ëxelaars prima in >rov. ploegwedstrijd Poppen breien voor actie „Knuffels voor Afrika" uitendorpen turnden er de Jong-toernooi Dubbele von Sion J- Dammer Vittali onverslaanbaar? Veel meer vertier op Zwarte Markt KTF huldigde zilveren dirigent Echtpaar Ofrein eerste in klaverjascompetitie Verleende bouwvergunningen 3e MAB triocross 5 ISDAG 15 NOVEMBER 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 7 xel heeft een uitstekend fi- ur geslagen bij de provincia- kampioenschappen ploegen, zaterdag werden gehouden polder Het Noorden. Twee rste en één tweede prijs vie- in handen van eilandelijke legers. Dit drietal zal nu >edoen aan de nationale mpioenschappen. inn aar bij de tweescharige wentelploegen gr cel Witte in gesprek met supporters, die snel zagen dat hij het er goed had afge- icht. n de wedstrijd van zaterdag, geor- niseerd door de oud- rlingenvereniging van de lagere idbouwschool, werd meegedaan or elf ploegers uit Noordholland, al- naal winnaars van lokale wedstrij- Zes kandidaten kwamen van larlemmermeer, vier van Texel en n van Wieringermeer. De strijd ïrd gestreden op een stuk land aar mais had gestaan, gelegen te- ■nover „Klein Zeeland" en eigen- |m van C. Witte van De Nes. Dit Brein was aan de natte kant als ge- felg van enkele stevige buien die er (5 nacht tevoren waren gevallen, naar dat stond een goed resultaat >lijkbaar niet in de weg, want de jury idat de vorige week in de buiten- irpen onderlinge turnwedstrijden aren geweest, werd zaterdag het Ier de Jong"-toernooi gehouden in asterend. De kinderen die tijdens onderlinge wedstrijden als eerste tweede waren geëindigd, moch- n aan dit toernooi deelnemen. De fenstof was ingedeeld in verschil- ide klassen en leeftijden, zodat iere deelnemer op zijn/haar eigen i/eau de zes gymonderdelen kon werken. idat alle turn(st)ers, ouders, opa's oma's en andere belangstellenden iren binnengedruppeld, kon het rnooi om 10.00 uur beginnen. De ideren van de groepen 3, 4 en 5 in /eau A en B beten het spits af. lama volgden de groepen 6, 7 en 8 niveau B en C, en tot slot de groe- n 6, 7 en 8 en ouder in nivo D, de rplichte oefenstof en de vrije oe- istof. Het geheel verliep vlot en X enthousiaste publiek zorgde voor nodige sfeer. Nadat de telcommis- de uitslagen had uitgerekend Igde de prijsuitreiking. De medailles srden persoonlijk uitgereikt door ir de Jong. Alle deelnemers ontvin- n tevens een diploma. De wissel- ker voor het beste remgingsgemiddelde ging voor het rde achtereenvolgende jaar naar V.0. met een gemiddelde van 7.15 mten. De verschillen waren echter 5t groot; S.V.C. werd tweede met 10 punten, G.Y.V.O. derde met 7.04 mten en ZDH vierde met 6.95 pun- n. Al met al kan er, dankzij de inzet m veel vrijwilligers, teruggekeken orden op een geslaagd en gezellig ernooi. vond dat over het algemeen goed werd geploegd. Wel was het bij de beoordeling van de resultaten lastig dat het terrein niet overal even „zwaar" was. De prestaties met de wentelploegen die in het voorste, lichtere gedeelte van het perceel ope reerden, werden daardoor gedrukt. Toch was het bestuur van de oud- leerlingenvereniging blij dat het de beschikking had gekregen over dit stuk land. Er zijn altijd heel wat tele foontjes nodig om een geschikt wedstrijdland te vinden. De meeste boeren voelen er niet zo veel voor. Uitslagen Bij de rondgaande ploegen ging de eerste prijs naar Johan Reuvers (Texel) die 144 punten kreeg. Tweede werd G.J. Petrie (136 punten) en der de M.J. v. Nieuwenhuizen (127,5). Eerste bij de tweeschaar- wentelploegen werd Marcel Witte (Texel) met 157 punten; tweede (144,5) R. de Vlieger; derde (129) Jan Willem Vlaming (Texel), vierde (128) V. Könst. Eerste bij de drieschaar wentelploe gen werd R. van Vilsteren (Wieringer meer) met 156 punten; tweede (154) Simon Stark (Texel), derde (149) J. Marbus en vierde (148) J. Parlevliet. Per categorie was er dus een kampi oen. Voor elke categorie was er een aparte jury, waardoor het niet moge lijk was een algemeen kampioen aan te wijzen. Als juryleden fungeerden de heren P. Jongejan, KI. Eelman, J. van Gaaien en H.J. Timmers. De prij suitreiking was in het Eierlandsche Huis. De prijzen bestonden uit be kers, beschikbaar gesteld door de or ganiserende „thuisclub". Ook dit jaar is het wederom de be doeling de Dubbele von Sion uit te reiken aan personen of instanties die zich hebben ingezet voor het wel zijnswerk op Texel. De Stichting On dersteuning Welzijnswerk, die de erepenning uitreikt, staat open voor suggesties vanuit de bevolking over mensen die in aanmerking zouden komen voor deze onderscheiding. Suggesties kunnen worden gedaan via een speciaal daarvoor bestemd formulier dat is af te halen aan het kantoor van de SOW, in d' Ouwe ULO, Wilhelminalaan te Den Burg. Volgens het reglement inzake de toe kenning en de uitreiking van de Dub bele von Sion komt iedereen in aanmerking die zich op bijzondere wijze heeft ingezet voor het welzijn van Texel. Zowel individuele personen als instanties kunnen in aanmerking komen voor de onderscheiding, die bedoeld is als blijk van waardering voor deze bijzondere inzet. De formu lieren dienen uiterlijk 30 november te zijn ingeleverd bij de Stichting Onder steuning Welzijnswerk. De uitreiking van de Dubbele von Sion zal plaats vinden op vrijdag 27 januari van het volgend jaar. Voor informatie kan contact worden opgenomen met de SOW via telefoonnummer 02220 - 5582. Uitslagen: Groep 3, 4 en 5 klasse A: 1e prijs Lisanne de Leeuw, ZDH 42.8 p.; 1e prijs Karin Kooger, G VO 42 8 p.; 1e prijs Dorien Kikkert, G.Y.V.O. 42.8 p.; 2e prijs Saskia Gieles, G.Y.V.O. 41 8 P-. Groep 3, 4 en 5 klasse B. 1e prijs Anton Ka- lusche, ZDH 43.4 p., 2e prijs Evelien West dorp, S.V.C. 42.8 p., Groep 6, 7 en 8 klasse B: 1e prijs Jeanine Boon, S.V.C. 43.3 p.; 2e prijs Danielle Brou wer. G.V.O. 42.3 p., Groep 6, 7 en 8 klasse C: 1e prijs Mariska Plaatsman, G.V.O. 43.7 p.; 2e prijs Manon Dobber, G.YV.O 42.4 p; 2e prijs Marcel Duin- ker, G.V.O. 42.4 p.; Groep 6, 7 en 8 klasse D. 1e prijs Susan Kooiman, G.V.O. 44 3 p. (beste individuele ge middelde), 2e prijs Niels Halsema, G.YVO 43.2 p.; Verplichte oefenstof. 1e prijs Mirjam Joustra, G.V.O. 37 0 p.; 2e prijs Gea de Ruiter, S.V.C. 36.8 p.; Vrije oefenstof: 1e prijs Marcella van der Vis, G.VO. 36 5 p. winnende turners en turnsters na afloop van het toernooi in het gezelschap van Ger de n9 fachteraandie zoals gebruikelijk de prijzen uitreikte. (Foto: A. Nijkoops een ruiker bloemen voor de echtge note van de dirigent. Ook voorzitter Honing van Winkel's Harmonie, sprak waarderende woorden tot de jubilaris. Onder Heertjes leiding is de plaatselij ke harmonie weer uitgegroeid tot een volwaardig orkest van zo'n 45 muzi kanten. Tenslotte werd het woord ge voerd door de heer Smeelen van het Jeugdorkest van Schagens Harmonie kapel/Jeugdorkest Muziekschool Noordkop, waarvan Heertjes ook diri gent is. Hij benadrukte de pedagogi- De afgelopen twee clubavonden haalde koploper M. Vittali de volle winst binnen. In beide partijen was het geluk aan zijn zijde: Hans de Beurs blunderde aan het eind in een remise-stelling. Jos de Wolf deed vrijwel hetzelfde één week later. Wijnand Bakker nestelde zich op de derde plaats door een score van vier uit twee: Hij overvleugelde Boonman in een hekstelling-partij. Tegen Jaap van Heerwaarden benutte hij een vrije zet optimaal. Harry v/d Wetering steeg van de negende naar de vierde plaats, door twee overwinningen. Zo wel Wim Timmer als André Brouwer lieten een slagzet toe. Adriaan Bruin is niet langer ongeslagen. Hij wist nog wel fraai van Frans Bos te win nen, maar tegen Wim Timmer ging het in de opening al mis. Victor Vos kuil kon het tegen de routine van Gerrit Dros niet bolwerken. Een leef tijdsverschil van 70 jaar toont dit aan. Eén week later wist Victor zijn afgebroken partij tegen Ate Sijtsma in winst om te zetten. Cees Vinke werd, zoals hij het zelf omschreef „murw gespeeld" door Piet Bakelaar zodat laatstgenoemde de tweede plaats behield. Klaas Burger stond voordelig tegen Ate Sijtsma, maar de vechtlust van Sijtsma was toch nog goed voor een puntendeling. Tegen Jos de Wolf kreeg Klaas Burger al snel een damslag tegen. Dit kostte hem de partij. Theo Hin speelde twee maal remise, eerst tegen Ate Sijtsma later tegen Frans Bos. Hans de Beurs gaf Gerrit Dros een dam, later nog een schijf, en sloeg toen zelf naar dam. Wim Timmer en Lauw Boon man speelden in een gelijkwaardige partij remise. Uitslagen: G. Dros-V. Voskuil; A. Bruin-F. Bos 2-0; A. Sijtsma-Th Hin 1-1; K. Burger-J de Wolf 0-2; L Boonman-W. Bakker 0-2; W. Timmer-H. v/d Wetering 0-2; H. de Beurs-M. Vittali 0-2; Th. Hin-F Bos 1-1; J. de Wolf-M. Vittali 0-2; G. Dros-H. de Beurs 0-2; W. Timmer-A. Bruin 2-0; A. Sijtsma-V Voskuil 0-2; K. Burger-A. Sijtsma 1-1; C. Vinke-P. Bakelaar 0-2; W. Bakker-J. v. Heerwaarden 2-0; H. v/d Wetering-A. Brouwer 2-0; W. Timmer-L. Boonman. De Zwarte markt" die zaterdag in manege Akenburgwerd ge houden was een heel wat groter succes dan de markt van augus tus. Er waren nu veel meer kra men en daardoor ontstond de gewenste sfeer van bedrijvigheid en drukte. Vooral 's morgens was het druk en de meeste kraam- houders waren dan ook tevreden over de zaken die ze hadden ge daan. Als gevolg van die grotere concurrentie verkocht de organi serende Stichting Overdekte Ma nege zelf veel minder spullen. Desondanks hield men er netto bijna f1300,- van over, een be drag dat komt uit de verhuur van kraamruimte en de winst op de zelf verkochte artikelen. De op brengst wordt gebruikt voor de uitbreiding van de geluidsinstalla tie, waardoor via drie luidsprekers op het terrein rond het manege gebouw boodschappen kunnen worden omgeroepen. Johan Rep vers werd winnaar bij de rondgaande ploegen. De dirigent van het Koninklijk Texels Fanfarekorps, Pieter Heertjes, is deze maand 25 jaar dirigent. Daarom toog KTF voorafgaande aan de deel name aan het West-Frieslandfestival in Schagen, zaterdagmiddag naar Winkel, (woonplaats van de familie Heertjes) voor een bijzondere muzi kale huldiging. In de feestzaal van ,,'t Centrum", voegden de Texelse muzikanten zich bij de leden van Winkel's Harmonie, waar Heertjes ook de dirigeerstok hanteert. Dit orkest van ongeveer 90 muzikanten, stond voor deze gelegen heid onder leiding van KTF's tweede dirigent Jan Wieten. De familie Heertjes, met een smoes naar deze bijeenkomst gelokt, stond bij binnen komst perplex de toepasselijke mars Jubilissimo van dit gelegenheidsor kest aan te horen. De jubilaris werd toegesproken door voorzitter Wim van Sambeek van het Koninklijk Texels Fanfarekorps. Hij memoreerde de verdiensten van Heertjes voor de blaasmuziek op Texel in het verleden (de fanfare kwam in zijn periode op Texel tot grote bloei) en ook tegen woordig als dirigent van KTF waar hij na een periode van afwezigheid weer op de dirigeerbok is teruggekeerd. De hoop uitsprekend dat mevrouw Heertjes haar man nog vele jaren één nacht per week aan KTF wil afstaan (Heertjes overnacht na de repetitie van KTF op Texel), besloot Van Sam beek zijn toespraak. Hij liet de felici taties vergezeld gaan van een prachtig met droogbloemen versierd muziekinstrument (met inscriptie) en sche kwaliteiten van Heertjes, die het telkens weer klaarspeelt grote groe pen jeugd enthousiast te maken en te houden voor het bespelen van een blaasinstrument. Vele verenigingen in de regio Schagen, plukken de vruch ten van het werk van Pieter Heertjes, die in het dagelijks leven directeur en leraar koper is aan de Muziekschool Noordkop in Schagen. Met een toe passelijke feestmars werd het officië le gedeelte van deze bijeenkomst besloten. Kinderen in de Derde Wereld hebben niet alleen voedsel en een dak boven hun hoofd nodig, maar ook iets om te koesteren. In een uitzending van KRO's ,,Ver van m'n bed show" werd daar onlangs de aandacht op gevestigd. Gevraagd werd om speel goedpoppen en -dieren te maken en op te sturen onder het motto „Knuf fels voor Afrika". Op Texel is Arieta Tijssen uit Den Burg op de actie in gehaakt; zij hoopt vóór 24 november zoveel mogelijk knuffels bijeen te hebben. leder die kan haken, naaien of breien kan aan de actie deelnemen. Maar ook wie deze handwerktechnieken niet machtig is, kan een steentje bij dragen door middel van een financië le ondersteuning. Nadere inlichtingen daarover zijn verkrijgbaar bij Arieta Tijssen, Warmoesstraat 52, telefoon 02220-3584. Het maakt niet uit of men een pop, beer of andere knuffel vervaardigt. De poppen mogen best eenvoudig zijn. Liefst echter wel ge vuld met materiaal dat kan worden gewassen. Ook is het leuk als de kin deren iets met de pop kunnen doen, bijvoorbeeld door een dasje, mutsje of jurkje erbij te fabriceren. Geïnte resseerden kunnen desgewenst ge bruik maken van een 20 minuten durende video-opname over spelende Derde Wereld-kinderen. De actie richt zich speciaal op kinderen in Uganda, waar naar schatting 100.000 wees kinderen wonen. Slachtoffertjes van oorlog, ondervoeding, malaria en de laatste jaren zijn vele van hun ouders gestorven aan aids. Voor hen wordt Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en/of in- stantanties bouwvergunningen verleend: J. C. Prins, Drijverstraat 18, Den Burg voor het plaatsen van een schuurtje; W. A. Siebeling, Schilpbanck 7, Den Burg voor het plaatsen van een ber ging; Fam. Hoogenbosch, Oost 34, Oosterend voor het plaatsen van een woonhuis met garage, Rozendijk 22a, Den Burg; Fa. Joh. Daalder, Kot- terstraat 2, Oosterend voor het plaat sen van een bedrijfsruimte, Slotskolk, Oosterend; Moerbeek Dames Mode, Parkstraat 4 t/m 6, Den Burg voor het plaatsen van een kozijn in de achtergevel; PEN-bedrijf Texel, Schil derend 70, Den Burg voor het plaat sen van een trafostation, Westergeest 8a, Den Burg; K. L. J. Daalder, Kotterstraat 2, Oosterend voor het plaatsen van een woonhuis, Slotskolk 30, Oosterend; C. Kikkert, Driehuizen 15, Den Burg voor het plaatsen van een machineber ging/schapenstalling; W. van Vliet, p/a Californiëweg 97, De Koog voor het gedeeltelijk vergroten/veranderen van een zomerhuis; R. Eelman, Bea- trixlaan 139, Den Burg voor het ver groten van een berging tot garage. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. geld bijeengebracht voor het maken van een „thuis" en de knuffels krij gen ze als kerstcadeautje. Inleveradressen op Texel zijn: fam. Druif, Kikkertstraat 54, De Cocks- dorp, tel. 02222-330; fam, Eldering, Ankerstraat 9, Oosterend, 02223-480; fam. Zoetelief, De Ruy- terstraat 57, Oudeschild, tel. 02220-3240; fam. Parlevliet, Klif 32, Den Hoorn, tel. 02226-384; fam. De Winter, Hogereind 10, De Waal, tel. 02220-3911; fam. Hoogerheide, Boo- gerd 18, Den Burg, tel. 02220-4897; fam. Schotanus, Witte Kruislaan 35, Den Burg, tel. 02220-2289; het Maartenhuis, Ruyslaan 81, De Koog, 02228-852. Ter afsluiting van het motorcross seizoen 1988 houdt de MAB-club zondag voor de derde keer in suc cessie weer de zogenaamde trio cross op het crossterrein aan de Hoofdweg in Eierland. De wedstrijd begint om 14.00 uur met een estafette-cross gevolgd door een behendigheidswedstrijd met het onderdeel „schoonspringen": wie maakt de mooiste sprong met de motor. Voor de wedstrijd kan nog worden ingeschreven liefst met- maar ook zonder eigen motor is deelname mogelijk. Opgeven bij Maarten Hoo genbosch, telefoon 2156 of bij Niels Koorn, telefoon 3652. Voor niet- trainingspashouders zijn dagverzeke ringen beschikbaar Uit de inschrijvers stelt de organisatie driemans formaties samen van ongeveer gelijke sterkte. Deze teams gaan in de drie wedstrijdonderdelen uitmaken wie de bekers mee naar huis mag nemen. Om ongeveer 20.00 uur vindt in het clubgebouw de prijsuitreiking en de kampioenshuldiging plaats. Ook zul len er videobeelden worden vertoond, waaronder opnamen van de 's mid dags verreden wedstrijden. Op de zesde competitie-avond van de klaverjasclub „Den Burg" wisten Bertus en Gerda Ofrein met de mooie score van 7373 punten als eerste te eindigen. Zij spelen deze competitie met nogal wisselend re sultaat, met deze punten erbij zijn ze weer vanuit het midden van het klassement naar de achtste plaats gestegen. Goede tweede werden Corrie Zijm en Nel v/d Veen met 7166 punten. Dit koppel speelt deze competitie tot nu toe zeer regelmatig met steeds goe de scores. Zij staan nu als vierde ge noteerd op de ranglijst. Derde werden Rob Caspers en Karei van Heerwaar- den met 7097 punten. Ook dit kop pel heeft steeds goede resultaten en staat met een zesde plaats prima in het klassement. Harm de Vries en Carolien Moonen werden met 6986 punten vierde en Jan en Corrie Spaans met 6902 punten vijfde. Dit laatste koppel profiteerde van een zeer matige avond van Arend Dijker en Nel Koomen en namen de leiding in het klassement over. Stand eerste periode na 24 partijen 1. Echtpaar J Spaans 39688; 2. Echtpaar J. van Heerwaarden 39081; 3. A. Dijker-N. Koo men 39067; 4. C Zijm-N. v/d Veen 38600 5. J. Kloosterman-A. v. Heerwaarden 38492; 6. R Caspers-K. v. Heerwaarden 38388; 7 W. Derksen P. v. Heerwaarden 38236; 8. Echt paar B. Ofrein 38014, 9. Fr. Witte-R. Kleinveld 37874; 10. W Maas-A. Bakker 37406 Woensdagavond 16 november is de eerste wedstrijd om het clubkampioenschap van Texel. Plaats van handeling is de zaal van restau rant Azië in Den Burg, aanvang 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 7