VO-jongens mogen /visselbeker houden Tevoko maakt balans op ïchoolvoetbal geanimeerd verlopen P^fl - - landcompetitie volleybal Vedstrijdprogramma ènnisclub „Deuce" /oetbalprogramma Start softbalsters met winstpartij Honkbal en softbal Geen pupillenvoetbal Kampioen te sterk voor Oosterend/Z Texelse wielrenners sterk in Wieringerwaard Seizoenwisseling paardensporters Verlies Cocksdorp in uitwedstrijd Andere Schouwstra IIJDAG 29 APRIL 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 7 ede dank zij het fraaie weer is gt jaarlijkse voetbaltoernooi voor Texelse basisscholen zeer geani- eerd verlopen. De organisatie, in gnden van de vakleerkrachten be- egingsonderwijs Henk Keijser, artin Land en Piet Schneider, liet einig te wensen over en de be- ngstelling van de ouders was oter dan in andere jaren. et hele toernooi werd in één middag praktisch binnen het geplande tijd- :hema afgewerkt op de velden van ixelse Boys en S.V. Texel. Nieuw was jaar een wedstrijd om het fraaiste jandoek dat door de jeugdige sup- grters was gemaakt. De prijs in de irm van een taart ging naar de uinvis-school uit Oudeschild. orieus was de afloop van het toer- joi voor het jongenselftal van de yO-school in Den Burg. Dat werd iste in de B-poule en het was de irde achtereenvolgende keer zodat de sselbeker nu mag worden behou- in. Tweede in de B-poule werd de nsdag 3 mei: ld A: 30 u. Stuc. v.d V\M0 Mantje Sp. 05 u. Promotie/degradatie wedstrijd: ant|e Sport-40 Stuc. v.d. Woude 45 u Molenkoog-Paal 28 40+ Stuc. .25 u Teso-12 BalckenSI. S. de Boer .05 u. Teso-SI. S. de Boer12 Balcken 45 u. Paal 9-Super Maas Teso ,25 u. Promotie/degradatie wedstr.: UVS-Haarstudio Paal 9 Super Maas bid B: 1.45 u, Wass. BrOpel Rent. Eelm./Seg 25 u E./SegrSmash'68 (vr.) Opel .05 u. Klif 23-Viss. Bouw Retsina 45 u. Retsina-Meermarkt Klif 23 .25 u. afhankelijk van de uitslagen: omotie/degradatie wedstrijd: ss. Bouw-Ass. Bremer Meermarkt gel RentrDrog. Mets Smash '68. Bid C: i.05 u. Sportshop-Westerlaken 45 u. afhankelijk van de uitslag jentueel: Sportshop-Lindeboom .25 u. Promotie/degradatie idstrijden lortsh. of Lindeboom-Casino Gr. SI.1 .05 u. D. Drup-Gr. SI. 1 Zegel Mode .45 u. Zegel Mode-Taveerne D. Drup I.25 u. Hannnibal-Drog.Mets Taveerne formatie over het programma: 1870-5132, Onnoline. itslagen 26 april: bert Heyn-Tasiel 0-2; Smash-Super Maas 0-2; Balcken-Haarstudio 0-2; Mantje Sport- emakker 1-1; BCT Nissan-Groten Slock 1-1; irsluis-Autocentrale 2-0; DGM-De Krim 1-1; Eel- an/Segerink-DA 1-1; Assurantie Bremer-Casino I, Haarstudio-Leydekkers 1-1; Paal Segerink/Eelman 2-0; Gemeente-Graaf Spuite- 0-2; Cocky's Kapsalon-Kobeko 1-1; Samen n-Groten Slock 2 1-1; Antiekhuisje-DA 2-0; testerlaken-Groten Slock 1 1-1; Lindeboom- iven Provinciën 2-0; Mantje-Molenkoog 0-2; )el Rentenaar-Drogisterij Mets 0-2. WedstrijdleidingJan en Leontine: 02228-669 aterdag 30 april: .00 uur jeugd gemengd twaalf tot en iet veertien jaar: Deuce 1-Koedijk 1 3.30 uur heren: Deuce 2-Anna Pau- iwna 3. ondag 1 mei: ).00 uur Gemengd: Deuce 1-Mooc 1 >insdag 3 mei: .00 uur dames: Deuce 1-Alkmaar 3. aterdag 30 april 1988 NVB afdeling Noord-Holland V0/Z-Bergen, 14.00 uur 'Chagen-Cocksdorp, 14.30 uur unioren 'osterend A1-Watervogels A1, 14.30 u. ie Koog B1-JVC B2, 13.30 u. exel B2-SVAP BI, 10.30 u. londag 1 mei 1988 NVB vierde klasse "ieringerwaard-Texel, 14.30 u. ■NVB afdeling Noord-Holland VC-De Koog, 14.00 u. Wnkel-ZDH, 14.00 u. losterend-DWOW, 14.00 u. exelse Boys-ZTS, 14.00 u. IVW 4-Texel 2, 14.00 u. DH 2-BKC 4, 11.15 u. fatervogels 4-Texelse Boys 2, 14.00 u. !VC 7-De Koog 2, 14.00 u. wel 3-WGW 7, 12.00 u. 'osterend 2-ZAP 8, 14.00 u. exel 4-Watervogels 5, 12.00 u. 'unioren 'Chagen Al-Texel A1, 12.00 u. 'ames 'osterend-KGB, 12.00 u. Jozefschool en derde de Thijsseschool. De vierde plaats werd ingenomen door De Bruinvis en de vijfde door de School met de Bijbel uit Oosterend. In poule A (meisjeselftallen) werd het team van de Thijsseschool eerste, 2. CVO-school, 3. Jozefschool, 4, School met de Bijbel en 5. Lubertischool De Koog. De (kleinere) scholen die geen groot elftal op de been konden bren gen streden met miniteams van zeven personen in de poules C (meisjes) en D (jongens), Winnaar van poule C werd de Jan Drijverschool uit Den Hoorn, 2. Durperhonk uit De Cocks- dorp, 3. Redmer IJskaschool De Waal en 4. Thijsseschool. Het eerste team Voor HSV Texla is de competitie met wisselend succes begonnen. De softbalsters wisten hun eerste wedstrijd in een 10-16 overwinning om te zetten. De honkballers heb ben echter tevergeefs op hun te genstanders gewacht. Vikingen uit Den Helder kwam niet opdagen. Lichtelijk gespannen begonnen de Texelse sofbaljunioren aan hun aller eerste competitiewedstrijd. Texla toon de echter vanaf de eerste inning aan niet bang te zijn voor de werpster van Herons (Heerhugowaard). Met het slaan van honkslagen, attent honklo- pen en het profiteren van doorgescho ten ballen wisten zij de verdediging van Herons onder druk te zetten. Bij de stand 0-4 viel de derde nul. Herons stelde hier één punt tegenover. In de tweede inning hetzelfde beeld (2-8). In de derde inning leek de strijd te keren. Texla scoorde niet en Herons kwam door goed aanvallend werk terug tot 7-8. In de laatste twee innings nam Texla het initiatief weer over. Onder aanvoering van Bianca van de Wete ring (3-honkslag), Yvonne Witte en Si- grid Collou (beiden een 2-honkslag) werd het 10-16. Een vangbal van Yvon ne Vittali maakte een einde aan deze sportieve wedstrijd. Do cijfers: Herons: 8 keer 3-slag, 11 keer 4 wijd, 9 honkslagen tegen en het veld maakte 3 fouten. Texla: 6 keer 3-slag, 4 keer 4 wijd, 8 honkslagen tegen en het veld maakte 6 fouten van de Kompasschool zegevierde in poule D. Tweede werd hier Durper honk, 3. Lubertischool, 4. Jan Drijver- school, 5. Jozefschool, 6. Redmer IJs kaschool, 7 Thijsseschool, 8. Kompas- school 3 en 9 Kompasschool 2. Uitslag poule E, waarin gemengde ze ventallen zaten: 1. Jacob Daalder- school 2, 2. Jacob Daalderschool 1, 3. Jozefschool, 4. CVO-school, 5. CVO- school 2 en 6. Redmer IJskaschool. De winnaars van de poules A en B ne men op 18 mei in Grootebroek deel aan de Noordhollandse schoolvoetbal- kampioenschappen. Het Texelse schoolvoetbaltoernooi werd gesteund door de Rabobank die zorgde voor de bekers, vaantjes en voor het wedstrijd boekje. Het inschrijfgeld voor de deel nemers kon daardoor laag zijn. Erken telijk is de organisatie ook jegens de scheidsrechters J. Kamstra, D. Burger, T. Houterman, W. Oosterhof, F. Drees- sens, G. den Braven, B. Heerschap, J. Beintema, C. Koopman, B. Smits en B. Molanus. Voor het komende weekeinde staan de volgende wedstrijden voor de M.S.T. afdeling H.S.V. Texla op het programma: Zondag 1 mei: Honkbal: Delts-Texla, aanvang 14.30 uur te 't Veld; vertrek met de boot van 12.00 uur. Softbal: Bears-Texla, aanvang 14.30 uur te Bergen; vertrek met de boot van 12.00 uur. Peanutbal: maandag 2 mei start H.S.V. Texla om 16.00 uur weer met Peanut bal. Peanutbal is een voorloper van honkbal en softbal voor kinderen van de basisschool. Met aangepast materi aal en aangepaste regels kunnen de kinderen kennismaken met deze zo mersport. De vereniging heeft materi aal voorhanden voor de opvang van kinderen die mee willen doen. Tijdens het uur wordt er getraind en afsluitend een onderlinge wedstrijd gespeeld. In verband met de festiviteiten ter ge legenheid van Koninginnedag is het pupillenvoetbal van zaterdag aanstaan de afgelast. tacreatievoetbal Je Koog-Oosterend, 11.00 u. 'exel-Cocksdorp, 10.30 u. Met een overvol programma kwam dit weekend voor de meeste Tevo ko volleybalteams een einde aan de competitie. De balans is in evenwicht met twee promoverende damesteams, tegen twee degra danten bij de heren. Het tweede herenteam kan het totaalresultaat nog positief beïnvloeden door pro motie naar de eerste klasse te behalen. Dat de mannen van het tweede ge brand zijn op promotie bleek wel uit het fanatisme waarmee het reeds ge degradeerde Turnlust 2 werd bestre den. In een zeer eenzijdige wedstrijd behaalde het Texelse team een afgete kende 3-0 zege, met zelfs een regel rechte walk-over" van 15-0 in de tweede set. Het uiteindelijke competitie-resultaat is nu afhankelijk van de nog te spelen ,,hang-partij" te gen Seahawks 4. Hieruit kunnen de Texelaars maximaal twee punten halen, waarmee een in punten gelijke stand met de huidige nummer twee (Sea hawks 2) te behalen is. Het setgemid delde van beide opponenten zal dan beslissend zijn voor rechtstreekse pro motie. Immers, kampioen WSOV mag niet promoveren vanwege vrijwillige degradatie in het vorige seizoen. In ie der geval heeft Tevoko 2 nog mogelijk heden via de promotie/degradatie wedstrijden van 6 mei. Hoewel Dames 1 ongeslagen het kampioenschap be haalde, bleken toch de laatste loodjes te zwaar. Een sterk gemotiveerd De Boemel maakte in Tuitjehorn een einde aan de zegereeks (3-0). Daarmee werd het Helderse HCSC een stevige te leurstelling bezorgd, doordat De Boe mel met één punt verschil de tweede plaats en de kans op promotie pakte. Het verschil tussen kampioen en de gradant kwam in de wedstrijd tussen Tevoko 2 en de Noordkop dames goed tot uitdrukking. Freewheelend kweten de Texelse dames zich van hun spor tieve plicht: 3-0. Wognum bleek in de dubbel tegen degradant Tevoko heren Het meisjeselftal van de Thijsseschool det eerste werd in de A-poule. Ven links neer rechts staand:. Marieke van Beurden, Jena Visser. Lax- mi Kok, Marieke Hut, Susanna van Beek, Selme Koning en trainer-coach Max Hagendoorn. Hurkend: Marlies Denkers, Nelleke Knlpscheer, Marianne Dapper, Inge Sfmonsma, Louise van Bennekom, Berber KrOger en Gerdie van Zon. 1 de juiste mentaliteit in de strijd te brengen. Twee keer wisten ze de Texe laars te verslaan, die (weliswaar gehan dicapt door het ontbreken van Koos Doevenl dit jaar de ,,winning-mood" zelden hebben geëtaleerd. Toch mag volgend seizoen na een frisse start promotie de doelstelling zijn. Heren 4 en met name aanvoerder Nico Witte leverden dit jaar vooral de grootste prestatie door iedere wedstrijd weer een team op de been te brengen. Dat dit kunst- en vliegwerk uiteindelijk tot degradatie zou leiden was geen verras sing. Het volleyballers-potentieel bleef in ieder geval bewaard voor de komen de jaren en de talenten kunnen doorgroeien. Talent Talent is ook volop aanwezig in het vierde damesteam, dat weliswaar een 0-3 nederlaag incasseerde tegen derde klasse kampioen Seahawks 4, maar met een vierde plaats op de ranglijst een grote belofte inhoudt voor de ko mende Tevoko-jaren. Anja Pansier mag weer tevreden op een jaar coaching terugzien. ,,De jonge honden" van heren 3 creëerden wederom het bekende wis selvallige wedstrijdbeeld. Schitterende acties werden menigmaal gevolgd door blunders, met als uiteindelijk resultaat een 3-2 zege op het geroutineerde Ju- voc 3. Vooral de aanvallers Marco Stunt en Yvo Kok wisten hun sprong kracht uit te buiten en herhaalde ma len over het blok van de Juliandorpers heen te scoren. Coach Andrew Albers kan tenslotte tevreden op de ranglijst blikken, al zal hij van mening zijn dat een grotere inzet (vooral in de verdedi ging) méér had opgeleverd dan de nu behaalde vierde plaats. Tot slot van de reguliere competitie speelde dames 3 hun laatste wedstrijd in De Helder te gen Noordkop 3. Met een keurige 0-3 zege haalden de dames een prima plaats in de middenmoot van de twee de klasse. Het jongenselftal van de CVO-school dat woensdagmiddag de wisselbeker definitief veroverde: Peter Boonstra, Dennis Schouwstra, Bart Oosterhof, Bert Jan Buitenweg, Michiel Kruithof, Emiel Keijser. Maarten Koorn, Edwin de Boer, Stefan van Heerwaarden. Erik Wuis en Adriaan de Bruin. Trainer is Jan van der Ploeg. In de moeilijke uitwedstrijd bij kampioen Asonia is Oosterend/Z er niet in geslaagd een punt mee te nemen. Bij de rust was de stand 1-0, de eindstand was 4-1. Met een verzwakt team moest Ooster end de reis naar Andijk maken om de kampioen van de eerste klasse te bestrijden. Het gemis van vier ba sisspelers was te groot om hoge ver wachtingen te hebben. In de eerste helft wisten de Oosterenders zich nog goed staande te houden, mede door het goede keeperswerk van Marco Drijver. Maar tien minuten vóór de rust was ook hij niet in staat om een ach terstand te voorkomen. De vrijgespeel- de Waardenburg zette met een hard schot in de kruising Asonia op voor sprong. De tweede helft probeerde Oosterend de achterstand wel weg te werken, maar door te weinig kwaliteit en inzet lukte dit niet. In de tiende mi nuut wist Asonia door slecht wegwer ken en te afwachtend spel van de Oosterend-verdedigers 2-0 te maken. Hierna maakte Oosterend een slechte periode door. Tijdens de zondag verreden tijdrit om de Ard Schenk-trofee zijn de twee ve teranen van de Texelse I.B S. ploeg Willem Trap en Dirk Vinke respectieve lijk tweede en derde geworden in de catagorie boven veertig jaar. In deze tijdrit van zestien kilometer die dit jaar voor de vierde keer werd verreden, op een vrij open parcours in Wieringer waard, streden 170 renners om de eer. Van Texel werd deelgenomen door vier leden van de I.B.S, wielerploeg. Bij de senioren wisten Leen van Elk en Theo Boom zich met respectievelijk 24.08 en 24.37 niet in de prijzen te rijden. Bij de veteranen wist de dit jaar zeer sterk rij dende Willem Trap met een tijd van 24 minuten 22 seconden, achter schaat ser Arie Eriks de tweede plaats te be zetten. Dirk Vinke had met 24.23 slechts één seconde langer werk en kreeg uit handen van oud-schaatser Ard Schenk de derde prijs uitgereikt. Asonia wist uit te lopen tot een 4-0 voorsprong. In het laatste kwartier kon Oosterend zich weer wat herstellen en werden nog enkele kansen gecreëerd. Rien Brouwer brak door maar zag de keeper zijn harde schuiver keren. Met nog een minuut of vijf te gaan, wist Erwin Koning de eer voor Oosterend te redden door uit eenzelfde situatie de Asonia-keeper wél te passeren. Met nog twee wedstrijden te gaan, is er nog van alles mogelijk. Met zestien punten uit achttien wedstrijden is Oosterend nog steeds niet veilig, maar bij winst in de laatste wedstrijden, zou zelfs een vierde plaats nog haalbaar zijn. De eerstvolgende wedstrijd is thuis tegen Bergen, dat in eenzelfde situatie verkeert. Een spannend slot lijkt gegarandeerd De Texelse paardensportwereld sluit komend weekend het winter seizoen af en opent tegelijkertijd het „groene" seizoen. Zaterdag vinden voor de laatste maal wedstrijden in manege „Aken- burg" plaats en zondag zijn de eerste wedstrijden in de openlucht, die worden gehouden op het ter rein rond de overdekte manege. Zowel zaterdag als zondag begint het programma om negen uur 's ochtends. Zaterdag zijn er dressuurproeven in de klassen B, L1, L2, M1, M2, Z1 en Z2 Zondag is er eveneens dressuur, maar wordt ook gesprongen in de klassen B, L, M en Z. Er nemen zeventig rui ters deel, verdeeld over zeven vereni gingen. Deelgenomen wordt met zo wel pony's als paarden. Er hebben zich vijfentwintig deelnemers van de overkant ingeschreven. Zij zijn beide wedstrijddagen present, eten in de manege en overnachten in jeugdher berg Eyercoogh. De toegang is gratis. Het is de eerste maal dat een dergelijk weekend wordt gehouden. Gehoopt wordt er een jaarlijkse terugkerende gebeurtenis van te maken. Zaterdag duurt het programma tot ongeveer half zeven 's avonds, zondag tot ongeveer half vijf. De Texelse deelnemers kun nen hun programma's vrijdag afhalen bij Timmers Bakkerij in de Weverstraat. In de uitwedstrijd tegen Saenden trapte Cocksdorp met een harde wind in de rug af. Al spoedig bleek dat Cocksdorp een tegen stander tegenover zich vond die bereid was de mouwen op te stro pen. Cocksdorp was in de eerste helft voortdurend op de Zaanse helft te vinden en kreeg diverse kansen om de stand uit te bou wen. In de twintigste minuut zag Van der Linde een schot op de paal belanden en kort hierna een bal die vlak langs het doel gaan. Saenden bleef goed storen en probeer de het met snelle uitvallen over de vleugel. In de vijfentwinstigste minuut brak de rechtsbuiten door en werd on- reglemantair ten val gebracht. De pe nalty werd door de aanvoerder benut wat 1-0 betekende. Kort hierna stelde Cocksdorp orde op zaken en het was Dennis Vonk die voor de gelijkmaker tekende. Na rust de omgekeerde situa tie nu was het Saenden dat de wedstrijd dicteerde. Na tien minuten was het de spits van Saenden die uit een voorzet over rechts de bal achter doelman Rob Vonk tikte. Nog geen vijf minuten later werd het 3-1 voor Saen den toen de linksbuiten vanaf de zestien meter lijn de bal in het doel schoot. In de zeventigste minuut kreeg Cocksdorp de kans om terug te" komen toen Van der Linde binnen de beruch te lijnen onderuit gehaald werd. Den nis Vonk schoot snoeihard tegen de onderkant van de lat, waarop de bal het veld weer in spatte. Hierna Jxreeg Cocksdorp geen kans meer om terug te komen, mede doordat Saender de zaken goed controleerde, zodat de eindstand 3-1 werd. Eén der namen in het onderschrift van de foto van het kampioenselftal van Texelse Boys (vorige krant) was ver keerd. Het was niet Sander Schouwstra maar zijn broer Dennis Schouwstra.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 7