Veronica radiodag bracht veel publiek op de been Probleemloze uitzending Voor het weekend van 23 en 24 juli 1988 „Tesseltoernooi" biedt tennis voor fijnproevers „Excelsior" concerteert Spitsbergen-reizigers maken het goed Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Gezinsverzorging Alcohol en drugs Dierenartsen Noodslachtingen Anti-Discriminatie Rijkspolitie Kustwacht Eierland „Beveiligingsservice" in deel oude kleuterschool Kerkdiensten Vrije School start volgend schooljaar Brand/ambulance Fietspuzzeltocht PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 22 JULI t Het aantal aanmeldingen voor het derde „Tesseltoernooi" van tennis club „Deuce" heeft alle verwach tingen overtroffen. Nog belangrij ker is dat onder de inschrijvers di verse sterke spelers uit heel Neder land zijn die dus kunnen zorgen voor tennis waar fijnproevers ge noegen aan beleven. Met name de C1-categorie heeft tot dusver een aantal zeer goede tennispartijen opgeleverd, zodat de afgelopen da gen menigeen zijn hart heeft opge haald bij de banen aan de Emmalaan. twee personen. De opbrengst van de Amerikaanse verloting en de bingo komt ten goede aan Deuce, dat het geld zal gebruiken voor het windvrij maken van het terras bij de banen. Grote prijzen zijn onder meer beschik baar gesteld door Albert Heijn, tennis- fabrikant Fila en middenstanders. Zaterdagavond geeft muziekvereniging Excelsior" een zomeravondconcert bij de ,,Strendertuus" bejaardenwoningen te Oosterend, aanvang 20.00 uur. Bij slecht weer wordt de uitvoering ver plaatst naar het muziekcentrum in de Peperstraat (de voormalig Doopsgezin de kerk). De tocht van het zeiljacht Pandorj naar Spitsbergen verloopt voorspot dig. Het jacht (met onder ander de Texelaars Moens en Knippenberg) heeft Lerwich op de Shetland-eilant achter zich gelaten en is nu op naar het pakijs van Jan Mayen. De bemanning heeft vooral in het beg# door het vrij slechte weer veel last, zeeziekte gehad. De „Pandora" zit, zo noordelijk dat het 's nachts niet meer donker wordt. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Dokter L. Barnard. Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 02223-234. Dokter A. Waverijn Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, telefoon 02220-2016. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandag 8.00 uur Marja Keijser telefoon (02230) 23024. Uitleen van verplegings- artikelen en informatie: Op de werkdagen van 16.30 - 17.30 uur. Spoedgevallen tel. (02220) 3241. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men op zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het Tandheelkundig cen trum, Witte Kruislaan, Den Burg. Kunstgebitreparatie Spoedeisende gevallen ook in het weekend na telefonisch overleg. Tandtechniek Van Kralingen, tel. 02220 - 2069. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur en zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Spreekuur: elke werkdag van 9.00-10.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den Burg, telefoon (02220) 4152. In het weekend kan op zaterdag, zondag en maandag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. Schuijl, tel. 02225-446. Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: tele foon (02226) 413. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slacht plaats); na werktijden en in het weekend (02220) 4663 via TEM- centrale. De telefonische melddienst van Anti-Discriminatiegroep Texel is voor melding van alle soorten dis criminatie te bereiken onder de vol gende nummers: 02220-2609, 02220-4897, 02220-4969 en 02222-315. De bureau van de groep Texel van de Rijkspolitie in Den Burg is dage lijks geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Het politiebureau te De Koog is alleen op donderdagmiddag geo pend tussen 14.00 en 18.00 uur. Te lefonisch te bereiken, dag en nacht, via tel. (02220) 2644. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eierland, tel. 02222-270. Over publieke belangstelling niet te klagen (foto D. Kuiter Hans Mondt interviewt plansoenmedewerker Piet Bakker tijdens de uitzending van ziek terwijl u werkt". CD-speler Tijdens het programma ,,Will wil wel" werden verschillende mensen uit het publiek in de gelegenheid gesteld mee te doen aan een spelletje. Mevrouw Schoorl bleek de meest fortuinlijke, zij won een CD-speler. Eén van de grootste attracties was een* optreden van de bekende Nederlandse formatie Roberto Jacketti and the Scooters. Zanger van deze band, Eric van het Hoff was al vaker op Texel ge weest, Ik kom uit de Zaanstreek en wij gingen vroeger al op schoolreisje naar jeugdherberg Panorama. We heb ben ook al eens met de band opgetre den in een discotheek en we hebben twee weken rustig met z'n vijven gere peteerd in een boerderij. Dat was te gek, dus dat zullen we waarschijnlijk wel weer gaan doen", aldus de ver moeid uitziende Van het Hoff, die net met zijn medebandleden op Texel was aangekomen na een televisie-opname Hans Zijm van „Beveiligingsservice Texel" („BEST") zal medio volgend jaar zijn bedrijf onderbrengen naar een deel van de voormalige kleu terschool De Woelige Hoek aan de Keesomlaan en daar ook gaan wonen. Zoals bekend is de kleuterschool on langs gekocht door de gezamenlijke dierenartsen die er hun praktijk in zul len onderbrengen. Het gebouw is ech ter veel groter dan nodig is en daarom is een deel, waarin zich de gymzaal en een gewoon lokaal bevinden, doorver kocht aan Hans Zijm. Die zal een van de lokalen eigenhandig tot woning ver bouwen en het andere tot kantoor en showroom maken. Bij de aankoop is ook een flink stuk van de (inmiddels reeds afgeschutte) tuin betrokken. Hans Zijm heeft zijn bedrijf tot dusver in een gewone woning aan de Ko gerstraat in Den Burg, wat verre van ideaal is. Met name de ruimte om alar minstallaties, rolluiken, sloten en ande re op beveiliging betrekking hebbende artikelen in voorraad te houden en te demonstreren, ontbreekt. Klanten wil len graag wat zien en kopen liever niet van een foldertje. Ook het bij de door verkoop betrokken deel van de tuin bij de voormalige school zal straks een rol spelen bij de bedrijfsvoering. Hier zul len allerlei voorzieningen op het gebied van terreinbeveiliging kunnen worden getoond. Zondag 24 juli HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Blaauw uit Wolvega De Waal 11.00 uur ds. Kok De Koog 9.00 uur ds. Brink 10.30 uur ds. Brink Interk. zomeravonddiensten 19.30 uur ds. R. Blaauw „Singers of the Lord" Den Hoorn 9.30 uur ds. Bruin Oosterend 9.30 uur ds. Kok 19.30 uur dhr. R. Kuiper, m.m.v. Gospeltrain Oudeschild 11.00 uur ds. R. Blaau De Cocksdorp 9.30 uur dhr. Wiete 19.30 uur m.m.v. fluit, mevr. Kooi ker en mevr. Bremer, dhr. J. Ran o.l.v. dhr. F. Koorn. Orgel: dhr. Rijnders GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg, 10.00 uur drs. Salakay 19.30 uur drs. Donker Uitzending Lichtboei Oosterend 10.00 uur drs. J. Donki Na de dienst koffiedrinken. 19.30 uur drs. Salakay GEREFORMEERDE GEMEENTE in de Ned. Herv. kerk, 11.15 en 16.30 uur. Student G.M. de Leem Donderdag 28 juli: In de Ned. Herv. kerk 19.00 uur, J. de Pater uit Krabbendijke GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Ko gerstraat, Den Burg 11.30 en 16.3 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur ds. Knipsche Uitzending Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE Campingdienst op vakantiecentrui Gortersmient, 10.00 uur spreker 0 Eijer uit Ermelo. In Eben Haëzer, Julianastraat 11 Den Burg 19.15 uur spreker ds. Kroeze uit Emmen. kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Dameskoor Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur Herenkoor Kindercrèche Oosterend: zondag 9.30 uur Deutsche Messen: Den Burg samstags 18.00 Uhr. Den Hoorn sonntags 9 00 Uhr De Koog sonntags 11.00 Uhr mittwochs 19.30 Uhr freitags 19.30 Uhr De Cocksdorp sonntags 19.30 Ut» JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare lezing: „U kunt vreugde vinden in het die nen van God" 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie: „Hebt u waardering voor heilige dingen?" BAHA'I Elke eerste woensdag van de maand informatie over het Bahé'i- geloof van 10.00-12.00 uur. Adres Plevierstraat 16, De Koog, tel. 02228-896. Opgaven voor vermelding in dt lijst „Voor het weekend" moeit dinsdags vóór 12.00 uur ingele verd worden. „Het is hier stralend weer en de zonnebrandolie gaat van hand tot hand", aldus één van de Veronica- presentatoren tijdens de radiodag die woensdag van 07.00 tot 17.00 uur vanaf de Groeneplaats werd verzorgd. Niet helemaal naar waar heid, want het was bewolkt, maar ondanks dat een goede reclame voor het eiland. De Veronicadag bracht een hele hoop mensen op de been. Volgens schattingen van medewerkers van deze omroep wa ren het er zeker 5000. De uitzen ding verliep probleemloos. Dit jaar maakt Veronica voor het eerst gebruik van de grote „zomertruck", de podiumwagen die werd opgesteld voor het Waaggebouwtje op de Groene plaats. Daarin zit een complete radio studio en een installatie waarmee plei nen van het kaliber als de Groene plaats kunnen worden gevuld met ge luid. Voor de radio-uitzending vanaf Texel waren ook nog twee wagens van het NOB nodig. „Met de truck wor den vijftig lokaties bezocht waar een programma wordt gedaan voor de mensen die er opaf komen en vanuit tien plaatsen wordt daadwerkelijk een radio-uitzending verzorgd", aldus Hans van Riet, producer van de zomertruck Het Veronicaspektakel kwam naar Texel op uitnodiging van de folklo- restichting en dan met name Eddy Stiekema, die al meer contacten heeft met deze omroep. Moeilijke lokatie De truck kwam dinsdagmiddag al naar Texel. „Ik ben verantwoordelijk voor het neerzetten van dat ding en ik wil de ruim de tijd hebben in verband met Een jaar eerder dan verwacht zal de Vrije School haar intrek nemen in de voormalige Kleuterschool Maris Stella in de Gasthuisstraat te Den Burg. De Vrije School, die tot op heden is gehuisvest in de ge bouwen van het Maartenshuis te De Koog. kan vanaf september 1989 vrijwel zeker rekenen op sub sidie van de overheid. Met deze subsidie in het vooruitzicht en om verdere achteruitgang en kosten aan het gebouw te voorkomen, heeft de gemeente de Maris Stella school aan de Vrije School ter be schikking gesteld. Stichting De Vrije School Texel is verantwoordelijk voor de kosten van het schooljaar 1988/1989. De school zal worden op geknapt met daadwerkelijke en finan ciële hulp van ouders en vrienden van het initiatief. De gemeente zal het ge bouw op bouwkundig gebied gebruiks klaar maken. Naast een peuter- en kleuterklas heeft De Vrije School nu letterlijk de ruimte gekregen om met een lagere school-klas van start te la ten gaan. Deze klas zal het volgende schooljaar nog niet worden gesubsi dieerd. Er zal een combinatieklas wor den gevormd met leerlingen van groep 3, 4 en 5 (vroeger klas 1, 2 en 3). Leerlingen kunnen worden aangemeld bij de toekomstige leerkracht mevrouw G. van Dongeren. Ruijslaan 81, 1796 AZ De Koog, telefoon 02228 - 282. Praktische hulp, meubelen of andere goederen en financiële giften zijn wel kom. Hiervoor kan contact worden op genomen met P. Visée, telefoon 02220 - 2505. Het NMB banknummer van De Vrije School Texel is 673460304, ten name van, P. Visée. Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 02220-2066. Bij geen gehoor 02230-?????. Voor niet spoed eisend ambulance-vervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-22222. de toch wel moeilijke lokatie", aldus Van Riet. Bij het neerzetten van de wagen stuitten de Veronicamensen op een probleem: deze zou op een plek moeten staan waar eigenlijk een door gaande weg ligt, volgens het rampen plan van Den Burg. De ambulance moet er altijd door kunnen. ,,Er kwam een lokale bestuurder die zei dat dat vrij moest worden gehouden en dan kan je wel honderd keer uitleggen dat dat toch niet lukt omdat al die mensen ervoor gaan staan, maar hij eiste dat de dranghekken zo zouden worden ge plaatst dat er theoretisch nog een zie kenwagen door kan. Dat doen we dan", aldus de producer. Draagbare zender Van 07.00 tot 12.00 uur kwam de uit zendingen vanuit De Lindeboom. Tij dens het programma Muziek terwijl u werkt" ging presentator Hans Mondt met een draagbare zender lopend door Den Burg, waar hij verschillende men sen aansprak en vragen stelde over hun werk en het eiland. Na 12.00 uur stroomde het publiek op de Groeneplaats toe om de Veronica radiodag vanuit de opengeklapte truck van dichtbij mee te maken. De uitzen ding verliep probleemloos. En ondanks het matige weer en het nog maar slecht op gang gekomen seizoen had het Veronicateam over de publieke be langstelling absoluut niet te klagen. Sfeer De sfeer in het Veronicateam is prima en dat had zijn invloed op de radio dag. Het was gezellig, het publiek ge noot en veel van de bekende artiesten die optraden bleven na hun act nog geruime tijd hangen op het eiland. Jeroen van Inkel, de van radio en tele visie bekende Veronicapresentator was voor de gezelligheid een dagje meege komen Hij wist dat hij het risico liep dat hij misschien wel veel handteke ningen moest uitdelen, maar dat had hij er graag voor over", aldus Hans van der Veen, hoofd pers en PR van Veronica. Inderdaad werd Van Inkel bestormd door hordes vooral jeugdige personen met pen en papier. Ik was nog nooit op Texel geweest, maar ik heb aan deze dag echt het ge voel overgehouden dat ik gauw eens een weekendje terug moet komen, maar dan privé", aldus Van der Veen. De combinatie met de folklore vond hij een geslaagde greep. ,,Er zijn natuur lijk ook mensen die zeggen: naar deze herrie wil ik niet luisteren, die kunnen dan zelf lekker even winkelen en de kinderen laten staan. Het kost niks, je kan gewoon kijken, maar het moet niet", aldus Van der Veen. in België. Het optreden op de Veroni- cawagen oogstte veel bijval. ,,Het was een beetje chaotisch. Maar het is altijd raar als je één of twee nummers voor de radio moet doen en je daarvoor eerst door de mensen heen moet wur men en na het liedjes zingen weer te rug". De overweldigende belangstelling voor zijn persoon kan hem niet altijd bekoren. ,,lk ben nu in een vrolijke bui, maar soms denk ik wel: vandaag effe niet. Er zijn mensen die maar aan je door blijven trekken en sjorren en dat is wel eens vervelend. En we kun nen bijvoorbeeld niet nu nog even lek ker door de stad lopen", aldus de zan ger. Om 17.00 uur werden de spullen inge pakt en zette de truck koers naar Slagharen, waar het Veronicaspektakel donderdag de gemoederen in bewe ging brengt. De 17-jarige Martijn Boris" van Leeu wen versloeg de oude vos en oud- Texelaar Jan Drentje die eens clubkam pioen was van Deuce. En de plaatselij ke favoriet Hans van Slooten wist met zijn partner Carla Siebinga een zeer goede wedstrijd op het centercourt te leggen. Menige Texelaar heeft verlek kerd gekeken naar de eilanders die bin nen de krijtlijnen de strijd met de over- kanters aanbonden. Naast tennis is bij de banen veel gezelligheid te beleven, vooral omdat er elke dag wel wat bij zonders te doen is: een visavond, een Texel tennis-toto, een feestavond en een ,,Suprise Evening". De deelnemers van elders hebben op het sportterrein van Texelse Boys hun tenten opgesla gen en worden daar perfect bediend met sportontbijten, lunches en diners. De ,,Suprise Evening" van zaterdaga vond aanstaande belooft een spektakel te worden. Voor alle deelnemers is een groot aantal prijzen te winnen. De He- ma verzorgde een volledige tennis- outfit als deurprijs, een systeem dat langzamerhand traditie wordt voor sportminnend Texel. Men hoeft tussen acht en negen uur 's avonds slechts aanwezig te zijn om deze prijs ter waarde van ƒ500,— in de wacht te kunnen slepen. Daarnaast zal een bin go worden gehouden en als klapper een Amerikaanse verloting met als hoofdprijs een reis naar Parijs voor Voor mensen boven de 55 jaar houdt de Regionale Stichting Welzijn voor ouderen donderdag 28 juli een fietspuzzeltocht door de mooiste ge bieden van Texel. Er wordt om 14.00 uur gestart vanaf De Buureton. Deel name kost f5,—. Opgeven kan maan dag, dinsdag en woensdag tussen 14.00 en 15.00 uur bij de Buureton, te. 02220 - 2696.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2