Het water zit erin Winterprogramma voor theater „De Kampanje" jaarbetrekkir Juwelier Martin Trod Consulent woningraad houdt lezing Inleverterrein autowrakken Succes voor Shima bij judo-uitwisseling Tennisbanen in Oosterend geopend Raad van State accoord met werkplaats De Ridder Gemeentesubsidie ontwikkelingshulp Nu al reserveren in verband met boot rtSI*\V.'.vO'W.\xV MEDEDELINGEN VAN B EN PAGINA 2 TEXELSE COURANT dan vaart er geen extra boot. Er J een tweede voorstelling op woenj maar daarmee wordt tevens de oi Ie ingebruikneming van ,,De Kami je" gevierd, zodat een groot aantel kaarten is vastgelegd voor genodl den, waaronder minister Brinkmaf Het is nog niet bekend hoeveel I ten er overblijven voor particuliere maar de theaterdirectie heeft toegl zegd voorrang aan de Texelaars tel ven bij de verkoop daarvan. AlleS voorstellingen zijn onder voorbehdf maar deze vooral", aldus de SOW| medewerkster. Als iemand het vre graag wil zien is er natuurlijk nog| dinsdag. Dan moet men echter overnachten aan de vaste wal. Wie meer informatie wil hebbe over de theaterbezoeken aan schouwburg ,,De Kampanje" Den Helder, kan contact opnai met Nora Verhey van de SOW, foon 02220 5582. Welke enthousiaste schoolverlate ons team komen versterken? Door ziekte is er bij ons eën ontstaan voor een meisje van 16 17 jaar. lij in Geïnteresseerd? Neem dan contact ons op. Telefoon 02220 - 2912 02 Na 19.00 uur: 02220 - 3531. iij Op grond van de afvalstoffenwet verboden om zomaar ergens een inv towrak achter te laten. Het voon gemeentelijk autowrakkenterrein de Pontweg bij Den Burg is nu ten. In plaats daarvan kunnen ai wrakken, oude wasmachines, ko kasten enz. vanaf heden gratis w ingeleverd bij metalenhandel ,,C( IX Spigt" aan de Postweg, hoek Rt dijk, tel. 02225-297. Dit inlevertei geopend van dinsdag tot en met dag van 8.00 tot 18.00 uur. Bij lenhandel ,,Cobus Spigt" kunneiBef, wel bedrijven als particulieren tei met oude spijsolie en vet (bijvoo patatl. Natuurlijk kan men er oo recht met oude metalen. J241 De acht voorstellingen waar ui men kan kiezen zijn: Toon Hermans op woensdag llrl november. Entree f45,—. K c ,,Een gelukkige hand", een rrajuc komedie met Mary Dresselhuy» ju Ton Lensink op donderdag 24 Mbc vember. Entree f17,50, CJP/ft§rel f 12,50. André van Duin, grootste revui ooit in Nederland gebracht op dag 9 december. Entree f45,—. ,,Den Haag vandaag" door hei Theater van de lach met John Lanting op woensdag 11 januai 1989. Entree f17,50, CJP/Pas'l f12,50. ,,De Humorist", een toneelstuk van John Osborne met o.a. Pil Lutz, Nelly Frijda en John Krai kamp op vrijdag 13 januari 1t Entree f17,50, CJP/Pas'65 f12,1. BZN, de bekende Volendamse band op vrijdag 17 februari. En\ f35- ,,Gasparonedoor de Hoofdst&\ doperette op woensdag 5 april. Entree f25-, CJP/Pas'65 f20,- Paul van Vliet, ,,Een gat in de lucht" op vrijdag 28 april. Entn '9 f20-, CJP/Pas'65 f15- in 5.C .0 Consulent Ben van Reede van de Nationale Woningraad houdt maan dagavond in ,,De Lindeboom" een lezing over actuele vraagstukken met betrekking tot de woning bouw. Hij doet dit na afloop van het huishoudelijk gedeelte van de ledenvergadering van de Woning bouwvereniging Texel. Aan de orde wordt onder meer gesteld het effect van de terugtredende over heid, de mogelijkheden om woningen aan huurders te verkopen en de vraag in hoeverre een woningbouwvereniging in de toekomst nog .sociaal" kan zijn. Ook wordt de film gedraaid ,,75 jaar werken aan wonen" waarin de ontwik keling van de volkshuisvesting na de eerste wereldoorlog wordt geschetst. Het bestuur van de woningbouwvere niging is van mening dat zowel de film als de lezing bijzonder interessant zijn en hoopt dan ook dat veel leden de avond zullen bezoeken. De agenda van de feitelijke vergadering die voor de pauze wordt afgewerkt, vermeldt on der andere bestuursverkiezing. Liz Ge- dekink en Gerrit Terpstra IFNV- vertegenwoordigers) treden volgens rooster af maar zijn herkiesbaar. Wet houder Daan Schilling verlaat het bestuur definitief als gevolg van een (wettelijk voorgeschreven) wijziging van de statuten waardoor het voortaan verboden is dat gemeentebestuurders deel uitmaken van het bestuur van een woningbouwvereniging. Zijn plaats zal worden ingenomen door iemand die vanuit de leden zal worden gekozen. Wie kandidaat wil zijn of een ander kandidaat wil stellen wordt verzocht dat bij het bestuur kenbaar te maken. De vergadering begint om 20.00 uur. Op zaterdagochtend vond er op uitno diging van judoclub Shima-Texel een sportuitwisseling plaats met de judo vereniging Vlug en Vaardig uit Sloot- dorp. In totaal namen 49 judoka's aan de wedstrijden deel, die in negen ver schillende gewichtsklassen werden in gedeeld. Aan het eind van de ochtend konden de eerste drie plaatsen in de diverse poules vastgesteld worden. In elke klasse werd voor de eerste plaats een medaille uitgereikt. Alle deelne mers ontvingen een op naam gesteld herinneringsdiploma. Uitslagen; Klasse 15 tot en met 24 kg.: 1. Guido van der Meent; 2. Koen van der Spek, 3. Izaak Dekker (V+V). Klasse 25 kg.. 1 Dirk Jan de Vries; 2 Gerie Vlas; 3 Lindert van der Burgh. Klasse 26 tot en met 28 kg.: 1. Lars Pater (V+V); 2 Ward Terpstra; 3. Erik Brugman (V+V) Klasse 29 tot en met 33 kg.: 1. Rutger Vlas; 2. Martijn van Loon (V+V), 3 Robert van Splunter Klasse 34 tot en met 35 kg.: 1 Frans Amt (V+V); 2. Peter Visch; 3. Joris Vlas Klasse 36 tot en met 39 kg.: 1. Harald Hutjes, 2. Bastiaan Voerman (V+V); 3. Niels Pater (V+V). Klasse 40 tot en met 42 kg.: 1. Eelco Haarsma (V+V); 2. Marcel Dijker; 3. Jeen Broekstra (V+V). Klasse 43 tot en met 47 kg.: 1. hams Kraay; 2. Herco Monsma (V+V); 3. Dave Vonk. Klasse boven 55 kg.: 1 Siemon Bekkema (V+V); 2. Albert ten Wolde; 3. Dunja Grose Na de opening kon iedereen kennismaken met de nieuwe Oosterender tennisbanen, (foto G. Koot). Jarenlang moesten veel Oosteren der tennissers naar Den Burg en De Waal om hun sport te bedrij ven, maar sinds zaterdag kunnen ze in hun eigen dorp terecht: met een feestelijke kennismakings- instuif voor leden en belangstellen den werden de twee gloednieuwe kunstgrasbanen geopend. De banen zijn in minder dan veertien dagen tijd door de firma Ubink aange legd, na een goed half jaar van voor bereiding door de Oosterenders zelf. Deze vrijwillige inzet bleef er tot het laatste uur, toen door enige krachtige leden de baan nog even van een te gelplateau werd voorzien. In de ban van het voetbalsucces werd de toe gangspoort van de tennisbanen met oranje crèpepapieren linten verzegeld. Een van de bestuursleden opende deze en daarmee de banen met een fikse ruk. Het geheel had een informeel ka rakter en de aanwezigen konden gelijk kennismaken met de nog wat stroeve kunstgrasmat. Na een flinke regenbui zal de baan harder worden waardoor de ballen beter zullen stuiteren. Bij het openingsfeest bleek ook dat er nog veel onervaren spelers zijn. Hier ligt een uitdaging voor tennisleraar Theo van Manen, die deze week met de les sen is begonnen. Het bestuur wil iedereen eerst volop de gelegenheid geven vertrouwd te raken met het spel en de baan alvorens toernooien te houden. „Heel misschien in septem ber, als iedereen er dan een beetje aan toe is", aldus een woordvoerster. Een kleine tegenvaller was dat de sleutels van de baan niet op tijd konden wor den geleverd. De leden die hebben be taald kunnen deze echter in de loop van deze week ophalen bij assurantie kantoor Bremer. Nog niet alle werk zaamheden zijn klaar: het terrein voor de banen zal nog door de gemeente worden geëgaliseerd, ook in verband met Oosterend Present. Als er nog mensen zijn die lid willen worden van de Oosterender tennisclub, dan kunnen ze bellen naar Fia Joustra- Kooger, tel. 02273-440. Vóór 10.00 uur kan de baan worden afgehuurd door niet leden. Wie hierover meer wil we ten of een afspraak wil maken kan bel len naar G. Koot, tel. 02223-283. Aandelen hopen Het blijft voorlopig nog mogelijk om voor de huidige prijs certificaten van 7100— of 7200— te kopen. Daarvoor moet een aanvraagformulier worden ingevuld dat bij de receptie kan wor den afgehaald. Het duurt ongeveer een week voordat men het bestelde certificaat in bezit heeft. Overwogen wordt om de maximum In de hinderwetkwestie rond de tim merwerkplaats van H. de Ridder aan de Wittekruislaan in Den Burg is het laatste woord gevallen. De Raad van State is het ermee eens dat B en W aan het bedrijf hinderwetvergunning hebben verleend, zo blijkt uit de uit spraak die werd gedaan naar aanlei ding van het beroep dat was ingesteld door buurman C.J. Vinke. Laatstge noemde is van mening dat de werk plaats in deze woonbuurt niet thuis hoort en daar veel hinder zal veroorza ken. De Raad van State meent even wel dat gezien de beperkte omvang van het bedrijf niet gesproken kan worden van onevenredig nadeel voor de omgeving. Het eilandelijk diaconaal verband heeft een bedrag van 78684,— ingezameld voor een scholingsproject van een Franse pastoor in Burkina Faso. Er is een verzoek om subsidie van de ge meente ingediend. Het verzoek voldoet aan de eisen en wordt dus ingewilligd. Het bedrag wordt door de gemeente met 20% verhoogd (71737,— Komende winter lijkt nog een eind weg, maar toch moeten theaterlief hebbers nu al kiezen welke van de acht geselecteerde voorstellingen men wil bezoeken in theater „De Kampanje" te Den Helder, in ver band met het regelen van extra bo ten. De winterse theaterbezoeken aan Den Helder hebben een tijdje op een laag pitje gestaan in verband met de ver bouwing van „De Kampanje". Inmid dels is die afgerond en is een heel ge varieerd programma voor de komende winter opgesteld met veel bekende ar tiesten. Omdat de Texelaars met het probleem zitten dat na afloop van de avond voorstelling geen boot meer vaart, zijn in samenwerking met de schouwburg in Den helder, Teso en „Kunst, Kui tuur, Hobby en Amateuristische Kunst beoefening" Texel (KKHAK) weer acht voorstellingen uitgezocht waarvoor ex tra boten kunnen worden ingezet, als er minimaal 75 gegadigden zijn. Daarbij moet rekening worden gehou den met het feit dat Teso op dinsda gen, zaterdagen en zondagen geen ex tra boot kan inzetten. Er wordt ge poogd een zo gevarieerd mogelijk pro gramma te bieden. Artiesten of shows die ook op het eiland zelf te bewonde ren zijn (o.a. in Klif 12) worden bij voorkeur niet uitgekozen. Duur „Het zijn wel dure voorstellingen die zijn uitgezocht, maar zulke grote shows en revue'skrijg je dan ook niet op het eiland", aldus Nora Verhey van de Stichting Ondersteuning Welzijns werk (SOW) die de theaterbezoeken aan Den Helder coördineert. Vóór 1 augustus moeten de bestel- lijsten, die vergezeld van een folder op 12 juli samen met deze krant in de brievenbussen gaan, weer terug zijn bij d'Ouwe ULO. Opsturen kan ook: post bus 143, 1790 AC Den Burg. Als er minstens 75 belangstellenden zijn gaat alles door en worden door de SOW kaarten besteld. Iedereen die zich heeft opgegeven krijgt bericht wanneer deze kunnen worden afge haald bij d'Ouwe ULO. Wie eenmaal heeft besteld zit daaraan vast, in ver band met dat minimum aantal deelne mers voor de boot. Maar de SOW is in geval van ziekte of een andere noodzaak om ervan af te zien, wel be reid te bemiddelen, zodat iemand an ders gebruik kan maken van die kaart. Stadsbus Alle avondvoorstellingen in Den Helder beginnen om 20.15 uur. Mensen vanaf Texel moeten dus mee met de boot van 19.05 uur. De foyer van „De Kam panje" is vanaf 19.30 uur geopend. Na afloop van de voorstelling staat er een speciale bus klaar die de Texelaars naar de extra boot brengt. Met eigen auto is natuurlijk ook mogelijk. Naast de kosten voor het schouwburgkaartje moeten de normale bootkosten wor den betaald. Omdat het plaatsbespre ken voor de voorstellingen 50 cent kost, komt dat bedragje nog bij de kosten van het kaartje. Voor de middagvoorstellingen hoeft uiteraard geen extra boot te worden ingezet, maar ook hiervoor kunnen kaarten worden besteld via de SOW. Omdat alles via die stichting loopt, kan daar eventueel ook vervoer van en naar de boot op het eiland worden ge coördineerd. Met speciale wensen wordt rekening gehouden: wie slecht ziend of -horend is kan een plaatsje voorin de schouwburg krijgen. Opening De eerste voorstelling die door het KKHAK-bestuur werd uitgezocht gaf meteen de nodige problemen: Toon Hermans trad op een dinsdag op en Overzicht van een dee! van het interieur van het zwemparadijs. Tegelzetters en andere bouwvakkers hebben inmiddels plaatsgemaakt voor de schoonmakers van vinke. Met het Calluna-bad is een investering van rond 78 miljoen gulden gemoeid. Koortsachtige activiteit heerst in en om het zwemparadijs bij De Koog waar allerlei dingen op het allerlaatste moment moeten gebeuren om gereed te zijn voor de officiële opening donderdagmiddag a.s. Het ziet er naar uit dat het gaat luk ken. Het bad is de afgelopen week gevuld, wat betekent dat er ongeveer een miljoen liter water in staat. Sinds dat mo ment werken de filters, pompen en andere waterbehande lingsapparaten om het nu nog gele water kristalhelder te krijgen en de temperatuur op 30 graden te brengen. tijd dat men in het bad mag blijven voor hetzelfde geld buiten de zomer op twee of drie uur te stellen. De sauna en het Turks bad vallen bui ten de genoemde toegangsregeling. Hiervoor moet apart betaald worden: 715— voor drie uur. Hier zijn geen reductiemogelijkheden. Personeel Het zwemparadijs biedt samen met de bijbehorende horecavoorziening e.d. werk aan twintig personen. Rechtstreeks onder het vijf personen tellende bestuur van de Recreatie Maatschappij Texel staat directeur Ar no Nater, die de algehele leiding heeft. Verder zijn er twee bedrijfsleiders, Nico Peet en Klaas van der Weide (respec tievelijk voor het bad en het horecage deelte) die elk acht tot tien medewer kers tot hun beschikking hebben. De oorspronkelijke raming is overschre den als gevolg van extra werkzaamhe den en voorzieningen. Zo was het noodzakelijk om een persleiding met pomp voor het riool aan te leggen om dat het hoofdriool hoger bleek te lig gen dan de afvoer van het bedrijf. Ver der vielen de voorzieningen voor ge luiddemping twee maal zo duur uit omdat voor een beter systeem werd gekozen: grote panelen van steenwol die aan het plafond zijn opgehangen. Ook was een buffertank nodig om het afvalwater dat vrij komt bij het te rugspoelen van de filters geleidelijk in het krap bemeten riool te kunnen laten afvloeien (om de dag wordt ongeveer 70 m3 water vervangen). Zo zijn er nog meer overschrijdingen, maar vol gens initiatiefnemer J. Jellema kunnen die zonder problemen worden opgevangen. vrijdag 8 juli is iedereen welkom om het bad te komen bekijken en ingaand zaterdag kan er dagelijks waterplezier worden gemaakt met het wedstrijd - recreatiebad met golfslag, wildwater- kreek, whirlpools, bellenbad, waterval, waterpaddestoel, fontein, onderwater- zitbanken met massagestralen, onder waterligbank met luchtbellen, waterglij baan, sauna, Turks bad, etc. Bezoek aan het bad kost 712,— voor een verblijf van twee uur. Wie langer blijft betaalt 71,50 per half uur extra. Wie houder is van een aandeelcertifi caat of logeert bij iemand die certifica ten van 7200,— heeft gekocht heeft toegang voor half geld. Zwemparadijs Calluna is alle dagen open van 10.00 tot 22.00 uur. In de winterperiode (ingaand 1 oktober) kan men er op zaterdag en zondag ook op deze tijden terecht, op de overige da gen van 14.00 tot 22.00 uur. Couponnen knippen Logiesverstrekkers die ten behoeve van hun gasten aandeelcertificaten hebben gekocht krijgen per aandeel 52 cou ponnetjes, elk recht gevend op badbe zoek voor half geld. Die couponnen kunnen aan de gasten worden uitge reikt naar eigen inzicht, maar mogen ook door de eigenaar zelf of kennissen worden gebruikt. Het aantal keren per jaar dat per aandeel per persoon van het bad gebruik kan worden gemaakt is dus beperkt tot gemiddeld één keer per week. In de praktijk zal gauw ge noeg blijken of dat toereikend is. Dit jaar kan nog tamelijk kwistig met de couponnetjes worden omgesprongen omdat ze een kalenderjaar geldig zijn. Een andere regeling is om praktische redenen getroffen voor grotere logies- verstrekkende bedrijven die hun totale beddenbestand „gecertificeerd" heb ben. Deze gasten krijgen een speciale gezinskaart die onbeperkt recht geeft op badbezoek voor half geld geduren de de vakantie op Texel. Gasten die couponnetjes hebben kun nen deze bij de receptie van Calluna inwisselen voor een electronische kaart waarmee ze naar binnen kunnen en waarmee ook de kledingkastjes kunnen worden gesloten en geopend. Bij het verlaten van het bad gaat deze kaart in een apparaatje, dat constateert of men eventueel langer dan twee uur is gebleven. Houders van certificaten van 7100,— hebben een identiteitskaart nodig, voorzien van pasfoto. Deze kaarten kunnen tussen 1 en 7 juli op vertoon van het aandeel en legitimatie bij de receptie worden afgehaald. Men moet zelf voor een pasfoto zorgen, die er ter plaatse wordt opgeplakt. De 7100,— certificaathouders krijgen ter gelegen heid van de opening van het bad alle maal een vrijkaartje. Houders van 7200,— certificaten kun nen hun coupons ook in genoemde week afhalen, eveneens op vertoon van het certificaat.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2