I [offieconcert in Ecomare aar, maar knap gespeeld Texel en VZV delen de punten alweer ES uccesvol weekend >voko volleybal ernielingen in Koog Dader meldde zich Texelse Boys wint opnieuw Verdiende overwinning ZDH op Oudesluis Opmerkelijk verlies Koger zaalvoetballers Programma zaalvoetbal Hoge scores tijdens klaverjascompetitie Opbrengst collecte Uitslag voetbal Chloë Weel eerste in cross Dijkgatbos Te lang open Jas gestolen NBT-delegatie be zocht Texel klSDAG 18 OKTOBER 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Witte kijkt toe op de achtergrond tijdens het optreden van Dyo Wassink en Loes Bakker. kan zich afvragen of de meeste ken van het koffieconcert in Eco- e zondag niet wat te hoog waren irepen voor het publiek waaronder kinderen, hoewel ze zonder twij- zeer knap en virtuoos ten gehore den gebracht door enkele docen- van de Texelse muziekschool. ir een volle zaal gaven Betty Wit- Loes Bakker, Loes Aten, Tineke loo, Dyo Wassink en Jan Kuhne uur durend optreden van hoog au. Het programma was opge- iwd van zwaar naar licht, met als uiting enkele jazzy stukken die d in het gehoor lagen, i bezoekers werden bij de aanvang teen wakker geschud door de eilijke bügelsolo „Tarantella" van lois Montbrun, uitgevoerd door ty Witte. Loes Bakker en Dyo ssink speelden op dwarsfluit en ewel coach Mardick Leopold aller- ist tevreden was over het ver- nde spel: ("Teveel fouten en te inig concentratie") behaalde het ste herenteam van Tevoko een af- ekende 3-0 zege op De Boemel Tuitjehorn. 5 Noordhollandse ploeg De Boemel, jnjcht wegens de altijd enorme in- Ikwam er in de wedstrijd tegen jko 1 niet aan te pas. Vooral in eerste fase van de wedstrijd, met |>d old Mevius op de spelverde- iplaats konden de aanvallers van oko ongehinderd scoren. Ook ver- ligend zat de zaak goed dicht. De jgkeer van Jitze Beintema in het m leverde meerdere verrassende ivalscombinaties op. Anderzijds tstonden c een aantal misverstanden en ge- nningsproblemen. Tevoko had ech- de kracht de fouten te kunnen npenseren en ook de vaak fatale de set winnend te kunnen afslui- Zeker met Beintema in de selec- is vertrouwen op terugkeer van dit m in de promotieklasse gerecht- irdigd. aspiranten-jongens speelden een jelijke partij tegen Rood-Wit. Aan- ler Robert van der Weide voelde h weliswaar te weinig in het spel rokken, maar haalde evenals ifdaanvaller Beers met stevige |ppen een groot aantal punten bin- Met een goede pass als basis iden de setuppers Berry Koning en ils Joost Albers zonder moeite de ivalslijnen uitzetten. Hard werken tot een beter resultaat kunnen len in de wedstrijd van het iranten-meisjesteam tegen Juvoc 'e bereikte puntendeling was een ide afspiegeling van dit treffen, arin beide partijen bij vlagen goed lleybal lieten zien. Tevoko 3, de tste weken toch al in de "winning lod" had ook nu niet veel moeite t tegenstander Smash '68, dat i draai nog niet heeft gevonden, tzelfde euvel speelde ook het eede herenteam van Tevoko weer ten. Een brede selectie is mooi, ar levert ook veel wisselingen in veld op, waardoor nogal eens iverstanden onstaan. De routiniers i Los profiteerden er terecht van, Bwel het wel een marathonpartij i bijna tweeëneenhalf uur werd. mes 2 speelde een verfrissende tij tegen het team van Wieringen. ewel de dames allesbehalve lengte de strijd kunnen brengen kwam zeker aanvallend goed uit de verf, it mede te danken was aan een ede veldverdediging. dagen: Tevoko IH De Boemel 3-0; Tevoko los 2-3; Tevoko 2D-Wieringen 3-0; ash'68-Tevoko 30 0-3; Tevoko J.asp-Rood- 3-0, Tevoko M asp-Juvoc 2-2. de Dorpsstraat te De Koog werd in nacht van vrijdag op zaterdag het is van een lantaarnpaal vernield, 'scheideneandere werden uitge- 'pt. Ook werden enkele bloembak- n leeggehaald. spinet een middeleeuws klinkende Sonate. Heel mooi was „Rève" van Perrin, gespeeld door Jan Kuhne en Tineke Schoo op saxofoon en piano. „Three Latin American Impressions" van Gordon Lewin voor klarinet en dwarsfluit werden ook tijdens het zo meravondconcert in de RK-kerk te De Cocksdorp ten gehore gebracht en klonken wederom fris. Enquête Of de zondagopenstelling van Ecoma re een succes is zal mede worden af geleid uit een enquête die onder de bezoekers wordt gehouden. Uit de cijfers kan alvast de voorzichtige con clusie worden getrokken dat een ver schuiving plaats vindt van maandag naar zondag. „Het moet wel rendabel blijken, anders kunnen we het geld beter gebruiken voor uitbreiding van onze tentoonstelling", aldus directeur Jan Kuiper. „Als de resultaten uitwij zen dat zondagopenstelling maar nét uitkan proberen we misschien wel al leen geopend zijn in de middag". Speciale activiteiten blijken wel meer publiek te trekken. Van de ruim hon derd bezoekers van het koffieconcert zei mqer dan de helft speciaal daar voor te zijn gekomen. Een 24-jarige Oosterender meldde zich eergisteren bij de politie omdat hij de nacht ervoor twee geparkeerde auto's op de Hollewal had aangere den. De eigenaars daarvan, een 41-jarige Duitse vrouw en een 39-jarige landgenoot van haar, had den al aangifte gedaan. Na het uitstekende resultaat van de vorige week heeft Boys 1 de uit wedstrijd tegen Twisk ook in een overwinning omgezet. Anders dan de uitslag 2-3 doet vermoeden, is Texelse Boys vrijwel de gehele wed strijd oppermachtig geweest. Door vele gemiste kansen kwam dit in de score niet tot uitdrukking. Vooral het eerste half uur zette Texel se Boys Twisk met goed verzorgd spel vast op eigen helft. Linksbuiten Erik Schneider speelde regelmatig zijn tegenstander uit en was daardoor ge vaarlijk. Een van zijn schoten ging maar net voorlangs. Uit een pass van Bert Witte kon Erik Boogaard alleen op Twisk-doelman Willemstein af gaan, maar de lob was net tekort. Texelse Boys liet na een half uur de teugels wat vieren waarvoor ze met een de rekening kregen gepresen teerd. Het nonchalant rondspelen van de bal achterin leidde tot een mis verstand. De fel jagende spits Peter Feller kon Twisk eenvoudig aan de openingstreffer helpen. Tot de rust was Texelse Boys te veel van slag om iets terug te kunnen doen. Na rust bleek opnieuw dat de gasten veel meer in huis hadden dan Twisk. Hoewel Texelse Boys nog goed weg kwam bij een knal van Freek Bobel- dijk op de lat kon het team de volle twee punten meenemen door drie goals. Erik Schneider leek eerst al ge lijk te maken, maar na keeper Wil lemstein fraai omspeeld te hebben trof hij slechts het zijnet. De volgen de aanval was echter raak. Een vrije trap van Ronald van de Wetering werd door Bert Witte ingekopt, Wil lemstein redde en Alfred Bakker kon de terugkaatsende bal in het doel werken. Vlak daarna trof Barry Betse- ma met een afstandsschot doel. Twisk probeerde er een schepje bo venop te doen. Tot een echt offensief leidde dit niet omdat de West-Friezen technisch weinig in huis hadden en vaak balverlies leden. De counters waren veel gevaarlijker. Pas vijf minu ten voor tijd stelde Texelse Boys de zege veilig. Een voorzet van Bert Wit te werd door Frank de Grave hard in gekopt. Door een slordige ingreep kwam Twisk nog terug tot 2-3 dank zij het tweede doelpunt van Peter Feller. De tijd was echter te kort om er nog een slotoffensief uit te persen. ZDH was zondag tegen Oudesluis duidelijk de betere ploeg en de 2-1 overwinning was dan ook meer dan welkom voor de kersverse voorzitter Piet van Vliet. Na een aanvankelijke achterstand in de eerste helft kregen de Zwaluwen in de tweede helft loon naar werken en behaalden als nog de overwinning. ZDH trapte af met een door bestuurslid Ruud Bakker geschonken bal. De eerste helft speelde ZDH di rect al sterk aanvallend en kreeg een scoringskans. Erik Bakker kreeg de bal echter verkeerd op de schoen en schoot over. ZDH probeerde met kor te mandekking de tegenstander uit te schakelen en reële kansen voor Ou desluis waren er het eerste kwartier dan ook niet. Hierna kreeg Marcel Witte voor ZDH weer een opgelegde kans, vrij voor de Oudesluis-goal pro beerde hij de bal over de goalie te stiften, maar de doelman onder schepte zijn schot. Oudesluis brak vervolgens uit en via een hoekschop verrasten de bezoekers de ZDH- verdediging op alle fronten. Een ver keerde uittrap leverde later weer ge vaar op voor ZDH, maar de bal belandde in het zijnet. ZDH behield in de rest van de eerste helft spelover- wicht maar kon vooralsnog niet op gelijke hoogte komen. De tweede helft scoorde Erik Bakker al in de eer ste minuut de gelijkmaker door op aangeven van Gerard Timmerman feilloos via een diagonaal schot de keeper te passeren. In de vijfde mi- Vorige week won De Koog verras send van Gamma 2. Deze week ver loor men met 5-1 van Mantje. Een goed spelend Texel BV behaalde de winst op Jelleboog. Het kan verkeren. De ene week ver rassend winst op Gamma 2, dan een teleurstellend verlies op Mantje. Dat overkwam De Koog binnen twee we ken. Na de bekerwinst op Gamma 2, plaatste De Koog zich niet voor de volgende ronde. Daarvoor had men de eerste poule wedstrijd van Mantje met 1-0 verloren. Een fel spelend Mantje gaf De Koog geen enkele kans, wat ook tot uitdrukking kwam in de uitslag: 5-1. De wedstrijd was geen goede partij, maar wel een met veel werklust, waarin Mantje ver diend won. Texel BV tegen Jelleboog was een betere wedstrijd. Texel BV heeft voor de Texelse hoofdklasse een goede ploeg. Een goede voorhoede met en kele spelers die beslissend een man kunnen uitspelen en een achterhoede die sober kan spelen. De wedstrijd begon met een voorsprong van de Jelleboog. Texel BV moest de aanval zoeken om langszij te komen. Rien Brouwer was in de tweede fase van de eerste helft goed op dreef en was een plaag voor de Jelleboog. Hij scoorde twee keer. In de tweede helft bleef de Jelleboog in de buurt maar moest iedere keer net als men de aansluitende treffer maakte weer een tegendoelpunt incasseren. Ver diend was de 7-4 winst van Texel BV. Hoofdklasse: Jelleboog-Texel BV 4-7; Mantje- De Koog 5-1 Eerste klasse: Casino 4-Klif 1-1; Klif 2-Casino 9 6 4-3; Gamma 4-Texel 3-4; Casino 5-Texel BV 3 2-0 Dames: Gamma 2-ZDH 3-5; Gamma-Casino 2 2-1. Junioren: Gamma 2-ZDH 3-5; Gamma-Casino 2 2-1; Texel 3-De Krim 0-7; Casino-Casino 2 5-0; Gamma-Gamma 2 3-0; Casino 3-Casino 4 2-3; Texel 4- Texel 6 11-3; Texel 4-Texel 5 6-2; De Krim 2-Texel 9 2-0; Texel 7-De Koog 2 0-2. Maandag: 17 oktober 1988: 17.15 u. Texel 8-Casino 5 (j) 17.45 u. De Krim 2-Oosterend 2 (j) 18.15 u. Texel BV 1-Casino (j) Zaaldienst: Albert Heijn. Woensdag 19 oktober 1988: 16.45 u. Gamma 2-Texel 3 (j) 17.25 u. Texel BV 2-Gamma 1 (j) 18.10 u. Selectie 19.00 u. Gamma 2-De Krim 2 (d) 19.40 u. Casino 2-ZDH (d) 20.20 u. Casino 2-Casino 10 21.10 u. Texel 3-Gempo 22.05 u. Oosterend-NIOZ 2 Zaaldienst: Casino Donderdag 20 oktober 1988: 17.15 u. ZDH-Texel 1 (j) 18.00 u. Casino 9-Nissan 18.50 u. Rab 2-De Krim 3 19.40 u. Nissan 2-De Koog 5 20.30 u. Mantje 2-Klif 1 21.10 u. Albert Heijn-Casino 5 22.05 u. Casino 4-De Koog 2 Zaaldienst: Gamma Vrijdag 21 oktober 1988: 17.00 u. Casino 4-Texel 5 (j) 17.40 u. Texel 2-Casino 2 (j) 18.20 u. Mantje-Casino 3 19.15 u. Casino-Strabo 20.05 u. Rab-Texel BV 1 20.55 u. Gamma 2-ZDH 21.45 u. De Koog-Jelleboog 22.35 u. Texel BV 2-Gamma 3 Zaaldienst: NIOZ. Maandag 24 oktober 1988: 17.15 u. Oosterend 2-De Koog 2 (j) 17.45 u. De Krim 2-Texel 9 18.15 u. Texel BV 1-Gamma 1 Zaaldienst: Nissan. nuut kwam Oudesluis goed weg toen een scherpe voorzet maar ternauwer nood kon worden weggetikt door de doelman. Later passte Wilco Bakker goed op Bram Brouwer. Oudesluis onderschepte deze pass en kon weer opgelucht ademhalen. Richard de Leeuw brak na een kwartier door de verdediging van Oudesluis heen en ging alleen op de keeper af. Een aan varing met de doelverdediger kwam hem op een boeking te staan, een beslissing die door velen sterk in twijfel werd getrokken Na 25 minu ten floot de enigszins onthutste arbi ter Holz een ZDH-aanval af wegens buitenspel. Hierna kwam Oudesluis weer enige tijd uit de verdediging en via een goedlopende aanval ging het schot net voorlangs de goal. lp de 36ste minuut counterde ZDH en een hadsbal was de enige manier voor Oudesluis om de aanval af te stop pen. De penalty die hierop volgde werd door Henk de Ruyter uitstekend benut en bracht voor ZDH de eerste overwinning in dit seizoen binnen. Op de tweede competitie-avond van klaverjasclub Den Burg wisten ver schillende koppels tot een zeer hoge score te komen. Maar liefst vier kop pels behaalden meer dan 7000 pun ten, van wie Jan en Corry Spaans met 7742 als eersten eindigden. Na een wat matige openingsavond wisten zij met deze score gelijk weer tot in de top van het klasse ment door te dringen. Tweede op deze avond werden Marie Timmerman en Annie Vermuë met ook een heel mooie score van 7469 punten. Derde werden met maar en kele punten minder Arend Dijker en Nel Koomen met 7426 punten. Hier mee staan zij na twee avonden op de eerste plaats in het klassement. Met 7296 punten werden Geb Douma en Leida Bessels vierde en met 6892 punten eindigden Ruth de Ruwe en Fenny Hopman als vijfde. Stand eerste periode na acht partijen:1 A. Dijker-N. Koomen 13659; 2. Echtpaar Spaans 13477, 3. J. Kloosterman-A. van Heerwaar den 13456; 4. A. Vermuë-M Timmerman 13322; 5. W. Kamminga-M. Bakelaar 13288; 6 Echtpaar J. van Heerwaarden 13095; 8. G. Douma-L. Bessels 13009; 8 G van der Slikke-J. Witte 12948; 9. M Eelman-C. van der Slikke 12894; 10. W. Derksen-P. van Heerwaarden 12846. De opbrengst van de collecte 1988 voor het Beatrixfonds was in de Texelse dorpen: Den Burg 73222,35, De Cocksdorp 7370,75, Eierland 7332,70, Den Hoorn 7387,85, De Koog 7501,35, Oudeschild 7528,90, Oosterend 7917,15 en De Waal 781,05. Zaterdag 15 oktober 1988 KNVB afdeling Noord-Holland SVO/Z-Vrone 1-5 AFC 6-SVO/Z 2 5-0 Junioren: Texel A2-SRC A3 Oosterend B1-HRC B2 Texel B2-HCSC B3 BKC C1-Texel C1 ZAP C2-Tex. Boys C1 Helder C2-Texel C2 niet gespeeld 1-1 8-3 0-8 1-4 1-7 Zondag 16 oktober 1988 KNVB Texel-VZV 3-3 KNVB afdeling Noord Holland ZDH-Oudesluis 2-1 De Koog-N. Niedorp 3-1 Twisk-Tex. Boys 3-2 Oosterend-Westzaan 2-7 Texel 2-N. Niedorp 2 3-1 W. vogels 4-Tex. Boys 2 4-2 Flevo 3-Oosterend 2 2-1 WGW 6-Texel 3 2-12 Tex. Boys 3-Texel 4 3-3 Junioren: Texel A1-Dynamo A1 12-0 Dames: Winkel 3-De Koog 2-2 De thuiswedstrijd van Texel tegen VZV is voor de derde achtereenvol gende keer in een gelijkspel geëin digd. Drie jaar geleden moest Texel een 5-1 achterstand weg werken en de laatste twee jaar zag Texel kans na een 3-1 achterstand toch nog weer gelijk te komen. Texel, met Bart Heerschap weer on der de lat en Klaas Dirk Koorn als lin kerspits, kwam traag uit de startblokken. Er werd niet aggressief genoeg gevoetbald, waardoor VZV een hoop ruimte kreeg en in deze fa se van de wedstrijd, onder leiding van good old Piet Stam, het midden veld in handen had. Toch was Texel niet minder gevaarlijk dan VZV. Kan sen kwamen over en weer voor. Bart Heerschap werkte een ingekopte bal knap over de lat en de VZV goalie was ter plekke op een inzet van Er- win Koning. Het eerste doelpunt werd toch gescoord door de bezoe- In het weekend werd de samen gestelde wedstrijd van de kring Noord Holland Noord voor pony's en paarden gehouden in het Dijkgatbos in de Wieringermeer. Zaterdag deden twintig Kleppertjes mee in de B- cross en twee in de L-cross. Een samengestelde wedstrijd bestaat uit vier onderdelen, namelijk dressuur, wegparcours, cross en springpar- cours. Alle deelnemers begonnen met hun dressuurproef, waarna zij hun pony'sklaar maakten voor het weg parcours en de cross, die voor de B- en L-combinaties een lengte had van 2024 meter met veertien vaste hin dernissen. Het wegparcours van 1500 meter moest binnen zevene- neenhalve minuut worden afgelegd en diende voornamelijk om de pony's goed los gereden aan de start van de cross te krijgen. De hindernissen van de cross waren dit jaar door middel van sponsors wat meer aangekleed dan andere jaren. Zo moesten de deelnemers onder andere over een ophaalbrug en door een geve) sprin gen. De Ierse wal en vooral de wa terpartij zijn ieder jaar weer opstakels waar vrij veel deelnemers op worden gediskwalificeerd. Na de cross volgde de veterinaire keuring van de pony's om te zien of ze nog fit genoeg wa ren om aan het afsluitende springpar- cours mee te doen. Na afloop werden de uitslagen bij elkaar opge teld en werd het klassement opge maakt. Chloë Weel reed met haar pony Zamba een goede dressuurproef en bleef in de cross ondanks een ge broken borsttuig, bijna foutloos Zij behaalden na een foutloos springpar- cours op die manier een eerste plaats in het totaalklassement. Een derde prijs werd gewonnen door Marieke van der Blaak met Polly. Zondag deed Corrien Duin met Lady D mee in de Z-cross. In de cross zelf kwamen zij foutloos rond met de snelste tijd van alle deelnemers. Bij het springen maakten zij maar een foutje, een balk eraf. Het was jammer dat de dressuur wat tegen viel en zij zodoende buiten de prijzen vielen. De volgende Kleppertjes reden de volle dige wedstrijd uit: B-cross: 1. Chloë Weel met Zamba, 78 straf- punten, 3. Marieke van der Blaak met Polly, 90,4, Anette Kossen met Demse, 115,2, Mar tina Jimmink met Fury, 145,6, Irma Reuvers met Vrister, 169,2, Carolien van der Geest met Misty, 251, Maartje Duin met Sophia. 286, Patricia de Vries met Nmco, 304,6. L cross: Bea Timmer met Marina, 120,8. Z- cross: Corrien Duin met Lady D. 104,6. kende ploeg. In een watonoverzichte- lijke situatie werd Marcel Tamis ten val gebracht binnen de beruchte lij nen. Scheidsrechter Hooft besloot voor een penalty, Hans Groen maakte geen fout en zette zijn ploeg op een voorsprong. Echter binnen enkele mi nuten stond Texel weer op gelijke voet met VZV. Uit een goed geno men vrije trap van Gerry Plaatsman kreeg Erwin Koning twee maal de ge legenheid in te koppen en de tweede maal was het raak. De tweede helft een aggresiever Texel, met ook een licht veldoverwicht. Toch was het VZV dat binnen enkele minuten een 3-1 voorsprong nam. Het werd 2-1 door een uit een corner ingekopte bal van Erno Hartog en even later maak te dezelfde speler er fraai 3-1 van. De wedstrijd leek gespeeld, alhoewel Texel (en daarvoor verdient de ploeg een compliment), er alles aan deed hier verandering in te brengen. Texel kwam op 3-2 door een toegewezen penalty (hands). Erwin Koning verzil verde deze. Inmiddels was W. van Veen van de bank gehaald om zich warm te lopen. Texel rook zijn kans, werd gevaarlijker. Paul van Exel werd naar voren gestuurd, waardoor ach terin een tegen een gespeeld werd. Het was Paul van Exel die met een fraaie kopbal 3-3 tot stand bracht. Texel wilde meer Wim van Veen kwam in de ploeg voor Martin Bootsma. Erwin Koning knalde nog tegen de onderkant van de lat en VZV kwam nog enige keren gevaar lijk op, maar het bleef 3-3. SV Texel nieuws Wegens de herfstvakantie deze week geen kantlijntjes. 'De eerstvolgende clubkrant wordt volgende week uit gebracht. Senioren en junioren, raad pleeg voor het komend seizoen de Texelse Courant of neem contact op met de leider. Een caféhouder in Den Burg kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een proces verbaal omdat hij om 02.30 uur nog klanten in zijn zaak had. Uit een discotheek te Den Burg werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een spijkerjas ter waarde van 7140,- gestolen. De jas was van een 18-jarig meisje uit Den Hoorn. Een elf personen sterke delegatie van het Nederlands Bureau voor Toerisme (NBT) uit Keulen heeft op uitnodiging van de VVV een paar dagen op Texel doorgebracht. Er was voor hen een druk programma bedacht waarin alle aspecten van het eiland aan bod zou den komen. Er werden bezoeken ge bracht aan het Maritiem- en Juttersmuseum, Ecomare, het Wa genmuseum, De Krim, de vuurtoren en het vliegveld. Tussendoor was nog tijd voor een fietstocht en en een wandeling. Het gezelschap, dat was ondergebracht in Loodsmanswelva ren" te Den Hoorn, was unaniem in de lof voor de organisatie. „Weheb- ben genoten. Deze dagen zullen we met gauw vergeten", aldus één van de NBT-mensen. Op de foto staat het elftal met de Texelse begeleiding en de Texeltruck voor het vliegveld, waar wegens de opkomende mist maar één rondvlucht kon doorgaan.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 9