Blijvend contact tussen Texel en Rotterdam? UR t FAMILIEBERICHTE1 Orgelconcert in DG kerk Den Burg Veiling ten bate van kerkrestauratie Spijkers voor de koekie-monsters Inschrijving nachthike Texel 1 - SV De Koog Oefenwedstrijd ZDH Texelaars naar kampioenschap vierspannen in Apeldoorn Ringsteken in De Cocksdorp Vernieling Geen rijbewijs Wr PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 16 AUGUSTUS) NSD Het bezoek dat een afvaardiging van het gemeentebestuur van Rotterdam donderdag aan Texel bracht, kan uitgroeien tot blij vend contact. Het staat al vast dat het gemeentebestuur vol gend jaar een tegenbezoek zal brengen aan de Maasstad, waar dan onder meer de Rotterdamse „Slufter" zal worden bekeken. Zoals bekend was de aanleg van een opslagbekken voor verontreinigd ha- venslib voor het gemeentebestuur van Texel aanleiding om het Rotter damse college uit te nodigen. Want dat opslagbekken werd „Slufter" ge noemd, net als het beroemde na tuurgebied op Texel dat uiteraard voor heel wat anders dient dan de opslag van vuil. Tot blijdschap van burgemeester Schipper en de andere Texelse collegeleden gingen de Rot terdamse collega's graag op de uit nodiging in. Het werd een geslaagde dag, die begon toen het gezelschap om half tien met een tweemotorig vliegtuig van het type Navajo van de maatschappij .Tulip Air" op Texel Airport neerstreek. De Rotterdamse afvaardiging bestond uit burge meester dr. A. Peper met zijn doch ter Menke, drs. J. Laan (wethouder voor onder meer ruimtelijke orde ning), J. Henderson (wethouder voor sociale zaken en volksgezondheid), mevrouw drs. C. Jonker-van Spron- sen (beleidadviseur van burge meester Peper), twee ambtenaren en J. Goeijenbier, hoofd bureau voor lichting en woordvoerder van B en W van Rotterdam Het Texelse gezel schap dat hen ontving bestond uit burgemeester A. Schipper, wethou der P.A. Zegers, wethouder N.C. Ba- rendregt en secretaris P.A. Zoon. Donderdag-avond wordt om 20.15 uur een orgelconcert gegeven in de Doopsgezinde Kerk, Kogerstraat 18, Den Burg, door de organist van de kerk Piet Kraijma. Het concert is gra tis toegankelijk. Het programa luidt: 1. Josef Gruber, Praeludium in F; 2 Johann Pachelbel, Orgelchoral: „Der Tag. der ist so Freudenreich". 3. Johann Sebastian Bach, a. Siciliano, b. „Heut triumphiret Gottes Sohn"; 4 Simon Landsman, Intermezzo, 5. Hennie Slettenhaar, Fantasie over „Op U, mijn Hei land, blijf ik hopen"; 6. Chr. TH. Wemlich, Chant Religieux; 7 Josef Rhemberger, Canti lena; 8. Louis Vierne, Meditation, 9. Samuel Sebastian Wesley, Choral Song Wethouder Schilling was verhinderd. Het bezoek werd ook meegemaakt door het raadslid Gerard van der Kooi van de PvdA, wat een uitvloei sel was van het feit dat hij momen teel als vertegenwoordiger van de gemeenteraad de wekelijkse B en W vergaderingen bijwoont. (Bij toer beurt gebeurt dat om de maand tel kens door een ander raadslid). Onbekend gebied Burgemeester Bram Peper was één keer eerder op Texel geweest: in 1950 met een schoolreisje. Tijdens het bezoek, voortdurend pratend met zijn Texelse collega's kwam, hij al gauw onder de indruk van de moge lijkheden van het eiland, dat voor de meeste Rotterdammers onbekend gebied is. Mensen uit Maasstad zijn voor hun vakantie en weekenden veel meer georiënteerd op de Zuid- Op het plein bij Supermarkt Goënga in Den Hoorn wordt donderdagavond weer een veiling gehouden ten bate van de restauratie van het Hoornder kerkje. Ook de wekelijkse rommelt- jesmarkt komt ten goede aan dit doel. Al vanaf 's middags drie uur kunnen de te veilen goederen worden be zichtigd. Er is heel wat interessante koopwaar verzameld. Opvallende stukken zijn bijvoorbeeld een fraaie losse schouw met open haard die kan worden aangesloten op de cv, een kinderwagen en diverse antiqui teiten. Verder sieraden zoals een gouden damesring, een zilveren rijks daalder uit 1930 en dergelijke. De or ganisatoren streven ernaar dat de collectie te veilen artikelen nog wordt uitgebreid. Wie iets wil af staan voor veiling of rommelt- jesmarkt kan contact opnemen met de heer A.C. van der Gaag, telefoon 02226 - 383 zodat het kan worden afgehaald. hollandse en Zeeuwse eilanden, die voor hen naast de deur liggen. Texel geldt voor hen als ver en moeilijk be reikbaar. De moeite om er toch heen te gaan nemen ze niet zo makkelijk, tenzij ze zouden weten wat het ei land heeft te bieden. Het bezoek van het Rotterdamse gemeentebestuur en de verdere contacten zouden er toe kunnen bijdragen dat Rotterdam mers meer Texelminded worden vooral als de VVV daar met zijn ac ties op inhaakt. Excursie Met een busje van Robert Aris van Boven lieten Rotterdammers en Texe laars zich via de Oorsprongweg naar De Slufter brengen waar districts hoofd van Staatsbosbeheer R. Klaas- sen en vogelwachter Erik van der Spek hun opwachting maakten. Laatstgenoemde zorgde er voor dat de Rotterdammers op uitstekende wijze werden geïnformeerd over de ontstaansgeschiedenis, de biologi sche bijzonderheden en het beheer van De Slufter. Dat gebeurde al wandelend, waarbij het in deze tijd van het jaar gewoonlijk voor publiek gesloten noordelijk deel van de Sluf tervlakte werd overgestoken tot men uitkwam bij de strandweg van paal 28. Vervolgens bracht het gezel schap een bezoek aan „Ecomare" waarmee een uur was gemoeid. Geschenken In restaurant Het Vierspan in Den Burg werd een uitstekende maaltijd van Texelse produkten gebruikt. Bij deze gelegenheid werd door beide gemeentebesturen tevredenheid en voldoening uitgesproken over het be zoek en werden geschenken uitge wisseld. Burgemeester Peper kreeg uit handen van zijn Texelse collega een fraaie foto van De Slufter, ge maakt door Pieter de Vries en alle leden van de Rotterdamse delegatie ontvingen een exemplaar van het Het krioelde donderdagmiddag van de grappige griezeltjes op de speel weide achter de gymzaal aan de Beatrixlaan. Blauwe, groene, paarse en oranje gezichtjes bespiedden va nuit veelvormige hutten de mensen die het terrein opstroomden. Alle gekke, grappige en griezelige crea ties uit het populaire kinderprogram ma .Sesamstraat" liepen ,,echt" rond in Bouwdorp, het vakantiepara dijs voor de jongste Texelse jeugd, waar de bezoekers Ide ouders van de griezeltjes) met spijkers moesten betalen om aan de diverse attracties te mogen deelnemen. Twee weken lang werden meer dan 200 kinderen Ibasisschool-leeftijd creatief beziggehouden volgens de al jarenlang succesvolle Bouwdorp- formule. Zelf hutten bouwen dus Imet deskundige hulp van een uit tien vrijwilligers en een professional bestaande leiding), leuke spelletjes doen Imenigmaal geënt op het the ma „Sesamstraat"), knutselen en knoeien in de tent fbijgestaan door drie creatieve begeleidsters) en hon gerig aanvallen op eten en drinken, bereid door het keukentrio. Met op woensdag het hoogtepunt: een nachtje logeren in het eigen dorp. Een dorp, dat tweemaal verrees trou wens. Aan het eind van de eerste vakantieweek werden de bouwsels van de eerste honderd kinderen af gebroken. De zelf meegebrachte spij kers werden weer rechtgeslagen en voor hergebruik mee terug naar huis genomen. In het begin van de twee de week was er een nieuwe groep van honderd present, die een totaal ander Sesamdorp liet ontstaan. Bij een aantal groepjes werden de bouwsels aaneen gesmeed, zodat grootschalige bedrijven als restau rant „Chez Grover" konden ont staan. Tijdens het „open huis" hadden al deze bedrijfjesattrac ties georganiseerd, zoals rad van avontuur, toneelstukjes, uitkijk (in de hoogste hut), waterballonnen gooien en spijkers in een potje onder water mikken. Dat laatste gebeurde bij de uiterst originele „koekie-monsters", die daarom een plaatsje in deze krant verdienen. Dinsdag 16 augustus In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Fatal Attraction". Donderdag 18 augustus Tussen 13.30 en 14.00 uur zendt Avro's Radio Journaal een reportage uit over de economie van Texel met vraaggesprekken met diverse Texe laars (radio 1). In De Cocksdorp is een ringsteek wedstrijd die meetelt voor het kam pioenschap van Texel; 19.00 uur. In De Doopsgezinde kerk bespeelt de heer P. Krayma het orgel, aanvang 20.15 uur. Voor de overige evenementen wordt verwezen naar de Recreatiekrant. Wie nog mee wil doen aan de nacht hike van woensdag, kan zich tot uiterlijk vanavond 24.00 aanmelden via telefoon 02220 - 2835. Als het maximum aantal van 25 groepen is bereikt wordt de inschrijving geslo ten. In de recreatiekrant van deze week staat meer informatie over de nachtelijke zwerftocht. De start van de nachthike is om 22.15 uur bij de recreatiehut van camping Loodsmansduin. De Rotterdamse gemeentebestuurders middenI luisteren geïnteresseerd naar de toelichting van vogelwachter Erik van der Spek tlinks). herdrukte verkade-album „Texel" van Jac. P. Thijsse. De Texelaars kregen van de Rotterdamers een gemeente lijke stropdas en een exemplaar van het boek „Rotterdam, breed gezien". Tegen drie uur vertrokken de Texelse en Rotterdamse gemeentebestuur ders naar het NIOZ in 't Horntje, waar ze werden rondgeleid door de wetenschappelijk directeur prof. dr. E.K. Duursma. Rond vijf uur stapten de Rotterdammers weer op het vliegtuig. Het eerste elftal van SV De Koog fungeert donderdagavond om zeven uur als tegenstander van Texel 1. De oefenwedstrijd wordt gespeeld op het SVT-terrein aan de Haffelderweg. De seniorentraining van SV De Koog komt hierdoor te vervallen. De Koog 2 speelt zondag een toernooi in Heerhugowaard, bij Crawford. Ver trek met de boot van 9.05 uur. Dinsdagavond (heden) speelt het eerste elftal op het Boysveld om 19.00 uur een oefenwedstrijd tegen Texelse Boys. De komende twee donderdagen, 18 en 25 augustus is de senioren training in verband met de Hoornder donderdagen verplaatst naar de vrijdagavon. Aanvang 19.15 uur. Loopschoenen meenemen. De twee Texelse aangespannen vere nigingen houden een busreis naar het wereldkampioenschap vierspan- rijden bij paleis Het Loo te Apel doorn. De reis is op 3 september. Op die dag wordt de marathon ver reden. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven tot uiterlijk vrijdagavond bij W. Goënga, telefoon 02226 - 252 of I. de Wit-Roeper, telefoon 02226 - 357. In De Cocksdorp is donderdag ringsteken, aanvang 19.00 uur. De rijders moeten verzamelen op hel Keidelplein en de route is Klimpstraat, Kikkertstraat, Ploosterstraat, Langeveldstraat. lei reen wordt verzocht dit parcours naf 18.00 uur autovrij te houden, deelnemers kunnen hun paarden brengen per veewagen. Wie daar bruik van wil maken kan zich opgi ven bij G. Coevert, telefoon 0222I 5118. De uitslag van de vorige ringsteekwedstrijd te Oudeschild itve u stf Uitslag Oudeschild; 1. D. Smit/mevr. N. de Graaf; 2. R. Eel- man/mevr. J. Eelman-Schaafsma; 3. T. de Jong/mevr A. Reiding; 4 G. du Porto/mev xel, M Witte; 5 J. Noom/mevr. J. Noom. Poedelprijs L. Eelman mevr. Van Vis. Prijs beste koetsier J. Noom. Veilig in Jezus armen". Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons is geweest, delen wij u mede, dat vol ver trouwen op haar Heer en Heiland, van ons is heengegaan, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Grietje Lap weduwe van Nan Eelman, op de leeftijd van 81 jaar. P. J. van der Ster-Eelman H. van der Ster J. van Eck-Eelman W. van Eek W. D. Eelman L. W. Eelman-Mukee N. Knol-Eelman S. Knol P. Eelman N. Eelman-van 't Veer D. Eelman Y. Eelman-de Vries klein- en achterkleinkinderen Texel, 15 augustus 1988 Schilderend 86, 1791 BJ Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op donderdag 18 augustus om 13.30 uur in de Hervormde kerk te Den Burg, waarna de be grafenis op het kerkhof aldaar zal plaats vinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in De Schakel. gger it he Twee jongens uit Langedijk werdei zaterdag door de politie aangehou den omdat zij lantaarnpalen uit trapten. Een 29-jarige vrouw uit Den Burg bekeurd wegens het rijden zonder bewijs. Ze werd zondagnacht op Nikadel aangehouden. Zij reed om 7 aui haar medepassagier met rijbewijs cohol had gebruikt. Na een noodlottig ongeval, geven wij u kennis dat is overleden mijn lieve man, onze zorgza me vader, groot- en overgrootvader Jacob Visser echtgenoot van Johanna Visser-Dob op de leeftijd van 82 jaar. J. Visser-Dob L. Visser A. Visser-van Sijp A. Visser R. Groeneveld-Vissèr H. Groeneveld klein- achterkleinkinderen Texel, 10 augustus 1988 Pieter van Cuyckstraat 8 1791 DE Den Burg De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de algemene begraafplaats te Den Burg. Tot mijn diep leedwezen is op 10 augustus ten gevolge van een ongeluk op 82-jarige leeftijd overleden mijn zwager Jacob Visser Hij ruste in vrede. L. Dob Starkenburg 34 Den Burg I Lieve oma We zullen uw liefde en uw gezelligheid missen. Nanco, Martijn, Sjoerd, Nancy Met droefheid geven wij u kennis dat heder geheel onverwacht van ons is heengegaan mijn lieve vriend, onze dierbare broer, zwager oom en oud-oom Bernard Marius Mulder op de leeftijd van 70 jaar. Den Burg: J. M. C. Dros-van Bommel New York (USA): M. G. Mulder Amsterdam: C. Mulder-Graus Voorschoten: I. Mulder-Westrup Neven en nichten 's-Gravenhage, 10 augustus 1988 Correspondentie-adres: J. L. Mulder F. van Eedenplein 31, 2106 EC Heemstede. De crematie heeft inmiddels plaatsgevonden. Na 23 jaar liefderijk verzorgd te zijn in rust huis St. Jan, delen wij u mede dat zacht en kalm van ons is heengegaan onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Immetje Barhorst-Witte (Tante lm) op de leeftijd van 93 jaar. Familie Witte Texel, 11 augustus 1988. Rusthuis St. Jan. De begrafenis heeft zaterdag plaatsgevonden op de R.K. begraafplaats te Den Burg. Correspondentie-adres: Familie Witte, Noordwester 14, 1791 HD Den Burg. Geli gus wae Een op v Doe beg plat Cor, J. fi 179 Ie m adele insd; ove m 1A :hild elegi in 1S oorn ever renti «el, e Ru 792 oor ntvar os 4 snkei e Wt Op l ibied ndere im/hé left, >_222( Wie (lelijk nd. z I222< utanr 18 e besi edge (stele T.k.a on. l Voor t-i its, e i'mat 51!

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2