m iï „Pelikaan" >/S Texel 1 weer aan de leiding door zege op ZAP Arie Eelman dartte zich sterk naar toernooizege Zaalvoetbalzege van Casino 2 op Mantje Boscrosser Maarten Dogger in topvorm Vals honderdje Programma zaalvoetbal Voetbaluitslagen Forse nederlaag Texelse Boys Koploper Koedijk wint van Oosterend Geflatteerd verlies ZDH bij Sint Boys PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 29 NOVEMBER VERVOLG VAN PAGINA 1 Sauna Een andere, al gerealiseerde voorzie ning die voor kuur-doeleinden kan worden benut, is de sauna. Deze is gevestigd in een bescheiden ruimte op de benedenverdieping van het (oude) hotel. Slechts een paar perso nen tegelijk kunnen er plaatsnemen. In het vertrek tegenover de sauna (aan de andere zijde van het gang pad) staan een zonnebank en „whirl pool" Deze vertrekken waren voorheen in gebruik als gemeenschappelijke dou cheruimten (met toilet), aan de ene gangkant voor de dames, de andere voor de heren. Sinds de wisseling van de wacht twee jaar geleden, zijn de hotelkamers gerenoveerd; onder meer zijn ze voorzien van een dou che/toilet. De behoefte aan andere wasgelegenheid verviel daarmee. Zijn op de benedenverdieping de vrij gekomen vertrekken dus al benut, de vroegere doucheruimten op de eerste en tweede verdieping staan nog leeg. Dat zal echter niet lang meer duren, want daar komen namelijk binnenkort de nieuwe kuurvoorzieningen. Bouwactiviteiten Op de eerste verdieping komt het artsvertrek (inclusief massagemoge lijkheid) en een laboratorium. Verdie ping twee is gereserveerd voor de kapsalon enerzijds en de schoon heidssalon/beautyfarm anderzijds. Momenteel is de sloop van de oude vertrekken vrijwel afgerond, met de inpandige verbouwing moet nog wor den gestart De oorspronkelijke streefdatum 16 december wordt ze ker niet gehaald, zelfs is het hoogst onwaarschijnlijk dat de werkzaamhe den vóór het nieuwe jaar voltooid zullen zijn. Notenbomer houdt het op begin 1989. Zoals bekend werd eerder dit jaar de bouw van de eerste vleugel luxe koo pappartementen voltooid De tweede vleugel is momenteel nog in aan bouw en zal medio mei 1989 gereed zijn. Volgens Notenbomer zijn inmid dels vrijwel alle appartementen van de eerste vleugel aan de man ge bracht, terwijl van de nieuwe vleugel al zes zeven stuks zijn verkocht Casino 2 heeft vrijdag een zege be haald op Mantje. Gamma 2 neemt de leiding in de hoofdklasse over. In de eerste klasse was er verlies voor Klif 1 en Klif 2. Casino 2 had in de eerste wedstrijd een nederlaag geleden tegen Casino 3. Een tweede nederlaag op rij zou drie punten achterstand betekenen ten opzichte van Mantje. Deze wed strijd was de eerste confrontatie met een ploeg die vorig seizoen had be wezen zeer degelijk te kunnen zaal voetballen. De eerste vijftien minuten beleefde het publiek, dat redelijk was opgekomen, niet veel. Beide teams waren voorzichtig, namen niet veel ri- sico"s. Casino voetbalde verzorgder dan Mantje, maar nam weinig initia tief om voor het Mantje doel te ko men. Mantje was de eerste die na het voorzichtige begin kansen kreeg. Uit een counter kwam het eerste ge vaar voor Casino, het tweede gevaar kwam van een schot van Erwin Ko ning, dat voorlangs ging. Casino, licht aangeslagen, nam na deze twee ac ties het initiatief over, wat al vrij snel tot een score leidde. Cees van Heer waarden brak op rechts door. Zijn harde schot schoot het doel uit via de onderkant van de lat. Bert Witte reageerde attenten tikte alsnog de voorsprong van 1-0 binnen. Mantje ontsnapte nog geen minuut later aan 2-0, toen Casino razendsnel een vrije schop uitvoerde, wat net geen doel punt opleverde. Toch was dit alleen maar een uitstel van executie. Het was weer Bert Witte die het vonnis velde. Hij scoorde door de korte hoek, een goal waarbij de Mantje keeper niet helemaal vrijuit ging. Na de wissel leidde Casino met 2-0, en die voorsprong werd definitief uitge breid door een goal uit een vrije schop van Cees van heerwaarden. Deze speler had een grote invloed op zijn team en de wedstrijd. Rob de Vey bracht hoop bij Mantje terug door 3-1 te maken. Beide teams kre gen nog kansen, vooral twee acties van Erwin Koning in het strafschop gebied waren uitstekend, maar misten doel. vijf minuten voor tijd ging Mantje met een vliegende keep spelen. Nu is de bedoeling dat men in een dergelijke situatie de bal in een hoog tempo rond speelt, om zo doende de man meer situatie uit te spelen. Mantje deed dit niet, en zo doende kwam Casino eigenlijk niet meer in problemen. Einduitslag 3-1 voor Casino, een verdiende winst voor de ploeg die beter speelde. Mantje verdiende een compliment voor de inzet en sportiviteit, waar mee deze wedstrijd werd gespeeld. Gamma 2 komt door een overwin ning met 2-1 op de Jelleboog aan de leiding van de hoofdklasse. Toch be wijst ook deze uitslag weer dat Gam- De Zwarte Pieten, omringd door crosslopertjes klaar voor de start. De regen van de vorige nacht had het boscross parcours zondag op ver schillende plaatsen behoorlijk glad gemaakt, hetgeen vooral op de lan gere afstanden aan de tijden te mer ken was. Bij de kinderen was daarvan niets te merken, die hadden maar 'e'en doel voor ogen: winnen van de Zwarte Pieten. Dat lukte pri ma. Opvallend was Maarten Dogger, die maar liefst anderhalve minuut sneller liep dan de vorige crossen. Zelfs de kleine Kristien Schraag kon het nog winnen van de Zwarte Pie ten. De volgende loop is al aanstaan de zondag. Uitslagen Jongens 1.4 km.: 1 Rob Schraag 5.55; 2. Je roen Huizinga 6.15; 3. Sjors Takes 6 36 Meis jes 1.4 km.: 1. Natasja Koopman 6.27; 2. Sanne Huizinga 7.42; 3. Lia Visser 7.59, 4. Kristien Schraag 10.22 Jongens 4.2 km. Ri chard Stevens 18.27, 2. Martijn Schrama 22 00; 3. Johan v.d. Star 22.17 Meisjes 4 2 km.: 1 Nanda Koopman 23.30; 2. Chantal Mosk 25.10 Dames 4.2 km.: 1 Erna Kuip 23 46. 2. Janny Tijsen 24.19. Heren 4.2 km.: 1. Andre Brouwer 15 31; 2. Remco de Beer 16.16; 3 Herman Ploeger 16 54 Heren 8 5 km.: 1. Jan Zijm 30 50; 2. Mark Riteco 36.10, 3. Jan Dogger 3710 Heren veteranen 8.5 km.: 1. Cees Vinke 35.37; 2. Martin Baars 37.45 Dames 8.5 km 1 Marijke Stark 3914 Vat olie op strand Wandelaars troffen zondag op het strand bij paal 26 een vat met 25 li ter afgewerkte olie aan. Het was nog intact. De politie heeft zich erover ontfermd en het bij de gemeente ge deponeerd. In een meubelzaak in Den Burg wilde gistermorgen een vrouw betalen met een vals biljet van /TOO,-. Ze werd daarop geattendeerd en verliet met de valse „snip" de winkel. Woensdag 30-11 1988: 16.45 u. Texel 1-Gamma 1 (j) 17.25 u. Gamma 2-ZDH (j) 18.10 u. Gempo-Casino 10 19.00 u. De Krim 2-Casino 2 (d) 19.40 u. Nissan-ZDH 20.20 u. Casino 4-Mantje 2 21.10 u. Klif 2-Casino 3 22.05 u. Oosterend 2-Klif 4 Zaaldienst: De Koog. Donderdag 1-12 1988: 17.15 u. Texel 3-De Krim (j) 18.00 u. Selectie C-jun-Texel 18.50 u. Mantje 3-Casino 8 19.40 u. Attent-Texel 2 20.30 u. Casino 9-De Krim 3 21.10 u. De Koog 5-Texel 3 22.05 u. Nissan 2-NIOZ 2 Zaaldienst: Rab. Vrijdag 2-12 1988: 17.00 u. Casino 2-Texel bv 1 (j) 17.40 u. Texel bv 2-Texel 2 Ij) 18.20 u. Casino 2-Rab 19.15 u. Gamma-Blue Bayou 20.05 u. De Krim-Mantje 20.55 u. Tex. bv 1-ZDH 21.45 u. De Koog-Gamma 2 22.35 u. Jelleboog-Texel bv2 Zaaldienst: Texel. ma 2 het moeilijk heeft. Gamma 3 stond tot op het eindsignaal winnend met 3-2 voor op Casino 3. Drie se conden voor tijd floot de scheids rechter voor hands van de keeper en gaf een strafschop die werd benut en dus een puntendeling opleverde, en Gamma 3 een kater. ZDH verloor van Rab met 1-2, een duel uit de lagere regionen van de hoofdklasse. In de eerste klasse beleefde Klif een zware avond. Het eerste team verloor van Gamma 4, waarmee Gamma zijn eer ste winst binnen haalde. Klif 2 ver loor van Texel bv 3. Deze week: Gamma thuis tegen Blue Bayou. Vrij dag om 19.15 uur. Texel 1 heeft zondag de lastige uit wedstrijd tegen mede koploper ZAP volkomen verdiend met 0-2 gewon nen. Hierdoor staat Texel 1 nu hal verwege de competitie weer alleen aan de leiding in de vierde klasse A van de KNVB. Texel 1 speelde zonder de gebles seerde Martin Bootsma. Hij werd meer dan uitstekend vervangen door Jan Hein Studulski, die zich daarmee kandidaat stelde voor een vaste plaats in het elftal van trainer Assel- man. Een tweede opvallende speler was de weer aanwezige Rien Brou wer. Hij speelde een uitstekende wedstrijd en zorgde er tevens voor dat de Texel voorhoede weer draaide als in het begin van de competitie, uitstekend dus. Het was ZAP dat vanaf het begin Texel onder druk pro beerde te zetten. Dit lukte tot op ze kere hoogte aardig, maar kansen werden door de Texel achterhoede eigenlijk niet weggegeven. Texel liet ZAP zo"n twintig minuten uitrazen en trok hierna het initiatief naar zich toe. Via de beide vleugelspitsen Paul van Exel (hij speelde vooral na rust twee klassen beter dan vorige week tegen Helderj en Rien Brouwer kreeg Texel ook de nodige kansen die ech ter niet konden worden verzilverd door de zwaar bewaakte Erwin Ko ning. Zo"n tien minuten voor de rust kwam Texel op een verdiende 1-0 Zaterdag 26 november 1988 KNVB afdeling Noord-Holland Junioren: Helder B2-Texel BI 1-2 Helder Cl-Texel C1 3-1 Texel C2-Zeemacht Cl 1-1 Dames: De Koog-Jong Holland 2-0 Pupillen: Texel D1-Tex. Boys D1 2-1 Oosterend D1-De Koog D1 4-0 Tex. Boys E2-Tex. Boys El 1-5 De Koog E1-Tex. Boys E3 0-3 Texel E2-Texel El 5-10 ZDH E1-Texel E3 9-1 Oosterend E1-0osterend E2 10-1 Tex. Boys F1-Oosterend F1 5-0 SVC F1-Oosterend F2 15-0 Texel F1-Texel F2 3-1 De Koog F1-Tex. Boys F2 0-3 Zondag 27 november 1988 KNVB ZAP-Texel 0-2 KNVB afdeling Noord-Holland De Koog-Vesdo 3-1 ASV-Tex. Boys 5-0 Koedijk-Oosterend 6-0 Texel 2-Watervogels 2 6-1 JVC 4-Tex. Boys 2 3-1 Oosterend 2-De Koog 2 6-0 Texel 3-BKC 5 3-1 JVC 8-Texel 4 13-2 Tex. Boys 3-BKC 6 12-2 Junioren: ZAP A1-Texel Al 1-0 Geelzwart A2-Tex. Boys Al 0-6 Dames: Tex. Boys-Berkhout 5-1 voorsprong door Leendert Eelman, die een door Paul van Exel voorgekopte bal beheerst inschoot. ZAP probeerde er alles aan om nog voor de rust ge lijk te komen maar de Texel achter hoede o.l.v. de weer prima spelende Joost Brouwer wist van geen wijken en de enige kans die ZAP nog kreeg, een keihard schot van Jaap Smak man, werd door de op de juiste plaats staande Bart Heerschap on schadelijk gemaak. Tweede helft In de tweede helft liet Texel er geen twijfel meer over bestaan wie de overwinning verdiende. Direct vanaf het begin speelde de ploeg van trai ner Asselman op de helft van ZAP en kreeg de nodige kansen. Een kei harde vrije trap van Simon Brand kon de keeper van ZAP niet onder con trole krijgen en Jan Hein Studulski kopte de met veel effect stuiterende bal maar net over. Opnieuw een enorme pegel van Simon Brand werd door de ZAP keeper maar net tot hoekschop verwerkt en Rien Brouwer had weinig geluk bij twee afstands schoten. ZAP kon hier niets meer te genover stellen. Klaas Dirk Koorn (in het programmablad aangekondigd als "good-old Klaas Koorn") liet zien niet voor zijn jongere medespelers onder te doen. Hij bemoeide zich meer en meer met de opbouw van diverse Texelse aanvallen en groeide uit tot 'e'en van de uitblinkers aan Texel zij de. Het dient echter te worden ge zegd dat Texel 1 in de wedstrijd geen zwakke plekken in het team had. Het tweede doelpunt kon dan ook niet uitblijven. Het was uit een combina tie Gerrie Plaatsman-Leendert Eelman-Rien Brouwer uiteindelijk Paul van Exel, die Texel op een beslissen de 2-0 voorsprong zette. ZAP pro beerde nog wel, maar kreeg van het steeds beter spelende Texel geen rust. Texel kreeg nog diverse kansen om naar 3 en zelfs 4-0 te komen maar men had weinig geluk bij de af werking daarvan. Zonder in de pro blemen te komen speelde Texel de wedstrijd uit en bezorgde de jarige voorzitter een prima cadeau in de vorm van twee punten in deze lastige uitwedsrijd tegen ZAP. De vele mee- gereiste supporters, die gebruik maakten van het gratis vervoer keer den tevreden terug naar Texel terug in de wetenschap dat Texel weer al leen aan de leiding stond. Op de boot vernamen zij bovendien dat Texel 2 met 6-1 had gewonnen en nu eveneens alleen aan de leiding staat in hun competitie afdeling. Winterstop Tot aan de winterstop speelt Texel nog drie wedstrijden. Zondag thuis tegen Wieringerwaard, later uit tegen VIOS en tot slot thuis tegen Alk- maarse Boys. Met dezelfde inzet en zelfvertrouwen als zondag kan Texel ook deze wedstrijden tot een goed einde brengen en zich zodoende handhaven aan de kop van de ranglijst. Stand: Texel 11-16: ZAP 11-14; DTS 11-14; SRC 11-14; Helder 11-12, VIOS 11-11; Sint Adelbert 11-11; WGW 11-10; Wie ringerwaard 11-9; VZV 11-9; Hollan- dia T 11-6; Alkmaarse Boys 11-6. ASV "55 heeft gemakkelijk een flin ke overwinning op Texelse Boys kun nen behalen. De 5-0 uitslag was weliswaar geflatteerd, maar ASV speelde beter. In de tweede helft drukte scheidsrechter Engel de Boys nog wat dieper het moeras in door vaak buitenspel te negeren en twee boekingen aan Boyszijde uit te delen. ASV startte overrompelend. De Boys verdediging werd meteen in de pro blemen gebracht. In de tweede minuut was het al raak. Op de rand van buitenspel mocht Erwin de Koff doorgaan en liet doelman Kees kans loos. Texelse Boys probeerde daarna terug te komen wat qua veldspel pri ma lukte. Kansen werden niet gecree- erd, alleen Bert Witte dacht de gelijkmaker ingekopt te hebben, maar had volgens scheidsrechter Engel zijn handen gebruikt om zich af te zetten. Vlak voor rust werd het 2-0 door rechtsbuiten Henk Klap die een kei harde kopbal losliet. Na rust liet ASV Oosterend is in de uitwedstrijd tegen Koedijk tegen een forse 6-0 neder laag opgelopen. Voor rust hielden de ploegen elkaar nog redelijk in even wicht. Koedijk kwam ietwat fortuin lijk wel tot een 1-0 voorsprong maar in verdedigend opzicht bleef SVO re delijk overeind. Na rust maakte de thuisploeg zijn positie op de ranglijst waar door maar liefst vijf maal te scoren. Koedijk had vanaf het begin van de wedstrijd een veldoverwicht. De Koedijk-aanvallers hadden echterde grootste moeite met de stugge Oosterend defensie met als beste spelers Jitz Beintema en Rob Vonk. Het op de counter spelende SVO kreeg zelfs zo nu en dan wat kansen en bleef lante tijd uitzicht houden op een redelijk resultaat. In de 25ste mi nuut was het toch Koedijk dat een voorsprong nam. Bert Assendelft nam de openingsstreffer voor zijn re kening. Na rust ongeveer eenzelfde spelbeeld. Een sterkere Koedijk-ploeg die zich voortdurend vastliep op de verdedigend spelende Oosterend ploeg. Het duurde dan ook tot de 65ste minuut voordat koploper Koe dijk verder afstand van SVO kon ne men. Een schitterende goal van Marcel de Waal besliste eigenlijk de wedstrijd. Toen dezelfde speler een kwartier later voor 3-0 zorgde was de ban gebroken. Oosterend aanvoer der Jan de Vries passeerde in de slotfase van de wedstrijd nog zijn eigen doelman en de ontredderde Oosterend ploeg moest in de laatste vijf minuten nog twee tegentreffers incasseren. Edwin de Waal was de gelukkige die nog twee maal raak schoot. de Boys rustig komen om zelf te counteren. Een speelwijze die het goed onder de knie heeft. Meteen scoorde Henk Klap zijn tweede go uit een vrije trap van Pierre Vriend De Venhuizenaren lieten het initiat aan de Boys, dat toch nog enkele kansen wist te creeren. De weinig aangespeelde spitsen Barry Betsei en Erik Schneider konden ook mei deze mogelijkheden niets uitrichte Toen vlak daarna Pierre Vriend in c delijke buitenspelpositie door mod gaan liet de Boys het hoofd hangt De scheidsrechter bevond zich hal verwege de ASV helft maar weigt het vlagsignaal te honoreren. De I leurstelling werd slecht verwerkt t de Boys, want onmiddellijk counte ASV identiek, maar nu niet bui tenspel. Heel handig scoorde Henl. Klap zijn derde goal van de middai De wedstrijd bleef daarna rommel De Boys praatte veel en maakte i kele fikse overtredingen uit pure ts leurstelling. Dat kwam Alfred Bak! en Ronald v.d. Wetering op een bo king te staan. De coördinatie tussi scheidsrechter en grensrechter wa ook niet best meer ASV geloofde het verder wel en daarom werd u« de gevaarlijke situaties voor het Boysdoel niet meer gescoord. ASV aan de kop gekomen door deze ot winning, samen met Wherevogels, dat verrassend thuis verloor. Volgt de week gaat Texelse Boys bij Wh revogels op bezoek. Opnieuw moest ZDH -nog steeds geteisterd door afwezigheid van basisspelers- toezien hoe na een aanvankelijk gelijkopgaande strijd punten naar de tegenstander ging In Sint Maarten gingen de Hoorm met 4-0 ten onder tegen Sint Boy ZDH kreeg al tien minuten de gele genheid om de score open te brei: De aanval leverde Gerard Timmern echter slechts een blessure op, dit hem het verder spelen onmogelijk maakte. Enkele minuten later kreei Jan de Wit nog een kans om te si ren, maar het spekgladde veld ma: te dat onmogelijk. De thuisploeg kreeg eveneens voldoende mogelij f heden om uit te breken, maar het F was aan ZDH-keeper Frans Stolk if danken dat de nul tot de rust op scorebord bleef. In de tweede helfS* kreeg Henk de Ruyter een droom kans, maar de ZDH-aanvoerder re,®! geerde niet snel genoeg om de te verzilveren. Pas in de 28ste mi nuut viel er een treffer. Sint Boys' maakte duidelijk dat het beter ovi weg kon met het modderige veld, een aanval over links werd gemakl| lijk in een doelpunt omgezet: 1-0, aangeslagen ZDH kon hierna geen weerstand meer bieden aan het 0[ portunisme van de thuisploeg. In d laatste tien minuten belandde de t nog driemaal in het ZDH-doel, zodi de Zwaluwen tegen de zwaarste n derlaag van het seizoen aanliepen. Constant goed gooien leverde Texe laar Arie Eelman zondag de overwin ning op in het zondag in café De Pilaar gehouden „gesloten Texels dartkampioenschap". Eelman won in de finale verdiend in twee games van Nico Bakker. Van een aantal favorieten stak Eel man zondag in de beste vorm. Pieter Mosk behaalde een verdienstelijke derde plaats, voor Huub Groothuis die met zijn vierde plaats de grootste verrassing was. Groothuis had zich via de herkansing zéér nipt door de voorronden heengewerkt. De top- plaatsen van de nummers drie en vier gingen ten koste van de kanshebbers Jan Duinker en Rem Nijland, die iets te wisselvallig presteerden. Voor een andere favoriet, Hans van der Geest, was het doek al in de voorronden ge vallen. Hoewel dat aan de kwaliteit weinig afbreuk deed, trok het toernooi een teleurstellend aantal deelnemers (13 personen). Vooral de opkomst van Concentratie tijdens het Darttoernooi in De Pilaar. het andere darts-bastion op Texel I fé De Kuip) was erg matig, mede beïnvloed door een incident vooraf gaande aan het toernooi. In de aan kondiging was in de ogen van enk betrokkenen de suggestie gewekt het om de „open Texelse kampioer schappen" zou gaan, welk toernoo altijd eind januari in De Kuip plaats vindt. Het is echter niet zo dat dit toernooi door De Pilaar is overgeno men en dat was ook niet zo bedoe Een positief punt van het toernooi was het door de wedstrijdleider on wikkelde puntensysteem voor Texe dartspelers. De opzet kan enigszins worden vergeleken met het ELO systeem bij het schaken, de ATP- ranglijst van het professionele tenn en soortgelijke andere waarderings systemen in de sport. Zo zouden Texelse darters regelmatig hun posi ties kunnen vergelijken en ontstaat wellicht enige competitie. De meer actieve beoefenaars zullen hierover binnenkort een nader uitgewerkt voorstel ontvangen.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2