randingwedstrijden if eervol surf feest Idee leuk, uitvoering was voor verbetering vatbaar Henno Loning beste Texelaar Bushalte gewijzigd Rijverbod Diefstal Uitslag extra Crossloop Fiets 'm d'r in viel in 't water Surfplanken gestolen Eindklassement Koger crossloop Gewond na botsing lekke banden tijdens van Vaals naar Texel deelnemers vaardiging «ft zaterdi lakt. nners Joordat if grint i NSDAG 30 AUGUSTUS 1988 TEXELSE COURANT luid applaus van de surfers was zondag de beloning voor de qanisatie van de Branding Promotie finale bij paal 20 te De ig. Hoewel de wind het vooral in de ochtenduren had laten vetenwas het een sfeervol weekend geworden met als prima erall-winnaar J.Jongh uit Zaandam. Texelaar Menno Loning ndigde in het totaalklassement op een keurige tweede plaats. organisatie van de eerste finale- idstnjd van het Branding Promotie fcuit was in handen van de wind- fclub Texel. Het was de eerste van slotwedstrijden om het Neder- ids kampioenschap brandingsurfen ir amateurs. Vorig jaar leverde de imbinatie van deze finale met het ipical Sea-festival al een bijzonder ittige sfeer op en dit jaar was dat |ker weer het geval. ■t Branding promotie Circuit is een idstrijdreeks voor brandingsurfers is opgezet door het Koninklijk Ne- irlands Watersport Verbond ;NWV). De Hollandse kust is in drie iio's verdeeld Per r^gio worden in it voorjaar zes wedstrijden gevaren. beste twintig mogen door naar de lie finale-wedstrijden, die eind au- istus/begin september worden ge- iren. Over die drie wedstrijden irdt een totaalklassement gemaakt de winnaar is Nederlands kampi- m brandingsurfen. De eerste tien irden uitgenodigd mee te varen it het profcircuit. Onderdelen (hankelijk van de wind kunnen drie iderdelen worden gevaren: course ce, slalom of wave-performance. De minimaal vereiste windkracht is 3,5. Voor een course-race is de minste wind nodig. Het parcours is ver gelijkbaar met de Olympische drie- hoeksbaan die binnenkort tijdens de Spelen zal worden gebruikt. Het is een lange baan met veel boeien en de tactiek van de surfers speelt een belangrijke rol. Voor dit onderdeel wordt meestal een lange race-surf plank gebruikt. De slalom is meer het snelle werk. Door de branding wordt heen en weer gevaren en er moeten boeien worden gerond. Op de halvewindse rakken die moeten worden gevaren kan een hoge snelheid worden ge haald. Waveperformance is een soort stuntwerk in de branding, maar kan alleen worden gevaren als er genoeg golven zijn en de wind krachtig is. Ervaren De Texelse windsurfclub beschikt over een ervaren jury, bestaande uit Rob Soeverein, Margo Noom, Joke van der Wal, Ivonne de Vos, Ron Eel- man en Ron van Boven. Via de voorwedstrijden hadden zich drie Texelaars voor de finales ge plaatst: Menno Loning, Andre van der Berg en Marc van Rijsselberghe. De inschrijving van de 54 deelnemers verliep zaterdagmorgen op het strand bij De Koog rustig, daar er nog te weinig wind was om meteen te star ten. Zoals voorspeld nam deze echter toe tot een kracht van 3,5, waarna de organisatie een courseracebaan uitzette. Er werden drie manches ge varen. In de pauze werd de baan ver legd voor de slalom, daar de wind nog meer toenam. Speaker Joris La- mens voorzag het vele publiek op het strand twee dagen van deskun dig commentaar. Whipperploeg Voor de veiligheid van de deelnemers en voor het uitleggen van de boeien waren twee boten aanwezig. De mo torophanging van de boot van kust- zeilvereniging Westerslag brak echter af, zodat een beroep werd gedaan op de reddingspost van De Koog. Die wilde echter geen boot uitlenen en beriep zich daarbij op afspraken die met de gemeente zijn gemaakt, zo dat de organisatie zich wendde tot de strandreddingspost van Westerslag die met goedvinden van de gemeente wel een boot leverde. Deze boten werden bemand met le den van de whipperploeg die deskun dig zijn op het gebied van uitleggen van de wedstrijdboeien, een werkje dat erg precies moet gebeuren. Hoewel er niet genoeg wind was voor een wave-performance kon tot 18.00 uur worden gesurfd. Na de prijsuitreiking van de eerste dag stortte iedereen zich in het Tropical Sea Festival. Zondagmorgen was het wederom De eerste ploeg staat klaar voor de start van de slalom. windstil, zodat de eerste wedstrijden moesten worden uitgesteld tot 14.00 uur. Dat was voor de meeste deel nemers geen straf, daar ze nog uitge teld waren van de nacht ervoor. Tot 16.15 uur werden drie manches course-race gevaren, waarna de ein duitslag kon worden berekend. De enorme onweers- en regenbui die los barstte speelde de organisatie aardig in de kaart, daar het strand nu in no- time opgeruimd en leeg was en iede reen schuilde in „Paviljoen Drie", waar de prijsuitreiking zou plaats vinden. In het paviljoen werden de bezoekers al twee dagen aangenaam vermaakt door „Papa Slimm and his steel- band". Een plons water van het zeil dat over het terras was gespannen maakte echter een plotseling einde aan het optreden: het kwam op een microfoon terecht, waarna kortsluit ing ontstond. De geluidsinstallatie kon nog wel worden gebruikt voor de prijsuitreiking die werd gedaan door Joris Lamens, geassisteerd door wedstrijdleider Wieb van der Berg. Uitslagen: Dames Slalom: 1. B. Nater. Vlaar- dingen, 2 E. van Lier. Huizen, 3. J. Coppool- se, Harderwijk, 4. H. Weeber, Den Haag. Course race. 1. B. Nater, Vlaardingen, 2. E. van Lier, Huizen, 3. J. Coppolse, Harderwijk, H. Weeber, Den Haag. Heren: Course race: 1. J. Jongh, Zaandan, 2. M Loning, Den Burg, 3. R. Ruiter, Oosthuizen, 4. T. Pauw, Wog- num, 5. G.T. Middelkoop, Hellevoetsluis, 16. A. vxl. Berg, Oosterend, 17. M. van Rijssel berghe, Den Burg. Slalom: 1. P Nieuwenhui- zen, 2. W. Poot, 3. B. Schuitemaker, 4. J Jongh, 5. R. Thijssen, 19. M Loning, Den Burg, 20. M. van Rijsselberghe, Den Burg, 21 A vd. Berg, Oosterend. Masters veteranen)- Slalom: 1. W J. van Lintei, Dui- vendrecht, 2. B de Jong, Heemstede, 3. J. Oomens, Rotterdam. Course: 1. B. de JOng, Heemstede, 2. W. J. van Lintei, Duivendrecht, 3. J. Oomens, Rotterdam. Overall: 1 B. de Jong, 2 W. J. van Lintei, 3. J. Oomens. Over all: 1. J. Jongh, Zaandam, 2. P. Nieuwenhui- zen, Oost-Knollendam, 3. T. Pauw, Wognum, 4 H van Weeghel, Katwijk, 5. M. Loning, 13. A. v.d Berg, Oosterend, 14. M. van Rijssel berghe. Den Burg. PAGINA 5 In verband met werkzaamheden aan de Bernhardlaan wordt de busdienst van de AOT geleid via de Drij verstraat en Wilhelminalaan. De halte Buytengors vervalt en in plaats daar van komt er een tijdelijke halte op de hoek BinsbergenstraatAMIhelminalaan. Bij een routinecontrole werd een 39- jarige man uit Doetinchem op de Pontweg aangehouden in de nacht van donderdag op vrijdag. Hij bleek teveel aan Bacchus te hebben geof ferd en kreeg -een rijverbod voor acht uur. Uit een bungalow aan het Gerritslan- derdijkje is in de nacht van donder dag op vrijdag een radiocassetterecorder van het merk Philips ter waarde van f.300,- gesto len. doorn bellen als het misgaat", aldus verklaardeeen van de deelnemers. Bij iedereen die te water ging, ging luid gejoel op onder de toeschouwers. Maar na een paar fikse regenbuien hielden de meesten het voor gezien en dunde het publiek aardig uit. De jury, bestaande uit Marjan van der Werff, Jitze Beintema en Theo Legier- se zocht tijdens de ergste buien be schutting in het badmeestershokje. Kennismaken De organisatie van het waterspek takel was in handen van het recrea tieteam en er werd medewerking verleend door enthousiaste vrijwilli gers. Jitze Beintema, hoofd van het recreatieteam, vindt zulke activiteiten in het zwembad een "must". "Je kunt mensen zo kennis laten maken met wat je hebt, dan weten ze wat er is", aldus Beintema, die volgend seizoen een of twee keer per week een grote activiteit in of bij zwembad Molenkoog wil houden. Hij denkt daarbij aan "tobbedansen", "hou 'm droog", volleybal- of voetbal toernooien. Zwembad Molenkoog heeft in het seizoen permanent een recreatieleider in dienst. Voor de grote evenementen kan deze terugvallen op het mobiele team. Uitslagen: 1e prijs (snelste tijd) enkelingen nr. 332, Jacco Trap (16 jaar) 5.66 sec. 1e prijs (snelste tijd) meertallen. nr. 363 Bart Boon (25 jaat), 3 personen, 1.24 66 sec. Origi neelste aankleding Rutger Soetlief (9 jaar); Mooiste val te water: Edwin van Lubek (13 jaar), Ftechprijs Ronald Witte Aan de zondagavond gehouden extra crossloop (niet meetellend voor het klassement) van De Koog werd door 90 personen meegedaan. De uitslag: Mini jeugd jongens 1 Roel Blonk. 5.53; 2 Ward Terpstra, 6.05; 3. Mart Hoven. 6.26. Meisjes: 1. Eva Schermer, 6 28; 2. Merlin Huisman, 6.39; 3. Michelle Klitsie, 6.41 Rekreanten 4 km: 1. Rien Brouwer. 18.10; 2 Alexander Boks, 18.16; 3. Tony van der Vis, 19.04 Dames 4 km 1 Ingrid van Lubek, 19.40, 2. Janny Tijssen, 26.19. Jeugd 4 km jongens: 1 Denhard van der Slikke, 17 51; 2. Roald van der Slikke, 18.15, 3. Terence Perk, 18 56 Meisjes: 1. Natasja Koopman, 22.54, 2. Kirsten Zoete lief, 24 03; 3. Nanda Koopman, 25 51. Heren 8 km 1. André Brouwer. 31.29; 2. Norbert Eelman, 31.43; 3. Aart Slegh, 43.30. Heren 12 km. 1. Minne Goënga, 42.36; 2. Jan Zijm, 45.36; 3 Sicco Dob, 47.25. Veteranen 8 km. 1. W. Hamfer, 33.00; 2. Hans-Günther Linki, 37.29; 3. Theo Zijm. 38.58. Veteranen 12 km. 1. Menno Huizmga, 43.34; 2. Wim Daman, 49 02, 3. Wil Schermer, 50.36 Dames 8 km. 1. Marijke Stark, 38.02; 2. Tilly Eelman, 39.53. Dames 12 km. 1 Nel Bruining, 58.35. aan de tocht vaals Texel blij en vermoeid onder het fmishdoek. Remko Klein. Andreas Monen en Bart Boon met hun wip-expresdroog over de balk. mobilofooncontact vanuit het busje met het Texelse thuisfront mogelijk. In eerste instantie was verwacht dat de toerclubleden de boot van half acht zouden halen, maar de lekke banden gaven zoveel vertraging dat dit niet lukte. Er moest zelfs nog even heel hard worden gefietst om de boot van half negen niet te mis sen. Bij de aankomst bij het clubhuis in de Warmoesstraat werden de ren ners onder bloemen en felicitaties be dolven. Van het dak van de Fiat van een 23-jarige Duitser is een surfplank ter waarde van DM 1050,— gestolen in de nacht van zaterdag op zondag. De wagen stond in de Parnassiastraat. Van de auto van een 24-jarige Duitser die bij een camping te De Koog stond zijn in dezelfde nacht twee surfplanken en een mast ge stolen. Een van de planken werd later op de camping teruggevonden. Het eindklassement van de door SV De Koog georganiseerde crossloop ziet er als volgt uit: Jongens 1% km. Rob Schraag, 41.35; Mart Hoven, 44.09; Ger- brand Zoetelief, 45.00. Meisjes l'/i km. Josine Bakker, 46.12; Merlin Huisman, 48.24, Jetteke Zoetelief, 52.35. Jongens 4 km. Richard Stevens, 2.06.54; Roald van der Slik ke, 2 07.13; Denhard van der Slikke, 2.15.46. Meisjes 4 km. Natasja Koopman, 2.40.59; Nanda Koopman, 2.58.19 Recreanten 4 km. André Brouwer, 1.54.13; Rien Brouwer, 1.58.58; Norbert Eelman, 1,59.07 Dames 4 km. Ingrid van Lubek, 2.16.54; Marijke Stark, 2.20.58, Tilly Eelman, 2.32.16. Heren 8 km. Minne Goënga, 3.17.43; Jan Zijm, 3.23.27 Een inwoner van Oudeschild waar schuwde de politie zondagavond dat hij op de Schilderweg een tegemoet komende bromfietser had geraakt en dat deze na een val was blijven lig gen. Het bleek om een 53-jarige man uit Den Burg te gaan, die stevig aan Bacchus had geofferd. De dokter liet hem naar het Geminiziekenhuis ver voeren, daar hij vermoedelijk een rib- breuk en een geperforeerde long had. Wat een klapper had moeten wor den, werd een troosteloos wa terspektakel: niet alleen de deelnemers aan "fiets 'm d'r in" in zwembad Molenkoog die te water raakten dropen, maar ook de toe schouwers. Minder leuk was ook een ongeluk dat Ronald Witte (een der eerste deelnemers) overkwam. Angst voor ook zo'n val en de slech te weersomstandigheden deed onge veer vijf deelnemers aan de categorie enkelingen besluiten af te haken. Bij de meertallen verschenen maar vier combinaties aan de start. Zo'n zeshonderd mensen hadden donderdag de novemberse weersomstandigheden met wind- en regenvlagen getrotseerd om naar het zwembad te.komen. Dat was vrolijk versierd met vlaggen. Met behulp van steigers was de stellage waar de deelnemers overheen moesten fietsen neergezet. De twintig centimeter bre de plank mondde uit in een breder gedeelte van pallets met platen erop. Op de punten daarvan was in eerste instantie geen beschermend schuim rubber aangebracht, wat Ronald Wit te noodlottig werd Bijna aan het eind van de plank aangekomen tui melde hij daar alsnog vanaf, waarna hij met de schouder op zo'n punt viel. Dat men hem snel uit het water wilde halen is vanzelfsprekend, maar de ondeskundige wijze waarop dit gebeurde zal de blessure geen goed hebben gedaan. Er werd later een ge- t broken sleutelbeen geconstateerd. Constructie De constructie met steigers was niet feilloos. Nadat een aantal kan didaten de overzijde van het bad had gehaald bleek de plank af en toe los te raken en daardoor te wippen. Om de fietsen en deelnemers uit het water te helpen voer een rubberboot met buitenboordmotor door het bad en zwommen twee potige jongens rond. Sommige deelnemers hadden zichzelf en hun fiets prachtig ver sierd, anderen voorzagen een duik in het water en droegen oude kleren en een zwemband. Het meeste werk hadden Bart Boon, Andreas Monen en Remko Klein gemaakt van hun "wip-expres", een door een soort wip-wap aangedreven vehikel met brede rollers in plaats van banden. Ze haalden heelhuids de overkant, nadat ze aanvankelijk halverwege de balk waren blijven steken. Opvallend was dat vele fietsen met telefoons waren getooid. "Dan kunnen we even Apel- tien man en een vrouw sterke van Toerclub Taxi 2000 zaterdag de 365 kilometer lan- tocht van het Limburgse Vaals Texel volbracht. Het was de maal dat deze rit werd ge- Onderweg hadden de wiel- te kampen met regenbuien maar liefst veertien lekke banden. alles zo nat was bleef eer- grint aan de banden kleven, van- al die lekke banden", aldus Jan een van de toerclubleden die de volbracht. De fietsers werden bijgestaan door Martin van Wetering en Cor Barends, die in busje met aanhanger reservema- (beschikbaar gesteld door Ran) bij zich hadden, evenals beschikbaar gesteld door was het gezelschap afgereisd sar Limburg en zaterdagmorgen om slfvier startte .de thuisreis. "Dat irste kluftje was het zwaarst, want smand was nog erg wakker", aldus jm. Terwijl de regen gestaag bleef fai zetten de rijders koers naar lersfoort, waar een lunchstop zou "ben gehouden. Het restaurant Jar dat in het verleden altijd ge- We bleek echter gesloten wegens «bouwing. De bus was vooruitgere- "om alvast te bestellen en raakte 'rboor de renners even kwijt. Ze "den echter snel teruggevonden en "eis werd zonder problemen Wgezet. Oppeppen "erd zoveel mogelijk met z'n 'een naast elkaar gereden. Door- 'men elkaar oppepte trad geen ver ïping op. Ook Erna Kuip, de enige "e in het gezelschap deed voor «band onder. Vanaf Schagen was

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 5