Cjrocn r/jwartsjexelshet .indeboom en Cinema a kei ijk verbonden 'Sixties-muziek festival nu tijdens twee dagen Beechcraft eerst naar Texel.... Bromfietsen uit het verkeer Vandalisme veroorzaakt staking wielerwedstrijd aai rapport ïso in mei Paracentrum wordt uitgebreid Kamerlid van VVD spreekt op Texel ËRICHT 15 SEPTEMBER :tie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 46, Den Burg, telefoon (02220) 2741. werktijd deze week tot en met dinsdag a.s.: Tessa de Graaff, Pater Wit- n 3, 1791 DP Den Burg, telefoon 02220 - 5639. advertenties, abonnementen, etc.: ■veld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, ion (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Telefax 02220 - 4111 1887 - NR. 10.285 VRIJDAG 3 JUNI 1988 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs /19,80 per kwartaal; los 95 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46 99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. Tent n Veen Dinsdagavond arriveerde op Schiphol na een moeizame tocht van 36 uur een vliegtuig van het type Beechcraft D18 S. Het antie ke toestel, waarvan nog maar en kele vliegende exemplaren, bestaan, is aangekocht door de Dutch Dakota Association, die het zal toevoegen aan haar vloot historische vliegtuigen. Het vlieg tuig zou aanvankelijk al op 5 mei in Nederland arriveren en af gesproken was dat het dan eerst op Texel zou landen in aanwezig heid van onder meer de Canadese ambassadeur. Dat liep mis toen het vertrek van het toestel vanuit Canada door slecht weer werd vertraagd. En toen de oversteek deze week tenslotte wel kon wor den gemaakt, liet het tijdschema niet toe dat een bezoek aan Texel zou worden gebracht. Dat was te leurstellend voor de Texelse haven meester Ed de Bruijn, die toen een succesvolle laatste poging on dernam om de Beech toch nog naar Texel te krijgen, zij het voor héél even. Toen het vliegtuig ter hoogte van Alkmaar de Noordhol landse kust al was gepasseerd en klaar was voor de landing op Schiphol-oost werd via de radio geregeld dat een omweg via Texel zou worden gemaakt. Aldus ge schiedde en gezagvoerder Bart Bakker zette op het Texelse vlieg veld zelfs de wielen aan de grond om, zonder tot stilstand te zijn ge komen, direct daarna weer op te stijgen, een manoeuvre die lucht vaartmensen touch and go" noe men. De Bruijn maakte zelf bo venstaande foto van dit histori sche moment. Taveerne doet ook mee, met een „rustige" act in de persoon van de humoristische eenmansband uit Enge land Chuck Fowler, die zowel vrijdag als zaterdag tussen de gedekte tafel tjes zijn gang gaat. De muziek begint telkens om half tien; de zalen zijn tot half vier geopend. De bromfietsen van twee 17-jarige jon gens uit Oudeschild zijn uit het verkeer genomen voor technisch onderzoek. Ze werden aangehouden op de Schilderweg. De wielerwedstrijd van dinsdaga vond op de wielerbaan in Den Burg werd helaas een lekke banden-race. Op de baan lag zo veel glas dat er binnen tien minu ten al zeven lekke banden waren. De wedstrijdleiding besloot, om verdere schade aan de dure race bandjes te voorkomen, de wedstrijd voortijdig af te blazen. Het is jammer dat er steeds weer mensen zijn die er blijkbaar plezier in hebben om de sportbeleving van ande ren te verpesten. Hopelijk blijven de renners het verdere wielerseizoen ver schoond van dit soort vandalisme. De wedstrijd van vrijdagavond vervalt in verband met de laatste wedstrijdavond van de Tour de Lasalle te Den Helder. De eerstevolgende wedstrijd is dinsdagavond. moet mogelijk zijn de als „Ci- ia Texel" heropende bioscoop in Burg sluitend te exploiteren, r een goudmijn zal het voorlo- niet worden. Dat de heer W. rtinga van Springer Recreatie uit Groningen er als pachter i brood in ziet. heeft te maken de aanwezigheid van hotel De leboom in Den Burg die eerder ndom werd van Springer, icoop en hotel vormen nu één rijf en de exploitatie van de Ci- ia is daardoor een niet al te ris te zaak. is werd ons woensdagavond uitge- door de heer Poortinga die aanwe- Nas op de receptie ter gelegenheid de heropening van de bioscoop, zakelijk belang bij het theater lilt ook in het feit dat er nu de ga- e is dat in de Cinema geen theater- riteiten zullen plaatsvinden die con- erend zijn voor hotel De Lindeboom, die reden zal ook de bar in de foy- en beperkte functie krijgen. Poortin- s directeur van de Belangencombi- Noord, een holding waarin meer- besloten vennootschappen (voor belangrijk deel op horecagebied) ondergebracht. Eén van die B.V.'s is Springer. Jarino mensen op Texel zijn er stellig van tuigd dat Springer Recreatie een erdeel is van Jarino of daarmee we zakelijke bindingen heeft. Dat icht lijkt te worden bevestigd door feit dat men de Jarino-topman No emer nogal eens in De Lindeboom rondlopen en dat Jarino ook het louwingswerk in De Lindeboom uit- 1. De heer Poortinga zegt dat zijn nger B.V. geheel los staat van Jari- „Maar ik ben wel al 25 jaar be id met de heer Notenbomer en we n over en weer veel zaken. Hij was ir met de Texelse situatie op de gte dan ik en ik heb van hem nutti- idviezen en andere vorm van hulp regen., Personeel scoop en hotel doen ook samen met personeel. Als Henk van Leeuwen rijn vrouw, die met de exploitatie zijn st, hulp nodig hebben, belt hij naar rijfsleider De Vries van De Linde- m en het wordt geregeld. De exploi- s van de bioscoop wordt daardoor rekkelijk gering door personeelskosten ist. Henk van Leeuwen is werkne- maar functioneert zelfstandig en in leid. De bedoeling is dat hij zo snel gelijk de loop weer krijgt in de bio- op waarin hij acht jaar de scepter raide totdat hij overstapte naar de else Wol Onderneming als partner Dick Graaf. Van Leeuwen heeft nu Is meer met de TWO te maken en is een zeer opmerkelijk besluit ge- BSt. De Wolonderneming is een suc- vol bedrijf. In recordtijd groeide het ital werknemers van twee naar 28 en winstperspectieven zijn uitstekend, l probleem was echter dat Van leeu- n zich in de dekenfabriek niet prettig ilde. Hoe harder het bedrijf groeide, liever hij eigenlijk weer terugwilde de bioscoop. Die kans kwam toen bet Vergulde Kikkert-debacle zich artinga als pachter aandiende en een vervoerscijfers van Teso in de rand mei geven een fraai, maar rk vertekend beeld als wordt 'geleken met een jaar geleden, 'n viel het Pinksterweekeinde in 'i, waardoor van een eerlijke ver- lijking geen sprake kan zijn. zichzelf genomen liegen de cijfers achter niet om. Teso vervoerde in 'i in totaal 78.121 eenheden, en dat 'en opzichte van 1987 een stijging n 26,3 procent. Dit percentage komt "een met de stijging van het aantal "gezette personenauto's. Het aantal ravans dat van en naar Texel werd ivoerd, steeg liefst 100 procent. Ook de categorieën opleggers (27,12 pro- Hl en aanhangers (58,7 procent) lien spectaculaire stijgingen te note- 1 De laatste toename is vooral te '"ken aan de bouwwerkzaamheden 1 De Krim. Rockabilly-band The Rumble Cats Is bekend ven sensationele optredens en ken een prachtige erelijst ven grote concerten overleggen. B en W zijn bereid mee te werken aan een bescheiden uitbreiding van het ge bouw van het paracentrum op het vliegveld Texel. Er komt 140 m2 bij, waardoor ruimte ontstaat voor een magazijn, lesruimte en werkplaats. Omdat uit deze uitbreiding geen toe name van het aantal vliegbewegingen kan voortvloeien, heeft het college geen bezwaar. De gemeenteraad zal daarom worden voorgesteld een voor- bereidingsbesluit te nemen waardoor de bouwvergunning kan worden ver strekt door middel van een artikel 19-procedure. Het college had er zich wel over verbaasd dat de uitbreiding al zo snel na de bouw van het paracen trum nodig werd geacht. Voor het bestaande gebouw is namelijk ook al een artikel 19-procedure gevoerd. De initiatiefnemer heeft desgevraagd voor een bevredigende toelichting bij de aanvraag gezorgd. ervaren persoon zocht om de exploitatie te behartigen. Première Het publiek moet duidelijk merken dat er een nieuwe wind waait. De bioscoop kreeg een andere naam, het interieur van zaal en foyer is ingrijpend opge knapt en bij het aantrekken van films zal enig stuntwerk niet uit de weg wor den gegaan. Illustratief is het feit dat de veelbelovende Nederlandse film „Hon- neponnetje" op Texel zijn première zal beleven. Dat betekent dat op donderdag 30 juni deze film in Cinema Texel te zien zal zijn op hetzelfde moment als in de grote stadstheaters. Zoiets is nog nooit op Texel gebeurd en het is het re sultaat van lobbywerk in het bioscoopwereldje waarin Henk van Leeuwen de weg blijkbaar aardig weet te vinden. Van Leeuwen leerde het bioscoopvak van zijn voorganger Ton Poppink die tegenwoordig in Rotterdam werkt en woensdag ook op de ope ningsreceptie was. Velours Bij de renovatie waarbij de Vergulde Kikkert in Cinema Texel werd getransfor meerd bleef het toneel dat door voor ganger Teater Retaet was aangelegd in stand maar het is nu afgedekt met ge dessineerd velours, een vloerbedekking die door Moerbeek (ooit werkgever van Van Leeuwen) ook elders in het bedrijf is gelegd. De stroopiaten waarmee de wanden waren bedekt zijn met struc- tuurverf bespoten (er was 200 kg. no dig), de bar in de foyer werd opge knapt. Het aantal stoelen in de zaal is ongewijzigd gebleven: 224. Als het lukt om gemiddeld 18% daarvan bezet te krijgen, zit het goed. Om dat te berei ken zal stevig reclame worden gemaakt, waarbij ook De Lindeboom wordt be trokken. In de zomer zal er 's avonds in Tweede Kamerlid Annemarie Jor- ritsma (VVD) komt vrijdag 10 juni op verzoek van de Texelse afdeling van de liberalen, naar Texel. Vanaf 20.15 uur houdt zij een spreekbeurt in De Lindeboom. De avond is voor iedereen toegankelijk en is gratis. De lezing zal handelen over actuele politieke zaken, met de nadruk op ver keer en waterstaat. Annemarie Jor- ritsma is op Texel bekend van haarmo de, die onder meer de voorgenomen inkrimping van de kustwacht afkeurt Deze motie werd kamerbreed" on dersteund, maar minister Smit-Kroes heeft nog altijd niet gereageerd. Moge lijk dat er wat dat betreft in De Linde boom nieuws valt te melden, omdat mevrouw Jorritsma enkele dagen voor haar komst een onderhoud heeft met de minister. of bij bioscoop en hotel telkens wat te doen zijn. Onder andere zullen barbe cue's worden gehouden. De bedoeling is een stroom uitgaande mensen naar Den Burg te trekken en de bioscoop moet daar zijn graantje van meepikken, 's Zomers zal in Cinema Texel elke avond film worden gedraaid en 's win ters in elk geval van donderdag tot en met maandag. Van Leeuwen is ook van plan weer met een filmliga te beginnen, al voelt hij weinig voor de oude naam ,,Filmganger". Bij de renovatie is de bioscoop ook voorzien van een ingang voor invaliden, in de zijgevel van het gebouw. Vorig jaar stond De Koog één avond plus nacht ,,bol van de rock 'n' roll", nu is het „Back to the Sixties"muziekfestival verdeeld over twee dagen. Vrijdag en zaterdag treden in elf Koger horeca gelegenheden zestien bands op, die verschillende muzikale stromin gen uit de jaren zestig representeren. Publiekstrekker is de destijds razend populaire Nederbeat-band ,,Q 65" („Ann", „The life I live"), die zaterdagavond vanaf acht uur optreedt op een podium op het dorpsplein. De organisatie heeft ernaar gestreefd om vrijdag en zaterdag een gelijkwaardig programma te bieden. Weliswaar treedt Q 65 vrij dagavond niet op en is er geen an der openlucht-optreden op het dorpsplein, maar een andere grote naam is dan „René and his Alliga tors", die te zien is in café De Jut ter. Een verschil met vorig jaar is dat de passepartouts op een cen traal punt worden verkocht: in de bekende rode dubbeldeksbus, die vanaf vrijdagavond naast Las Vegas in de Dorpsstraat staat geparkeerd. Passepartouts voor één avond kosten 715,—, voor twee avonden 725,—. Festi valgangers kunnen dan zonder bijbeta ling terecht in alle deelnemende zaken. Het muziekfestival wordt gehouden onder auspiciën van de Stichting Tro pical Sea Festival en is daarmee de eerste activiteit van het seizoen. Vorig jaar werd „Back to the Sixties" opge zet met de bedoeling een verlenging van het seizoen voor de Koger horeca te bewerkstelligen. Wat het Tropical Sea Festival betekende voor het eind van de zomer, dat zou „Back to the Sixties" moeten worden voor het voorseizoen. Daarnaast speelde ook de persoonlijke muzikale smaak van de or ganisatoren een rol: met rock 'n' roll en beatmuziek dachten zij een grote groep liefhebbers, die voorheen tussen wal (jazz) en schip (tropical) vielen, een plezier te kunnen doen. Dat was niet verkeerd gedacht, zo bleek vorig jaar. Menigeen kwam uitgedost met vetkuiven, petticoats, of bloemen in het haar naar De Koog. Zeker voor een eerste festival was de opkomst goed te noemen, en de reacties waren over het algemeen positief. Verwacht de organisatie nu een dusda nige drukte, dat verdeling over twee dagen noodzakelijk wordt? Rein Stam, die zelf als hippie in de Sarasani-tijd op Texel belandde: „Eerst wilden we net als vorig jaar jn het laatste weekend van juni gaan zitten. Met het oog op het aantal mensen dat dan al op het eiland is, zou het best een twee dagen durend festival mogen zijn. Maar toen bleek dat de catama ranronde om Texel dit jaar op 18 juni valt, en het Jazzfestival dus ook, was de periode tussen Jazz en Rock 'n' Roll te kort. Uiteindelijk hebben we gekozen voor het komende weekend. Het verschil tussen het ene en het an dere festival is dan nog twee weken. Alleen was het minder interessant om het twee dagen te laten duren. Op een gegeven moment bleek echter dat ge lijktijdig het Tevoko-buitentoernooi wordt gehouden, waarvan het uit gaansleven in De Koog altijd veel drukte heeft. Om alles dan op één avond te proppen, zou teveel van het goede zijn geweest." De organisatie heeft de vrijdagavond dan ook vooral bedoeld voor de echte liefhebbers van de festivalmuziek. Programma: In vergelijking met vorig jaar zijn de lo- katies De Metro en 't Klokkie verdwe nen. De Pollepel is nieuw en wordt vrijdagavond meteen beloond met een „grote" attractie: Oscar Benton. Zater dag treedt Benton in De Jutter op en is in De Pollepel de rockabilly-band The Catsman. In de Boulevard is vrijdag is de swin gende Jump! Dickie Jumpl en zater dag de Red Hot Peppers (rock 'n' roll ten voeten uit). De Toekomst heeft de Noordhollandse formatie Big Deal in huis op vrijdag, die een perfecte ver tolking van „gouwe ouwen" weten te geven. Zaterdag is de ooit beroemde Nederbeat-groep The Shoes („Nana- na", „Osaka") aanwezig, waarbij een oud-Veronica discjockey de pauzes opvult. 't Galjoen prolongeert het succesnum mer van vorig jaar: zowel vrijdag als zaterdag treedt de overjarige hippie Ar- mand op, die als geen ander het „eind van de zestiger jaren-gevoel" wist op te roepen. In De Branding ook net als vorig jaar Kontiki, met in hun midden het evenbeeld van Hank B. Marvin, de legendarische gebrilde solo-gitarist van The Shadows. Tiffany heeft vrijdag en zaterdag The Rumble Cats (rockabilly) en in De Bee- rekuil spelen voor het tweede jaar The Clarks, die vier oude acts doen (waar onder The Beatles). Wegens herhaal delijk groot succes mag Jimmy James and the Blue Flames (jaren zestig-soul) terugkomen in De Kuip. Zoals gezegd heeft De Jutter vrijdag René and his Alligators en zaterdag Oscar Benton. De enige Texelse band treedt vrijdag op in Onder de Pomp: Shakin' Le gends. Deze band zal beslist niet misstaan in het programma, zo hebben deze Texelse rock 'n' rollers al menig maal bewezen. Zaterdag treedt de band Knock Outs op. Restaurant De

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 1