Goed gastheerschap op de Razende Bol sneert in de ervormde kerk !>orjaarsmarathon ie driekampen etiekjeugd immeltjesmarkten ornder donderdag ifstallen uit auto's Schrijven voor politieke gevangenen Jeugdtoernooien S.V. De Koog Spanning tijdens de zomerleague bowling Jeugd dringt aan in zaalvoetbal Succes voor koppel Texelse bridgers Oudeschilders hard op weg naar bouw nieuwe sportzaal S.V. De Koog houdt tweedaags toernooi Kunstkoe melken" was een van de feestmarkt-attractfes. Deze twee DAG 3 JUNI 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 9 e NH-kerk te Den Burg is zaterdag concert waaraan Excelsior, Soli Gloria en het Texels Christelijk menkoor hun medewerking verle- Het begint om 20.00 uur en de ,ang is gratis. Bij de uitgang wordt collecte gehouden voor de ge kte kosten. Het programma is als Excelsior, onder leiding van Bet- /itte-Bakker: Parafrase ,,Komt nu zang", Henk van Lijnschoten; Sa- inde, Handel, arr. Jan de Haan; al Processional, John. J. Morris- Texels Christelijk Mannenkoor on- leiding van Martin de Visser, met lewerking van Piet Krayma orgel; alle heilgen, arr. Klaas Jan Mul- I wish I had given Him more, Ad- arr. E. Clark; Psalm 100, Gé van )eek; met medewerking van Jan- Jvitte-Dros, bugel; Gesang der ide, Beethoven arr. Wolfg. Joa- i; Mala Moja, Arnold Kemprens. ilsior; Largo, Freek H. Schorer; Way, C. Franscois; The Young ideus, arr. Jan de Haan. Soli Deo [ia, onder leiding van Jan Beijert: luia, W.A. Mozart; Psalm 150, les Groot; Psalm 116, A. Teljeur; iter de stormwind, H.R. Palmer; igom, Jan Vermulst; Hallelujah Messiah, G.F. Handel. Geza- ilijke koren met begeleiding van Ex- ior: Koraalbewerking De dag door gunst ontvangen. Jan de Haan. ondag 12 juni houdt de aan- iannen vereniging van Vrienden het Paard haar jaarlijkse voor- imarathon. Door de commissie is lerom een leuk traject uitgezet met aantal hindernissen. Diegenen die nog niet hebben opgegeven kun- dit alsnog doen en wel voor 4 juni mevrouw L. Eelman-Vos, telefoon 20-2746. In verband met de organi- i worden opgaven na 4 juni beslist ■eigerd. De start op 12 juni zal om 0 uur plaatsvinden bij manege nburg, terwijl 's avonds om 20.30 de prijsuitreiking zal zijn in Hotel Burg, Emmalaan, Den Burg, waar Inemers, medewerkers en be- istellenden van harte welkom zijn. aekvereniging Texel houdt in de er drie atletiekdriekampen voor d tot en met achttien jaar. Zater- 4 juni is de eerste op het veld van èxelse Boys te Den Burg. De on- elen zijn: hoogspringen, discus- >en en loopnummers (horden en meter). Om 13.30 uur begint de ihrijving en de start is een half uur Ook niet-leden van de atletiekve- ging zijn welkom om mee te doen. deelname is gratis en iedereen die idoet, of nu aan alle driekampen dt meegedaan of aan slechts één, It na de laatste driekamp een leuke nnering thuisgestuurd. De eerste kamp is dus zaterdag 4 juni, de ede zaterdag 9 juli en de laatste rdag 17 september. Voor inlichtin- 02220-4388. ens alle acht Hoornder donder en van de komende zomer zal en rommeltjesmarkt worden ouden. apbrengst komt telkens ten goede de restauratie van het Ned. Her- nde kerkje. Het werk aan de bin- zijde is nog altijd niet afgerond, het resultaat van de straatveiling op 18 augustus wordt gehouden, eheel bestemd voor het restauratie- Is. Wie een opruiming houdt, ver- >t of op een andere manier denkt len aan de kant te moeten doen, It verzocht contact op te nemen Ferry Zwanenburg, tel. 02226-272. gevraagd worden de „rommeltjes" r de organisatie persoonlijk opge ld. auto van een man uit Den Burg bandag een radio-cassetterecorder lolen. De wagen stond op de par- iplaats aan de Wilhelminalaan- rerstraat. De dief kwam binnen de ruit van het rechterportier te «elen. de wagen van een man uit Den werd ook een autoradiocassette- order gestolen. Deze auto stond op terrein van de Aankoopcentrale de Waalderstraat. De dader kwam meens binnen door een ingeslagen Uit de wagen van een man uit Uister werd een portemonnee gesto- enet bootkaarten, eurocheques en rijbewijs. Er zijn ook pogingen ge- ide autoradio te stelen, maar deze is vast. De auto stond bij het par- derrein aan de Emmalaan, naast de Ook bij deze inbraak is een au- Rl gesneuveld. Dinsdagavond a.s. biedt de Texelse af deling van Amnesty International weer gelegenheid om brieven te schrijven om de vrijlating te bewerkstelligen van politieke gevangenen. Het gaat deze keer om Ghazi Shashtari (Israël), Kar- pal Singh (Maleisië) en Ahti Nio (Fin land). Er liggen voorbeeldbrieven, die eventueel ook meegenomen kunnen worden door mensen die de brieven liever thuis schrijven. De schrijfgelegenheid wordt zoals ge woonlijk geboden in de openbare bibli otheek in Den Burg van 20.00 tot 21.00 uur en bovendien bij Ria Visch, Trompstraat 15 in Oudeschild. Wie in formatie wil over het werk van Am nesty International kan terecht bij Jen- neke Wassink, telefoon 02220-4109. Het afgelopen weekend hield S.V. De Koog voetbaltoernooien voor pupillen en B-junioren. Bij de F-pupillen werd Oosterend overtuigend winnaar door alle wedstrijden te winnen. Tweede werd Texelse Boys, derde De Koog, vierde ZDH en Texel bezette de on derste plaats. Bij de E-pupillen werd ZDH winnaar met vijf punten, evenals De Koog. ZDH had echter een beter doelsaldo. Texelse Boys werd derde, Oosterend vierde en Texel werd vijfde door een slechter doelsaldo dan Oosterend. Bij de B-junioren bleef het spannend tot het laatste fluitsignaal. De winnaar van deze wedstrijd, Texel B2 tegen Flevo B2, zou namelijk winnaar wor den. Het werd uiteindelijk Flevo dat met 1-0 won. Texel werd dus tweede en De Koog eindigde met vier punten op de derde plaats. ZDH behaalde één punt meer dan Beemster B2 en eindig de op de voorlaatste plaats met drie punten. Door deze toernooioverwin- ning kon Flevo B2 de wisselbeker, die het al in bezit had, behouden. Met nog één wedstrijd te spelen is de spanning weer te snijden tij dens de zomerleague. Kees Keijzer gooide goed met een 235 game en samen met Simon Verseput wer den Gerry Verseput en Harry van Splunter verslagen. Dirk Bakker gooide ook goed. evenals Joke Kamminga die een goed gemiddel de neerzette. Henk Plaatsman zette op baan vier een 239 game neer, Theo Zuidewind kon hier met 160 niet tegenop en moest de overwinning laten lopen. Ton Witte gooide 190 en 186. Dit was voor Siam en Olga Bakker teveel. Corry van der Slikke en Clara Hemelrijk pakten drie punten van Aly en Monique van Splunter die allebei 393 gooide over drie games. Angelien Bakker zette een 144 game neer. John en Marjan van Schaik zijn in de zomerleague niet te stuiten en haalden de vierde overwin ning op rij binnen. Piet Kok gooide schitterend met 232 en ook dubbel Pe ter Veldman gooide een 213 game. Ti ny Kok en Guur Bakker moesten dan ook met een halve punt genoegen ne men. Janny Mets en Libberdien Witte versloegen Rinse en Freek Dijt met nipt verschil. Hans en Maaike Lobato waren nog net op tijd om drie punten binnen te halen op de Sommeltjes. Anneriet Keyzer sloot haar serie af met een 185 game en ook dubbel Mieke Flens gooide een 183. Loes en Wendy Zutphen werden van de baan geveegd. Kees Kooiman had de smaak ook weer te pakken en met 152 en 170 werd korte metten gemaakt met Winny Schraag en Janie Eelman die wei voor de punten bleven knokken. In de eerste klasse zaalvoetbal waarin Gamma 3 de sterkste is ge bleken. kan men aan het eind van de competitie constateren dat de jeugd in het zaalvoetbal door breekt. Naast Gamma 3 zijn ook de teams van Alkema 2 en Ooste rend 3 nog erg jong. Als men een vergelijking mag trekken tussen dit seizoen en het voorgaande, zijn er enkele zaken die beslist opval len. Vorig seizoen waren het de Krim, Texel en Rab die de toon aangaven in de eerste klasse. Teams die qua leeftijd al behoorlijk op streek waren. Nu met Gamma 3, Oosterend 3 en ook Alkema 2 zijn het allemaal spelers onder de achttien jaar die in de eerste klasse de boventoon voeren, met als enige uit zondering Casino 3, dat overigens knap tweede werd. Het is ook bijzon der verheugend dat de ontwikkeling van deze spelers volgend seizoen een vervolg krijgt in de hoofdklasse. De kampioenen van Gamma 3 dan onder Casino vlag en die van Oosterend 3 onder een nieuwe vereniging die voor Oosterend in de plaats komt. In de top van de eerste klasse heerste toch lan ge tijd spanning met goede spannende wedstrijden. In de middenmoot was het Meermarkt 2 die de leiding gaf aan deze groep, gevolgd door Casino 2 en Gamma 4. Verenigde Schilders hand haafde zich goed en ook in deze vere niging zitten een paar jeugdspelers. Ni- oz en Albert Heyn bleven knap op de been in deze competitie. Jelleboog 2 presteerde dit jaar heel wisselvallig. Goede wedstrijden werden afgewisseld met hopeloos slechte. De Muy en Oosterend 4 bleken in deze klasse de minst sterke. In de junioren 1 klasse is Nissan kampioen geworden. Nissan had als enige concurrent Casino. Het hele seizoen lang hebben deze teams elkaar bezig hehouden om het kampi oenschap. Niettemin is het kampioen schap door Nissan dik verdiend, het was dit seizoen de beste ploeg. Nissan prolongeerde hiermee de vorig jaar be haalde titel. Casino is een goede twee de. De Krim heeft ook een goed sei zoen gedraaid, evenals Texel 3. Gam ma, beslist talentvol, komt nog kracht te kort, maar zal beslist in de toe komst nog ver komen. Een opvallend team was in deze klasse ZDH. Er zit ten een aantal technisch minder goede spelers in deze ploeg maar coach Kees Kok is er in geslaagd om er een hecht geheel van te maken, een ontwikkeling die gaandeweg het seizoen steeds be ter tot uitdrukking kwam in de uitsla gen. In de junioren 2 klasse was het een seizoen voor Texel 4. Ook hier zit ten talentvolle spelertjes zoals Comee Keyzer en Wietse Baars, die het in de toekomst beslist ver kunnen brengen. Casino 5 was een goede concurrent. Verder bleek dat het zaalvoetbal onder de jeugd een grote aanhang heeft. Het H. Grootje en H. Veenema van bridge club „Groot Slem" hebben in de lan delijke finale van de „Ruitenboer" te Nieuwegein een achtste plaats behaald met een score van 62,37%. Er deden 470 paren mee. Het succes voor de Texelaars is des te opmerkelijker, om dat dit geen vast koppel was. zaalvoetbal is bij de jeugd een grote trekpleister. Dit mag als compliment worden gerekend voor de rayoncom missie Texel die jarenlang op eigen ini tiatief de jeugd op goedkope wijze heeft kunnen laten voetballen, en nu deze taak langzaamaan kan overlaten aan de clubs. Deze week Vrijdag de laatste dag van de competi tie, en dus de bekerfinales. Vanaf de jongste jeugd tot aan de senioren. Een dag vol bekerstrijd dus. De verenigingen in Oudeschild hebben het bedrag dat zij zouden bijeenbrengen voor de nieuwe sportzaal, bijna binnen. Er is nog maar f3000— nodig om het streef bedrag van 40 mille te bereiken, nu de zaterdag gehouden feestmarkt liefst f7000— (na aftrek van kosten) in het laatje heeft gebracht. De netto opbrengst van de activiteiten in het Ankerpark zaterdag, was boven verwachting. De club die het meeste is gebaat bij de nieuwe zaal, gymver eniging GOS, spande de kroon. Met de verkoop van onder meer plantjes en poffertjes werd liefst duizend gulden verdiend. De soos bleef daar nauwe lijks bij achter via een zeer geslaagde verloting. Bert Koning verraste menig feestmarkt-bezoeker met een wand zwartwit-foto's van Oudeschilders in diverse situaties. De keurig ingelijste afdrukken waren voorzien van humo ristische onderschriften, die soms al leen voor insiders begrijpelijk waren. Menig dorpsbewoner werd aldus met zijn eigen portret geconfronteerd en met succes: meer dan de helft ging van de hand. Orgelman Peter Kaan maakte een uitzondering en draaide nu eens niet voor de reddingmaatschappij maar voor de Oudeschilder sportzaal. Al vanaf vorig jaar maart zijn alle Ou deschilder clubs in de weer met acties om de van hen gevraagde f40.000 bijeen te brengen. Via ondermeer twee feestmarkten, bonte avonden, een sponsoVloop, kindertoneel en de ver koop van kerststukjes is dat bijna ge lukt. De laatste f3000,— zal bij de Ha venfeesten van 30 juli voor de dag moeten komen, maar daarvoor vreest niemand meer. De feestmarkt- organisatie vreesde vooraf voor een bepaalde verzadiging bij de Oudeschil der bevolking, omdat het afgelopen jaar al heel wat was afgeleurd ten bate van de sportzaal. Collecteren zonder dat daar iets tegenover stond, is ech ter nooit gebeurd; geprobeerd is de mensen waar voor hun geld te bieden. Bij de feestmarkt zijn nog een aantal prijzen blijven liggen. Van de verloting van de soos zijn de prijzen die behoren bij de lotnummers oranje 311 en 373 niet afgehaald. Bij het sjoelen was de uitslag: 1. Trijnie Daalder; 2.André Barhorst; 3.Lenie Kikkert. De eerste en derde prijs moe ten nog worden afgehaald. Bij de jeugd was de uitslag: I.Gaby van Aperlo; 2.Titus Keijzer; 3.Jeroen Rouwenhorst. De nummers 1 en 2 moeten hun prijzen nog komen afha len. Datzelfde geldt voor Roberto Skets, die een prijs won bij het kunst koe melken. Zij moeten contact opne men met Gré Zegers, tel. 02220-4292. Er zijn maar weinig burgemeesters die kunnen zeggen dat zij bin nen de gemeente de beschikking hebben over een onbewoond ei land. Tot die weinigen hoort burgemeester Ton Schipper en hij is dan ook trots op de nog maar kort geleden aan zijn gemeente toe gewezen Razende Bol". Hij is er dan ook meer dan eens ge weest. Vrijdag wemelde het op de anders zo verlaten zandplaat echter van de burgemeesters, want onder leiding van Schipper en zijn vrouw brachten de burgervaders van de gemeenten in de kop van Noordholland een bezoek. Dit bleek een gouden idee want het gezelschap was diep onder de indruk. De merkwaardige bekoring van dit on bewoonde eiland met nog altijd een oppervlakte van enige duizenden hec taren, schuilt in het feit dat er eigenlijk niets te beleven is dan ruimte en rust. Er is zelfs geen plantengroei van bete kenis. Problemen waarmee een burge meester in een doorsnee gemeente da gelijks heeft te maken doen zich hier niet voor. De openbare orde wordt ge garandeerd door moeder natuur. De eerste burgers uit Hollands noordkop beleefden deze sensatie en voelden zich alsof ze een onbekende planeet hadden betreden. De tocht erheen was mogelijk gemaakt door de Joost Dourleinkazerne die het gezelschap met een landingsboot vervoerde vanaf de veerhaven 't Horntje. De burge meester en de mariniers (onder leiding van de jarige luitenant Frans van der VoortI toonden zich goede gastheren. Er was een ruime en gevarieerde sorte ring spijs en drank meegenomen als mede een grote tent. Toen het gezel schap terugkeerde van de wandeling stond de tent overeind en de barbecue was heet, zodat een genoeglijk uurtje kon aanbreken. De jaarlijkse bijeen komst van burgemeesters uit de noordkop kreeg daardoor een onverge telijk karakter, vooral toen de gasten op de terugtocht de landingsboot mochten besturen of meevaren in een der begeleidende rubberboten. Door de regen en het spattende zeewater hield niet iedereen de kleren droog, maar dat mocht de pret niet drukken. De natste kleding had de meereizende hoofdredakteur/star-reporter van de Texelse Courant. Een stoere marinier die hem vanaf De Bol naar de lan dingsboot zou dragen, stapte in een onderzeese kuil, verloor zijn evenwicht en moest zijn last roemloos aan de golven prijsgeven. Vervangende kleren waren niet aan boord zodat de journa list letterlijk afdroop richting Texel. Dit relaas mag niet de indruk wekken dat het bezoek aan de Razende Bol uitslui tend door platte lol werd beheerst. Het was een interessante excursie, me de dank zij de aanwezigheid van geo loog Tjeerd van Weering en de bioloog Mark Fonds van het NIOZ, die tijdens de wandeling over de zandplaat infor matie gaven over ontstaansgeschiede nis en natuurkundige bijzonderheden van dit gebied, dat steeds meer in de richting van Texelwandelt" en daar mogelijk al binnen enkele tientallen ja ren aan vast zal groeien. boer Piet Smits zien hoe de ..spenen" bewerkt moeten worden S.V. De Koog houdt komend week end voor het tweede achtereenvol gende jaar een groot tweedaags toernooi, waaraan deelgenomen wordt door tien teams uit diverse regio's. De deelnemende teams zijn. FC Vlot brug (Z-H.), B.Z.S. (Utrecht), Watervo gels, Gieten (Dr.), T.H.E.O. (Dr.), Grijpskerk (Fr.), Roden (Dr.), Petten, Uitgeest en De Koog. Het toernooi be gint zaterdag om 10.00 uur. Omdat de meeste teams al op vrijdag op Texel arriveren is er ook op vrijdagavond vol op gelegenheid om zich te vermaken in de grote tent naast het voetbalveld. Trio Memory zal trachten de stemming er in te brengen en de toegang is gra tis. Zaterdag is er om 18.30 uur een gezamenlijke nasi-maaltijd in de tent en aansluitend volgt het optreden van de bekende Texelse rock and roll-band „Shakin' Legends". Ook op deze avond is de toegang vrij. Op zaterdag avond vindt tevens de trekking plaats van de grote verloting. Op zondag zul len de laatste poulewedstrijden gespeeld worden, gevolgd door de wedstrijden om de vijfde en zesde, derde en vierde plaats en de finale. Het volledige programma ziet er als volgt uit: Zaterdag: 10.00 u. Gieten-Roden 10.33 u. FC Vlotbrug-De Koog 11.06 u. BZS-Petten 11.39 u. THEO-Grijpskerk 12.12 u. Roden-Watervogels 12.45 u. FC Vlotbrug-Uitgeest 13.18 u. Petten-Gieten 13.51 u. THEO-De Koog 14.24 u. Watervogels-BZS 14.57 u. Uitgeest-Grijpskerk 15.30 u. Roden-Petten 16.03 u. FC Vlotbrug-THEO Zondag: 9.45 u. Gieten-Watervogels 10.18 u. Grijpskerk-De Koog 10.51 u. THEO-Uitgeest 11.24 u. BZS-Roden 11.57 u. FC Vlotbrug-Grijpskerk 12.30 u. Petten-Watervogels 13.03 u. Gieten-BZS 13.35 u. De Koog-Uitgeest 14.15 u. nr. 3 poule A-nr. 3 poule B 14.48 u. nr. 2 poule A-nr. 2 poule B 15.20 u. nr. 1 poule A-nr. 1 poule B (2 keer 20 min.) Donderdag 2 juni In de Kletskeet houdt Sportvereniging Texel een ledenvergadering, waarbij verslag wordt gedaan van de stand van zaken met betrekking tot de fusie met Texelse Boys; 20.00 uur. Zaterdag 4 juni Van 9.00 tot 16.00 uur wordt op de Groeneplaats de rommeltjesmarkt van zwemclub TX 71 gehouden. Om 20.00 uur begint in de Hervormde kerk van Den Burg een concert van muziekvereniging Excelsior, het ge mengd koor Soli Deo Gloria en het Texels Christelijk Mannenkoor. Toegang gratis. In De Lindeboom wordt een (stijl) dansavond gehouden, aanvang 20.30 uur, entree 72,50. Op het veld van Texelse Boys worden atletiekkampioenschappen voor de jeugd gehouden; 13.30 uur. Zondag 5 juni De Kustzeilvereniging Westerslag houdt wedstrijden. Briefing om 10.00 uur. Toerclub Taxi 2000 organiseert een toertocht over 30 of 60 kilometer. In schrijven tussen 10.00 en 12.00 uur in het clubgebouw aan de Warmoesstraat. Dinsdag 7 juni In de bibliotheek te Den Burg en op het adres Trompstraat 15 in Oudeschild kunnen tussen 20.00 en 21.00 uur brie ven worden geschreven ten behoeve van politieke gevangenen.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 9