4 Samengestelde menwedstrijd: rachtproef in vrije natuur venement groeit uit tot „paardenweek" latste zwemdiploma's n zwemseizoen 1988 averjasclub „Den Burg" laverjasdrives in >e Buureton Zwemmen voor Unicef bracht f508,85 op Zonnig einde van Molenkoog-seizoen Slot Waalderspelen in aardappelschuur Softbalsters sloten seizoen met toernooi Remise damtoppers Motorcrossers lieten het afweten Vier fietsers in stormachtige sponsortocht Eilandcompetitie basketball: weinig verrassingen Ruime zege van tafeltennisjeugd Felle gevechten in eerste schaakronde SDAG 27 SEPTEMBER 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 9 grdensport van de bovenste plank zaterdag te zien op Texel. Voor zesde achtereenvolgende maal irdt dan een zogeheten „samen stelde menwedstrijd" gehouden. uit verschillende onderdelen staande krachtproef voor het aan spannen paard. Er hebben zich 44 abinaties aangemeld voor de idstrijd, die deels wordt gehouden een hindernissen traject in De nnen en deels bij manege Aken- De Hoornder ondernemersvere- jng biedt de deelnemers deze iek. voorafgaand aan de dstrijddag. een speciaal arrange- nt aan, onder de titeL.Hoornder ardenweek". s jaar geleden gestart als onder- g wedstrijdje van paardensportve- liging De Blijde Rijders, is de mengestelde menwedstrijd inmid- Is uitgegroeid tot een trekpleister n de eerste orde. Dit jaar was orpubliciteit nauwelijks nodig, oedig na de openstelling van de chrijving was de deelnemerslijst Igeboekt. Bij 44 combinaties sest de organisatie stoppen, om- t anders het programma niet meer een dag kon worden afgewerkt, men had gewild, zou een twee- ags programma met honderd aan- anningen tot de mogelijkheden aben behoord. In korte tijd heeft Texelse wedstrijd dus een be- orlijke faam opgebouwd. Zo'n der deelnemers komen van de erkant en zijn afkomstig uit het e land. Het verzorgen van onder- voor koetsiers, begeleiders en rrden stelde het De Blijde Rijders- ituur voor problemen. De Hoorn- flink aantal kinderen en volwas- jen behaalden in het afgelopen ekend als laatsten dit zwemsei- »n hun diploma A en/of B van de De beoordelingscommissie on- leiding van de heren G. Pansier M. Land was, vooral gezien het chte weer met veel wind regen hagelbuien, zeer te spreken over doorzettingsvermogen van de af- emmende kinderen en het niveau, balans van Molenkoog is nu: to- I in 1988 afgenomen: 324 (167 A, 7 B), totaal in alle jaren: 7379 di- ma's. jlaagden A: Marcel de Long, Corina Dijker, ïhard Boks, Corina Hordijk, Harm Elzinga, abeth Koorn, Joyce Halsema, Roos Bruin, kia Witte, Cyrina Zoetelief, Koen van der ik, Peter Feenstra, Ronnie Blom, Elvire jan- Nelleke van Rijs, Nellie Visser, Arjan Vla- g, Lia Visser, Ronald Vooys, Marieke van sum, Kees Brouwer, Niels Hoogenbosch, K-Jurien Buysman, Robbert Hin, Radna Remco Zijerveld, Debbie Sangers, Stefan en. ilaagden B: Richard Maas, Sebastiën Boon, iet Panneman, Marije Hoep, Wendy van Isabelle Commandeur, Mark Maas, Ketie i, Marieke van de Kamer, René Hoep, Nel- Gerlsma, Rutger Panneman, Dennis Hui- ja, Michiel Spitzer, Olie de Vris, Dirk Witte, in Oosterhof, Pieter List, Stofan Witte, Jo- n Purmer, Marism Vonk, Freek-Jan Buys- i, Janneke Beers, Bart Meedendorp, ncien Panneman, Mariek van der Werf, Jo- Witte, Bibi van der Slikke, Daan van der ;ke, Maren Siebert, Timme Mulder, Fedor i Elk, Christine Geense, Jaqueline Linde- >m, Pim Koomen, Keely Geus, Robby jster. wassenen: A Peter Tuitman Henk Maas, Gerard Huisman, Hetty sema-Wattimena, Jocabel van Heeringen. t competitieseizoen 1988-1989 at voor klaverjasclub „Den Burg" inenkort van start. Daartoe is er al- eerst donderdagavond aanvang '00 uur in de zaal van Chinees itaurant „Azië" een ledenvergade- 9 waarop iedereen die in deze mpetitie wil meespelen zich kan geven. Nieuwe leden zijn van harte Ikom. Opgave voor de competitie t voor deze datum ook telefonisch »den gedaan bij J. Witte, tel. 220-54 78. De eerste competitie- ond volgt dan een week later, op nderdag 6 oktober. De aanvang i de speelavonden is steeds om '00 uur precies. dere laatste donderdag van de aand worden weer klaverjasdrives houden in De Buureton aan de Mo tstraat. De aanvang is telkens half ■ae 's middags. De eerste drive is 29 september, vervolgens op 27 "ober, 24 november en 29 decem- r. De eerste drive in het nieuwe op 26 januari. Ook in de aanden februari, maart en april ®9 wordt er geklaverjast. der ondernemersvereniging bracht uitkomst. In samenwerking met de plaatselijke logiesverstrekkers werd een speciaal arrangement opgezet voor de deelnemers. Totaal 1 50 per sonen kunnen nu in hotels en appar tementen in en rond Den Hoorn logeren, terwijl hun dieren worden ondergebracht op diverse boerderijen in de omgeving. Dit initiatief is nu nog bescheiden van opzet, maar he- tis de bedoeling om er in de nabije toekomst een echte „Hoornder paar denweek" van te maken. De „week" beslaat nu drie dagen: dins dagmiddag staat een gezamenlijke rit op het programma, woensdag middag is er ringsteken in Den Hoorn en donderdagmiddag wordt een minimarathon verreden, om al vast te oefenen voor de zware rit van zaterdag. Tussendoor is uite raard tijd ingeruimd voor de nodige gezelligheid. Verwacht wordt dat vrijdag alle deelnemers zijn gearri veerd. 's Middags om twee uur is er gelegenheid om het marathonpar- cours in De Dennen voor de eerste maal te verkennen, 's Ochtends zijn de hindernissen in gereedheid ge bracht, en 's middags gaan de deel nemers per tractor en wagen vervolgens gezamenlijk op pad. Zij kunnen dan aantekeningen maken over de moeilijkheidsgraad en alter- vswwwwwvwwww natieve mogelijkheden om een hin dernis te nemen. Er zijn altijd meerdere manieren om een obstakel te passeren: de snelste weg is te vens de moeilijkste. Niet crossen Ongetwijfeld is de marathon het meest aansprekende onderdeel van de samengestelde menwedstrijd. Na het recente wereldkampioenschap vierspannen, begin september op 't Loo, is deze uithoudingsproef in po pulariteit gestegen. De aanspannin gen zijn ruim twee uur bezig in de vrije natuur, en dat vergt veel van zowel berijders als paarden. Het par cours telt vijf hindernissen. Deze zijn alle in de buurt van een verharde weg opgesteld. De organisatie dringt er dan ook sterk op aan dat toe schouwers niet per auto door het bos van hindernis naar hindernis gaan crossen. Ook Staatsbosbeheer, die welwillend medewerking heeft verleend, zou dat zeer op prijs stel len. Het eerste programmaonderdeel is de dressuurproef, welke bij de manege wordt gehouden. De eerste aanspanning verschijnt om 8.30uur in de ring. Er moeten diverse ver plichte figuren worden gedraaid. Wie de proef foutloos voltooit heeft nul strafpunten; maximaal kan men 1 50 strafpunten oplopen. Na een korte pauze waarin de berijders zich moe ten omkleden en de paarden aan een vetinaire controle worden onder worpen, wordt gestart met de mara thon. De eerste deelnemer gaat ongeveer een uur na het begin van de dressuurproef van start. De ma rathon neemt ongeveer twee uur in beslag, en telt twee rustpauzes van elk tien minuten. Start en finish zijn bij de manege. Na terugkomst wordt eveneens even gerust, waarna rond het middaguur 13.00 a 13.30 uur de eerste combinatie zich aan het derde en laatste onderdeel kan wa gen: de kegeltjesproef. Hierbij moet een parcours worden afgelegd, waa rin men volgens bepaalde regels zo kort mogelijk tussen slinks opgestel de pionnen moet manoeuvreren. Wie in totaal de minste strafpunten be haalt, is winnaar. Er wordt gestre den in vier klassen: enkelspan pony's, dubbelspanpony's, en kelspan paarden en dubbelspan paarden. Zeven aanspanningen ko men uit in de M-klasse, de overigen bevinden zich op L-niveau. Voor de combinatie die het hoogste aantal punten in de dressuur scoort, is de Burgemeester Schipper prijs beschik baar. Zondag wordt het programma gezellig afgesloten met de traditione le „Snertrit". De deelnemers aan de veertiende zwemvierdaagse van „Molenkoog" hebben in totaal f508,85 bij elkaar gezwommen, ledereen kon sponsors zoeken die tegenover vier dagen baantjes trekken een bepaald bedrag konden zetten. Het eindbedrag had misschien hoger kunnen uitpakken door een betere en doelgerichtere aanpak van de zwembond en Unicef in de voorbereiding van de diverse zwemvierdaagse in Nederland. Toch een mooi bedrag ten bate van de watervoorziening in Burundi (Afrika). Het bedrag werd bij de „sluitingsce remonie" afgelopen zondag aan de Texelse afdeling van Unicef-Nederland overhandigd aan de dames Pijlman en Terpstra door bedrijfsleider Verse- put van Molenkoog. Voor de deelne mers was er van Unicef nog een presentje in de vorm van een Unicef zwemvierdaagse frisbee. Badschulmpret tijdens de zonnige zwembadafsluiting Nadat zaterdag tijdens het diploma- zwemmen de toeschouwers op de kant nog natter waren geworden dan de deelnemers, werd zondag het seizoen 1988 van openlucht zwembad Molenkoog zonnig afgeslo ten. Vele zwemlustigen profiteerden van de zomerse omstandigheden en genoten gelijkertijd van de gezellige sfeer in en rond het bad. Een schot in de roos was het optre den van het orkestje „Light Music", bestaande uit muziekschoolleerlin gen. Al eerder dit jaar hadden zij met succes een evenement van de zwemclub opgeluisterd. Veel lol le verde het kinderspeelbadje op, dat was veranderd in een reuze schuim- bad. De familie-estafette leverde een recorddeelname op: 18 gezinnetjes sprongen te water. De prijs voor de grootste afstand ging naar de fami lies Hut en De Koning, die elk 800 meter overbrugden. Een aanmoedi gingsprijs was er voor de familie Wolkers, die niet verder kwam dan 350 meter in het verwarmde buiten water. Aardige prestaties werden er geleverd tijdens de recordwedstrijd jes voor de zwemclubleden. De tijd op de 25 meter vunaerslag werd scherper gesteld. Zwemclublid Est her Hut werd verrast met de zoge naamde „doordouwersprijs". De vijf clubkampioenen zijn: Madeion de Brok en Merlijn Adema (categorie jonger dan 8 jaar), Dennis en Sander Schouwstra en Freerik Broekstra. Het is nog niet duidelijk waar de zwemclub tijdens het komende win terseizoen gaat zwemmen. Met zwemparadijs „Calluna" worden nog onderhandelingen gevoerd. De navolgende personen haalden een zwemvaardigheidsdiploma: Basis-zwemdiploma: Linda Smit, Karen den Draak, Auke Lups, Siebrand Lups, Coen Zoon, Monique Kuiper, Maarten Brugge, Kim Boeyen, Nathalie Ran, Chantal van Bennekom, Imme Wassink, Coen Timmer, Danielle Rood, Made- Ion den Brok, Merlijk Adema, Mimi van der Laan, Marcel Verhagen, Tamara den IJzerman, Ewoud Bakker, Nicolien Ran. Zwemvaardigheid I: Jan Hummel, Brenda Mays, Fulco Driehuis, Annemieke Zijm, Mari- ande Mays, Arjan Zwaneveld, Remco Oostra, Petra Dankers, Renate Rood, Marieke Timmer, Edwin de Boer, Edwin Zwaneveld, llona Key- ser, Fedor Eelman, Marleen Kuip, Frouwine de Wijn, Kees-Jan van Groeningen, Marlies Dan kers, Henk Pennmgs, Mariska Daalder, Floortje Zijm, Evelien Zijm Zwemvaardigheid II: Patricia den Brok, Tamara den Brok, Christien Pennings, Edwin van Lu- bek, Susanne van Beek, Chantal Mosk, Marie ke Hut, Selma de Koning, Janneke Zijm, Louise van Bennekom, Ingmar Veeger, Joerie Eilers, Nienke Baars, Fieke Van Groeningen, Norbert Eelman. Al bij het eerste onderdeel, de estafette, had team rood een voorsprong genomen. De Waalders met even huisnummers mogen zich voor tenminste twee jaar de sterksten van het dorp wan en. Hun in rodeshirts gehulde team versloeg althans zaterdag in een rechtstreeks duel de witte overbu ren, tijdens de „Waalderspelen". Na een middag vol bloedstollende spe- londerdelen als komkommerrace, spijkerpoepen en de strijd om de man en de vrouw, had team rood al een voorsprong van 11 tegen 9 ge nomen. De spelen werden afgewerkt op het Hogereind en gadegeslagen door vele inwoners. Tijdens de af sluitende playbackshow 's avonds rukte het team onweerstaanbaar op naar de zege. Alle drie imitaties An dre van Duin, the Supremes en Oer- end Hard werden met veel overtuiging gebracht. Kwam team Met een derde plaats op het toer nooi van Zuidvogels uit Huizen heeft het softbalteam van Texla het sei zoen afgesloten. Tegenstanders wa ren naast Zuidvogels, Knickerbockers uit Soest en HCAW uit Bussum. De eerste wedstrijd tegen Knicker bockers werd met 2-15 verloren on danks twee honkslagen van Judith Hin en mooie rundowns door Bianca van de Wetering, Renate Kramer en Minke Kramer. Ook de tweede wed strijd stond in het teken van het pro beren van pitchers. Renate Kramer leidde Texla tegen Zuidvogels naar een6-3 overwinning. Dawida Schilling verzorgde zeer attent samen met Minke Kramer een dubbelspel na een moeilijke vangbal. In de laatste wed strijd tegen HCAW sloeg de ver moeidheid toe en werd er met 1-13 verloren. Bij goed weer speelt Texla op zondag slowpitch bal, een recrea tieve vorm van honkbal en softbal, voor leden en niet-leden. Op de eerste competitie-avond van damclub Oosterend Texel werd aan zes borden strijd geleverd; liefst vijf duels eindigden in een beslissing. De loting van deze eerste clubavond werd verricht door het oudst aanwe zige lid, de heer G. Dros. De eerste partij die hij uit de districtswisselbe- ker toverde was meteen een topper: de kampioenen van vorig seizoen en die van het jaar daarvoor troffen el kaar: Piet Bakelaar moest het opne men tegen Rinus Vittali. Laatstgenoemde speelde een sterke partij, behaalde licht voordeel en voerde een damcombinatie uit welke net niet winnend bleek, uitslag: remi se. Jaap van Heerwaarden werd on der druk gezet door Wim Timmer, maar toen deze een onnauwkeurig heid beging, was het af. Frans Bos en Jos de Wolf speelden een gelij- kopgaande partij, totdat Jos de Wolf een doorbraakcombinatie uitvoerde. Deze bleek niet goed; na nog enkele fouten had Frans Bos tweee punten binnen. Ate Si|tsma behaalde schijf winst tegen Harry van de Wetering, maar liep daarna tegen een damzet op en verloor. Het kersverse bestuurslid Hans de Beurs nam Lou Boornman in de tang met een keuri ge damzet. De routine van Gerrit Dros moest het afleggen tegen het scherpe spel van Klaas Burger. Uitslag: P. Bakelaar-M. Vittali 1-1; J. van Heerwaarden-W. Timmer 2-0; F. Bos-J de Wolf 2-0; A. Sijtsma-H. van de Wetering 0-2; L. Boonman-H. de Beurs 0-2; K. Burger-G. .Dros 2-0. wit bij het laatstgenoemde playback- onderdeel met een motorfiets op de proppen, team rood scheurde met drie motoren de zaal binnen. De slotshow vond niet plaats in een grote tent bij het dorpshuis, zoals was aangekondigd. De storm had vatgekregen op het tentdoek. De ge broeders Van Heerwaarden streken de hand over het Waalder hart en stelden edelmoedig hun aardappel- schuur aan de Polderweg beschik baar. Naderhand bleek dat een ideale oplossing. Het halve dorp had in de schuur plaatsgenomen en ge noot volop. Bovendien bleek de ruimte zeer geschikt om na afloop massaal in te barbecuen. De deelname aan de MAB motor cross van afgelopen zondag liet zeer te wensen over. Aan het weer en de toestand van de crossbaan kan het niet gelegen hebben. Door het gerin ge aantal rijders verliezen de wedstrij den veel van hun aantrekkingskracht. Voor de volgende cross op zondag 30 oktober doet de MAB-club een dringend beroep op de rijders om toch vooral mee te doen. De MAB zoekt naar de juiste formule om de wedstrijden voor alle deelnemers zo aantrekkelijk mogelijk te maken. De crossers zullen zich echter ook moe ten inzetten om het tij te keren en te zorgen voor goed bezette en aantrek kelijke wedstrijden. Uitslag: Junioren: 1. Pieter Koper; 2- Rinse Dijt, 3 Verlin Eelman; 4. Mark Pijper; 5 Cees Pol sr.; 6. Hans de Winter. Senioren: 1 Nico Bakker; 2. Niels Koorn; 3. Frans Boersen; 4 Maarten Hoogenbosch; 5. Willem Boersen. De Amnesty sponsortocht Texel- Amsterdam en terug werd zaterdag getroffen door zo slechte weersom standigheden. dat slechts vier deel nemers bereid waren deze prestatie te leveren. Voor de overige fietsers die zich hadden aangemeld, Is de tocht uitgesteld tot zaterdag 8 oktober. De dapperen die wind en regen trot seerden over 180 kilometer waren Willem Witte, Jan Frederice, Paul van Arnhem en Frans Witte. Ze vertrok ken met de boot van 7.05 uur en keerden met de boot van 19.35 uur naar Texel terug, moe maar voldaan. Ze fietsten f2400,— bijelkaar voor het werk van Amnesty international en voor hulp aan familie van geadop teerde gewetensgevangenen. Voor de 8 oktober te verrijden tweede editie van de tocht kunnen zich nog meer deelnemers inschrijven. Ze maken een stop in Alkmaar en krijgen in Amsterdam op het hoofdkwartier van Amnesty een lunch. Alleen de heen weg wordt gefietst, dus een afstand van 90 km. Voor vervoer van perso nen en fietsen van Amsterdam naar Texel wordt gezorgd. Aanmelden bij Willem Witte, telefoon 02223 - 305, of Jenneke Wassink, telefoon 02220 - 4109. HELP DE LEPRA BESTRIJDEN. DOE HET NU! Stort uw bi|dragc op postgiro 50500 of bankgiro 70 70.70 929 Nrderündse Snehnnj; toor Leprabewylmji Amacrtkni Vrijdag opende het basketballseizoen met vijf wedstrijden. De winnaar van vorig jaar. Paracentrum, beet de spits af tegen het Oranjeboomteam. Met opvallend gemak werd Oranjeboom aan de kant gezet en voor de andere teams zal het moeilijk worden het uitgebalanceerde Paracentrum weer van een hoge notering af te houden. Spannender was de daaropvolgende wedstrijd tussen Hotel Opduin en GVT. Tot het einde toe wist GVT een kleine voorsprong vast te houden en finishte met vijf punten verschil. Nieuwkomer Dikke Mik bleek niet op gewassen tegen het goed ingespeel de team van Mantje Sport. Hierbij dient te worden aangetekend dat Dikke Mik veel pech had met haar schoten. Na dit treffen twee .oudge dienden", de Pilaar en het team van Crops. De Pilaar ontleende haar kracht ook nu weer aan de lengte van de spelers en dat was voldoende om het verzet van Crops te breken. In de laatste wedstrijd van de avond bouwde Sportshop Texel al snel een voorsprong op tegen 't Asiel, 't Asiel kon de opgelopen achterstand niet meer ongedaan maken. Programma vrijdag 30 september 20.00 u. D. Mik-'t Asiel Oranjeboom 20.30 u. Oranjeboom-B&M 't Asiel 21.00 u. Paracentrum-Gollards B&M 21.30 u. Vespertina-GVT Gollards 22.00 u. Opduin-Crops Vespertina Uitslagen: Paracentrum-Oranjeboom 54-14; Hotel Opduin-GVT 18-23; Dikke Mik-Mantje Sport 10-33; Pilaar-Crops 35-13; Sportshop Texel-'t Asiel 33-20. Tafeltennisvereniging Tetak heeft een goed weekend achter de rug. Het ju niorenteam won opnieuw terwijl de senioren hun eerste punt binnenhaal den. De senioren speelden tegen Wham Wham 2 uit Zwaag. Het was een geheel gelijkopgaande partij waarbij Tetak elke tweede partij een achterstand moest wegwerken. Lieu- we van der Veen was evenals vorige week weer onverslaanbaar. Hij won drie partijen maar had wel telkens drie sets nodig. Martin Janssen kwam tekort en wist geen van zijn partijen in winst om te zetten. Fred Mosk had moeite om in zijn spel te komen. Hij verloor zijn eerste twee partijen, maar in de derde partij, bij een 4-5 achterstand, was hij goed bezig en won in twee sets, waardoor het verdiend 5-5 werd. Het dub- blespel werd ook nog gewonnen met 21-19 en 21-14 door Mosk en Van der Veen. De junioren kregen Be Fair 2 op bezoek. Na een 9-1 overwinning vorige week waren de spelers Alex Bakker, Reindert Kuiper en Pascal Veeger vol zelfvertrouwen. Bakker had ook vandaag weinig tegenstand en wist alle drie zijn partijen te win nen en hield zijn tegenspelers elke set onder de tien punten. Ook Rein dert Kuiper bleef evenals vorige week ongeslagen door drie winstpartijen. Samen met Pascal Veeger won Kui per ook het dubbelspel zeer goed met 21-16 en 21-6. Pascal Veeger speelde ook goed en wist twee par tijen op zijn naam te brengen. Zo werd het opnieuw een 9-1 overwin ning. Zaterdag 1 oktober spelen bei de Tetakteams in Schagen tegen Polisport. Aanvang 12.15 uur, boot 11.05 uur. In de eerste ronde van de interne competitie van schaakclub En Pas sant werd maandagavond in de Lin deboom fel om de punten gestreden. Zo speelde Paul Eelman een kwalita tief uitstekende partij tegen Taeke van Linge, die lijdzaam moest toe zien hoe zijn Slavische verdediging vakkundig door Eelman werd gesloopt middels een hevige koningsaanval. Ook Rogier Daan zette zijn partij te gen Thijs Witte agressief op en nadat Daan erin was geslaagd zijn tegen stander de rokade te ontnemen kon hij bogen op riante uitganspositie om de winst binnen te halen. Dat was waarschijnlijk gelukt als Daan via een stukoffer in het centrum de stelling had geopend. Ten onrechte verlegde hij het strijdtoneel naar de damevleu gel, waarna Witte plotseling de kwali teit veroverde en vervolgens de volle winst pakte. Wat meer beheerst ging het toe in het treffen tussen Harm Broekema en Kees Kistenmaker. Broekema, de nestor van En Passant, pleegt zijn partijen rustig en vooral degelijk op te zetten en is met wit tevreden met een klein openingsvoor deeltje. Dat verkreeg hij ook tegen Kistenmaker en hij slaagde erin dit op voorbeeldige wijze steeds verder uit te bouwen. Toen hij na pionwinst af wikkelde naar een eindspel met zwa re stukken, voerde hij de partij zonder problemen naar winst. Uitslagen: G. Zoetlief-J. Dros 0-1; H. Broekema-K. Kistenmaker 1-0; R. Daan-Th. Witte 0-1; M. Witte-B Rahmani 1-0; P. Eelman-T. van Linge 1-0; G. Kruithof-D Leeg water 0-1; E. de Visser-F. Eijgenraam 0-1; P Cornelisse-A. Terpstra 0-1.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 9