IGamma kersttoernooi nu et acht (prof)teams r i 1 /oetbalprogramma Bowlen: Paal 20 op koppositie Kampioenscrossers werden gehuldigd SV De Koog tegen Vesdo Badminton houdt dubbeltoernooi Fatale slotfase voor voetballers van SVO Bowlingteams deden goede zaken Moonlight Bowlen Met de bus naar topper ZAP-SVT Jeugdschaker Douwe Hoekman pakt zijn eerste zege Z.P.C. TX '71 naar Hippolytushoef Klaverjasclub weer om Texelse titel RIJDAG 25 NOVEMBER 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 11 bsV, VVV, FC Utrecht, BW Den Bosch, Volendam, Oost- lederland. Old Stars en zvv Bouwmarkt Gamma zijn de deelne- ners aan de elfde editie van het Gamma-zaalvoetbaltoernooi, at traditioneel in de laatste week van december wordt gehou- len. Het tweedaagse sportevenement, waarvoor de Nederlandse oetbalprofs nog steeds graag voor naar Texel komen, is ditmaal I ip dinsdag 27 en woensdag 28 december. [aarten zijn met ingang van komende week bij de bekende voor- erkoopadresssen verkrijgbaar. Lee teams minder dus dan vorig (ar, en zelfs vier minder dan twee ar geleden. „Toch", beweert de or- lanisatie, „toch is het toernooi niet ver z'n top heen. We hebben nu be rust gekozen voor alléén profteams jitgezonderd Gamma), ploegen die jdens voorgaande toernooien heb- en bewezen puur aanvallend te wil- n en durven spelen. In vergelijking liet vorig jaar is daarom het meer iktisch ingestelde zaalvoetbalteam ma la Douce niet meer uitgenodigd, jrwijl we ook van deelname van een uitenlands team hebben afgezien. Iver het algemeen waren die Belgi- che, Italiaanse of Joegoslavische ams geen succes. Met alléén profs Ijs de kans op saaie wedstrijden in elk leval kleiner." Kn bovendien betekent minder clubs I ok een kleiner budget. Eerlijk wordt I jegegeven dat ook dét een rol heeft I espeeld: bij voorbaat stond vast dat I ïen sowieso op zo'n f6000,-, af- I Dmstig van eenmalige giften, minder I Dn rekenen. Weliswaar werden tien I rofclubs aangeschreven, maar daar- I ij werd rekening gehouden met een laar afvallers. Die kwamen er ook: IC Groningen, FC Twente en Feije- loord deden afbericht. De andere lubs zeiden echter zonder aarzelen Dat mag tekenend worden ge- oemd voor de naam en faam die et Gamma kersttoernooi inmiddels eeft opgebouwd. Besturen en trai ers van profclubs kennen nu uit igen ervaring de gang van zaken ind het toernooi. Dat stemt ze tot ivredenheid: de jongens worden oed opgevangen op Texel, kunnen er iet vrouw en kinderen logeren, ont- ioeten collega-profs en blijven bo ndien in beweging. Vandaar dat de ■gwaan die het toernooi in de begin- iren nog wel eens parten speelde spelers die een verbod kregen van hun trainer en dergelijke), thans ge- leel uit de weg is geruimd. Althans, ijna, want de dure vedetten van jax en PSV (A-team) zijn niet be- hikbaar. Bij de overige clubs waren iamma-vertegenwoordigers Willem oorn (bestuurslid) en Wop Rienks lie het programmablad weer sa- lenstelt) van harte welkom. Kat betreft de sponsoring kan de or- anisatie weer rekenen op hoofd- Donsor Bouwmarkt Gamma uit udeschild. Voorts zijn er tal van gro en kleine sponsors, de meesten ia een advertentie in het program- aterdag 26 november 1988 NVB afdeling Noord-Holland VO/Z-OSV 14.00 uur lol 4-SVO/Z 2 14.30 uur unioren: leider B2-Texel B1 14.30 uur !DH BTWieringermeer B2 13.30 uur leider CTTexel C1 14.30 uur leider C2-ZDH C1 13.00 uur exel C2-Zeemacht C1 13.30 uur lames: Ie Koog-Jong Holland 14.30 uur upillen: exel Dl-Tex. Boys D1 13.30 uur losterend D1-De Koog D1 12.00 uur 'ex. Boys E2-Tex. Boys E1 11.00 uur Ie Koog E1-Tex. Boys E3 11.00 uur exel E2-Texel E1 12.00 uur DH E1-Texel E3 11.00 uur testerend E1-0osterend E2 11.00 uur ëx. Boys F1-Oosterend F1 10.00 uur VC F1-0osterend F2 10.00 uur fexel F1-Texel F2 12.00 uur 3e Koog F1-Tex. Boys F2 10.00 uur (ondag 27 november 1988 (NVB !AP-Texel 14.30 uur (NVB afdeling Noord-Holland Ie Koog-Vesdo 14.00 uur lint Boys-ZDH 14.00 uur ISV-Tex. Boys 14.00 uur •oedijk-Oosterend 14.00 uur fexel 2-Watervogels 2 11.30 uur 'VC 4-Tex. Boys 2 12.00 uur testerend 2-De Koog 2 12.00 uur 'exel 3-BKC 5 14.00 uur JVC 8-Texel 4 12.00 uur lex. Boys 3-BKC 6 14.00 uur Junioren: JAP A1-Texel Al 11.30 uur ieelzwart A2-Tex. Boys A1 14.00 uur 'ames: 'ex. Boys-Berkhout 14.00 uur |ecreatievoetbal: tecksdorp-ZDH 10.30 uur mablad. Hoewel sommige geruchten anders willen, ging ook het aanwer ven van adverteerders vrij vlot. Sjakie Elk jaar zitten de Texelse voetballief hebbers zich al lang vantevoren te verkneukelen over de namen van de voetballers die in Ons Genoegen acte de presence zullen geven. Telkens weer met goede hoop dat er nu weer nieuwe sterren aan het firmament opduiken, talenten die dingen laten zien die je op televisie moet ontbe ren, of oude rotten met trucjes waar je nooit genoeg van krijgt. Beide ca tegorieën lijken ook in het kersttoer nooi van 1988 vertegenwoordigd. Bekende talenten: de topscorer van vorig jaar Erik Viscaal (PSV; op het veld uitkomend voor Beveren), de beste speler van het kersttoernooi 1986 Regi Blinker (van Feijenoord naar FC Den Bosch), René Eijer (VVV, was nog niet eerder op Texel te zien), Jos Luhukay (ook VVV), Robby Alflen (maakte een sterke sei zoenstart bij FC Utrecht), Gert Jan Duif en Richard Sneekes (beide Vo lendam). Bij de routiniers drie opvallende nieu we namen: Willy van der Kerkhof, Barry Hulshof f en „mister Ajax" Sja kie Swart. Alle drie spelen in het door Joop Stoffelen gecoachte Old Stars-team, waarin verder nog Frans Hoek (oud-keeper Volendam), John Rep, André Staffleu, Gerard van der Lem en Gert Kruijs uitkomen. De laatste vier zijn al jaren niet meer weg te denken van het kersttoernooi. Dat geldt ook voor de publiekstrek kers Leo van Veen (Oost-Nederland) en Gerrie Mühren (Volendam), die beide al meerdere malen tot beste speler van het toernooi werden uitge roepen. Leo van Veen is zelfs al van af het begin present (toen hij nog bij FC Utrecht speelde en het kersttoer nooi nog het JKM-toernooi heettel. Penalty's Net zoals in voorgaande jaren kan de Texelse jeugd weer deelnemen aan de strijd om de Bap Geel- penaltybokaal. Op de eerste toernooi- dag komen jeugdspelers van alle Texelse veldvoetbalverenigingen oog in oog te staan met een bekende profkeeper. Door de inkrimping van de toernooi-omvang duren de wedstrijden nu tien minuten langer dan voorheen. Elke wedstrijd neemt 40 minuten in beslag, inclusief wissel van speelhelft. De eerste wedstrijd dag begint om 13.00 uur en is om 19.30 uur ten einde. De tweede dag wordt om 12.00 uur afgetrapt en klinkt het laatste fluitsignaal om streeks 20.30 uur. De wedstrijden worden geleid door drie eredivisie- scheidsrechters. Jaap van der Niet en Chris van der Laar komen zeker, de komst van Ignace van Swieten staat nog niet honderd procent vast. Tijdens de dinsdagleague bowlen heeft Paal 20 weer een 4-1 overwin ning op de Pindrillers geboekt. Piet Kok gooide een 806 serie bestaande uit de volgende games: 191, 224, 172 en 219. Ook teamgenoot Cor El zendoorn begon met een mooie 179 game. Bij de Pindrillers gooide Libber- dien Witte nog wel een persoonlijk en baanrecord, te weten 216. Bij ,,'t Koogerend" was Theo Zuidewind in goede vorm met 197 en 180. Ron Vink stelde daar voor „Kiosk Pad Op- duin" wel een 166 game tegenover maar kon het 1-4 verlies niet verhin deren. lepe de Boer gooide voor Sla gerij de Boer een 161 game en ook Theo van Hoorn begint het bowlen wat onder de knie te krijgen, het moeizaam spelende BZP kreeg een pak slaag met 4-1. Woensdag/donderdag league Gre Penha gooide een 809 serie voor Reisburo Texel, deze 809 serie be stond uit vier mooie games van 189. 236, 191 en 193. Ook Joop van Ho ve begon goed met een 213 game. Ondanks een 202 game van Dirk Trap verloor Trap en Jaspers met maar liefst 0-5. Tiny Plaatsman ver keerde deze week in goede vorm; 178, 171, 148 en 144 waren de vier games voor de Sommeltjes. Tabak shop 't Centrum 1 moest dan ook met één punt tevreden zijn. Fred De MAB-clubkampioenen met hun trofeeën: Grischa Kuhlman, Pieter Koper. Nico Bakker en Michael Kortenhoeven. (Foto: Hans de Winter) Zondagavond vonden in het MAB- clubgebouw de prijsuitreiking en de kampioenshuldiging plaats van het cross-seizoen 1988. Tevens werd een videofilm van de 's middags ver reden trio-cross vertoond, die door Karin Hoogenbosch was op genomen. De eindstanden van de crosscompetitie 1988 zijn: 125 jun. 1. Grisha Kuhlman; 2. Verlin Eelman; 3, Pieter Koper. 125 sen. 1. Michael Korten- hoeve; 2. Frans Boersen, 3. Willem Boersen 250 sen. 1. Nico Bakker; 2. Niels Koorn, 3. Maarten Hoogenbosch. Het laatste evenement van dit jaar is een instructie-avond op vrijdag 9 de cember, aanvang 20.00 uur. Fysio therapeute Henriëtte Kuip heeft zich verdiept in specifieke motorcrossbles sures en zal een uiteenzetting geven hoe deze te voorkomen en eventueel te behandelen. Verder zal er een vi deofilm worden vertoond met als on derwerp het afzetten van een valhelm na een ongeval. Óver dit on derwerp is ook foldermateriaal be schikbaar. Deze avond is voor alle belangstellenden toegankelijk en wordt gehouden in het clubgebouw van de MAB aan de Hoofdweg in Ei- erland. Triocross De laatste ontmoeting van de MAB motorcrossers van het seizoen 1988 vond zondag plaats in de vorm van een „triocross" een wedstrijd be staande uit een estafette, een behen digheidswedstrijd en een kortebaancross waaraan werd deelge nomen door teams van drie rijders. Helaas werd het evenement ge teisterd door hevige sneeuwbuien waardoor niet het gehele programma werd afgewerkt. De estafettecross werd gewonnen door het team van Pieter Koper, dat uiteindelijk ook de totaaloverwinning in de wacht zou slepen. Het team van Nico Bakker fi nishte aanvankelijk als eerste bij de estafette, maar door het uitvallen van de overige teamleden werd er gedu rende een aantal ronden niet gewis seld. Hiervoor werden strafpunten toegekend en zakte de ploeg naar een vijfde plaats. De behendigheids wedstrijd bestond uit de onderdelen springen en sleufrijden. Carlo Witte was met 9,6 meter de beste sprin ger. Het sleufrijden werd door slechts zes rijders foutloos volbracht. De af sluitende kortebaancross werd ge wonnen door Nico Bakker, voor Remco de Beer. Totaaluitslag: 1. team 7. Michael Kortenhoeve, Pieter Koper; Bart Wijsman. 2. team 4; Maarten Hoogen bosch; Hans de Winter; Peter Daalder. 3. team 3: Nico Bakker, Verlin Eelman, Jeroen v/d Vring. De voetballers van SV De Koog ver dedigen zondag de koppositie in de thuiswedstrijd tegen concurrent Ves do. Het verschil bedraagt nu drie punten. Bij winst neemt de ploeg van trainer Erwich dus een riante voor sprong. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Maandagavond houdt de badminton club Texel weer een dubbeltoernooi voor haar leden. Leden kunnen zich tot en met zaterdag nog opgeven bij Nellie Witte, telefoon 02220 - 4239 of Margriet Rey, telefoon 2345. De aanvang van de wedstrijden is half acht. Wegens de feestdagen wordt in december alleen op 19 december gespeeld. De laatste tien minuten werden Oosterend in Heerhugowaard fataal. Bijna de gehele wedstrijd hielden W.M.C. en S.V.O. elkaar in even wicht, wat ook tot uitdrukking kwam in de 1-1 stand. In de slotfase van de wedstrijd liet Oosterend zich echter totaal overdonderen door de Heerhugowaarders die tot eigen ver bazing alsnog een 5-1 overwinning binnen haalde. Na rust eenzelfde spelbeeld. Beide ploegen namen in verdedigend op zicht weinig risico en voor de beide doelen ontstonden dan ook praktisch geen gevaarlijke situaties. Pas halver wege de tweede helft kwam er ver andering in de padstelling. W.M.C.-aanvaller Ruud Nierop zag een schot van grote afstand tot zijn eigen verrassing over doelman Rob Vonk in het doel verdwijnen. Nog geen vijf minuten later was de stand alweer gelijk. Na voorbereidend werk van Gerard Legierse en Koen Schoonhe den bracht Dennis Vonk zijn ploeg weer op gelijke hoogte. Beide ploe gen trokken zich vervolgens weer te rug in hun verdedigende stellingen en een gelijkspel leek de meest logische uitslag. Tien minuten voor tijd sloeg echter de vlam in de pan. W.M.C.- aanvaller John Koomen kon volkomen vrijstaand een hoge voorzet koppend in een doelpunt omzetten. Een wak ker geworden Oosterendploeg pro beerde zo snel mogelijk alsnog verandering in de stand te brengen. Jitze Beintema schoof vanuit de ver dediging op naar de voorste linies en juist dat zou SVO zwaar opbreken. Praktisch iedere aanval van W.M.C. leverde een doelpunt op. Eindstand 5-1. Woerlee gooide zijn eerste 203 game voor „De Jutter" samen met Wil Ro vers werd hotel „De Weal" met 4-1 verslagen. Klaas Veldman gooide voor „Kakelvreugd" een 214 game wat de 3-2 overwinning op Texel bv betekende, waar Angelien Bakker met 167 en Ard Plaatsman met 156 voor de twee punten zorgden. Jan Plaats man kwam met 168 en 142 ook weer iets terug voor het X-team dat het kwartet met 3-2 versloeg. „La Casserole" had geen schijn van kans tegen het op de eerste plaats staan de „Tabaksshop 2" en moest een 5-0 nederlaag incasseren. „CBK" had weinig moeite met de met twee man spelende „Deurdouwers" en wonnen met 5-0. Winny Schraag draaide de eerste twee games lekker voor de „Champion Sisters" die dan ook IBS met 4-1 versloegen. Een spannende strijd ontspon zich tussen „De Koo- gel" en „Lamperije" die in een 3-2 voordeel voor „De Koogel" eindigde, door twee prachtige 170 games van Marco v/d Vis. De Kegelvreters ver slikte zich danig deze week, hoewel Rinse Dijt goed draaide kon hij niet op tegen de prima vorm van Hans Lobato en Dubbel El en verloren met 4-1. Ton Witte begon eindelijk los te komen en wist het team van de Lu we Boshoek naar een 3-2 overwin ning op Strandplevier 2 te leiden. De inhaalwedstrijd tussen het Kwartet en CBK werd een 4-1 voor eerstge noemd team. Dames-trio-league Voor CCM gooide Mieke Eelman 125 en 153. Medespeelster Nel Feenstra sloot haar serie af met 149 en 144 wat een 2-2 gelijkspel tegen de Pins opleverde. Tabaksshop Mets heeft de koppositie overgenomen van BTS Hordifood door laatstgenoemde met 3-1 te verslaan vooral Clara Hemelrijk stond met 164, 145 en 153 uitste kend te bowlen. Het jeugdteam van bowling De Koo gel wist in Uitgeest de derde plaats vast te houden. Het heren trioleague team klom in Volendam door een dagresultaat van zeven punten op naar de tweede plaats. De eerste wedstrijd tegen de jeugd uit Uitgeest werd met 3-0 gewonnen. De tweede wedstrijd tegen het jeugdteam uit Heiloo ging met 3-0 verloren. Dit team, dat voornamelijk uit selectiespelers bestaat, bleek even te sterk voor de moedig strij dende Texelse jeugd. Het heren trio league team speelde in Volendam. Na vorig jaar gedegradeerd te zijn van de eerste naar tweede klasse landelijke competitie bowlen keerd het team bowlers weer naar promotie. Met zeer hoge gemiddelden (Klaas Veld man 201, 188; Rob Beumkes 187, 169; Piet Kok 225, 195), werd Haar- lemmerliede met 2-1 verslagen. In de tweede wedstrijd, tegen Pims Pros hop, kwam invaller Joop van Hoven in de strijd. Deze bleek duidelijk moeite te hebben met de zeer gladde banen in Volendam. Klaas Veldman en Piet Kok vingen dit goed op en opnieuw was de 2-1 binnen. De laat ste en beslissende wedstrijd tegen Lelystad werd zeer spannend. De Koogel prijkt nu op de tweede plaats. Evenals vorig jaar start bowling De Koogel weer met een serie van vijf „Moonlight midnight" bowling avon den. De eerste van deze op zich zelf staande bowling avonden is aan staande zaterdag, aanvang 23.30 uur. Deelname staat open voor iedereen. De kosten bedragen ƒ12,50 per per soon. Informatie en opgave bij Peter Veldman, telefoon 02228 - 672. Zondag voetballen de nummers 1 en 2 uit de vierde klasse KNVB tegen elkaar: ZAP uit Anna Paulowna tegen SV Texel, die beide 14 punten uit 10 wedstrijden hebben verzameld. Het ziet ernaar uit dat Texel 1 in de sterkst mogelijke opstelling zal aan treden. Voor supporters die de wed strijd willen meemaken, heeft SV Texel een bus beschikbaar gesteld. Dit vervoer isgratis. De bus staat om zondag om 12.30 uur klaar bij de SVT-velden en vertrekt een kwartier later. In elk geval zullen twee of drie jeugdteams meereizen. Opgave voor zaterdagavond 20.00 uur bij Wim Koorn (02220-5323) of Aad Blom (02220-3456). Ledenvergadering Vrijdagavond houdt SV Texel de alge mene ledenvergadering in de eigen kantine. Aanvang 20.00 uur. Belang rijkste punten op de agenda zijn het financieel jaarverslag en de begroting. Schaakclub En Passant biedt jeugdi ge schakers de gelegenheid partij ervaring op te doen door hen een uur voor de aanvang van de interne competitie te laten spelen tegen één van de clubschakers. De partijen tel len gewoon mee voor de interne competitie. Logischerwijs krijgt het jonge talent er van de geroutineerde schakers meestal flink van langs, maar uiteindelijk komt toch een keer het moment dat een jeugdspeler succes boekt. Maandagavond in de Lindeboom was het dan zover: Dou we Hoekman versloeg in een prima gespeelde partij Bahman Rahmani, die, toen hij materieel in het voor deel was gekomen, wat al te non chalant de stelling beoordeelde. Douwe Hoekman slaagde er in ge vaarlijke tegendreigingen op het bord te brengen en toen Rahmani zich niet adequaat verdedigde bleek de mat- aanval niet meer te stoppen. Rahma ni revancheerde zich voor deze nederlaag door later op de avond de hoog geklasseerde Kees Kistenmaker te verslaan. Dirk Leegwater slaagde er in zijn afgebroken partij tegen Tae- ke van Lingen remise te houden. Daarmee mocht hij zeer tevreden zijn, want Van Lingen stond onge twijfeld gewonnen; tijdens de hervat ting bleek echter dat hij niet in staat was de smalle weg naar de winst te vinden. Leegwater had nog een afge broken partij, die eveneens in remise eindigde. De stukken kwamen echter niet meer op het bord, want zijn te genstander Broekema bood voor aan vang een puntendeling aan, waar Leegwater onmiddellijk op in ging. Martien Witte nam het op tegen Thijs Witte, die in het middenspel, nadat de opening door beide spelers duch tig was mishandeld, beslissend mate rieel nadeel opliep. De nog steeds ongeslagen Auke Terpstra walste in een ommezien over Frans Eijgenraam heen, die met enkele slechte zetten zijn in de opening verkregen voordeel geheel vergooide. Harm Broekema koos met de witte stukken voor de oude Weense opening, die tot uiterst scherpe complicaties kan leiden. Met zeer goed spel toonde Wm Hoekman aan waarom het Weens tegenwoor dig uit de toernooizalen is verdwe nen. Broekema belandde in een wirwar van akelige penningen die hem tenslotte de das omdeden. Tae- ke van Lingen verkreeg door middel van een schijnoffer in de opening een vrijwel gewonnen stelling tegen Ferry van Tatenhoven, die toen weinig meer keus had dan een alles- of niets strategie en daarmee zowaar succes had toen van Lingen een vereenvou digende dameruil uit de weg ging. De duels Nico van Heeringen-Dirk Leeg water en Jaap Dros-Rinus Vittali wer den afgebroken. Leegwater en Dros beschikken beiden over een pluspion en zij mogen derhalve op winst hopen. Uitslagen: D Leegwater-T. v. Lingen %-%; F. Eijgenraam- A. Terpstra 0-1; N. v. Heermgen-D. Leegwater afgebr., K. Kistenmaker-B. Rahmani 0-1; T. v. Lingen-F. v. Tatenhove 0-1; M. Witte-Th. Witte 1-0; D. Leegwater-H. Broekema Vi-Vi; J. Dros- R. Vittali afgebr.; H. Broekema-W. Hoekman 0-1; B. Rahmani-D. Hoekman 0-1. Zondag gaan ruim veertig leden van Z.RC. TX '71 naar zwembad „De Venne" te Hippolytushoef. Daar zal een recreatieve wedstrijd plaatsvin den tegen de plaatselijke zwemvere niging. De leden van Z.RC. die meegaan wordt verzocht om 12.30 uur bij zwembad Molenkoog aanwe zig te zijn. Met een bus vertrekt men dan naar de boot van 13.00 uur. De wedstrijden beginnen om 14.50 uur. De kosten bedragen ƒ4,—. Met de boot van 17.35 uur keert Z.P.C. weer terug. Met 40 koppels zijn de clubkam pioenschappen klaverjassen weer van start gegaan. Na het succes van vorig jaar heeft men besloten dit voor de tweede keer te organiseren. De eerste ontmoeting vond plaats in Den Burg. Klaverjasclub Den Burg, die met 18 koppels van de partij was, werd eerste met een gemiddel de van 6328 punten. Als tweede ein digde De Cocksdorp die met 8 koppels een gemiddelde van 6130 punten behaalda Met een gemiddel de van 5911 punten werd Oudeschild derde (ook met 8 koppels). De Waal werd vierde met een gemiddelde van 5474 punten (zes koppels). Eerste van de avond werd het echtpaar J. v. Heerwaarden uit Den Burg met 6870 punten. T. den Braven/Knol uit De Cocksdorp werd derde met 6605 punten, en met 6596 punten werden C. Zijm en N. v.d. Veen uit Den Burg vierde. Vijfde werd het koppel Sikke- leras/Kalverboer uit Oudeschild met 6554 punten. De volgende ontmoe ting vindt plaats in De Waal op 18 ja nuari, aanvang 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 11