k C Verkade-album over Texel is exacte kopie van origineel uit '27 Zeehonden eten twee keer met publiek erbij Kritische woorden bij presentatie Koninginnedag in de dorpen Vernieuwd zwembad vrijdag feestelijk open Dialezing over de actie Burkina Faso Bestuur voor watersportvereniging Poster op de bres voor marktkooplui Zon, maan en hoog water Koninginneloop Nieuwe milieuman in het raadhuis Den Burg Bezoek aan theater in de steigers r,1F Oudeschild De Koog Oosterend Den Hoorn De Cocksdorp Speciale Koninginnedagaanbieding eetcafé PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 29 APRIlj Traditiegetrouw speelt de zwem en poloclub TX 71 de hoofdrol bij de feestelijke opening van het zwemseizoen 1988, vrijdagavond (heden) in het bad Molenkoog in Den Burg, aanvang 19.00 uur. Het zwembad heeft de afgelopen win ter een vrij ingrijpende opknapbeurt ondergaan. Alle bruine kleuren zijn vervangen door het meer eigentijdse grijs en blauw. De badmeesterspost is verplaatst naar een plek vanwaar men beter zicht heeft op het bad: waar vroeger de klok stond. De banken zijn verbeterd en de laatste hand wordt ge legd aan enkele barbecue's bij de kiosk. De gemeente heeft de verbete ringen laten uitvoeren in nauw overleg met de adviesgroep Zwembad Molen koog, bestaande uit Dik Haker, Corrie Witte, Paul Verhagen en het zwem badpersoneel. Ingaand dit seizoen wordt op het Molenkoogterrein de scepter gezwaaid door badmeester Ar jan Verseput. Gert Pansier zal zich nog maar een enkele keer laten zien; hij heeft een nieuwe functie gekregen op het bureau sportzaken van de gemeen te. De leden van de zwemclub moeten vrijdagavond om 18.30 uur present zijn op een plek in Den Burg, zoals ver meld in het verenigingsblad De Duiker. Vandaar vertrekken zij in optocht naar het bad, onder hun gewone kleren hebben ze de zwemkleding al aan zo dat ze direct na de opening het bad kunnen induiken. Om 19.00 uur landen op het terrein bij het zwembad enkele parachutisten Zij nemen vlaggen mee, die vervolgens zullen worden gehesen door de burgemeester. Naast de zwemactiviteiten zal er verder veel in formele gezelligheid zijn te beleven. Al vanaf kwart voor zeven is de NIOZ- band muzikaal actief. Seizoen De openingsavond is voor de zwem club het begin van een druk seizoen. Op 7 en 8 mei brengt de vereniging ,,De Stern" een bezoek aan Texel in het kader van de uitwisseling met TX 71. Op 28 en 29 mei doet TX 71 mee aan de Waddenuitwisseling met een waterpolowedstrijd. Op 4 juni is er rommeltjesmarkt op de Groeneplaats ten bate van de eigen kas en zaterdag avond 25 juni is de „Nacht van Texel", een zwemmarathon die nu al is volge boekt. Op 2 en 3 juli is de vereniging in Gieten waar men de vereniging al daar en een club uit Delden ontmoet in een driekamp. Op zondag 10 juli ontvangt de zwemclub de pupillen van het Maartenhuis die in en om het zwembad op allerlei manieren zullen worden bezig gehouden. Op 11, 12, 14 en 15 juli is de zwemvierdaagse. In september is er weer een kampeer- weekend en op de zeventiende en achttiende wordt deelgenomen aan de sportuitwisseling met Koudekerke aan de Rijn. Zondag 25 september wordt het zwemseizoen afgesloten. Tussendoor zal de club zich ook bezig houden met trainingen en polo. Ook zullen één of meer zwemprestatietoch- ten bij de Waddendijk worden gehouden. Dinsdag 3 mei wordt om 20.00 uur in De Schakel een dia-avond gehouden door B. Zigterman uit Almelo over de resultaten van de actie voor Bukina Faso die door het eilandelijk Diakonaal Werkverband is gehouden. Op deze avond zal de totale opbrengst van de actie voor lesmateriaal voor randgroep jongeren uit Burkina Faso worden be kend gemaakt. Tot nu toe heeft de ac tie al meer dan ƒ7000,— opgebracht, maar er kan nog steeds geld worden gestort op bankrekeningnummer 36.25.56,113 ten name van Wereld dia- konaat Texel, onder vermelding van Burkina Faso. Professor Voous overhandigde het eerste exemplaar van de heruitgave aan waarnemend burgemeester Zegers. Tijdens de officiële presentatie van de heruitgave van het Verkade- album „Texel", donderdagmiddag in de raadszaal, werd er gekibbeld over de vraag hoe prof. dr. Jac. P. Thijsse zich vandaag de dag zou hebben opgesteld ten aanzien van het natuurbeheer op Texel. Eén ding staat echter vast: als de grote natuurkenner van weleer nog in le ven zou zijn, was hij ongetwijfeld trots geweest op het nu versche nen boek. Inhoudelijk zijn er in vergelijking met het origineel van Thijsse's hand uit 1927 geen wijzi gingen aangebracht, terwijl de druk naar hedendaagse normen is geperfectioneerd. De heruitgave is identiek op twee puntjes na: de verantwoording van de uitgever (Zomer en Keuning Boeken BV) en een voorwoord van prof. dr. K.H. Voous. Deze hoogleraar, verbon den aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, geldt als een kopstuk op het gebied van vogelstudies. Voous liet bij de presentatie blijken de heden daagse stand van zaken in de natuur met zorg te bezien: „Texel is in gevaar, evenals de rest van Nederland en West-Europa. De sterns die zijn afge beeld op de kaft van het album, waren destijds nog met duizenden te zien. Nu zijn dat er nog slechts honderden. Van andere vogelsoorten resteert ook vaak nog maar een fractie. In zijn boek uit 1927 schreef Thijsse al met wee moed over dat wat verloren was ge gaan sinds hij in 1892 het eiland had verlaten. Nu, zestig jaar later, moet je constateren dat er wéér meer verloren is gegaan. Laat deze heruitgave een ernstige waarschuwing zijn om te be houden wat nog behouden kan blij ven." Wethouder en waarnemend burge meester Zegers, die de eer had om het eerste exemplaar in ontvangst te ne men, trachtte de kritiek die Voous en passant aan het adres van het Texelse gemeentebestuur had gespuid, te weerleggen. „Het beleid is erop ge richt om de natuurgebieden volledig te ontzien, we hebben een maximum van 47.000 toeristische slaapplaatsen in gesteld en hanteren daarbij de concentratie-gedachte. Zowel de eco nomie als de natuur komt hierdoor tot zijn recht. In tegenstelling tot profes sor Voous ben ik van mening dat Thijsse anno 1988 niet teleurgesteld zou zijn. Texel is nog steeds het voge leiland bij uitstek. Qua aantallen en De zeehonden van Ecomare wer den tot nu toe alleen 's middags gevoederd met publiek erbij. Her haaldelijk kwamen verzoeken bin nen dit ook 's ochtends te doen, en daarom zullen de zeehonden nu voortaan niet alleen 's middags om 15.00 uur worden gevoederd, maar ook om 11.00 uur 's ochtends. Er is een haalbaarheidsonderzoek uit gevoerd met betrekking tot de be leidsplannen van Ecomare. Daaruit kwam naar voren dat het benadrukken van de boodschap van natuurbescher ming aan de hand van de aanwezige zeehonden belangrijk is en moet wor den uitgebouwd. Vandaar ook dat nu twee keer per dag zal worden gevoe derd, want daarbij wordt tevens ver teld over de dieren en de natuurbe scherming in het algemeen. In dezelf de lijn ligt het vernieuwen en uitbrei den van het kraambassin, dat deze week begint en wordt uitgevoerd door aannemer Daalder uit De Cocksdorp. Het moet half juni klaar zijn, want dan worden de eerste zeehondenbabies verwacht. De kosten voor deze ver bouwing worden gedekt met het be drag dat het PEN aan Ecomare heeft geschonken en het geld dat de „Vrien den van Ecomare" door een actie deze winter hebben gestort. Momenteel is men bezig met het opzetten van een veldstudiecentrum bij Ecomare, waar bijvoorbeeld meerdaagse cursussen kunnen worden gegeven. Er zijn con tacten gelegd met de Stichting Veldstudiecentra in Orvelte en de Stichting School in Bos en Landschap. Als er veel animo is voor zo'n veldstu diecentrum hoopt men speciaal voor deze activiteit een vleugel aan het ge bouw te kunnen bouwen. „Een soort educatieve afdeling", aldus directeur Jan Kuiper. In samenwerking met ie mand van de Pedagogische Academie uit Alkmaar is men materiaal aan het ontwikkelen voor kleuters. „De school- groepen drie tot en met acht konden altijd al bij ons terecht, maar voor kleuters hadden we eigenlijk niets. Uit een enquete onder de basisscholen bleek dat er vraag naar was, en daar willen we aan voldoen", aldus Kuiper. soorten vogels die hier fourageren en verblijven, behoort Texel tot de top tien van Nederland." De wethouder ziet een belangrijke taak weggelegd voor het onderwijs om de zorg voor de natuur te stimuleren. „Het is belangrijk om de jeugd liefde voor en kennis van de natuur bij te brengen. Thijsse gaf daarin het goede voorbeeld. Zijn ideeen worden op de Texelse basisscholen door de leer krachten levend gehouden", aldus de oud-onderwijzer. Tijdsbeeld Volgens initiatiefnemer Daan Welboren moeten Thijsse's opvattingen worden geprojecteerd tegen de achtergrond van de tijd waarin hij leefde. „Thijsse was een produkt van zijn tijd. Vandaar dat hij, wellicht onbewust, het massa toerisme naar de „parel der Wadden" heeft gestimuleerd. Destijds stond Thijsse positief tegenover onderne mende Texelaars, die het initiatief na men tot de oprichting van de TEM, bouw van het strandhotel en hij was het zelfs eens met de plannen voor een trambaantje. Nu zou hij zich waar schijnlijk veel kritischer hebben op gesteld, was hij actievoerder of voor zitter van de Waddenvereniging. Maar: Thijsse heeft als geen ander goed be grepen dat je door kennis over te dra gen, een bepaalde houding bij anderen kunt bewerkstelligen. En als ik van daag de dag een rondje over Texel maak, heb ik nog steeds dat „Verkade-album gevoel". De sfeer van de oude plaatjes bestaat hier dus nog steeds." De voorverkoop van het boek, dat 729,90 kost, loopt intussen uitstekend. Van de oplage van 12.000 exemplaren zijn er al 5000 van de hand gegaan. Kees Vlas, Jim Le Roux en Willem van Duyn zijn door de leden van Watersportvereniging Texel nieuw gekozen in het bestuur. Zij zijn de opvolgers van Meijert Boon, Walter Brommersma en Hans Eelman, die aftredend en niet herkiesbaar wa ren. Er hadden zich zeven perso nen kandidaat gesteld. De functies moeten nog worden verdeeld. De bestuursverkiezing vond plaats tij dens een uitstekend bezochte voor jaarsledenvergadering, vrijdag op het clubschip. In totaal waren 55 stemge- rechtigen leden aanwezig, met aan hang en andere belangstellenden mee gerekend was de totale belangstelling zelfs nog groter. Het actuele agenda punt „stand van zaken passantenha ven" had een soepel verloop. Waren er in het verleden nogal eens kritische geluiden vanuit de leden te horen over de rol van de vereniging met betrek king tot dit onderwerp, vrijdag leek het erop dat de leden de nieuwe situatie hebben geaccepteerd en er ook de voordelen van inzien. Twee van de nu afgetreden bestuursleden, te weten Brommersma en Boon, hebben nog wel zitting in het voorlopige bestuur van de Stichting Beheer Passanten jachthaven. Op korte termijn zullen zij ook daaruit opstappen. Het is namelijk de bedoeling dat het stichtingsbestuur bestaat uit bestuursleden van de Wa tersportvereniging Texel, aangevuld met een vertegenwoordiger van de ge meente. Deze constructie is bedoeld om het risico voor de Texelse wa tersporters te verkleinen. De aanleg wordt namlijk beschouwd als een kwa liteitsverbetering die héél toeristisch Texel ten goede komt. De opening van de nieuwe jachthaven is op woensdag 18 mei. Het programma daarvan is in middels bekend en is erop gericht om heel Texel te promoten. Diverse marktkooplieden worden onnodig op kosten gejaagd, omdat zij door de gemeente zijn verplicht om een kraam bij De Bolder te hu ren. Vaste deelnemers aan de we kelijkse markt in Den Burg zouden daarom ontheffing moeten kunnen krijgen en hun eigen kraam gebrui ken. Aldus schrijft Texels Belang- raadslid Gerbrand Poster in een brief aan het college van B en W. Eind december nam het college een besluit om uitsluitend nog kraampjes van De Bolder toe te staan. Doel hier van is de uniformiteit van de markt te stimuleren. Poster verschilt hierover van mening met B en W. „Persoonlijk vind ik verschillende soorten kramen te preferen boven de nu voorgestelde kleurloosheid", schrijft hij. Het raadslid werd over de kwestie benaderd door twee vaste kooplui (vishandelaar Snoek uit Spakenburg en antiekhande laar Wiersma uit Den Burg). De twee zeggen bezwaar te maken namens de bezitters van „eigen" marktkramen. De zon komt 1 mei op om 5.09 uur en gaat onder om 20.05 uur. Maan: 2 mei V.M. Springtij 4 mei. Hoog water te Oudeschild: Vrijdag 29 april 7.47 en 19.53 Zaterdag 30 april 8.36 en 20.39 Zondag 1 mei 9.19 en 21.23 Maandag 2 mei 10.00 en 22.07 Dinsdag 3 mei 10.37 en 22.47 Woensdag 4 mei 11.08 en 23.20 Donderdag 5 mei 11.26 en 23.43 Vrijdag 6 mei 11.38 en Zaterdag 7 mei 0.03 en 12.23 Laagwater valt gemiddeld 6,15 uur na hoogwater. Aan het strand is het een uur eerder hoog water. Zaterdag is het koninginnedag en dan houdt de Sportraad samen met de atletiekvereniging weer de jaarlijkse koninginneloop. Deze stratenloop telt bij de dames- en herenklasse voor het Texelse kam pioenschap hardlopen. Voor beide klassen is een wisselbeker beschikbaar. De klassen dames, heren en veteranen starten om 16.30 uur op de Groene plaats. De jeugdwedstrijdlopers en de recreanten starten twee minuten later. De heren lopen 11.6 kilometer, de da mes 7 kilometer en de jeugd en re creanten 4,7 kilometer. De inschrijving begint om 15.30 uur in De Lindeboom op de Groeneplaats. Meedoen kost voor jeugd tot en met veertien jaar 72,50 en voor ouderen 75,—. De route is hetzelfde als vorig jaar. Toen was winnaar bij de recreanten Matias Smit in een tijd van 19.20, Jan Willem Kraai bij de jongens in een tijd van 18.11, bij de meisjes Nicole Bakker in 21.53, In- grid van Lubek bij de dames in 31.27, bij de heren Theo Franchimon in 40.42 en Daan Welboren bij de veteranen in 47.40. Wie nog informatie wil hebben over deze koninginneloop kan bellen naar Peter de Hoogh, telefoon 4861. De milieuafdeling van de gemeente heeft een nieuwe voorman gekregen als opvolger van Joke Goedhard, die onlangs een nieuwe baan aanvaardde in Den Haag. Het is de 33-jarige Ber- nard Anton Poulie Wilkens die per mei is benoemd maar nu al aan zijn nieu we taak is begonnen. Poulie Wilkens was in een vergelijkbare functie werk zaam op de afdeling algemene zaken van Lith in Noordbrabant. Hij is inmid dels met vrouw en twee zoons naar Texel verhuisd, waar hij voorlopig woont in de Ankerstraat te Oosterend. Burgers kunnen dus bij Poulie Wilkens en zijn medewerkers terecht voor alle aangelegenheden waarbij het leefmilieu in het geding is, zoals hinderwet, pro blemen tot afvalverwerking, geluids overlast en dergelijke. 8.00 uur, muziek door de leden van het Koninklijk Texels fanfarekorps vanaf de toren van de NH-kerk. Van 10.00 Tot 12.30 uur, koninginne- markt op de Groeneplaats. Deze wordt geopend door burgemeester Schipper, waarna Gymvereniging Texel een de monstratie aan de rekstok verzorgt. Van 10.30 tot 14.00 uur, toertocht langs vijf of zeven dorpen. In ieder Texels dorp kan worden gestart. In Den Burg kan tot 12.00 uur bij een kraam op de markt worden gestart, daarna vanaf de Warmoesstraat 22. Van 10.30 tot 12.00 uur, kinderspelen in de Parkstraat voor kinderen tot en met tien jaar. Voor alle deelnemers is er na afloop een ijsje. 14.00 uur, versierde optocht voor groe pen en enkelingen De route: Jon kerstraat, Willem van Beierenstraat, Boogerd, Beatrixlaan, Hollewal, Gast huisstraat, De Zes, Kogerstraat, Bin- nenburg, Groeneplaats. De deelnemers moeten opstellen in de Jon kerstraat/Jan Dirkszoord, komende vanaf de Kogerstraat Op de Groene plaats is na afloop de prijsuitreiking. 16.30 uur, stratenloop, georganiseerd door de Texelse Sportraad en de Atle tiekvereniging. Inschrijven vanaf 15.30 uur in De Lindeboom tot vijftien minu ten voor start. Jeugd tot en met veer tien jaar 72,50, ouderen 75,—. De route is hetzelfde als vorig jaar. Prijsuitreiking na afloop in De Lindeboom, iedere deelnemer krijgt een vaantje. 's Avonds Meierblis op het landje aan de Haffelderweg. Van 19.00 tot 21.00 uur, wijk tegen wijk spel, voor iedereen vanaf zestien jaar. Den Burg is verdeeld in zes wij ken, die allemaal een eigen wijkspellei- der hebben. Om 19.00 uur haalt deze de opdracht af op de Groeneplaats, waar om 20.00 uur met alle deelne mers de opdracht moet worden uitge voerd. Prijsuitreiking tijdens het Oran jebal in De Lindeboom. Wie mee wil doen moet zich om 19.45 uur melden bij de verzamelplaats van de wijk: Wijk 1: Verzamelplaats: Parkeerplaats Bocksberg. Wijkvertegenwoordiger: L. De Boer, telefoon 2201, omvat: Thijs- selaan. Drijverstraat, Wilhelminalaan, Binsbergenstraat, Brouwerstraat, Bur- detstraat, Achterom, Julianastraat, Weverstraat, Burgwal, Parkstraat, Ste nenplaats, Waalderstraat van Stenen plaats tot Wilhelminalaan. Wijk 2: Verzamelplaats: Bushalte Ele- mert. Wijkvertegenwoordiger: I. Smit, telefoon 3715, omvat: Keesomlaan, Elemert, Ada van Hollandstraat, Pieter van Cuykstraat, Molenstraat, Beatrix laan tot Gasthuisstraat, War moesstraat, Groeneplaats, Zwaanstraat, Gravenstraat, Weststraat, Hollewal, Pater Witteplein, Lijnbaan, Hogerstraat, Binnenburg, Gast huisstraat, Molendwarsstraat, stukje Kogerstraat vanaf de Zes naar Stenenplaats. Wijk 3: Verzamelplaats: Binnenplaats Buytengors. Wijkvertegenwoordiger: E. Dreessens, telefoon 4593, omvat: de gehele woonwijk De Mars, De Spin- baan, Maricoweg, Marelstraat, Waal derstraat vanaf Bernhardlaan. Wijk 4: Verzamelplaats: In de Krake ling. Wijkvertegenwoordiger: M. Witte, telefoon 4326, omvat: de gehele woonwijk „Noordwest", Beatrixlaan vanaf Kogerstraat Tot Gasthuisstraat. Wijk 5: Verzamelplaats: Bij het Fanfa regebouw. Wijkvertegenwoordiger: J. Kager, telefoon 2559, omvat: Witte Kruislaan, Kogerstraat vanaf De Zes, Burgerhoutstraat, Wagemakerstraat, Bernhardlaan vanaf Waalderstraat rich ting Kogerstraat, Schoonoordsingel, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Jan Reijstraat, stukje Waalderstraat vanaf Wilhelmina laan tot kruising Bernhardlaan. Wijk 6: Verzamelplaats: Veldje tussen Tjakkerstraat/Schilderend aan de Bern- Theater De Kampanje te Den Helder wordt verbouwd; men is halverwege met de werkzaamheden. Belangstellen den kunnen zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur een kijkje komen nemen. Temidden van de bouwmaterialen zul len op verschillende plaatsen in het gebouw een groot aantal artiesten op treden zoals The Harbour Jazzband, de Twee Wezen en Balletschool Marry Ponsen. De presentatie is in handen van Hans van Willigenburg. De bezoe kers kunnen ook een kijkje nemen in het verbouwde reddingmuseum dat naast De Kampanje ligt en via de ge meenschappelijke ingang op het Bern- hardplein is te bereiken. Vrijdagmiddag, 29 april, is ons kantoor wegens familie omstandigheden gesloten. Texels liMilrin hypotheken informatiecentrum FA JAN DEKKER verzekeren - financieren - sparen Bernhardlaan 109, Oen Burg, lel 102220) 2833 hardlaan. Wijkvertegenwoordiger: l de Brok, telefoon 4684, omvat: ScH derend, Bernhardlaan tot Buytengj Wilsterstraat, Lieuwstraat, Tjak- kerstraat, Haffelderweg, EmmalaauJ Wezenland. Van 21.00 tot 2.00 uur Oranjebal iiJ schouwburgzaal van De Lindeboorr| met medewerking van de band ,,f ty Case". Van 21.30 tot 22.30 uur» den lootjes verkocht voor een lotetjl waarvan de trekking ongeveer om 1 23.15 uur plaatsvindt. ier Ier /aa het eer Jtun Uw jner Loc 11.30 uur, allegorische optocht, die start bij de openbare school De Bru vis en vooraf wordt gegaan door h« Koninklijk Texels Fanfare korps. Van 14.00 tot 15.00 uur, kinderspele in het Ankerpark voor kinderen van schoolgroepen één tot en met vijf Van 15.00 tot 16.00 uur, fietscross- wedstrijd voor kinderen van school- groep zes tot en met acht. Crossfie sen zijn aanwezig. Van 16.00 tot en met 17.00 uur, be- hendigheidsrace voor kinderen vanijM het voortgezet onderwijs en volwassenen. 18.00 uur, prijsuitreiking in dorpsheer Skiltje 's Avonds Meierblis bij de Redoute. Tr3( wet ooi een Spr< ven lis 10.00 uur, allegorische optocht varuptra het dorpsplein, 's Middags start bij Lubertischool een speurtocht voor®ot deren uit de hogere schoolgroepen :ull kleintjes kunnen meedoen aan speH loc tjes op 't Kerckeland. 13.45 uur, verzamelen deelnemers afiaa de koninginnespelen op de Nikadel het evenemententerrein. 14.00 uur, teams vertrekken in optofliel naar 't Kerckeland. 14.30 uur, start koninginnespelen. 20.30 uur, meierblis aan de Bosranc oefe weg, tegenover De Turkse Tent. De jeugd van De Koog heeft samen m- de dorpscommissie hout van het strand gezocht en deze mensen zul de meierblis aansteken. 21.30 uur, oranjebal in Capri, met dewerking van het duo „De AllrourJ ders". De prijsuitreiking van de komj ginnespelen zal tijdens het bal plaatsvinden. 's l\ 10 0 )la£ üoe 'pit itel we r le I )rel itru jen was Ier 9.30 uur, opening koninginnedag m muziek van „Excelsior", vertrek var dorpshuis de Bijenkorf. 10.00 uur, kinderspelen. De peuters kunnen aan het fietsversieren en schminken. 14.00 uur, oranje tegen witspel met gevarieerde onderdelen op het gebu van tekenen, sport en vragen beantwoorden. 20.30 uur, meierblis bij Nieuweschil: ien iur, pci jen loc !00 lie per elke Ier Eder 8.30 uur, muziek van de toren 9.00 uur, Fanfare DEK maakt een rondje met de marjorettes 9.30 uur, DEK opent de vrijmarkt v: )ev kinderen. Er is een playbackshow v de jeugd van Den Hoorn en diverse andere attracties waarbij kleine prijs te winnen zijn. John Witte verzorgt een disco. 12.00 uur, sluiting 13.30 uur, vertrek naar het strand pjf10 trekker vanaf de school om hout te verzamelen voor de meierblis, die 's avonds zal worden aangestoken dens deze meierblis trakteert Goëng ^ei op een barbeque en limonade. me iet lirr alle Toe fne 10.45 uur, opstellen van de versiei optocht die vooraf wordt gegaan drumband Excelsior uit Oosterend 11.00 uur, optocht gaat van start 13.30 uur, spelen voor alle kinderen van Eierland en De Cocksdorp op I ie SVC-veld 20.30 uur, meierblis. Alleen zaterdag 30 april Oranje softijs van 71,25 voor 71,— Oranjebitter van 72,75 voor 71,75 Kwaliteit uit eigen keuken telefoon 02220 - 4890 - tftRKSTKAAt.BCHJLE^nRD

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2