h m Dnnodige nederlaag van rexel tegen S.R.C. óndanks verlies toch nog aan de leiding Jurycursus turnen £DH-St. George op de valreep onbeslist Gehandicapt De Koog ruim langs G.S.V. Texelse kottervissers kampioen touwtrekken Zege en nederlaag van tafeltennisteams Tetak Drinkwater goedkoper Texelse Boys lijdt forse nederlaag Casino 2 lijdt nederlaag tegen naamgenoot Programma zaalvoetbal Makkelijke overwinning SV. De Koog op GSV Voetbaluitslagen Granaten opgevist De juwelier heeft een hart van goud I NSDAG 15 NOVEMBER 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 5 ixel 1 heeft z'n eerste nederlaag t seizoen te pakken. Thuis tegen R.C. uit Schagen verloor Texel ge sel onnodig en ook wat ongelukkig et 0-1. Toch enkele blije gezichten de Texel-gelederen na afloop om- at naaste concurrent ZAP de uit- edstrijd bij Helder eveneens verloor •1), zodat SVT de koppositie be eld. Men besefte overigens ook rdege dat Texel de kans om uit te pen op zowel S.R.C. en ZAP, voor- j had laten gaan. ixel begon gehandicapt. Vleugelspit- in Rien Brouwer en Paul van Exel iten een schorsing uit en werden irvangen door Rob van der Stap en ein Studulski. De wedstrijd was nog iaar net begonnen toen Texel door et oog van de naald kroop. In de erste minuut verscheen een S.R.C.- aeler alleen voor keeper Bart Heer- ;hap. Deze speler schrok kennelijk 5 hiervan dat hij vergat de kans te erzilveren. In de beginperiode had R.C. het beste van het spel en zet- Texel onder druk zonder daarbij cht gevaarlijk te worden. Na onge ler twintig minuten spelen kreeg ixel meer grip op de wedstrijd en eeg in die fase ook de nodige kan- >n. Eerst schrok ook Erwin Koning rn de onverwachte kans die hij 'eeg en even later was het Rob van er Stap die in kansrijke positie over- ;hoot. Texel bleef gevaarlijker en ad met de rust met 1-0 vóór kun- en staan, ware het niet dat Erwin Jonderdag start de sportraad in de Schakel" te Den Burg een jurycur- us turnen. De cursus heeft tot doel owel ervaren als nieuwe juryleden neer inzicht te verschaffen in de ieuwe oefenstof van de Texelse urnkampioenschappen. Daarnaast jal meer inzicht worden gegeven in Ie aanleertechnieken van bepaalde nderdelen. kan de hand van een videofilm die in I987 in opdracht van de F.I.G. is ge haakt zullen achtereenvolgens de warming-up, de specifieke krachttrai ning en een aantal moderne onderde len plus aanleertactiek aan de orde men. Door zelf gemaakte opnamen m de nieuwe oefenstof voor zowel Ie recreatieve als de verplichte stof- 'edstrijden van de Texelse kampioen- ichappen, kunnen de juryleden ken- is maken met de oefenstof. De :ursus wordt gehouden op donder- lag 17 november, dinsdag 22 no- iember, donderdag 24 november en londerdag 1 december van 20.00 tot 2.00 uur. Zaterdag 3 december vin- len de Texelse turnkampioenschap- ien plaats en zaterdag 10 december Ie traditionele koppelwedstrijden ter ifsluiting van de cursus. Opgeven oor de cursus kan bij Nico Stoter, lefoon 02220 - 5228. DH was St. George de eerste helft leheel de baas en de 2-0 voor- prong op het scorebord was veel- jelovend. De bezoekers herstelden n de tweede helft opmerkelijk en lehaalden alsnog een 2-2 gelijkspel^ la een vertraging van 20 minuten imdat St. George de boot had ge nist, opende ZDH sterk. Na 10 minu ien werd Erik Bakker neergelegd op and 16-metergebied. De vrije trap 'an Henk de Ruyter ging net over. >t. George maakte het keeper Frans >tolk lastig met een hard schot dat met de voet werd gekeerd. In de daaropvolgende counter van ZDH rasseerde Erik Bakker drie man en 'erschalkte ook de keeper met zijn ichot: 1-0. Na 35 minuten onder- ichepte Bram Brouwer de bal net >ver de middelijn. Op volle snelheid )ing hij alleen op het doel af en zette net een harde diagonale schuiver !DH op 2-0. Vijf minuten voor rust onderschepte Erik Bakker de bal. Hij jing tussen twee man door en werd 'ervolgens binnen de 16-meterlijnen leergelegd. Een strafschop, besliste 1e scheidsrechter tot grote opwin ding van de toeschouwers. In de weede helft kwam Hans Zijm in de >loeg. Na een kwartier een aanval van St. George waarbij de buitenspel- val van ZDH niet goed sloot. Het ichot ging vanaf 16 meter langs tolk en St. George was met 2-1 Weer terug in de wedstrijd. Het werd n deze fase duidelijk waarom deze 'loeg in de kop meedraait want de dfuk op het ZDH-doel werd steeds 9'oter. Even leek het er nog op dat ZDH nog zou scoren maar de punt van de schoen van Erik Bakker was iet te kort om een scherpe voorzet te verzilveren. De daaropvolgende Munter van St. George leverde via een kopbal in de laatste minuut voor teze ploeg alsnog het verdiende gelij ke spel op. Koning in kansrijke positie over het doel van S.R.C. kopte. Vrijwel direkt na de rust kreeg S.R.C. een vrije trap op zo'n 5 tot 10 meter buiten het strafschopgebied te nemen. De bal verdween langs de muur en keeper Bart Heerschap kreeg de bal niet on der controle. Een S.R.C.-aanvaller kon de bal naar de vrij voor het doel staande spits spelen die de bal een voudig in het lege doel plaatste. Texel speelde vanaf dat moment op de helft van S.R.C. en kreeg de nodige kansen op de gelijkmaker of zelfs meer. Leendert Eelman, Jan Hein Studulski en Erwin Koning konden helaas voor Texel niet tot scoren ko men. Eenmaal passeerde Leendert Eelman na een prima pass van de uitstekend spelende Martin Bootsma, zelfs de S.R.C.-keeper maar de laatste man van S.R.C. kon nog juist op de doellijn redding brengen. Texel mocht zelfs niet mopperen want na een uit val van S.R.C. schoot één van de S.R.C.-ers buiten bereik van keeper Bart Heerschap op de paal. Dit was de enige kans die S.R.C. na de 0-1 voorsprong nog kreeg. Vlak voor tijd leek Simon Brand de gelijkmaker aan te tekenen maar zijn harde schot had te veel effect en ging naast. Eindstand 0-1. Na wedstrijd van vori ge week in Egmond toen zowel Texel als St. Adelbert te maken hadden met een zeer zwak fluitende scheids rechter was het afgelopen zondag een verademing om scheidsrechter Seegers aan het werk te zien. Zonder een stempel op de wedstrijd te druk ken was hij overal waar nodig aanwe zig. Een compliment voor deze scheidsrechter is dan ook zeker op z'n plaats. Volgende week Volgende week de inhaalwedstrijd uit tegen Helder en de week daarop (27 november) de uitwedstrijd tegen ZAP (dus niet thuis zoals eerder werd ver meld). Dan is men tevens op de helft van de competitie. Daarna zijn er nog drie wedstrijden te spelen tot aan de winterstop. (Wieringerwaard thuis, Vi- os uit en Almaarse Boys thuis). SV De Koog bleef koploper door een 3-0 uitzege op G.S.V. Alle goals kwamen op naam van Kees van Beek. De Koog, met een geschorste Jan Eelman en een voor de wedstrijd al geblesseerde Roel Verra, begon sterk tegen G.S.V. uit Groot Schermer. De eerste helft (tegen de harde wind in) wist De Koog zich door goed voetbal de meeste kansen te creëren. Uit een schot op doel van Richard Daalder, gekeerd door de keeper van G.S.V., scoorde Kees van Beek in de re bound. Bij een corner in de 42ste mi nuut was het weer Kees van Beek die de laatste tik gaf; 2-0 voor De Koog met de rust. In de rust werd John List (één van de uitblinkers van de eerste helft) vervangen door Peter Brons en Roel Verra door Bernard Ipenburg. Mede door Peter Brons, die een verkeerde terugspeelbal gaf moest Dennis Saai aan de noodrem trekken. Dit leverde Saai een officiële waarschuwing op. Voor de rest had De Koog ook de tweede helft onder controle. In de 65ste minuut voltooi de Kees van Beek zijn hattrick met een kopbal: 0-3. De laatste minuten werden door slordig spel in de voor hoede van De Koog nog diverse kan sen om zeep geholpen. Richard Daalder ging bovendien nog onnodig in het boek van de scheidsrechter. V, t'vW x. '4 Hm De Texelse touwtrekkampioenen. (Foto Bert Koning De kampioenschappen touwtrekken voor de Nederlandse vissersvloot werden zaterdag gehouden in de sporthal van Stellendam. De zeer gesmeerd lopende organisatie was in handen van rederij Brinkman uit Stel lendam. De deelnemende ploegen kwamen uit: IJmuiden, Katwijk, Scheveningen, Stellendam, Ouddorp, Colijnsplaat, Goeree en Texel. De eilanders deden mee met twee ploegen: jonge en oude vissers. Het geheel stond onder leiding van een touwtrekbonds- scheidsrechter. Vorig jaar werden de Texelaars twee de achter Urk. Deze ploeg was nu niet aanwezig en dat was merkbaar. Er werd getrokken op rubber matten. De senioren van Tetak leden zater dag opnieuw een grote nederlaag. Polisport 1 uit Schagen was de te genstander. Fred Mosk, die dit seizoen weinig succesvol is, wist geen enkele partij in winst om te zetten. Frans Room verloor twee partijen. Hij wist één partij in drie sets te winnen. Martin Janssen zette ook één partij in winst om in twee sets: 24 en 21-14. Zijn andere twee partijen verloor hij in drie sets. Samen met Mosk verloor Janssen ook het dubbelspel, zodat de einduitslag 2-8 voor Polisport 1 werd. De junioren van Tetak hadden als tegenstander Polisport 4 uit Scha gen. Het werd voor Tetak een makke lijke middag, omdat de tegenstander maar met twee spelers was komen opdagen. Alex Bakker won beide par tijen met respectievelijk 21-1, 21-5, 21-3 en 21-2. Reindert Kuiper won ook beide partijen. Hij deed dit met de setstanden 21-5, 21-4 en 21-4, 21-6. Pascal Veeger won één partij met 21-18 en 21-11. Zijn andere partij verloor hij in drie sets met gering ver schil, 17-21, 21-14, 19-21. Reindert Kuiper en Alex Bakker wisten het dubbelspel met 21-3 en 21-6 te win nen zodat Tetak de wedstrijd met 9-1 won. Zaterdag 19 november spelen de senioren in Den Helder tegen T.T.V. Noordkop 5. Met ingang van 1 januari 1989 zullen de tarieven van het Provinciaal Wa terleidingbedrijf van Noordholland (PWN) voor groot- en kleinverbruikers met zes procent worden verlaagd. De prijs van een kubieke meter drinkwa ter voor kleinverbruikers (jaarverbruik tot en met 1000 m3) wordt ƒ1,76. Voor een huishouding bestaande uit vier personen betekent dit een besparing van f 20,— per jaar. De prijzen voor grotere verbruikers wor den ƒ1,77 (verbruik van 1000 m3 t/m 2000 m3) en ƒ1,79 (verbruik boven 2000 m3). Genoemde prijzen zijn ex clusief BTW. De tariefsverlaging is mogelijk doordat onvoorzien een gro tere afzet van drinkwater plaatsvindt en de produktiekosten minder snel stijgen dan verwacht. Als deze gun stige ontwikkelingen ook in de ko mende jaren doorgaan, zal de verlaging in principe voor drie jaar gelden. Dit zal jaarlijks worden ge toetst. De Texelse touwtrekkers in actie op het rubber (foto Marloes van der Visl Het laaggeplaatste Apollo '68 heeft Texelse Boys op eigen veld een forse nederlaag toegebracht met 1-6. Een verdiende maar toch wat geflatteer de overwinning voor de Hensbroe- kers, die lieten zien beslist niet in de onderste regionen thuis te horen. Texelse Boys startte sterk. Vooral over links kon Ronald v/d Wetering voor veel gevaar zorgen, en hij was het dan ook die de score openbrak. Met wat geluk zeilde een verre voor zet in de verste bovenhoek. Vlak daarna miste Albert Poolman met een hard schot rakelings het doel. Apollo antwoordde met enkele goede aanvallen waar de Boysverdediging geen verweer tegen had. De verdedi gers en middenvelders van Apollo ge noten zoveer vrijheid in aanvallend opzicht dat de Boysverdediging steeds tegenover een numerieke meerderheid stond. De gelijkmaker kwam van de voet van Hans Hooge- werf die netjes werd vrijgespeeld en de bal beheerst langs Kees Kooy schoof. Vlak daarna kwam Apollo aan de leiding toen de geheel vrij op komende middenvelder Dirk Spruit onhoudbaar van de rand van het strafschopgebied inknalde. De Boys kreeg nog diverse mogelijkheden om langszij te komen. Pech hadden de eilanders vooral bij een keiharde kop bal van Bert Witte, die net over ging. Na de rust wilde Texelse Boys de zaak rechttrekken zoals de jonge ploeg al meerdere malen is gelukt dit seizoen. De eerste minuut ontstond echter al een rommelige situatie in het strafschopgebied, waarvan Ri chard Mol handig profiteerde. Toen werd de taak voor de Boys wel erg zwaar. Er ontstond wel een grote veldmeerderheid, maar er werd veel balverlies geleden en dat is dodelijk als een ploeg als Apollo de counters goed uitvoert. Met de regelmaat van de klok voerde Apollo de score op. Richard Mol scoorde een zuivere hat trick, door ook 1-4 en 1-5 voor zijn rekening te nemen. Vlak voor tijd stelde hij Dirk Spruit in staat om de eindstand op 1-6 te bepalen. De wei nige kansen die de Boys kreeg moesten ook nog elk beetje geluk ontberen, want zowel John Boogaard als Alfred Bakker troffen het hout werk. Dit was een wedstrijd om gauw te vergeten, maar om de lering uit te trekken het defensieve aspect wat meer aandacht te geven. Casino 2 heeft vrijdag een nederlaag geleden tegen Casino 3. Mantje, tot nu koploper, verspeelde een punt te gen ZDH. Wedstrijden van clubteams tegen el kaar zijn altijd moeilijk. Casino 2, een kandidaat voor het kampioenschap in de hoofdklasse, werd door Casino 3 met de neus op de feiten gedrukt. Casino 2 had veldoverwicht, maar wist dat niet in kansen en dus ook niet in doelpunten om te zetten. Ca sino 3 speelde een geconcentreerde en goede wedstrijd, met aan hun zij de de uitblinkers Martin van Veen en Rob Grisnigt. Doelman Marco van Leersum had grote invloed op de wedstrijd. Casino 2 miste de snelheid om zijn clubgenoten uit te spelen. Het team speelde niet slecht, maar miste de inventiviteit om doelmatige aanvallen op te zetten. Casino 3 trok de winst naar zich toe doordat hun keeper Marco van Leersum twee keer feilloos het hoofd wist te vinden van zijn aanvallers. Die kopten twee keer raak. Kees Kooi, de keeper van Casi no 2 moest op deze ballen het ant- Woensdag 16 november: 16.45 u. Texel 4-ZDH 2 (j) 17.25 u. Casino 4-De Koog (j) 18.10 u. Selectie C-jun.-Nissan 19.00 u. Gamma 2-De Krim 1 (d) 19.40 u. Casino 1-Gamma 1 (d) 20.20 u. Klif 2-Casino 5 21.10 u. Texel-Mantje 2 22.05 u. Casino 9-Attent Zaaldienst: De Koog. Donderdag 17 november: 17.15 u. Gamma 1-De Krim (j) 18.00 u. Selectie A-jun.-Casino 2 18.50 u. Rab 2-Nissan 2 19.40 u, Texel 3-De Krim 3 20.30 u. NIOZ 2-De Koog 5 21.10 u. Klif 4-Gempo 22.05 u. Oosterend 2-Casino 10 Zaaldienst: Texel BV. Vrijdag 18 november: 17.00 u. Texel 5-Oosterend 1 (j) 17.40 u. Texel BV 1-Texel 1 (j) 18.20 u. Mantje-Tex. BV2 19.15 u. Gamma-De Zon (Haarlem) 20.05 u. Gamma 2-Texel BV1 20.55 u. De Krim-Gamma 3 21.45 u. Jelleboog-Casino 3 22.35 u. Rab-De Koog Zaaldienst: Klif. Maandag 21 november: 17.15 u. Casino 5-Texel 9 (j) 17.45 u. Texel 8-Oosterend 2 (j) 18.15 u. Oosterend 1-Casino 4 (j) Zaaldienst: Nissan. Woensdag 23 november: 16.45 u. Texel 2-Gamma 2 17.25 u. Texel 3-ZDH 18.10 u. Texel 2-Mantje 3 19.00 u. ZDH-De Krim 2 19.40 u. Casino 2-Krim 1 20.20 u. De Koog 2-Albert Heyn 21.10 u. ZDH-Rab 22.05 u. ZDH 2-Casino 8 Zaaldienst: Texel. Donderdag 24 november: 17.15 u. ZDH 2-Casino 3 18.00 u. Selecties 18.50 u. Casino 6-Texel 1 19.40 u. Nissan-De Koog 4 20.30 u. Jelleboog 2-De Muy 21.10 u. NIOZ-Klif 3 22.05 u. De Koog 3-Casino 7 Zaaldienst: De Krim. Vrijdag 25 november: 17.00 u. Texel 6-Texel 4 17.40 u. De Koog-Texel 5 18.20 u. De Krim 2-Oosterend 19.15 u. Casino-MCA 20.05 u. Casino 3-Gamma 3 20.55 u. Tex. BV 3-Klif 2 21.45 u. Gamma 4-Klif 1 22.35 u. Jelleboog-Gamma 2 Zaaldienst: ZDH. woord schuldig blijven. Verrassend ging hierdoor de winst naar Casino 3. Mantje, koploper na drie wedstrij den, moet na de wedstrijd tegen ZDH deze positie delen met Texel BV. Mantje verspeelde in deze wedstrijd een punt. ZDH lijkt zich dit seizoen te gaan ontwikkelen tot een goede middenmoter zonder pretenties en kan het de kop van de hoofdklasse moeilijk gaan maken. Gamma 2 is de enige ploeg die nog geen puntverlies heeft geleden, maar dat team heeft een wedstrijd minder gespeeld. Sa men met De Krim lijken deze vier ploegen voorlopig de dienst te gaan uitmaken. In de eerste klasse lijken Klif en Casino 5 duidelijk op de goe de weg. A. Heyn startte uitstekend, maar moest een gelijk spel toestaan aan Gamma 4. Klif 2 zal toch ook in staat moeten worden geacht om hoog te eindigen. Deze week' Twee toppers achter elkaar. Op vrijdag speelt Gamma 1 tegen de Zon uit de afdeling Haarlem om 19.15 uur. Daar na de rayontopper Texel BV met een verliespunt tegen het nog ongeslagen Gamma 2. Een wedstrijd die gezien de spelopvatting van beide ploegen uit kan groeien tot een spektakel. Uitslagen 7-11 tot 11-11: ZDH-Mantje 2-2; Casino 2-Casino 3 2-3; Texel-Casino 4 1-1, A. Heyn-Gamma 4 0-0, Mantje-Klif 2 5-6; Texel BV-Casino 6 3-4; Klif- De Koog 2 3-2; Klif 3-De Koog 3 3-1; De Muy-ZDH 2 3-2; Casino 7-Nioz 6-6; Mantje 3-Nissan 2-4; Oosterend-Casino 9 1-1; Attent- De Krim 2 2-5; De Koog 4-Texel 2 8-0; Gam ma 2-Casino 2 3-7; Casino-ZDH 10-1; ZDH- Texel BV 2-6, Gamma-Texel 2 3-3; Texel BV 2-Gamma 2 4-2, De Krim-Casino 2 3-1; Texel 3-Casino 1-7; Texel 6-Casino 3 2-3; Texel 8-Texel 10 3-1, De Koog 2-Casino 5 2-2; Texel 9-Oosterend 2 0-4. SV. De Koog heeft een makkelijke overwinning behaald in de uit wedstrijd tegen GSV. De 3-0 eindstand had nog meer in het voor deel van De Koog kunnen uitvallen als men niet zoveel pech had gehad. GSV was slechts twee keer gevaar lijk. Cees van Beek was de held van de wedstrijd met drie goals. Al in het eerste kwartier had De Koog de wedstrijd kunnen beslissen. Kansen voor Riewert Pol en Richard Daalder belandden net niet in de go al. Cees van Beek had na 22 minu ten wel geluk. Een terugkaatsende bal van Daalder werd door hem inge schoten, wat de stand op 1-0 bracht. Enkele minuten later strafte Van Beek een fout in de GSV-verdediging gena deloos af: 2-0. GSV wond zich op en werd voor het eerst gevaarlijk, maar keeper Charles Ipenburg redde zijn Koger teamgeno ten. De tweede helft toonde een zelfde spelbeeld. Dennis Saai moest een maal in het strafschopgebied redding brengen door aan de noodrem te trekken. Een doorgebroken GSV-spits kreeg de ruimte door een foute te rugspeelbal. De vrije trap die hier op volgde leverde geen gevaar op voor De Koog. Cees van Beek stelde de winst veilig door een voorzet van Wilke Wassenaar in te koppen. Dat bracht de eindstand op 3-0. Hoewel de Texelaars gewend zijn aan zandgrond, kon men op het rubber ook aardig uit de voeten. „Het leek net alsof we netten stonden binnen te halen", aldus Texelse coach Kees Drijver. De zorgen over de concurren tie die werd verwacht van Ouddorp waren ongegrond. Volgend jaar zal Texel de kampioenschappen organise ren. De uitslag: 1. Texel (oud) 2. Katwijk 3. Ouddorp 4 Goeree 5. Texel (jong) 6. Stellen dam 7. Scheveningen 8. Colijnsplaat 9. IJmuiden. Zaterdag 12 november 1988 KNVB afdeling Noord-Holland Junioren: SVAP B1-Texel BI 2-2 Oosterend B1-JVC B2 2-4 Texel B2-Winkel B1 4-5 Zeemacht CTTex. Boys C1 6-1 JVC C2-Texel C2 0-6 Pupillen: De Koog D1-Tex. Boys D1 1-11 Texel D2-Oosterend Dl 1-9 Tex. Boys E1-Oosterend E1 2-1 Tex Boys E2-Tex. Boys E3 12-1 ZDH E1-Texel E1 3-6 Texel E2-De Koog E1 6-1 Texel E3-Oosterend E2 0-8 Oosterend F2-De Koog F1 6-2 Tex. Boys FTTexel F1 1-3 Oosterend F1-Texel F2 6-0 S.V.C. F1-Tex. Boys F2 13-0 Dames: Reigerboys 3-Tex. Boys 0-3 Zondag 13 november 1988 KNVB Texel-SRC 0-1 KNVB afdeling Noord-Holland GSV-De Koog 0-3 ZDH-Sint George 2-2 Tex Boys-Apollo 1-6 SRC 3-Texel 2 1-1 ZAP 7-Texel 3 2-2 Tex. Boys 2-W.G.W. 4 3-3 W.G.W. 5-Tex. Boys 3 2-2 Texel 4-HRC 8 2-1 Koog 2-HRC 6 2-2 Callantsoog 2-Oosterend 2 5-1 Junioren: Texel A1-Victoria A1 2-2 Tex. Boys A1-ZAP A2 10-0 Zeemacht Cl-Tex. Boys Cl 6-1 Dames: Schagen-De Koog 2-3 Auto bekrast De motorkap van de auto van een 51-jarige inwoner van Den Burg is donderdag op de Burgwal bekrast. De schade bedraagt ongeveer f300,-. De politie heeft bij een visser in Ou- deschild zes oefen-antitankgranaten opgehaald, die hij in zijn netten bo ven water had gehaald. De Duik- en Demonteergroep van de marine zal ze binnenkort onschadelijk maken. Ken hartje van goud*. Veelzeggend .;«<n - een eollier. leuk aan een ringetje in 'l oor, 50 opvallend aan armband of horloge. Dit l i-karaats gouden hartje laat zieh door iedereen op de juiste plaats dragen Juwelier Martin Tromp Weverstraat 34, Den Burg. LET OP ONZE FOLDER VOL ACTIE EN VERRASSINGEN

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 5