iapport: „kwaliteitsdienst" =)romotiestichting noodzaak Circus Royal met euk programma EINDELIJK EEN POORT ZONDER DREMPELS )nthullend: meesten boeken niet via VVV dt IG Ringsteken Oosterend Geslaagd „Indianenfeest" Langetermijn agenda Tally-Ho trekt veel publiek Klaverjasdrive in Oudeschild Wielervereniging hield puntenkoers Extra schoonmaakbeurt voor het strand TEXELSE COURANT PAGINA 9 Stichting VVV Texel Promotie heeft behoefte aan perma- nt onderzoek naar het rendement van haar advertentie- mpagnes. Bij voorkeur zou een „kwaliteitsdienst" in het 5 keilen moeten worden geroepen, die continu de kwaliteit van eigen organisatie „bewaakt". De administratie van infor- ^'Jatiegegevens dient hierop te worden afgestemd en vervol- 1 ns verwerkt in het VVV-computersysteem. Tevens zouden eristische bedrijven van de „kwaliteitsdienst" (tegen kost- js) gebruik mogen maken. ileras lus een conclusie op basis van rapport dat werd vervaardigd ir HEAO-stagiaire Marjon Hoo- heide uit Den Hoorn. Het rap- t, een verslag van een drie inden vergend onderzoek naar resultaten van een advertentie- mpagne, werd vrijdag aan burge- ister Ton Schipper aangeboden, lipper zegde toe over voor- imde conclusie met de VVV van lachten te wisselen. how 16, t verg dei van traal /■directeur Jaap Dekker noemt de wikkeling van een continu onder- ksprogramma ,,een zaak van hoge iriteit", zeker gezien het feit dat üjks meer dan een miljoen gulden rdt besteed aan promotie en wer- ,0m een nog meer gerichte pro- tiecampagne tot stand te brengen, nalyse van de cijfers noodzakelijk, ir een kwaliteitsdienst is voldoende rk om mee aan de slag te gaan", al- Dekker. de praktijk wordt deze dienst bij- J™' irbeeld gevormd door een persoon zich voortdurend met onderzoek :ig houdt. Richtte het stage- lerzoek van Marjon Hoogerheide nel, een dochter vanl zich slechts (rad f 25 rr tei imte Grof op de effecten van één advertentie, gedurende een beperkte periode, het onderzoeksterrein van de kwaliteits dienst zal veel uitgebreider moeten zijn. Allerlei deelfactoren (bijvoorbeeld de effecten voor de kampeersector, de lengte van het verblijf op Texel, her komst van de gastenl moeten daarbij zichtbaar worden gemaakt. Aan het analyseren van de gegevens zullen mo gelijk enquête-onderzoeken worden ge koppeld. Belangrijk is dat eerst een systeem-analyse van het WV software-programma wordt uitgevoerd. Het zogenaamde „Promo-programma", dat vorig jaar werd ontwikkeld door een andere stagiaire om de effecten van de advertentiecampagnes te kun nen meten, moet worden aangepast aan het VVV-computersysteem. Pas dan is een periodiek uitdraaien van de cijfers zinvol. EFRO-subsidie Het moge duidelijk zijn dat met het opzetten van een dergelijk onder zoeksprogramma een aanzienlijk be drag gemoeid zal zijn. De promo tiestichting zal hiertoe een subsidie aanvraag indienen bij het Europees xel dagen lang, van vrijdag aan- ande tot en met woensdag zal cus Royal met zijn tenten staan de Nikadel te De Koog. Twee hele 'P«r dag (om 16.00 uur en 20.00 Hind 'wordt een voorstelling van pi tweeënhalf uur verzorgd, ex 2 irbij niemand zich zal vervelen, ■dijk I n, is de eerste keer dat dit circus op el staat. Dieren en acrobatiek ne- n een belangrijke plaats op het pro- van ifroiid in, met spectaculaire num- fl/oic s- „Geen uitgekauwde nummers je vrijwel dagelijks op televisie of in lere circussen kunt zien. Bij ons -hikk 'den ouderwetse nummers flonke rt nieuw uitgevoerd", aldus direc- Maurice Veldkamp. Exotische die- zoals kamelen, lama's, een zebra t j2( een zeboe zullen in de piste isten vertonen. Met deze dieren, erg mak zijn zal ook over Texel den gewandeld. Dwangbuis een olifant met een baby en mes- werpende en lassogooiende cow- te D s zat boy. Een boeienkoning zal een ont snappingspoging uit een dwangbuis doen en een fakir gaat op spijkerbed den liggen en spuwt vuur. Natuurlijk mogen paarden niet ontbreken in een circus: er is een nummer met pony's en een ballerina te paard. Heel bijzon der is het optreden van pony's op een wip. Er zijn bokken en geiten die veel meer kunnen dan alleen een wagentje trekken en ook traditionele clowns ont breken niet. Domme clown Michel wordt vergezeld door zijn Mexicaanse wonderpaard Amigo en zij zullen on getwijfeld voor heel wat schaterlachen zorgen. De tent van circus Royal is twaalf meter hoog en kan meer dan duizend toeschouwers bevatte. Burgemeester Voor zaterdagmorgen had de circusdi recteur nog een spectaculaire stunt in gedachten: met de auto van de burge meester zou een geblinddoekte fakir van Den Burg naar De Koog rijden. Het is nog niet bekend of burge meester Schipper zijn auto hiervoor beschikbaar zal stellen. down Michel met zijn wonderpaard Amigo. Fonds voor Regionale Ontwikkeling (EFROI. Voorts wordt in het rapport gesteld dat ook financiële participatie van de lokale overheid wellicht op zijn plaats zou zijn. Burgemeester Schipper hield de boot af, maar zei het eens te zijn met de stelling dat kwaliteitsbeheersing nood zakelijk is. De stage van de 20-jarige tweedejaars studente Marjon Hoogerheide is een vervolg op een onderzoek in 1987 waarbij het „Promo-programma" werd ontwikkeld. Dat softwareprogramma maakte het onder meer mogelijk om de adressen van aanvragers van VW- brochures (naar aanleiding van bepaal de advertentiecampagnes! te vergelij ken met die van de gasten die via de reserveringscentrale een vakantie op Texel boekten. Ter analyse hield Mar jon Hoogerheide een enquête onder 500 aanvragers. Zij ontving daarop een grote respons: 52 procent stuurde de enquêteformulieren ingevuld retour. De betreffende advertentie stond in een door het Nederlands Bureau voor Toe risme (NBT) in januari verspreide huis aan huis-brochure, waarin binnenland se vakanties werden aangeprezen. Door middel van een coupon kon men informatie opvragen bij de WV van de betreffende vakantiebestemming. Ook een eigen advertentiecampagne van de VW Texel in een twintigtal dagbladen werd in het onderzoek betrokken. Steekproef Toen Marjon Hoogeheide eind maart haar stage begon, waren er op de ad vertenties 4320 schriftelijke aanvragen om informatie (namelijk toezending van brochures! binnengekomen. Uit dit totaal werd de (representatieve! steek proef van 500 aanvragers getrokken. Een eerste interessante constatering was dat de eigen dagblad-campagne eenzelfde resultaat opleverde als de deelname in de NBT-brochure. Een an der cijfer: de combinatie „Waddenei land Texel" met de Vakantiereisgids Texel werd veruit het meest aange vraagd (bijna 3000 „Waddeneiland" tijdschriften op een totaal van 5189 verzonden exemplaren). „Opmerkelijk is dat het merendeel van de informatie-aanvragers een combinatie verlangt, terwijl in de advertentie de mogelijkheid van één gratis brochure wordt geboden. Blijkbaar wordt met één brochure niet in de behoefte aan informatie voorzien, of ontbreekt het de consument aan inzicht de inhoud van de brochures te beoordelen. Een duidelijker omschrijving van de inhoud van de brochures kan misschien leiden tot een meer gerichte informatie aanvraag", luidt de pittige conclusie. De beknopte advertentietekst, die slechts prikkelt tot aanvragen van bro chures, maar daar verder geen inhou delijke informatie over vermeldt, lijkt daar debet aan. Onthullend Interessanter nog is de constatering dat slechts 2,3 procent van de Marjon Hoogerheide overhandigt haar stagerapport ..Texel, een begaanbare markt" toeziend oog van VVV-directeur Dekker aan de burgemeester. informatie-aanvragers naar aanleiding van de advertentiecampagne, via de VW-reserveringscentrale heeft geboekt. Van de 2046 geregistreerde boekingen zijn er slechts 120 van de betreffende informatie-aanvragers. „Het rendement van de reserverings-afdeling van de stichting is op grond hiervan zeer be perkt", aldus wordt in het rapport ge concludeerd. Jaap Dekker geeft toe dat de reserveringscentrale vooral een bemiddelende funtie heeft: „Het is vooral een kwestie van informatie ver strekken. De meeste mensen boeken vervolgens rechtstreeks bij het logies- verstrekkende bedrijf. Velen hebben het idee dat rechtstreeks boeken snel ler gaat, voor anderen betreft het een herhalingsbezoek. Bovendien is het fe nomeen dat men bij de VW een reis reserveert pas in de laatste jaren in op komst. Maar je kunt je inderdaad af vragen: waarom reserveren die mensen niet via ons. En hoe kun je ze stimule ren om dat wèl te doen?" Uit de en quête blijkt dat 71,8 procent direct bij de verhuurder boekt. In dit verband kan nog een opvallende uitkomst worden vermeld. De Waddeneiland-brochure, die speciaal voor het rechtsstreeks boeken bij de verhuurder is bedoeld, werd het minst aangevraagd (7,3 procent!. Gebleken is echter dat toch tamelijk veel mensen de Vakantiereisgids hebben gebruikt als informatiebron bij het boeken. Dat is opmerkelijk omdat deze gids geen telefoonnummers van verhuurders be vat, zodat men min of meer gedwon gen zou zijn om van de reservering centrale gebruik te maken. In de prak tijk gebeurde dat dus niet, maar wer den de contacten met de verhuurder bijvoorbeeld gelegd via 008. Voorts blijkt dat de meeste mensen die infor matie aanvragen, dat doen om zich omtrent de vakantiemogelijkheid op Texel te oriënteren. Overigens vraagt eveneens een groot percentage de in formatie aan omdat zij van plan zijn naar Texel te gaan. Interessant is dat 21 procent van deze laatste categorie aanvragers hun plannen wijzigden na dat zij de brochures in huis hebben gekregen en toch maar niet boekten. „Je kunt je dus afvragen: wat zou het effect zijn als je geen promotie had bedreven?", stelde burgemeester Schipper naar aanleiding van deze constatering. Zwak punt De conclusies dienen enigszins te wor den gerelativeerd, omdat - zoals als gezegd - het onderzoek te beperkt was. Een zwak punt is bijvoorbeeld dat de telefonische reacties naar aan leiding van de advertentiecampagne buiten beschouwing zijn gebleven. Een belangrijk deel van de voor het onder zoek benodigde informatie was aldus niet beschikbaar. Verder was het on derzoek qua duur aan de korte kant (week 9 tot en met 12), viel het vroeg in het jaar (waardoor vooral de catego rie „snelle beslissers" aan onderzoek werd onderworpen) en was het geba seerd op slechts één advertentiecam pagne (reacties naar aanleiding van andere campagnes en beursbezoeken bijvoorbeeld werden dus niet meege nomen). Is het trekken van conclusies op basis van een dergelijk onvolledig onderzoek daarom niet wat voorbarig? Dekker: „Op zichzelf was het een re presentatief onderzoek, dat veel inte ressante gegevens opleverde. Maar in derdaad: het was niet genoeg. We hebben veel meer informatie nodig, continu. Dèt heeft dit onderzoek in elk geval aangetoond". jaren 2833 In Oosterend wordt vrijdag de derde ringsteekwedstrijd om het Texels kam pioenschap gehouden, aanvang 19.00 uur. Vanaf het opstelterrein aan de Slotskolk gaan de rijders via Kot- terstraat en Peperstraat naar de Oran jestraat waar wordt gestoken. De start is op de hoek Peperstraat/Oranjestraat. Het parcours loopt verder via de Ach tertune, Oesterstraat, Vliestraat, Mul- derstraat en Bijenkorfweg weer naar het startpunt. Omwonenden en andere belangstellenden wordt verzocht het parcours vanaf 18.00 uur autovrij te houden. Voor de rijders is de Slotskolk het beste te bereiken via de Koningsweg. Ondanks het slechte weer is het India nenfeest van basisschool „Durper- honk" in De Cockdorp geslaagd. Het grootste deel van de activiteiten von den in Het Eierlandsche Huis plaats, slechts het spoorzoeken en paardrijden was buiten. Binnen heerste een gezelli ge sfeer. Bij indianenmuziek lieten ve len zich schminken om zo echt in de stemming te komen en zich vervolgens al Indiaan(se) te laten fotograferen! Alle leerlingen werkten mee, ze ston den om de beurt bij hun acitiviteit zo dat ze voldoende tijd over hadden om zelf spelletjes te doen en bij de ande ren te kijken. De kleintjes vermaakten zich prima op de tractors waarop ze naar ballonnen prikten, de groteren amuseerden zich met „beugel aanprik ken" (een variant op ezeltje-prik) hoe fijzer werpen, lasso werpen, pijltjes blazen, enz. Er waren brooddeegfi guurtjes en kettingen te koop die de leerlingen zelf hadden gemaakt. De netto opbrengst van deze avond was f1000,—. Een fraai resultaat dankzij de enorme inzet van de ouders die meegeholpen hebben en natuurlijk de leerlingen en leerkrachten. JULI 23 Ronde van Zuidema te De Cocksdorp. 24 Autocross nabij Oosterend. 26 Gastenwedstrijd (vissen) nabij de Oorsprong weg. Braderie in De Koog. 27 Folklore in Den Burg, kampioenschappen standwerkers. 28 In Klif 12 te Den Hoorn: cabaret Zindroom. 30 en 31 Visserijdagen in Oudeschild. 31 Open dag Cocksdorper Kustzeilvereniging. AUGUSTUS 1 Start eerste bouwdorpweek t/m 5 augustus. 2 Braderie in De Koog 3 Folklore in Den Burg, Hollandse dag. 4 Oosterend Present, o.a Strender spel en optreden Lee Towers In Klif 12 te Den Hoorn Mars Teunisz. In het gemeentehuis exposeert de surrealist H. Beekman t/m 18 aug 5 Oosterend Present, (o.a water- en luchtshow) 6 Oosterend Present, (o.a. demonstratie motortrail). 8 Avro-radio besteedt gedurende de hele dag aandacht aan Texel. Start tweede bouwdorpweek. Ringsteken in De Koog 9 Braderie in De Koog 10 Folklore in Den Burg, de dag van de sport. 11 In Klif 12 te Den Hoorn Sjoukje Dijkstra. 13 Brigitte Kaandorp in Klif 12 te Den Hoorn. Zwarte markt in manege Akenburg. Ringsteken in Oudeschild. 14 Autocross nabij Oosterend 16 Hike voor de Texelse jeugd tot en met 18 augustus. Braderie in De Koog. 17 Folklore in Den Burg, de dag van het kind. 18 Nationaal Hekelcabaret in Klif 12, Den Hoorn. Ringsteken in De Cocksdorp 19 tot en met 1 september exposeert Brigitta van Lieshout foto's van Texel in het raadhuis De Tally-Ho die maandagavond aan de Nikadel werd gehouden trok re delijk veel publiek. De Koog Pro motion en De Blijde Rijders verdie nen een pluim voor hun medewerking. Het weer hield zich redelijk tijdens de ze traditionele wedstrijd. Na een geani meerde strijd werd door de twaalf hoogst gëindigden gestreden om de fi naleplaatsen. Uitslag: Kleine pony's 1. Cathy Vermeulen met Cindy, 2. Nicole Hartnich met Burny, 3. Re- gina Spitzer met Sofia, Kirsten Zoetelief met Nellie Grote pony's 1. Colette Kikkert met Pa trick, 2. Lilian Dijker met Lady, 3. Jocelyn Kik kert met Flint, 4. Renate Noppert met Elza Paarden: 1. Alice Kikkert met Sultan, 2. Bianca van der Wetering met Amber, 3. Thinka Bethlem met Twickel, 4. Madeion Schraag met Julia Dagkampioenschap: 1. Alice Kikkert, 2. Colet te Kikkert, 3. Cathy Vermeulen. 22 Fietstocht door Nederland voor Texelse jeugd tot en met 27 augustus. Zwemvierdaagse, 22, 23, 25 en 26 augustus. 23 Braderie in De Koog 24 Folklore in Den Burg, de dag van hobby's. Om 19.00 uur Ringsteken, 25 In Klif 12, Den Hoorn: Magnolia 26 Tropical Sea Festival in De Koog SEPTEMBER 1 In Klif 12, Den Hoorn: Marijke Boon. 3 Kwart-triathlon. 9 t/m 22 Fotoclub Texel exposeert in de expositieruimte. 17 Grote tijdrit Wielervereniging. 17 - 18 Sportuitwisseling naar Koudekerk a/d Rijn. Vrijdag aanstaande is er koppelkaarten in dorpshuis 't Skiltje, georganiseerd door klaverjasclub De Doormars, aan vang 20.00 uur. Er wordt gespeeld vol gens het Amsterdamse systeem. Inleg- geld f3— per persoon. De baten zijn deze keer voor de clubkas en dus niet meer voor de sportzaal van Oude schild. De opbrengst van de vorige avonden is inmiddels aan de gymzaal commissie overgemaakt. Voor de drive van vrijdag zijn prijzen beschikbaar gesteld en na afloop is er ook nog een verloting. Het is de bedoeling precies op de aangekondigde tjd te beginnen. De deelnemers wordt dus verzocht vóór acht uur present te zijn. Op de wielerbaan te Den Burg hield de Wielervereniging Texel dinsdag een puntenkoers, een specialiteit voor sprinters. Bij de A-jeugd was Jasper Braam de sterkste, bij de B-jeugd was dat Jan Werner Prins, in de A-poule Evert Koopman en in de B-poule Wil Braam. Uitslag. A-jeugd: 1. Jasper Braam, 25 punt, 2. Roald van der Slikke, 20 punt. B-jeugd; 1. Jan Werner Prins, 15 punt,2. Thijs de Boer, 12 punt, 3 Roel Bakker. 9 punt A-poule: 1. Evert Koop man, 45 punt, 2. Dirk Vinke, 27 punt, 3 Theo Boom. 16 punt, 4. W. Schepers, 5 punt, 5. Pe ter Galle 32 punt op 1 ronde. B-poule: 1. Wil Braam. 28 punt, 2. Willem Trap, 23. 3. Benno Bakker, 18 punt, 4 Frans Witte, 13 punt, 5. Jor- di Vinke, 10 punt, 6. Jurgen Graf, 4 punt. De gemeente is de afgelopen da gen in touw geweest met een ex tra reiniging van het strand. Dat werd noodzakelijk geacht omdat bij het stormachtige weer van vrij dag jongsleden zeer grote hoeveel heden wier, drijfhout en andere rommel zijn aangespoeld. Dat vuil kwam als gevolg van het hoge tij water zeer hoog op het strand te liggen, zodat de kans groot was dat het de hele zomer niet meer zou wegspoelen. Dat leverde een weinig fraai beeld op voor de badgasten, op tal van plaat sen was het strand zelfs onbegaanbaar geworden. Het vuil lag langs het hele strand. Het meeste tussen paal 28 en De Slufter. Met inschakeling van men sen en materiaal van aannemer Daal der is men drie dagen bezig geweest om alles op te ruimen. De rommel werd met een shovel opgeschept en in een vrachtauto geladen. Ook werd een grote hoeveelheid flessen en ander aangespoeld glaswerk bijeengegaard en afgevoerd. Pot leeg Het is gebruikelijk dat het strand aan het begin van het badseizoen een keer wordt schoongemaakt, de zogenaam de voorjaarsbeurt. Er wordt dan wat geld achter de hand gehouden om in de loop van de zomer nog eens op wat kleinere schaal te kunnen schoon maken als onverwacht veel vuil aan spoelt Dat potje is nu leeg. De foto van Daan Koopman geeft een beeld van het opruimingswerk. Parkstraat 10, Postbus 11, Den Burg, Texel tel. (02220| 2741 Camera's waken over u en onze eigendom men" lees je wel eens in de grote warenhui zen. Kenmerk van een warenhuis en elke an dere winkel is dat artikelen van eigenaar ver anderen en daarbij gunt kantoorboekhandel LenR haar klanten de nodige privacy. We la ten die privacy dan ook niet door camera's controleren. Kenmerk van menig winkel is ook, zeker als de aangeboden waar het bekij ken waard is, dat de verleiding soms groot is. Omdat de klanten van LenR belangrijk zijn, zeggen we nee tegen diefstal. Daarom hebben we „poortjes" bij de uitgang voor ongestoord en onbespied winkelen. Kantoorboekhandel LenR krijgt daardoor iets intiems, maar daar ging het natuurlijk niet om. Deze beveiliging werkt pas als eigendommen niet volgens de regels van eigenaar verwisselen. En als we even doordenken: de poortjes van LenR heb ben geen drempel voor iedereen die ze niet opmerkt Een wereld zonder drempels bij LenR. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 9