glV1 t I »V Texel pronkt met Ie EK-voetbalbeker KTF deed het goed op West Friesland-festival Publiek welkom bij lasershow van PTT „Om te noteren" Goede opkomst bij wielerveldrit Verkeersveiligheid Gevoelens jlNSDAG 15 NOVEMBER 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 3 insdag 15 november gemeenteraad heeft om 19.30 r de eerste vergadering ter behan- tlmg van de gemeentebegrotingen: et voorlezen van de algemene be- Lhouwingen door de vijf fracties. (e Baptistengemeente houdt om },30 uur een voor ieder toegankelij- bijbelstudiebijeenkomst in „Eben |aezer" in de Julianastraat. Thema: Rechter van de gemeente. Aan- ang 19.30 uur. het zaaltje bij de Doopsgezinde n |prk wordt een Leerhuis-lezing gege- m door Hanna Blok uit Amsterdam, nderwerp: „Jerusalem, een les in :tualiteit". Aanvang 20.00 uur. e werkgroep Dialect van de Histori- he Vereniging Texel komt bijeen in. rpshuis d'Ouwe ULO, aanvang 10.00 uur. Ook niet-leden zijn relkom. ie Vereniging voor Bedrijfsvoorlich- ing Texel heeft in „De Pelikaan" een jlvond over veevoeding; 20.00 uur. Woensdag 16 november Akenburg een „ouderwets-gezellige" soos-avond; 20.00 uur. De dorpscommissie van Oudeschild belegt in dorpshuis 't Skiltje een hoorzitting over de vuilverwerking, naar aanleiding van de bevindingen tijdens de excursie van vorige week; aanvang 20.30 uur. In het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk geeft vader Pachom uit Sint Hu- ber een lezing over het Oosters Or thodoxe geloof; 20.00 uur. toegang vrij voor ieder. leerlingen van de Muziek- en ansschool Texel verzorgen in de lorspeelruimte van d'Ouwe ULO in voorspeeluur, aanvang 19.30 uur. et programma bestaat onder andere t bijdragen van de „Rampestam- >rs", gitaar-, blokfluit-, dwarsfluit- en anoleerlmgen. Toegang gratis voor der. e gemeenteraad heeft om 14.00 ur de tweede vergadering ter behan- ling van de gemeentebegrotingen: acties van b en w op de algemene ^schouwingen. Om 19.15 uur volgt slotvergadering met discussie en emming over eventuele wijzigings- orstellen. In verzorgingstehuis De Gollards iiordt verkoopmiddag gehouden, aan- svang 14.00 uur. Donderdag 17 november In de Hervormde Kerk in Den Burg 'ordt een zangavond gehouden met dewerking van Sipke van der ind, Reinata Heemskerk, het Texels Ihristelijk Mannenkoor, gospelgroep "ie Messengers en de Singers of the rd Toegang gratis; aanvang 20.00 ir. Je Blijde Rijders hebben in manege orgenmiddag kan ieder bij SV Texel p de foto metde Europese beker oor landenteams, die in juni glo- eus door het Nederlands elftal ierd gewonnen. Tevens voert de VT-jeugd op het B-veld een spon- orloop uit. Supporters en andere lelangstellenden zijn van harte wei- om vanaf 14.00 uur. )p de kiek gaan met dé beker is in Ie afgelopen maanden een succesvol i n lucratief initiatief gebleken van de 3i (NVB. Duizenden mensen en elftallen oseerden inmiddels met de EK- leker. Op Texel was de trofee nog «et eerder te bewonderen. Het ugdbestuur van SV Texel is er in iamenwerking met sponsor Albert leijn in geslaagd om de beker naar Texel te halen. Voor iedereen, dus ■ok niet-leden, bestaat de mogelijk- leid om met deze beker en in een iranje shirtje op de foto te gaan Ikosten f3,-)- In de SVT-kantine, waar Ie beker staat opgesteld, kan er nog- laals naar de hoogtepunten van het K worden gekeken en worden er ipelletjes gedaan. Op het trainings- eld is het mogelijk om een partijtje :e spelen onder leiding van één van Ie vijf jeugdtrainers van SVT. Don- lerdagochtend is de beker nog even )p Texel; de beker pronkt dan in de Mbert Heijn-supermarkt aan de Waai erstraat. Morgenmiddag wordt op het B-veld 'an SVT tegelijkertijd een sponsor- oop gehouden. Zo'n honderd spelers ebben sponsors gezocht, die hen len daarmee de gehele SVT-jeugd) fi- encieel zullen steunen. Er is al een iroot aantal sponsorformulieren in imloop gebracht. Voor degene die de Heeste sponsors bijeen weet te krij sen, is een mooie prijs beschikbaar. 3e opbrengst van de sponsorloop <omt ten goede aan de SVT-jeugd, voor de aanschaf van voorzieningen n het organiseren van activiteiten. Want ondanks de inbreng van diverse sponsors, benodigt SVT méér finan ciële armslag. Dit mede met het oog °P reizen die op het programma staan: bijvoorbeeld alle E-pupillen 9aan vijf dagen naar Westduitsland en ook de C-junioren vertrekken waarschijnlijk een week naar het bui tenland. In Cinema Texel draait om 20.00 uur voor leden van de Cineclub en ande re bioscoopbezoekers „No way out". Washington op zoek naar de waar heid. Kevin Costner (die ook een prachtige rol vertolkte in The Intou- chebles) en Gene Hackman (o.a. Ro pey in The french Connection) zijn betrokken bij een intrige van mis daad, moord en verraad. Costner kreeg voor deze rol een oscar nominatie. Sean Young vertolkt de rol van Susan. Aan het begin van de film heeft zij met Costner de onder hand beroemde erotische scene op de achterbank van een cabriolet. Ge ne Hackman is als staatssecretaris David Brice in topvorm. Regie: Roger Donaldson. Vanaf 19.30 bestaat gelegenheid om zich aan de kassa van de bioscoop te laten schrijven als lid van de Ci neclub. Met negen muziekverenigingen'uit onder andere Schagen, Andijk, Hip- polytushoef en Noord-Scharwoude deed het Koninklijk Texels Fanfare korps zaterdag mee aan het derde en laatste weekend van het West- Friesland Festival in Schagen. In drie weekenden bestegen zo'n 28 Noord- Hollandse harmonie- en fanfare orkesten het podium van het Regio centrum Noordkop om daar beoor deeld te worden door Jan van Ossenbruggen, inspecteur van de Militaire Muziek en voormalig diri gent van de Koninklijke Militaire Ka pel. KTF speelde een gevarieerd programma waarmee bij het publiek ten aanzien van de muziekkeuze veel waardering werd geoogst. Naast een inspeelkoraal en de mar sen Hoch Heidecksburg (Herzer/arr. R. Hubert) en Glück Auf (Joh. Wi- chersl werd de Circus Suite van Stu art Johnson gespeeld, waarin, getuige het verslag van Van Ossen bruggen, de bassen excelleerden en als geheel een verdienstelijke presta tie werd geboekt. Het tweede grote nummer was Bands around the world van Paul Yoder/Harold Walters. In de ze aaneenschakeling van muziekstij len uit de hele wereld wist sopraansaxofonist Frans Zegel nog tijdens het spelen de handen van het publiek op elkaar te krijgen. Met de dagprijs ging de Brassband „Kunst en Kracht" uit De Goorn strijken. Dit or kest stak met kop en schouders bo ven alle andere deelnemende verenigingen uit. En werd voor de derde achtereenvolgende keer overall winnaar van het festival. De Texe laars keerden voldaan met de kotter van Kees Boom op het eiland terug. Eén onderdeel van het feest rond de officiële ingebruikstelling van de nieuwe digitale telefooncentrale per 1 december, zal ook voor niet- genodigden toegankelijk zijn. Op vrij dagmiddag 2 december zijn alle Texelaars welkom bij de lasershow waarmee het feestprogramma wordt afgesloten. De aanvang daarvan is 17.30 uur. De show vindt plaats in een tent achter de telefooncentrale aan de Waalderstraat. Er is daar tevens le vende muziek (van een dixieland- band), en voor iedere bezoeker is er een gratis kop snert. Het onderdeel neemt in totaal ongeveer een half uur in beslag. De lasershow zelf duurt veel korter, maar wordt telkens her haald. Via op Texel verspreide affi ches zal de PTT de aandacht op de lasershow vestigen. Na afloop van het feest trekt een PTT-promotieteam Den Burg in om voorbijgangers te in formeren over het digitaliseringspro ject, dat voor het district Haarlem één der eerste en één der grootste is. In de eropvolgende week is wederom publiek welkom in de centrale Van 3 tot 11 december worden door de PTT rondleidingen verzorgd. Belangstellen den dienen zich telefonisch op te ge ven, via 023-192455. •Brand/ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulance-vervoer bel len: 02220-2066 (bij geen gehoor: 02230-22222). Voor niet spoedeisend ambulance vervoer: 02230-12888 (bij geen ge hoor: 02220-22222) •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 02220-2644. •Dierenartsen: Alleen voor spoedge vallen telefoon 02220-2527. •Kunstgebitrepraratie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum), tel. 02220-2069. Spoedeisende gevallen ook in het weekend, na telefonisch overleg. Ook: R. van Oosten, tel. 02222-441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 02220-2112. Open van maandag tot en met vrijdag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur. Zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 02222-270. De zaterdag gehouden wielerveldrit had mede door het mooie weer een goede opkomst van renners. Al in de eerste ronde wisten Richard Koop man en Evert Koopman zich los te rijden van een viertal achtervolgers. Theo Boom, Hans van Osch, Tijmen Wit en Bas Vaars die lange tijd stre den om de derde plaats. Halverwege de wedstrijd wist Wit een kleine voorsprong te nemen en eindigde als derde. Hans van Osch wist in de laatste ronde Theo Boom van zich af te schudden en werd vierde. Vanuit het achterveld passeerde Simon Ap pel nog enkele renners en eindigde hij als zesde. De strijd om de eerste plaats werd beslist in het voordeel van Richard Koopman. Uitslag: 1. Richard Koopman; 2 Evert Koopman, 3. Tijmen Wit; 4. Hans van Osch; 5 Theo Boom; 6. Simon Appel, 7 Bas Vaars; 8. Piet Roeper; 9. Jan Buis; 10. Jordi Vinke. BRIEVEN VAN LEZERS - BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE De door Veilig Verkeer Nederland ge organiseerde promotieavond op maandag 7 november in d'Ouwe ULO te Den Burg was slecht bezocht. Dis trictsbestuurder Waalewijn memoreer de in zijn openingswoord het te betreuren dat het werk van VVN blijkbaar weinig aanspreekt op Texel. Alhoewel Texel een eiland is, is de verkeersveiligheid hier niet groter dan op het vaste land. Dit vereist de volle inzet van een ieder om de nog steeds te hoge ongevallencijfers terug te dringen. In het bijzonder voor de schoolgaan de jeugd, zowel in het basis- als het voortgezet onderwijs, is het belang rijk dat veel aandacht aan verkeerse- ducatie wordt besteed. Mevr. De Wit, regionaal consulente in Noordholland van Veilig Verkeer Nederland presen teerde voor deze doelgroep de leer methode „Straatwerk" voor het basisonderwijs en „Doorgaand ver keer" voor het voortgezet onderwijs. Ook werd gememoreerd dat te veel weggebruikers nog steeds niet over tuigd zijn van het nut van de draag plicht van de autogordels, juist ook binnen de bebouwde kom. Het aantal conflictpunten is daar veel groter ter wijl door spelende kinderen en derge lijke de kans op een ongeval in een woongebied veelvuldiger is dan op de autowegen. Dezelfde dag dat door Veilig Verkeer Nederland haar toehoorders trachtte te overtuigen van het nut om meer aandacht aan de verkeersveiligheid te besteden, vielen er in dicht mist vijf verkeersslachtoffers te betreuren en liepen 1000 auto's flinke schade op. Een duidelijk bewijs dat het anders moet. Hiervoor is het noodzakelijk dat meer mensern elkander overtui gen van het nut van een veiliger verkeer. Veilig Verkeer Nederland doet hier iets aan, doch kan dit niet zonder de medewerking van de burgerij. Dit was dan ook de achtergrond van het pleidooi op deze avond. VVN roept dan ook een ieder op die verkeersvei ligheid een warm hart toedraagt, de schouders hieronder te zetten, U kunt hierover contact opnemen met mevrouw M. de Wit-Derksen, Vecht 27, 1703 KK Heerhugowaard. Gevoelens van uiteenlopende aard bekropen mij bij het lezen van het verslag van de rechtzitting betreffen de de ontucht die een man een Eier- land pleegde met jonge kinderen. Gevoelens van verdriet óm het ver driet dat zoveel mensen ten deel is gevallen. Gevoelens van boosheid, omdat da den van agressie jegens weerloze medemensen bij mij nu eenmaal boosheid oproepen. Gevoelens van verbazing, omdat er zo uitvoerig en met zoveel „gevoel" over de gevolgen voor de BEKLAAG DE werd gesproken. Gevoelens van bewondering voor de wijze waarop uw krant de zitting heeft verslagen: uitgebreid en infor matief, maar toch zo terughoudend op sommige details dat sensatie werd vermeden en het resultaat ver antwoord was. Gevoelens van eenzaamheid, die ik veronderstel bij de gezinsleden van de beklaagda Het meest beangstigende in het ver haal vond ik dat zo lang is gezwe gen, niet alleen door de slachtoffertjes maar ook door de naaste familieleden van de dader, die uit eigen ellendige ervaring wisten dat er wat mis was met de man. Be grijpelijk was dat zwijgen, maar daar door is het wel mogelijk geworden dat de man jaren heeft kunnen door gaan met zijn daden. Nu dan eindelijk een moeder de moed heeft om het voor haar doch ter op te nemen en aangifte deed, blijkt dat het gezin van de dader uit eenvalt. De man kan niet meer terug naar Texel. Hopelijk hebben de ande re gezinsleden de kracht om dit alles te verwerken en verder te gaan. Eigenlijk zijn er in zo'n zaak alleen maar slachtoffers, die allemaal nog heel lang te maken zullen krijgen met de gevolgen van deze nachtmerrie. Ik hoop zo van harte dat de kinderen goede begeleiding zullen krijgen en opgroeien tot stabiele volwassenen. Ik denk dan aan die talloze mensen in het land die gebukt gaan onder soortgelijke jeugdervaringen en daar vaak geen kant mee opkunnen. Die pas op veel latere leeftijd, als het trauma al veel persoonlijk leed en spanning heeft veroorzaakt, de dader en zijn familie met het gebeuren con fronteren en dan voor leugenaar wor den gezet. Die dan voor zichzelf kiezen, uit de familie worden gesto ten, „vreemd", overspannen" of „gek" worden verklaard. Omdat de familie liever één persoon laat vallen dan zelf de schone schijn te moeten opgeven. Het is het zwijgen, verzwij gen en doodzwijgen van grote groe pen keurige mensen, waardoor incestplegers en kinderlokkers jaren lang hun gang kunnen gaan. Wat is eigenlijk erger: gezichtsverlies voor de dader of het leven van een kind dat tot in lengte van jaren wordt verknoeid door angst- en schuldge voelens waarover het niet kan praten en die als een tijdbom liggen onder relaties die het later zal aangaan? Hoe erg dat laatste is, weet ik pre cies. Ik ben geen deskundige enslechts zijdelings betrokken bij de hulpverlening, maar ik weet waarover ik praat want ik ben zelf een in- cestslachtoffer. Het gebeurde tiental len jaren geleden en is dus „verjaard", maar het achtervolgt mij nog elke dag. Mensen, deze dingen komen veel vaker voor dan we dur ven denken, ook op Texel en ook in keurige milieu's waar u zoiets nooit zou verwachten. Gelukkig wordt er de laatste jaren steeds meer over ge praat. Zoiets hoort niet achter geslo ten deuren N.N. NASCHRIFT: Gezien het onderwerp en de persoonlijke betrokkenheid van de schrijfster daarbij, wijken wij bij hoge uitzondering af van de regel dat ingezonden stukken in de krant voor zien moeten zijn van de naam van de afzender. Verkrijgbaar bij Parkstraat 10, C//'V Den Burg-Texel Lieve Jan wat heb jij gevochten om bij ons te kunnen blijven. We vochten mee, het mocht niet baten. Maar de liefde voor elkaar is door niets te scheiden. Jan, je was een goeie jongen. We zullen je erg missen. Joannes Jacobus Bakker op de leeftijd van 26 jaar. M. Bakker E. M. Bakker-Veeger Wim t Lia en André Rodi. Imme, Jorinde Rita en Joris Kees Vera en Riemer Andréa -v Martin Ruud Janny Texel, 13 november 1988 Rozendijk 18, 1791 PE Den Burg. Een avondwake wordt gehouden op woens dag 16 november om 19.30 uur in de paro chiekerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, waarna er gelegenheid is de familie te condoleren. De H. Eucharistieviering ten afscheid wordt gehouden op donderdag 17 november om 10.30 uur in bovengenoemde kerk, waarna we Jan naar zijn laatste rustplaats op het R.K kerkhof zullen begeleiden. Jan is thuis opgebaard. Bedroefd nemen we afscheid van onze lieve neef Jan Bakker 't Afgelopen jaar heeft hij een ongelijke strijd moeten strijden. Hij heeft verloren De laatste dagen wilde Jan thuis zijn. Daar is hij gestorven, omringd door degenen, die zoveel van hem hielden. Wij wensen Emma en Meijert en hun kinderen de kracht toe, om met elkaar dit verlies te kun nen dragen. Familie Bakker Ooms en tantes, Neven en nichten Omringd door de liefde en de zorg van zijn ouders, zusters en broers is na een ongelijke strijd overleden mijn kleinzoon en onze neef Jan Wij hopen dat zijn familie de kracht krijgt dit verlies te dragen. Familie Veeger neven en nichten Texel, 13 november 1988 Tot ons groot verdriet hebben wij op 11 no vember afscheid moeten nemen van onze lie ve moeder en oma Dieuwertje Buijsman sinds 6 juli 1984 weduwe van Lammert Bakker, op de leeftijd van 73 jaar. Nel Marian en Jan Tineke en Edde Beatrixlaan 28, Den Burg, Texel. U kunt thuis afscheid van haar nemen op dins dag 15 november van 19.30 tot 21.00 uur. Een korte rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 16 november om 13.30 uur in de Doopsgezinde kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op de Algemene Begraafplaats al daar zal plaatsvinden. Voor de rouwdienst is er nog gelegenheid tot afscheid nemen in de Doopsgezinde kerk. Correspondentie-adres: J. Krotje, Blazerstraat 5, 1794 AP Oosterend. Wij zullen onze lieve zorgzame oma Bakker heel erg missen. Linda en Arjen Juliette en Arnold Miranda en René Stefan Pieter-Jan en Ftoulin Gerda Met droefheid geven wij kennis van het heen gaan van onze lieve zuster, schoonzuster en tante D. Bakker-Buijsman Wij zullen haar heel erg missen. P. L. Buijsman D. M. Buijsman-Mes J. Hillen-Buijsman D. Hillen en kinderen November '88 Na een ernstige ziekte heeft de Heer tot zich genomen ons trouw lid Duw Bakker-Buijsman We zullen je missen. Duw. Leden Hervormde tussengroep Den Burg Met droefhejd geven wij u kennis, dat na een kortstondige ziekte, toch nog onverwacht van ons is heengegaan mijn liefhebbende vrouw, mijn zorgzame moeder, schoonmoeder en on ze oma Johanna Gieles echtgenote van Willem Kiewiet, op de leeftijd van 77 jaar. W. Kiewiet Hans en Ineke Joke - Ernst Peter - Sandra Ingrid - Bert Texel, 13 november 1988 Bernhardlaan 44, 1791 XG Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 16 no vember van 19.30 tot 20.30 uur in de verga derzaal van de Doopsgezinde kerk te Den Burg. De crematieplechtigheid vindt plaats op don derdag 17 november om 14.00 uur in het cre matorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Geen bezoek aan huis. Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven tijdens de kortstondige ziekte en na het overlijden van onze geliefde broer, zwager en oom PAULUS WUIS betuigen wij onze welgemeende dank. Tevens Ds. Kmpscheer voor zijn steun 6n begelei ding naar zijn laatste rustplaats. Familie Wuis en Familie Eelman Oosterend-Texel, november 1988

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 3