I M VAN HET RAADHUIS Vrouwen met eigen bedrijf doen samen betbalprogramma M.S.T. Programma Vedstrijdprogramma ennisclub „Deuce" Vergadering over iploitatiesubsidies abakshop 't Centrum bowlingkampioen Uitslagen Groot Slem Eilandcompetitie volleybal Springwedstrijden in Eierlandsche Huis Wielerwedstrijd werd afgebroken Windsurfclub opent seizoen met wedstrijd Gehavend De Koog behaalde gelijkspel Lezing over meeuwen Zwarte markten in manege Ondernemersvereniging nu jaar actief UNITE NATIONALE DE SELECTION ET DE PROMOTION DE LA RACE STATION DE TESTAGE Texel in Frankrijk A Capellagroep in d'Ouwe ULO Vernieling Geslaagd Blues in Tasiel Werkloosheid nam aanzienlijk af „Werkgroep bestaat al lang niet meer" Mededelingen van B. en f Winkels op koninginnedag Kattebelletje IJDAG 22 APRIL 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 9 iterdag 23 april 1988 NV8, afdeling Noord-Holland: sonia-SVO/Z, 14.30 uur ienden-Cocksdorp, 14.30 uur kC 5-Texel 3, 16.00 uur jnioren: rinkel A1-Oosterend A1, 14.30 uur )H B1-WGB B2, 13.30 uur ixel B2-Watervogels B2, 13.30 jcces B2-De Koog B1, 13.15 uur Boys Cl-Flevo Cl, 13.30 uur upillen: ill, IC D1-Texel Dl, 1100 uur ten ondag 24 april 1988: NVB, vierde klasse: SRC-Texel, 14.30 uur .JVB afdeling Noord-Holland: ^oudia-De Koog, 14.30 uur iH-Oudesluis, 14.00 uur jsterend-Twisk, 14.00 uur jemster-Tex. Boys, 14.00 uur ixel 2-Hollandia T 2, 11.30 uur ÜRC 8-Oosterend 2, 14.30 uur Koog 2-ZAP 6, 14.00 uur Ixel 3-Wiron 5, 12.00 uur jtten 5-Texel 4, 14.00 uur bnioren: Xcces A1-Texel Al, 14.30 uur fex.Boys A1-Hollandia T A2, 12.00 uur Jaterdag 23 april: |00 uur: Deuce 1-H.T.C. 1 (junioren! |00 uur: Deuce 1-Abbekerk 1 Jongens) 0.30 uur: Deuce 1-Anonymus 1 leteranen) Dinsdag 26 april: 1.00 uur: Deuce 2;t Zand 1 (dames! landag vergadert in het raadhuis in In Burg, aanvang 19.30 uur, het fcsidie-adviesorgaan. Gesproken Irdt over de exploitatiesubsidies voor It komende jaar. De vergadering irdt gehouden in verband met het |it dat het ontwerp jaarprogramma op 1 mei gereed moet zijn. De Irgadering is openbaar. et een schitterende 265 game van es Keyzer is Tabakshop 't Cen- um 2 kampioen geworden in de oensdag/donderdag bowling impetitie. larco van der Vis begon met een ooie 211 game en ook Piet Kok ond gedisiplineerd te gooien, de titel bij dit team dan ook op zijn plaats, et Y-team kon hier ondanks een 223 ime van Jan Plaatsman niet tegenop, e tweede plaats werd veroverd door otel de Weal dat de laatste wedstrijd irloor van BTS-Hordifood 2. Reisbu- au Texel wist een derde plaats te be- lachtigen door twee punten van de pare Ladies af te snoepen. Graaf puiterij liep net de prijzen mis door ree punten tegen IBS te laten liggen, e Koogel haalde nog een fraaie over- inning op Strandplevier 2 binnen, ïor Dx 11 stond Janny Mets met een imiddelde van 175 sterk en de Yup- es verloren dan ook. Door een mooi middelde van 191 van John van chaik wist de Metro Rentenaar Opel verslaan. Simon Verseput had voor trandplevier 1 de smaak weer te pak- en Kwartet had geen moeite met - Buurtjes. Bij Dubbel E1 was het ans Lobato die met een 234 game de row stal en Martijn Kuiter gooide ïor Stark en Co drie mooie games !9en het moeizaam spelende Eldora- o. De Sommeltjes wisten een kleine rinst op C.B.K. te boeken. Bekercompetitie trandplevier 2 is verrassend winnaar aworden van de bekercompetitie, arry Verseput met 176 en Ria van eerwaarden met 188 stonden aan de isis voor de eindoverwinning. In de atste game kwam Alie van Splunter oed opzetten en Jamaco moest dan ok met een tweede plaats genoegen emen. Tabakshop 't Centrum 2 pakte at de derde plaats voor Hotel de 'eal weg. ■tslagen Tabakshop 't Centrum 2-Y-Team 4-1; °mmelt|es c.B K 3-2; Stark en Co-Eldorado 4 Tabakshop 't Centrum 1-Dubbel EL 3-2; ^artet-De Buurtjes 4-1; Strandplevier -rampion Sisters 3-2, De Metro-Rentenaar M15 0, Dx li-De Yuppies 4-1; De Koogel- trandplevier 2 4-1; Graaf Spuiterij-IBS 3-2; Spa- tadies-Reisburo Texel 3-2; BTS-Hordifood Hotel de Weal 4-1. Zaterdag 23 april Volleybal Sporthal Ons Genoegen, Den Burg 12,30 u. Tevoko 4-Gr. Seahawks 4 (d) 13.30 u. Tevoko 2-Turnlust 2 (h) 13.30 u. Tevoko 2-Noordkop 2 (d) 13.30 u. Smash '68-Juvoc 2 (dl 15.00 u. Tevoko 3-Juvoc 3 (h) 15.00 u. Tevoko 3-Gr. Seahawks 2 (d) 15.00 u. Tevoko 4-Turnlust 1 (h) Maandag 25 april Sporthal Sportlaan, Den Helder 18.45 u Noordkop 2-Tevoko 3 (d) De stand bij bridgeclub Groot Slem ziet er na twaalf competitiewedstrijden als volgt uit. Vanaf 9 mei begint de bridgeclub weer met de zomeravond drives, waarbij iedereen welkom is. Lijn A; mw. Zevenhoven-dhr. Bakker 701.09; mw. De Laat-dhr. Zevenhoven 641.42; mw. Van Hoogen-dhr. Chavonnes 628.19; mw. Bakker-dhr. Van Hoogen 626.47; dames Elzinga-Slijdermk 626.47; heren Blonk-Grootjen 606.66, echtp Hoogerheide 606 08; heren Ofrein-Kellner 543,20; mw. Geus-dhr. Wessels 540.66; Echtpaar Blok 515 20. Lijn B: heren Kooiman-Elzmga 686 13, echtpaar Schuijl 639.39; echtpaar Veene- ma 612.71; mw. Wielinga-dhr Bakker 609 09, echtpaar Beemsterboer 604.84; echtpaar Van Heerwaarden 604.30; dames Langeveld-Breeuwer 598 47; dames Van Schie-Van Gent 579.60; he ren De Brok-Ruigrok 571.49; dames Balk-Boere 565.05; echtpaar Klip 564 78, dames Van Empel- v.d Molen 540 95. Lijn C; echtpaar Van Sam- beek 723 79; dames De Brok-Zwart 638.00; echt paar De Jong 629 29, echtpaar Hopman 624,77; dames Roelofs-Witte 618.16; heren Balk-Van Dam 602 55; heren Hendriks-Dijker 577.27, heren Sonneveld-Bakker 559.76; dames Van Heerwaarden-Van Esschoten 551.54; dames Hendriks-Dijker 542.74; dames Spakman-Buis 530.52; dames Merkelbach-Schoo 56.00. Dinsdag 26 april; Veld A Mannen: 19.05 u. Smash-Super Maas12 Balcken 19.45 u. 12 Balcken-Haarstudio Smash 20.25 u. Mantje-Bremakker Slock 21.05 u. BCT Nissan-Slock Bremakker 21.45 u. Versluis-Autocentr. De Krim 22.25 u. DGM-De Krim Autocentrale Veld B Vrouwen en mannen: 19.05 u. A. Heyn-Super maas Casino 19.45 u. Ass. Bremer-Casino Haarstudio 20.25 u. Haarst.-LeijdekkersAss. Bremer 21.05 u. Paal 9-Seg. Eelman Gemeente 21.45 u. Gemeente-Graaf Sp. Cocky 22.25 u. Cocky's Kap.-KobekoGraaf Sp. Veld C Vrouwen: 19.05 u. Samen 1-Slock 2 DA 19.45 u. Antiekhuisje-DA Slock 2 20.25 u. Westerl.-Slock 1 Lindeboom 21.05 u. Lindeboom-7 Prov. Westerla. 21.45 u. Mantje-Molenkoog 7 Prov. 22.25 u. Opel Rent.-Drog. Mets Mantje Wedstrijdleiding: Co en Onnoline, tele foon 5729. Uitslagen: Mannen: 12 Balcken-Tasiel 0-2; Su per Maas-Siep de Boer 2-0, Music Shop- Theodora Hoeve 0-2, Teso-Haarstudio 2-0; Versluis-Slock 1-1; Graaf Spuiterij-40 Plus 2-0, Molenkoog-Kobeko 2-0; Waterschap-RWS 2-0; Stuc. van der Woude-Autocentrale 1-1; Bremakker-Paal 28 2-0. Vrouwen: Eelman/Seg- Slock 2 0 2;Samen één-DA 0-2; Durper Drup- Taveerne 1-1; Mantje-7 Provinciën 2-0; Klif 23-Meermarkt 2-0; Retsina-Leijdekkers 1-1; Haarstudio-Casino 0-2; CVI-Witte en Witte 2-0; Hannibal-Smash '68 0-2; Vinke-Visser Bouw 2-0; Zegel Mode-Molenkoog 1-1 In het Eierlandsche Huis zijn zaterdag recreatieve trampolinespringwedstrijden voor alle gymverenigingen van Texel. Het begint om 9.00 uur en om 12.30 uur is de prijsuitreiking. Iedere vereni ging gaat met een prijs naar huis. De wedstrijden, die wielervereni ging Texel dinsdag hield, moesten voortijdig worden afgebroken we gens de slechte weersomstandig heden. Alleen de jeugd kon nog op een droge baan rijden. Sander Boom was de snelste renner bij de B-jeugd. In de B-poule van de senioren waren het de jeugdrenners van het vorige seizoen die de dienst uitmaakten. Keer op keer demarreerde Jordi Vinke, maar zonder resultaat. In de laatste ronde nam Frans Witte een voorsprong, die hij tot aan het laatst toe wist te behouden. In de A-poule demarreerde Hans van Osch met Dirk Vinke en Evert Koopman in zijn wiel. Deze kopgroep wist een voorsprong van een hele ronde te nemen. In de sprint bleek Evert Koopman de snelste. Uitslagen: A-jeugd' 1 Jasper Braam. B-jeugd: 1. Sander Boom, 2 Jan Werner Prins, 3. Thijs de Boer A-poule: 1. Evert Koopman, 2. Hans van Osch, 3. Willem Trap. B-poule: 1. Frans Witte, 2 Peter Beers, 3 Jordi Vinke Zondag houdt de Windsurfclub Texel haar eerste surfwedstrijd van dit seizoen. Als de wind meewerkt is het de bedoeling om een course- race wedstrijd te varen. Een course-race wedstrijd is een drie- hoeksbaan met het accent op ruime- windse rakken en een boeien slalom. Bij voldoende wind kan een course- race een spectaculair schouwspel voor het publiek zijn, want er worden dan zeer hoge snelheden gehaald. Ook bij de slalom boeien kan het er spannend aan toe gaan. Deze wedstrijd telt mee voor het clubkampioenschap. Ook niet-leden kunnen aan deze wedstrijd meedoen. De inschrijving is vanaf 11.00 uur. De start is om 12.00 uur. Na afloop van de wedstrijd is er voor ie dere deelnemer gratis boerenkool met worst. Ook niet-deelnemers kunnen te gen een kleine vergoeding aan deze boerenkoolmaaltijd meedoen. Een zwaar gehavend eerste team van SV De Koog heeft zondag een 3-3 gelijkspel behaald bij mede degradatie kandidaat Strandvogels. Na een 1-0 achterstand bij rust kon De Koog na rust uitlopen tot 3-1; Vlak voor het einde moest De Koog zich tevreden stellen met een gelijkspel. Zonder de geblesseerde Henk Jan Klok trad De Koog aan. Cees van Beek en Jaap van Kranenburg waren niet blessurevrij, terwijl Hans Polder man ook al niet helemaal fit het veld op ging. Na vijfentwintig evenwichtige minuten zonder grote scoringskansen kwam Strandvogels op een 1-0 voor sprong. De Koog, dat nu zelf het spel moest gaan maken, creëerde kansen die niet werden benut. Na rust moest Cees van Beek achterblijven in de kleedkamer en Jaap van Kranenburg kon na enkele weken zijn come-back maken in het eerste team. Dat Van Kranenburg geblesseerd was viel niet te merken. Na tien minuten werd een blunder van de Strandvogelskeeper af gestraft door Riewert Pol die De Koog terecht naast Strandvogels bracht. En kele minuten later was het Wally van Beek die met het hoofd De Koog naar een 2-1 voorsprong kopte. Met een schitterend schot in de kruising bracht Jaap van Kranenburg De Koog op een 3-1 voorsprong. De Koog, dat nu bijna zeker was van de overwinning, moest een kwartier voor tijd een grote dom per incasseren. Laatste man Hans Pol derman werd bij een actie zó gebels- seerd dat hij niet verder kon. De Ko- gers hadden hun ene wissel al eerder in moeten zetten. Trainer Nico Erwich was met het uitvallen van Hans Pol derman genoodzaakt de begeleider van De Koog, Sieme-Jan Rijk in te zetten. De Koog kwam het laatste kwartier nog stevig onder druk te staan wat betekende dat Strandvogels terug kon komen tot 3-2. In de (te) lange blessuretijd kreeg De Koog een nog grotere domper te verwerken. Een hoge bal die door John List zou wor den weggekopt, belandde in het doel doordat List in de lucht uit balans werd gebracht waarbij hij keeper Char les Ipenburg ook uit balans bracht: 3-3. De Koog, dat nu nog twee uit wedstrijden moet spelen, kan hooguit nog eindigen op de twee na onderste plaats, wat recht geeft op een degra datiewedstrijd. Wordt die wedstrijd verloren, dan zal De Koog alsnog de graderen. Indien de twee wedstrijden (uit tegen respectievelijk Woudia en J.V.C.) verloren worden, dan degra deert De Koog rechtstreeks. Vrijdag zal de heer Spaans in dorps huis d'Ouwe ULO een lezing houden over zilvermeeuwen. De lezing begint om 20.00 uur en is uitsluitend toegan kelijk voor leden van de vogelwerk groep Texel. In manege Akenburg wil de Stichting Overdekte Manege Texel (SOMT) weer een drietal zwarte markten te houden op 14 mei, 13 augustus en 12 novem ber. Er is een speciale commissie ge vormd en men wil proberen zoveel mogelijk variëteit in het gebodene te krijgen. Wie een standplaats wil huren voor één van de markten kan tussen 19.00 en 21.00 uur contact opnemen met Peter Dros in de manege, telefoon 02220-4490. De markten duren van 14.00 tot 18.00 uur en de deelnemers krijgen vanaf 12.00 uur de gelegenheid om hun koopwaar uit te stallen. Een plaatsje huren op de zwarte markt in de manege kost 715,—. De eerste zwar te markt is een week na de Lionsvei- ling. Wie zijn spullen daar niet is kwijt geraakt, kan het nog eens proberen in de manege. Wie niet zelf zijn of haar overbodige spullen wil verkopen, kan ze naar de manege brengen of bellen dat ze kunnen worden opgehaald. De opbrengst daarvan komt ten goede aan de manege. ,,We vormen beslist geen naai- kransje, maar zijn gericht bezig met onderwerpen die belangrijk zijn bij het voeren van een bedrijf." Aldus beschrijven Jeanette Korff (voorzitter) en Jacomien de Wijn (penningmeester) de in oprichting zijnde vereniging voor vrouwelijke ondernemers op Texel. Na een jaar in de anonimiteit te hebben ge draaid vindt het bestuur het nu tijd om eens naar buiten te treden. Vrijdag 29 april houdt de vereni ging daarom een openbare avond met een spreekster in ,,De Linde boom". Het onderwerp is ,,Goed omgaan met je tijd", en dat is een thema dat beslist niet alleen voor vrouwelijke ondernemers interes sant is. Aanleiding voor de oprichting van de vereniging was het gegeven dat de vrouwen behoefte hebben om naast het lidmaatschap van het Texels Ver bond van Ondernemers, deel uit te maken van een wat hechtere onderne mersclub. Het TVO vergadert maar tweemaal per jaar. In de praktijk bleek dat de dames niet werden gevraagd voor verenigingen als de Lions, de Ro tary en de Jonge Ondernemers. Een aantal besloot een jaar geleden daar om zélf iets van de grond te krijgen. Het bleek dat voor veel andere vrou welijke ondernemers dit initiatief als geroepen kwam. Sommigen hadden zelf ook al eens met de gedachte gespeeld, maar nooit het voortouw genomen. Op Texel zijn ongeveer 45 vrouwen met een eigen bedrijf. Alle bij de initia tiefneemsters bekende vrouwelijke on dernemers zijn een jaar geleden bena derd om mee te doen. De animo bleek redelijk groot: twintig vrouwen meld den zich aan en inmiddels zijn dat er 25. De club komt elke maand bijelkaar, meestal in De Lindeboom. Éénmaal per twee maanden komt er een spre ker. In de tussenliggende bijeenkomst wordt die avond voorbereid en vertelt één der leden over het reilen en zeilen van haar bedrijf. Voor de spreker die de volgende maand komt, wordt een lijst met gerichte vragen opgesteld, zo dat de spreekbeurt zo goed mogelijk aansluit op de vragen waarmee de Texelse onderneemsters worstelen. Tot dusver zijn steeds Texelse sprekers aan de beurt geweest. Vaak wisten die niet van het bestaan van de club af en toonden zich aangenaam verrast. Bankdirecteur R. Veenstra vertelde al les over bankzaken, J. Dogger deed een boekje open over de gang van za ken bij de notaris, W. Eelman en C. Duinker gaven een boeiende uiteenzet ting over boekhouding en A. de Wijn informeerde over verzekeringen. Deze lezingen werden als zeer leerzaam er varen; over sommige onderwerpen kan nog veel meer worden verteld en zijn zeker voor herhaling vatbaar. Maar er zijn nog enorm veel onderwer pen waar interesse voor bestaat. Nu al zijn voor het komende winterseizoen onderwerpen vastgesteld. In de zomer heeft de vereniging geen activiteiten. Gemeleerd Wie kunnen lid worden? In principe vrouwen met een eigen be drijf, ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Omvang en aard van het bedrijf doen niet terzake. De huidige SIEGE SOCIAL 95 bis Bid, Péreire Sud 75017 PARIS Van oud-Texelaar Gerard Peet ont vingen wij uit Chambourcy (Frank rijk) een brief, waarin hij melding maakt van een proefstation ten oosten van Parijs waar het Texelse schapenras zou worden gefokt. Een toevallige ontdekking, waar aan enige vraagtekens kleven. Wel licht dat eén onzer lezers ophelde ring weet te verschaffen. De in houd van de brief wordt hier inte graal weergegeven. In 1986 verhuisde ik voor mijn werk naar Frankrijk, voor een periode van drie jaar. Vanuit onze tijdelijke woon plaats, een dorpje net buiten groot- Parijs, maken we in het weekend regel matig uitstapjes naar Parijs of in de omgeving. Aan de Rue du Texel in Pa rijs, bekend uit de Texelse Courant, hebben we vorig jaar een bezoek ge bracht. Het is een nogal onbeduidend straatje ,,op de linkeroever". Vooral in de noordelijke helft van het straatje, vlak achter het station Gare Montpar- nasse, wordt druk gesloopt en ge bouwd. De traditionele bebouwing maakt er plaats voor grootschalige nieuwbouwprojecten. De foto toont het nog tamelijk ongeschonden zuide lijke uiteinde van de Rue du Texel. Onlangs maakten we een ritje in de landelijke streek ten oosten van Parijs. Mijn (Texelse) echtgenote en ik ont- Ter afsluiting van het winterprogramma heeft de openbare bibliotheek de A Capellagroep ,,'t Vrouwvolk" uit Alk maar uitgenodigd. Deze uit tien vrou wen bestaande groep zal met het pro gramma Sterke Verhalen" optreden op zondag om 15.00 uur in d'Ouwe ULO. Kaarten hiervoor zijn gratis af te halen bij de balie van de bibliotheek, 't Vrouwvolk kan niet alle 21 vreemde" nationaliteiten die op Texel zijn verte genwoordigd bezingen, maar brengt traditionele volksmuziek uit Oosteuro pa, Noord- en Zuidamerika. Er wordt gezongen in de oorspronkelijke taal. Het thema van de liederen is Lief en Leed". Tussendoor wordt op poëtische wijze toelichting gegeven. De groep is bekend van verschillende radio optredens en concerten in heel Neder land. Komend jaar zullen zij een toer- nee door Rusland maken. dekten op hetzelfde moment plotseling tot onze stomme verbazing een bord langs de weg met in grote letters het woord Texel. Daar moesten we meer van weten! Het bleek een proefstation te zijn van de ,,Unité Nationale de Sé- lection et de Promotion de la race Texel", gevestigd in Parijs (zie foto). Toen we te voet via de oprijlaan het proefstation naderden, werden we door zeer bekende Texelse geluiden verwelkomd. Op de dag van onze be zoek, eerste Paasdag, bleek het proefstation onbemand, maar niet af gesloten. Het station bestaat uit een grote schuur, waarin zich inderdaad grote aantallen Texelse schapen en lammeren bleken te bevinden. Op een aan de muur bevestigde affiche werd in drie talen de lof van het Texelse ras verkondigd. Daaronder de eigenschap dat het schaap het grootste deel van het jaar in de wei kan blijven.... maar buiten de schuur was nergens een schaap te zien. En toch... een paar kilometer verderop stond langs de weg een boerderij met zowaar een handjevol Texelse schapen en lammeren in de wei. Of er een ver band is tussen het proefstation en de ze boerderij heb ik niet uitgezocht. In de omgeving hebben we jammer ge noeg geen andere bijna-Texelse tafe reeltjes aangetroffen. Het proefstation en de boerderij bevin den zich enige kilometer ten noorden van het stadje Chateau-Thierry, op een kleine honderd kilometer ten oosten van Parijs, in de noordwesthoek van de regio Champagne. Groeten uit La Douce France, Gerard Peet." In de nacht van dinsdag op woensdag werd de ruitewisser van de auto van een 44-jarige vrouw uit Den Burg ver nield. De wagen stond op de hoek Zwaanstraat-Warmoesstraat. Henriëtte de Wit slaagde te Utrecht voor het diploma Vakbekwaamheid in het Herenkappersbedrijf. In Tasiel speelt zaterdag vanaf 21.00 uur de blues-funkformatie „Feedback" met Randy Piersma (gitaar), Nicolaas Schoo (basgitaar) en Wobbe Visser (drums). De toegang is gratis. leden vormen dan ook een zeer geme leerd gezelschap: de één heeft een ei gen restaurant of kapsalon, de ander een verfwinkel, modezaak, sportschool of fysiotherapiepraktijk. Er zijn nog een paar grensgevallen waarmee het bestuur nog niet precies weet wat men ermee aan moet, bij voorbeeld die samen met hun echtge noot een bedrijf runnen. Het functio neren van de vrouw als ondernemer blijkt van geval tot geval te verschillen. Het bestuur is nog bezig om dit pre cies in de statuten te omschrijven. Ge hoopt wordt dat de oprichtingsacte in september de notaris kan passeren. Het bestuur bestaat uit Jeanette Korff (voorzitter), Cora Groen (secretaris), Jacomien de Wijn (penningmeester) en de leden Joke Koper en Marjan Graaf. Openbare avond De lezing „Goed omgaan met je tijd" wordt gegeven door gastspreekster drs. Yvonne van de Mosselaar, zelfstandig management-begeleider en organisatie-adviseur in Rotterdam. Be wust is gekozen voor een algemeen onderwerp, dat op iedereen van toe passing is. Niet alleen kampen de le den van de Texelse Ondernemende Vrouwen vaak met tijdgebrek, bijna ie dereen heeft wel eens moeite om zijn of haar tijd goed in te delen. De aan vang van de lezing is 21.00 uur en de toegang is gratis. De werkloosheid is de laatste maand flink afgenomen. In verge lijking met eind februari stonden bij het gewestelijk arbeidsbureau in Den Burg eind maart 105 werk zoekenden minder ingeschreven. In totaal zijn er nu 473 mannen en vrouwen werkloos, oftewel precies vijftien procent van de Texelse beroepsbevolking. De daling is voornamelijk veroorzaakt door het opstarten van het seizoen. Door de vroege paas deden veel be drijven weer een beroep op de vaste seizoenkrachten. In vergelijking met vorig jaar zijn er nu 15 werklozen min der. Tijdens de afgelopen maanden waren de werkloosheidscijfers van 1988 telkens iets hoger dan die van 1987. Bij het arbeidsbureau is men van me ning dat de sterke daling van de wer kloosheid van de laatste jaren voorbij is en er een soort kentering is opgetre den. Voorts valt een stijging van het aantal langdurig werklozen op, in de groep die zes tot twaalf maanden zon der werk zit. Ten opzichte van vorig jaar is deze groep meer toegenomen. Dit duidt erop dat, ondanks het feit dat vorig jaar sprake was van een lang seizoen dat tot november kon worden gerekt en de paasdagen dit jaar vroeg vielen, er voor een groeiend aantal werkzoekenden kennelijk geen half jaar werk zit in het seizoen. De werkgroep „Omgaan met versla ving" bestaat al sinds 12 januari niet meer. Dat schrijft de nog altijd in dienst zijnde jeugdwerkbegeleider Jan Kramer in een brief aan de gemeente raad. Kramer tracht hiermee een uit spraak van wethouder Zegers tijdens de laatstgehouden raadsvergadering te weerleggen. Zegers zei toen dat „er verandering moet komen in het sluime rende bestaan van de werkgroep ver slaving, en anders moet de werkgroep maar worden vervangen". Naar aanlei ding hiervan concludeert Kramer: „Of de wethouder wordt niet behoorlijk geïnformeerd door zijn ambtenaren, of hij spreekt onwaarheden, of hij doet aan stemmingmakerij." Kramer meldt verder dat het bestuur van jeugd- en jongerenwerk op Texel zich beraadt over welke stappen nu te nemen. Het bestuur is bereid om sa men met het CAD te Alkmaar activi teiten te ontwikkelen t.a.v. alcoholpre ventie, gericht op jongeren die beneik- baar zijn via het jeugdwerk. Ook B en W zijn hierover geïnformeerd, aldus Kramer. Hij vraagt zich derhalve af waarom de wethouder zijn uitspraken heeft gedaan. Op koninginnedag mogen alle winkels in de gemeente Texel van 9.30 tot 12.00 uur geopend zijn. Veel nestelende en jonge vogels wor den in deze tijd het slachtoffer van loslopende katten. De gemeente advi seert u om uw huisdier vooral 's nachts binnen te houden en in ieder geval uw poes of kater te voorzien van een zogenaamd „kattebelletje", waar door de belaagde vogels tijdig worden gewaarschuwd.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 9