exelaars grijpen naast oofdprijs in De Waal Oosterend 3 verslaat Casino 3 Tevoko 2 mist promotie N.H. kampioenschap wordt op Texel verreden MST programma Wedstrijdprogramma Deuce Zaalvoetbal op veld 'n doelpuntenfestijn Oosterend F1 werd ongeslagen kampioen opening Texelse wielerseizoen: >anning bij eerste edstrijd van CKZ Karen Bakker tweede bij wedstrijd in Andijk GAMMA 3 KAMPIOEN Grisha Kuhlman naar winst in clubcross Klaas Jan van der Vis wint Gouwe Bol-race Eilandcompetitie volleybal Voetbalprogramma man en Rob Schraag nsdag overkantse wielrenners concentreren zich voor de start ven de Ronde van De 11 MEI 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 13 Oosterend-ploeg op voorsprong zette. Casino 3 drong nog sterk aan voor een gelijkmaker, maar miste tijd. Later had men pech dat de scheidsrechter een sliding nu niet betrafte. Gamma 3 dus kampioen en terecht, daar zal geen twijfel over bestaan. In de hoofd klasse speelde De Krim met 3-3 gelijk tegen Alkema. ZDH behaalde een hele goede winst op Rab met 4-2. Meer- markt versloeg met 9-4 Mantje en Pe ter Brons scoorde vier keer. In de der de klasse had koploper ZDH 2 een makkelijke avond, getuige de 11-4 winst op Texel 4. Ook Nissan 2 had een makkelijke avond, gezien de 10-0 winst op Casino 7, De Krim 3 en Texels Lamsvlees hielden het spannen der, maar De Krim 3 won met 4-3. Uitslagen: Hoofdklasse: Meermarkt-Mantje 9-4; ZDH-Rab 4-2; Alkema-De Krim 3-3. Eerste klasse: Gamma 3-De Muy 9-2; Alkema 2-Albert Heijn 7-2; Casino 3-listerend 3 2-3 Tweede klasse Mantje 2-Texel 2 1-1; Meermarkt 3-De Koog 3-1 Derde klasse: ZDH 2-Texel 4 11-4; Casino 7-Nissan 2 0-10; Nioz 2-De Koog 2 2-7; De Krim 3-Texels Lamsvlees 4-3; Oosterend 6-Gempo 2-5. Dames: Casino 2-Gamma 6-4; Casino 3-Casino 0-3 Junioren: Casino 3-Texel 2-1; Nissan-Gamma 7-0, Texel 3-Casino 0-7; ZDH 2-Texel 0-5; Casino 4-Texel 6 6-2; Texel 8-Texel 9 2-7; De Krim 2-Casino 5 0-5. Een afgetekend 2-0 verlies tegen Juvoc 2 ontnam het tweede heren team van Tevoko alle aspireties naar een promotie. Weliswaar werd een zege behaald op het Schager VCW, maar dankzij twee overwin ningen hielden de Julianadorpers hun plaats in de eerste klasse. Middels een derde plaats op de rang lijst verkreeg Tevoko 2 het recht via promotie/degradatiewedstrijden een plaats te verwerven in de eerste klasse heren van het district Noordholland- noord. De positieve verwachtingen werden echter na enkele spelmomen ten teniet gedaan. De geroutineerde ploeg stond als verlamd in het veld en keek lijdzaam toe hoe een zeker niet beter Juvoc op rij punten scoorde. Hoewel gebrand op een goed resultaat slaagde het Texelse team er geen mo ment in het eigen spel te spelen en het de potentiële degradant lastig te maken. Via de 2-0 overwinning be zwoer Juvoc reeds grotendeels de dreigende degradatie. De tweede op ponent, de Schager vice-kampioen VCW, bleek van een ander kaliber. Be vrijd van de spanning speelde het Texelse team als vanouds, waarbij een tweetal aanvallers van het derde uitste kend in het concept bleken te passen. De 2-0 overwinning was echter niet meer dan een schrale troost. Hiermede sluiten de heren de Tevoko-balans op negatieve wijze af. Het volgend sei zoen speelt het eerste team in de eerste klasse, terwijl het tweede en derde in de tweede klasse blijven. De aanstormende jeugd (twee jongens- aspirantenteams) zal helaas pas in het seizoen '89 de senioren kunnen gaan versterken. Zaterdag wordt op Texel het Noordhollands kampioenschap wielrennen voor recreanten verre den. Ruim 130 renners zullen mee doen aan dit evenement, dat hen over heel Texel zal voeren. Gestart wordt 's middags om 13.45 uur aan de Emmalaan in Den Burg, waarna het peloton vertrekt voor een tocht van 77 kilometer over het hele eiland. Achter de renners volgt de ka ravaan, waarin naast vele belangstel lenden ook politie en EHBO-ers zullen meerijden. Geen badminton Wegens een afvaltoernooi volleybal is er maandagavond geen badminton. Donderdag 12 mei 1988: HSV Texla aoftbal: Flying Petrels B-Texla, 13.00 uur (vertrek boot 10.00 uur) Zondag 15 mei 1988: HSV Texla, Honkbal: Texla-Alc. Victrix 2, 11.00 uur HSV Texla, Softbal: Texla-Alc. Victrix, 13.00 uur Ale. Victrix-Odiz Frogs, 14.30 uur Texla-Odiz Frogs, 16.00 uur Donderdag 12 mei 1988 9.00 u. dames Deuce b-Julianadorp b Het initiatief van z.v.v. Casino om in de buitenlucht een toernooi voor zaalvoetbalteams te houden, is een schot in de roos gebleken. Op het B-veld van Texelse Boys waren vijf veldjes uitgezet, waar zaterdag en zondag volgens de zaalvoetbalspel regels door jeugd, dames en heren werd gestreden. Het toernooi had een sportief en zeer doelpuntrijk verloop: in 124 duels bolde het net liefst 950 keer. Vooral het jeugdtoernooi op zaterdag was een waar feest. Veel ouders en andere belangstellenden hadden de moeite genomen om op het zonover goten voetbalterrein een kijkje te ko men nemen. Het bleek dat vertegen woordigers uit de Texelse zaalvoetbal wereld de opzet konden waarderen. De toernooi-organisatie was erin geslaagd om op twee na alle jeugdteams uit de zaal op het veld te krijgen. In de finale bij de oudste jeugd versloeg Nissan het team Texel 2. Texel 1 werd derde en Casino 3 vierde. In de tweede klasse won Texel 4 voor Casino 6, ZDH 2 en Texel 5. Texel 7 eindigde bovenaan in de derde klasse, voor Casino 5, Oosterend 3 en Ooster end 4. Zondag hadden de voetballers die nor maal gesproken een dak boven hun hoofden weten, te kampen met regen val. De sfeer had er echter niet onder te lijden. Bij de dames ging de hoogste prijs naar de vaste wal. Zee macht uit Den Helder bleef Texels kampioen Casino 1 voor. De Krim werd derde, Old Stars (ook uit Den Helder) werd vierde. Bij. de he»n was ptvovermacht van de Casino-teams groot. Kampioenskandi daat in de hoofdklasse Casino 1 ver overde ontspannen spelend de groot ste beker. In de finale werden de routi niers van het derde team met 4-1 ver slagen. De talenten van Betsema de den het verrassende Casino 4 in de laatste minuut de das om. De Zwaan eindigde als vijfde, De Grooten Slock werd zesde, Casino 2 zevende. De Zwaan 2 achtste, Jelleboog negende en De Toekomst tiende. De F-junioren van S.V. Oosterend heb ben door een 6-0 overwinning op Texel F1 het kampioenschap definitief veilig gesteld. Alle wedstrijden werden tot nog toe met grote cijfers gewonnen. F1 heeft liefst 128 doelpunten ge scoord en kreeg er maar drie tegen. Na de laatste competitiewedstrijden en een paar toernooien gaan de spelers over naar de E-junioren. Daar zullen ze het wel een stuk zwaarder krijgen. Op de foto staan van links naar rechts: lei der Piet de Vries, Paul Oosterhaven, Martin Dirksen, Kees Jan Laan, Antoi- ne van Nuland, Jacob Keijzer en Paul Witte. Gehurkt: Kessel Kampstra, Alice Blom, Christiaan de Vries, Erik Plaats- Texelse wielrenners waren bij der actief in de Ronde van De I, maar moesten na vijftig zwa- ilometers uiteindelijk de gste eer aan een overkanter la- De winnaar was dezelfde als g jaar: de snelle Rob Wassen- I uit Den Helder. Texelaar Evert pman werd door hem in de nt geklopt en eindigde als ede. Een stuurbreuk bij renner is van der Sloot liep wonderwel d af. eugdige Texelse wielrenner kon in de allerlaatste ronde bij de kop- p komen aansluiten. Voordien den twee andere eilandgenoten de dacht op zich gevestigd: Leen van en Paul van Arnhem. Rondenlang kten zij met de gemakkelijk rijden lob Dee uit Den Helder deel uit een kopgroepje van drie man. Met demarrage halfkoers had Paul van hem deze bijna beslissende afschei- j veroorzaakt. De renner die in 1 nog als Texels kampioen werd ge- ligd, was twee seizoenen lang niet eerste clubwedstrijd van de iksdorper kustzeilvereniging liep zondag spannend. Daar de ersvoorspelling een windkracht 5 tot 7 opgaf, werd de briefing lesteld tot 13.00 uur. Toen wa de weergoden de zeilers beter ind, dus er kon worden gestart. man Boks met zijn Tornado en Ge- I en Andreas Monen met hun nieu- Thundercat 18 gingen goed van 1, achtervolgd door Langeveld, rnaar en Boon. De wedstrijdcom- sie had een baan uitgezet met e driehoeken. Boks gaf zijn voor- ong niet meer uit handen en finish es eerste, op de voet gevolg door beide Monens. Alle uitslagen die 'den berekend zijn nog officieus dat de nieuwe handicapcijfers voor 8, die met behulp van de Texel dstick worden berekend, nog niet end zijn en er dus nog gebruik 'd gemaakt van de Yardstick van ig jaar. In de tweede manche beslo- i een aantal zeilers toch over bak- ard te starten, wat altijd voor fraaie erelen zorgt. Gelukkig ontstonden er ie keer geen aanvaringen. Het duo men lag in zeer goede positie in de e, maar sloeg tot ieders verbazing i waardoor ze een goede klassering nden vergeten. Bij nadere beschou- ig bleken ze met een zwaard achter ketting van de boei te zijn blijven ken, waardoor hun zwaard flink !rd beschadigd. Ondanks deze han- vochten ze zich terug in de race. Langeveld, die samen met etkrant-reporter Borkus voer op een 'nado, deed het deze manche veel 'er. Een ijzersterke wedstrijd werd "eren door de duo's Kenbeek/Ken- ek en Pool/Pool, beiden met een "1. Het eerste tweetal kwam als ste over de finishlijn. De uitslag van ide manches (onder voorbehoud): Boks/ Houwing 5.75; 2. Warnaar/Rienks 6, 3. d/Poot 7; 4. Kenbeek/Kenbeek 7.75; 5. Lan- *kl/Borkus 9, 6. Keijser/Kei]ser 11; 7. Mo- l'Monen 13; 8. 8oon/Eenhoom 15; 9. Schra- "Yerbij 17, 10. Boks/Dros 19; 11. V.d. •P'Dekker 21; 12. Kuip/Houwing 24; 13. fman 26; 14 Zuidema 26. meer in de Texelse wielerwedstrijden te zien. Zijn rentree was zaterdag zeer overtuigend. Van Arnhem miste op het nippertje een ereplaats, maar werd voor zijn strijdlust beloond met de lei- dersprijs. Na enige tijd alleen vooruit te hebben gereden, kreeg Van Arnhem gezelschap van Van Elk en Dee. Van Elk had in de beginfase ook al zijn tanden laten zien en bleek zijn kruit te hebben verschoten; op een gegeven moment was hij niet meer in staat om kop over te nemen. Drie ronden IVi kilometer) voor de finish maakte zich onder impuls van good old Pink Tesselaar een groepje van vijf renners (onder wie Evert Koopman en Niels Jimmink) los uit het peloton. De jacht slaagde; in de laatste ronde werd het gat met de drie koplopers overbrugd. De slimme Rob Wassenburg dook als eerste de laatste bocht naar het Hogereind in en liet niemand meer langszij komen. Evert Koopman kwam niet verder dan diens achterwiel. Het was een mooi slot van een boei ende editie van de Ronde van De Waal, de eerste dorpenronde van het Texelse wielerseizoen. De wedstrijd over het bekende gevarieerde parcours was vooral zwaar door de stevige wind. Daarnaast waren de renners be reid om strijd te leveren. Er kwamen 34 renners aan de start, van wie slechts zes S zeven renners de meet niet haalden. Het ongelukkigst was ongetwijfeld de Nieuwedieper Hans van der Sloot. Terwijl hij met hoge snelheid voor in het peloton reed, bij het passeren van de finishlijn, brak plotsklaps zijn stuur doormidden. Wonder boven wonder had dit geen ernstige valpartij tot gevolg en kwam hijzelf er zonder kleerscheuren vanaf. Schreeuwend en gebarend maakte hij de anderen op het euvel attent, wist één bocht te halen en krampachtig remmend in de volgende bocht voet aan de grond te zetten. Zaterdag kan hij sportief revanche nemen, als op Texel het open Noordhollands kam pioenschap voor niet-licentiehouders wordt verreden. De uitslag: I.Rob Wassenburg; 2.Evert Koop man; 3.Rob Dee; 4.Niels Jimmink; 5.Francesco Lutterman, 6.Pink Tesselaar; 7 Leen van Elk; 8.Paul van Arnhem; 9.Hans Baltus; 10.Hans van Osch; 21.Dirk Vinke. Zaterdag deed een groep leden van Waddenruiters en Kleppertjes mee aan de kringwedstrijd in Andijk. Van de Texelse deelnemers was Ka ren Bakker met Sirmene 2 het meest succesvol tijdens de dres suur. Zij behaalde met 125 punten een tweede plaats. Bij het springen behaalde Maartje Duin met een foutloos parcours twee winst punten. Bij de paarden was het rond komen van Jeanette Welbie met haar ex-draver Zimon een prestatie op zich. Uitslagen: B dressuur pony's: Hanna Beek man met Red Chrystal 120 punten, 1 winstpunt. B dressuur paarden: 2e Karen Bakker met Sir mene 2 125 punten, 1 winstpunt; 4e Jacqueline Jimmink met Windy 122 punten, 1 winstpunt B springen pony's: Maartje Duin met Sophia 0 fouten, voldoende, 2 winstpunten B springen paarden: 4e Karen Bakker met Sirmene 2 2% fouten, voldoende, 1 winstpunt. In de eerste klasse zaalvoetbal heeft Gamma 3 het kampioen schap behaald. Na de nederlaag van Casino 3 tegen Oosterend 3 is de ploeg onbereikbaar geworden. In de hoofdklasse won Meermarkt van Mantje. ZDH behaalde een nuttige winst op Rab. De laatste wedstrijd op vrijdagavond kon Gamma 3 kampioen maken. Gam ma 3 had eerder in de week zelf De Muy met ruime cijfers verslagen; als nu Oosterend 3 won van Casino 3, de nummer twee op de ranglijst, was het kampioenschap van Gamma 3 binnen. Oosterend 3 is de laatste weken goed op dreef. Meermarkt 2 werd verslagen en Gamma 3 kreeg vorige week de eerste nederlaag te verduren. Ook te gen Casino 3 nam Oosterend een voorsprong. Een goal van Coen Schoonheden op aangeven van Robert van Dijk stelde Casino 3 voor proble men. Casino 3 herstelde zich echter na deze achterstand en drong goed aan. Het was dan ook volkomen terecht dat Casino 3 de leiding nam met 2-1. Aan vallend kon Oosterend 3 in het verloop van de wedstrijd toch weinig impone ren. De strakke Casino-defensie hield stand onder de druk van Oosterend en van het nu voor Oosterend 3 gezinde Gamma-publiek. Een tiental minuten voor tijd maakte de Casino-goalie een sliding die volkomen terecht werd bestraft met een strafschop. Jeffrey Androg schoot via de paal Oosterend 3 weer op gelijke hoogte. Even later was het dezelfde Androg die een weergaloos knappe goal maakte door zijn directe tegenstander het bos in te sturen en net onder de lat de Bij de zondag verraden MAB- clubcross werd de spits afgebeten door de junioren. Grisha Kuhlman reed in beide manches uiterst be keken naar winst, ondanks hevige tegenstand van Michel Stoer. Rinse Dijt voelde zich in zijn nieuwe klasse goed thuis en werd uitein delijk tweede. Beide manches bij de senioren 125 cc werden gewonnen door Remco de Beer voor de sterk rijdende Michael Kortenhoeve. In de 250 cc was het Ni co Bakker die de wedstrijd controleer de. De volgende wedstrijd is op zater dag 28 mei en vindt plaats in het ka der van het Waddentoernooi. Texelse crossers kunnen zich meten met colle ga's van Vlieland en Terschelling. Op geven voor deze wedstrijd kan bij Niels Koorn, 02220-3652 of bij Willem Boer- sen, 02220-5080. Klaas Jan van der Vis had zondag 41 minuten nodig om van de Mok- baai naar Dijkmanshuizen te sur fen. Door deze prestatie wist hij voor de achtste achtereenvolgende keer de Gouwe Bol-race te winnen. Bij de inschrijving hadden zeven tien surfers zich opgegeven voor de wedstrijd. De waarschuwing voor windkracht 7 van het KNMI had volgens de wedstrijdcommissie toch enkele surfers thuisgehouden. Nadat de Teso-boot van 12.05 uur de veerhaven verlaten had, werd het startsein voor de surf- tocht gegeven. De surfers konden zo doende achter de boot langs varen richting Dijkmanshuizen. Bij een voor de surfers goede wind (zuidoost 6-5 Beaufort) gingen ze al snel de goede kant op. De beste surfers namen de koppositie en gaven die niet meer uit handen. Bij Oudeschild had Klaas Jan van der Vis een voorsprong van enkele honderden meters. Hij wist dit tot Dijkmanshuizen vast te houden, zodat hij daar als eerste afgeblazen kon wor den. Achter hem werd door drie sur fers tot de finish toe fanatiek gestre den om een ereplaats. Menno Loning wist deze strijd in zijn voordeel te beslissen. Ook door de mindere goden werd fanatiek gevaren, al was het niet voor een ereplaats, maar wel om deze tocht te volbrengen, wat voor sommi gen net zo'n grote (soms grotere) prestatie is dan een ereplaats behalen. Drie volgboten en een auto met surf- trailer begeleidden de surfers naar de finish. Ze hoefden niet in actie te ko men, want iedereen voer de tocht uit. Na 1 uur en 31 minuten kwam de laatste deelnemer op het strandje aan. Ook hij werd onder luid applaus afge blazen. Na een warme kop soep in de kantine waren ook de laatste surfers weer snel op verhaal en Jan Schroe- der aan de prijsuitreiking beginnen. Nadat hij alle medewerkers bedankt had, kon hij de uitslag bekendmaken. A-poule: 1. Klaas Jan van der Vis, 2. Menno Loning, 3. Cor Snoeij jr. B- poule: 1. Jaap Kees Snoeij, 2. Eddy Bakker, 3. Jan van der Vis. Na de prij suitreiking werden de door sponsor 't Gouwe Boltje beschikbaar gestelde taarten onder de deelnemers en mede werkers verloot. De wedstrijdcommis sie dacht slim te zijn door de lootjes door de jongste aanwezige, de 1 14 ja rige Martine van Heerwaarden, te la ten trekken. Martine was slimmer en pikte mooi het nummer van haar opa Jan van der Vis er uit, wat een groot applaus opleverde. De surfclub kon weer terugzien op een geslaagde surfdag. Programma maandag 16 mei afvaltoer nooi. De scheidsrechter wordt geleverd door de verliezers van de vorige wedstrijd. Veld A mannen: 19.00 u. Super Maas-MusicshopSmash 19.25 u. Slagerij de Boer-Smash 19.50 u. Winnaar 19.00-winnaar 19.25 20.15 u. Gr. Slock-Segerink/Eelman 20.40 u. Stuc v.d. Woude-Molenkoog 21.05 u. Winnaar 20.15-winnaar 20.40 21.30 u.Theodorahoeve-12 Balcken 21.55 u. Winn. Krim/Versluis-BCT Nis. Veld B vrouwen en mannen: 19.00 u. Zegel Mode-Antiekhuisje CVI 19.25 u. CVI-Witte en Witte 19.50 u. winnaar 19.00-winnaar 19.25 20.15 u. Westerlaken-Leydekkers 20.40 u. winnaar 20.15 veld B en C 21.05 u. De Krim-Versluis 21.30 u. Kobeko-Autocentrale 21.55 u. winnaars 21.30 veld A en B Veld C vrouwen: 19.00 u. Smash '58-Casino Meermarkt 19.25 u. Meermarkt-Wass.Best 19.50 u. winnaar 19.00-winnaar 19.25 20.15 u. Vinke-7 Provinciën 20.40 u. Hannibal-Drog. Mets 21.05 u. Mantje-Taveerne 21.30 u. winnaar 20.40-winnaar 21.05 21.55 u. Molenkoog-Eelman/Seg. Inlichtingen: Onnoline, tel. 5132. Donderdag 12 mei 1988: KNVB, afdeling Noordholland: Tex.Boys 2-Callantsoog 3, 12.00 uur Recreatie: T>e Koog-De Cocksdorp, 11.00 uur Pupillen: Tex.Boys ETTex.Boys E2, 17.00 uur De Koog E1-Oosterend El18.00 uur Texel E2-ZDH El, 17.00 uur Texel F2-De Koog F1, 17.00 uur SVC F1-SVO F1, 17.00 uur Tex.Boys F1-ZDH F1, 17.00 uur Zaterdag 14 mei 1988 KNVB, afdeling Noordholland: Vitesse-SVO/Z, 14.00 uur Junioren: Oosterend A1-Kreileroord A1, 13.30 uur HCSC B2-Texel BI, 12.45 uur ZDH BI-Watervogels B1, 13.30 uur De Koog BTSucces B2, 13.30 uur Watervogels B2-Texel B2, 13.00 uur Texel C2-Helder Cl, 13.30 uur Zondag 15 mei 1988: KNVB, afdeling Noordholland: Hollandia T 2-Texel 2, 14.30 uur Oosterend 2-HRC 8, 14.00 uur Junioren: Hollandia T A2-Tex.Boys Al, 14.30 uur Dames: Oosterend-Valken, 14.30 uur Recreatievoetbal De Koog-Tex.Boys, 11.00 uur

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 13