SPORT Deze kleintjes rstbokaal verdiend door hloë Weel met pony Zamba HEBBEN EEN WIEG NODIG Overlast Weinig spektakel bij basketball Oliebollen van GVT slaagd paardenfestijn •uo Douma/Bessels bleef He koppels de baas Dammer Vinke verrast Van Heerwaarden Nieuwjaarswedstrijd ZDH Wielerveldrit Hoge bowlingscores voor de kerststop Tissen dijk en duinenrij Doorgereden Nieuwjaarswedstrijd van Texelse Boys I Doe ook wat voor het wadi ,I.E PHOOt'KTKN «>n v u irRvoETvav- »K.»r n^TKAi/ ino. kerstmannen op hun rendieren" reden ook een proefje tijdens de Kerstbokaalwedstrijd. uit een verslag van het verzuringson- derzoek in de Volkskrant van 3 de cember. rHet andere deel van de rapfr Fvan de veiruringscommissie gaat^i de omvang en effecten die de verzuring^ heeft. De zuumeerslag is niet overal even hoog. In het Noorden valt minder zuur dan in het Zuiden. Het eiland Texel is het minst verzuurde stukje Neder- dj land. Delen van Oost-Brabant zijn het d| mfeest verzuurd. Daar valt per hectare bijna twee keer zoveel als op Texel. En juist in Brabant is de bodem het gevoe ligst voor zure stoffen. De ligging van industriegebieden en veehouderijen verklaart de verschillen, b- >(Op de zandgronden m het zuiden en oosten van het land staan veel grote Het was vrijdag meer het verplicht afwerken van het programma, dan er sprake was van enig aantrekkelijk basketball. Sportshop Texel, dat maar met één dame in het veld kwam liet de tegenstander alle hoe ken van het veld zien. Sportshop speelde met vier spelers, maar wist heel eenvoudig te winnen van Vespertina. Het team van damesmode Moerbeek, dat deze competitie nog niet heeft gewonnen, kon ook B en M geen te genstand van betekenis geven. Door af en toe aardig basketball had B en M z'n tegenstander gauw onder de duim en kon men met weinig energie gemakkelijk winnen. De Pilaar had de volgende wedstrijd moeten spelen. Er kwam echter maar één speler opda gen en zodoende won Tasiel met 2-0, geen beslissing van de wedstrijdleiding. De laatste wedstrijd van dit jaar werd gespeeld door Dik ke Mik tegen Crops. Na vijf minuten was er nog niet gescoord. Ook deze laatste partij was voor het publiek niet aantrekkelijk. Maar op 13 januari start men weer met uitgeruste ploe gen om 20.30 uur in De Koninghal. Uitslagen 23 december: Vespertina-Sportshop Texel 11-38, B en M- damesmode Moerbeek 31-7; Tasiel-Pilaar 2-0; Crops-Dikke Mik 32-11. Stand tot en met 23 december 1988 1 B en M 8-16, 2 Sportshop Texel 7-14, 3. Paracentrum 7-12; 4. Tasiel 8-12; 5. Mantje Sport 7-10; 6 de Pilaar 8-8; 7 Crops 8-8; 8. Vespertina 7-6; 9. GVT 6 4; 10. Hotel Opduin 7-4, 11 12 Balcken 7-4; 12. Dikke Mik 8-3; 13. S1-Gollards 8-3, 14. Moerbeek 8-0 Als vanouds worden op 31 december weer oliebollen gebakken op de Vismarkt. Ze zullen voor Albert Heijn, het koffiecentrum Weverstraat, op de Groeneplaats en bij de gymzaal aan de Beatrixlaan worden verkocht ten bate van GVT. Leden van de afdeling Jazz en Gym komen ook langs de deuren. Wie van te voren een bestel ling wil doen kan bellen naar telefoon 17232 of 13920, de oliebollen wor den dan gratis thuis bezorgd iweede en „derde" kerstdag jen in manege Akenburg strijden gehouden om de Kerst- ial. Door het grote aantal deel- ers moest de organisatie de strijd over twee dagen verdelen. ;weede kerstdag kwamen de druiters en oudere ponycluble- in actie, omdat velen de dag er- veer aan het werk moesten. Op dag was het de beurt aan de ere kinderen die kerstvakantie ien en dus wel vrij waren, „erstbokaal werd zeer verdiend jonnen door Chloë Weel met de b Zamba. Lerstbokaalwedstrijd bestond uit ie onderdelen: dressuur, progressief igparcours en theorievragen. de wedstrijd hebben de deelne- sponsors gezocht, die per be lde dressuurpunt een bepaald lag toezegden Door de 60 deel- lers werd op deze wijze in totaal IT ruim f8700,- bij elkaar gereden. a'Bakker reed deze wedstrijd op :paard Mister van Kees Timmer, Jat haar eigen paard nog te jong Ze reden de sterren van de hemel rerden niet alleen eerste in de B- :uur voor paarden, maar wonnen [het paardendek, dat was uitge- ofcl voor het hoogste sponsorbe- K Ria's 123 punten leverden imelijk het recordbedrag van 1787,50 op! Hopvallend was de proef van Tes- i de Graaff met de pas 3-jarige Da- t Zi) reden op het nummer „Music" inl John Miles, dat voor deze gele- jnheid precies was aangepast bij de ■gangen in de proef. Kerstmannen een pauze tussen twee dressuurru- Hen verschenen een grote en een Sine kerstman op twee schimmels de manege en zij wensten alle Bse ruiters een sportief ruiterjaar 1989 toe. I activiteiten- en de wedstrijdcom- fesie van manege Akenburg hadden or het springen een zogenaamde IBrhindernis" geregeld. Het was Hvier meter hoog bouwwerk in de B van een erepoort, met denne- oen versierd en met een kerstwens schilderd door Laurien Verbeek, ir de poort werd een flinke ;prong opgebouwd. Het leek or het publiek misschien een grie- ige sprong, waarop veel weigerin- nlzouden kunnen worden Bracht, maar de paarden en po 's bleken meer problemen te heb- |met de als hindernis 4 festelde, gloednieuwe muur. De H kleuren en ronde bogen boezem- Rmeer ontzag in bij de dieren dan grote joker. Tuigpaarden Hshow met tuigpaarden onder het del zorgde in de namiddag voor veel publiek. Het paard met de beste draf zou worden uitgekozen door een publieksjury onder voorzitterschap van L. van Bronkhorst. Er moest wor den gelet op het goed onder het li chaam plaatsen van de achterhand, veel front van voren en veel knieac tie. Het viel niet mee voor de jury, maar in de finale kwamen de win naars toch duidelijk naar voren. Eer ste werd Udo, van Willem Goenga, gereden door zijn dochter Anja.Twee- de werd de zestienjarige Zampa van Jaap de Graaf, gereden door Evelyn Eelman. Deze rubriek werd apart gesponsord, waarbij bedragen waren toegezegd per aanwezige toeschouwer. Dit bracht bijna 72000,- op. Tijdens de prijsuitreiking na twee paardensportdagen kon Piet Daalder, voorzitter van de Stichting Overdekte Manege Texel meedelen dat de twee dagen bijna elfduizend gulden hadden opgeleverd! Hiermee kunnen niet al leen de tarieven laag worden gehou den, maar zal ook een potje worden gevormd voor uitbreiding van de bin- nenbak. Daalder dankte allen die er aan hadden meegewerkt van de kerstbokaalwedstrijd een geslaagd spektakel te maken. Winnaar van de bokaal werd Chloe Weel met Zamba. De beker, beschik baar gesteld door familie Slaman uit Den Burg, werd haar door mevrouw Slaman overhandigd. Chloë Weel had ruim tien punten meer behaald dan nummer twee Bea Timmer met Marina. Uitslagen: B-dressuur paarden federatie: 1 Ria Bakker-Mister, 123 pt.; 2. Tineke Kossen- Zamora, 122 pt3. Arnold Leijstra-Raspoetm, 118 pt., 4. Andrea Keyser-Chivita, 115 pt B-dressuur niet-federatie: 1. Jeanine Pieterse- Albert, 122 pt2 Simone Hanenberg-Patty, 109 pt. L-dressuur paarden en pony's: 1 Chloë Weel- Zamba, 137 pt2. Irma Reuvers-Vrister, 125+ pt M-dressuur pony's:1 Bea Timmer-Marina, 127 Pt- Stijlprijzen springen maandag: 1 Lieneke Roeper-Arabei, 80 pt.; 2. Chloë Weel-Zamba, 70 pt3 Tineke Kossen-Zamora, 67 pt.; 4 Herman Verbeek-Belmondo, 66 pt5. Bea Timmer-Marina, 65 pt. Stijlprijzen springen dinsdag: 1. Leonie Gieles- Bram, 75 pt.; 2 Vera Blom-Amta, 73 pt3. Renate Noppert-Casper, 70 pt4 Kirsten Zoetelief-llkayso, 69 pt.; 5 Liane Vonk-Lindy, 68 pt.; 6. Hanna Beekman-Red Chrystal, 67 Pt B-dressuur pony's niet-federatie: 1. Diane Kooiman-Belinda, 117 pt2. Afke Bouma- Patty, 114 pt.; 3 Petra Kooiman-Storm, 113 pt- B-dressuur pony's: 1. Susan Bruming-Melody II, 125 pt.; 2. Lotte Beers-Gazal, 124 pt., 3 Marleen Roeper-Pascal, 123 pt.; 4 Liane Vonk-Lindy, 122+ pt.; 5. Vera Blom-Anita, 122- pt. Tuigpaarden onder het zadel: 1 Udo (eig. W. Goenga)-Anja Goenga; 2 Zampa (eig. J de Graafl-Evelyn Eelman; 3. Zodine (eig. P. Daal- der)-Lieneke Roeper; 4 Zarconi (eig R. Eel- man)-Thirza Weel. Totaaluitslag Kerstbokaal: 1. Chloë Weel- Zamba, 276 pt.; 2 Bea Timmer-Marina, 265,5 pt.; 3. Lieneke Roeper-Arabel. 261 pt 4 Tineke Kossen-Zamora, 259,5 pt.; 5 Hanna Beekman-Red Chrystal, 258,5 pt. p de twaalfde competitieavond van a klaverjasclub „Den Burg" waren it Geb Douwma en Leida Bessels I# met de mooie score van 7561 linten alle andere koppels voor 'toten te blijven. Dit koppel, dat dit Mloen prima resultaten boekt, iaat nu op de zesde plaats in het •taal klassement. Vooral in de strijd ■n de tweede periode-titel zijn ze J met een kleine achterstand een •dreiging voor de leiders Bertus en Brda Ofrein geworden. V het koppel Jaap en Janny van torwaarden deed weer goede zaken B een score van 7498 punten. Zij jen hiermee naar de derde plaats iet totaalklassement met nog sr enkele punten achterstand op en Corry Spaans die nog steeds :ede staan. Met een score van 7032 punten werden Bea de Ridder en Tiny Huisman derde, hun eerste score boven de zevenduizend punten in dit seizoen. Zij stegen vier plaat sen en staan nu op de 23ste plaats genoteerd. Peter van Heerwaarden en Wil Derksen werden vierde met 6779 punten en Geri v.d Slikke en Jaap Witte eindigden als vijfde met 6745 punten. Deze beide laatste koppels handhaven zich hiermee hoog in het klassement. Totaalstand na 48 partijen: 1 Echtpaar B. Ofrein 78744, 2. Echtpaar J. Spaans 77737; 3 Echtpaar J van Heerwaar den 77728, 4 W. Derksen-P van Heerwaar den 77367; 5. Geri v.d Slikke-J. Witte 77028, 6. G. Douma-L. Bessels 75959; 7. J Kloosterman-A. van Heerwaarden 75430; 8 G. Festen-G. Smit 75127; 9. C. Zijm-N v.d Veen 75952; 10. R. de Ruwe-F. Hopman 74746, Tweede periode na 19 partijen: 1. Echtpaar B. Ofrein 32486, 2 G. Douma-L. Bessels 32019; 3. G. v.d Slikke-J. Witte 31348; 4 W Derksen-P van Heerwaarden 31247; 5. G. Festen-G. Smit 30895 Chloë Weel neemt de felicitaties en de kerstbokaal in ontvangst van mevrouw Slaman. Op de laatste damclubavond van dit jaar verraste Cees Vinke met een slagzet Jaap van Heerwaarden. Doordat Van Heerwaarden de ver keerde kant op sloeg kostte het hem direct de partij. Victor Voskuil maakte het routinier Klaas Burger erg moeilijk, de partij werd afgebroken met licht voordeel voor Voskuil maar of dat genoeg is voor de winst is niet zeker. In zijn partij tegen Harry V.d Wetering haal de Jos de Wolf voordeel in de tijd noodfase. Langs sluipwegen kon v.d Wetering nog net de remisehaven binnenvaren. Ate Sijtsma kwam in enorme tijdnood tegen Theo Hin, ver moedelijk heeft eerstgenoemde toen de winst laten liggen. André Brouwer zag een hielslag over het hoofd tegen de enige Kooger op de club, Wijnand Bakker. Bakker verdrong met dit re sultaat Jaap van Heerwaarden van de derde plaats. Gerrit Dros gaf al gauw op tegen Rinus Vittali, Dros had een afruit niet goed berekend. Rinus Vittali is herfstkampioen. Piet Bakelaar speelde twee partijen tegelij kertijd. Wim Timmer moest een schijf offeren voor de positie maar redde het niet. Frans Bos hield het langer vol, maar ook hij zwichtte tenslotte. Stand: 1. M Vittali 14 25, 89. 2. P Bakelaar 11-18, 82; 3. W. Bakker 9-12, 67; 4 J. van Heer waarden 11-13, 59; 5. J. de Wolf 12-13. 54; 6. H. v.d Wetering 14-15, 54; 7 H. de Beurs 12-12, 50, 8. L. Boonman 13-13, 50, 9 F. Bos 14-14, 50; 10 A. Brouwer 11-11, 50; 11 C. Vinke 10-10 50; 12. T Hin 7-6, 44; 13 W. Timmer 14-12, 44; 14. G. Dros 15-12, 40, 15. A. Bruin 9-7, 39; 16 K. Burger 11-8, 36; 17. V. Voskuil 7-3, 21; 18. Ate Sijtsma 14-4, 14 Op nieuwjaarsdag heeft ZDH zijn in middels traditionele nieuwjaars wedstrijd tussen het huidige ZDH 11 en een selectie van oud ZDH 1-spelers. Vanaf 13.00 uur worden de spelers in de kantine verwacht, er is dan gelegenheid voor een kop koffie met een broodje. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Na afloop van de wedstrijd is er in kantine De Spil een nieuwjaarsreceptie die om 15.30 uur begint. Ook leden van de club van 50 zijn hier uiteraard welkom. Tijdens de zaterdag gehouden veldrit was er een grote opkomst, er ston den maar liefst elf renners aan de start. Na de eerste ronde hadden zich drie renners uit het peleton los gemaakt: Evert Koopman, Richard Koopman en Hans van Osch. Van Osch kon het tempo niet volgen en Evert Koopman viel uit met een ge blesseerde enkel zodat het voor Ri chard Koopman een gemakkelijke overwinning werd Theo Boom was ronden lang met Paul van Arnhem in de strijd geweest maar ook die laat ste moest uitvallen. Jan Buis moest Simon Appel voor laten gaan, en Piet Roeper viel na een zeer sterke start iets terug maar wist toch voor Dirk Vinke te finishen. Uitslag: 1. Richard Koopman; 2. Hans van Osch; 3. Theo Boom; 4. Simon Appel; 5 Jan Buis, 6. Piet Roeper, 7. Dirk Vinke; 8. Jordi Vinke. In de laatste week van het jaar wer den hoge scores gemaakt door de bowlers. Henk Plaatsman zette voor zijn team Hotel de Weal in de woensdag/donderdagleague een knallende 256 game neer, de hoog ste van dit seizoen. Toch was dit maar genoeg voor één punt, want de Champion Sisters Janie Eelman en Hanneke Veldman verbeterden beiden hun hoogste serie. John van Schaik kon zijn persoonlijk record op 823 brengen met games van 198, 193, 233 en 199. Hiermee kon La Casserole het team van Ka kelvreugd met 4-1 aan de kant schui ven. Bij het Kwartet werd ook een persoonlijk record scherper gesteld: Guur Bakker bracht haar serie op 631, wat een kleine overwinning op de Sommeltjes betekende. Texel bv had een sterspeelster in de vorm van Liesbeth Bakker, die een schitterende 168 game neerzette. Invaller Hans Paul Oosterhaven van Lamperije kon 179 op papier krijgen en wist daar mee het verlies te beperken. De da mes van Strandplevier 2 wisten alle drie een 180 game neer te zetten en zo de heren van Strandplevier 1 af te troeven. Anneriet Keijzer zette een 250 game neer, wat twee punten te gen Dubbel El opleverde. Bij Spare Ti me stond Carolien Jaspers prima te gooien met games van 216 en 201, wat een 3-2 zege opleverde, waar Mare Schuyl nog wel een 203 game neerzette. De Kegelvreters konden de volle winst binnenhalen op de Deur- douwers door twee 170 games van Remco de Beer. Tabakshop het Cen trum 2 moest een gevoelige neder laag incasseren tegen Reisburo Texel, waar Cora Groen een prima 175 ga me gooide. Dirk Trap had buiten de waard van het Jutter-team Jos Schaafsma gerekend, die nog een prima 193 game neerzette en zo het verlies kon beperken. Een matige wedstrijd werd tussen het Y-team en de Luwe Boshoek gespeeld die in een 5-0 voor laatstgenoemde eindig de. Peter Veldman van het Koogel team wist door een geweldige 233 game een 4-1 overwinning op CBK binnen te halen. Ook bij de donder dagmorgendames werd hoog ge scoord. CCM lijkt op weg terug naar de top. Nu boekte men een overwin ning op de Pins. Tabakshop Mets wil nog niet van de eerste plaats wijken en liet dat blijken door BTS Hordifood 2 met 3-1 te verslaan door sterk spel van Jannie Mets met een 198 game. Klavervier won met minimaal verschil van de T Fords. In de dinsdagleague boden de Pindrillers weinig tegen stand tegen koploper Paal 20, die mede dankzij een prima 204 game van Cor Elsendoorn hun positie ver stevigde. BTS Hordifood 1 moest on danks een 733 serie van John van door Klaas Bonne Ik zie vanaf mijn ziekenhuisbed niet de vertrouwde beelden. Want ik ben niet op mijn eiland waar ik lief en leed mee deelde. Ik hoor niet het ruisen van de zee ik zie geen schapen grazen. Ik hoor de vaak verguiste wind niet door de bomen razen. Nu hoor ik u al zeggen, ach wat zou die man nou schelen. Maar Geus noch Oele hadden hier de juiste onderdelen. Dus ik wacht op dokter Damocles met zijn verdovingshamer maar wens u toch een goed nieuwjaar vanuit mijn witte kamer. Schaik één punt laten schieten tegen het Koogerend, waar Erwin Lobato goed tegenstand bood met games van 180 en 171. Marja Burgman wist haar eerste 200'game neer te zetten voor Kiosk Pad Opduin. Slagerij de Boer werd hierdoor de klos. In de vrijdagavondjeugdleague gooide de Strenders met Madeion Schraag en Neelima Bakker zeer constant, wat een gelijk spel tegen de Bowling Boys opleverde. Marcel Keijzer en Ar jan Hemelrijk gooiden hun hoogste seizoenserie, maar de Sparetimers bleken toch te sterk. Mare Stoer be gon voor Eldorado goed met een 180 game tegen een fel spelend Strand plevier 3. Een toerist uit Groningen ontdekte op eerste Kerstdag dat zijn personenauto die hij naast ,,De Lindeboom" op de Vismarkt had geparkeerd, vrij veel schade aan de rechterflank had op gelopen, kennelijk als gevolg van een aanrijding. De politie hoopt aan de hand van getuigenverklaringen de da der te kunnen achterhalen. Op nieuwjaarsdag gaat de kantine van Texelse Boys om 13.00 uur open. Om 13.30 uur worden twee vriend schappelijke wedstrijden gespeeld: al le jeugdleiders tesamen tegen de A-junioren van Texelse Boys en de re vanchematch van het tweede tegen het derde team. Aansluitend begint om 15.00 uur de nieuwjaarsreceptie voor alle leden, sponsors, fans en andere belangstel lenden. Sommige vissoorten als haring, schol en tong trekken na hun geboorte in de Noordzee naar de ondiepe en relatief warme Waddenzee. In deze kinder kamer' is voldoende voedsel en rust om IP op te groeien. En daarna weer terug te keren naar de Noordzee De open verbinding tussen de Waddenzee en de Noordzee maakt beide zeeën sterk afhankelijk van elkaar En kwetsbaar. Want als het Noordzeewater vervuild is, heeft dat gevolgen voor de visstand in de Waddenzee. En andersom natuurlijk. De Waddenvereniging probeert met haar aktiviteiten de onmisbaarheid van dit gebied te onderstrepen. Zoals in onze huidige kampagne voor een schone en levende Noordzee|Waddenzee. Help ons dit werk voort te zetten en meld u aan als lid Want zonder u zijn miijoencn planten en dieren nergens Myn bydrage aan die wieg is tenminste ƒ27,50.* Noteer my als lid van de Vereniging tol Behoud van de Waddenzee Naam Adres. Postkodel plaats: Giro|bank: I 'Voor studenten en 65 bedraagt het lidmaatschap 17,50 I Landelijke Vereniging toi Behoud van de Waddenzee IHet Waddenhuis. Antwoordnummer 90. 8800 XT Harlingen.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 13