SPORT Overdracht Raadskelder trijdig met contract" Afgeslankte fotokring showt kleine collectie 3« i' ,n het raadhuis erkeersveiligheidsplan ollecte Beatrixfonds ejaardentocht osterend Loofhuttenfeest Eierlandse Plattelandsvrouwen openen het seizoen Wielerwedstrijd Jeugd had plezier bij MST-instuif Puntenkoers Gamma speelt thuis tegen AV Jan III Tikonu ook in Den Burg Recreatiecompetitie Voetbalprogramma Oosterend verliest van sterk C.S.V. IER IJDAG 16 SEPTEMBER 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Portret, foto van Kees Hin. MEDEDELINGEN VAN B EN W rbrand Poster maakte in de raads- igadering van dinsdag bezwaar te il de overdracht van de huur van Raadskelder door Vincenzo d'Ur- aan Jan Stolk. Volgens hem was I strijdig met het contract dat Jrso met de gemeente had geslo- Hij toonde dat contract, waarin lerdaad staat dat het de huurder I is toegestaan de huur over te igen. ide nii iter zei voor deze gang van zaken m goed woord over te hebben en id dat b en w de Raadskelder ge in opnieuw openbaar hadden iten verpachten, zodat ook ande- in de gelegenheid waren geweest in te schrijven. Ook de medewer- g die het college zou hebben toe- egd bij het op marktdagen ireikbaar" houden van De Raads- der vond Poster kwalijk, omdat dergelijke toezegging niet geldt ir andere horecabedrijven rond de rkt, zoals „De Karseboom". Niets aan de hand thouder Klaas Barendregt kon iter de verzekering geven dat er ts onoirbaars is gebeurd. Vincenzo (volgens het Burgerlijk Wetboek) volste recht om de huur over te in buiten het college om, omdat nieuwe huurder aan dezelfde voor arden voldoet en daarom bij voor- it door de kantonrechter zou rden geaccepteerd, ongeacht wat irover in een contract staat.Inzake „bereikbaar" maken van De idskelder op marktdagen is aan ilk slechts meegedeeld dat dit spreekbaar" is. Er is niets be- fd. Andere horecaexploitanten in buurt die wat dat betreft met re- ijke wensen komen, kunnen op :elfde behandeling rekenen. N Kamperen bij de boer ster maakte verder melding van studie over natuurkamperen en nperen bij de boer, uitgebracht >r de Landbouwuniversiteit van geningen. Hieruit blijkt dat deze npeervormen geen concurrentie V* ekenen voor de bestaande gewo- campings. Poster vroeg het colle- er kennis van te nemen en stelde ir ook een exemplaar te sturen ir gedeputeerde Van Gelder... thouder Schilling zei dat het colle- niet bekeerd hoeft te worden want dat dat is immers reeds voor stander van een regeling voor kampe ren op boerenerven. Het is de provincie die bezwaar maakt en daar mee probeert het college thans in onderhandeling te komen. Poster had verder kritiek op het niet tijdig maaien van bermen en tuinwal- len in Oost (waarop hij te horen kreeg dat dit werk zojuist besteksge- reed is gemaakt) en op de zojuist geinstalleerde inbraakbeveiliging in de Oudheidskamer, die niet zou deugen. Wethouder Zegers beloofde dat laatste (op legale wijze) te zullen nagaan. ilangs heeft u een brief ontvangen er het verkeersveiligheidsplan Texel, de brief was een meldingsformu- gevoegd waarmee u verkeerson- ilige situaties in uw omgeving kunt ilden. De mogelijkheid is aanwezig i uw melding nader toe te lichten lens het spreekuur verkeerszaken, t zal worden gehouden van 11.00 12.00 uur in het raadhuis op de volgende data: vrijdag 16 septem- r, maandag 19 september en vrij- 23 september, rtegenwoordigers van politie en ge ënte zullen uw melding opnemen larna deze verder zal worden ver- rkt in het verkeersveiligheidsplan. 'erigens zijn extra meldingsformu- en verkrijgbaar op het raadhuis, t politiebureau en de dorpshuizen. mende week, van 19 tot 25 sep- nber is de landelijke collecte van I Prinses Beatrixfonds. Op heel iel zullen vrijwillig(st)ers weer met collectebus langs de deur gaan. t fonds bestrijdt onder meer: polio, isticiteit, multiple sclerose, spier- kten, ziekte van Parkinson en de kte van Huntington. Het biedt lp, begeleiding en voorlichting aan vele tienduizenden patiënten en iun aan wetenschappelijk onder- tk naar de oorzaken, mogelijke ge- sswijzen en voorkoming van deze kten en afwijkingen. Het Prinses Jtrixfonds is een particuliere instel- die geen subsidie ontvangt en daarom in de eerste plaats moet iben van de opbrengsten van de 'lijkse collecteweek. "staande donderdag, 22 septem- kunnen alle bejaarden van sterend deelnemen aan een reisje ai de vaste wal. Reisdoel is de uwe NCRV-studio, die zal worden ichtigd. Vertrokken wordt met de »t van 7.05 uur, om 6.30 uur zal bus bij dorpshuis De Bijenkorf ge il staan. Verwacht wordt om on- '«er 18.30 uur terug te keren, elnemers dienen f25,- eigen bijdra- te betalen. Uiterlijk dinsdag moet zich hebben opgegeven. Dat kan de volgende personen: Hennie Ka- Itel. 02223-310), Adri Rentenaar 1223-227) en Anja Koot 1223-2 8 3). Nel Eelman-van 't Veer wilde weten hoe lang de oude straalzendmast nog naast de nieuwe blijft staan. Ze vreesde lawaaihinder nu de na jaarsstormen eraan komen. Wethou der Schilling beloofde spoedig bericht hierover. Tine Krijnen-Baijs had tot haar veron trusting gelezen dat het meubilair waarover de zojuist in de voormalige Maris Stella kleuterschool gestarte Vrije School beschikt, te klein van maat is. Wethouder Zegers herinner de eraan dat de gemeente in deze geen enkele verantwoordelijkheid draagt omdat de Vrije School geen vorm van openbaar onderwijs is. In en rond het Kamphuis, Zuidhaffel 27 te Den Burg wordt in het wee kend van 24 en 25 september het loofhuttenfeest gevierd. Er zijn activi teiten zoals het bouwen van een loofhut en er is een fakkeloptocht. Vrijdagavond 23 september is de openingsbijeenkomst. Het feest be gint zaterdag om 10.30 uur en duurt tot zondag 16.00 uur. Wie het hele weekend wil komen dient zich telefo nisch op te geven via 02220-2836, in verband met maaltijden en eventu ele overnachting. Woensdag 21 september begint voor de Plattelandsvrouwenafdeling De Cocksdorp-Eierland het seizoen 1988-89. Blijkens het programma staat de leden weer een interessante en afwisselende reeks bijeenkomsten te wachten. De eerste avond (aanvang 19.45 in Het Eierlandsche Huis) is een modes how in samenwerking met Zegel Mo des waarbij de leden als manequins optreden. Verder in het seizoen zijn er avonden over reizen, gezondheid, litteratuur en natuur. In het voorjaar geeft de heer Hornstra vijf lessen over „typolo gieën' Voorts kunnen de leden meedoen aan een vervolgcursus Engels, een cursus zijdeschilderen, boekbespre king en gezamenlijk zwemmen. Wie nog geen lid is van de Platte landsvrouwen kan altijd vrijblijvend ter kennismaking een avond bezoe ken. Voor nadere informatie kan men bovendien terecht bij mevrouw R.Wit- te, telefoon 02225-252. Het is geen grote tentoonstelling, die de Fotokring Texel momenteel in het raadhuis heeft. Niet meer dan 17 foto's hangen er aan de wand, zodat slechts een van de twee ver trekken van de expositiekelder er voor nodig is. Dat komt omdat het aantal leden van de fotokring onge veer is gehalveerd, zodat in dit ver band nog maar een achttal mensen actief is. De produktie van de groep is derhalve ook verminderd. Het verloop is ontstaan omdat nogal wat mensen met de hobby zijn gestopt of zijn verhuisd. Ook het feit dat tegenwoordig door de Kring geen gebruik meer wordt gemaakt van de donkere kamer in dorpshuis d'Ouwe ULO (in verband met de huur) schijnt een rol te spelen. Die 17 foto's in de raadhuiskelder zijn echter de moeite van het bekijken waard, al al zijn er nogal wat ver schillen wat betreft kwaliteit, tech niek en onderwerp. Dat laatste is in de hand gewerkt omdat deze keer niet volgens een afgesproken thema is gefotografeerd. Inplaats daarvan spraken de leden af dat zij werk zou den laten zien, dat zij zelf thuis aan de wand hadden hangen. Biem Lap maakt als beginner indruk met een aardig kinderportret en een opname van brandinggolven waarin de ondergaande zon weerspiegelt. Renske van IJsseldijk wist fraaie wol kenluchten prachtig vast te leggen, daarbij goed gebruik makend van voorgrondobjekten als silhouet. Tot hetzelfde onderwerp voelt Simon Smit zich aangetrokken. Hij is de eni ge „beroeps" in het gezelschap en dat is aan zijn resultaten te zien Een zeer gevorderde indruk maakt ook het werk van Kees Hin, die onder an dere een treffende „vakantiefoto" uit Turkije laat zien alsmede een uitste kend portret van een jonge vrouw. De tot experimenteren geneigdePeter Boon toont een dramatische zwart wit opname van een nietig lijkend ge bouw onder donkere buienhemel. Verder een kleurenbeeld van een fragment van een salonwagen op de haven van Oudeschild, dat zo sterk is van compositie en kleurverhouding en daarbij zo origineel, dat het als een der beste platen van deze kleine expo kan worden beschouwd. De tentoonstelling is te zien tot en met 22 september, helaas uitsluitend op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Tijdens de vrijdag gehouden wieler wedstrijden op de wielerbaan hiel den de renners van de A-jeugd elkaar goed in de gaten zodat nie mand kon ontsnappen. In de eindsprint was Denhard van der Slik- ke net iets sneller dan Martijn Bakker. Bij de B-jeugd was Roel Bakker de snelste. In de B-poule werd snel gere den. De renners reden een gemiddel de van 40,5 km/u. De sprint werd gewonnen door Benno Bakker, die Kees Boks net achter zich wist te houden. De A-poule hield er ook een hoog tempo op na. Enkele ronden voor het eind probeerde Dirk Vinke nog te demarreren maar hij werd te ruggepakt. Evert Koopman won de sprint. Uitslag A-jeugd: 1 Denhard van der Slikke; 2. Martijn Bakker; 3. Jasper Braam; 4. Roald van der Slikke. B-jeugd: 1. Roel Bakker; 2. Chris de Vries. A-poule senioren: 1. Evert Koopman, 2 Paul van Arnhem; 3. Hans van Osch; 4. Dirk Vinke, 5. Henk Broek man; 6. Theo Boom. B-poule: 1. Benno Bakker, 2. Kees Boks; 3. Willem Trap; 4. Wil Braam; 5 Jordi Vinke; 6. Eelce Seepma; 7 Jacco Vinke; 8. Frans Witte, 9 Jan Zijm. Tafeltennis was een van de onderdelen waaraan fanatiek werd meegedaan door de jeugd tijdens de MST-instuif De instuif van de Meersportenvereni- ging Texel (MSTI trok minder jeugd dan gehoopt, maar beantwoordde wel aan een belangrijk doel: de on derlinge band tussen de MST- afdelingen versterken. In totaal kwa men zondagmiddag ongeveer hon derd kinderen opdraven, die zich vol overgave soms urenlang vermaakten met diverse sporten. Aan het begin van het sportseizoen kregen de kin deren zo een goede indruk van de mogelijkheden die de MST biedt. Er kon van uur tot uur worden ges witcht tussen de negen betrokken sporten. Niet iedereen deed dat: sommigen bleven zo lang mogelijk hangen bij hun meest favoriete sport. Of er veel nieuwe leden zijn gewor ven, moet nog worden afgewacht. De opkomst bij de jeugdigste catego rie was in elk geval wel zeer behoor lijk. In het eerste uur van de middag, toen de jeugd van 6 tot en met 9 jaar aan bod kwam, was sporthal Ons Genoegen goed gevuld. Na het uurtje konden de kinderen in de zaal blijven en naar believen meedoen. De instuif werd georganiseerd door de bij de jubileumviering van vorig jaar opgerichte activiteitencommissie, waarin alle afdelingen zijn vertegen woordigd. De renners van de wielervereniging reden dinsdag een puntenkoers. Bij de A-jeugd won Jasper Braam en bij de B-jeugd wist Jan Werner Prins de meeste punten te vergaren. De wed strijd bij de senioren werd halfkoers afgebroken door zware regenval. Bij de A-poule was Evert Koopman de sterkte sprinter en in de B-poule Jac co Vinke. Uitslagen A-jeugd: 1. Jasper Braam, 2. Roald van de Slikke. B-jeugd: 1. Jan Werner Prins, 2 Roel Bakker, 3. Chris de Vries. A-poule 1 Evert Koopman, 2. Theo Boom, 3. Henk Broekman, 4. Jan Buis. B-poule: 1. Jacco Vin ke, 2. Benno Bakker, 3. Wil Braam, 4. Kees Boks, 5. Jordi Vinke. tijdrit Voor de jeugd is er vrijdagavond een tijdrit op de wielerbaan. De senioren komen zaterdag tijdens de grote tij drit Oudeschild-De Cocksdorp v.v. in het strijdperk. Als afsluiting is er 25 september een koppelkoers over drie uur van 9.00 tot 12.00 uur. Door de senioren worden dan koppels ge vormd die om beurten een half uur koersen. Het eerste elftal van ZVV Bouw markt Gamma ontvangt vrijdag in sporthal Ons Genoegen AV Jan III uit Alkmaar. Gamma komt dit jaar uit in de Interregionale klasse B. Vorig jaar heeft Gamma in deze klas se met wisselend succes geopereerd en eindigde op de vijfde plaats, wat net geen recht gaf om te promoveren naar de landelijke klasse (er promo veerden vier teams). Het Gamma team zal er in grote lijnen hetzelfde uitzien met een zeker niet onbelan grijke aanvulling in de spits: Paul van Exel. Daar lag ook het grote gemis van Gamma 1, dat na het wegvallen van Louis Uriot geen echte spits meer in het elftal had. Het Gamma team ziet er voor vrijdag als volgt uit: B. Heerschap, Simon Brand, John List, Gerrie Plaatsman, W. Wasse naar, Rob van de Stap, Paul van Exel. Martin Koorn zal zeker vrijdag niet van de partij zijn (hij zit voor militaire oefening in Duitsland) en voor de toekomst is nog niet bekend of hij toestemming van FC Utrecht krijgt om te zaalvoetballen voor Gamma. De wedstrijd begint om 19.15 uur. De foto's van de bejaarde mevrouw Rentenaar-Bommezij uit Oosterend dwingen het meeste respect af, niet alleen door de kwaliteit van haar na tuuropnamen (o.a. een fraaie bloem en een zwaan op het nest) maar vooral door het feit dat zij deze kleu renbeelden zelf heeft afgewerkt, wat niet eenvoudig is. Het winkelpand Weverstraat 13 in Den Burg, waarin tot voor kort Video Texel was gevestigd, heeft een nieu we bestemming gekregen. Het wordt nu gehuurd door Wiggert en Janny Haring, die er inmiddels hun „Tiko"- winkel in hebben ondergebracht. Het echtpaar Haring runt sinds 1987 een gelijknamig bedrijfje aan de Dorpsstraat in De Koog, waar vlie gers, vliegermateriaal, kaarten, (twee dehands) boeken, strips e.d. worden verkocht. Die winkel blijft gewoon in stand en is ook 's winters open. De vestiging in Den Burg betekent dus uitbreiding. Het assortiment in de Weverstraat-winkel zal echter belang rijk anders zijn. Hier worden geen vliegers verkocht, maar ligt het zwaartepunt op vriendelijk geprijsd speelgoed en daarnaast (nieuwe) boeken en popartikelen, zoals posters. Haring heeft de winkel tot 1 maart a.s. gehuurd met een optie voor ver lenging. Tiko is op de normale win keltijden open, ook vrijdagavond. De veteranen en recreanten kunnen vanaf zondag weer regelmatig een balletje trappen. Behalve Texelse Boys zullen vijf Texelse voetbalverenigingen onderling een competitie spelen op de zondagochtend. De competitie is bedoeld voor spelers boven de dertig jaar, maar per elftal mogen twee spe lers onder de dertig jaar opgesteld worden. Nieuwkomer is ZDH en blij vertje is Cocksdorp dat echter wel het competitievoetbal op zaterdag heeft moeten opgeven. Competitielei der is dit jaar Jan Raven als opvolger van Cees Bonne. Eventuele nieuwe elftallen blijven welkom. Programmma: Aanvangstijd 10.30 uur 18 september De Koog - ZDH Oosterend - Texel 25 september Texel - Cocksdorp ZDH - Oosterend 9 oktober Oosterend - De Koog Cocksdorp - ZDH 23 oktober De Koog - Cocksdorp ZDH - Texel 30 oktober Cocksdorp - Oosterend Texel - De Koog 13 november ZDH - De Koog Texel - Oosterend Zaterdag 17 september 1988 KNVB, afdeling Noordholland Zaandijk-SVO/Z, 14.30 uur Cocksdorp-Foresters, 14.30 uur SV0'Z2-Dirkshorn 2, 14.30 uur Junioren: W'meer A2-Texel A2, 14.30 uur WGW B2-Oosterend BI, 13 00 uur Texel B1-HCSC B2, 13.30 uur Schagen B2-Texel B2, 14.30 uur ZDH BTKaagvogels B1, 13.30 uur Succes Cl-Texel C1, 14.30 uur Tex.Boys CTW'vogels C1, 13.30 uur Flevo C1-ZDH C1, 12.00 uur Texel C2-HRC C2, 13.30 uur Pupillen Tex.Boys F1-Texel F2, 10.00 uur Texel F1-Oosterend F1, 10.00 uur SVC F1-De Koog F1, 10.00 uur ZDH E1-Tex.Boys El, 11.00 uur Tex.Boys E2-Texel E3, 11.00 uur Texel E2-Tex.Boys E3, 12.00 uur De Koog E1-Oosterend E1, 11.00 uur Oosterend D1-Tex.Boys Dl, 12.00 uur Texel D2-Texel D1, 12.00 uur Zondag 18 september 1988 KNVB, vierde klasse: Alkm. Boys-Texel, 14.00 uur KNVB, afd. Noordholland: AGSV-De Koog, 14.00 uur Dirkshorn-ZDH, 14.00 uur Beemster-Oosterend, 14.00 uur HRC 4-Texel 2, 12.00 uur Tex.Boys 2-Flevo 3, 12.00 uur JVC 4-Oosterend 2, 14.00 uur De Koog 2-Helder 5, 14.00 uur WGW 5-De Koog 3, 14.30 uur Texel 3-JVC 6, 14 00 uur Texel 4-BKC 6, 14.00 uur HRC 8-Tex.Boys 3, 14.30 uur Junioren: SRC Al-Texel Al, 14.30 uur Watervogels A1-Tex.Boys A1, 12.00 uur Dames: Tex.Boys-HOSV 2. 14,00 uur Oosterend heeft zijn eerste competi tiewedstrijd in Castricum verloren. C.S.V. bleek een te zware klus voor de praktisch geheel vernieuwde Oosterend ploeg Het verschil tussen S.V.O. en C.S.V. was eigenlijk één man, namelijk de Castricumse aan valler Harald Zunnebeld die met drie treffers de gehele C.S.V. produktie voor zijn rekening nam. Voor Ooster end was het Jitze Beintema die de eer redde. Oosterend ging in Castricum voor zichtig van start. Beide ploegen ken nen elkaar zo langzamerhand door en door en praktisch alle eerdere ont moetingen in Castricum waren voor S.V.O. op grote nederlaag uitgelopen. C.S.V. mocht dan ook vooral het eer ste kwartier naar hartelust aanvallen maar stuitte daarbij op een goed ge organiseerde Oosterend defensie. Vooral nieuwkomer Cor Scholtanus liet al meteen zien dat S.V.O. in hem een uitstekende laatste verdediger gevonden heeft. Naarmate de wed strijd vorderde ging ook Oosterend meer aanvallende aspiraties krijgen. Zo ontstond een attractief duel met kansen voor de beide doelen. Halver wege de eerste helft was het C.S.V. dat de leiding nam. Harald Zunnebeld wist tussen twee Oosterend verdedi gers in toch een hoge voorzet in te koppen. Enkele minuten later had de stand eigenlijk al weer gelijk moeten zijn toen Martijn de Vey na een fraaie actie aleen op doelman Plooy af kon gaan. De inzet van De Vey verdween echter rakelings langs de verkeerde kant van de paal. Penalty Na rust een ongeveer hetzelfde spel- beeld. Een wel wat sterker C.S.V. maar in het eigen strafschopgebied bleef S.V.O. duidelijk de baas. Ver in de tweede helft was het opnieuw spits Zunnebeld die de overwinning voor zijn ploeg veilig stelde. Een kei hard schot vanaf grote afstand ver dween via de binnenkant van de paal in het Oosterenddoel. Oosterend pro beerde nog wel terug te komen maar miste toch kracht in de voorhoede. Jitze Beintema had de wedstrijd een andere wending kunnen geven maar de overigens goed spelende Ooster end spits had weinig geluk in de af werking. Twintig minuten voor tijd besliste Zunnebeld de wedstrijd defi nitief. Hoog opspringend tussen meerdere S.V.O. verdedigers kopte Zunnebeld doelpunt nummer drie in de touwen. In de slotfase kon S.V.O. via Jitze Beintema de eer nog red den. Beintema werd na een knappe actie op de rand van het strafschop gebied onderuit gehaald. De toege kende penalty werd door Beintema zelf beheerst benut.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 9