Gevarieerd beestenspul bij vierde Hoornder landbouwdag Twee keuringsringen voldeed uitstekend zo maakt zij er "handig" werk van AVO-Nederland Steun ons werk Word lid Onvolledig Schouwburgbezoek Verhuur parkeerplaatsen Ringsteken tijdens Hoornder donderdag Diefstal kleding Zwemlestijden Geslaagd ces fulia ze Vuistslag PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 26 JUL11 SD> De vierde Hoornder landbouwdag die donderdag werd gehouden zal de geschiedenis ingaan als een zeer succesvolle: de regen, die de zaak aanvankelijk leek te bederven, hield na een bui in de ochtenduren op en het publiek kwam in groten getale kijken naar het gevarieerde beestenspul. Voor het eerst werd afwisselend van twee keuringsrin gen gebruik gemaakt, waardoor er constant iets was te zien er er geen lange pauzes tussen de ver schillende rubrieken vielen. „Kwalitatief gezien was dit de beste landbouwdag tot nu toe", aldus Wil lem Goënga, voorzitter van de onder nemersvereniging die de organisatie van het evenement in handen heeft. De kwaliteit van de verschillende die ren die dit jaar ter keuring werd aange boden, was dan ook heel goed. De zestien keurmeesters, speciaal voor de ze dag van de overkant gekomen, kon den de ene na de andere eerste premie uitdelen. „De onderlinge competitie die er tussen de Texelse boeren ont staat brengt het niveau natuurlijk ook omhoog", aldus Goënga. Maar ook in andere opzichten blonk de landbouw dag deze keer uit: het dorp bood een gezellige aanblik met de vele kraam pjes, veel boeren lieten hun dieren tot lang na de keuring staan, zodat het publiek op z'n gemak kon „beessies aaien" en tussen de officiële keuringen door werden leuke shows gegeven. Publiekstrekker waren ook de verschil lende demonstraties die met honden, paarden en pony's werden verzorgd. In verschillende stands werd een beeld gegeven van de Texelse veehouderij, akkerbouw en bloembollenteelt. Fanfa re „Door Eigen Kracht" bracht geld in het laatje van de verenigingskas met een marmottenbaan, bekend van televisie. Auto's Bij de keuringen van de diersoorten werd tekst en uitleg gegeven door des kundigen. Voor een leek is het vaak moeilijk te zien waarom een koe, schaap of paard een eerste premie krijgt, dan wel een tweede of derde. Door de uitleg werden de toeschou wers erbij betrokken en ging menigeen naar huis met het idee er weer wat bij te hebben geleerd. Maar naar huis gaan gebeurde in de meeste gevallen pas nadat een paar uur in Den Hoorn was doorgebracht. Op het hoogtepunt van de dag stonden zeker 900 auto's langs de weg en liepen er minstens 6000 mensen door het dorp. Met zo veel mensen en dieren op een kluitje is de kans op een ongelukje natuurlijk aanzienlijk, maar de EHBO-mensen konden donderdag blijven zitten. De dag verliep vlekkeloos. „Het enige probleem dat we altijd hebben en hou den is de wegafzetting", aldus Goën ga. Hoewel er hekken waren geplaatst bij de invalswegen van Den Hoorn wa ren er toch nog automobilisten die de ze negeerden, wat overlast veroorzaakte. Meer ruimte Nieuw was dit jaar de kattenkeuring die in een schuur aan de Diek werd gehouden. Het bleek zo'n succes dat voor de volgende keer moet worden omgekeken naar een grotere ruimte. Veel gezinnen met kleine kinderen wa ren niet weg te slaan van de ten toonstelling van Kotex met konijnen, kippen en vogels. Heel leuk was daar een soort parkje met vijver ingericht, waarin eenden rondliepen. Er waren maar een paar dwerggeitjes aanwezig, daar de Hoornder landbouwdag samen viel met de landelijke dwerggeitenkeu ring in Schagen. In de keuringsringen werden de rubrieken van verschillende diersoorten afgewisseld, wat niet al leen voor de toeschouwers prettig was, maar ook voor de deelnemers. Door de afwisseling ontstond een boeiende beestenshow en kregen de deelnemers die bijvoorbeeld in meerde re rubrieken met hun koeien in de ring moesten verschijnen even rustig de tijd om hun dieren weg te zetten en de volgende te halen. Een ander voordeel was dat bij het uitlopen van een on derdeel alvast in de andere ring met de volgende rubriek kon worden be gonnen, zodat de hele dag prima vol gens tijdschema verliep. Dagkampioenen werden de Siamese kat Cheila van M. Witte-de Kind uit Oudeschild en het 25-jarige tuigpaard Alfred van J. Helder uit Egmond. De uitslagen van de keuringen: Mama, mag ik deze mee naar huis.... Kampioenen- Hobbydieren Siamese Cheila mevr M. Witte-de Kind, Oudeschild. Vogels: Japanse Nachtegaal, Joh. Huisman, Den Hoorn (ver. Op Eigen Wieken). Konijnen: Franse hang oor, H. Roeper, Den Burg (Kotex). Hoenders: Wijandotters, A G. Dekker, De Koog (Kotex). Karkassen, de inzending van C. Kikkert, Den Burg. Kalveren: rubriek 1: 1a Oekie 66 (schoonste geheel), eig. M.T.S, C. J. Witte en Zn. 1b Holst Marinka, eig. MTS, H Tjepkema en Zn. 1e Nora 83 eig C.P. Kuip Rubriek 2: 1a Ingrid 58 (kam pioen) eig. C.P. Kuip, 1b Roza 43 (schoonste ge heel, tevens res. kamp.) eig. PC. Blom, 1e Ria 256, eig. Joh. A. Witte. Rubriek 3: 1a Margriet 40 (schoonste geheel) eig G. Th. Witte, 1b An na 84, eig. D.C. Blom, 1e Nora 81, eig C.P. Kuip, 1d Nellie 243 ET, eig. MTS C. J. Witte en Zn., 1e Mientje 57, eig. Fa. J. Rutten en Zn De kalveren Ingrid 58, Roza 43, Margriet 40 en An na 84 zijn als reserve aangewezen voor de dis trictskeuring in Purmerend. Vaarzen: 1a Pietje 19 (mooiste uier), eig. C.W. Hin, 1b Emma 152, eig Fa. J. Rutten en Zn., 1c Anna 218, eig. MTS, H. Tjepkema en Zn., 1d Heide, eig. MTS, H. Tjepkema en Zn., 1e Jopie 52, eig. Fa. Th Witte en Zn Rubriek 3- en 4-jarige koeien: la Pietje 157 (res. kampioen), eig F J. Bakker, 1b Gretha 213, eig. Fa. J. C. Hin en Zn., 1c Gelske 106 (mooiste uier), eig. G Th. Witte, 1d Putter 99, eig. Fa. J. Rutten en Zn., 1e Ingrid 51, eig. C.P Kuip, 1f Reni 19, eig. PC. Blom, 1g Anna 49, eig. Fa. J.C. Hin en Zn., 1h Balk 36, eig. C.P. Kuip. Rubriek oudere koeien: 1a Ma rie 40 (overall kampioen en mooiste uier), eig. MTS C- J. Witte en Zn. 1b Gretha 10, eig PC. Blom, 1e Ria 154, eig. MTS, C. J. Witte en Zn 1d Terp 82, eig. D. C. Kikkert, 1e Ria 190, eig. Joh A. Witte, 1f Lena 12, eig. Fa. Joh. D. Roe per, 1g Ria 200, eig. Joh. A. Witte, 1h Gelske 100, eig. G. Th. Witte, 1i Pietje 17, eig. C. W Hin, 1j Komtessa, eig. C.M. Veeger. Geiten: Bonte geiten: 1 Annet,, 2. Jacoba, 3. Janneke, eig, J Hoep. Bonte lammeren: 1, Djoery, 2. Lindy, 3. Loesje, eig. J Hoep. Geiten Toggen- burgers: 1. Doortje (res. kampioen), eig. W. Goënga, 2. Mieke 2, eig W. Zijm, 3 Grietje 2, eig W. Zijm, 4. Sonja 6, eig. J. Noom. Lam meren Toggenbergers: 1. Betty, eig W. Zijm, 2. Wilma, eig. W. Zijm. 3. Annabel, eig. G. Eel- man, 4. Aukje, eig. J. Noom. Geiten wit: 1. Mariskaja (kampioen), eig. W. Abma, 2. Nora, eig. W. Abma, 3. Fransje, eig. 't Maartenhuis, 4. Udine, eig M. Kikkert Lammeren wit: 1. Ger- da NX8-009, eig. R. v.d. Tempel, 2. Mien, eig. J Dijker, 3. Sikkie NX8-004, eig. S Lups, 4. Su san NX8-030, eig. W., Goënga, 5. Lilly 2 NX8-023, eig. 't Maartenhuis. Rubriek 1 2 jaar en oudere rammen: 1a C. Kikkert, 1b C. A Commandeur, 1e Gebr. Kooiman. Rubriek 2, 1%-jarige rammen: 1a Gebr Kooiman, 1b C. Kikkert, 1e C.A. Commandeur. Rubriek 2b, VA-jarige rammen: 1a P Verberne, 1b C. Kik kert, 1e gebr. Kooiman Rubriek 3, 3-tallen ramlammeren: 1a C. A. Commandeur, 1b Fa. Tjepkema, 1e C. M. Veeger. Kampioen alle rammen C.A. Commandeur. Res.Kampioen: P. Verberne. Rubriek 4, Schapen met lamme ren: 1a C A. Commandeur, 1b Fa Tjepkema, 1e Gebr Kooiman. Runbriek 5, 4-tallen oude schapen. 1a Jaap Hin, 1b C. A. Commandeur, 1e C. Kikkert Rubriek 6, 4-tallen VA -jarige schapen: 1a Jaap Hin, 1b P Verberne, 1e Gebr. Kooiman. Rubriek 7, 4-tallen ooilammeren: 1a Fa. Tjepkema, 1b C.A. Commandeur, 1e H. v.d. Star. Fokmerries aan de hand en voor showwagen: 22 p. Astrid, eig. P. Daalder, ber. J. Huitema, 21A p. Silvia, eig./ber. A. Brans, 21 p. Avalina, eig Gebr. Beers, ber. S.J. Beers, 18 p. Odette, eig. A. Brans, ber. P. Beers, 17 p. Vi ta, eig /ber. W. J Bakker ,,St. Anna". Algeme ne Texelse rubriek: 1. Zabay, eig./ber. W. Zijm, 2. Zodine, ber. P. Daalder, 3. Silvia, eig /ber. A. Brans. 4 Artrid eig. P. Daalder, ber M. Huitema. Bestgaande rijpony grote maat: 1. Arabei, ber. Lieneke roeper, 2. Wendy, ber J. v.d. Zwaag, 3. Patrick, ber. Tessa Blom. Bestgaan de rijpony, kleine maat: 1. Lady Diazna, Kooi man, 2. Xantha, Anne Miek Kooiman Con cours eenspan tuigpaarden kleine limiet: 1. Dominant, eig./ber. H. Spigt, 2. Benita, eig./ber N Smit, Beemster, 3. Diny, eig /ber. Maas-Nierop, 4. Condo, eig./ber. W. Goënga. Concours eenspan tuigpaarden, grote li miet: 1, Alfred, eig./ber. J Helder, Egmond, 2. alexander, eig./ber. J Zonneveld, Akersloot, 3 Zinshabe, eig./ber. C. v.d. Bijl. 4. Zampa, eig./ber. Jac. de Graaf Concours eenspan tuigpaarden open klasse: 1. Vivaldi, eig /ber. B. Tjoelker, Schermer, 2. Vendor, eig./ber. N. Smit, Beemster. 3. Norton, eig. J. Helder, ber. B Steltenpool, 4. Udo, eig./ber W Goënga. Concours eenspan tuigpaarden gereden door dames: 1. Udo, eig. W. Goënga, ber. mevr. T. Spigt-Witte, 2. Vivali, eig. B. Tjoelker, ber. mej. N Tjoelker, 3 Alexander, eig./ber. J. Zonneveld-de Hoop, 4. Zampa, eig. Jac. de Graaf, ber. mevr. A. Blom-de Graaf. Concours tweespan tuigpaarden open klasse Kampi oenschap van de SERT: 1. en kampioen- Vivaldi, eig Tjoelker (Schermer) en Alexander) eig./ber. J. Zonneveld (Akersloot. 2. Udo en Rudo, eig./ber. W. Goënga. Den Hoorn. 3. Alfred en Norton, eig./ber J Helder, (Egmond) 4. Odet te, eig. A. Brans en Silvia ber. H. Spigt. Toen ik besloot mee te werken aan het in de vorige krant verschenen artikel over mijn bezigheden in verband met de Oosterend Present-feesten, was ik van plan volledig uit de doeken te doen hoe een „historisch" spel als het onze tot stand komt, temeer daar het niet in de bedoeling lag in de speciale feestkrant een diepgaand artikel over „Een vreemde eend in de bijt" te plaatsen. Een interview waarin over het spel gesproken zou worden, leek mij dan ook een uitgelezen mogelijk heid meer achtergrondinformatie te ge ven over dit onderdeel van de dorpsfeesten. Helaas vind ik een gedeelte van mijn uitspraken niet terug in het betreffende artikel, wat maakt dat ik het met de strekking van het stuk niet geheel eens kan zijn. Niet dat ik onjuist geci teerd ben, maar veeleer onvolledig. Zo heb ik er voortdurend op gehamerd dat een dergelijk massaspel niet door één persoon is te realiseren. Het is in derdaad juist dat teksten en muziek van mijn hand zijn, maar deze zijn ge maakt in nauwe samenwerking met de spelcommissie, waar ik deel van uit maak. Deze commissie van zeven per sonen is bijna een jaar bezig geweest de ideeën vorm te geven. Het lijkt mij daarom juist om het werk van de over ige commissieleden te noemen. Daarenboven wil ik er bij deze op wij zen dat de uitspraken aangaande de werkwijze van de spelcommissie bij het voorgaande feest (vijf jaar geleden! voor rekening moeten komen van voornoemde jounalist. Het neerzetten van het huidige spel kost teveel con centratie en energie om over gedane zaken te blijven bakkeleien. W. (Pip) Barnard Oosterend Degenen die niet in het bezit zijn van een formulier waarmee voor een aantal voorstellingen in de Heideree schouw burg De Kampagne kan worden gere serveerd, kunnen dit alsnog verkrijgen bij d'Ouwe ULO. Men kan de formulie ren zowel zelf afhalen als toegestuurd krijgen, na een telefoontje via nummer 02220-5582. De formulieren dienen vóór 1 augustus ingevuld te zijn gere tourneerd. B en W hebben besloten in Den Burg geen parkeerplaatsen meer te verhuren aan bedrijven en particulieren, tenzij er sprake is van zeer bijzondere omstan digheden. De reden is dat de parkeer voorzieningen in het centrum schaars zijn en in verband met de bereikbaar heid zoveel mogelijk door iedereen ge bruikt moeten kunnen worden. Ook de getoonde geiten waren van meer dan gemiddelde kwaliteit. Marianne H. mist haar rechterhand al vanaf haar geboorte en wilde een eigen werkplaats beginnen. Dankzij bemiddeling door en een aanvullende bijdrage van AVO-Nederland lukte dat en werd haar bedrijf een succes. Als wettelijke regelingen niet toereikend blijken, kunnen vele gehandicapten op AVO- Nederland rekenen. Steun ons werk. Word lid. Stuur mij nadere informatie Naam: Adres Postcode/plaats Deze bon in gesloten envelop zenden naar AVO-Nederland, postbus 850? 3800 AW Amersfoort vereniging voor arbeid en welzijn voor mensen met een handicap Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Telefoon (033) 63 52 14. Giro 625000 Onbetwist de beste koeien: Pietje 157 van F. J. Bakker (reserve kampioen) en Marie 40 van Maatschap C. J. Witte en Zn (kampioen en beste uier). De derde wedstrijd voor het Texels ringsteekkampioenschap wordt tij dens de komende Hoornder don derdag verreden. Er zal een dorpsprijs beschikbaar worden gesteld voor het schoonste geheel. De aanvang is 19.00 uur. De deelnemers aan de ringstee kwedstrijden moeten zich opstellen in de berm van de Kleiweg. Het parcours loopt via de Kleiweg, Westerweg, Kerkstraat weer naar de Kleiweg. Er wordt gestoken op de Diek, waar ook de start is. Omwonenden en be langstellenden wordt verzocht het par cours vanaf 18.00 uur autovrij te hou den. De vorige week verreden ringsteek wedstrijd te Oosterend had een span nend verloop. Na de tweede omloop eindigden D. Witte met zijn dochter Sandra en J. de Graag met dochter Ans Blom-de Graaf met zeventien pun ten. De combinatie G. du Porto en mevr. Witte-de Kind en Johnny van Vanuit de zeil- en surfschool bij paal 12 werd in de nacht van vrijdag op za terdag sportkleding ter waarde van /500— gestolen. De kleding betrof een broek, sweater, shirts en een ny lon jack met opschrift. Verder werd niets vermist. der Zwaag/Jeanine Pieteree stonden op zestien punten. Na overrijden ging de eerste prijs naar J. de Graaf en Ans Blom-de Graaf, gevolg door vader en dochter Witte. Du Porto en Van der Zwaag eindigden weer gelijk, waarna het reglement uitkomst moest bieden. Als na de extra ronde namelijk nog geen beslissing is gevallen, dan is het aantal gestoken ringen in de eerste omloop bepalend. Hierdoor ging de derde prijs uiteindelijk naar G. du Por to en mevr. Witte-de Kind. Met ingang van vandaag (dinsdag) zijn de lestijden van zwembad Molenkoog te Den Burg als volgt: Dinsdag en donderdag: 9.00-9.20 uur (A); 9.20-9.40 uur (A); 9.40-10.00 uur (B). Woensdag en vrijdag: 9.00-9.20 uur (A); 9.20-9.40 uur (B); 9.40-10.00 uur (B). Opgave van nieuwe leskinderen kan tussen 12.00 en 18.00 uur bij de kassa van zwembad Molenkoog of telefo nisch 02220-3373. De openingstijden zijn tot 5 september: maandag 10.00-19.30 uur; dinsdag 8.30-9.00 uur en 10.00-19.30 uur; woensdag 8.30-9.00 uur en 10.00-18.30 uur; don derdag 8.30-9.00 uur en 10.00-19.30 uur; vrijdag 8.30-9.00 uur en 10.00-19.30 uur. In het weekend blijft het bad open van 12.00 tot 16.00 uur. Alleen bij heel mooi weer en grote drukte zal het bad van 12.00 tot 17.00 uur open blijven. iet sp were i beh club lal kr 1126 zo vl pioen lerdai i Blon in de en w Hinten ez wa aide n en en itrijd ir et L-sp arde p 9e op Biance ies tu< ifeur e eerhuc edeelts en enl rond legere erk in een len Beur \a verz irm ligi Op dat Texe erd, w Beden ipelde 'kele fii mdbou orn ee hemic nood ivete ar h< kt, o its n het arsto itaal jeelc aan doo ars I zijr leler: afhel ijken Danny Westerlaken slaagde te Nie jami gein voor het examen Vakbekwaar ,niek heid voor het Centrale verwa rmingsbedrijf. Linda Betsema uit Oudeschild en nemiek Boon uit De Cocksdorp sla den te Alkmaar voor het diploma bloembindster-verkoopster. Beiden werkzaam bij bloemenhal Vespertii Den Burg. Aaf Tjalsma uit Den Burg slaagde Alkmaar voor het examen Modern Bedrijfsadministratie. Nancy Westerlaken slaagde te Alk voor het Middenstanddiploma. Een Duitse jongeman liep afgelopi week een lichte hersenschudding nadat hij op een camping aan de Grensweg een vuistslag had toege diend gekregen. De jongen had een stel vrienden, wat staan lache een woordenwisseling tussen andi Eén van de bekvechters, een nog bekende Hollander, tolereerde dat en sloeg de jongen in het gezicht

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 6