isseltoernooi uitgegroeid tot oots tennisevenement k ces voor Kleppertjes ulianadorp ize tractorrijder Gastheerschap? SV. Texel trainingen Tekeningen voor AOT-chauffeurs Goede tijden in Hoornder crossloop Veel zwemmers haalden diploma in Molenkoog Mini-triathlon in zwembad Molenkoog Vaste data Sponsorloop: /2194r voor de zeehonden Ill iSDAG 26 JULI 1988 sa TEXELSE COURANT PAGINA 7 jroep uit Heerenveen heeft net de wedstrijdleiding bedankt die bestond uit Henk H/n, Kuip, Wil van Daalen en Bob Coutinho. perfecte organisatie, een zeer orgde opvang en begeleiding in randgebeuren en goed tennis ben van het derde tennistoer- van tennisvereniging Deuce doorslaand succes gemaakt, jrganisatie, die ditmaal 180 in- ijvingen had te verwerken, zich perfect van haar taak weten. Vele ochtenden moest gr hoogspanning worden ge- kt, omdat de regen die 's hts met bakken uit de hemel het hele programma danig leek irstoren. Ondanks dat konden >taal 240 wedstrijden worden jeeld op de vier kunstgrasba- aan de Emmalaan. Het niveau door een aantal zeer goede C- ers aardig omhooggetild. Op zijn misschien in totaal twee telers te vinden en voor de ten- efhebber is het dan heerlijk om ijken naar een vijftigtal C-heren mes die met een zeer goede niek en dito tactiek het ten- pel beoefenen. na ien 'rt"|ei |de 'erfj Niei da /aai Alk de Texelaars was er in de D2 ca rle het één en ander te winnen. Witte en Margriet Reij schreven de sdubbel op hun naam, Hannie en Rob Buitenweg deden dit bij lixed dubbel. Fetze de Haan wist zijn broer Gerrit wel de finale te maar hun tegenstanders bleken een maatje te groot. Gerrit de had vlak daarvoor in een mara- partij verloren in de D1 van de rige Roland van Slooten. Vader van Slooten, getipt als favoriet Cl klasse, was in de eerste ronde ior de mand gevallen in dit tennis- ild en moest erkennen dat de C1 tussen Martijn (Boris) van Leeu- en Ram uit Heiloo een zeer goe- artij tennis opleverde waar menige laar een puntje aan kon zuigen, van Maanen, tennisleraar uit De idorp, verloor in de finale C2 en- an de 16-jarige Ivo Mikkelsen uit armeer. Het familiegebeuren was pleet bij de Mikkelsen toen vader pon ook nog de herendubbel C2 wonnen. Opvallend was het sportieve en gemoedelijke sfeertje dat rond de banen hing. Dit lag mede aan het feit dat er veel groepen naar Texel waren gekomen. Tennisclubs uit Heiloo, Hen gelo, Den Haag en Heerenveen zorg den op het tentenkamp op het Boys- veld en op de banen voor een zeer goede sfeer. Smaakmakers De organisatie van het randgebeuren, eten, drinken en feestavonden, droe gen daarnaast zeker bij tot een uiter mate geslaagd toernooi. Een probleem doet zich echter nu al voor. Veel spe lers willen volgend jaar graag terugko men, maar zijn dan al bevorderd naar de B-categorie. Leo Dijkstra en Bram Meij, twee tennissende smaakmakers van het toernooi, leek het een goede zaak volgend jaar een C-toernooi met B-invitatie te organiseren. Voor Texel een hele happening en voor overkan- ters een mogelijkheid om lekker een weekje op Texel te kunnen vertoeven. Daarnaast denkt de organisatie er over om een 35+-toernooi te organiseren. Eén ding is zeker, met zo'n organisatie en wedstrijdleiding moet dat zeker kunnen. De feestavond op zaterdag was illustratief voor het hele toernooi. Honderdzestig mensen op elkaar in een (te) kleine broeierige tent ver maakten zich kostelijk bij de bingo on der leiding van het EO-duo Hannie en Joop. De Amerikaanse verloting deed de temperatuur nog eens vele graden stijgen. Menigeen zette zijn guldentjes in op de vele mooie prijzen. Teus van Leeuwen won de reis naar Parijs, Eka Hidskes het Fila-trainingpak, Ronald van de Wetering een superrollade van een meter en de winkelwagen vol lek kers ging naar de groep uit Heiloo. Mariëlle Oude Nijhuis, ook uit Heiloo, wist de volledige tennisoutfit van de Hema in de wacht te slepen. De deur- prijs, de bingo en de Amerikaanse ver loting zorgden voor vele uitbundige ta ferelen. Dat er zondag ondanks alles ook nog een zeer groot aantal schitte rende partijen werd gespeeld, maakte het voor iedereen tot een genoeglijk, sportief en gestroomlijnd toernooi. iet springconcours in Julian- werden zaterdag goede resul- behaald door de leden van club ,,De Kleppertjes". Het kreeg van de jury voor een if 126 punten, een goede gene- zo vlak voor de Procinciale pioenschappen van aanstaande derdag. Blom met haar pony Patrick in de B-dressuur een keurige en won een tweede prijs met lunten. Ook Jacobien de Wit met ez was weer goed op dreef en aide met 131 punten twee winst en en mag het op de volgende itrijd in de L2-dressuur proberen, et L-springen gingen de eerste en Erde prijs mee naar Texel. Na een ge op tijd won Ellis van Egmond Bianca de eerste prijs, terwijl de les tussen een Texelse tractor- Ifeur en leerlingen van een school eerhugowaard leidden woensdag sdeeltelijke vernieling van de het en enkele scholieren. De jongeren i rond half twee 's middags aan liegeren in de brede berm van het ark in Oudeschild. Daarbij was Een leraar aanwezig. De tractor- feur wilde ter plekke hooischud- in verzocht de scholieren hun in liggende fietsen te verplaat- Op dat verzoek werd naar de zin Ie Texelaar niet snel genoeg ge- erd, waarna hij met zijn werk lieden begon. De aan de tractor ipelde hooischudder raakte daar- 'kele fietsen. De bestuurder van mdbouwvoertuig weigerde vervol- om een schaderegeling te treffen, bemiddelend optreden van de noodzakelijk was. Met de schrik nog in de benen zitten we weer in Twello, na de niet zo aar dig afgelopen vakantie op Texel. Wij zijn namelijk de mensen die hun vouw caravan op camping Kogerstrand in vlammen zagen opgaan, waarbij alle bezittingen verloren gingen. Afgezien van de brandwonden zijn we er geluk kig zelf goed afgekomen, al zijn we door het oog van de naald gegaan. Ik kan u verzekeren dat het afschuwelijk is om zo midden in de nacht te wor den opgeschrikt. Daar stonden we dan met niets anders meer dan de nacht kleding die we aanhadden. Wat ons erg is tegengevallen is de houding van de kampleiding. Die vond het blijkbaar niet nodig om ons onder dak te bren gen. Gelukkig konden we intrekken bij een 70-jarig Duits echtpaar, voor ons volkomen onbekende mensen, dat een vaste standplaats heeft op de cam ping. Ook de politie heeft ons keurig behandeld en begeleidde ons onder meer naar de dokter in De Cocksdorp. We hebben onze zoon gebeld die ons later op de dag is komen ophalen en tegelijk wat kleding meenam. De be heerder heeft weinig meer gedaan dan ons laten weten dat het opruimen van de verbrande rommel door ons betaald zou moeten worden. We hebben niet het gevoel gehad dat hij zich ons lot erg aantrok. Ook nadien hebben we niets meer van de RST vernomen. Het zal allemaal wel volgens de regels zijn gebeurd, maar leuk was het niet. A. H. Hazelaar, Twello. Op 4 september begint het nieuwe voetbalseizoen voor alle seniorenelftal len en als voorbereiding daarop zullen vandaag (dinsdag 26 juli) de training- nen worden hervat. Er wordt getraind op dinsdag en donderdag om 19.00 uur en er is keeperstraining (senioren) op dinsdag om 18.00 uur. De kinderen ven de StrIJbosschool nemen met een tekenlngenhulde afscheid ven de AOT- chauffeurs. i Leerlingen van de Strijbosschool uit Eierland namen vrijdag met een tekeningenhulde afscheid van de AOT-chauffeurs die hen 12V4 jaar van huis naar school hebben gere den. Sinds februari 1976 heeft de AOT daarvoor 245.000 kilometer af gelegd tijdens 4700 ritten. Komend schoolseizoen gaat Robert Aris van Boven het rijden met de schoolbus voor zijn rekening nemen. Dit als gevolg van een bezuini gingsmaatregel van de gemeente. In eerste instantie was het busvervoer van de schoolkinderen helemaal ge schrapt, maar dat stuitte op veel pro test. Als compromis is toen gekozen voor het vervoer door Van Boven, die zijn diensten goedkoper kon aanbieden dan de AOT. De AOT blijft het vervoer van en naar het zwembad en de gym zaal doen. ,,Het is vreemd, want nu stappen de kinderen op woensdag na het schoolzwemmen uit onze bus over in die van Robert Aris van Boven om naar huis gebracht te worden", aldus één van de AOT-chauffeurs. derde prijs gewonnen werd door Bea Timmer met Marina. Uitslagen B-dressuur: (resp. punten en winst punten) 2. Tessa Blom met Patrick, 127, 1; 4 Suzan Bruming met Mellodie 2, 125, 1; 4. Thirza Weel met Lucretia, 1211. L2-dressuur: 4. Ja cobien de Wit met Tavarez, 131, 2, nu L2 L2-dressuur. 6. John van der Zwaag met Wen dy, 1211; Sanna Pelgrim met Devil, 121, 1. Ml-dressuur: Lieneke Roeper met Arabei, 121, 1 M2-dressuur: 3. Evelyn Eelman met Lindy, 120, 11. B-springen D pony's: (resp. fouten, punten en winstpunten) 6. Jacobien de Wit met Tavarez, 0. 63, 2; 10 Carolien van der Geest met Misty, 0, 58, 2. L-springen (na barrage) 1 Ellis van Egmond met Bianca, 0, voldoende, 2; 3. Bea Timmer met Marina, 0, voldoende 2. Bij de vrijdag in Den Hoorn gelo pen crossloop verschenen 71 deel nemers aan de start. Het weer was deze keer redelijk, zodat de lopers goede prestaties konden neerzetten. Minne Goënga verbeterde zijn eigen seizoenrecord op de 8 km. met bijna een minuut tot 28.38 minuten en ook bij de veteranen op de 8 km. werd de beste seizoentijd verbeterd door Claus Bohn uit Meppen (BDR) met 31.13 min. Vrijdag is de vierde loop. De start is om 19.30 uur precies op het ZDH- terrein aan de Witteweg in Den Hoorn (inschrijven vanaf 19.00 uur). Texelse deelnemers die aan minimaal vier van de zeven Hoornder crosslopen mee doen worden in het eindklassement opgenomen. Uitslag: 8 km. vrije inschrijving: 1. Minne Goënga, 28.38, 2. Jan Zijm, 29.21, 3. Arjan Prent, 30 48. 8 km. veteranen: 1. Claus Bohn, 31.13, 2 Piet Bakelaar, 32 22, 3 C. Vinke, 34.16. 4 km. vrouwen vanaf 15 jaar: 1. Angela Neirch, 18.00, 2. Nel Bruining, 19.12, 3. Tilly Eel man, 19.15. 4 km. mannen vanaf 15 jaar: 1. André Brouwer, 15 26, 2 Douwe Dijker, 16.04, 3. Johan Lis, 16.05. 4 km. jeugd tot en met 14 jaar: 1. Roald van der Slikke, 16.21, 2. Juup Mammertz, 17.25, 3. Denhard van der Slikke, 18 56. Die twee vingers moeten boven water blijven. Voor de tweede maal werd vrijdag in zwembad Molenkoog te Den Burg afgezwommen voor diploma A of B. In totaal deden 111 kandi daten mee: 44 voor diploma A en 67 voor diploma B. Daaronder za ten 50 jongens, 53 meisjes, 2 heren en 6 dames. Allen slaagden, zodat het totaal aantal geslaagden van zwembad Molenkoog nu op 7263 is gekomen. De examinatoren H. Keyser en A. Ver- seput waren ingenomen met het ni veau van de zwemmers, met name over het onderdeel rugzwemmen. De eerstvolgende keer dat er wordt afge zwommen is op vrijdag 2 september. De geslaagden zijn: Coen Flier, Richard Maas, Bart Oostra, Sebastiën Boon, Andre Heijmans, Marjolein Schoo, Alain Steenhuizen, Rinske Franchimon, Mark Maas, Ju dith Waterman, Alex Witte, Dennis Bakker, Femks Mulder, Arjan Ooster hof, Rutger Panneman, Bianca Slik, Heidi Veenbaas, Janneke Beers, Mari an Bellamine, Ruben Boogaard, San- der Boom, Stefan Halsema, Octo Hal- sema, Rosalie Bakker, Norbert Bakker, Wouter Haan, Jacob Keijzer, Francien Panneman, Mariska Betsema, Rhoda Hillen, Jesse Hoven, Eveline van de Kamer, Eddy van der Ploeg, Hedwich Terpstra, Bob Wolkers, Hans Zijm, Frank Boeyen, Gerie Vlas, Leffrey Krop, Peter Huysrhan, Peter Broek man, Simon Koorn, Mark Boersen, Michel Takes, Robbert Boersen, Egbert Drijver, Janine Barendregt, Monique Bruijn, Wilma Timmer, Stephano Sie- beling, Marjan Smit, Anna A. Hordijk, Petrus P. van der Laan, Bernadine Kui ter, Vera Kruithof, Willemina Vlaming, lete Rienks, Auke Vermeulen, Martin de Ridder, Leon Laan, Nicky Verveer, Martijn Bos, Femke Kamphuis, Cian Bongers, Marlies Koorn, Jeroen van Beek, Frouwke Arendsen, Tjitske Stee nis, Carlijn Habraken, Margje Weijdt, José Kemper, Rowena Mosk, Mike de Bruijn, Ruth den Brok, Cees-Jan Laan, Arianne van Noort, Maurice Momberg, Jannie Blonk, Wilco Drijver, Marga Boon, Liesbeth van Es, Nienke Ruis, llonka Gmelich, Jan N. Dankers, Ro bert Buysman, Steve van der Snep- foto Dirk Kuiter) scheut, Mirjam Kuip, Jannika N. Tromp, Kim Kooger, Aart Verweij, Ed- zand Verweij, Miranda Wessels, Esther Buis, Immetje Duin, Anika Tijssen, Sanne Schoo, Justin Segerink, Mark Ransdorp, Paula van Munster, Maartje van Hattem, Jessica Eelman, Joukje Salakay, Jantien van Aken, Willy van Heerwaarden, Gerard Huisman, Hen drik C. J. Maas, Jokabel van Heerin- gen, Jorien den Broek-Veldwisch, Jan nie Westerlaken-Kingma, Ada Kooger- Lexmond, Netty den Brok. Vrijdag 5 augustus wordt in zwem bad Molenkoog in Den Burg een recreatieve mini-triathlon gehou den. Aansluitend zal in het zwem badcomplex een zwemdisco met barbecue zijn. De start van de tri athlon zal om 18.00 uur plaatsvin den, terwijl de zwemdisco met barbecue al om 20.00 uur begint. Hoewel het wedstrijdelement bij de mini-triathlon zeker van belang zal zijn, heeft het evenement een duidelijk re creatief karakter. Tijdens het afleggen van het parcours zullen de deelnemers met verschillende hindernissen te ma ken krijgen. Het totale parcours zal de ze dag bestaan uit 300 meter zwem men, 10 km fietsen en 2 km lopen. Het zwemmen en het lopen zullen plaatsvinden bij het zwembad zelf, ter wijl het fietsen zich buiten het zwem bad afspeelt. De recreatieve mini- triathlon zal in twee leeftijdsklassen worden gesplitst: deelnemers van 13 tot 18 jaar en deelnemers boven de 18 jaar. Ook is er een heren- en een da mesklassement opgesteld. Inschrijven kan tot donderdag 4 augustus, 12.00 uur bij zwembad Molenkoog, Slinger weg 40, Den Burg, telefoon 02220-3373. De inschrijfkosten bedra gen 73,50, inclusief versnapering. De deelnemers aan de triathlon moeten zelf voor een fiets zorgen (geen sport- of racefiets: maximaal 3 versnellingen). Ook moet er rekening mee worden ge houden dat de schoenen bij het loop onderdeel nat worden. Aan de triath lon kunnen maximaal vijftig deelne mers meedoen. De prijsuitreiking zal omstreeks 20.30 uur in het zwembad plaatsvinden. Toeschouwers zijn van harte welkom. Voor meer informatie kan men terecht bij het zwembad. De Lichtboei verzorgt van maandag tot en met vrijdag muziekprogramma's voor de bejaarden in de verzorgingste huizen en bejaardencomplexen in Den Burg. Voor deze bewoners kunnen plaatjes worden aangevraagd tussen 18.30 en 19.30 uur, telefoon 02220-3430. Psycholoog J. van der Berg is telefo nisch bereikbaar op maandag van 900-11.00 uur en van 19.00-19.30 uur via telefoonnummer 050-125313. In het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19, Den Burg is hij bereikbaar onder nummer 02220 - 4887 op dinsdag van 14.00 tot 17.00 en woensdag van 10.00 tot 17.00 uur. Donderdag is hij van 10.00 tot 12.00 uur op één van beide nummers bereikbaar. Spreekuren college van B en W: bur gemeester Schipper maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wet houder Schilling vrijdag van 14.30 tot 15.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt op het adres Schilderend 39 in Den Burg spreekuur: maandagochtend 8.30-9.30; dinsdagavond 18.30-19.30 uur; woensdagochtend 8.30-9.30 en vrijdagmiddag 15.30-16.30 uur. Spree kuur Dienst Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg (bereikbaar op hetzelfde adres (telefoon (02220) 4185 b.g.g. (02230) 15805) elke donderdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere don derdag voorafgaand aan de week waarin de raadsvergadering wordt ge houden hebben de raadsfracties van CDA, PvdA en WD spreekuur in het raadhuis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmerkingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergade ring aan de orde zullen komen. Texels Belang en de PSP houden dit frac tiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. De WAO-groep komt elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum De Buureton (oude St. Jan) aan de Molenstraat in Den Burg. Spreekuur voor uitkeringstrekkers iede re tweede en vierde woensdag van de maand van 10.15 tot 11.15 uur. Trombosedienst. Iedere maandag- en donderdagochtend bestaat van 9.00 tot 10.30 uur in het Groene Kruisge bouw in Den Burg (ingang tandartsenpraktijk) gelegenheid om bloed te laten prikken. Telefoon 02220-4887 (b.g.g. Geminiziekenhuis Den Helder 02230-11414). Wie niet op dit tijdstip kan komen, moet contact opnemen met het laboratorium van het Geminiziekenhuis in Den Helder, telefoon 02230-11414, toestel 232 of 299. Men dient trombosedienstgege- vens en verzekeringspapieren (zieken- fondskaart) bij zich te hebben. Iedere tweede maandag van de maand komt er in het Groene Kruis-gebouw, Witte Kruislaan 19, Den Burg, een praatgroep voor borstkankerpatiënten bijeen Aanvang van de bijeenkomsten 14.00 uur. Belangstellenden kunnen in lichtingen inwinnen op werkdagen tus sen 16.30 en 17.30 uur: 02220-3241. Milieuklachten (over b.v. stank of la waai, bodemverontreiniging, e.d.) kun nen op werkdagen worden ingediend bij de afd. Milieubeheer van de Ge meente Texel, tel. (02220) 3041. Dag en nacht kan men ook terecht bij de provinciale klachtentelefoon (023) 310200. De privacy van de indieners wordt gegarandeerd en elke klager krijgt antwoord. De afdeling wijkverpleging van het Groene Kruis Texel kent sinds 1985 een vrijwilligersgroep, waarvan de leden voor alle mensen die daar behoefte aan hebben klaar staan voor een praatje, boodschappen doen, een wan deling maken, etc. Aanvragen daar voor kunnen worden ingediend bij de leden van de groep of bij het Groene Kruis tussen half vijf en half zes 's middags op werkdagen, telefoon 02220-3241. „Ecomare" het centrum voor wadden en Noordzee is geopend van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs 74— voor volwassenen en 72,50 voor kinderen. De speel-o-theek is elke woensdagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wïlhelminalaan. Iedere eerste dinsdag van de maand kunnen leden van de diabetesvereni ging spuiten en testmateriaal kopen bij de zusters J. B. Mannessen en J. Hol, Schoorwal 45, Den Burg (tel. 07270-3242) tussen 16.00 en 19 00 uur. Bewijs van lidmaatschap meebrengen. In dringende gevallen kan telefonisch een afspraak gemaakt worden. De dam- en schaakclub En Passant komt elke maandagavond, aanvang 20.00 uur bijeen in hotel De Lindeboom. Het Recreatieteam dat voor de va kantiecentra ,,Dennenoord",„De Koornaar" en ,,De Bol" sport- en spelactiviteiten organiseert, vereni- gede de afgelopen week het nutti ge met het aangename. De baten van de activiteiten werden bestemd voor de zeehondenopvang van „Ecomare". Het resultaat, een bedrag van 72194,— werd vrijdag middag, officieel aan de robben- hoeders van het opvangcentrum overhandigd. De sport- en spelactiviteiten van de af gelopen week (waaronder een bosspel, fiesttocht, tekeningen maken e.d. stonden allemaal in het teken van de zeehond. Het overgrote deel van het genoemde bedrag kwam bijeen door een sponsorloop, waarbij de deelne mers van familieleden, vrienden en kennissen geld kregen voor elke gelo pen kilometer. Ronald Groot (die sa men met Anek Baltusser en Aschwin Lankwarden het recreatieteam vormt) maakte vrijdagmiddag bij de overhan diging van het bedrag in vakantiecen trum Dennenoord melding van enkele bijzondere feiten. De meest succesvol le deelnemer aan de sponsorloop was Vincent Hoekstra uit Kampen die tien kilometer liep en daarbij 71305,— inza melde. De grootste afstand (10,5 km) werd gelopen door een der recreateilei- ders: Lankwarden. De oudste deelne mer was Arie Schobben en de jongste Linda Utewaal. In het kader van de spelletjes hadden de kinderen tekenin gen van zeehonden gemaakt die aan de Ecomaremedewerker Henk Brugge werden overhandigd, evenals werkstukken waarin wol was verwerkt en die ook zeehonden als onderwerp hadden. Een drietal meisjes had de ac tie ondersteund door op het strand ge vonden schelpen te verkopen, wat 75,30 had opgeleverd...Henk 8rugge zei blij te zijn met de actie en het fi nanciële resultaat. Het bedrag is zeer de moeite waard, want het is genoeg om de zeehonden (waarvoor per dag 90 kg. vis nodig isl een paar maanden te laten eten. Hij hoopte dat ook an deren op het idee zouden komen een dergelijke actie te voeren. De plechtig heid op Dennenoord werd afgesloten door kinderen, die onder leiding van mevrouw Van Wijkie-van de Berg een speciaal zeehondenlied zongen. Ronald Groot van het recreatieteam overhandigt de opbrengst aan de zeehondenhoeders van Ecomare. I

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 7