JACKS SHIRTS BROEKEN Ooit kiest u voor mooist VERVOLG VAN PAG.l Koningin Texel is een prach tig eiland" TIJDELIJK SAMEN VOOR F1999.- (heren- en jongenskledii (IÜCUEKSTKHI Weekend aanbieding Portie saté met| pindsaus eetcafé PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 22 APRIL Tijdens de wandeling naar de Go/lards was het langs de straat een drukte van belang. Het publiek gedroeg zich voorbeeldig; drangh waren beslist niet nodig gende kinderen en zwaaiende volwassenen Afsch kapitein Sietse Broersma de koningin welkom aan boord. In de salon werd het gezelschap door de bootdienst ge- tracteerd op koffie. De koningin onderhield zich met het college van B en W over enkele on derwerpen die op Texel actueel zijn: seizoenwerkloosheid, overdracht rijks scholen aan gemeenten en welzijns voorzieningen. Vooral de wethouders Zegers en Barendregt kwamen daarbij veelvuldig aan het woord, omdat zij de politiek verantwoordelijken zijn voor het beleid aangaande deze onderwer pen. Duidelijk was dat de koningin pri ma was geïnformeerd, iets dat ook bij de overige onderdelen van het werkbe zoek het geval zou blijken te zijn. Motorrijders Met twee hofauto's en twee dienstau to's begaf het gezelschap zich vervol gens richting Den Burg. De stoet werd begeleid door twee auto's van de ko ninklijke marechaussee en voorafge gaan door motorrijders van de rijkspoli tie. Hiervoor was een deel van de mo- torgroep van de rijkspolitie Alkmaar in geschakeld. Assistentie per motor en op de kruispunten werd verleend door Texelse politiemensen. In gematigd tempo werd de inmiddels bomvolle Groeneplaats bereikt De meute was daar opgewarmd door een gelegenheidsorkest van leden van de drie Texelse fanfarekorpsen, onder leiding van Betty Witte-Bakker. De schooljeugd hield de stemming hoog door het zingen van liedjes en driftig wapperen met vlaggetjes. Toen de eerste motoren tegen half elf het plein opreden, zwol er een orkaan van ge joel, gejuich, gefluit en geklap aan, die tot uitbarsting kwam op het moment dat de koningin met burgemeester Schipper het bordes betrad Hartelijk wuivend beantwoordde koningin Bea trix deze Texelse ontvangst. Twee jarige kinderen mochten de ko ningin iets overhandigen De dinsdag 9 jaar geworden Josine Bakker uit Den Burg, leerlinge van de Sint Jozef school, gaf de koningin een bloemen- boeket en Martijn Duinker (11 jaar) van de School met de Bijbel uit Oosterend overhandigde een album met een foto reportage van de viering van koningin nedag in 1987. Met beide kinderen wisselde Hare Majesteit kort een woordje. Liedjes Direct hierna zetten orkest en kinderen twee liedjes in die speciaal voor het koningin-bezoek waren gecomponeerd: Texel is een prachtig eiland" en Lie ve koningin". De liedjes zijn geschre ven door muziekdocenten Bernard en Tonneke Tellegen, terwijl aan het twee de liedje ook Ruud Nooy heeft meege werkt. Dirigente Betty Witte-Bakker had van de muziek een bewerking ge maakt voor fanfare. Alle scholen kre gen een geluidsbandje toegestuurd, zodat in de klassen kon worden geoe fend. Op het grote plein bleek het echter moeilijk om een samenzang van 1300 kinderen in goede banen te lei den. Tekst en muziek kwamen deson danks goed over en het hoorbare en thousiasme in de kinderstemmetjes deed de rest. Koningin Beatrix had er tenminste wel een applausje voor over. Even later drukte zij ook Betty Witte nog even de hand. Wandeling De samenkomst op de Groeneplaats was hiermee alweer ten einde. Wande lend zette de koningin haar bezoek voort. Langs de hele route door de Binnenburg, Hogerstraat, Gast huisstraat en De Zes hadden zich vele Texelaars opgesteld. Bijna overal hing de vlag uit. Een deel spoedde zich vanafde Groeneplaats naar een punt elders langs de route, om de koningin eens van dichtbij te kunnen zien. Ter hoogte van het verpleeghuis hield de koningin even halt. Zij begroette de patiënten die in het zonnetje op de stoep op haar hadden gewacht. Later zei de koningin het fijn te hebben ge vonden dat op dat moment fotografen en andere toeschouwers zo fatsoenlijk waren geweest om ruim baan te ma ken zodat de zieken het zicht niet werd belemmerd. Voorlopig eindpunt was verzorgingste huis Gollards aan De Zes. Bij de hoofdingang werd de koningin welkom geheten door de directie, mevrouw W. de Vries-Pantus en de heer J.H. Do- natz, en door de voorzitter van het bestuur van de Stichting Samen Eén- Gollards, Wim Eelman. In de hal van het vorig jaar gereedgekomen complex maakte de koningin kennis met de overige stichtingsbestuurders: J.C. Graaf, H. de Lugt, A. Maasdam, J.S. Kuyper-Roeper, C. van Trigt, T.A. Krijnen-Baijs, H. Tjepkema en J.F.H. Schellingen Samen met directrice mevr. De Vries en het hoofd verzor ging mevr. T.G. Bakker-van Dijk nam de koningin vervolgens een kijkje bij enkele bewoners. Zij ging op bezoek bij mevrouw N. Wegman, die een éénpersoons-kamer bewoont, en in de tweepersoonskamer van het echtpaar Van Leersum- Tuinema. De bril van mevrouw Weg man raakte er helemaal van beslagen, maar volgens koningin Beatrix waren die zenuwen nergens voor nodig: ,,U hebt hier toch een prachtig uitzicht!" De koningin keek aandachtig in de rondte en sprak haar waardering uit voor de ruime opzet en de moderne voorzieningen. In de recreatiezaal nuttigde de konin gin een kop koffie met „Spaans brood" (koek volgens een oud-Texels recept, gemaakt door bakkerij Ofrein), samen met de bewonerscommissie (de heren P. Blankevoort en K. Roeper en de dames N. Roeper-Jager, J.N. van der Vlies-Koopman en A. Boon- Halsemal. De koningin informeerde naar het functioneren van de commis sie, en ging in op de verhuizing en de daarmee gepaard gaande aanpas singsmoeilijkheden. „Misschien is het eigenlijk wel goed geweest dat mijn bezoek van vorig jaar moest worden uitgesteld. Nu bent u tenminste intus sen gewend geraakt aan het nieuwe huis", zo zei de koningin. De koningin bleek ook op de hoogte van de constructie met het verpleeg huis en stelde daarover enige vragen. In de recreatiezaal was een delegatie van drie verpleeghuisbewoners aanwe zig. De heer Moerbeek en mevrouw Sok-Moerbeek waren present in Texels kostuum en trokken daarmee de aan dacht van de koningin. In kort tijdsbestek slaagde Hare Ma jesteit er dus in om met veel personen te spreken en waarbij telkens haar wel gemeende interesse en bekendheid met de Texelse situatie opvallend was. De documentatie die van gemeentewe ge was toegezonden was haar kenne lijk goed van pas gekomen. Aan het slot van het Texelse bezoek zegde de koningin coördinator Wout Stam van de gemeente Texel daarvoor dan ook hartelijk dank. Ecomare Volgende halte was Ecomare, waar eveneens een half uur voor was uitge trokken. Kleuters van de Vrije School- Texel, Texel, Texel, Texel, Texel, Texel is een prachtig eiland. Het ligt midden in de zee. Het heeft een Noordzee en een wadkant. Stap maar op de boot en ga maar mee. Na een klein half uurtje va ren, kom je op ons eiland aan. Hé, wat sta je nu te staren, pak je spullen, blijf daar niet staan. Want op Texel kun je erg veel zien. Je verveelt je niet zomaar, je hebt er pret voor tien. De stranden, bos sen en duinen, de wadden, de kotters, de schapen, noem maar op. Texel is een prachtig eiland. Het ligt midden in de zee. Het heeft een Noordzee en een wad kant. Stap maar op de boot ga maar mee. Je kunt fietsen, zeilen, en surfen en rijden in de auto of op een paard. En... Hoe ontspannen de sfeer in het Tesselhuus was, blijkt hier: de koningin is al binnen, maar eerst moet dat potje dammen af. BEOCENTER 2100 Radio, gekombineerd met een cassetterecorder. MET NAAR KEUZE OF BEOVOX RL 35 LUIDSPREKERS Meer ruimtelijke vrijheid bij hifi- weergave. Kunnen aan de muur worden bevestigd of in elke stand op de grond worden geplaatst. OF BEOGRAM RX2 Een radiale platenspeler met lichtgewicht arm. Registreert automatisch de diameter en het toerental van de plaat. Jan Brouwer DEN BURG Spinbaan 15. Tel 02220-5130 Kennismaking met de bestuursleden van de Stichting Samen Eón-Gollards Begeleid door voorzitter W. Eelman drukt de koningin H. Lugt de hand de koningin achtergrondinformatie ver schafte over de zeehondenstand en daarmee samenhangende problema tiek, voerde Ecomare-medewerker Wie- be Sytsma de zeehonden. Daartussen bevond zich een exemplaar met de roepnaam Bea, hetgeen de lachlust van de koningin opwekte. Ook toen Bea even later flink spetterde en een golfje water tegen de koningin's man een foto van haar wilden maken. Na een hartelijk afscheid verplaatste het mini-gezelschap zich enkele honderden meters verderop, naar hotel Opduin. Hare Majesteit werd daar door het echtpaar Wuis verwelkomd en friste zich vervolgens even op in één der hotelkamers. Gastenboek Daarna tekende zij het gastenboek, XWXV&.yX- Het laatste onderdeel van haar bi aan Texel zat erop, maar voor konij Beatrix was de dag nog lang niet einde. Om half drie werd zij alweer| Terschelling verwacht voor het twi deel van haar „streekbezoek" aan Waddeneilanden. Met brandende lampen begaf de stoet zich richting vliegveld. Op Texel Airport had de ningin een korte ontmoeting met luchthavenmeester Ed de Bruijn. D na nam zij afscheid van onder and Lees verder pagii Aan de rand van het zeehondenbassin gel Ecomare-directeur Jen Kuiper tekst en uitleg. Commissaris der koningin De Wit luistert mee. THAT'S SPORTSWEAR groep hadden zich bij de ingang op gesteld en zongen een welkomslied. De koningin trok zich even niets aan van het programma en nam van één der kinderen een tekening in ont vangst. Directeur dr. Jan Kuiper intro duceerde haar bij de bestuursleden van de Stichting Texels Museum: mevr. drs. M. Bik, KI. Uitgeest, dr. ir. P.J.H. Reijnders, F. Boon en C.G. van Es. De koningin liet zich de verschillende functies van het centrum voor Wad den en Noordzee uitleggen en infor meerde naar de verhouding met het zeehondenopvangcentrum te Pieterbu- ren. Bestuurslid Harry Wuis gaf tijdens een rondleiding door een deel van het gebouw een uiteenzetting over het on derwerp „recreatie". Beatrix stelde zich kritisch op: „Geeft de komst van zoveel toeristen nooit conflicten met de natuur?", informeerde ze. Bestuurslid Bas van der Beek gaf toe lichting op het reilen en zeilen van de landbouwsector op Texel. Onder meer werd hierbij het onderwerp „nationaal landschap" aangesneden. Het tot dan toe warme en zonnige weer had even plaatsgemaakt voor een stortbui. Toen de koningin zich naar buiten naar de zeehondenbassins begaf, was het ergste leed echter al weer geleden. Terwijr r&acteur Kuiper tel deed belanden, bleef ze lachen. Verder nam koningin Beatrix onaange kondigd een kijkje in de nieuwe op- vangbassins en liet zich over de wer king daarvan inlichten. Bij het afscheid sprak ze de hoop uit dat de voorne mens uit het beleidsplan kunnen wor den verwezenlijkt. Tesselhuus Waarop zij zich wellicht persoonlijk het meest heeft verheugd, was het bezoek aan het vakantiehuis voor gehandicap ten „Tesselhuus", aan de Ruyslaan. In een uiterst ontspannen sfeer bracht de koningin een half uur in de grote bun galow door. De tijd vloog om en het speet haar en de aldaar vakantievieren de jeugdige spierdystrofie-patiënten dat ze weer weg moest. De 23-jarige Lilian Vlemmings uit Eind hoven had de eer om de koningin te verwelkomen met een boeket. Verder werd Beatrix onthaald door Jan C. Stolk van de Stichting Texelvakantie Gehandicapten en begeleidster Anke Kloosterman. De koningin maakte een rondje door het huis en toonde zich heel enthousiast. Onder het genot van een kopje koffie praatte ze uitgebreid met de gehandicapten, waarbij de ko ningin tal van grapjes maakte. Ook po seerde zij gewillig voor kinderen die waarmee de geschiedenis zich herhaal de. Want toen haar moeder Juliana in 1948 met prins Bernhard een werkbe zoek aan Texel aflegde, signeerden ook zij het gastenboek van het hotel. Ko ningin Beatrix was daarvan niet op de hoogte en voldeed met graagte aan het verzoek. Met in totaal 67 personen werd vervolgens een lunch gebruikt bestaande uit drie gangen: dille crème soep vooraf, Texelse lamsbiefstukjes met basilicumsaus en verse groene groenten als hoofdschotel en als toetje kwark mousse met aardbeiensaus (de kwark was gemaakt op Sint Donatus). In de nabijheid van de koningin tafel den de heren L. J. Weijdt, oud voorzitter van de Texelse visserijvereni ging DETV en J. Reeder, hoofd dienstkring Texel van Rijkswaterstaat. Weijdt praatte over de Texelse visserij en Reeder lichtte de kustverdedi- gingsproblematiek toe. Ter verduidelij king had Reeder een maquette meege bracht, waarop de zeegaten rond Texel in reliëf waren aangegeven. Maaltijd en gesprekken bleken precies in het tijdschema te passen. Tot slot bood de burgemeester de koningin na mens de gemeente een grote mand vol Texelse produkten aan. Bij haar af scheid van het hotel werd de koningin buiten opgewacht door een schare zin- baa 23 en 24 april van 5,75 voor f4,75 kwaliteit uit eigen keuken tel. 02220 - 4890 - MRkSTKA flif.BOUUrVARD -

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2