,,Uw straf is geste voor familie van slachtoffer" Nieuwe kansen voor langdurig werklozen m Helderse stichting biedt hulp voor de „Blok" mag blijven Sluitingsactiviteiten zwembad „Molenkoog" Drie Open Dagen in Bowling de Koogel Zijspanrijders naar Texel Zalmsalade Gerrie Muhren genoot van talent Tex. Boys |Vc Gi Voetbalprogramma Texelaars Geslaagd Kerk-concert van het Nieuwedieper visserskoor Themadienst in Doopsgezinde kerk Di Eilandcompetitie basketball van sta Suske en Wiskeboek bate van Noord Jeme Al Di \l< Ai 8 r PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 23 SEPTEMBER Texelaars die een jaar of langer zon der werk zitten, kunnen de kans op een baan nu vergroten. Drie maan den geleden is in Den Helder een stichting in het leven geroepen die zich speciaal met de problematiek van de langdurig werklozen in de re gio gaat bezighouden: de stichting Weerwerk. De stichting is voortgekomen uit de sociale diensten en arbeidsbureaus van de gemeenten die in het gebied van het arbeidsbureau in Den Helder vallen. Texel telt volgens de gege vens van het gewestelijk arbeidsbu reau in Den Burg 39 mannen en 22 vrouwen die twaalf maanden en lan ger werkloos zijn. De groep Texe laars die tussen de zes en twaalf maanden op zoek zijn naar werk, is precies even groot: 35 mannen en 26 vrouwen. Deze personen zijn in middels attent gemaakt op het bestaan van de stichting. Dat schept echter geen verplichtingen: een kwestie van informeren, niet van oproepen. Vrijwillig aanmelden zon der te zijn geinformeerd is ook mo gelijk. Het is niet zo dat Weerwerk de functie van de arbeidsbureaus (bemiddelen tussen vraag naar en aanbod van werk) overneemt. Zij probeert de langdurig werklozen weer klaar" te krijgen voor deelna me aan de arbeidsmarkt. Dat ge beurt door middel van herorienteringsgesprekken, cursus sen, eventuele werkervaringsprojec ten, al dan niet gepaard gaande met De expositie tekeningen van Texel voor de ruilverkaveling, vervaardigd door landschapsschilder wijlen Ad Blok van der Velden, die de afgelo pen maand te zien was in ,,De Scholerie" in Zuid-Eierland wordt gecontinueerd. Tot en met de her fstvakantie kan men de tekeningen nog bezichtigen in Niek Welboren's atelier/galerie. Het einde van het zwemseizoen 1988 van Texels gemeentebad „Mo lenkoog" nadert. Zondagmiddag, rond 16.00 uur zullen de deuren van het bad voor de laatste keer dit jaar worden gesloten. Zonder van deze dag een feestelijk evenement met veel activiteiten te maken wil het personeel van „Molenkoog" en het bestuur van ZPC TX '71 het seizoen niet afsluiten. Het onderstaande rooster met tijden en activiteiten geldt alleen voor de zondag: zaterdag is er normaal vrij zwemmen! 11.00-12.00 u. Vrij zwemmen ouderen 12.00-12.30 u. Demonstratie Water polo ZPC TX '71 12.30-13.30 u. Vrij zwemmen jong en oud 13.30-14.00 u. Recordwedstrijden ZPC TX '71 en vrijzwemmen. 14.00-15.00 u. Diplomazwemmen Zwemvaardigheid 2 en vrijzwemmen. 15.00-15.30 u. Familie-estafette ZPC TX '71. 15.30-16.00 u. Badkuipenrace en vrij zwemmen. 16.00 u. Afsluiting en huldiging club kampioenen ZPC TX '71. De hele middag is er levende muziek en er zijn demonstraties van radiogra fisch bestuurde boten en auto's in en om het ondiepe bad en is het peuter- bad omgebouwd in een schuimbak. De kiosk en de zwemclub zullen zor gen voor koffie, broodjes, patat en dergelijke. De hele middag is de toe gang, ook voor de zwemmers, GRATIS! Ouders en kinderen die geïnteres seerd zijn in het programma van de zwemvaardigheidsdiploma's kunnen tussen 14.00 en 15.00 uur komen kijken. Voor de familie-estafette kan men zich wenden tot Ria Keyser (tel. 3873) en voor de badkuipenrace kan men zich bij het zwembad opgeven. Het spreekt vanzelf dat alle leden van de Zwem- en Poloclub TX '71 om 16.00 uur ook aanwezig zijn om met alle belangstellenden het zwem- seizoen 1988 feestelijk af te sluiten. Ook dit jaar zijn weer drie open bow- lingdagen in Bowling de Koogel. Tij dens deze dagen kan door iedereen gratis worden gebowld en er wordt ook geheel vrijblijvend informatie ge geven over de te spelen competitie. De open bowlingdagen zijn: zaterdag 24 september van 14.00 tot 20.00 uur, vrijdag 30 september van 16.00 tot 20.00 uur en zaterdag 1 oktober van 14.00 tot 20.00 uur. Voor de verschillende leagues zijn nog enkele plaatsen vrij. Geïnteresseerden kun nen contact opnemen met Bowling de Koogel, tel. 02228-672. omscholing. Het is de bedoeling om de mensen weer gemotiveerd te krij gen, na een lange periode van stilstand. Ook herintredende vrou wen kunnen zich bij de stichting aanmelden. Weerwerk verricht aldus de noodzakelijke voorarbeid, die ver volgens door de arbeidsbureaus zou moeten worden „afgemaakt". De eerste ervaringen zijn volgens een woordvoerder van de stichting posi tief. Vrij veel langdurig werklozen hebben gereageerd, terwijl ook het aantal herintredende vrouwen niet gering is. In Den Helder is men in middels bezig met het voeren van herorienteringsgesprekken. De stich ting is van plan om op zo kort mo gelijke termijn ook naar Texel te komen voor individuele gesprekken. Theo Zijm van het arbeidsbureau in Den Burg is blij met het initiatief: „Ik ben daar voorstander van. Voor al voor de harde kern langdurig wer klozen op Texel zijn er heel weinig mogelijkheden om op het eiland weer aan de slag te raken. In Den Helder hebben ze de kans om aan projecten en dergelijke mee te doen. Dat kan heel blikverruimend wer ken." Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij het arbeidsbureau in Den Burg of rechtstreeks bij de stichting Weer werk in Den Helder (Spuistraat 23, tel. 02230-20870). Op camping „De Koorn-aar" begint zaterdag een weekend van de Ne derlandse Vereniging van Zijspanrij ders (NVZ). Eigenaars van motoren met zijspan, afkomstig uit allerlei de len van het land, komen twee keer per jaar met hun voertuigen bijeen voor een gezellige ontmoeting. Voor het eerst gebeurt dat nu op Texel. Zaterdagmiddag omstreeks 14.00 uur is het gezelschap in Oudeschild, waar de kotters TX 2 van Vonk en TX 5 van Ellen wordt bezichtigd. Dan gaat het naar Texels noordpunt waar de vuurtoren wordt beklom men. 's Avonds rond 19.00 uur is op „De Koorn-aar" een barbeque. Zondag rond het middaguur vertrek ken de zijspanrijders weer huis waarts. Texelse zijspanrijders die belangstel ling hebben voor deze vereniging, zijn welkom als ze willen langsko men. Ze kunnen zich dan op de hoogte stellen van de activiteiten van de club, zoals de succesvolle jaarlijkse rit die wordt gemaakt sa men met de andere zijspanvereni- ging „Het derde wiel", waarbij gehandicapten in de bak worden meegenomen. Informatie over de NVZ wordt ook gegeven door het Texelse lid Harry Bakker, Schilde rend 108, telefoon 02220-4738. Voor de 27e keer op Texel met kantie, want je blijft terugko iede het is een soort verslaving Omdat we in ons hotel half pen: je k R h r af bei e. I\ int op lorei d vi Achteloos legt Gerrie Muhren de bal „dood" op het voorhoofd. De Boysjeugd kijkt vol bewondering toe. Voetbal-alleskunner Gerrie Muhren liet de jongste jeugd van Texelse Boys woensdagmiddag zien wat bal- beheersing is. Tegelijkertijd genoot hij zelf volop van het enthousiasme en de inzet die 39 jongetjes en 1 meisje ten toon spreidden tijdens de- ruim twee uur durende voetbalde monstratie. De vriendelijke Volendammer was prima te spreken: „Leuke jochies allemaal, en er zat nog talent bij ook." Vooral de nog maar 10-jarige Sieme Zijm had hem geimponeerd: „Een goede trap en ook het nadoen van mijn trucjes ging hem goed af." Sie me was winnaar geworden van het onderdeel bal hooghouden met Ger rie. Meer dan 500 keer ging de bal heen en weer zonder de grond te ra ken. Bij de E-jeugd hield Coen Tim mer het het langste vol (1 50 keer). Als de bal uit de koers dreigde te ra ken, zorgde Muhren er met zijn fe nomenale techniek voor dat de bal toch in het spel bleef. De jongens hoefden weinig meer doen dan de bal terug te koppen, maar dat bleek in veel gevallen al moeilijk genoeg. Intussen legde de oud-Ajacied en - international af en toe achteloos de bal stil op het voorhoofd, bewonde rend gadegeslagen door voetballert jes, ouders en jeugdleiders. Dat gebeurde in een hoek van het A- veld, waar alle onderdelen van de „Super Voetbal Expresse" werden afgewerkt. Op het dichtst bij de kantine gelegen doel was er penalty schieten op keeper Marco Daalder van Texelse Boys A1. Bij de D-jeugd schoot Jan Willem Bakker alle vijf strafschoppen raak en won de eerste prijs. Bram Kuip evenaarde deze prestatie bij de E-jeugd. Op het andere doel werd onder leiding van jeugdtrainer Jitze Beintema een oe fening afwerken op het doel gedaan, terwijl op het middenterrein „4 te gen 4"-partijtjes werden gespeeld op twee veldjes. In de ene poule kwam het team Ajax als beste uit de strijd, in de andere „Brazilië". De spelers van deze teams kunnen aan het eind van het seizoen een uitno diging verwachten om in een groot toernooi in Arnhem tegen de win naars van de andere voetbal,.cli nics" (Gerrie Muhren demonstreert dit voetbalseizoen op nog 55 andere plaatsen in Nederland) te gaan spe len. De sterkste teams mogen dan hun finale spelen in het stadion van FC Volendam. Financieel wordt dat mogelijk gemaakt door de sponsor van die voetbalclub, Super, in sa menwerking met Nutricia. De „cli nic" bij Texelse Boys was dan ook tot stand gekomen mede dankzij Su- perMaas, de Texelse vestiging. Na afloop demonstreerde Gerrie Muhren nog enkele voetbaltrucjes, die som migen wat te snel gingen („Nu nog eens in slow motion!"). Hooghou den met een tennisbal bleek voor de technicus evenmin een probleem. Tenslotte stelden de deelnemertjes in de kantine nog vragen aan Gerrie, die hij zo serieus mogelijk probeerde te beantwoorden. Verder was er voor iedereen een tas met poster, foto met handtekening en een t-shirt." hadden gingen we tussen de mi op hier en daar een hapje eten. Al i j Ie dagen hadden we zo'n trek in zalmsalade. In diverse zaakjes gi hei beerd; géén zalmsalade Oók eer iau geprobeerd in een restaurant dal ;t e de Texelaar van 13 september, p i. A 6, adverteerde met een „scharre kok" die geen „scharrelaar" zou maar met grote zorg alles voor i nd gasten klaarmaakt. Nou vergeet gen maar. Géén zalmsalade. Want, tiers luidde het antwoord op onze vral te waarom er geen zalmsalade kon|rijdi den gemaakt, dat was óf te duu te veel werk. Toen geprobeerd in een monumi hotel-restaurant in het centrum Den Burg. Daar stond op het mi een „zalmschelpje". Nu, met recht een zalmschelp„je| Wat zat erin? Eén blaadje sla vai 5x5 cm, 1 Schijfje tomaat, een velletjes komkommer en een pa; sliertjes rode kool. Het gewicht de zalm bedroeg nog geen derdi blikje zalm. En dat alles voor de van 710,00. Géén toastje en een| summier likje mayonaise. Er wen gevraagd of we iets wilden drink en na afloop werd de stereotype vraag „heeft het gesmaakt" niet gesteld, waarschijnlijk omdat me het antwoord al kende? Foei Texel, wat is dat toch jamml24, f Uits Van ma< Dok In ons hotel vertelden we de hel grap. Weet u wat we op een mii voorgeschoteld kregen? Een kolo zalmsalade. Dank je wel Hannie Hans. We proeven het nu nog. I Texel op z'n best. 022 Van mat Mevr. R Scho Mar Rotte Zaterdag 24 september KNVB afdeling Noord-Holland SVO/Z-Wieringermeer 14.30 u. Schagen 2-SVO/Z 2 14.30 u. Junioren Texel A2-JVC A2 13.30 u. Oosterend B1-SVAP B1 13.30 u. Succes B2-Texel B1 14.30 u. Wiron B2-Texel B2 14.30 u. Petten B1-ZDH B1 13.15 u. Texel C1-Hugo Boys C1 13.30 u. ZDH C1-JVC C2 13.30 u. SVAP C1-Tex. Boys C2 13.15 u. Zondag 25 september 1988 KNVB Texel-WGW 14.00 u. KNVB afdeling Noord Holland De Koog-Oudesluis 14.00 u. DWOW-Tex. Boys 14.00 u. Oosterend-KSV 14.00 u. Texel 2-Helder 4 11.30 u. Watervogels 4-De Koog 2 112.00 u. Zeemacht 3-Tex. Boys 2 14.00 u. Oosterend 2-HRC 6 12.00 u. Zeemacht 5-Texel 3 11.00 u. Drie weken voorwaardelijke gevangenisstraf, een geldboete van f1000,- en zes maanden onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. Dat was dinsdag de eis van officier van justitie mr.Van Riel tegen een 65-jarige vrouw uit Nieuwegein, die op 27 juli vorig jaar op het Hoornderslag een Duitse toeriste dood reed. terwijl ze licht onder invloed van alcohol was. Haar ad vocaat pleitte ervoor dat zij haar rijbewijs zou mogen behouden, eventueel in „ruil" voor een hogere boete. Op 27 juli vorig jaar reed de vrouw uit Nieuwegein tegen 19.00 uur met haar Fiat naar paal 9 om daar wat te eten. Het was droog, helder weer. Ze dronk drie glazen wijn en een kop koffie. Toen zij rond 22.00 uur terugreed over het Hoorn derslag,zag ze rechts van de weg personen lopen. Terwijl ze passeer de, zo vertelde ze, sprong haar voor ruit kapot. „Ik dacht dat iemand uit dat groepje wandelaars een steen had gegooid. Ik stopte en zag men sen langs de kant hurken. Toen ben ik maar doorgereden", aldus de vrouw. Eenmaal bij de stacaravan in Den Hoorn, waar ze verbleef, ontdekte de vrouw dat niet alleen haar voor ruit stuk was, maar ook de koplamp van de auto. „Ik wilde terug om te kijken wat was gebeurd, maar ik durfde niet alleen". Toeristen uit de naastgelegen caravan vergezelden haar en toen ter plaatse bleek dat iemand dodelijk was gewond, maak te de vrouw zich als bestuurster van de auto bekend. De Duitse vrouw die werd aangere den liep met een dochter en een vriendin daarvan in de berm van het Hoornderslag. Uit getuigenverklarin- gen van de dochter en de vriendin blijkt dat een auto met grote snel heid van achteren naderde. „We hadden geen kans om om te kijken en voor we wisten wat er gebeurde werd moeder in de berm geslin gerd", aldus het relaas van de doch ter. De bestuurster benadrukte echter met klem dat ze niet harder dan 40 S 45 kilometer had gereden. „Omdat er veel konijnen oversteken op die weg en ik die niet aan wilde rijden". Op de weg, zo'n 1,50 meter van de kant werd naderhand de schoen van het slachtoffer gevonden. De ge wonde vrouw was meer dan 12 me ter verder in de berm terecht gekomen. „Ik denk dat u of veel harder hebt gereden dan u zegt of dat u de Duitse vrouw een tijdje op uw bumper hebt meegesleept", al dus de officier van justitie, die het ongeloofwaardig vond dat de ver dachte niets had gemerkt en ook geen klap had gehoord. Toch bleef de vrouw uitNieuwegein bij die ver- l<lar'n® Vraagtekens Haar advocaat zette vraagtekens bij de getuigenverklaringen van de dochter en de vriendin. „Ze werden in de rug genaderd en hebben dus de snelheid van de auto afgeleid uit het geluid. Een Fiat Panda maakt be hoorlijk veel herrie, dus dan lijkt het al gauw alsof hard wordt gereden". De officier hield bij zijn eis rekening met het inkomen van het slachtof fer. „Maar ik kan niet over de feiten heenstappen dat geen remsporen op de weg zijn aangetroffen en dat al cohol in het spel was. U moet de straf ook zien als een geste tegeno ver de familie van het overleden slachtoffer". De advocaat benadruk te dat zijn alleenstaande cliënte een auto nodig heeft voor bezoeken aan de trombosedienst en het onderhou den van sociale contacten. „Er is geen openbaar vervoer in haar direc te omgeving". Op 4 oktober volgt de uitspraak. Aan de Rijksuniversiteit van Utrecht slaagde Erna Kager uit Den Burg voor het doctoraal examen niet- westerse sociologie. Watervogels 6-Texel 4 12.00 Tex. Boys 3-JVC 7 14.00 u. Junioren Texel A1-WMC Al 11.30 u. Tex. Boys ATSchagen A2 12.00 u. Dames Zeevogels 3-Tex. Boys 14.30 u. De Koog-Helder 10.30 u. Recreatievoetbal Texel-Cocksdorp 10.00 u. ZDH-Oosterend 10.30 u. Het circa 115 leden tellende Nieu wedieper visserskoor uit Den Helder zal zondag medewerking verlenen aan een dienst voor belangstellen den in de Gereformeerde kerk van Den Burg. Dirigent is J.W. Vink. Aanvang van de dienst is 17.00 uur. Het thema is „vriendelijkheid". Voorganger is ds. T. Salakay en or ganist Jan Kruithof. In het kader van de Vredesweek 1988 is zondag een dienst in de Doopsgezinde kerk met als thema „Overgeleverd in de handen van de mensen". De dienst is door een aan tal gemeenteleden voorbereid en me dewerking zal worden verleend door de jeugdclub en de Interkerkelijke Cantorij. Er is kinderoppas aanwezig. De dienst begint om 10.00 uur. hou gen Vrijdagavond start de jongste eili competitie voor de tweede keer. ketball heeft in het afgelopen jasl Texel een hoop belangstelling ge gen. Dit leidde ook tot een toem ge van het aantal leden van basketl club „De Mareis". De organisatii de eilandcompetitie heeft al een gave van veertien teams. Er kun er eventueel nog bijkomen. Ook \9 jaar is de organisatie in handen Ria Zijm, Angelique Bezoet-de B an' Jaqueline Wilner-Hoogenbosch, I ate de Hoogh en als nieuwkomer J Witte. Het team dat als laatste dient voor twee scheidsrechters zorgen. Lukt dit niet, dan zal mei zelf voor vervanging moeten zori Als de wedstrijdleiding voor vervjan' ging moet zorgen kost dit het tel00' twee punten in de stand van de I competitie. Het programma voor vrijdag 23r*l tele Uitk artil Op 17.: (02 'a; .un 5P0 ee tember: 20.00 u. Paracen.-Oranjeboom 0| /Ve\ 211: 20.30 u. Opduin-GVT Paracen jaQ 21.00 u. Dikke Mik-Mantje 21.30 u. Pilaar-Crops Dikki 22.00 u. Sportshop-The Jump /an 15-C 11.C I6.C eer Leden van Scouting Texel zijn b het nieuwe Suske en Wiske-boe 5pri „De wervelende waterzak" te v J.Oi kopen ten bate van een waterzt I5.( ringsprojekt in Noord Jemen, da Juri door de Scoutingorganisatie aldi n h torn n 1 nev Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen wor den verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereed schap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 1. Bernhardlaan. Lieuwstraat, Tjak- kerstraat. Burdetstraat. Mr. Kraaistraat, Wilsterstraat. Ma- relstraat. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJska- school komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden afgeleverd bij de scha- penboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex-gebouw (vóór 9.30 uur). >pr< foor opgezet. Het boek (nummer 216 van de rie) is speciaal voor dit doel gesi ven door Willy Vandersteen en wordt verkocht voor f 5,50. Vol die prijs zal het te zijner tijd ook de boekhandel verkrijgbaar zijn, maar alleen van de exemplaren 4jru( nu via Scouting worden betrokk gaat een deel van de opbrengst het goede doel. Een andere rede om het boek nu bij Scouting Tei te bestellen is dat men dan een exemplaar krijgt, dat is voorzien een opdracht van Willy Vanders Mie Wie het boek wil hebben kan ee ooi der Scouting-leden benaderen ol len naar groepsleider Niek Slijde Schilderend 66, tel. 2374. „Ontdek N /oo ver Scouting Texel houdt zaterdag i >lae een bijzondere speldag, waarbij vee alleen leden welkom zijn maar o andere kinderen. Het wordt een in ruimtevaartsfeer onder het mi „Ontdek Nuts". Daarmee wordl gedoeld op snoepgoed van het lijknamige merk maar op een ge heimzinnige planeet die in de bu van Jupiter staat. Deelnemers n ten om 11.00 uur bij het Scouti gebouw aan de Bernhardlaan zij want hier vertrekt het „ruimtevi Er wordt op gerekend dat iedere gekleed is in ruimtepak, bijvoorb een kleurige overall met een bijt /oo der hoofddeksel. De spelletjesda :we eindigt om 17.00 uur. Voor etei lier wordt gezorgd in de vorm van e broodmaaltijd. V nt VOO rirr )2z

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2