Cjroen ^warlsjexels in het hart. Seizoenmaatregelen betalen tit de post onvoorzien Verkiezing Den Boer in TVL is ongeldig Ministerie ging boekje te buiten «Geen alternatief voor financiering xv rwee maal ,Heidehof" ft' -KI Net van tennisclub in brand gestoken Aanrijding Mosselpercelen zonder vergunning Nieuwe verkiezing Kinderhut ging in vlammen op OPENING Zwembad Molenkoog vrijdag 29 april a.s. om 19.00 uur 3 ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 10.276 DINSDAG 26 APRIL 1988 i advertenties, abonnementen, etc. Lveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den 8urg, Joon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Telefax 02220 - 4111 ictie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 02220-2741. L werktijd deze week tot en met dinsdag a.s Frans Hopman, Burgwal Den Burg, telefoon 02220 - 5472 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs ƒ19,80 per kwartaal; los 95 cent Postgiro 652 Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99 17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34 60 398 seizoenmaatregelen voor De 8>g zullen moeten worden be id uit de Post Onvoorzien. Wet- ider Klaas Barendregt zag geen lere manier. Hij waarschuwde jiderdagavond tijdens de raad- jmmissievergadering voor finan- el, economisch en technisch be- I, dat deze post al aardig aan slinken is, terwijl de helft van jaar nog niet eens om is. commissie hoefde alleen nog maar e gaan op de voorstellen over het oonhouden van De Koog (totale en f10.000,— de bewegwijzering I.000-I en de parkeermeters (in tering van f6250,— In de eerder e week gehouden commissieverga- ing voor algemeen en organisato- h beleid werd de discussie over de istandplaats voorlopig op een laag gezet. Hoe en waar een openbaar Jet kan worden gerealiseerd zal nog ^den onderzocht. Bakker (PSP) die in beide com- Isies zitting heeft, vertelde dat een |tal ondernemers van De Koog be- I was een openbaar toilet te exploi- fen, mits dit centraal gelegen is. pr een voorziening buiten het cen- i hebben zij geen belangstelling. !|bouwing van het in de dorpskern Jegen brandspuithuisje ligt voor de d, maar dan zal ook een ander ;je moeten worden gevonden voor mensen van gemeentewerken, die gebruik maken van dat huisje. Verloedering endregt(VVD) waarschuwde dat de- naatregelen voor De Koog toch br een flinke aanslag op de Post k/oorzien zouden betekenen. ,,De pg moet zijn image opvijzelen en de Jloedering van De Koog staat dus |enover de financiële positie van de neente?"aldus Dirk Terpstra (PvdA). (brand Poster (Texels belanglvond belachelijk dat de gemeente wel n tweeënhalf miljoen neertelde voor gemeentehuis en dat nu werd ge in alsof de wereld verging omdat ir De Koog een veel kleiner bedrag et worden uitgetrokken. Barendregt liceerde dat hij niet zij dat hij niet Ide dat het uit de Post Onvoorzien rd gehaald, maar dat hij alleen aan- J dat deze al drastisch is geminderd, vel het Texels Belang- als het iAcommissielid wilde eerst rug- ipraak met de fractie houden alvo- s uitspraak te doen. Peter Bakker g wel accoord. ,,Er is toch geen al- natief waarmee we het kunnen inciëren". jerard Zoetelief heeft zijn logies- rerstrekkend bedrijf aan het Mien- IJerglop bij De Koog (het vroegere .Landleven") de naam „Heide hof" gegeven. Dit tot ongenoegen kan de heer J. Smit van de appar- ementenboerderij aan de Jan Ayeweg bij Den Hoorn die sedert mensenheugenis „Heidehof" heet. [Smit vreest verwarring onder aspi- antgasten, die voor hem nadelig kan uitpakken. De Texelse Vereni ging van Logiesverstrekkers ver zocht Zoetelief een andere naam voor zijn bedrijf te kiezen, maar Waarop ging hij niet in omdat hij al veel drukwerk heeft laten maken kaarin de naam Recreatiehoeve [Heidehof" wordt gebruikt. Juri disch zit hij goed, want hij heeft de naam „Heidehof" wettelijk la- 'en deponeren en de familie Smit heeft dat nooit gedaan. Zoetelief beweert dat hij bij het kiezen van de naam niet wist dat er op Texel al een „Heidehof" was. „Als ik dat had geweten had ik een ande naam bedacht. Nu heb ik zo veel kosten gemaakt, dat ik het "iet meer kan terugdraaien." Smit van het oude „Heidehof" heeft zich daarbij nog niet neerge- In de TVL-vergadering van Woensdag verzocht hij het bestuur andermaal bemiddelend te willen optreden. Dat een krediet van f145.000,— wordt uitgetrokken voor maatregelen tegen wateroverlast in de Bernhardlaan, gaf geen problemen bij de commissiele den. Dirk Terpstra vond het wel zuur dat de bewoners aansluiting op het re genwaterriool dat zal worden aange legd zelf moeten betalen, terwijl bewo ners van de Thysselaan/Drijverstraat indertijd niet mee hoefden te betalen aan de grindkist die werd gelegd waar door bij hen de wateroverlast werd verminderd. Aanwezige ambtenaar Jan Frederici verklaarde dat bewoners altijd voorzieningen op hun eigen terrein zelf moeten betalen. Terpstra hoopte dat het mogelijk zou zijn dat alle aanslui tingen van de woningen door één aan nemer worden verzorgd. „Er zitten ook mensen van zeventig jaar tussen en die spitten echt niet zo makkelijk meer een leiding in de grond". Vandalisme De commissie was het eens over het uittrekken van f7000,— voor de ver vanging van het draadglas van de ar chiefkelder dat geregeld wordt inge trapt. Er zal nu onbreekbaar veilig heidsglas worden geplaatst. De Recreatiestichting Texel (RST) heeft een overzichtelijke begroting over 1988 ingediend. Terpstra vroeg zich af waar om de twee folders over de RST- terreinen die zullen worden gemaakt maar in twee talen verschijnen. Baren dregt was het ermee eens dat meteen in vier talen beter zou zijn. Erna Eel- man (WD) was enthousiast over het voornemen camping Loodsmansduin een maand langer open te laten. De wethouder stelde voor dat de gemeen telijke vertegenwoordigers in de RST, het zwemparadijs, de Stichting Texel Promotie en de Stichting passantenha ven voortaan zouden worden gevraagd verslag te doen van het reilen en zeilen tijdens de vaststelling van de begrotin gen van die stichtingen. Asfalteren De Boodtlaan in De Koog zal binnen kort onder handen worden genomen. Voor f95.000,— zullen de scheuren en slechte gedeelten worden gerepareerd en zal de straat worden voorzien van een nieuwe overlaag. Er zal rekening worden gehouden met eventuele wen sen, mits deze binnen het budget zijn te realiseren. Ate Rienstra (CDA) vroeg of het fietspad dat langs de Molenlaan in De Cocksdorp zal worden gemaakt niet van een ondergrong moet worden voorzien tegen verzakking. Frederici beaamde dat de ondergrond slecht was voor het aanleggen van een be- Lees verder pagina 2 «v BA,. Van het tennisnet was zo goed als niets meer over. Op en rond de oudste tennisbanen van tennisclub Deuce zijn in de nacht van zaterdag op zondag ver nielingen aangericht. Het ernstig ste en meest in het oog springen de feit was het in brand steken van een tennisnet. Het net werd vrijwel geheel verwoest. De politie heeft nog geen dader(s) kunnen aanhouden. Weliswaar betrof het geen gloednieuw net, maar het zou nog jaren bruikbaar De Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers heeft de heer M.J. den Boer woensdagavond gekozen als bestuurslid in de plaats van de heer M. Warnaar. Na afloop van de vergade ring bleek echter dat deze verkiezing ongeldig was. Om in het bestuur gekozen te kunnen worden moet men TVL-lid zijn. Den Boer, die aan de Rozendijk een logiesverstrekkend bedrijf exploiteert, is zelf geen lid, maar zijn vrouw wel. Er zal nu een extra vergadering worden gehouden waarin de bestuursverkiezing opnieuw aan de orde zal worden gesteld. Het feit dat de 33 aanwezige stemge rechtigde TVL-leden woensdag de voorkeur gaven aan Den Boer boven de wel herkiesbare Warnaar heeft veel stof doen opwaaien. Warnaar vervulde in het bestuur een sleutelfunctie om dat hij tevens de vertegenwoordiger van de TVL was in het bestuur van de Stichting VVV Texelpromotie. Als hij niet zou worden herkozen, zou er dus een andere TVL-vertegenwoordiger voor de stichting moeten worden aan gewezen. De gang van zaken was in de hand gewerkt door een fout van het bestuur. Dat had namelijk ver zuimd tegenkandidaten te stellen voor de volgens rooster aftredende en her kiesbare bestuurs leden Miek Jimmink en Martin Warnaar. Spontaan meldde zich toen Den Boer als kandidaat. Bij de stemming over de vacature War naar kreeg Warnaar vijftien van de 33 stemmen en Den Boer tien. Dat was geen volstrekte meerderheid zodat een tweede stemming nodig was. Die le verde negentien stemmen op voor Den Boer en vijftien voor Warnaar. Vóór de eindstemming kreeg Den Boer gele genheid zich nader voor te stellen, omdat hij voor het merendeel der aan wezigen een onbekende was. Hij ver telde dat hij kort geleden afscheid nam als officier bij de Landmacht (Inten dance) waar hij vooral actief was op logiestiek gebied. Hij woont sinds 1977 op Texel, waar hij met zijn echtgenote logies verstrekt aan de Rozendijk. Hij exploiteert daar onder meer een mini- camping en is aangesloten bij de Stichting Vrije Recreatie. Het ziet er naar uit dat hij dit erfkamperen moet beëindigen aangezien het een zoge naamd E-blok betreft, waar deze kam- peervorm niet wordt toegestaan. Blij kens de uitslag van de stemming had Den Boer met zijn verkiezingspraatje" kennelijk een gunstige indruk gemaakt. Volgens een der leden moest het niet herverkiezen van Warnaar echter voor al worden gezien als blijk van onge noegen over het functioneren van het bestuur. Beschouwt u het maar als een waarschuwing want u neemt ons niet serieus". Kamperen op erven De Texelse Vereniging van Logies verstrekkers en enkele andere organisa ties zoals Recron, Groet", de Texelse vereniging van Ondernemers en de commissie die met de uitvoering is be last van het Toeristisch Actieplan, heb ben afkeurend gereageerd op de rege ling die door de gemeenteraad is vast gesteld inzake het kamperen op erven. Met name wordt betreurd dat staande de raadsvergadering, in afwijking van het oorspronkelijke voorstel besloten is dat de vijf eenheden op A-blokken ca ravans mogen zijn. Dat wordt gezien als aantasting van natuur en land schap, het ondergraven van de con centratiegedachte en het uitlokken van campings met veel meer dan vijf cara vans omdat het in de praktijk onmoge lijk is hierop behoorlijk controle uit te oefenen. De organisaties hebben een brief geschreven aan de gemeenteraad waarin ze het verwijt uiten dat door de nu aangenomen regeling op lichtvaar dige wijze met de in het geding zijnde toeristische belangen wordt om gesprongen. Gevraagd wordt de rege ling in te trekken. Praktische alle „vaste" toeristische ac commodatie op Texel is thans geclassi ficeerd, zodat de belangstellende toe rist zich een indruk kan vormen inzake de kwaliteit. Verwarrend is dat in bun galow parken veelal wordt gewerkt met sterren, maar dat daarnaast ge bruik wordt gemaakt van een kwaliteit saanduiding die in cijfers van één tot en met vijf wordt aangegeven. Een der leden vond dat in het belang van de duidelijkheid op één systeem moet worden overgegaan: sterren. Een kwaliteitsaanduiding in sterren wordt door iedereen begrepen. Met de aan duiding in cijfers is dat niet het geval. Een „vijf" (hoogste kwaliteit) kan zelfs de indruk geven dat het om iets twijfelachtigs gaat, net als bij de cijfers van het schoolrapport. Voorzitter Wuis beloofde het verzoek aan de orde te zullen stellen bij de Stichting VW Texelpromotie. Verder kwamen nog wat kleinere klachten en verzoeken uit de vergadering. Gevraagd werd ervoor te zorgen dat voortaan geen Neder landstalige advertenties meer zullen worden opgenomen in de Duitstalige uitgaven van „Vankantie-eiland Texel". Ook werd bezorgdheid geuit over de slechte toegankelijkheid voor ouderen en andere slecht ter been zijnden van de nieuwe dubbeldekker van Teso. Wuis beloofde dat het TVL over deze zaak een brief zal schrijven aan Teso. Ook werd gevraagd om actie bij het PWN, om te bereiken dat het drinkwa ter op Texel zijn oude kwaliteit weer terugkrijgt. zijn geweest. Eén der Deuce-leden had het de afgelopen winter nog gereno veerd. Ook het oppervlak van de „hard court"baan werd plaatselijk be schadigd Smeltend net-materiaal had zich hier en daar in de baan „ingevre ten". Bij Deuce spreekt men nog van geluk dat de vernielzuchtigen geen brand hebben gesticht op de nieuwe tennisbanen bij sporthal Ons Genoe gen, want dan zouden de rampzalige gevolgen niet te overzien zijn geweest als de kunstgrasmat daar had vlamge- vat. Nu bleef de schade beperkt tot een kleine duizend gulden, inclusief de kosten van de vernielingen aan het opslaggebouwtje bij de baan. Het electriciteitskastje aan de buitenmuur werd stukgetrapt. Voorts werden spo ren aangetroffen op het dak. Gisteren werd het net vervangen door een re- servenet, zodat de baan, die momen teel behoorlijk intensief wordt gebruikt, weer kan worden bespeeld. Op de Schilderweg vond woensdag een aanrijding plaats toen een 59-jarige automobilist uit Noordwijker- hout een 16-jarige bromfietser uit Ou- deschild inhaalde en vervolgens vlak voor hem rechtsaf sloeg. De jongen uit Oudeschild werd gewond aan zijn linkerschouder. De extra vergadering van de Texelse Vereniging voor Logies verstrekkers wordt gehouden op woensdag 18 mei in „Re becca" in De Waal, aanvang 20.00 uur. Het enige agenda punt is de verkiezing van twee bestuursleden in de vacatures Miek Jimmink en Martin War naar. Beiden zijn herkiesbaar. Tegenkandidaat is de heer M. den Boer, die inmiddels TVL-lid is geworden. Het ministerie van Visserij is zonder toestemming van de gemeente begon nen met de aanleg van nieuwe mos selpercelen in het Texelse gedeelte van de Waddenzee. Naar aanleiding van klachten van vissers die de nieuwe percelen bedreigend vinden voor de garnalen- en kubbenvisserij is het ge meentebestuur hiertegen in actie geko men en de werkzaamheden zouden in middels zijn gestaakt. In het bestemmingsplan voor de Wad denzee is bepaald dat voor het maken van een mosselperceel een aanlegver- gunning nodig is. Dat bestem mingsplan is nog niet rechtsgeldig, maar toch kan nu al regelend worden opgetreden omdat een zogenaamd voorbereidinsbesluit is genomen. Palen spuiten Onlangs werd geconstateerd dat een rijksvaartuig bezig was palen in te spuiten in het centrale deel van de Waddenzee tussen het zogenaamde Zachte Bed en de Texelstroom. Aan de bel werd getrokken door een Texelse visser, die het gemeente bestuur, de Nederlandse Vissersbond en de Vissersvereniging DETV waar schuwde. Het gemeentebestuur bena derde daarop het ministerie Bij dit contact bleek dat waarschijnlijk sprake was van een misverstand. Men zei in de veronderstelling te verkeren dat de garnalenvissers geen bezwaar hadden tegen de aanleg van de percelen. Het ging overigens om proef percelen, in het kader van het zoeken naar gunsti ge teeltplaatsen in de Waddenzee ter vervanging van percelen, die nu wat betreft golfslag, stroom en dergelijke ongunstig zijn gelegen waardoor scha de en overlast wordt ondervonden. Maar ook tegenover verplaatsing zon der uitbreiding staat de gemeente kri tisch. Als het ministerie de gemeente wel om vergunning had gevraagd, zou deze vrijwel zeker zijn geweigerd. Men wil niet vooruit lopen op toekomstige regels inzake de mosselteelt in de Waddenzee omdat het onderzoek naar de effecten van mosselpercelen nog moet worden afgerond. Kroonberoep De waddeneilanden die het bestem mingsplan gezamenlijk hebben ontwor pen zijn daarbij solidair. Onlangs is een aanvraag van de Zeeuwse visserijorga nisatie Zevibel die in de buurt van Ameland mosselpercelen wil aanleg gen, aangehouden. Zevibel is daarte gen in beroep gegaan bij de Kroon. Ook omdat men deze procedure wil af wachten, was Texel niet bereid om het ministerie ter wille te zijn. Excursie Intussen spant de mosselvisserij zich in om bij de gemeentebesturen in het waddengebied begrip te kweken voor haar belangen. Woensdag gingen de gemeenteraden van de andere wadde neilanden met twee mosselkotters de zee op om met eigen ogen de praktijk van de mosselvisserij gade te slaan, op uitnodiging van het Mosselkantoor van het Produktschap voor Vis en Vispro- dukten. Getracht word met sommige vooroordelen af te rekenen. In Harlin- gen werd een film over mosselvisserij bezichtigd en er was ook een geza menlijk etentje. De brandweer werd zondag gealar meerd wegens brand in de voormalige HBS aan de Emmalaan. Het bleek mee te vallen: kinderen hadden een hut gebouwd tegen het gebouw en waarschijnlijk is daarin een vuurtje gestookt, waardoor de hut vlam vatte. Toen de brandweer arriveerde, was het vuur al zo goed als uit. De schade aan de school bleef beperkt tot één wand plaat, die even vlam had gevat. VOORVERKOOP ZWEMABONNEMENTEN Woensdag 27 april: 14.00-17.00 uur achternamen beginnende met A t/m H Donderdag 28 april: 14.00-17.00 uur achternamen beginnende met I t/m P Vrijdag 29 april: 14.00-17.00 uur achternamen beginnende met Q t/m Z Door een misverstand is de folder vrij laat verschenen. Derhalve wordt u tot en met woensdag 3 mei a.s. in de ge legenheid gesteld tegen voorverkoop- prijs van ƒ36— uw abonnement af te halen op het zwembad. Wij verzoeken u echter zoveel mogelijk rekening te houden met bovengenoemde data.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 1