Casino doorbreekt Bamma-hegemonie SPORT trijd in hoofdklasse beslist Westerbroek won voor tweede maal Pinkstertoernooi Niet afgehaalde prijzen Concours ogramma zaalvoetbal Drie Texelaars in Tour de Lasalle Wheeler Arco de Graaf verslaat alle lopers bij Lenteloop Softbal: verlies Winst Van Elk in chrono-race De Koog E1 werd voetbalkampioen Badminton Honkbal: winst. Penalties beslissen toernooi SVO geraakt werpen; zeven honkslagen te gen en het veld maakte drie fouten. Alcmaria Vlctrix 2-Texla: 5-17 In deze uitwedstrijd tegen Alcmaria Victrix kwam Texla verrassend goed voor de dag. Onder leiding van werper Erik Schneider ging men voortdurend van start. Het infield speelde nage noeg foutloos (drie fouten) op de wei nige kansen die Alcmaria toegestaan werden. Ook het catchen van David Wolff maakte indruk. Aanvallend wa ren er weinig problemen door het ma tige pitchen van de tegenpartij. Wel dienen sommige spelers nog meer zelf discipline op te brengen ten aanzien van het slaan op dubieuze ballen. Als voorbeeld kan Martin Marinus gelden, die de laatste tijd aan slag in een fan tastische vorm steekt. Uiterst kritisch en doelgericht gaat hij te werk (zeven honkslagen uit zeven beurten!). Overi gens kwam Texla als geheel met twaalf honkslagen waaronder een twee honkslag en een drie honkslag aanval lend uit de verf. Al met al geven de tussenstanden aan, dat Texla niet in gevaar is geweest: 0-2, 1-10, 3-11, 5-12 en 5-17. De cijfers: Alcmaria: zeven keer drie slag; zeven keer vier-wijd; drie keer geraakt werpen; twaalf honkslagen tegen en het veld maakte vijf fouten. Texla: zeven keer drie-slag; één keer vier-wijd; vijf honkslagen te gen en het veld maakte drie fouten. Voetbalvereniging Westerbroek uit Groningen besloot het Pinkster- toernooi van Texelse Boys op de zelfde wijze als in 1986: winnaar na strafschoppen. De finale tegen FC Bedum eindigde in een 1—1 ge lijkspel. Boys 1 werd vierde, en greep dus alweer naast de felbe geerde eindzege in Texels grootste voetbaltoernooi, dat traditiege trouw in zonovergoten omstandig heden werd afgewerkt. Texelse Boys was daarmee niet de beste eilandelijke ploeg, want in de strijd om de derde plaats was ZDH de thuisclub te slim af. Overigens moest ZDH zich in alle wedstrijden wél behel pen met spelers van de organiserende vereniging. Dit lapmiddel was teke nend voor de tiende editie van het tweedaagse toernooi. Tot ergernis van organisator Hank Witte meldden zich op het allerlaatste moment enkele teams af en was het problematisch om nog vervangers te vinden. Uiteindelijk deden 23 in plaats van 24 teams mee. Voor de feestavond was het wegblij ven van een aantal overkantse teams eveneens een slechte zaak. Bovendien zette de tendens dat veel deelnemers al vroeg het uitgaansleven in Den Burg en De Koog gaan verkennen, zich dit jaar voort. Niettemin kon door het ver trouwde beeld van in tentjes om de velden kamperende deelnemers, de ko lossale feesttent en een gemoedelijke sfeer, wederom worden gesproken van. een geslaagde seizoenafsluiting die uniek is in Nederland. Bij de reserve teams slaagde Texelse Boys 3 er niet in om de wisselbeker nog een jaartje in de prijzenkast te houden. Nu ging Velsen ermee aan de haal, voor Mad- joe (zaalvoetbalclub uit Groningen), Texelse Boys 4 en Texel. Van de loterij bij het Concours Hippi- que van De Blijde Rijders zijn een aan tal prijzen nog niet niet afgehaald. Het betreft de volgende lotnummers: oran je 825, groen 215 en 808, wit 704 en 790. De prijzen zijn af te halen bij F. Bakker, Stolpweg 22, tel. 02226-369. In de uitslag van het Klavertje 3 blijkt een fout te zijn geslopen. De derde prijs werd gewonnen door Annelies Knipscheer, Nathalia Witte en Anne- mieke Kooiman. PAGINA 7 de laatste speeldag werd de estrijd tussen Casino 1 en nma 2 om de titel in de hoofd- ;se zaalvoetbal beslist. Beide ns wonnen hun wedstrijd, irdoor Casino met twee punten rsprong kampioen werd en de nma-hegemonie van de afgelo- jaren als eerste wist te door ken. Het kampioenschap was tekroning op een zeer succes- Iverenigingsjaar, want ook het ite damesteam en vierde heren- n van Casino werden eerste in afdeling. ino had in de laatste wedstrijd, te- De Krim, nog slechts één punt g, omdat rivaal Gamma 2 daags iren aan ZDH een punt had ver- ild (1—1). Eerder op de vrijdag- ïd had Gamma wél gewonnen, 6—2 van Oosterend 2, zodat het chil twee punten was en Casino geen nederlaag kon permitteren, risico zat er tegen De Krim wel elijk in, gezien de uitslag van de te onderlinge ontmoeting (1—1). ino, gesteund door een grote eigen hang op de tribune, liet er ditmaal n gras over groeien. I snel bracht Bert Witte de stand -0, na een combinatie met Casi- andere sterspeler Kees van Heer- irde. Spoedig werd het ook 2—0, rna keeper Kees Kooy een gedenk- irdige 100e Casino-goal van het sei- n maakte. Zijn verre inworp werd r Krim-collega Rob Vonk (gehin- i door Casino-spits Bert Witte) hts geschampt, waardoor de bal naar in het lege doel kon verdwij- Na de wissel stoomde een bij vla prima zaalvoetballende kampioen >r. Heel fraai was de vierde treffer: stiftballetje van Ab Jan Witte, die ir Marcel Boogaard was vrij- peeld. Pas bij 5—0 kon De Krim terugdoen. Het zou zelfs nóg e keer scoren en de eindstand op 3 brengen. Daarbij geen goals van jerto Casciola, die slechts één doel- itje nodig had om topscorer van de ifdklasse te worden, ich Ryan van Heerwaarde, die vol- isdag 31 mei 45 u. Oosterend 5-Texel 3 35 u. Gamma 5-Casino 4 25 u. Casino 6-Casino 5 15 u. Oosterend 4-Casino 2 05 u. Alkema 2-Jelleboog 2 ildienst: Casino ensdag 1 juni '5 u. Casino 4-Texel 6 00 u. Casino 2-Texel 3 40 u. Casino 6-Nissan 30 u. Nissan 2-ZDH 2 20 u. Jelleboog-Texel 10 u. Gamma 6-Texels Lamsvlees 00 u. Ver. Schilders 4-De Koog 2 lldienst: Ver. Schilders mderdag 2 juni 15 u. Casino 2-Texel 1 00 u. Ver.Schilders-Alkema 2 50 u Gamma 4-Meermarkt 2 u. De Krim 3-Rab2 ■30 u. Casino 3-Gamma 3 20 u. Casino 2-Oosterend 3 10 u. Oosterend 4-De Muy ildienst: Texels Lamsvlees ijdag 3 juni 30 u. De Krim 2-Oosterend 4 00 u. Oosterend 3-Texel 7 30 u. Texel 4-Texel 5 10 u. Casino 3-Casino 1 50 u. Nissan-De Krim 30 u. Casino 3-ZDH '0 u. Casino 1-Gamma 50 u. Casino 1-Krim 10 u. Gamma-Oosterend gend jaar het talentvolle tweede (nu nog Gamma 3gaat coachen, noemt het behaalde kampioenschap vooral ,,het succes van het collectief". Uitblinkers zijn .aanspeelpunt" Bert Witte en de technisch voortreffelijke Kees van Heerwaarde, die uitgroeide tot de beste zaalvoetballer van de ei- landelijke competitie. Zij zijn echter geen spelbepalende, dwingende" ty pes. Het team was verder uitgebalan ceerd met enkele werkers en een soli de verdediging met aan het hoofd de robuuste Gerard Boogaard en in doel de door velen onderschatte Kees Kooy. Recentelijk wist Casino het in de halve finale van de beker het aan de over kant spelende Gamma 1 bijzonder lastig te maken. In een spannend duel, met kansen over en weer, werd het 1—0 voor Gamma. Toch zal Casino in de breedte versterkt moeten worden, anders kon men volgend jaar wel eens in de problemen raken. Casino-dames Eerder al behaalde Casino dames 1 het kampioenschap, en dat begint inmid dels een vanzelfsprekende zaak te wor den. Was er in de afgelopen jaren nog wel eens sprake van een spannende race met de Gamma-dames, ditmaal werd Casino met ongekend grote voor sprong kampioen. Casino 4 pakte bij de heren senioren de hoogste prijs in de derde klasse. In niet geringe mate was dat de danken aan het veelvuldig scorende koppel Jaap van Kranenburg en Hans Bever- dam. Met zijn kwaliteiten behoort top scorer Van Kranenburg eigenlijk op veel hoger niveau te spelen. Bittere pil Gamma 2 moest een bittere pil slikken: de promotiewedstrijden net gemist en het kampioenschap verspeeld. In het begin van het seizoen leek Gamma 2 samen met Alkema de beste papieren te hebben voor de titel. Individueel hebben deze teams meer klasse in huis dan Casino, hetgeen aan het kampioenschap van de rood-witte ploeg extra glans geeft. Gamma verscheen in het begin van het seizoen zelden volledig in de zaal, maar dat kan de oorzaak van het ge miste kampioenschap niet zijn ge weest. De verloren punten werden ge lijkmatig over het seizoen verdeeld. In twee directe confrontaties met Casino werd er twee keer een gelijkspel ge boekt. Beide keren kwam Gamma goed weg; in de laatste wedstrijd moest een 2—0 achterstand worden weggewerkt. Fataal was de nederlaag tegen Ooste rend. In plaats van een punt voor (Ca sino speelde toen gelijk), kwam men een punt achter. Een punt dat niet meer werd ingehaald. Een verrassing is de hoge plaatsing van De Krim. Evenals Casino tech nisch niet de beste, maar met een or ganisatorisch sterke coach op de bank, die met de beschikbare midde len bijna maximaal resultaat heeft ge boekt. Incidenten In ander opzicht heeft De Krim bijge dragen aan een incidentrijk hoofdklasse-seizoen. Vooral in het mid delste gedeelte van de competitie ge beurden er teveel incidenten rond dit team. Veel daarvan waren te wijten aan de ploeg zelf. Een verdedigende speelwijze en spelers die snel geïrri teerd raakten door scheidsrechterlijke beslissingen, makten het onplezierig voor iedereen. Anderzijds waren ook de reacties van publiek, tegenstanders en arbiters overdreven; gejuich van de tribune als er wat gebeurde, is onspor tief en laakbaar gedrag. Oosterend zal met de behaalde vierde plaats weinig gelukkig zijn. Verwacht was dat Oosterend langer zou meestrijden om de bovenste plaats. Alkema stelde teleur. Gezien het spel aan het einde van het vorige seizoen, werd gedacht dat Alkema bij de eerste drie zou eindigen. In feite allang voor dat de strijd om de bovenste plaatsen goed losbarstte, was Alkema afge haakt. Jitze Beintema was niet de ver sterking die men van hem had ver wacht. In deze competitie zijn enkele tekortkomingen van de Alkema- talenten pijnlijk aan het licht gebracht. Jelleboog is ook lager geëindigd dan vantevoren was gedacht. De ploeg was te zeer afhankelijk van de vorm van Paul van Exel. Debutant Rab heeft als debutant in de hoofd klasse een goed seizoen doorgemaakt. Na de eerste helft leek het er zelfs op dat Rab vrij hoog zou gaan eindigen. In de slotfase bleek dit toch teveel ge vraagd, maar de nu bezette plaats in voor een ploeg als Rab prima. Meermarkt en ZDH draaiden zoals het Texelse zaalvoetbalpubliek al jaren van hen gewend is. Voor Meermarkt geldt dat het frank en vrij kon spelen, terwijl bij ZDH toch af en toe het degrada tiespook op de bank zat. Citroën presteerde volgens verwach ting. Joost Brouwer heeft, maar dat mocht ook niet worden verwacht, het team niet tot een hoger plan kunnen brengen. Gewoon hard werken was het motto. Oosterend 2 heeft zich gehandhaafd. Een rol als vorig jaar was niet wegge legd, maar voor Oosterend is het fijn dat beide hoofdklasseplaatsen behou den zijn gebleven. Texel is als voorlaatste en Mantje als laatste geëindigd. Wat Texel betreft: voor de spelers zelf zal een terugkeer niet erg zijn, zo mag worden aangeno men. Mantje had zich aan het begin van het seizoen al neergelegd bij de gradatie. Het is een prettige zaak dat er sprake is geweest van een spannend hoofdklasse-seizoen. Minder prettig zijn de gestaakte wedstrijden, en de vele weggezonden spelers. Hier ligt een taak voor de clubs om eens de hand in eigen boezem te steken, en het belang van de Texelse hoofdklasse eens in de juiste context te plaatsen. Drie Texelse wielrenners doen deze week mee aan de bekende Noordhol landse etappewedstrijd voor niet- licentiehouders „Tour de Lasalle". Dirk Vinke rijdt mee bij de ploeg Halee uit Den Helder, Willem Trap en Leen van Elk rijden bij Meester Reenders. De Texelse formatie IBS doet niet mee. Texels kampioen Evert Koopman, on langs nog winnaar van het open Noordhollands kampioenschap bij de recreanten en kanshebber voor de eindzege, kreeg op het allerlaatste mo ment te horen dat hij niet mocht mee doen. Koopman zou deel uitmaken van de ploeg ACD Van der Meijden uit Den Helder. Het feit dat hij vorig jaar als junior nog met een KNWU-licentie rondfietste, werd als reden voor de weigering aangevoerd. Protest van Koopmans ploegleider haalde niets uit. Het softbal- en honkbalprogramma van zondag leverde Texla toch weer 50% van de punten op. De honkballers versloegen Alcmaria Victrix 2 in een uitwedstrijd met 5-17. De softbalsters moesten ech ter met 7-15 hun meerdere erken nen in De Rangers uit Schagen. Het softbalteam van Texla ziet zich voor het probleem geplaatst voor de geblesseerde catcher Yvonne Vittali een goede vervangster te vinden. Min- ke Kramer en Bianca van de Wetering namen beiden een halve wedstrijd op deze positie voor hun rekening. De test viel in hoofdlijnen voor beide speelsters positief uit. Met extra trai ning kunnen zij klaargestoomd worden om op doeltreffende wijze de sluitpost in de Texelse verdediging te worden. Overigens ging Texla goed van start tegen de weinig kansen weggevende Rangers. Na de tussenstanden 0-1 en 1-1 kwam er pas tekening in de strijd toen Rangers in de derde inning tot 3-6 uitliep. Onder druk van de slag- ploeg uit Schagen ging de Texelse ver dediging steeds meer fouten maken. Hiermee is het grote verschil tussen de beide teams aangegeven. Een bijna foutloos spelende Rangers was dan ook de terechte winnaar. Sterkste Tex la speelster aan slag was Bianca van de Wetering met twee honkslagen uit drie beurten. De cijfers: Texla: drie keer drie-slag; twee keer vier wijd; ne gen honkslagen tegen en het veld maakte dertien fouten. Rangers: zes keer drie-slag; drie keer vier-wijd; één Het enige jeugdlid dat vrijdag mee deed in de tijdrit bij de PEN-centrale was Jan Werner Prins. Hij legde de acht kilometer af in 18 minuten 53 se conden. De senioren moesten 24 kilo meter afleggen. Winnaar werd Leen van Elk met grote voorsprong op num mer twee Jan Nico van der Ploeg. Uitslag: A poule: 1 Leen van Elk 37.07 minu ten; 2. Jan Nico van der Ploeg 37.41 minuten; 3. Evert Koopman 37 54 minuten; 4. Dirk Vinke - 38.20 minuten; 5 Tijmen Wit 38 21 minuten, 6. Theo Boom 38.22 minuten; 7. Hans van Osch 38 45 minuten; 8 Willem Trap 38.56 minuten; 9. Jacco Vinke 42.13 minuten B poule: 1 Benno Bakker 39 58 minuten; 2. Jan Zijm 40.17 minuten; 3 Loek van der Vliet 40.22 minuten; 4. Piet Roeper 40.31 minuten; 5. Jordi Vinke 40 44 minuten; 6. Wil Braam 40 47 minu ten; 7. Sico Dop 41 40 minuten; 8 Peter Beers 411 49 minuten; 9. Frans Witte 44.07 minuten; 10. Udo Visser 46.29 minuten. Met 102 doelpunten voor en 28 tegen zijn de E-junioren van SV De Koog kampioen geworden in de Texelse voetbalcompetitie. Het team bleef naaste concurrent Texelse Boys E1 twee punten voor. Voor de winterstop was die voorsprong nog veel groter: De Koog had toen bijna alle wedstrij den gewonnen. In de tweede competi tiehelft ging het heel wat moeilijker, maar toch waren de bloemen en de taart uiteindelijk voor De Koog. Op de foto staan naast leider John List: Fedor Eelman, Egbert van der Werf, Barry Huisman en trainer Jitze Beintema. Onderste rij van links naar rechts: Erik Witte, Dave Dijkstra, Ro bert van Splunter, Gerbrand Zoetelief en Marcel Verhagen. Ervoor ligt keeper Jeroen Gieles. Dirk Jan de Vries ontbreekt. Rolstoelatleet Arco de Graaf heeft wederom zijn visitekaartje afgege ven. In de Lenteloop in Schiedam bleef hij zaterdag alle deelnemers, onder wie negen wheelers, de baas. Na afloop ontving de win naar uit handen van Dick van Rijn de naar de vermaarde oud sportverslaggever vernoemde wisselbokaal. Voor Arco de Graaf was de wedstrijd van belang, omdat deze meetelde voor het wheeler-klassement van de Road Race Club Nederland. In totaal moe ten hiervoor zeven wedstrijden worden betwist. Overigens was de nationale wheelertop afwezig in verband met deelname aan een wedstrijd in Zwitser land. De rolstoelatleten startten tien minuten later dan de lopers. In verband met een brug in het parcours moesten de lopers 21 kilometer afleggen en de wheelers 20. Arco's start was goed. Hij kon snel in zijn ritme komen, waar door hij direct al bij de andere whee lers wegreed. Lastig was wel dat hij al le lopers moest inhalen, en dus gecon centreerd moest zijn om valpartijen te vermijden. Maar alles verliep prima. Tot zijn eigen verbazing stevende Arco plotseling op de kopgroep af, met nog vijf kilometer te gaan. Het werd een klassieke ,,d'r op en d'r over". Het tempo dat hij al de hele rit in zijn Olympic sportrolstoel" had gehan teerd, kon hij goed vasthouden en passeerde de koplopers. Arco finishte in een snelle tijd: 1 uur 4 minuten en 36 seconden. In verband met werkzaamheden in Sporthal Ons Genoegen is er vanaf heden geen badminton meer op de maandagavond, Leden krijgen via deze krant weer bericht wanneer het nieuwe seizoen start. COURANT o heren 1. Texels zaalvoetbalkampioen. Staand v.l.n.r. Ryan van Heerwaarde (coach). Frank de Grave, Marcel Boogaard, Ab Jan Witte. Witte, Stefan Bakker en Dlck Witte (vtagger!statistieken). Onderste rij: A. Wessels (grensrechter), Gerard Boogaard, John Boogaard, Kooy, Kees van Heerwaarde en Willem Roeper (voorzitter). Onder voor voetbal uitermate ge schikte weersomstandigheden is afgelopen zaterdag op de velden van Oosterend een toernooi voor A- en C-junioren gehouden. Win naars werden Texel C2 en Texelse Boys A1. Bij de C-junioren kwam Texel C2 als ovrwinnaar uit de bus, op de voet ge volgd door het goed presterende Texel Cl-team. Texelse Boys C1 en Ooster end C1 stelden, gezien hun prestaties in de competitie, enigszins teleur en eindigden dan ook op de derde en vierde plaats. Makkum C1 eindigde als laatste, maar ondanks het feit dat de wat te lichte" afvaardiging uit Fries land geen enkele overwinning kon boeken, kon ook dit team tevreden te rugkijken op een toch geslaagd toernooi. 1 mei|dag 31 ME11988 Bij de A-junioren waren Texelse Boys A1 en Texel Al duidelijk sterker dan Oosterend A1 en Texelse Boys A2. Het Boys A2-team werd uiteindelijk laatste, terwijl de derde plaats bezet werd door Oosterend A1. De Al-teams van Texel se Boys en Texel eindigden qua pun ten en ook gezien het doelpuntenge- middelde op een gedeelde eerste plaats. Strafschoppen moesten dan ook de doorslag geven. Texelse Boys bleek uiteindelijk de zenuwen het beste in bedwang te hebben en werd toernooiwinnaar. De sportieve leiding van de beide toernooien was in han den van de heren Houterman, De Groot en Smits. TEXELSE

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 7