 uur Texel-Casino taldienst: Gamma itslagen: Gamma 2-De Krim 5-1; ZDH- wtmarkt 2-3; Alkema-Texel 7-2; Gamma Jelleboog 5-3; Citroën-De Krim 2-4; Oosterend "eb 5-2; Mantje-Oosterend 1-4. Eerste klas- tt NlOZ-Casino 3 1-9; Casino 2-Oosterend 3 1, Tweede klasse Casino 6-Meermarkt 3 4-3; lean-Mantje 2 3-3; De Koog-Casino 5 2-3, De 2-Ver. Schilders 2 3-6; Texel 3-Ver. Schilders 14, Texel 2-Oosterend 5 5-0. Derde klasse: Sf Schilders 4-Texel 4 2-1. Dames B Poule: De "J 2-Nissen 2-0, ZDH-De Krim 1-3. Junioren Oosterend-ZDH 0-0; Texel 2-Casino 1-5; Gam- 3 2-Texel 3 3-5; De Krim-Texel 3-1. Junioren 2: b 2-Texel 4 1-6; Texel 5-Texel 6 5-6 Junioren Texel 7-Texel 9 3-1; Texel 8-Oosterend 3 0-6. had ook nog een nieuw, onverwacht onderdeel aan de wedstrijd toege voegd. Alle paarden en pony's werden namelijk gelijk na de dressuur beoor deeld door drie Texelse juryleden. Hier voor werd een extra prijs uitgereikt. Bij de paarden was dat Chivita met An drea Keijser en bij de pony's zag Lindy van Evelyn Eelman er het best ver zorgd uit. Het wegparcours liep via de ruiterpaden door de Denen. Bij vier posten moesten de deelnemers vragen over hun sport beantwoorden. Bij de vijfde moesten zij, zittend op hun paard of pony, ringen om een paal werpen. Aan de reacties van de ruiters was te merken dat dat niet zo eenvou dig was. Na de middag werd het on derdeel springen afgewerkt. Onder grote publieke belangstelling begonnen de jongste leden van de ponyclub aan het parcours, dat toen op 50 centime ter hoogte stond. Na iedere categorie werden de balken met tien centimeter verhoogd. De laatste hindernis, een dubbelsprong, was feestelijk versierd met narcissenslingers. Dat niet alle paarden en pony's hiervan gechar meerd waren, bleek uit het aantal wei geringen. De prijs voor de hoogste stijl, een zak paardenvoer gesponsord door Gerard de Porto, werd gewonnen door Corrien Duin en Tineke Kossen. Zij hadden alle twee 65 punten voor hun wijze van rijden. Om vier uur werd de geslaagde en gezellige dag af gesloten met een mooie parade van al le tachtig deelnemende paarden en po ny's. Wethouder Zegers inspecteerde met enkele bestuursleden de opgestel de parade waaruit de prijswinnaars be kend werden gemaakt. Uitslagen. B1 dressuur: 1. Miranda Maas met Anna Marie 117 punten, 2. Kistien Zoetelief met llkauso 116 punten, 3. Annemieke Kooiman met Xantha 115 punten. B dressuur: 1. Susan Brui ning met Mellodie 2 119 punten, 2. Marjet Lo ning met Tessa 119 punten, 3 Ilse Geus met Dixy 115 punten. L1 dressuuur: 1. Jacobien de Wit met Tavarez 123 punten, 2. Ellis van Eg- mond met Bianca 116 punten, 3. Annie Dijks hoorn met Heidy 115 punten. L2 dressuur: 1. Sanne Pelgrim met Devul 117 punten, 2. Marie ke v.d Blaak met Polly 117 punten, 3 Lieneke Roeper met Arabei 116 punten M-ponys: 1. Evelyn Eelman met Lindy 105 punten. B- paarden: 1. Ina Schrama met Pascal 120 pun ten, 2. Ellen Pieterse met Mistral 113 punten. L- paarden: 1. Marian v.d. Geest met Patty 108 punten. B-paarden: 1 Jacqueline Jimmlnk met Windy 122 punten, 2. Jeannette Welbie met Zi- mon 118 punten, 3 Jan Vosjan met Pirouette 115 punten. Springen: B- en C-ponys: 1 Liane Vonk met Robin 0 fouten, 55 stijl; 2, Ilse Brom- mersma met Myra 3 fouten, 59 stijl. B- en C- ponys B-springen: 1 Natalja Witte met Defrie 3 fouten, 60 stijl; 2. Maartje Duin met Sophia 3 fouten, 57 stijl. D- en C-ponys B-springen: 1 Tineke Kossen met Pascal 0 fouten, 65 stijl; 2 John v.d. Zwaag met Wendy 0 fouten, 63 stijl,; 3. Caroline vd Geest met Misty 0 fouten, 60 Stijl D- en D-ponys L-springen: 1 Sigrid Col- lou met Dandy 0 fouten, 62 stijl; 2. Ellis van Eg- mond met Bianca 3 fouten, 64 stijl, 3. Masja Roeper met Sanoy Salvo 3 fouten, 62 stijl Paarden B-springen: 1. Karen Bakker met Sir- mene 2 0 fouten, 60 stijl. Ponys Z-springen: 1 Corrien Duin met Lady D 3 fouten, 65 stijl. Bij de wielerwedstrijd van dinsdag avond had de B-jeugd er goed de gang in. Op twee ronden van het eind wist Jan Werner Prins te ont snappen en als eerste te eindigen. Jasper Braam wist bij de A-jeugd tot enkele ronden voor het einde bij Den- hard van der Slikke te blijven, maar moest hem toen laten gaan. In de B- poule was veel strijd. Keer op keer werd gedemarreerd, maar de wedstrijd eindigde toch in een massasprint, die werd gewonnen door Dirk Eelman. In de A-poule bleef alles bijeen tot de laatste tien ronden. Toen demarreerde Niels Jimmink. Hij kreeg Evert Koop man mee in zijn wiel. Na enkele ron den werden beiden teruggepakt, maar weer demarreerde Jimmink en weer kreeg hij Koopman mee. Nu hielden ze stand tot aan de finish. Vrijdag wordt een tijdrit gereden bij de PEN-centrale, aanvang jeugd 18.15 uur, senioren 19.00 uur. Uitslagen: A-jeugd: 1. Denhard van der Slikke, 2. Jasper Braam, 3. Li Sian Chang. B-jeugd: 1. Jan Werner Prins, 2. Thijs de Boer, 3. Roel Bak ker, 4. Chris de Vries. A-Poule: 1. Niels Jim mink, 2. Evert Koopman, 3. Hans van Osch, 4 Dirk Vinke, 5. Jos Huisman, 6. Leen van Elk, 7. Jan Nico v.d. Ploeg B-poule: 1. Dirk Eelman, 2. Jan Buis, 3. Jordi Vinke, 4. Frans Witte, 5. Udo Visser, 6. Martin Visser Trainer Asselman had afgelopen zondag weer de nodige zorgen om trent de opstelling van zijn team. Nu ontbraken weer drie spelers, namelijk Bart Heerschap (gebles seerd), Plet Monster (werk) en Paul van Exel (schorsing). Ronald Biesboer was de vervanger voor Bart Heerschap en hij keepte een uitstekende wedstrijd. Klaas Dirk Koorn (overal inzetbaar) speelde in de spits. Martin Koorn speelde lin ker verdediger en Arjen van der Knaap, de vervanger voor Paul van Exel. speelde linkerspits. Asselman moest zelfs de vrij zwaar gebles seerde Joost Brouwer handhaven, hoewel al in de warming-up duide lijk te zien was dat Brouwer eigen lijk niet kon spelen. Texel speelde in de beginfase duidelijk vanuit een gesloten verdediging, waar bij Rob van de Stap zich meerdere malen naar het middenveld terug liet zakken om daar de nodige assistentie te verlenen. Dus speelde Texel met twee spitsen, Arjen van der Knaap op links en Klaas Dirk Koorn in het mid den. Texel liet het eerste kwartier het initiatief over aan Hollandia T en mocht zelfs niet mopperen toen bij een afgeslagen aanval een speler van Hollandia T rakelings over de kruising schoot. Hierna nam Texel het initiatief meer en meer in handen, al kon men tot de rust niet echt een vuist maken. Na de rust was Texel veelvuldig in de aanval, waarbij Rob van de Stap nu wel degelijk op de rechtervleugel te vinden was en de Texelse middenvel ders, Studulski, Plaatsman en Brand keer op keer opdoken in het straf schopgebied van Hollandia T. Texel was vlakbij een doelpunt toen Klaas Dirk Koorn bij een voorzet (ran rechts voor de keeper kwam en de bal tegen de paal kopte. Even later was het de mee opgekomen Martin Koorn die schitterend inkopte, maar jammer ge noeg langs de verkeerde kant van de kruising. Na twintig minuten spelen was het Klaas Dirk Koorn die alleen op de keeper van Hollandia T afging, maar op de rand van het strafschopge bied werd hij teruggetrokken door een verdediger en mocht Texel een vrije trap nemen. Djt werd de aanleiding tot een 1-0 voorsprong voor Texel. Klaas Dirk Koorn speelde de bal langs de muur naar de inkomende Rob van de Stap, wiens schot via de keeper en de paal naast het doel verdween. Uit de daar op volgende hoekschop wist Klaas Dirk Koorn met een hard schot Texel op een terechte 1-0 voorsprong te zetten. Verdediging onder druk Hierna trok Hollandia T fel van leer en leek de wedstrijd wat onvriendelijker te worden, maar de prima leidende scheidsrechter hield de zaak uitstekend in de hand. Uiteindelijk wisselde Hollandia twee spelers, waarbij het op vallend was dat de toch altijd gevaarlij ke spits van Hollandia T, Tom Blom, die door Gerrie Plaatsman volkomen uit de wedstrijd werd gespeeld, werd gewisseld. Texel kwam nog meer on der druk te staan, maar de uitstekend door Joost Brouwer geleide achterhoe de hield stand en waar nodig hielp de beste man aan Texel-zijde deze middag Simon Brand. Brand speelde vermoe delijk één van zijn beste wedstrijden van het seizoen. Meer dan een paar corners gaf Texel in deze fase niet weg. Twaalf minuten voor het einde kwam de hardwerkende Arjen van der Knaap in botsing met een Hollandia T- verdediger en moest met een wond Donderdag 21 april, 21.00 uur: Dames Deuce A-St. Maarten B. Texelse Boys heeft in een harde wedstrijd Oosthuizen van hun kam pioensaspiraties beroofd. Vorige week wilde Oosthuizen niet voet ballen omdat een vervangende scheidsrechter geen genade vond in hun ogen. Een bijzonder geladen Boys-team wist door een goal van Alfred Bakker ook deze tweede reis vergeefs te maken. Door de afwezigheid van John werd neef Gerard Boogaard weer gevraagd de Boys-gelederen te komen verster ken. Samen met Jacob van Heerwaar- den vormde hij een onneembaar ver- dedigingsblok, dat aan de gevaarlijke spitsen van Oosthuizen, de gebroeders Wouda, geen scoringskansen weggaf. De eerste helft had Oosthuizen een licht veldoverwicht, zonder Boys-goalie Kees Kooy echt in problemen te kun nen brengen. Het aantrekkelijke spel van beide zijden resulteerde in te wei nig kansen om de score open te bre ken. Pas vlak voor rust viel de enige treffer van de wedstrijd. Een fel jagen de Bert Witte bracht laatste man De Boer in de problemen, zodat Erik Schneider op rechts Alfred Bakker weg kon sturen. Zijn voorzet was erg scherp en belandde ietwat gelukkig in de verste bovenhoek, onbereikbaar voor doelman Regters. Na de rust heeft Texelse Boys lange perioden met de rug tegen de muur gestaan. Oosthuizen wist zich enkele kansen te schappen, maar de aanval len strandden steeds in de hechte Boys-verdediging of op prachtige red dingen van Kees Kooy. Uit de tegen stoten waren Ronald van de Wetering en Erik Schneider dichtbij een treffer. Vlak voor tijd gaf invaller Tom Rijkers Vrijdag hield de wierlervereniging haar eerste tijdrit bij de PEN-centrale. Voor vele jeugdige renners was het de eerste keer dat ze een tijdrit reden. Uitslag jeugd, 4 kilometer: 1. Sander Boom 8.44 minuten; 2 Thijs de Boer 9.24 minuten; 3. Roel Bakker 9.32 minuten Jeugd. 8 kilometer: 1. Denhard van der Slikke 15.43 minuten; 2 Jasper Braam 16.43 minuten; 3. Roald van der Slikke 17.00 minuten; 4. Li Sian Chang 18 33 minuten. De senioren reden zestien kilometer. De winst ging naar Niels Jimmink, die Leen van Elk net één seconde voorbleef. Uitslag: 1 Niels Jimmink 23 53 minuten; 2 Leen van Elk 23.54 minuten; 3 Evert Koopman 24.15 minuten, 4 Tymen Wit 24.31 minuten; 5. Jan Nico van der Ploeg 24.33 minuten; 6. Hans van Osch 24.36 minuten; 7. Willem Trap 24.41 minuten; 8 Dirk Vinke 24.43 minuten; 9. Theo Boom 25.04 minuten; 10. Jos Huisman 25 08 minuten. Kees van Heerwaarde ook een goede schietkans, maar de bal ging naast. In tussen was Oosthuizen steeds feller gaan spelen. Scheidsrechter Bonarius probeerde de zaak in de hand te hou den, maar kon niet voorkomen dat de wedstrijd steeds harder werd. Het tijd- rekkende Boys-team probeerde steeds het tempo uit de wedstrijd te halen, wat vooral bij de spitsen Wouda agres sieve acties uitlokte. Jan Zijm en Kees van Heerwaarde waren in deze fase ook voetballend in staat om het spel te vertragen. Terecht trok de scheids rechter vijf minuten extra speeltijd bij en even kwam de Boys nog in gevaar. Een schot van R. Helmus werd door de op de doellijn staande spits Wouda van richting veranderd, zodat Kees Kooy geklopt werd. Terecht werd deze goal afgekeurd wegens buitenspel. Oosthuizen toonde zich een slecht ver liezer. Enkele spelers maakten het zelfs zeer bont door zich tegenover het pu bliek te misdragen, zelfs na het eindsignaal. Op 23 mei zal bij manege Aken- burg een touwtrektoernooi tussen Texelse teams worden gehouden. Tenminste, als het ligt aan de initi atiefnemers, een team fanatieke trekkers uit de polder. Als er vol doende belangstelling bestaat, zal worden overgegaan tot het regel matig organiseren van wedstrijden en onderlinge toernooien. Het idee voor een Texelse touwtekclub is een rechtstreeks gevolg van de tre- kwedstrijden tijdens de havenfeesten van vorig jaar. Toen bleek dat er op Texel heel wat geïnteresseerden zijn voor deze vorm van sport, die in grote delen van het land op officiële wijze wordt beoefend. Met het organiseren van het toernooi op de manege willen de organisatoren proberen een beetje lijn te krijgen in het Texelse touwtrek ken. De bestaande teams, die ook meegedaan hebben bij voornoemde havenfeesten, zijn inmiddels benaderd voor deelname. Maar nieuwe teams zijn altijd welkom. Een trekteam bestaat officieel uit acht man, met eventueel twee reserves. Ook da mesteams kunnen zich aanmelden. Hiervoor zal dan, bij voldoende deelna me, een aparte poule worden georga niseerd. Er is inmiddels contact ge zocht met de Nederlandse Touwtrek- bond, de NTTB, die zal zorgen voor officiële scheidsrechters, die tijdens het toernooi uitleg zullen geven over het touwtrekken, zodat het publiek weet wat er gaande is. De organisatie heeft voor deze zomer naast dit toernooi, di verse andere activiteiten op haar pro gramma staan, zodat het touwtrekken als officiële sport na het seizoen niet meer zo onbekend zal zijn als tot dus ver het geval is. Het toernooi zal on geveer twee uur duren en begint om 13.30 uur. Opgeven kan tot 1 mei, via een van de telefoonnummers 02225-231 of 02222-205. aan het hoofd het veld verlaten. Na bezoek aan het ziekenhuis in Den Hel der bleek het gelukkig mee te vallen. Trainer Asselman besloot in overleg met Hugo Snoek, begeleider van Texel 1, de junior Arjen Rienks in te zetten. Rienks zou er met behulp van een Hollandia T-verdediger voor zorgen dat Texel een veilige 2-0 voorsprong zou nemen. Hij bracht vlak voor tijd een Hollandia-verdediger zo in het nauw dat deze onzorgvuldig op zijn keeper terugspeelde zodat de bal via de bin nenkant van de paal in het doel ver dween. TeXel speelde hierna de wedstrijd rustig uit. Donderdagavond zal in de Schakel te Den Burg de ledenvergadering van Gymvereniging Texel plaatsvinden. Naast alle leden zijn ook de ouders van de jeugdleden van harte welkom op deze bijeenkomst, die om 20.30 uur begint. In verband met deze ledenver gadering, komen de lessen op donder dag vanaf 20.15 uur te vervallen. Naast de jaarverslagen en de bestuursverkie zing zal in deze vergadering de leden worden gevraagd naar suggesties om de financiële positie van de vereniging te verbeteren. Zaterdag 16 april 1988 KNVB, afdeling Noordholland: Jisp-Cocksdorp 2-2 Junioren: Texel Al-Zwaluwen Al ZDH Bl-Texel BI JVC B3-Texel B2 Pupillen: Texel D1-WGW D2 Texel D2-Tex.Boys D1 SVO D1-ZDH D1 Tex.Boys E1-ZDH E1 Tex.Boys E2-Texel E1 Texel E2-De Koog E1 Texel F2-ZDH F1 De Koog F1-Tex.Boys F1 Zondag 17 april 1988 KNVB vierde klasse: Hollandia T-Texel 2-4 0-4 0-5 4-0 1-6 6-2 5-0 3-0 3-0 1-1 0-1 0-2 KNVB, afdeling Noordholland: Tex.Boys-Oosthuizen 1-0 HOSV-Oosterend 3-3 Helder 3-Texel 2 0-0 Texel 3-DTS 8 4-3 Oosterend 2-Watervogels 5 4-0 Texel 4-BKC 6 5-1 Op een slecht bespeelbaar veld en onder drukkende weersomstandig heden moest Cocksdorp aantreden in de uitwedstrijd tegen Jisp. Het werd een zeer matte wedstrijd van beide zijden. Hoewel Cocksdorp duidelijk de meerdere was van Jisp, kwam dat in de doelcijfers niet tot uitdrukking. Al in de eerste helft had Cocksdorp af stand moeten nemen van Jisp, maar men kwam niet verder dan een afge keurd doelpunt. Kort na rust nam Cocksdorp de leiding toen Van der Linde voor 0-1 tekende. Jisp moest steeds meer terug op eigen helft en probeerde het met uitvallen die niet van gevaar ontbloot waren. Het mid denveld van Cocksdorp sloot in de tweede helft beter aan, mede door het vele loopwerk van Koorn. In de 25e minuut werd het 0-2, weer door Van der Linde, die bij een doorbraak alleen voor de doelman verscheen en ditmaal niet faalde. Toen iedereen dacht dat de wedstrijd gespeeld was, kreeg Jisp tien minuten voor tijd nog een corner te nemen en prompt was het de mid- voor die zijn hoofd er onder zette en voor 1-2 zorgde. Hoewel Cocksdorp na deze treffer nog enkele malen de kans kreeg de stand uit te bouwen, ging men veel te vaak zonder overleg te werk en kreeg Jisp twee minuten voor tijd nog een corner te nemen. De bal werd zacht ingekopt en gemist door een speler van Cocksdorp zodat de eindstand 2-2 werd. Met de uitstekende overwinning van afgelopen zondag stijgt het team van Texel 1 naar een gedeelde vijfde plaats in de vierde klasse A van de KNVB. Met nog drie wedstrijden te gaan te gen SRC, Wieringerwaard en Alkmaar- se Boys, maakt Texel een goede kans nog hoger te eindigen. Het zijn geen gemakkelijke wedstrijden die nog moeiten worden gespeeld, maar als al les naar wens verloopt, moet Texel bij de eerste drie kunnen eindigen. De stand in de vierde klasse A is op dit moment als volgt: Schagen 18-27, SRC 18-25, Hollandia T 18-21, Helder 18-20, WGW 18-19, Texel 18-19, DTS 18-18, VZV 18-18, ZAP 18—17, Wieringerwaard 18-16, Alkmaarse Boys 18-14, Go Ahead 18-14 Tijdsns het weekend is in bowling De Koogel het paastoernooi van de BBT verspeeld. Dit jaar kon de bowling bond rekenen op een groot aantal enthousiaste deelne mers. De volle inschrijving van 72 spelers werd vrijdagavond bereikt. Dit toernooi, dat als afsluiting van het bowling seizoen gezien mag worden, verliep zeer succesvol. Tij dens de vijf games van de voorron de werd er al flink gegooid. Irma Braam wist een 219 game neer te zetten en ook Loes Zutphen kwam goed terug met een 215 game. Ton Witte miste net de finale ondanks een 208 en een 222 game. In de vierde ga me stal de latere finalist Dirk Bakker de show door 218 te gooien Peter Veldman gooide de hoogste game van het toernooi, 246, wat een nieuw baanrecord op baan zes betekende. Kees Keyzer kon met een 235 game ook nog hoog eindigen, maar zakte in de volgende games iets terug. Piet Kok wist wel een plaatsje in de finale te bemachtigen met twee 200-games. Zondagavond om 18.30 uur begon de damesfinale. Dit toernooi werd gespeeld met een zogenaamde „knock down"finale. Dat wil zeggen dat na el ke gespeelde game de laagste inclusief handicap afvalt tot er één winnaar overblijft. Knock down Door het knock down-systeem zijn de finales altijd erg spannend en dat had grote invloed op de deelnemers. In de eerste game gooide Irma Braam 222 en Loes Zutphen 201 dat zat dus wel goed. Mieke Flens moest met 135 af vallen. De sensatie van dit toernooi. Joke Kamminga, moest als tweede af haken, zij wist de goede games van de voorronden niet vast te houden. Lib- berdien Witte kwam in de derde game precies gelijk met Loes Zutphen en na het overgooien moest zij op één pin achterstand het veld ruimen. In de daaropvolgende game kon Loes Zutp hen het ook niet meer vinden en stap te met 153 uit. De twee overgebleven dames maakten er een mooie finale van. Irma Braam, die de hele dag al goed stond te gooien, leek geen duim breed toe te geven, maar de bij de jeugdleague gooiende Ingrid Witte had de langste adem en mocht zich paas- kampioen 1988 noemen. Ook de heren finale gaf een spannende aanblik. Dirk Bakker kreeg niet de kans om zich te revancheren, want hij moest er na één game uit. Piet Kok onderstreepte nog even zijn vorm met een 203 game. Ook uit de jeugdleaque was Mark Stoer, die op één pin uit de finale werd gegooid door Kees Kooiman, die na de volgende game op zijn beurt de finale moest verlaten. Piet Kok kon het na een inspannend weekend ook niet meer bolwerken en werd eervol derde. In de slotfinale gooiden Menno Schuyl en nieuwkomer Rinse Dijt twee mooie games. Het verschil was zeer klein, maar Menno Schuyl moest toch de overwinning aan Rinse Dijt laten. Dat kwam als een complete verrassing daar Dijt voor het eerst aan een bow lingtoernooi deelneemt. Met dit gran dioze toernooi werd het bowling sei zoen passend afgesloten door een te vreden Bowlingbond Texel. Jeugdkampioenschappen Aan de vooravond van het paastoer nooi werden de Texelse jeugdkam pioenschappen gespeeld. De jonge cracks stonden geconcentreerd op de baan. Jeffrey Kooger gooide de game van zijn leven, 144, en werd met een mooi gemiddelde van 110 vijfde. Team genoot Patrick van Leeuwen gooide in de tweede game 143 en pakte de vier de plaats. Marcel Witte gooide twee goede en twee slechte games en werd derde. Tussen Menno Schuyl en Mark Stoer zat maar heel weinig verschil, maar Mark Stoer moest toch Menno Schuyl voor laten gaan. Bij de meisjes gooide Ludmilla Verseput een mooie 163 game, maar zakte toen wat af en werd derde. Ingrid Witte stond ook bij de jeugdkampioenschappen al goed te gooien en pakte de tweede prijs. Jeugd kampioene werd Monique van Splunter met een schitterende 164 game. De zondag verreden clubcross in Eier- land leverde geen verrassende uitsla gen op. Bij de junioren maakte Girsha Kuhlman zich geweldig kwaad, maar kon niet langs Pieter Koper komen, die beide manches won. De off the road- klasse werd gewonnen door Maarten Hoogenbosch. Remco de Beer zege vierde in de senioren 125cc-klasse voor Michael Kortenhoeve die met een soe pele en snelle rijstijl een zeer goede in druk maakte. Nico Bakker deed wat er van hem verwacht werd en won de 250 cc klasse. Uitslagen: Junioren: 1 Pieter Koper, 2. Grisha Kuhlman, 3. Michel Stoer. Off the road: 1. Maarten Hoogenbosch, 2. Peter Daalder, 3. Jan Breman. Senioren 125 cc: 1. Remco de Beer, 2. Michael Kortenhoeve, 3. Kees Pol. Senioren 250 cc: 1 Nico Bakker, 2. Niels Koorn

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 5