raans gezin al uis op Texel I l 27 RSG-scholieren fi één keer geslaagd T JAAR NOG MEER VLUCHTELINGEN? sa Vrees voor represailles „Jullie hebben hier hele goede schakers" Indelingen zaalvoetbal voor komende seizoen Geen oud papier Beumkes en Plaatsman winnaars zomerleague Eerste officier Dourleinkazerne overgeplaatst Eerste lustrum van Oosterender ronde Onverlicht Aanrijding Bijzonder diploma voor Texelse scholier Surf wedstrijd Theater Klif 12 speelt in op catamaranronde Donderdag begint Kuiter-expositie Zon, maan en hoog water JUI DAG 17 JUNI 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 9 toeg ee, met de temperatuur hier valt wel mee. Aan de kust, bij de pische Zee, is het ongeveer het- de klimaat als nu hier op Texel. ar de winterbrrrr, daar moe- we nog maar even niet aan iken." In redelijk goed, maar ailijk verstaanbaar Engels geven Iraniërs hun eerste indrukken hun gast-(ei)land. Hij, een indelijke, besnorde man van 35 en zij, een al even aardig inde vrouw van 30 jaar, praten inhartig en ontspannen. Hun deren, een meisje van 5 en een getje van 2 jaar oud, spelen tig op de achtergrond, gesprek verandert echter van n zodra de situatie in Iran ter ake komt. Ze willen er wel veel r vertellen, maar de angst voor eventuele gevolgen van een ntepublicatie overheerst. Geen men. geen bijzonderheden over n activiteiten in Iran. Tegen fa- ieleden en kennissen zouden mers mogelijk represailles kun- 1 worden genomen gens bij vluchtelingenhulp betrok- organisaties houdt de Iraanse in- tingendienst namelijk ook de lokale egionale nieuwsbladen in de ga- Zo zou een krantenartikel over ihtelingen die elders in Noordhol- op identieke wijze zijn opgevan- vervelende gevolgen hebben ge- voor hun relaties in den vreemde. gevluchte Iraanse gezin dat onlangs op Texel werd gestatio- d, is inmiddels geacclimatiseerd en spreekt zelfs al enige woor- Nederlands. In een door de gemeente beschikbaar gestelde ing aan de Vaargeul kunnen de Iraniërs rustig bijkomen van de ligste periode in hun leven. Zij worden daarbij begeleid door Texelse vrijwilligsters, die het opvangwerk verrichten onder liciën van de Stichting Vluchtelingenwerk Nederland. De Ira- s zijn de eerste politieke vluchtelingen die in dit kader op Texel lelijk) onderdak hebben gekregen; vermoedelijk volgen nog dit anderen, die in nog twee woningen worden gehuisvest. Onder eimhouding van namen en onvermeld laten van details over leven in Iran, bleken de vluchtelingen bereid tot een gesprek de Texelse Courant. In dat artikel waren in alle enthousi asme namen en achtergronden van de betrokkenen vermeld. Ons werd der halve met klem verzocht om niet in details te treden. Ook de asiel-aanvraag, die nog bij de Nederlandse justitie in behandeling is, stemt de Iraniërs tot terughoudend heid. Zolang hun status nog niet defi nitief bekend is, kunnen zij of hun re laties in de problemen raken. De prak tijk heeft uitgewezen dat het maan den, zelfs jaren, kan duren voordat het laatste woord met betrekking tot de asiel-aanvraag is gesproken. Hoe lang Texel als opvangadres zal dienen, is daarom niet bekend. Ook het feit dat het Iraanse gezin al twee tussenstations heeft gepasseerd op weg naar een officiële erkenning van hun vluchtelingenstatus, zegt in principe niets over de kansen om in Nederland te mogen blijven. Schiphol Het eerste station was Schiphol. Op de nationale luchthaven vindt de eerste schifting plaats. De man en de vrouw werden daar apart enkele uren lang verhoord, direct na hun aankomst per vliegtuig uit het Midden-Oosten. Er werd flink doorgevraagd naar hun redenen om te vluchten en in het Westen asiel te vragen. Op basis van die informatie kunnen twee dingen ge beuren: óf men wordt het land uitge zet, óf men heeft recht op een nader onderzoek. In dat laatste geval worden de vluchtelingen ondergebracht in één der grote opvangcentra in Nederland. Daar vindt een nieuw onderzoek plaats, waarbij de betrokkenen ook een medische keuring ondergaan. Indien uit het nieuwe onderzoek blijkt dat men een redelijke kans heeft op een honorering door justitie, dan wor den de asielzoekers verkast naar een gemeente. Ook Texel behoort dus tot de gemeenten die een contract heb ben afgesloten met het ministerie van WVC, waarmee de betreffende ge meente zich verplicht tot tijdelijke op vang. Het ministerie zorgt voor de fi nanciële middelen. Per vluchteling is een budget van ongeveer f2000,— be schikbaar. Er dienen minstens vier vluchtelingen per woning te zijn ge huisvest, hetgeen dus betekent dat een gemeente over tenminste 78000,— beschikt om een woning te huren, in te richten en voor andere noodzakelijke voorzieningen te zorgen. Sociale dienst In de voorbereiding van de komst van deze eerste vluchtelingen heeft ook de gemeentelijke sociale dienst een voor name rol gespeeld. In dit verband mo gen de namen van medewerkers Tilly Leenders en Johan Rademakers niet onvermeld blijven. De praktische opvang is in handen van drie vrijwilligsters: Ineke Wolff, Janine Salakay en Frenie Siebert. Ineke Wolff heeft met dit werk enige jaren geleden al ervaring opgedaan in Den Helder. Het was dan ook niet vreemd dat zij door Vluchtelingenwerk werd bena- derd. Bijstand werd verleend door Maya de Jong, coördinatrice van de kop van Noordholland in dienst van de stichting. Ineke Wolff: ,,We wisten in eerste in stantie niet wie naar Texel zouden ko men. Het zouden bijvoorbeeld vluchte lingen van verschillende nationaliteiten kunnen zijn. Gelet op het relatieve iso lement van Texel door de eilandpositie, hadden wij liever een gezin, of althans vier personen die dezelfde taal spraken. Individuele vluchtelingen willen toch graag contact hebben met hun landge noten, en op Texel ligt dat met heen- en weer reizen wat moeilijk. Een gezin zou minder aanpassingsproblemen ge ven, zo dachten wij. Het ministerie heeft daar positief op gereageerd.'' Tweedehands De vrijwilligsters ontdekten al gauw dat het beschikbare budget aan de krappe kant was om een huis in te richten. Ineke Wolff: „Gelukkig kon den we veel overnemen. Verder was het een kwestie van op alles beknibbe len en onderhandelingen voeren met bedrijven. We hebben gereageerd op advertenties en zijn naar de Lionsvei- ling geweest om aan tweedehands huisraad te kunnen komen." Andere vrijwilligers-activiteiten zijn het brengen van bezoekjes, het inlichten van de buurt, het geven van taallessen en het regelen van een tolk. Ineke Wolff brengt het Iraanse gezin vooralsnog zélf wat van de Nederland se taal bij. Deze taak zal na de zomer vakantie worden overgenomen door de docenten van de cursus Nederlands voor buitenlanders, die in d'Ouwe ULO wordt gegeven. ,,Het zijn hele prettige mensen om mee te werken. Ze zijn heel leergierig, willen graag alles we ten. Zo te merken hebben ze zich goed voorbereid. Ik krijg de indruk dat ze zich hebben ingesteld op een zeer lang verblijf in het buitenland. Want ook als het huidige Khomeini-regime zou zijn verdwenen, dan ontstaat er waarschijnlijk wéér een dictatuur. Het land kent geen democratische geschie denis, de structuur voor democratie lijkt te ontbreken", aldus Ineke Wolff. Woorden die uit het hart van het sym pathieke Iraanse gezinshoofd zijn ge grepen. Gaandeweg het gesprek ont popt hij zich als een vurig voorstander van de democratie als staatsvorm. Met het organiseren van een tolk (be nodigd bij de juridische procedure die nu in werking gaat treden) lijken de vrijwilligsters geluk te hebben. In De Koog blijkt een Iraniër te wonen, die beëdigd tolk/vertaler is en ervaring heeft met soortgelijke gevallen. Het klinkt haast te mooi om waar te zijn. Met hem is contact gezocht; in span ning wachten de vrijwilligsters zijn ant woord af. Geschiedenis Bij aanvang van het gesprek blijkt de Iraniër een stuk Aziatische geschied schrijving op papier te hebben gezet. Hij zet uiteen hoe Khomeini en zijn extreem-religieuze makkers aan de macht hebben kunnen komen, welke invloed de olieprijzen hadden op het binnenlandse beleid van Iran en hoe de vrouwen-emancipatie en andere „westerse" ontwikkelingen destijds tot de val van de sjah hebben geleid. Af en toe krabbelt hij jaartallen op 'n pa piertje om uit te rekenen in welk jaar precies de dingen plaatsvonden. Irane- zen leven namelijk, volgens de Islamiti sche telling, in het jaar 1367. Hij ver telt over de polarisering van de „mul lah's", de onlusten in Teheran ten tijde van de eerste oliecrisis en de landher vormingen, en over de revolutie, de chaos die heerste in de periode tussen de val van de sjah en de machtsover name van Khomeini. Vooral vertelt hij over de toestand die daarna ontstond. „Khomeini's regering zou zijn geïnstal leerd door Allah, en met dat argument trachten ze alles goed te praten." Daarover blijken in Iran vele cynische grappen de ronde te doen, zoals ge bruikelijk bij een onderdrukte bevol king „Hoeveel zouden de ayatollah's aan Allah hebben betaald om Khomei ni de regeringsmacht toe te vertrou wen?", schimpt hij. Ook verhaalt hij over de oorlog met Iraq en ook over zijn persoonlijke om standigheden. Over de clandestiene activiteiten, die uiteindelijk de grond onder zijn voeten te heet maakten, en over de bezorgdheid voor de toekomst van zijn kinderen. Zonder terughou dendheid doet hij zijn verhaal, maar zijn vrouw verschuift nerveus op haar stoel. Zij is bang dat hij teveel vertelt, bang dat familie en bekenden in Iran gevaar lopen. Vandaar op deze plaats geen bijzonderheden hierover. Schaakclub Hoewel ze nog maar twee weken op Texel zijn, blijken de gezinsleden al bij zonder actief. De man is naar de speelavond van schaakclub En Passant geweest. Schaken blijkt momenteel te zijn verboden in Iran, evenals andere denksporten en behendigheidsspelen, zoals kaartspelen. „Jullie hebben hele goede schakers op Texel", vertelt hij. De vrouw zit op zwemles. De reactio naire Iraanse regering heeft zwemmen niet verboden, maar de verschillen met Nederland zijn enorm. „De vrouwen gaan met kleding aan te water, streng gescheiden van de mannen. Wie zich toch samen met mannen te water be geeft, loopt het risico te worden opge paktHetzelfde geldt voor het over straat lopen met mascara op het ge zicht", vult zij aan. Toch komt de Nederlandse vrijheid haar niet onbekend voor. In de tijd van de sjah kon zij er modern bijlopen. Onder Khomeini gelden echter de nor men van de Koran, de Islamitische Heilige Schrift. Het dochtertje bezoekt inmiddels de Thijsseschool, waar zij gewoon met de anderen meedraait. Als zij nog in Iran zou wonen, dan zou ze met gesluierd gezicht naar een meisjesschool moe ten. Verwacht wordt dat zij de taal moeilijkheden nog sneller zal overwin nen dan haar ouders. Huilbuien en dergelijke hebben de kinderen niet. Zij passen zich zo goed en kwaad als het gaat, aan. Alleen de vraag waarom ze niet meer bij opa en oma op visite gaan, wordt menigmaal gesteld. Nog niet alles went dus. De Iraniërs zijn blij weer eens populaire muziekprogramma's te kunnen zien op televisie, In Iran wordt alleen marsmu ziek ten gehore gebracht, door uitslui tend mannelijke zangers. Speelfilms worden stevig gecensureerd: de meest onschuldige kusscène wordt eruit ge knipt en in de aftiteling worden de na men van de vrouwelijke medewerken den verwijderd. Comfortabel Met de woning (van de Woningbouw vereniging, gehuurd door de gemeen te) zijn ze zeer tevreden: „Comfortabel en efficiënt ingedeeld." Ook in Iran be schikten ze over een royaal apparte ment, maar dat was slechts één ver dieping met daaronder een garage. Een huis met twee verdiepingen is in hun ogen iets aparts De rustige buurt en de frisse lucht doen hen goed. „De buren hebben ons geweldig goed ont vangen. Ze komen regelmatig een kijk je nemen en willen ons Texel laten zien." Van het eiland hebben ze nog niet veel gezien, omdat een eigen vervoermiddel nog ontbreekt. Voorlopig doen ze alles nog lopend, maar de vrijwilligsters ho pen spoedig voor fietsen te kunnen zorgen. Wat ze missen is het Iraanse eten. Een bepaalde bladgroente die in hun geboorteland als een lekkernij wordt beschouwd, is hier niet te ver krijgen en ook de koffie is niet Turks. Daar staat tegenover dat ze nu weer ongegeneerd van het in Iran verboden varkensvlees kunnen smullen. Country of love Op de vraag of ze zich tevoren een voorstelling van Nederland hadden ge maakt, volgt met een brede lach: „Holland is the country of love." Ook bloemen en kaas blijken in Iran fameus. Het meest nieuwsgierig is de man echter naar de Hollandse demo cratie: „Ik ben heel benieuwd hoe dat systeem nu in de praktijk werkt." n® i de Rijksscholengemeenschap 3en Burg zijn 127 leerlingen tlaagd voor hun eindexamen van jaar. Vrijdag vinden er nog her- isingen plaats, maar het aantal lolieren dat daaraan deelneemt lering. Er mag namelijk nog in chts één vak herexamen worden laan. In totaal deden 152 leerlin- examen. Het percentage ■laagden is daarmee lager dan 1g jaar, maar ligt nog altijd aal boven het landelijk niddelde. denavond (donderdag) is in de ooiaula de feestelijke diploma- eiking, aanvang 20.00 uur. De uit ing wordt voorafgegaan door een nifestatie op de Groeneplaats om 15 uur, waarbij burgemeester Schip- de geslaagden zal toespreken. De gende eindexamenkandidaten zijn ilaagd: leneum: Eddy Bakker, Annette ekel. Maarten den Boer, Arnold omstra. Dennis Boomstra, Vincent den Broek, Jakob Jan Brouwer, van Bruggen, Arthur Elzinga, iïi van Es, Jan Willem van Groenin- i, Astrid Haijma, Inge Heethuis, irieke Kooiman, Martin Marinus, irtin Mevius, André Moens, Florian ïevliet. Erna Pieters, Kees Plug, :k Rammers, Ruud Schraag, David >sen, Andre Timmer, Rob de Veij, 'ja Witte, Marco Witte, Peter Witte. to: Rob Bakker, Rachel Barnard, irtijn Beerling, Marco van den Berg, anke Blanken, Irene Boekei, Yvonne lom, Claudia Buren, Andrew 'sslett, Brenda Daalder, Robert van ik, Suzanne van Dijk, Esther Dijker, wie Dijkshoorn, Ellis van Egmond, mart Fonds, Guus van der Gaast, 'ia Goënga, Bennie den Haan, Peter Haas, Richard Heeren, Jacob van lerwaarden, Marianne van Heerwaar- i, Sandra van Hove, Jaqueline Jim- ink, Justine Kikkert, Evert Koopman, Uwe Koorn, Martin Kuip, Marit de «uw, Jolanda van Lenten, Ingrid van 'bek, Tamara Maas, Belinda Martens, sse van de Meent, Marnie Mevius, de Porto, Gemma Praamstra, Da- 8|le Schilling, Astrid van der Star, 'tha Takes, Nanna Veenstra, Joris 'ser, Judith Vlaming, Karin Vlaming, tan Vlaming, Sabrina van der "09, Gudi Wendrich, Philip West- k*k, Ronald van de Wetering, Greet- Witte, Ronald Witte, David Wolff. '®TO: Isabel van Beek, lima Belt, Jo landa van den Berg, Dennis Beumkes, Danielle Blom, Stephan Boogaard, Eckard Boot, Stefanie van den Brink, Caroline Brouwer, Sigrid Collou, Mar- tijn Eelman, Nancy Eelman, Robin El len, Paul Esselman, Elske Fransz, Jac- co Geus, Peter Jan Geus, Yvonne Gort, Linda Graaf, Ido de Jonge, Dirk Keijser, Leonie Kooiman, Ingeborg Looyer, Yolanda Maat, Muriël Mast, Mirjam Moerbeek, Guido van't Noor- dende, Ester Pansier, Frank Plaatsman, Justien Ramaker, Marc van Ree, Mar jolein Reeder, Agnes van Rijkom, Al- win Rootlieb, Sandra Rotteveel, Isabel Schilling, Bianca Smit, Cees Stam, Lien van der Star, Marieke Timmer, Jacco Trap, Petra van der Vis, Yvonne van der Vis, Simone Winter, Klazina van der Knaap. De rayoncommissie Texel heeft de in deling van de Texelse zaalvoetbalcom- petitié voor het seizoen 1988/1989 uit gewerkt. De teams zijn als volgt over de verschillende klassen verdeeld: Hoofdklasse: Gamma 2, Gamma 3, Casino 2, Texel BV 1, Texel BV 2, De Koog 1, De Koog 2, Mantje, Rab, De Krim, ZDH, Jelleboog. Eerste klasse: Casino 5, Gamma 4, De Krim 2, Klif 1, Klif 2. Casino 3, Casino 4, Texel BV 3, Texel, Albert Heijn, Mantje 2, De Koog 3, Jelleboog. Tweede klasse: ZDH 2, Casino 6, Casino 7, Casino 8, Mantje 3, Nissan, Texel 2, ZW At tent, Oosterend 1, Klif 3, De Muij, NIOZ, DE Koog 4. Derde klasse: De Krim 3, Texel 3, Texels Lams vlees, De Koog 5, Klif 4, Rab 2, NIOZ 2, Ooste rend 2, Casino 10, Nissan 2, Casino 9, Gempo. Dames: Gamma 1, Gamma 2, Casino 1, Casino 2, De Krim 1, De Krim 2, ZDH, Nissan. Junioren 1: Gamma 1, Gamma 2, De Krim, Oosterend 1, Oosterend 2, Casino 11, Casino 2, ZDH, Texel 1, Texel 2, Texel 3. Junioren 2: Oosterend 3, Casino 3, Casino 4, ZDH 2, De Koog, Texel 5, Texel 6, Texel 4. Junioren 3: De Krim 2, Oosterend 4, De Koog 2, Texel 8, Texel 9, Texel 7, Casino 5. Selecties Komende zaterdag neemt de selectie C-junioren ter afsluiting van het sei zoen deel aan een toernooi in Hoorn. Tevens is er een Texels selectieteam van de jongste categorie zaalvoetbal lertjes (7-8 jaar) uitgenodigd om een demonstratiewedstrijd te spelen. Scouting Texel haalt zaterdag geen oud papier op. Wel is het mogelijk om oud papier te bezorgen bij de contai ner naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. Na een zeer spannende finale van de bowling zomerleague zijn Rob Beumkes en Henk Plaatsman kam pioen geworden. Het zag er even naar uit dat het dub bel John en Marjan van Schaik de eer zou opeisen. Met name John van Schaik stond sterk te gooien met 220, 183 en 192. Ook het dubbel Anneriet Keyzer en Mieke Flens maakte er een goede finale van met onder andere een game van 202. Het als favoriet ge tipte dubbel Piet Kok en Peter Veld man maakte er niets van. Peter Veld man begon nog goed met 178 en 169 maar zakte later ver beneden peil. Piet Kok begon zijn games zeer slecht maar maakte dit nog een beetje goed met een game van 208. Rob Beumkes stond met 169 en 172 aardig te draai en. Het kampioenschap kwam voor een zeer constant spelende Henk Plaatsman met onder andere games van 178, 176, 174 en 194. Met deze slotfinale werd tevens een einde ge maakt aan het bowlingseizoen dat me dio september weer met een na jaarsleague van start gaat. Eerste officier B. Stuit van de Joost Dourleinkazerne is overgeplaatst naar Den Helder, waar hij bij de Comman dant Maritieme Middelen (kapitien ter zeer Van Waning) de functie van staf officier voor mariniersaangelegenheden zal bekleden. Majoor der mariniers Stuit is 2 V4 jaar op Texel werkzaam geweest. De wielerronde van Oosterend viert vrijdagavond het eerste lustrum. Deze wedstrijd voor niet- licentiehouders („recreanten") be gint om 19.00 uur. Er worden 22 ronden van ongeveer twee kilometer lengte gereden. Het parcours is: Kotterstraat-Zevenhuizen- Oostkaap-Achtertune-Oranjestraat. De omwonenden worden verzocht voor zorgsmaatregelen te nemen, zoals het autovrij maken van deze straten, hon den aan de lijn of liever nog binnens huis houden, enzovoorts. De busroute is omgelegd via de Ko ningsweg, gedurende de wedstrijd. Aanmelding is vanaf 18.15 uur mogelijk bij dorpshuis De Bijenkorf aan de Mul derstraat. Het startgeld bedraagt 710,—. Bij inlevering van het rugnummer na de wedstrijd, krijgen de deelnemers 75— retour. Er is vrijdag geen dikke banden-race. Voor overkantse wielren ners is vervoer naar de laatste boot geregeld. Texelse favorieten voor de overwinning zijn Leen van Elk, die zich bij de clubwedstrijden ouderwets sterk manifesteert, en de jonge Evert Koop man. Maar ook de minder getalenteer de renners kunnen met een goed ge vulde rugzak huiswaarts keren. De or ganisatie looft namelijk ook premies uit voor de strijders in de achterhoede. Zelfs voor wie op meer dan een ronde achterstand komt te rijden, blijven er kansen. De prijzen zijn door de Oosterender middenstand beschikbaar gesteld. De politie hield in de nacht van dins dag op woensdag een bromfietser aan, die zonder licht over de Hoorn- derweg reed. Omdat werd vermoed dat er drank in het spel was, werd de bromfietser, een 20-jarige jongeman uit Den Hoorn, een bloedproef afgeno men. De uitslag daarvan is nog niet bekend. 3 In de Warmoesstraat in Den Burg had dinsdagochtend een lichte aanrijding plaats. Een vrachtwagen, bestuurd door een 26-jarige man uit Den Burg, schampte langs een aan de linkerzijde van de straat geparkeerde personenau to van een 48-jarige vrouw uit De Waal. Niet alleen kreeg de truckchauf feur een proces verbaal aan de broek, ook de vrouw kreeg een bekeuring, wegens fout parkeren. Ter plaatse geldt namelijk een stopverbod. Menno Moerbeek met erediplome en bijbe horende penning. Een erediploma waarvan er in Ne derland slechts tien werden uitge reikt en een bedrag van 7500,—, te besteden aan studiedoeleinden. Die beloning was weggelegd voor een Texelse scholier: de 20-jarige Menno Moerbeek uit Oosterend. Aanleiding vormde zijn uitmunten de cijferlijst bij de 2-jarige oplei ding polyester scheepsbouw aan de rijkswerf in Den Helder. Het ir. W. Maas Geesteranus- erediploma wordt niet alleen op grond van goede cijfers uitgereikt. Na een voorselectie op basis van de cijfer lijsten worden de kanshebbende scho lieren beoordeeld op hun persoonlijk heid en inzet tijdens de opleiding. Menno Moerbeek was bij de tien besten van in totaal zesduizend leerlin gen van diverse opleidingen. Het is niet de eerste maal dat hij opvalt door bijzondere studieprestaties: een half jaar geleden behaalde hij het Harm Smeenge-erediploma. Het nu behaalde erediploma wordt nog een stukje ho ger aangeslagen. Menno Moerbeek cijferlijst vermeldt liefst drie tienen. Voorts twee negens, een achteneenhalf, drie achten en een zeven. Daarmee stak hij in Den Helder met kop en schouders boven de rest uit. „Ik ben niet zo'n studiehoofd, maar deze opleiding ligt mij. Aan prak tijk wordt veel aandacht besteed, je moet veel met je handen werken. Voor mij heeft dat een gunstige invloed op het theoretisch gedeelte", verklaart Menno. Inmiddels is hij al enige tijd klaar met de opleiding, maar heeft tot dusver geen baan kunnen bemachti gen. Zondag houdt de Windsurfclub Texel haar derde clubwedstrijd bij Dijkmans huizen. Er zal een Olympische baan uitgelegd worden. Deze wedstrijd telt mee voor het clubkampioenschap, maar ook niet-leden kunnen meedoen. Inschrijven vanaf 10.00 uur; de start is om 11.00 uur. Onder het motto „Cabaret en het Rondje" tracht theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn een graantje mee te pikken van het vele publiek dat zich op Texel bevindt in verband met het Rondje Texel. Drie dagen achter elkaar is er 's avonds Nederlandstalig cabaret met de finalisten van het Amsterdams Kleinkunstfestival, dat in maart werd gehouden. Vanavond speelt de groep „Niet uit het raam". Vrijdagavond treedt het duo „Idioten blozen niet" op en zaterdagavond de winnaar van het festival. Job Schuring. De optre dens beginnen telkens om 22.30 uur, kosten een tientje entree (zonder di ner) en duren zo'n drie kwartier. In „De Scholerie" van Niek Welboten in Zuid-Eierland begint volgende week donderdag een expositie van werken van wijlen Jacob Kuiter, dorpssmid uit Oosterend. Dat betekent dat de ko mende dagen de laatste gelegenheid zijn om de expositie van Reinier Bakels te bekijken. De Scholerie is open van donderdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De zon komt 19 juni op om 5.19 uur en gaat onder om 22.03 uur. Maan: 22 juni E.K. Doodtij: 24 juni Hoog water te Oudeschild: Vrijdag 17 juni 11.19 en 23.30 11.52 en 23.52 12.25 en 0.20 en 13.00 0.56 en 13.38 1.36 en 14.19 2.20 en 15.07 3.23 en 16.07 4.49 en 17.12 Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Aan het strand is het een uur eerder hoog water. Zaterdag 18 juni Zondag 19 juni Maandag 20 juni Dinsdag 21 juni Woensdag 22 juni Donderdag 23 juni Vrijdag 24 juni Zaterdag 25 juni

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 9