v „Al m'n vakantievriendinnen zijn er nu tegelijk... A ■a ta Tropical Sea Festival drukker dan ooit Te ÏÏe IK WIL'N SPAARHYPOTHEEK MAAR DAN WEL MET DE RENTE 30 JAAR VAST! DAT KAN. Kleppertjes deden het goed in Schagen Bramen zoeken in natuurgebieden r r Huur „Tesselhuus" Zeer dronken Routiniers wonnen MAB clubmotorcros Baptisten: bijbelstudie voor jong en oud f} SVC-trainingen PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 30 AUGUSTUS 188 )|N Zaterdag deden 26 Kleppertjes mee aan het kringconcours van de kring Noord Holland-Noord in Schagen. On danks het slechte weer, vooral in de ochtenduren, bleef het terrein vrij goed en werden er goede resultaten behaald. Van 1 september tot na de herfstva kantie zijn de „groene routes" (met groene paaltjes gemarkeerde wandel routes die in het broedseizoen niet toegankelijk zijn) in de duinen en de natuurreservaten de Muy en de Bolle- kamer bij Den Hoorn opengesteld ten behoeve van de bramenzoekers. Me dewerkers van staatsbosbeheer heb ben geconstateerd dat de blauwe dauwbramen al goed rijp zijn, maar dat de zwarte bosbramen nog wat zon nodig hebben. Net het grote carnaval in Rio de Janeiro: de achttien personen tellende band Manguera paradeerde twee avonden lang door de Dorpsstraat. Het vijfde Tropical Sea Festival zal de geschiedenis ingaan als zeer succesvol. Tot diep in de nacht vermaakte men zich binnen en buiten, want de weergoden waren de organisatie zeer goed gezind. En meer dan ooit had het festival de sfeer van een grote reünie. Of, zoals een vermoeid uitziende jongen uitdrukte: ,,Een ramp, want alle vakantievriendinnen zijn er nu tegelijk...." een week vergist, want in deze regio duren de vakanties nog een week. Volgend jaar wordt het dus waar schijnlijk een week later", aldus mede-organisator Rein Stam. Hij kon de enorme drukte van dit jaar niet verklaren. „Het is het drukste jaar tot nog toe geweest. Voor de negen deelnemende horecagelegenheden is het zeker een zakelijk succes gewor den. Het mooie weer speelde natuur lijk mee en misschien ook wel de kwaliteit van de bands". Opvallend was ook het grote aantal ouderen, vooral Texelaars, dat even een kijkje kwam nemen en een van de terrasjes aandeed. Decor De voorspelling van het weer (storm en regen) kwam tot opluchting van de organisatie niet uit. De weer berichten waren wel de aanleiding tot het afzeggen van de decorbouwer die de Dorpsstraat had moeten omto veren tot een Spaans dorp met pa tio's en entreepoorten. „Tja, we moesten donderdag de knoop doorhakken, een verregend decor is ook niets, dus hebben we die man afgebeld. En toen bleef het natuurlijk droog. Gelukkig maar, want we had den nooit zoveel mensen kunnen onderbrengen", aldus Stam. Twee geliefdes tegelijk terugzien was geen uitzondering... „He, hoe is het met jou?" Een veel gehoorde kreet vrijdag en zaterdag in De Koog. Jongeren en dit jaar voor het eerst ook een groot aantal oude ren hadden nog een weekendje Texel geboekt om het eind van de vakantie te vieren en iedereen weer even te rug te zien. „We hebben ons eigenlijk Er moest vlak voor het feest een band worden afgebeld omdat een van de horeca-ondernemers onver wacht niet meer mee wilde doen. In „de Pollepel" kwam vrijdag de band Willy Latino Caribbian showband" veel te laat wegens autopech. Ook in cafe „de Jutter" kwam een band te laat. Terwijl in andere gelegenheden vrolijke klanken veel publiek trokken, bleven deze twee zaken vrijwel leeg totdat ook daar de muziek begon. Kwaliteit De kwaliteit van de verschillende bands kan uitstekend worden ge noemd. Gerenommeerde namen als „The Swinging Soul machine" in de Toekomst en de bekende Duitse reg- gaeband „Rhapsody" in een oergezellig cafe de Kuip, „Cachaca" in het knusse „Onder de Pomp" en niet te vergeten de zeer swingende straatband „Manguera" omringd door schaarsgeklede danseressen. Zaterdag was er vanaf 18.30 uur een uur durend openlucht optreden van „Junior Walker and the All Stars". „Erg goed, maar wel erg hard", was de mening van de toehoorders. Tragedie Tussen het geweld van de Salsa-, Limbo-, Reggae- en andere tropische klanken speelde zich menige tragedie af. Jongens die meerdere vriendinnen tijdens hun vakantie hadden gehad en ze nu onverwacht allemaal tegenkwamen, meisjes die tussen twee of meer kroegen heen en weer renden waar verschillende vriendjes De markante zanger van de Duitse band Rhapsody die cafe de Kuip piatspeelde. zaten of vakantieliefdes die bekoeld bleken. Sommigen verdronken hun verdriet wat ongetwijfeld een stevige hoofd pijn heeft opgeleverd. Maar ook ro mantiek kreeg een kans. De 17-jarige Angelique Rozema uit Havelte vanuit een innige omarming met Peter Zwart uit Heerlen: „Ik vond zo'n vakantievriendje wel leuk, maar ik dacht altijd dat dat wel in de benen zou zakken. We hebben elkaar echter veel geschreven en toen ik hem weer zag bleek ik nog steeds even ver liefd". Incidenten Incidenten deden zich nauwelijks voor. De „sus-ploeg" is daar onget wijfeld debet aan geweest. Eenmaal moest door de politie worden inge grepen toen een vijftien man sterk groepje Amsterdammers een vecht partijtje begon en daarbij spuitbusjes met een soort traangas dat ademha- lingsmoelijkheden veroorzaakt ge bruikte. Een 20-jarige vechtersbaas werd ingesloten in het bureau van De Koog. ■tiSKvv .yO.' J V Het M-achttal reed in deze sa menstelling hun laatste wedstrijd, omdat verschillende ruiters wegens het bereiken van de achttien-jarige leeftijd de pony sport moeten verla ten. Zij gaven nog één keer hun visi tekaartje af. Zij reden een keurige proef en behaalden 128 punten (1 winstpunt). Vooral voor degenen, die nu moeten stoppen met de pony- sport en al vier of vijf jaar met het achttal meegereden hebben, was dit een mooie afsluiting van hun pony- carriëre. Ook individueel behaalden De Kleppertjes verschillende prijzen en winstpunten. Bij het springen wa ren er bijvoorbeeld drie eerste prijzen voor de Texelaars. Marleen Roeper werd eerste met Belinda bij het B- springen voor kleine pony's. Maartje Duin met Sophia behaalde hetzelfde resultaat bij het L-springen. En tenslotte reed Annette Kossen met Denise zich ook naar een eerste plaats bij de E-pony's met 70 punten voor haar stijl, het hoogste van de hele dag. Uitslagen Schagen: B-dressuur: Derde. Marleen Roeper met Belinda 123 pun ten, 1 winstpunt; tweede: Thirza Weel met Lucretia, 122 punten, 1 winstpunt. L1-dressuur: Derde: Arriëte Commijs met Dominant 124 punten, 1 winstpunt; vijfde: Ellis van Egmond met Bianca 121 punten, 1 winstpunt; Cloe Weel met Samba, 120 punten, 1 winstpunt. L2-dressuur: Tweede: Jacobien de Wit met Tavarez 123 punten, 1 winstpunt B-springen A-B pony's: 1. Marleen Roeper met Belinda nul fout vol doende 2 winstpunten. B-springen B-pony's: 7. Jacobien de Wit met Tavarez nul fout void. 2 winstpunten; 9. Carolien van der Geest nul fout void. 2 winstpunten; Cloe Weel met Samba 2 fout void. 1 winstpunt; Leineke Roe per met Arabei 4 fout void. 1 winstpunt. B-springen E-pony's: 1. Annette Kossen met Denise nul fout void. 2 winstpunten. L-springen A-B pony's: 1 Maartje Duin met Sophia nul fout void. 2 winstpunten. L-springen D-pony's: 2. Sigrid Collou met Dandy nul fout void. 2 winstpunten; 3. Bea Timmer met Marina nul fout void 2 winstpunten „Volgens de leiding had het Tessel huus een niet onbelangrijk nadeel: de huur was nogal fors en besloeg meer dan de helft van het ƒ15.000,— om vattende budget". Aldus een frag ment uit het artikel in de krant van vrijdag jongstleden over de groep kin deren uit Den Haag die een vakantie week op Texel doorbracht, georganiseerd door het Texelse jeugd Rode Kruis. Het bestuur van het Tes selhuus vindt dat door deze zinsnede ten onrechte de indruk is gewekt dat voor het verblijven een extreem hoog bedrag is gevraagd. Het genoemde bedrag was echter niet alleen huur maar ook voor een week volpension. Het kwam per persoon per dag neer op 72,50,— wat gezien het gebode- ne niet duur genoemd kan worden. Een in Den Hoorn kamperend echt paar van tegen de zestig jaar uit Emmeloord offerde al een paar dagen achter elkaar overvloedig aan Bac chus. De twee sloegen de waarschu wingen van Texelaars in de wind en maakten toch gebruik van hun auto. Woensdagmiddag hield de politie ze aan op 't Horntje. De bestuurder bleek zoveel te hebben gedronken dat na een blaas- en bloedproef zijn rijbewijs werd ingenomen. Hij had dit bewijs nog maar kort in zijn bezit, daar tijdens een voorgaande langduri ge rijontzegging zijn rijbewijs was verlopen, waarna hij een nieuw had behaald. Dezelfde nacht werd de vrouw op de Groeneplaats aangehou den wegens openbare dronkenschap. Na een zomerstop van ruim twee maanden werd zondag de vierde vjluirT de in totaal zes MAB clubmotorcroj m sen gehouden. Door het vrij wissel vallige weer van de laatste dagen was de baan in Eierland in optimale conditie: niet te droog en niet te nat. et l en von in Ie B ten to ese sxe eke èxe toor lad am oei jefe irofi er( |us 'er ia e falp ug iUt verc yed Het was al snel duidelijk wie er nog in het wedstrijdritme zaten en bij wïfjiru de motor twee maanden in de schuur had gestaan. Klachten over ademnood en lamme armen waren dan ook niet van de lucht. De junio ren mochten in twee manches van tien minuten twee ronden uitma ken wie de sterkste was. Grisha Kuhlman was hier de man van de dag. Hij finishte in beide manches met een straatlengte voorsprong als eerste voor Verlin Eelman en Mark Pijper. De senioren reden gezamelijk hun manches van 45 minuten twee ronden, echter wel voor aparti klassementen 125 en 250 cc. Het was in beide manches Nico Bakker die het tempo aangaf. Tegen zijn cross-geweld bleek geen kruid ge wassen. Hij won derhalve het 250 klassement Remco de Beer was de snelste 125 cc coureur en won mei z'n nieuwe Cagiva (zijn Suzuki wei in Amsterdam ontvreemd) het 125 cc klassement met maximale score, voor Kees Pol jr. en Willem Boersen De Baptistengemeente Texel is be gonnen met bijbelstudiebijeen komsten voor verschillende categorieën van belangstellenden van alle gezindten. Vanaf dinsdagavond 6 september, aanvang 19.30 uur, wordt eens per twee weken in Eben Haezer (Julia- nastraat 111 bijbelstudie voor gevor-| derden gehouden. Het bijbelboek Openbaringen wordt deel voor deel uitgelegd en toegepast op de actual teit van alledag. Maandagavond 29 augustus 20.00 uur is al de bijbelss die voor jonge volwassenen begon nen: eens per twee weken bij één van de deelnemers thuis. Met behu| van een zelfstudieboekje laten de deelnemers dagelijks de bijbel tot zich spreken. Thema is „Bent u ge reed?", handelend over het profetiss woord. Op de bijeenkomsten wordtl gediscussieerd over het geleerde, voldoende belangstelling zal ook basis-bijbelstudie worden georgani-| seerd, bestemd voor pas gelovigen, zoekenden en langer gelovenden dif ya de basisbeginselen nog missen. On derwerpen: herstel van de relatie m 0 God, eeuwig leven, overwinning va» persoonlijke zwakten, Gods wil ver staan, persoonlijk gebedsleven, bij belstudie doen, getuigen van je geloof, doop, lid zijn of worden van een gemeente, Avondmaal, leven in de volle kracht van het geloof. De eerste avond wordt donderdag 1 seËcj,, tember om 20.00 uur gehouden op het adres Tjakkerstraat 18 in Den Burg. Tijd en plaats van verdere bij eenkomsten worden in onderling overleg bepaald. Voor opgave en na dere informatie kan men terecht bij J.H. Tensen, Tjakkerstraat 19 Den Burg, telefoon 02220 - 5312. SVC hervat de trainingen voor pupi len op dinsdag van 18.00 tot 19.00 uur en voor seniioren op woensdag van 20.00 tot 21.00 uur. Komende woensdag is na de training een bespreking over het komende winte seizoen. Een feest van elkaar terugzien.... Met een opzwepende fluittoon en rammelaar werd door de groep Cachaca een tropische sfeer opgeroepen. U wilt een hypotheek waarbij u de hele looptijd maximaal van 't fiscale voordeel profiteert? En uw netto woonlasten 30 jaar lang onveranderd kunnen blijven, terwijl u tienduizenden guldens minder kwijt bent dan bij andere hypotheken. Texels hypotheken informatiecentrum garantie voor zekerheid FA.JAN DEKKER verzekeren - financieren - sparen Bernhardlaan 109, Den Burg, tel. (02220) 2833

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2