u Ondernemerscursus voor eerst op Texel gegeven 'tJUlebnieuiMti SPEC Succesvol initiatief: 35 deelnemers Voor het weekend van 26 en 27 november 1988 - MAB Sinterklaasrit Programma eilandcompetitie volleybal M.S.T. programma UDI met „Sex la meunière" Hoorzitting Mini jeugdbowlen Kerkdiensten Zondag 27 november Artsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging Wielervereniging reikti prijzen uit Veronica-team speelt mee met Klif-toernooi Basketballmeisjes gaan steeds beter I CACLot LUUHAIMI PAGIN, Donderdag 24 november Voor agrariërs en andere belangstel lenden wordt in „De Pelikaan" infor matie gegeven over bestrijding van ratten en ander ongedierte; 20.00 Voor de leden van de Vereniging van Rheumapatienten en andere be langstellenden wordt in „De Linde boom" een dia-lezing over voetverzorging gegeven. Voor leden van de Cineclub en ande re bioscoopbezoekers wordt in Cine ma Texel „Shy People" vertoond; 20.00 uur. Vrijdag 25 november In dorpshuis d'Ouwe ULO wordt een bijeenkomst met ruilbeurs gehouden van de modelspoorclub. Ook niet- leden zijn welkom; 20.00 uur. De heer J. Dubbelman van de Anne Frank-stichting geeft een lezing over immigranten en etnische minderhe den en het desbetreffende gemeente lijke beleid onder het motto „Vreemd Gespuis". Dorpshuis d'Ouwe ULO, aanvang 20.00 uur. Toegang vrij voor ieder. De avond is georganiseerd door de Werkgroep Anti-discriminatie. In „Ecomare" geeft oud-Texelaar prof. dr. C. de Jager een lezing over „Ster ren waarnemen", uitgaande van het Instituut voor Natuurbeschermingse ducatie; aanvang 20.00 uur. Entree f4,- inclusief koffie. De tennisvereniging Oosterend heeft een algemene ledenvergadering in „De Bijenkorf"; 20.00 uur. Hollywood heeft een nieuwe held: Steven Seagal. Nog voordat hij een voet voor de camera had gezet werd hij al de opvolger van Clint Eastwood genoemd. Zijn filmdebuut „Nico" dat vanavond om 20.00 uur voor het eerst in Cinema Texel wordt ver toond, is in de VS inmiddels een kas succes. Zeventien jaar was Steven toen hij de oceaan overstak om in Japan de oosterse vechtkunst te le ren. Zo goed doorgrondde hij de techniek en de filosofie ervan dat hij als eerste westerling in Japan een eigen school mocht beginnen. Zijn eigen leven vormde de basis voor het filmverhaal „Nico" waarin hij vóór zijn terugkeer naar Amerika betrok ken raakt bij geheimzinnige operaties van de CIA in Vietnam. De „verhoor techniek" van Henry de Silva staat hem zo tegen dat hij afhaakt. In Amerika stelt hij zijn gaven echter in dienst van de politie van Chicago. Als hij een internationale drugsbende, opererend onder ClA-vlag, helpt oprollen komt hij opnieuw De Silva tegen. Deze tweede en laatstecon- frontatie kost de Silva letterlijk de nek. In „De Waldhoorn" te Den Hoorn speelt „De Vriendenkring" het blijspel „Geluk brengt scherven". Om 19.00 en 21.30 uur draait in Ci nema Texel „Nico". Zondag 27 november Atletiekvereniging Texel houdt bij de Monnikenweg een boscross met deelname van twee zwarte Pieten. Inschrijven vanaf 10.30 uur; start om 11.00 uur. Om 13.00 uur beginnen in café „De Pilaar" de Texelse kampioenschappen darts. Om 14.00 uur start de Sinter- klaaspuzzelrit van de MAB-club. Het IJE-koor onder leiding van Bram Hofstede treedt op tijdens de Dienst voor Belangstellenden in de Gerefor meerde kerk in Den Burg. Voorganger is ds Salakay; organist is Kees Prins. Thema: „De blijde Boodschap". Aan vang 19.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Nico' Maandag 28 november In „De Pelikaan" is een informatiea vond over de werking van de mest bank en de braakregeling voor landbouwgronden, uitgaande van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting; 20.00 uur. In het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk in Den Burg wordt een Leerhuis- lezing gegeven door L. Evers uit Amstelveen: „Jodendom van alle dag"; 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Nico". Zondag om 14.00 uur gaat de jaar lijkse Sinterklaasrit van de MAB-club van start. Inschrijving en start vin den plaats bij de fa. Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg. Bij de inschrijving ontvangen de deel nemers een routebeschrijving met starttijd. Tijdens de rit moet een ge middelde snelheid van 36 km/u wor den aangehouden. Dit wordt gecontroleerd door de tijdcontroles onderweg, bij enkele controles zullen zwarte pieten klaar staan met peper noten. Voor de einduitslag zijn de tussentijden, de genoteerde routecon troles en het aantal getelde klompen en mijters bepalend. Bij de finish heeft Sinterklaas voor alle kinderen een presentje en prijzen voor de winnaars. Sinds september wordt op Texel we kelijks een zogeheten „ondernemer sopleiding" gegeven. Deze cursus vindt voor het eerst op Texel plaats, en niet zonder succes. Liefst 35 per sonen, van wie enkelen zelfs niet op het eiland wonen, volgen de lessen. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen wor den verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereed schap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 3. Schilderend, Keesomlaan, Emma- laan, Haffelderweg, Ada van Hol landstraat, Pieter van Cuyckstraat, Elemert. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJska- school komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden afgeleverd bij de scha- penboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex-gebouw (vóór 9.30 uur). - xrTEs In bar-dancing „Jelleboog" in de Kantoorstraat in Den Burg speelt van af 22.30 uur de Texelse band „Cease Fire". Toegang gratis. Zaterdag 26 november Om 15.00 uur wordt Sint Nicolaas feestelijk ingehaald in De Cocksdorp. Om 16.00 uur volgt een poppenkast voorstelling in Het Eierlandsche huis". Rederijkerskamer UDI brengt in „De Lindeboom" het blijspel „Sex a la Meunière" van Annie M.G. Schmidt: 20.00 uur. Initiatiefneemster is mevrouw C Stiehl-van der Vis uit Eierland. Zij ver klaart: „Voor Texelaars die het onder nemersdiploma willen halen, waren Alkmaar en Hoorn tot dusver de dichtstbijzijnde mogelijkheden voor het volgen van de opleiding. Dat be tekent vaak: regelmatig 's avonds weg, en aan de overkant overnach ten. Als je bijvoorbeeld met kleine kinderen zit, is zoiets teveel ge vraagd." Daarom probeerde zij in eerste in stantie de cursus naar Den Helder te halen. Opleidingsinstituut Stivo had daarnaar wel oren, maar in septem ber bleek het aantal belangstellenden toch te gering (15 personen). Me vrouw Stiehl onderzocht toen de mo gelijkheid om de cursus op Texel zélf te houden. Een ander opleidingsinsti tuut, het IMO (Instituut Mid denstands Opjeidingen) uit Bodegraven, bood aan om naar Texel te komen, indien er voor voldoende cursisten zou worden gezorgd. Na te zijn begonnen met twee mensen uit Den Helder en acht Texelaars (over gebleven van de poging om de cur sus naar Den Helder te halen), leverde een telefonische rondgang uiteindelijk 35 cursisten op. Twintig van hen bestuderen het „as- sortiment"-gedeelte, en vijftien per sonen volgen het onderdeel „management". Beide opleidingen duren één jaar en worden verzorgd door mensen uit de Texelse praktijk. Zo is NMB-directeur Hans de Leeuw management-docent, en geven onder anderen Gerard Bakker en Harm Plat te uitleg bij het „assortiment"- gedeelte. De docenten zijn aangetrok ken om dieper in te gaan op zaken die zich in de praktijk kunnen voor doen. De theoretische examenstof moeten de deelnemers uit cursusboe ken halen. De cursus is wekelijks op maandagavond van half zeven tot half negen in d'Ouwe ULO. Voor het afleggen van het examen voor het assortimentsgedeelte is een middenstandsdiploma niet nodig, voor het managementsgedeelte wél. Het bijwonen van de lessen staat wèl vrij voor iedere belangstellende. Mevrouw Stiehl hoopt dat de cursus in de toekomst op Texel kan blijven plaatsvinden. „Dat zou leuk zijn en is ook met ondenkbaar. Het blijkt name lijk dat ook vanuit Den Helder inte resse bestaat om de cursus op Texel te volgen. Een aantal gaat liever met de boot heen en weer, dan naar Alk maar of Hoorn." Dinsdag 29 november Veld A mannen: 18.30 u. Bremakker 2-Seg./E. Stoepa 19.05 u. Stoepa-Haarst. Bremakker 2 19.45 u. Th.hoeve-De Krim Autocentr. 20.25 u. Versluis-Autocentr Th.hoeve 21.05 u. Stuc. v/d W.-Smash 1Amrob. 21.45 u. Musicsh.-Amrob. Bremak. 1 22.25 u Bremak. 1-Paal 28 Musicsh. Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Smash 2-DA CZN 19.05 u. W en W-CZN Smash 2 19.45 u. Rabobank-Eelman/S.W en W 20.25 u. SI. de Boer-12 Balcken RWS 21.05 u. Paal 9-RWS 12 Balcken 21.45 u. Gr. Slock-Teso Paal 9 22.25 u. Cocky Kap-Graaf Spuit. Teso Veld C vrouwen: 18.30 u. 7 Prov.-Retsina Meermarkt 19.05 u. Visserb.-Meermarkt Retsina 19.45 u. Ass. Br.-Drog. Mets Taveerne 20.25 u. Westerl.-Taveerne Drog. Mets 21.05 u. De Verf bus-Question Westerl Afdeling volleybal zaterdag 26 november Jocohal, Den Helder. 13.45 u. meisjes/asp Tevoko 1-Polimat 13.45 u. jongens/asp Tevoko 1-Polisport. Sporthal Veerhuis, Anna Paulowna. 13.00 u. jongens/asp Effect-Tevoko 1. Sporthal De Drecht, Enkhuizen. 16.00 u. dames Madjoe-Tevoko 1. Maandag 28 november Sporthal Sportlaan, Den Helder. 18.45 u. dames Rood-Wit-Tevoko 1 18.45 u. dames Noordkop 2-Tevoko 3 Donderdag 1 december Niedorphal, Winkel 19.00 u. dames PK. 172 1-Tevoko 2. Rederijkerskamer UDI speelt zaterdag a.s. in De Lindeboom het blijspel „Sex la meunière", geschreven door Neil Simon, bewerkt door Annie M. G. Schmidt. De regie is in handen van Wim Tinholt. Om het stuk op de planken kunnen brengen heeft UIDI enkele leden moeten „lenen" van Sint Jan, want men kampt met een vrij ernstig le dentekort. Niet alleen zou men de gelederen graag versterken met man nelijke en vrouwelijke spelers (vanaf 16 jaar) maar ook met een souffleur of souffleuse en technische mensen, onder andere voor de toneelbouw. Geïnteresseerden kunnen kontakt op nemen via de telefoonnummers 02220-4761 of 2774. Men kan daar ook voor de uitvoering van 26 no vember plaatskaarten reserveren. VERVOLG VAN PAGINA 1 het dorp. Het is een totaalplan, dat niet mag worden gesplitst. Anders zou de deal te mooi zijn." Roeper concludeerde dat het dan heel moei lijk zal zijn om de kleinere onderne mers bij de bouw en exploitatie van de vakantiehuizen te betrekken. Schilling was het hiermee gedeeltelijk eens. Ook de wethouder vindt dat het tussenstuk tegelijkertijd in ont wikkeling moet worden gebracht, maar dat de gemeente dat in eigen hand moet houden. Schilling zei dat men eerst van plan was om de voor de centrale voorzieningen benodigde grond aan Jarino te verkopen, om die later weer terug te kopen als de voorzieningen waren gerealiseerd. Bij nader inzien vond het college dat toch niet zo'n gelukkig idee. Strook Erna Eelman-van der Kooi (VVD) toonde haar instemming over deze redenatie. In tegenstelling tot Roeper vond zij dat Jarino wel degelijk wordt bevoordeeld. Zij pleitte voor een strook bouwgrond in het artikel 11-gebied voor Texelse ondernemers. Jan van Asselt (Texels Belang) had eveneens dit voorstel in petto. Riet Huitema-Vos (CDA) wil eveneens re kening houden met de belangen van de kleine verhuurders. Zij reageerde positief op een voorstel van de Koger architect Kees Alkema. Die had ge suggereerd om de „overcapaciteit" aan slaapplaatsen niet per definitie in het artikel 11-gebied te bestemmen, maar deze teverdelen over De Koog. Alkema had uitgerekend dat een aan tal van 144 appartementen overeen komt met 115 vakantiehuizen. Her en der in het dorp zijn nog wel mogelijk heden om vakantiehuisjes of apparte menten te bouwen. Deze invulling van het „gatenplan" komt feitelijk neer op een herziening van het bestemmingsplan De Koog. Overi gens was dat niet de bedoeling van Hans Halsema en de andere kleine verhuurders. Peter Bakker (PSP) zei „voorshands geen voorstander te zijn van het stoppen van 144 extra slaapplaatsen in bungalows". Garantie? Bakker concludeerde dat het plan in principe goed is (twee vliegen in één klap), maar: „er moet nog wel een robbertje worden onderhandeld met Jarino". Met Bakker gingen ook de raadsleden Erna Eelman en Jan van Asselt in op de realisatie van de voorzieningen in het tussenstuk. Van Asselt: „De garantie dat het plan als totaal wordt uitgevoerd, hebben we nog steeds niet. Wellicht kunnen we dat opvangen door eerst de gronduit- gifte voor de bouw van de centrale voorzieningen rond te maken. Pas als we zeker weten dat die voorzienin gen worden gerealiseerd, komen de huisjes aan de beurt." En Bakker: „De argwaan ten aanzien van Jarino is gezien het verleden terecht. B en W hebben daarom gelijk om een vin ger achter dat voorzieningen-gebied te houden. Ik juich plannen van Texelse ondernemers als Rab en Er- wich daarom toe. Wellicht is er ook voor de kleinere ondernemers in dit gebied enige ruimte voor plannen." Schilling beaamde dat hij geen garan tie kan geven. „Maar we hebben goede moed. We zijn op de goede weg met diverse serieuze gegadigden voor verscheidene voorzieningen. Die hebben echt niet voor niets dure ont werpen laten maken. We zullen als college rekening houden met die plannen en ze proberen in te passen in het totaal. In elk geval doet de ge meente het zelf niet. Wel zorgen wij voor de infrastructuur tussen de huis jes en het dorp." Ijsbaan Redelijk succes leek Hans Bakker te boeken met voorstellen om bij de aanleg van de waterpartij rekening te houden met mogelijk gebruik als ijs baan. Meerdere commissieleden lie ten zich positief uit, evenals Schilling. Een open oor was er ook voor een bewoonster van de Wintergroen, die pleitte voor het aan één kant afgeslo ten houden van deze straat. De van- tevoren over de plannen ingelichte dorpscommissie en De Koog Promo tion toonden zich bij monde van Frits Agter ingenomen met de hoofdlijnen van het ontwerp-plan. Vooralsnog moeten in hun opinie winkeluitbrei- dingsmogelijkheden echter nog niet worden opgenomen in het artikel 11-gebied, maar moeten eerst Dorpsstraat en Nikadel aan de beurt komen („gatenplan"). Tevens moet de aandacht voor een groot aantal ande re wensen (renovatie Badweg, taxistandplaats, openbaar toilet, en zovoort) met verslappen. Schilling antwoordde zoveel mogelijk rekening met deze wensen te houden. Wel vond hij dat de verbinding tussen het huizenterrein en het dorp geen „kou de, grillige massa" mag worden. Met andere woorden: de mogelijkheid om daar winkeltjes te vestigen, verliest Schilling nog niet uit het oog. De wethouder beloofde alle gemaak te op- en aanmerkingen serieus te bestuderen en te beoordelen of ze in het plan kunnen worden opgeno men. Daarmee zal niet al te lang worden gewacht, want volgens Schilling is de tijd thans rijp om spij kers metkoppen te slaan. Over even tuele planwijzigingen zullen De Koog Promotion en dorpscommissie we derom worden ingelicht. De bowlingcompetitie voor de jongste jeugd (mini's) is weer begon nen in bowling De Koogel. De mini- jeugd speelt elke zaterdag van 14.30 tot 15.30 uur. Kinderen tussen de 6 en 12 jaar zijn nog steeds welkom. De kosten bedragen 2,- per persoon. Vrijdagavond aanstaande is er geen jeugdbowlen. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. M. Rein- ders uit Amsterdam De Waal: dienst in De Koog De Koog 11.00 uur ds. J. Kok Den Hoorn 9.30 uur ds. J. Kok Oosterend 9.30 uur dhr. J. Wieten Oudeschild 11.00 uur ds. De Jong De Cocksdorp 11.00 uur ds. De Jong en pastor Kolkman GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg, 10.00 uur drs. J. Donker 19.00 uur drs. J. Salakay, dienst voor belangstellenden. Uitzending Lichtboei Oosterend 10.00 uur drs. J. Salakay 19.00 uur drs. J. Donker GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend, 10.00 en 16.00 uur dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Ko- gerstraat. Den Burg 16.15 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur ds. Knip- scheer Uitzending Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur: spreker voor ganger Joh. Tensen Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur The Gospeltram Themadienst Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur Herenkoor Kindercrèche De Cocksdorp: zondag 9.30 uur Oecumenische viering, Hervormde kerk JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare lezing In het gezinsleven God op de eer ste plaats stellen. 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie Wat zal de dag des Heren voor u betekenen? Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Dokter R.A. van den Bent, Kik- kertstraat 12, De Cocksdorp, tel. 02222 - 234. Aanvragen visites tussen 9.00-10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend en spreekuur van 12.00-12.30 uur en van 17.00-17.30 uur zonder af spraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandag 8.00 uur: Han Mannessen telefoon (02230) 23024. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men op zaterdag en zondag om 18.00 uur precies terecht bij tandarts De Winter, Ho- gereind 10, De Waal, tel. 02220-3911. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. Schuijl, tel. 02225-446 Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingele verd worden. 21.45 u. Sportshop-D. Drup 0/|3 22.25 u. Mantje-HaarstudioSporti Wedstrijdleiding: Jan en Leontine 5132. Uitslagen 22 november Heren: Segerink/Eelman-Twaalf Balcken Versluis-Smash 1 1-1; Cocky's Kapsalon- Theodorahoeve 0-2, Stoepa-Gemeente 1-^ BCT-Autocentrale 2-0; Music Shop-Graaf terij 2-0; Kobeko-Westerslag 1-1, DGM-De Kuip 2-0; Slagerij De Boer-Haarstudio 0-2; Stuc. van der Woude-Groote Slock 2-0; Bremakker-Amrobank 2-0. Vrouwen Wasserij 8est-Eelman/Segerink Ass. Bremer-Klif 23 0-2; Retsina-Drogisterj Mets 1-1; Visserbouw-CVI 1-1; Witte en W( Opel Rentenaar 2-0, Leydekkers-Casino 1-j Westerlaken-Durper Drup 2-0; Antiekhuisjr DA 2-0; Smash 2-Boetiek 22 2-0; Mantje Taveerne 1-1. Wielervereniging Texel besloot zate dagavond het wielerjaar met de ja; lijkse feestavond. De avond werd druk bezocht door de leden en hui familieleden. Zelfs was er dit jaar life-band aanwezig. Op de swinger klanken van The Shakin Legends g gen de voeten van de vloer en zat stemming er goed in. Tevens werd deze avond de prijzen uitgereikt va het afgelopen seizoen. Voorjaarsklassement: B jeugd. 1. Sander Boom, 2. Thijs de Boer Jan Werner Prins. A jeugd: 1 Denhard v/d Slikke; 2. Jasper Braam, 3. Roald v/d Slikt Senioren B 1 Jan Buis; 2. Frans Witte; 3 Willem Keyser Senioren A- 1. Evert Koopr» 2. Dirk Vinke, 3. Jan Nico v/d Ploeg. Zomercompetitie: B jeugd: 1. Jan Werner Prins; 2. Roel Bakt 3. Thijs de Boer. A jeugd: 1 Jasper Braarr Roald v/d Slikke; 3. Martijn Bakker. Senion B: 1 Willem Trap; 2. Frans Witte, 3. Jordy Vinke. Senioren A 1. Evert Koopman; 2 Vinke; 3. Tijmen Wit De beker voor de renner met het hoogste totaal aantal punten over hele seizoen ging naar Evert Koop man. Bovendien kreeg hij de trofer voor het tijdrit klassement. De aar moedigingsprijs ging naar Frans Witte. Tijdens het derde ,,Klif 23"- zaalvoetbaltoernooi zal een de monstratiewedstrijd worden verzo door het voetbalteam van Veronic Behalve medewerkers van de snel groeiende omroep van Nederland doen daarin ook oud-profvoetballt Wim Meutstege en oud- ijshockeydoelman Cor Hogendoor mee. Het toernooi vindt zaterdag plaats in sporthal Ons Genoegen De demonstratiewedstrijd begint 16.30 uur en duurt een uur. VerorJ krijgt tegenstand van een team, d; een selectie is van alle deelnemen teams. Elk team moet één speler vaardigen, waarna de organisatie acht gelukkigen uitloot. Er doen twaalf teams mee, verdeeld over twee poules. In poule A spelen Klii 23, Vissers Bouwbedrijf, Betsemai Gieles, De Koog, Nioz en Albert Heijn. In poule B komen tegen elka uit: Klif 12, Verenigde Schilders, O pri, Taxi 555, Gamma, Rab 2. De eerste wedstrijd begint om 10.00 de laatste poulewedstrijd is om 16, uur afgelopen. Na de demonstratie wedstrijd beginnen de plaatsings wedstrijden, waarna om 20.00 uur de kruisfinales aanvangen en om 20.45 uur de finale. Na afloop van finale is er een verloting en prijsuiti king. De eerste twee „Klif 23"-toernooie was het zaalvoetbal gecombineerd met volleybal. In de loop van de w ter zal nog een afzonderlijk volleyba toernooi volgen. Voor het eerst sinds jaren neemt weer een meisjes juniorenteam vai basketballvereniging „De Mareis" deel aan de competitie in Noordho land. Tot dusver verloopt dat nog niet zo succesvol, maar er zit een stijgende lijn in. Zaterdag werd bij voorbeeld tegen het geroutineerde Hoppers uit Hoorn, aangetoond da de Texelse meisjes (als zij met een volledig team spelen) niet bij voor baat kansloos zijn. Na een 9-10 ruststand werd het 15-20 in het voordeel van de meisjes uit Hoorn MET SMAAK VAN PHILIPS PM»» kolfurttnr CM "oixl HP S7S7 lï kost UI 24 tas pief*

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2