B in lolletje voor Annet n „Medisch Centrum" Zeehonden in zwembad voor experiment met inenting tegen virus Autobrand in Slufter.... Texelse honden succesvol tijdens IPO 1 examen Wisselvallig weekend voor Tevoko Teso loopt over naar Friezen.... IsilNSDAG 8 NOVEMBER 1988 met van Rossum. in een mysterieuze pose, gefotografeerd door Heinz Henninger. TEXELSE COURANT PAGINA 5 HELP DE LEPRA BESTRIJDEN. DOE HET NU! Stort uw bijdrage op postgiro 50500 of bankgiro 70.70.70.929 Nederimdse Sod*mf «oor Leprabcsryliff Arruerdam Wibauwraal 135.1097 DN Amsterdam. TeL 020 -93 89 73. Hopman speelde zich, met een uit stekende pass en door trefzeker te verdedigen, duidelijk in de kijker. Een hogere klassering had er voor de jon gens zeker ingezeten als het team de kans had gekregen om met elkaar wat meer oefenwedstrijden te spelen. Bij de B-jongens, spelers tot 16 jaar, was de merkwaardige situatie ont staan dat door afberichten en andere verplichtingen van de overige vereni gingen in het speelcentrum, het com plete Tevoko-team aan moest treden. En hoewel Tevoko over een uitste kend team beschikt, kon het toch niet opboksen tegen het verzamelde talent van de andere speelcentra. Duidelijk geïmponeerd door de slag kracht van de tegenstanders kwam het team van coach Andrew Albers geen moment in het juiste rit me, waardoor het kansloos op de laatste plaats eindigde. Was voor de jeugd de competitie afgelopen week end stilgelegd, bij de senioren ging het programma normaal door. Van een succesvol weekend kon voor Te voko echter niet worden gesproken. Dames 2 draaide slecht en hoewel tegenstander VCW uit Winkel niet tot de sterkere tegenstanders kan wor den gerekend, ging de wedstrijd met 3-0 verloren. Desondanks bleef de sfeer in het team prima, en de da mes hebben zich al voorgenomen om in de return wraak te nemen. Gele kaarten Slechter verging het Dames 1. Tij dens de heenreis was wat vertraging opgelopen en Tevoko verscheen dan ook pas vijf minuten voor de aan vangstijd in het veld. Toen ook over de inspeeltijd nog misverstanden ont stonden raakte scheidsrechter Habing dermate geïrriteerd dat van objectief fluiten geen sprake meer was. Tegen stander Katapult profiteerde uiteraard dankbaar en kreeg de eerste twee sets in de schoot geworpen. De toch al gespannen sfeer raakte nog verhit ter toen protesten van aanvoerster Rita Dogger en coach Gert Pansier slechts gele kaarten opleverden, zo dat ook de derde set voor het aan geslagen Tevoko verloren ging. Het droeve rijtje werd kompleet gemaakt door Heren 1. Een niet doorgekomen wijziging in het programma leidde er toe dat Tevoko anderhalf uur te laat in Schagen arriveerde voor de wed strijd tegen Polisport 2. De hele reis was dus voor niets geweest wat vooral Arjan Verseput, die speciaal uit Sneek was gekomen, stevig dwars zat. Alleen Dames 3 kwam dit weekend met positieve berichten thuis. Het team, dat deze competitie verrassend goed draait, won tot veler verbazing overtuigend van het nog ongeslagen Juvoc 3. De eerste set liet tot op het laatst een gelijk op gaande strijd zien De betere passes en daardoor ook soepeler lopende aanvallen, gaven uiteindelijk de doorslag. Dit beeld herhaalde zich in de tweede set, maar daarna dachten de Tevoko-dames dat ze er al waren, In de derde set begonnen ze te „pie len" en natuurlijk profiteerde Juvoc. De vierde set was iedereen weer bij de les en met veel overtuiging werd de winst binnengehaald. Door dit re sultaat neemt Tevoko de koppositie op de ranglijst over van Juvoc en wat niemand had durven voorspellen. Met 17 punten uit zes wedstrijden hebben ze al bijna evenveel punten als vorig jaar in de hele competitie. Do Texelse tv-kijkers moeten er dinsdagavond 24 januari a.s maar eens recht lor gaan zitten. Ze zullen dan de 28-jarige Annet van Rossum uit De ocksdorp twee keer kort zien optreden in een aflevering van de veelbeke- in Tros-serie Medisch Centrum West". Het begin van een carrière? ziet dan hoe ik een man te behande len krijg die een schotwond in zijn been heeft. Volgens het script had ik een lief begrijpend zustertje moeten zijn, net als de andere verpleegsters in de serie, maar ik heb er zelf wat anders van gemaakt. Ik doeuitgespro- ken bits! De Mol en Knappert vonden dat bij nader inzien ook veel beter. Ze hebben het zo gelaten en ze wa ren enthousiast! Extra leuk voor mij is dat die tv-serie inmiddels naar het buitenland is verkocht zodat het echt een internationaal miljoenenpubliek is dat er naar kijkt" Welkom Het zou het gevoel van eigenwaarde van de Texelaars ongetwijfeld, opkrik ken als de Annet van Rossum werke lijk regelmatig op het tv-scherm zou verschijnen al was het maar om de gratis Texelpromotie die dat ongetwij feld zal veroorzaken. VVV directeur Jaap Dekker moet altijd jaloers tan denknarsen als Liesbeth List voor de zoveelste keer wordt gepresenteerd als de dochter van de Vlielandse vuurtorenwachter. Texel heeft tot dusver geen andere tv-acteur kunnen voortbrengen dan Ben Daalder, maar dat is nu afgelopen en er zal dus wat moeten gebeuren. Aan Annet zal het niet liggen want ze staat gretig in de startblokken. "Misschien helpt het dat ik vlakbij de Eierlandse vuurtoren ben geboren", zegt ze lachend. Miss Noordholland Annet trok in de jaren zeventig de ongelovige aandacht van haar minder door de natuur bedeelde eilandgeno- tes, toen zij tot Miss Noordholland werd uitgeroepen. Even stond ze in het regionale middelpunt en dat smaakte naar meer. Annet deed haar best, maar een veelgevraagde en duurbetaalde ster werd ze voorlopig niet. De tand des tijds deed intussen zijn werk, Annet kreeg een minder prille uitstraling en ze begreep dat ze iets aan haar waarde moest toevoe gen: niet alleen model zijn, maar ook actrice. Er zijn echter duizenden meisjes in Nederland die zulke ambi ties koesteren... Toch had Annet vrij regelmatig werk. Vijf jaar lang fungeerde ze als model voor een cosmetica-werk en ze was te zien in een twintigtal voorstellin gen van John Lanting's „Theater van de Lach". Een teleurstelling was dat een hoofdrol in een Duitse film aan haar neus voorbij ging. Wat wèl doorging was een rolletje als stewar dess van British Airways in een film die wordt geregisseerd door niemand minder dan Jerry London van de top- series Shogun en Magnum. „Dat was een enorme oppepper voor me. Het kwam net op tijd want ik had de handdoek al in de ring gegooid", al dus Annet, die nog steeds kontakt heeft met London en hoopt dat ze wat voor hem mag doen als hij vol gend jaar in Europa weer een tv-film komt maken. Wat ook lukte was een rolletje in Christopher Lee's „Murder Story" die in Nederland is opgeno men en waarin Annet optreedt als baliemedewerkster van hotel Jan Ta bak. De film, een thriller over een journalist die een moord tot klaarheid brengt, is over twee maanden in de Nederlandse bioscopen te zien. Een nuttige ervaring betekende haar op treden in een bedrijfsfilm over de Ko ninklijke Nederlandse Papierfabrieken. Trots is Annet ook op het feit dat zij model heeft gestaan voor de wereldberoemde Oostenrijkse fo tograaf Heinz Henninger die o.a. werkt voor „Vogue". Een portret van Annet hangt momenteel op een ex positie van Henninger in Tate Galery in New York. Paling Annet staat ingeschreven bij het castingbureau van Margaretha van Dam in Amsterdam en zit dus in het reservoir waaruit wordt geput als voor een foto-, film- of fotoproductie actrices, figuranten of modellen wor den gezocht. Het gaat dan bijna altijd om kleine bijrollen, maar wie in zo'n rol opvalt, vergroot zijn kans om eens gevraagd te worden voor iets belan- grijkers. Annet weet intussen dat zo'n succes niet alleen afhangt van vakmanschap. Goede kontakten en een flinke portie geluk spelen ook een rol. Met de eilandafkomst te koop lopen, zoals de promotors van Liesbeth List blijkbaar hebben ge daan, is volgens Annet niet gunstig. „In dat wereldje, kijkt men daar vreemd en met ongunstig vooroor deel tegenaan. Van zo'n afgelegen schapeneiland, waar alleen maar boe ren en vissers wonen, dat kan niets wezen. Ze denken al gauw dat je niet behoorlijk Nederlands spreekt, dat je een beetje primitief bent. Ik hield daar in het begin onvoldoende rekening mee, waardoor ik dat gevoel nog versterkte. Ik zei wel eens „skut- teltje" inplaats van schoteltje. En ik heb eens een regisseur een bos pa ling gegeven, door mijn vader ge- In zwembad Molenkoog is een expe riment onder auspiciën van het Rijk sinstituut voor Volksgezondheid en Milieubeneer aan de gang met zee honden van Ecomare. Deze dieren zijn in oktober ingeënt met een expe rimentele entstof tegen de gevreesde zeehondenziekte. Door de inenting moeten zij antistoffen tegen het virus hebben opgebouwd. Om zeker te we ten dat de entstof werkt wordt een tiental dieren besmet met het virus. De robben worden intensief gecon troleerd en blijven voorlopig inMolen- koog, dus afgezonderd van de andere Ecomare-zeehonden. Menig brandweerman zal zaterdag avond verbaasd hebben opgekeken van de alarmmelding die via de pie per kwam: autobrand op de kop van de Slufter. Het klopte echter wel de gelijk. Naast de Sluftergeul was een crossauto gestrand en in brand ge raakt. Via de Badweg in De Koog kon een hulpverleningswagen over het strand bij de smeulende restanten ko men. De Cocksdorper brandweerwa gen had met enige moeite via de Muyweg die plaats weten te bereiken en kon nog wat nabluswerk doen. Bij het brandende wrak werden geen personen aangetroffen. Of de cross wagen spontaan in brand is gevlogen nadat hij is vastgeraakt of dat hij is aangestoken om alle sporen die wij zen naar de eigenaar te laten verdwij nen wordt nog onderzocht. De politie heeft het vermoeden dat de daders meerdere malen aan het crossen zijn geweest op het strand en dat er mensen zijn geweest die dat hebben gezien. Zij worden ver zocht contact op te nemen met de politie, telefoon 02220-2644. „Het uitrukken van de brandweer voor zo iets is een kostbare zaak en dit kan op de daders worden verhaald als ze worden gepakt", aldus Peter van der Heiden van de Texelse politie. «tfirf/icrrnm or* ït tegenwoordig in Blaricum wonen- donkerharige model hoopt dat het derdaad een doorbraak wordt. Wel waar heeft ze sinds de zeventiger ren meer dan eens werk gedaan ior film en foto, maar echt stijgen ed haar ster niet. De door Annet ^koesterde hoop dat er nu eindelijk |art in komt is nogal aangewakkerd ior de complimenten die ze voor lar inmiddels opgenomen Medisch intrum West-vertolking kreeg van |wel producent John de Mol als re- seur Nico Knappert. „Ik speel 'ee scènes met de zoon van Peter iber", vertelt Annet. „Ik ben ver egster van de EHBO-afdeling en je Annet van Rossum, gewoon in het wild Ge kiekt in het redaktiekantoor van de Texelse Courant. rookt. Heerlijke paling was het, maar ik had hem toch op een andere ma nier moeten behagen. Ik leer nog el ke dag. Wat ik het allerliefste zou willen? Een belangrijke karakterrol! Ik weet ook al precies welke. In een verfilming van een boek van Jan Wolkers zou ik Carina willen zijn, de vrouw van Wolkers. Een prachtige, bijzondere vrouw vind ik dat omdat ze overal skijt aan heeft...!" Drie Texelse deelnemers aan het IPO 1- en één aan het IPO 3 examen voor honden, slaagden zondag met fraaie cijfers. Van de twee overige deelnemers uit Julianadorp was een tje niet zo fortuinlijk. Het examen begon met het onder deel speuren bij De Atlas aan de Hoornderweg. Uitzonderlijk hoog (981 was de score van Kees Krelekamp met de Duitse Herder Marcos. Dat is niet zo verwonderlijk want deze 9-jarige hond is zelfs al in het bezit van het diploma IPO 2. Krelekamp deed mee aan dit examen omdat een andere Texelse deelnemer zich had afgemeld wegens een blessure van zijn hond. „Als ik roep: IPO 1, dan doet hij alle onderdelen in zijn een tje", aldus Krelekamp. De bouvier Shenna van M.l. de Korte uit Juliana dorp was het spoor bijster en haalde maar 56 punten bij het speuren. Hoewel de overige scores hoger wa ren zakten zij door deze lage punten voor het examen. Op het onderdeel appèl kwam de kruising rottweiler/labrador Brigges van J. Tjepkema heel goed voor de dag met 86 punten. De Duitse Her der Bas van W. ter Steege was de beste bij het „pakwerken". J. Feenstra-Zeeman deed met Duitse Herder Blanca het veel zwaardere IPO 3 examen en slaagde daar ruim schoots voor. René Krijnen uit Julianadorp deed tij dens deze IPO-proef examen als pa- kwerker. Keurmeester Tokkie liet hem slagen, hoewel hij vond dat Krijnen de honden teveel hielp. Als een hond de mouw van de pakwerker op een commando van zijn baas heeft gegre pen, mag hij deze niet meer loslaten. De pakwerker moet proberende hond van zich af te slingeren. Krijnen draai de niet al te woest als hij voelde dat een hond zich niet zo goed vastbeet. De cijfers voor respectievelijk speu ren, appèl en pakwerk: B. Beenhakker, Mare (bouvier) 70, 82, 85 J. Tjepkema, Brigges (Rottweiler/La brador) 84, 86, 89 C. A. Krelekamp, Marcos (Duitse her der) 98, 82, 88 W. ter Steege, Bas (Duitse herder) 89, 70, 91 J. Feenstra-Zeeman, Blanca (Duitse herder) 81, 74, 84 M. I. de Korte, Shenna (bouvier) 56, 84, 86 (niet geslaagd) Zaterdag werd in Enkhuizen een jeugdtoernooi gehouden, waarbij se lectieteams van de vijf verschillende speelcentra van distrikt 12 van de Nevobo tegen elkaar in het strijdperk traden. Dit toernooi is onderdeel van het jeugdplan van de Nevobo en is in de eerste plaats bedoeld om jeug dig talent te ontdekken. Er liep dan ook een flink aantal Nevobo-scouts rond. In de teams van speelcentrum Den Helder, waaronder ook Texel valt, wa ren verschillende Tevoko-spelers- en speelsters geselecteerd. Bij de C- meisjes, de 12- en 13-jarigen, waren dat Cindy Oosterhof en Maria Witte. Hun team deed het uitstekend en eindigde met evenveel wedstrijdpun- ten, maar een iets lager setgemiddel de op de tweede plaats, achter Alkmaar. Bij de C-jongens was Ri chard Hopman geselekteerd. Dit team leverde ondanks het gebrek aan voorbereiding eveneens een prima prestatie door als derde te eindigen. In plaats van de vertrouwde drie kleur wapperde vrijdag de Friese vlag in top van de Tesoboot Mo lengat. Was men overgelopen naar Friesland, waar de overige Waddeneilanden ook bijhoren? Navraag leerde dat het om een grap ging. Bij Teso heeft men veel connecties met 't Heitelên. Twee stafleden komen er van daan evenals een tijdelijk in dienst zijnde machinist. Boven dien gaan de Tesoboten voor on derhoud naar een dok in Harlingen. Op de foto Ivan Dirk Kuiter) hijst kapitein Sietse Broersma de Friese vlag. m n

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 5