fexel kreeg te eel tegen WGW De nieuwe minimumprijs ligt al op de plank. HEMA Texelse Boys verliest weer Veel doelpunten in Oosterend tegen KSV letbaluitslagen Weer volle winst voor De Koog tegen Oudesluis Jaarvergadering S.V.O. Looptraining Zijspanclub vond weekend te kort Tafeltennissers Tetak winnen en verliezen Van Osch en Braam winnen koppelkoers Echt Waar Voor Je Geld iRPif^27 TEXELSE COURAN1 PAGINA 7 'e Koog pakt de zaken dit seizoen professioneelaan. Ook in de tweede wedstrijd is Texel se Boys met lege handen blijven staan. In Wieringerwerf was de thuisploeg DWOW de terechte win naar met 4-2. Het was een rommelige, maar span nende voetbalwedstrijd. De aanvallers van beide ploegen grossierden in mo gelijkheden, maar vele slordigheden voorkwamen een korfbalscore. Voor de rust ging de strijd gelijk op. DWOW was met name gevaarlijk via André Hilligen, een razendsnelle rechtsbuiten. Aan de andere kant vormde Erik Schieder een plaag voor de Wieringer verdediging. Door doel punten van deze twee uitblinkers ging de rust in met 1-1. De tweede helft gaf in eerst instantie hetzelfde spelbeeld te zien. Op het middenveld was elke bal voor de thuisploeg, waar het gemis van Bert Witte en Ronald van de Wetering duidelijk merkbaar was voor de Boys. Over de rechtervleugel kreeg André Hilligen twee keer de gelegenheid om tot de achterlijn door te stoten. De eerste voorzet werd schitterend ingekopt door Hilbrand Zeinstra, de tweede werd beheerst langs doelman Kooy geschoven door Richard van de Ma de. De wedstrijd was gespeeld, de Boys had niet de veerkracht om iets aan de achterstand te doen. Bij een corner van DWOW werd Zeinstra zo vrij gelaten dat hij rustig de bal kon aannemen en keihard 4-1 inknallen. De Wieingers geloofden het verder wel zodat de Boys in de slotfase het initiatief kon nemen. Alfred Bakker brak over rechts door, werd vastge houden, maar ging pas neer toen de kalklijnen van het strafschopgebied gepasseerd waren. De penalty werd Oosterend heeft de thuiswedstrijd tegen KSV uit Heerhugowaard niet winnend kunnen afsluiten. Na een enerverend duel ging KSV uiteindelijk via een 4-3 overwinning met de eer strijken. Halverwege de wedstrijd had SVO nog een 3-2 voorsprong. Na rust slaagde de goed voetballen de ploeg uit Heerhugowaard er als nog in de volle winst naar zich toe te trekken. KSV ging furieus van start. Met goed voetbal werd Oosterend onder druk gezet. Al na een kwartier had deze speelwijze succes. Peter de Groot rondde een knappe aanval beheerst af. In de 25e minuut bracht Martijn de Vey beide ploegen echter weer op gelijke hoogte. Een hoekschop van Vincent Caspers belandde via Dennis Vonk ietwat ongelukkig bij De Vey, die beheerst scoorde. Enkele minuten later werd Jitze Beintema in het strafschopgebied onderuit gehaald. Beintema zelf verzilverde de toege kende strafschop en zette zijn ploeg dus op een 2-1 voorsprong. Al vrij snel echter hadden de Heerhugo- waarders hun antwoord klaar. Vin cent Zuurbier trok de stand gelijk via een hard schot dat onbereikbaar voor doelman Vonk in de uiterste boven hoek belandde. Vlak voor de rust nam Oosterend opnieuw de leiding. Martijn de Vey werd in het straf schopgebied onderuit gehaald en op nieuw kon Jitze Beintema vanaf de elfmeter stip doeltreffend uithalen. Na rust bleef de stand vrij lang onge wijzigd. Oosterend dacht met een vrij defensieve speelwijze de voorsprong Texel zondag tegen WGW uit Den Helder had verloren, zou verdiende loon zijn geweest. Het eilandelijke topelftal speel- namelijk uitermate slecht en mag zich generen over die ene it die naar Den Helder ging. WGW had meer verdiend, on- iks het feit dat de bezoekers uit de marinestad de tweede t met een man minder speelden. deze wedstrijd werd met hoog- halle(iannen verwachtingen uitgeke- maar Texel wist zijn slagen koppositie niet waar te en. Het begin was voortvarend. kwam al in de tweede minuut 'oorsprong. Uit een corner van y Plaatsman wist Leendert Eel- die de bal voor de voeten g omdat de WGW-keeper deze klemvast kon krijgen, 1-0 te la- aantekenen. Texel wilde meer, ilde zeer aanvallend met inschui- )e mensen als Joost Brouwer en van Exel, waardoor teveel door midden werd gespeeld en beide een werden verwaarloosd. Door aanvallende miste Texel bovendien een goe- nganisatie achteraan. Dat gaf W kansen, maar de Texel- ediging hield stand (zij het soms jtisch) met als goed sluitstuk lid Biesboer die de geblesseerde Heerschap verving, il kwam heel goed weg toen idert Eelman WGW-aanvaller Sterk binnen de beruchte lijnen legde. Scheidsrechter P.Stam tste de bal echter op de rand het strafschopgebied met als g na de wedstrijd: ,,De overtre- werd buiten het strafschopge- ingezet". Even voor de rust -* Frans Coppoolse het veld uit- uurd als gevolg van een elle- die hij keeper Biesboer iende. De rust ging in met 1-0. ar het publiek was het opti me groot: „Dit moet toch kun- tegen tien man". inplaats dat Texel het initiatief zich toetrok, was het WGW de dienst uitmaakte. Texel kon in zijn spel komen: slechte pas- slecht uitverdedigen. WGW de gelijkmaker. Met nog vijftien jten te spelen beloonde Peter irdag 24 september (B afdeling Noord-Holland l/Z-Wieringermeer, afgelast agen 2-SVO/Z 2, afgelast ioren I A2-JVC A2 3-6 terend B1-SVAP B1, afgelast ces B2-Texel BI, afgelast >n B2-Texel B2, afgelast 'I C1-Hugo Boys Cl 10-0 P C1-Tex. Boys C2 3-1 dag 25 september 1988 (B l-WGW 1-1 'B afdeling Noord Holland <oog-Oudesluis 3-2 3W-Tex. Boys 4-2 terend-KSV 3-4 il 2-Helder 4 14-0 ervogels 4-De Koog 2 3-2 ■nacht 3-Tex. Boys 2 7-0 terend 2-HRC 6 6-4 macht 5-Texel 3 1-4 ervogels 6-Texel 4 5-4 Boys 3-JVC 7 4-4 ioren I A1-WMC A1 3-2 Boys Al-Schagen A2 6-1 les rogels 3-Tex. Boys 2-3 (oog-Helder 14-0 Dekker de inzet van de WGW-ers en knalde hard in: 1-1 Texel wilde nog wel, maar het zat er gewoon niet in. Trainer Asselman bracht Jan Hein Studulski nog in voor Gerry Plaatsman en liet Rob vd Stap invallen voor de in deze wedstrijd weinig attente Erwin Koning. Texel kijkt dus terug op een wedstrijd die beter vergeten kan worden. Maar ondanks dat behield SV Texel de leiding in de vierde klasse A samen met SRC dat met 3-0 van Den Helder won. Na de ruime overwinning van de vo rige week heeft SV De Koog ook nu weer de volle winst gepakt in de spannende wedstrijd tegen Ou desluis. Spannend omdat op het mo ment dat De Koog in veilige haven was. Oudesluis gevaarlijk terug kwam. Maar het Kogerteam hield het hoofd koel en eindigde de wed strijd verdiend met twee punten. Al na vijf minuten was de eerste kans voor De Koog. Cees van Beek schrok daar blijkbaar zo van dat hij voor het lege doel de bal overschoot. Het eerste kwartier had De Koog een sterk veldoverwicht, maar moest en kele malen uitkijken voor de gevaarlij ke counters van Oudesluis. Na zestien minuten was het wél raak door Cees van Beek, die een bal van Bernard Ipenburg met een zweefduik inkopte: 1-0. De Koog bleef goed op dringen, wat resulteerde in een doel punt van Wilke Wassenaar, maar volgens de grensrechter van Ou desluis stond Wassenaar in bui tenspelpositie en de goal werd afgekeurd. In de 32e minuut ging het best voor De Koog wél dan onder toezicht van de KNVB official Visser scoorde Cees van Beek wederom met het hoofd 2-0, uit een voorzet van Wilke Wassenaar. Vlak voor het einde van de eerste helft kwam John List enkele centimeters tekort om een bal van Joop van Kranenburg die voorlangs rolde, binnen te tikken. Hal verwege de tweede helft scoorde Joop van Kranenburg 3-0 uit een schot dat in eerste instantie gekeerd werd, maar alsnog werd ingeschoten. Oudesluis kwam terug tot 3-2 en het werd voor De Koog (in outfit van de nieuwe sponsor) nog even oppassen. John Eelman kreeg in deze periode nog een koeling van de uiterst twij felachtig fluitende scheidsrechter, na een onschuldige overtreding. Tot het einde hielden de Kogers het hoofd koel en zo werd de volle winst bin nengehaald voor het massaal aanwe zige publiek dat een goede wedstrijd heeft gezien met een aantrekkelijke verloting. Die verloting zal voortaan bij elke thuiswedstrijd van De Koog worden gehouden. SV De Koog heeft ambitieuze plan nen. Voorafgaande aan de eerste thuiswedstrijd werd zaterdag een presentatie gehouden van de nieuwe tenues, financieel mogelijk gemaakt door sponsor VEM. Bij die gelegen heid werd verkondigd dat de bad plaatsclub zal trachten Texel's tweede voetbalvereniging te wor den. Komend seizoen zal nadrukke lijk de publiciteit worden gezocht, onder meer via advertenties, posters, huis-aan-huis-folders en een verloting met kostbare hoofdprijs. Doel: meer publiek lokken,waardoor het eerste team zich geinspireerd zal voelen om goed voetbal te laten zien. Trainer Erwich vindt dat zijn team in de tweede klasse thuishoort en zal er alles aan doen dit jaar te promoveren. Met twee overwinnin gen in evenveel duels is De Koog 1 alvast goed van start gegaan. Stilleven op de Oudeschilder haven Zaterdagochtend brachten de zijspanrijders een bezoekje aan de TX 2 IachtergrondI en TX 5. loepzuiver in de kruising geschoten door Richard Maas, wat de scoren een iets dragelijker aanzien gaf. Met twee thuiswedstrijden voor de boeg wordt het tijd dat er wat meer pun ten gehaald worden, want de Boys hebben meer in hun mars dan een plaats in de onderste regionen. te kunnen vasthouden. Halverwege de tweede helft verstoorde Aad Strooper deze gedachte door met een fraai schot vanaf de zestienme terlijn de gelijkmaker in te schieten. Enkele minuten voor tijd zou KSV zelfs nog de volle winst grijpen. Aard Schraag haalde met een sliding een KSV-aanvaller onderuit binnen de be ruchte lijnen en opnieuw was een penalty het gevolg. Aad Strooper maakte geen fout, al beroerde Ooster-end doelman Rob Vonk de bal nog met de hand. Vrijdagavond wordt in de kantine van S.V. Oosterend om 20.00 uur de al gemene ledenvergadering gehouden, het kan een belangrijke vergadering worden, omdat het bestuur nieuwe plannen heeft voor de toekomst. Se cretaris Jan Raven zal dat niet meer meemaken, omdat hij aftreedt. Als opvolger heeft het bestuur Jos de Wolf als kandidaat. Voorzitter Joop Koning en penningmeester Frits An drog zijn eveneens aftredend, maar ze zijn herkiesbaar. Een ander opmer kelijk feit zal het terugtreden van Sie- me Keijzer als wedstrijdsecretaris zijn. Zijn functie wordt overgenomen door Cees Koopman, die sinds vorig jaar al deel uitmaakt van het bestuur. Sieme Keijzer blijft wel behouden voor de kantinezaken. De lange afstandstrainingen van de Atletiekvereniging Texel zijn weer van start gegaan. Iedere zondagmorgen wordt er om 10.30 uur bij het Turf- veld gestart. Er wordt dan een rusti ge duurtraining gehouden van 5 tot 15 kilometer. Voor velen is het prettig om de lange afstanden te trainen in groepsverband: het lopen gaat een voudiger, men stimuleert elkaar en er kunnen ervaringen worden uitgewis seld. Woensdagavond vanaf 19.00 uur wordt er onder leiding van trainer G. Muts (bij het Texelse Boys-veld) aan loopscholing en duurtraining ge daan en ook wordt eraan gewerkt om snelheid en uithoudingsvermogen te verbeteren. Het bezoek dat leden van de Neder landse Vereniging van Zijspanrijders NVZ afgelopen weekend aan Texel brachten, duurde volgens de deelne mers te kort. Graag hadden de toer rijders met hun opvallende machines wat langer de gelegenheid gehad om rond te kijken in de Texelse dorpen. Ook het verblijf op camping De Koornaar was in de smaak gevallen. Vandaar dat meerdere zijspanrijders aankondigden binnen niet al te lange tijd de overtocht nogmaals te maken. Vijftien spannen waren zaterdagoch tend op Texel gearriveerd,na een lastige tocht met stormwind langs het Noordhollandskanaal. De slechte weersomstandigheden vormden een belangrijke oorzaak voor het thuis blijven van veel clubleden ër zijn zo'n honderd zijspanrijders aangeslo ten. Degenen die wel kwamen, zo'n veertig personen rijders met vrouw en kinderen in totaal, hebben van dat reisje geen spijt gehad. Onder aanvoering van het enige Texelse lid, Harry Bakker uit Den Burg, werd zaterdagochtend in de regen begon nen met een rondrit. Omstreeks kwart over twaalf werd op de Oude schilder haven gestopt voor het be zichtigen van de viskotters TX 2 en TX 5. Ook was een beklimming van de vuurtoren in het programma op genomen. In het begin van de mid dag was de groep weer op de camping teruggekeerd. Verderop in het bos, op de speelweide aan de Ploeglanderweg, kon jong en oud .schatgraven". Dat gebeurde in de zandbak aldaar,waarin tal van aardi ge verrassingen waren verborgen. Een onaangekondigde verrassing had Texelaar Cor Dros in petto. Hij bracht het gezelschap een groet met zijn DKW met Hollandiaspan.die goedkeurend werd geinspecteerd. Andere Texelse motor enthousiasten werden niet gesignaleerd, en dat mocht enigszins teleurstellend wor den genoemd. Aan het slot van de dag werd in de schuur van de fami lie Bakker van Irenehoeve op Drie huizen een barbecue gehouden, waarna later op de avond in de kan tine van De Koornaar werd nagebor- reld. Zondagmiddag om twee uur was iedereen weer vertrokken, met de belofte nog eens te zullen te rugkeren. Het seniorenteam van Tetak leed in Grootebroek tegen Dito 8 een 6-4 nederlaag, terwijl het jeugdteam in 't Zand tegen Doko een knappe 9-1 overwinning behaalde. Tetak had tegen Dito kans genoeg om een punt te halen. Het pakte an ders uit. Martin Janssen en Frans Room kwamen in deze wedstrijd niet tot winst. Lieuwe van der Veen en Martin Janssen wisten het dub belspel via 21-9, 15-21 en 14-21 te winnen. De andere drie winstpartijen kwamen op naam van de sterk spe lende Lieuwe van der Veen. Het jeugdteam dat bestaat uit Alex Bak ker, Reindert Kuiper en nieuwkomer Pascal Veeger wist via een knappe 9-1 de zege binnen te halen. Pascal Veeger werd gelijk als eerste ingezet en verloor de enige partij. Hij herstel de zich in de andere partijen en won de laatste partij zelfs met 11-21 en 7-21. Reindert Kuiper en Alex Bakker waren deze dag onverslaanbaar. Bei de wonnen met grote overmacht hun partijen. Bakker wist ze zelfs allemaal onder de tien punten te houden. Ook de dubbel werd door Tetak gewon nen. Zaterdag speelt Tetak een thuis wedstrijd. De senioren spelen tegen Wham Wham 2 uit Zwaag. De junio ren spelen tegen Be Fair 2 uit Bree- zand. De wedstrijden worden in sportzaal de Ferrever gespeeld en be ginnen om 14.30 uur. Publiek of re creanten zijn welkom. Als afsluiting van het seizoen hield de wielervereniging zondag een kop pelkoers. Er waren negen koppels ge vormd die om beurten 30 minuten moesten koersen gedurende drie uur. Het eerste uur bleef alles redelijk bij elkaar, maar daarna waren er renners die wat achter raakten of zelfs op een ronde kwamen. In het laatste half uur waren er nog drie koppels in dezelfde ronde. In de eindsprint was Hans van Osch het snelst, zodat die met Wil Braam eerste werd. Tussen het fietsen door werden de renners verwend met fruit, thee, koffie en drinkyoghurt. Uitslag: 1. Hans van Osch-Wil Braam; 2. Leen van Eik-Hans Koom; 3. Benno Bakker-Jan Ni co van der Ploeg; 4 Evert Koopman-Jacco Vinke; 5. Piet Roeper-Simon Appel, 6. Jan Zijm-Loek van Vliet; 7 Jan Buis-Willem Trap, 8. Theo Boom-Martin Visser; 9. Jasper Braam-Denhard van der Slikke Als 't van de regering goedkoper mag, dan doet de Hema meteen F Vandaag betaalt u voor hoogrond wit en-bruin geen cent meer dan de nieuwe minimumprijs:-fc9C Ook voor de luxere broodsoorten betaalt u minder- vloerbrood met sesam-2-65- 2.50 sesam-, tijger of maanzaadbolletjes 2 voor 95 ct 2 voor 90 ct Al deze prijsverlagingen gelden zolang Den Haag dat wil.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 7