Texel uitgeschakeld in weede bekerronde Martin Koorn naar FC Utrecht Jassen gestolen Texelcup voor Texelse Boys ^V,." ü- Paard van Spigt/Stiggelbout eerste plaats in Purmerend Getuigen gezocht Half geld voor studenten VERHUISD! VERHUISD 199 JINSDAG 30 AUGUSTUS 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 3 V» nog glin voor het einde van de strijd croi m d® Texelcup heeft Texelse Boys pleit beslecht. De wedstrijd te en rivaal Texel 2 eindigde zaterdag- eond in een 4-2 overwinning, laarmee het Boysteam onbereikbaar ■erd voor de concurrentie. De jedstrijden ZDH-SV Oosterend (za ngavond) en De Koog-Oosterend ij vyj linsdag) zijn alleen nog als oefendu- interessant. Het tweede elftal van i Boys deelde in het succes: met en klinkende 6-0 zege op De Koog toonde Boys 2 zich het sterkste iserveteam. Bxelse Boys heeft de overwinning ker niet cadeau gekregen, want >xel 2 nam in de eerste helft een oorsprong van 2 - 0. De thuisclub zich voordien slordig getoond in anvallend opzicht en kansen op een oelpunt laten liggen. Toen ook in de tefensie fouten werden gemaakt, aatiJrofiteerde Texel. Na een half uur ierd een door scheidsrechter Mola- us toegekende strafschop benut, en ven later verhoogde Texel de score een fraaie aanval over links met alph Koning in de hoofdrol. Het ugdige SVT-team (met als enige autinier Henk Groen) kon niet lang van deze weelde genieten. Erik Boo gaard scoorde na storend werk van Alfred Bakker: 1 - 2. Na de rust combineerde Texelse Boys beter en dat leidde direct tot twee doelpunten. De strijd werd hierna fel ler, zonder overigens ontoelaatbaar hard te worden. Texelse Boys zette Texel vast op diens eigen helft, maar liet door enkele slippertjes in de ver dediging nog bijna de overwinning uit handen glippen. Bij een gelijkspel zou De Koog nog een kans hebben om de Texelcup te winnen. In de slotfase maakte de nieuwe Boys-spits Johan van Hoeft aan alle speculaties een eind door met een hard en laag schot Texel-keeper Biesboer te passe ren: 4 - 2. Met de goede prestaties in de reeks oefenwedstrijden tegen de andere Texelse clubs lijkt Texelse Boys met de teleurstellingen van vorige seizoen te hebben afgerekend. Het optimisme kan deels op het conto worden ge schreven van de enthousiaste nieuwe trainer Piet Bakker uit Den Helder, die komend seizoen kan beschikken over een groot aantal goede jonge spelers die vanuit de eigen jeugd zijn door gestroomd of van andere verenigin gen afkomstig zijn. Hoewel de Texelcup dit jaar bestemd was voor het team met de meeste punten, en niet voor het team met het sportiefste spel, was er in de iet is Texel niet gelukt de derde ron- le van de bekercompetitie te halen, n een open wedstrijd pakte Scha len met 2-1 de winst. Voor Martin toorn was dit de laatste wedstrijd, iij vertrekt naar F.C Utrecht, waar lij in het tweede elftal zal komen te pelen. Texel was voor deze vedstrijd op revanche belust in ver- land met de verloren wedstrijd na )ude Sinterklaas vorig seizoen. ien tegenvaller voor Texel was het regvallen van Simon Brand en Mar in Bootsma (blessures). Zij werden ervangen door Gerrie Plaatsman en Job van der Stap. Beide op de terug- I reg na respectievelijk een enkelope- atie en een hernia, speelden een erdienstelijke wedstrijd. De eerste lelft ging over en weer, met iets l'sl neer scoringskansen 'voor de thuisc- ub. Erwin Koning was enkele malen oed ter plaatse op voorzetten van /en Brouwer en Martin Koorn, maar rist ze niet in doelpunten om te zet- 5n; en, of vond een goed keepende llauwboer op zijn weg. Zo ook Paul 'an Exel, die een goal ingekopte bal, loor Blauwboer over de lat gewerkt :ag. Ook kwam Schagen enkele ma in goed door, maar schoten van on- er andere Korridan misten de recisie. Te tweede helft een zelfde pelbeeld met kansen over en weer. Ichagen kwam op voorsprong uit ien vrije trap vanaf de rand straf- sel chopgebied. Laatste man Brood laatste de bal beheerst over de luur in de linker bovenhoek. Voor èxel verscheen Erwin Koning oog in log met keeper Blauwboer na goed langeven van Martin Koorn, maar het verd niet de verdiende gelijkmaker, leze zou even later wel komen. Uit ien vrije trap van Gerry Plaatsman, «landde de bal bij de tweede paal vaar Rien Brouwer ter plaatse was Dn- m vat er- an in e om de gelijkmaker aan te tekenen. Niet veel later een identieke situatie op de rand van het strafschopgebied. Weer plaatste Brood zich achter de bal en lepelde andermaal de bal over de muur, nu in de rechter bovenhoek. Alhoewel keeper Bart Heerschap de bal nog wel tegen de andere kant van de lat tikte, ging hij met geheel vrijuit bij deze tweede Schagen-goal. Even later was hij wel goed ter plaat se na goed doorkomen van de Scha- ger rechtsbuiten, Smits. Inmiddels had trainer Asselman Piet Monster en Jan Hein Studulski al ingebracht voor Erwin Koning en Rob van der Stap Texel probeerde nog van alles om de gelijkmaker op het scorebord te brengen, maar de Schager achter hoede gaf geen krimp meer. Het be- keravontuur zit er voor Texel dus op, maar als de ploeg van trainer Assel man zo door gaat kan het de compe titie positief tegemoet zien. Asselman verklaarde na aflooptevreden te zijn over zijn team, ondanks de teleurstel lende uitslag. Geen goed woord had hij echter over voor het veld. „Het gras was schandalig lang". Texelcup-editie 1988 zeker sprake van „fair play". Er liepen geen wedstrijden uit de hand. Van het pro bleem dat de eerste oefenwedstrijden niet op de eigen velden konden wor den afgewerkt, maar op het C-veld bij Texelse Boys, hebben de clubs dit jaar nauwelijks hinder ondervonden. In het eerste weekend ging een wedstrijd niet door wegens tekort aan voetballers, en de andere wedstrijd kon Texel 2 op het SVT- terrein spelen, omdat dat veld was De driejarige zwartblesruin „Domi nant" van de combinatie Spigt/Stig gelbout heeft in Purmerend overtuigend de nieuwelingencompeti tie gewonnen. De ruin heeft als va der de hengst „Ureterp". Ter opluistering van verschillende eve nementen houdt een vereniging van tuigpaardrijders in Noordholland, ge naamd SERT wedstrijden in een aan tal rubrieken. Bij de nieuwelingen verscheen dit jaar rijder Henk Spigt met de zwarte Dominant. Tijdens het concours van de Blijde Rijders met de Pinkster in De Koog eindigde deze combinatie nog als laatste. Training- sarbeid begon echter al meer vruch ten af te werpen. Voor de nieuwelingencompetitie moest ver plicht aan minimaal vier concoursen worden deelgenomen. Dominant be haalde zowel in Den Hoorn, Wijk aan Zee, Wijdenes als Purmerend een eerste plaats en werd daarmee on geslagen kampioen nieuwelingen 1988. Ook stal Goënga verdedigde in Pur merend de Texelse eer goed met twee tweede en een derde plaats. Op fokgebied heeft Texel onlangs ook een tweetal succesjes gehad: zowel de driejarige merrie Dinie (v. Proloog) van W. van Ellen als de evenoude merrie Diane (v.lndiaan) van H.Boom behaalden een sterpredikaat op de centrale keuring van Midden- Beemster. vrijgegeven in verband met de wedstrijd Texel 1 - FC Utrecht. Ver volgens gaf de gemeente toestem ming om de velden eerder dan 15 augustus te betreden, zodat het tweede weekend gewoon „thuis" kón worden gespeeld. De competitie voor reserveteams viel tegen, omdat slechts drie teams deelnamen. Er zijn wel meer reserve teams op het eiland, maar kennelijk is het in de vakantieperiode moeilijk om voldoende voetballers bijeen te trommelen. sssssss Dinsdag 30 augustus Organist Jan Jongepier geeft in de R.K. kerk te Den Burg een improvisa tieconcert, aanvang 20.15 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Police Academy 5". Donderdag 1 september In theater Klif 12 in Den Hoorn komt zangeres Marijke Boon met haar pro gramma „Een jurk met rozen". Marij ke Boon geldt als een vaardig en vooral humoristisch schrijfster van het hedendaagse levenslied, die steeds meer bekendheid heeft gekre gen. Ze trad op met het zangduo De Boli's en viel gunstig op in de caba retmarathon van mei 1978 in Rotter dam. Voor „Een jurk met rozen" schreef ze een nieuwe serie kwellen de liederen, over gebeurtenissen uit het leven van de mens: over de bu ren waaraan ze hekel heeft, over een treurige verjaardag en over een nach telijke romance. Ze begeleidt zichzelf hartverscheurend op haar rode accor deon. Marijke Boon is wel eens een tragikomisch talent genoemd en vol gens het theaterbureau bewijst de voorstelling „Een jurk met rozen" dat deze benaming juist is. Aanvang 21.30 uur. Voor de overige evenementen wordt verwezen naar de Recreatiekrant. Henk Spigt en Dominant met het kampioenslint tijdens de ereronde. De 21-jarige Texelspeler Martin Koorn uit Den Burg verlaat het eerste elftal voor een plaatsje in het tweede elftal van FC Utrecht. "Het is mijn droom om profvoetballer te worden", aldus Koorn. Koorn zit in Hilversum in militaire dienst en trainde daarom bij FC Utrecht. Donderdag werd hem ge vraagd of hij het tweede elftal wilde komen versterken. Het eerste elftal van FC Utrecht speelt in de eredivi sie. wt/n Koorn krijgt na afloop van Texel-Schagen een bos bloemen aangeboden van pupil van de Vincent Blom. Koorn heeft vanaf zijn zesde bij Texel gespeeld. "Ik begon bij de G-tjes. Op m'n zeventiende speelde ik mijn eerste wedstrijd met Texel 1", aldus Martin Koorn, die zegt veel geleerd te hebben van trainers als Aad Vaars, Luc Post en Asselman. Bij FC Utrecht zal hij worden getraind door Henk Vonk. Op Texel trainde hij twee keer per week, in Utrecht drie keer. "Ik ga er altijd met plezier naartoe". Martin Koorn zal bij FC Utrecht als links-back spelen. Een sterke kant van zichzelf als voetballer vindt hij zijn snelheid en "kopsterkte". Tech niek en inzicht acht hij voor verbete ring vatbaar. Koorn zal nog geregeld naar het eiland komen om "zijn" club te blijven volgen. "Texel heeft dit jaar een heel goed team en ik wens ze veel sterkte". Hogerop „Andere clubs mopperen wel eens dat Texel de beste spelers bij hen weghaalt, maar als ze een kans krij gen om nog hogerop te komen, dan laten wij ze ook weer gaan", aldus bestuurslid Aad Blom. "Het is na tuurlijk wel jammer voor Texel, want nu moeten we het team aanpassen. Maar ik denk dat ze Martin niet voor niets naar Utrecht halen, hij maakt vast een goede kans om in het eerste elftal te komen." Aad Blom denkt dat meer Texelspelers in aanmerking zouden kunnen komen voor een profcarriere. "Ik ga er natuurlijk niet mee te koop lopen, maar in de praktijk blijkt dat prof clubs niet verder kijken dan Den Hel der. Martin viel op omdat hij bij Utrecht ging trainen", aldus Blom, die denkt dat de contacten kunnen wor den verbeterd door profclubs voor oefen- of demonstratiewedstrijden naar Texel te halen. Een 36-jarige man uit Den Burg ont dekte vrijdag dat zijn groene Opel op het voorspatscherm een kras had op gelopen. Er zijn rode laksporen aan getroffen. De wagen stond in de Warmoesstraat en het moet zijn ge beurd tussen 09.00 en 18.00 uur. Wie iets heeft gezien wordt verzocht zich te melden, telefoon 02220-2644. Uit een cafe in De Koog is zaterdag een jas gestolen van een 25-jarige in woner van Den Burg. In de jas zat f40,— en een Rabobankpas. Van een 19-jarige inwoner van Uit hoorn werd een zwartleren jas ter waarde van ƒ700,— gestolen. Hij had de jas even opgehangen in een hore cagelegenheid in De Koog. Texelse Courant. Vorig jaar, ter gelegenheid van ons 100-jarig bestaan hebben wij het scholierenabonnement geïntroduceerd. Dit willen wij graag voor de toe komst continueren, een speciaal abonnement voor op het vaste land woonachtige studenten en scholieren afkomstig van Texel. Dit abonnement kost de helft van het gebruikelijke bedrag, dus ƒ19.80 per half jaar en ƒ39,60 per jaar. Studenten/scholieren of hun ou ders die hiervoor interesse heb ben kunnen zich vervoegen bij het bureau van onze krant. Wie zich abonneert krijgt een school- verklaring die later ingevuld door zowel de student/scholier als door de schoolleiding moet wor den geretourneerd. Wie een col legekaart kan tonen, kan daarmee volstaan. Zoals bekend heeft de Texelse Courant al zeer veel „overkantse" abonnees. Hieronder zijn naar verhouding echter betrekkelijk weinig studenten en scholieren. Veel van hen nemen de krant in het weekend mee van huis of krijgen hem van de ouders op gestuurd. Door het halveren van het tarief wordt gestimuleerd dat deze mensen een eigen abonne ment nemen. Zo kunnen ze de band met hun eigen eiland in stand houden en Langeveld en De Rooy hoopt erop dat zij ook later, als ze een werkkring heb ben gevonden (dat is bijna altijd op het vasteland, zo is gebleken) geabonneerd zullen blijven. Ik heb altijd getracht als een goed mens te leven en ieder te geven wat hem of haar toekwam. Naar deze woorden leefde mijn vader David van de Meeberg tot aan zijn dood op 29 augustus 1988. Hij werd 83 jaar oud. Nan van de Meeberg Gelegenheid tot afscheid nemen van de over ledene, aan huis, Starkenburg 86, Den Burg. De crematieplechtigheid vindt plaats op vrij dag 2 september om 13.00 uur in het crema torium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Vader was dol op planten en bloemen: zijn ver zoek aan allen die bloemen meebrengen is dan ook deze na afloop van de plechtigheid mee terug te nemen om ze nog wat te laten voortleven. Correspondentie-adres: Starkenburg 86, 1791 VS Den Burg en Paganinidreef 1, 2253 SG Voorschoten. Heer, neem zijn beide handen en leidt hem als Uw kind. Na een welbesteed leven is plotseling van ons heengegaan de heer David van de Meeberg Hij had nog zoveel plannen, rust zacht. Fam. J. W. Geus Emmalaan 3 Den Burg - Texel. Texel, 29 augustus 1988 Al ging ik ook in een dal der schaduw des doods, ik zou geen kwaad vrezen, want Gij zijt met mij; Uw stok en Uw staf, die vertroosten mij. Psalm 23:4 Heden behaagde het de Heere, na een zeer ge duldig gedragen lijden, uit ons midden weg te nemen, in de Hope des Eeuwigen Levens, mijn geliefde vrouw, onze lieve zorgzame moeder en oma Annigje Huizer-Hunink echtgenote van Gerrit Huizer, op de leeftijd van 62 jaar. Scherpenzeel: Woudenberg: Scherpenzeel: Scherpenzeel: Scherpenzeel: G. Huizer M. H. Doornenbal-Huizer H. Doornenbal H J. Doornenbal-Huizer H. Doornenbal Annemarie E. M. Reijnoudt-Huizer J. Reijnoudt Marlieke, Christian, Gerbrand, Roosmarijn A. P. Huizer K. Huizer-Oskam Gerrart, Herwin 3925 HA Scherpenzeel, 25 augustus 1988 Pr. Marijkelaan 35. De teraardebestelling heeft maandag j.l.plaats gehad op de Algemene Begraafplaats te Scherpenzeel. Familie Roeper Texel, augustus 1988 Pontweg 19, Den Hoorn Hierbij betuigen wij onze hartelijke dank voor uw medeleven bij het overlijden van onze lieve moeder en oma G. BUGEL - ZOER Dankbaar zijn wij voor de goede zorgen van dr. Eis- sen, directie en personeel van de Gollards, en ds. Ter Haar. Voor dit alles zeggen wij u heel hartelijk dank. Kinderen en kleinkinderen Texel, augustus 1988 Uw belangstelling en vriendschap, voor en tijdens het verblijf in het verpleeghuis aan onze broer MEINDERT ROEPER WZN. bewezen, als ook uw medeleven na zijn overlijden en de teraardebestelling die wij van u mochten ontvan gen, betuigen wij u onze oprechte dank. Te k 4 delig konijnen hok, racefiets, 10 versn. jonge konijnen. Gevr. stel witte eenden. (02226) 497. Vrijdag 9 sept. om 4 uur in de Ferrever Volks dansen voor kinderen van 8-13 jaar, inl. Yvonne Gro se, tel. 4806. Je wenst, droomt, dacht aan al het moois op aarde. Maar van alles wat je had verwacht heeft nieuw leven toch de diepste waarde. Wij zijn blij dat ons gezin vanmorgen om 3.45 uur is uitgebreid met de ge boorte van ons zoontje en broertje Steven Hij weegt 3420 gram en is 48 cm lang. Piet, Gerri Peter, Wouter en Mariëlle Boller 28 augustus 1988 Hollandseweg 16 1795 LE De Cocksdorp 02222 - 598 Heel blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Rhonda Jan Wienholts Harma Wienholts- Polman Ede, 23 augustus 1988 Weerdestein 139 6714 EL Ede. Peter Boersen en Leny Vlaming trouwen op 9 september 1988 om 15.45 uur in het gemeentehuis van Den Burg. Gelegenheid tot felicite ren van 20.00 tot 21.30 uur in „Calluna", Schu- makersweg 1 te De Koog. Oranjestraat 10a, 1794 BC Oosterend. Mocht u ons toch met iets willen gedenken, ge lieve ons dan een geslo ten envelop te schenken. 1 September a s. is het 55 jaar geleden dat Gerardus Mozes en Alberdina Bakelaar in het huwelijk zijn ge treden. Wij wensen hen nog ve le gezonde jaren. De kinderen kleinkinderen achterkleinkinderen Ik ben „weer" thuis. Iedereen die geholpen heeft en meegeleefd hebben heel erg bedankt1 Werner Jas, Thijsselaan. Wij zeggen Texel vaarwel en groeten al onze vrien den, kennissen en buren. Ons nieuwe adres is per 15-9 a.s. Burg. Dalenbergstr. 14 1486 MT West-Graftdijk tel. 02981 - 1988 Jan, Aleid, Marit, Reinier en Rick Boumans. Wij zijn Naar Molenstraat 35 1791 DJ Den Burg. E. en L. Tuinema Te koop stoksnijbonen. Tel. (02228) 216. Nog één texelaartje sla pen dan ligt Donatientje in de winkels. Zuivere zui vel van St. Donatus. Te koop 2 pers. ledikant donker eiken; linnenkast 3 drs; Sony Pick-up. Tel. 3826. De Blauwe Rafel is in september nog geopend op do-,vrij,- en zaterdag middag. Man, 40 jr. zoekt met. spoed woonruimte, liefst omg. Oudeschild. Tel. (02220) 5598.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 3