I Domino" was prima siot concours hippique Koger marathon was zwaar I ischrijven voor ngsteken ènnisclub hield lilaktoernooi iuccessen voor èxelse judoka's lil Wielerclub haalt hoge gemiddelden Roosterwijziging GVT Kottervissers wonnen touwtrekwedstrijd Daalder met zijn zesspan. TEXELSE COURANT PAGINA 11 en zijn vrouw die het hele programma vanaf de mobiele eretribune meemaak ten en af en toe in actie kwamen voor het meemaken van een ereronde of het uitreiken van prijzen. Het eigenlijke concours ging van start met het optre den van de eenspan tuigpaarden kleine limiet, dat gewonnen werd door Ce- nonja, een 4-jarige vos-merrie van me vrouw A. Schipper-Laan. Tweede werd Zabay, gereden door P. Daalder, derde Zinschanbe, eig. ber. C. van der Bijl. Vierde Zodine, gereden door P. Daalder. Politiehonden Even na de middag presenteerde zich ponyclub De Kleppertjes met een para de onder commando van Karen Bak ker. Leuk en indrukwekkend was de demonstratie die werd verzorgd door de politiehondenclub Nieuwediep uit Den Helder. Deze particuliere vereni ging houdt zich in vrijetijd bezig met het aankopen en africhten van hon den, die vervolgens worden doorver kocht aan politie en bewakings diensten. De dieren worden gedurende anderhalf tot twee jaar getraind en le ren dan stipt gevolg geven aan com mando's, het bewaken van mensen en - spectaculair - het aanvallen en staan de houden van vluchtende personen. Bij de demonstratie werd duidelijk dat de eigenaar/begeleider van de hond baas blijft over de situatie. Op bevel wordt de aanval onmiddelijk gestaakt. Mede door het commentaar van secre taris Ben de Visser werd de de monstratie een zeer geslaagde onder breking van het paardenprogramma. Uitslag concours eenspan tuigpaarden grote limiet: 1. Alfons, eigenaar/berij der P. Schuit; 2. Victoria, eigenaar J. Schipper; berijder mevrouw A. Schipper-Laan; 3. Walser, eigenaar/be rijder T.N. Duyn; 4. Alexander, eige naar/berijder J. Zonneveld. De ereprij zen in deze rubriek waren aangeboden door hotelier H. Wuis van ,,Opduin" die zelf voor de uitreiking zorgde en een ererondje meereed. Veelzijdigheid Wat er allemaal mogelijk is met pony's werd getoond in een door Peggie Kamperman gepresenteerde de monstratie van Kleppertjes. Toiletteren, recreatief gebruik, dressuur, sprint etc. kwamen aan de orde. Een muzikaal in termezzo werd verzorgd door DEK uit Den Hoorn. Het gekozen stuk werd goed gebracht, maar lag niet erg ge makkelijk in het gehoor. Het concours hippique was onderdeel van het pro- ichijn en een lekker temperatuurtje twat wind. Voor het strand was net iets te fris, zodat eigenlijk aan voorwaarden was voldaan om een ke schare belangstellenden naar het inmententerrein te trekken. Inder- id was de belangstelling van het iliek iets groter dan in voorgaande e deel wil nemen aan het Texels onpioenschap ringsteken dient zo oedig mogelijk een aanmeldingsfor- jlier te halen bij G. Coevert in De tal, telefoon 02220-5118. De formu- ■en moeten daar vóór 15 juni volle- j ingevuld terug zijn. Het ringsteek- llement is iets gewijzigd. Deelne- irs ontvangen een nieuw exemplaar jelijk met hun aanmeldingsformulier, i wedstrijden zullen plaatsvinden in iWaal (10 juli), Oosterend (22 juli), in Hoorn (28 juli), De Koog (8 au- stus), Oudeschild (13 augustus). De icksdorp (18 augustus) en Den Burg 1 augustus), aanvang telkens om .00 uur. Meedingen naar het kam- ïenschap kan alleen als tenminste n vier wedstrijden wordt meege- an. Meer mag natuurlijk ook: dan len de beste vier. i de vroege zaterdagmorgen, rond 00 uur, stonden twintig jeugdleden n tennisclub Deuce in nachtgewaad ide baan. Na de eerste wedstrijden n twintig minuten werd gewisseld, iarna tot 6.30 uur werd getennist. Er 3nd een uitgebreid ontbijt klaar, iarna nog weer werd gespeeld tot 00 uur. Bij de prijsuitreiking bleken ins Boswijk en Peter Moerbeek de leste games te hebben behaald (22). kregen een paar slaapsokken als rbetoon., terdag heeft een aantal Texelse judo 's deelgenomen aan de derde (te ns laatste) wedstrijd van de Helderse ^kampioenschappen. Hans Kraaij B'd in zijn gewichtsklasse eerste. Zijn «bgenoot Paul Hin werd tweede, iels Wijdogen werd verdienstelijke leede. Shahin During, Bleda Deering 1 Harold Heetjes werden ondanks en afwezigheid de laatste keer toch derde. Ook Dunja Grose had suc- es. Zij zat in een poule met uitslui- td jongens en bereikte ondanks dat "gens meestal sterker zijn, toch de irste plaats. Voor Dunja, die de brui- iband heeft, is dit succes echter sen reden om met haar sport door te ®n. Zij ziet op Texel geen mogelijk- 4 eid om de zwarte band te halen. Ifs mensen die niets om paarden geven, waren ervan on- de indruk: de slotmanifestatie van het concours hippique t tweede Pinksterdag aan de Nikadel in De Koog werd ge- uden. Het was een van het domino-spel afgeleide show arbij achtereenvolgens een enkelspan, tandem aanspan- ig (twee paarden achter elkaar), driespan, vierspan, fspan en zesspan zich presenteerden. was een knap en verrassend Itje van mentechniek met ge- likmaking van prachtige paarden rijtuigen. Kortom, een feest or het oog waarbij geen enkel ekje viel en dat best nog wat ger had mogen duren. de door dit, eind goed èl goed- ict, liet het jaarlijkse hoogtepunt de organiserende vereniging De de Rijders een prima indruk achter het publiek. De organisatoren had- het geluk dat de weergoden op hand waren: ononderbroken zon- jaren, maar druk was het helaas aller minst. Schokkend was dat niet, want alle betrokkenen weten inmiddels dat zo'n paardenfestijn iets is voor liefheb bers en dat het „grote" publiek er wei nig om geeft, althans niet bereid is een toegangskaartje voor ib te ko pen. Op het drukste moment van de dag waren op het terrein minder dan vierhonderd toeschouwers aanwezig. Tweespalt Dat dit „eigen" concours van de Blijde Rijders ook in 1988 nog zou worden gehouden strookt niet met de vrome voornemens om de twee concurreren de Texelse paardensportverenigingen samen te voegen. Dat fusieproces had al lang afgerond moeten zijn, maar er is ernstige stagnatie. Samengaan lijkt er voorlopig niet in te zitten. De te genstellingen tussen de paardenvrien- de lijken nogal diep te zitten, zodat het ernaar uitziet dat het eigen con cours van de Blijde Rijders volgend jaar zijn tweede lustrum zal beleven. Zoals altijd had de ponyclub De Klep pertjes een werkzaam en succesvol aandeel in het programma. De kleine ruiters beten de spits af in het voor programma. direct daarop maakten muziekkorps en drumband van DEK uit Den Hoorn een rondgang door De Koog, waarna voorzitter Willem Goën- ga van De Blijde Rijders het openings woord kon spreken. Hij verwelkomde onder andere burgemeester Schipper gramma 1988 van De Koog Promotion. De door deze organisatie uitgeloofde wisselbeker voor het concours eenspan ereklasse tuigpaarden ging naar Udo, eigenaar/berijder W. Goën- ga. Nummer twee werd Leks, (eige naar P. Schuit, berijder B, Tjoelker). Derde Vivaldi, (eigenaar/berijder B Tjoelker), vierde Melrose, (eigenaar T.H. Steur, berijder P. Altena). Klavertje drie Voor rekening van de ponyruiters kwam het nummer „Klavertje drie" waarbij zich telkens drie ruiters in har monie en goed samenrijden moesten presenteren. De eerste plaats werd ingenomen door Marieke van der Blaak, Sigrid Collou en Arnold Leijstra. Tweede werd het trio Jacobien de Wit, Ingrid Dros en Marielle Beers; derde Martine de Wit, Mieke Baretta en Marjet Loning. Heel mooi om naar te kijken was het concours tweespan Friezen, dat eigenlijk een shownummer was. De deelnemers kwamen in originele Friese sjezen, waaronder zeer oude, voorzien van houtsnij- en schilderwerk. Ook de costume- ring was perfect-Fries. Het concours eenspan tuigpaarden ge reden door dames was minder indruk wekkend omdat van de aankleding en uitvoering veel meer werk gemaakt had kunnen worden. Beste Texelse was Ans Blom-de Graaf, met Zampa, die daarmee de door de gemeente be schikbaar gestelde wisselprijs verover de en een ererondje met de burge meester mocht maken. Ze werd num mer zeven. De eerste drie prijzen gin gen respectievelijk naar Sneeuwkonin gin, eigenaar P. Schuit, berijdster me vrouw M. Stuyt-Schuit; Udo, eigenaar W. Goënga, berijdster mejuffrouw Rot teveel en Black Beauty, eigenaar Th. Steur berijdster Petra Steur. Een altijd gewaardeerd onderdeel van een con cours hippique is het springen, en po nyclub De Kleppertjes liet zien daarin zeer bedreven te zijn. Het concours tweespan tuigpaarden ereklasse werd gewonnen door Sneeuwkoningin en Leks van eigenaar berijder P. Schuit; tweede Alfred en Norton, eigenaar be rijder J. Helder; derde Walser en Vival di, respectievelijk van T.N. Duyn en B. Tjoelker. Moeilijk en daardoor enigszins spectaculair is het om tuigpaarden zonder het zadel te berijden. Dit num mer werd gewonnen door Vivaldi, ge reden door mejuffrouw N. Tjoelker, tweede Sneeuwkoningin, gereden door mevrouw Stuyt-Schuit, derde Victoria gereden door mejuffrouw L. Stanzer. Vijfde werd Zampa bereden door Ans Blom-de Graaf. Onderdeel ven de demonstratie van de dub Nieuwediep: een ..boef wordt door de perfect neer zijn opdrachtgever luisterende hond aangevallen en aldus steende gehouden. Bij de dinsdag verreden wielerclub wedstrijden was bij de jeugd een klei ne opkomst. De A-jeugd was een fa- milietreffen tusssen Denhard en Roald van der Slikke. Denhard versloeg zijn broer in de eindsprint. Bij de B-jeugd was Sander Boom Jan Werner Prins te snel af. Roel 8akker werd derde. Bij de B-poule was er vanaf de start gelijk een hoog tempo, zodat er niemand weg kon komen. De gemiddelde snel heid van de B-poule lag net onder de veertig kilometer per uur. In de eindsprint versloeg Willem Keijzer Frans Witte en good old Dirk Eelman. Ook bij de A-poule werd bijzonder hard gereden, gemiddeld 43.3 kilome ter per uur. De eindsprint werd gewon nen door Hans van Osch, Tijmen Wit werd tweede en Theo Boom werd derde. In verband met de avondvierdaagse vervallen er een aantal lessen van de GVT, afdeling gymnastiek. Op dinsdag 31 mei alle lessen vanaf 16.30 uur. Op woensdag 1 juni alle lessen. Op don derdag 2 juni alle lessen vanaf 17.15 uur tot 20.15 uur en op vrijdag 3 juni eveneens alle lessen. Op maandag 30 mei gaan de lessen, in tegenstelling tot eerdere berichten, gewoon door. Het team „Kottervissers" is maan dag winnaar geworden van de touwtrekwedstrijd die werd gehou den op het terrein bij Manege Akenburg. De kottervissers hebben dus de wisselbeker gekregen en dat houdt tevens in dat zij de vol gende wedstrijd moeten organise ren, over vijf tot zes weken. Aan de wedstrijd zou aanvankelijk door zes ploegen worden deelgenomen. Twee ploegen waren echter verhin derd, zodat naast de kottervissers al leen „Polderjongens", Grooten Slock" en „Ploff Inn" in het strijdperk traden. De belangstelling van het publiek was redelijk, maar zou veel groter kunnen zijn. Er was op tweede Pinksterdag echter meer te beleven op Texel. In verband met de kleine omvang van de wedstrijd, was geen scheidsrechter van de Touwtrekbond beschikbaar. Als arbiter fungeerde nu sportleraar Henk Keijser. Een halve marathon kan zeer zwaar zijn, ook voor geoefende lo pers. De deelnemers aan de mara thon van De Koog die tweede Pinksterdag werd gehouden, kun nen daarvan meepraten. Menigeen was na de 21 kilometer de uitput ting nabij. Dat gold voor Theo Franchimon, die desondanks royaal winnaar werd, maar nog meer voor een andere deelnemer die na afloop door de Rode Kruis-hulp min of meer opgelapt moest worden. De oorzaak moet worden gezocht in de vrij hoge temperatuur en de niet erg droge lucht, waardoor het op de beschutte delen van de zeer afwisse lende route nogal benauwd was. De prestaties werden hierdoor ook enigs zins gedrukt. Dat neemt niet weg dat de marathon van De Koog een geslaagd sportevenement was dat waarschijnlijk volgend jaar zal worden herhaald. Het was de tweede keer. De eerste halve marathon vanuit Texels badplaats werd georganiseerd ter gele genheid van het jubileum van Sportvereniging De Koog en dat smaakte toen naar meer. keerde weg werd ingestuurd en moest worden teruggeroepen; dat gaf uiter aard vertraging. Van de 108 deelnemers liepen (reden) er 46 de echte halve marathon van 21,1 km. Ongeveer 30 kozen voor de anderhalve kilometer en de rest schreef in voor 4 of 8 km. Vooral de deelname aan de twee laatstgenoemde afstanden was beneden verwachting. Goede organisatie De organisatie bleek in vaardige han den te zijn bij de sportvereniging De Koog en de Atletiekvereniging Texel. De loop was terdege voorbereid, aan de hand van een gedetailleerd draai boek dat in een vijftal vergaderingen was besproken. Het was deze keer wat moeilijker om medewerkers te krijgen. Erkentelijk is de organisatie jegens de mensen die de vier verzorgingsposten en de drie EHBO-posten bemanden. Prima werk leverden ook de motorrij ders die in opvallende hesjes van de MAB-club en de firma Karhu begelei dend optraden en de weg vrijmaakten voor de lopers. Dat was hard nodig want als gevolg van de pinksterdrukte en het buitengewoon fraaie fietsweer was het op veel plaatsen erg druk. Toch veroorzaakten fietsers en auto mobilisten hier en daar hinder. Voor lo pers is het erg vervelend en ritme- verstorend als zij af en toe moeten uit wijken of afremmen, vooral bij het na deren van de finish als ze als gevolg van een soort bewustzijnsvernauwing obstakels pas op het laatste moment zien. De afwisselende route voerde vanuit De Koog in zuidelijke richting met als verste punt de kinderboerderij bij Den Hoorn; hier was via de Oude weg het keerpunt. Op het start- en finishterrein (het sportveld van SV De Koog aan de Boodtlaan) viel ook het nodige te be leven. Iets bijzonders was de stand van Sportshop Texel en de firma Kar hu waar men zich kon onderwerpen aan de Karhu Ortix Test. Hierbij wordt via een nieuwe methode stand en vorm van de voet bepaald, zodat daar mee rekening kan worden gehouden bij het zoeken van perfect passende sportschoenen. Om de animo te sti muleren werd onder de deelnemers ook een verloting gehouden, waarbij tal van prijsjes waren te winnen. Uitslagen: 21.1 km heren KNAU (Kon, Ned. Atletiek Unie)' 1, Theo Franchimon 1.13.52, 2. H. Jorrtisma 1.15.23;3. AJbert Hoven 1.18.10; 4 Grandjean 1.31.04. 21.1 km heren recreatie (eerste tien): 1 N. Schotte 1.18.01; 2. H. Frencken 1.21.54, 3. Kestloo 1.22.19; 4. F. Sinne- ma 1.24 32; 5. F. Veul 1.29.53, 6 Arjan Barhorst I.30.20; 7 M Barneveld 1.30.52; 8. Eduard Dij ker 1.32.20; 9. Vissen 1.33,15; 10. G. van Lingen 1.33 40 21,1 km veteranen KNAU: 1. G Delis 1.22.12; 2 J. Knippenberg 1.24.54; 3. P. Bake laar 1.24.57; 4. D. Welboren 1.27.06; 5. W Flo- restein 1.28.30; 6. P Schuijl 1.29.26. 21,1 km veteranen recreatie: 1 Joachim Schobert 1.21.02, 2 Wim Daman 1.26.18; 3. Theo Takes 1.32.41; 4 Wim Schipper 1.33.38; 5. Wim Tim mer 1.37.00; 6. J. Campangen 1.40 32; 7. R. Sluis 1.49.03; 8. W. Oosterveld 1.57.35. 21,1 km dames KNAU: 1. Coby Bakelaar 1.40.50; 2 Nel Bruining 1 44.26; 3. Gea Veldman 1.53.08 21,1 km dames recreatie: 1. Marijke Stark 1.45.27; 2. Els Vreedijk 1.55.20 21.1 km wheelers: 1 Arco de Graaf 1.11.57; 2 Adri Valkenburg 1 13.03; 3. Van Buren 1 13.29. 8 km heren 1. Henk Stevens 35.17; 2 Theo Zijm 38.53; 3. Rinus Kooger 39.20; 4 Riny Mosk 39.40, 5. Mark Pijper 40.46, 6 Rob Zwaan 43.41; 7. Morgen van Deyl 56.33. 8 km dames 1. Truus van de Berg 36.32; 2. M A Deles 31 24; 3. Janny Tijsen 46.18 8 km veteranen: 1 Gerrit van de Berg 36 40, 2. Martin Baars 40.10; 3. Bart van Onzen 41.57. 4 km heren: 1. Jan Willem Kraay 17.43, 2 Richard Dijker 19.35; 3. Louis van der Vis 20.04, 4 Erwin Daalder 20.05, 5. Stefan Bousma 20.34 6 Andre van de Berg 20.3; 7 Henk Schraag 21.10, 8 Cees Goslmga 22.58; 9. Rob Rietveld 28.18 4 km da mes: Astrid Hayma 25.35. 4 km jeugd t/m 14 jaar (jongens) 1 Richard Stevens 18.25, 2. Henk J. Ramaker 19.4, 3. Wietse Baars 20.39 4 Heiko Schobert 21.32, 5. Erik Witte 25.11, 6 Niels Halsema 21.13, 7. Sjors Takes 26.37, 8 Pa scal van der Zwaag 26.37 4 km jeugd t/m 14 jaar (meisjes): 1 Natasja Koopman 22.05, 2. Chantal Mosk 25.56, 3. Silja Schobert 28 48. 1.5 km jeugd t/m 9 jaar (jongens): 1 Dave Dijkstra 5.13, 2. Rob schraaf 5.27, 3 Jeroen Hui- zinga 5 28, 4 Mart Hoven 5.33, 5. Menno Sie- binga 5 42, 6. Gerbrand Zoetelief 6.06, 7. Martin van Deyl 6.12, 8. Robert van Splunter 6.13; 9 Robert Bakker 6.16 1,5 km jeugd t/m 9 jaar (meisjes): 1. Mirjam Kuip 6.22, 2 Merlin Huis man 6.32, 3. Sandra Huizinga 7.18, 4. Nellie Vis ser 7 22, 5. Lia Visser 7.37, 6 Debby Sangers 7.41, 7. Dorien Kikkert 8.12, 8. Marleen Bakker 8 19, 9. Anika TTjssen 8.20 Andere dag? Of ook de volgende marathon op tweede Pinksterdag zal worden gehou den, valt te betwijfelen. Er was nogal wat concurrentie van andere evene menten, veel deelnemers hebben op dergelijke dagen persoonlijke verplich tingen en de grote toeristendrukte is hinderlijk. Het aantal deelnemers aan de halve marathon viel dus ook tegen en de tegelijkertijd gehouden lopen over kortere afstand trokken dan ook minder deelname dan was verwacht. De organisatie schreef niet meer dan 108 personen in. Bekende namen als Minne Goënga (vakantie in het buiten land), Ron Daalder (de marathon van Amsterdam nog in de benen) en Jan Zijm ontbraken deze keer op de lijst. Wheelers De „wheelers" waren deze keer met drie man vertegenwoordigd. Naast ei- landgenoot Arco de Graaf waren dat Adri Valkenburg en Van Buren. Arco maakte een mooie tijd. Hij legde de 21,1 kilometer af in 1 uur, 11 minuten en 57 seconden, wat neerkomst op een gemiddelde van 17.6 km per uur. De twee andere rolstoelatleten lieten resp. 1.13.3 en 1.13.29 aantekenen. Ar co de Graaf had de pech dat hij in de buurt van het Torenhuis door een be geleidende motorsurveillant een ver- Theo Franchimon helemaal ..kapot" onder de deken van zijn verzorger.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 11