slis Als je een weigeraar nog eens aansteekt, sta je nooit meer met je mond vol tanden. Verknal je toekomst niet! Voor het weekend van 31 december en 1 januari Schulpengat 11111 becel) KUk Urr VIET VUURWERK restaurant Kerkdiensten Artsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging Vuurwerk in beslag Voor een geslaagde jaarwisseling Party-service-centrum Theaterdag in Klif 12 opent het nieuwe jaar Zon, maan en hoog water Texelpop, hoerenkast? Onder invloed Lezing over „PPP' door VVV-directeu NIEUWJAARSDAGDINER IN RESTAURANT TEXELSE COURANT VRIJDAG 30 DECEMBER VOO«&AKOM JU ~/r t RESTAURANT VERVOLG VAN PAGINA 1 Donderdag 29 december In „Klif 12" in Den Hoorn begint om 20.15 uur de cabaretvoorstelling „Tan go aan de Dnjepr", 20.15 uur. Voor leden van de Cineclub en voor andere bioscoopbezoekers draait om 20.00 uur in Cinema Texel „Whish you were here", een verhal dat speelt in een bezadigd Engels badplaatsje anno 1951, toen er nog van veel toestanden schande werd gesproken. Hoofdpersoon Lynda is daar slachtof fer van. Vloekend, tierend en zo nu en dan haar onderbroekje tonend ver pest ze het ene na het andere baan tje èn haar vaders humeur. Ook met haar zusje onderhoudt ze niet be paald een goede relatie. Lynda, die lang geleden moederloos werd, hun kert echter naar liefde maar bij het zoeken daarnaar is ze niet erg sub tiel. Op verzoek van haar vader pro beert ze zich in het kappersvak te bekwamen, zodat ze bij hem in de zaak kan komen werken. Dat loopt mis als ze een klant danig toetakelt. Met onhandige strengheid probeert vader zijn dochter op het goede pad te krijgen. Intussen raakt Lynda zwanger van een vriend van haar va der. Even lijkt ze verslagen maar in de laatste scènes zien we haar triom fantelijk achter de kinderwagen lopen in een park waar bezadigde moeders haar bijna jaloers nastaren... Vrijdag 30 december In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Big Business". Zondag 1 januari Tussen 10.00 en 15.00 uur kan niet ontploft vuurwerk worden ingeleverd in het politiebureau voor de actie „Maak een lotje van je rotje" In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Big Business". In Klif 12 in Den Hoorn wordt een theaterdag gehouden: 12 30 uur kof fieconcert; 15.00 tot 17.00 uur kin derprogramma met mimespeler René Wielings; 17.30 uur muzikaal omlijst koud buffet; 20.00 uur open podium met „Texelse" optredens; 23.00-01.00 uur concert van de Afri kaanse groep Maximo. Maandag 2 januari De dietiste houdt zitting in het Groe ne Kruis-gebouw. Van 10.00 tot 15.00 uur kunnen in het politiebureau met ontplofte stuk ken vuurwerk worden ingeleverd in het kader van de actie „Maak een lotje van je rotje". Om 15.00 uur volgt in het raadhuis de trekking van de wedstrijd door de burgemeester. HERVORMDE GEMEENTEN DEN BURG: Zaterdag 31 december: 19.30 uur oudejaarsdienst Zondag 1 januari: 10.30 uur nieuwjaarsbegroeting in De Schakel DE WAAL: Zaterdag 31 december: 19.00 uur dhr. J. Wieten Zondag 1 januari: 10.30 uur ds. J. Kok DE KOOG: Zaterdag 31 december: 19.00 uur dienst in de r.k. kerk Zondag 1 januari: Dienst in De Waal DEN HOORN: Zaterdag 31 december: 19.30 uur ds. J. Kok Zondag 1 januari: Dienst in De Waal OOSTEREND: Zaterdag 31 december: 19.30 uur ds. De Jong Zondag 1 januari: 10.30 uur ds. De Jong OUDESCHILD: Zaterdag 31 december: 19.30 uur dhr. Kuiper, gez. met R.K. in Herv. kerk. Zondag 1 januari: Dienst in Oosterend DE COCKSDORP Zaterdag 31 december: 19.30 uur dhr. Klaassen,, in R.K. kerk, lekendienst. Zondag 1 januari: Dienst in Oosterend GEREFORMEERDE KERKEN Zaterdag 31 december Den Burg, 19.30 uur drs. Salakay Oosterend, 19.30 uur drs. Donker Zondag 1 januari Den Burg, 17.00 uur drs. Salakay. Na de dienst koffiedrinken. Oosterend 10.00 uur drs. Donker, nieuwjaarsdienst met daarna nieuwjaarswensen en koffie drinken. GEREFORMEERDE GEMEENTE Zondag 1 januari in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend, 10.00 en 16.00 uur dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Zondag 1 januari in de Ned. Herv. kerk te De Waal, 16.15 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Zaterdag 31 december 19.30 uur oudejaarsdienst ds. Kmpscheer. Zondag 1 januari Geen kerkdienst BAPTISTENGEMEENTE Zaterdag 31 december In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 19.30 uur: voorganger Joh. Tensen. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Zaterdag 31 december: Den Burg 19.30 uur dameskoor Zondag 10.45 uur Herenkoor De Koog: zaterdag 19.30 uur ou- dejaarsviering in R.K. kerk Oudeschild: zaterdag 19.30 uur oudejaarsviering in de Herv. Kerk De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur oudejaarsviering in de R.K. kerk Oosterend: zaterdag 19.30 uur ou dejaarsviering in de R.K. kerk JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare lezing 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingele verd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Dokter R.A. van den Bent, Kik- kertstraat 12, De Cocksdorp, tel. 02220 - 16234. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend en spreekuur van 12.00-12.30 uur en van 17.00-17.30 uur zonder af spraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Marianne Hegge telefoon (02230) 23024. Uitsluitend voor spoedeisende hulp: Tandarts H. van de Blaak, telefoon 14727. Spreekuur op Zaterdag en zondag om 18.00 uur precies: Witte Kruis- laan 19, Den Burg In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. Schuyl, telefoon 02220 - 11446 Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingele verd worden. PAGINA 2 te compenseren, want de uurdienst mag niet in het gedrang komen. Dat snellere en grotere schip vraagt uiter aard sterkere motoren. De „Schulpen gat" krijgt zes diesels van elk 1600 kw, waarvan er tijdens de normale vaart drie in werking zijn. Een vierde wordt bij slecht weer ingeschakeld. Er staan er dus altijd minstens twee stil. Door alle motoren beurtelings te gebruiken is de levensduur van het totale machinepark voldoende lang en is het altijd mogelijk om motoren aan (langdurige) onderhoudswerk zaamheden te onderwerpen. Automatisch Automatisering wordt in de „Schul pengat" verder doorgevoerd dan in de bestaande dubbeldekker. Er komt meer afstandsbediening. Het wordt bijvoorbeeld mogelijk om de machi nes te starten vanuit de brug Als gevolg van de gewijzigde veilig heidsvoorschriften zullen op de Schulpengat uitgebreide reddingmid delen beschikbaar zijn. Ter weerszij den kan vanaf het rijwieldek een opblaasbare glijgoot worden neergela ten, waardoor de passagiers het schip snel kunnen verlaten. Boven dien komen er touwladders die snel in stelling kunnen worden gebracht alsmede een zg. man over boord- boot. De railingen ter hoogte van de passagierssalon krijgen verticale spij len, zodat kinderen er niet overheen kunnen klimmen. De spijlen van de railingen bij het rijwieldek worden echter horizontaal omdat zich daar de mogelijkheden bevinden om het schip te verlaten en dan moet de rai ling in geval van nood juist wel als trap gebruikt kunnen worden Prijs Tot dusver ziet het ernaar uit dat het schip inderdaad gebouwd kan wor den voor de oorspronkelijk begrote prijs van f 60 miljoen. Over ongeveer drie maanden zal de prijs precies be kend zijn en zal de financiering wor den geregeld. Het ziet ernaar uit dat dit geen enkel probleem oplevert, dank zij het feit dat Teso zijn financieel-economische politiek al ja ren geleden op deze enorme investe ring heeft afgestemd. Zoals bekend is de bouw op basis van open begro ting gegund aan de tegenwoordig zelfstandige Verolme-werf in Heus- den, waar ook de „Molengat" is ge bouwd. Deze werf heeft meer opdrachten (o.a. voor de bouw van drie chemicaliënschepen voor Broere) maar het Teso-schip past goed in de planning. Naar aanleiding van klachten trad de politie dinsdag op tegen jongelui die op de Groeneplaats bezig waren vuurwerk af te steken. Twee jongens werden meegenomen naar het bu reau waar ze hun vuurwerk mochten achterlaten. Tegen hen wordt proces verbaal opgemaakt krachtens de nieuwe regel in de Algemene Politie verordening, die verbiedt dat men vóór Oudejaarsdag vuurwerk bij zich draagt. ik diverse salades ik diverse Russische eieren ik diverse koude buffetten Bel uw gastheer Jan C. Stolk telefoon 19310 DenBurg.Texel In Klif 12 wordt op 1 januari het nieuwe jaar geopend met een thea terdag. Deze zal worden gepresen teerd door Peer de Graaf, finalist in het Leids Cabaret Festival. Tal van Texelse artiesten zullen hun mede werking verlenen. Om 12.30 uur begint de theaterdag met een koffieconcert door Texelse musici. Van 15.00 tot 17.00 uur is er een kinderprogramma met onder an dere de bekende mimespeler René Wielings uit Amsterdam. De kinderen kunnen ook worden geschminkt. Een muzikaal omlijst koud buffet be gint rond 17.30 uur. Tegen 20.00 uur start een open podi um met allerlei Texelse artiesten als The Shakin'Legends, toneelgroep Oosterend en een nieuwe Texelse popgroep met als zangeressen Clau dia Reij, Myrthe de Vries en Saskia Eelman. Deze optredens worden af- gewisseld met interviews door Peer De zon komt 1 januari op om 8.48 en gaat onder om 16.38 uur. Maan: 7 januari N M. Doodtij: 2 januari Hoog water te Den Helder: Zaterdag 31 december 1.00 en 12.39 Zondag 1 januari 0.20 en 11.30 Maandag 2 januari 0.50 en 12.35 Dinsdag 3 januari 1.35 en 13.44 Woensdag 4 januari 2.35 en 14.35 Donderdag 5 januari 4 50 en 17.55 Vrijdag 6 januari 5.57 en 18.50 Zaterdag 7 januari 7,07 en 19.40 Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Bij Oudeschild is het gemiddeld 43 min. later hoogwater dan in Den Helder. Aan het strand is het een uur eerder hoogwater. de Graaf met allerlei bekende en min der bekende Texelaars. De avond wordt om 23.00 uur af gesloten met een Afrikaans concert door de groep Maximo, die deze zo mer ook al eens met groot succes optrad bij Klif. Reserveren voor deze theaterdag kan bij Klif 12 of Klif 23. De entree be draagt voor het koffieconcert ƒ5,— voor het kinderprogramma ƒ5,-en voor de avondvoorstelling ƒ12,50. Een dagkaart kost ƒ17,50. Het eten moet apart worden afgerekend. Naar aanleiding van oproep tot deel name Tesselpop, Texelaartje 16 de cember 1988. Geachte commissie Tesselpop, Dat jullie vorig jaar de hele Texelse pop- en poëziewereld hebben bele digd met een duurbetaalde afsluiter, nota bene van de overkant, heb ik jullie vergeven (ik speel ook wel eens een slecht accoordi. Maar moet Tes selpop net zo'n voorgekauwd, over- georganiseerd festival worden als waar we de hele zomer al mee wor den doodgegooid' De oorspronkelijke bedoeling was dat Texelse creativiteit aan de horeca en het publiek kon worden getoond. Het succes kwam doordat iedereen zijn of haar muziek cq. poëzie ten gehore kon brengen zonder dat dit eerst langs een of andere jury hoefde. Met de nieuwe bandjes-regel stellen jullie je als rechters op, hierbij vergetend dat een optreden niet alleen uit mu ziek bestaat (de uitstraling bepaalt mééstal het succes). Bovendien sti muleren jullie zo dat slechts de hoeri ge spelers de drempel van de band-opname zullen nemen, zodat de vaak nog onzekere, maar meestel juist verrassende nieuwkomers dit jaar zullen ontbreken. Dat het pro gramma zo vol wordt zou jullie moe ten verheugen. Het getuigt van weinig progressiedrang om hierop te reageren met een maatregel die ver nieuwing tegengaat en de hoerigheid van „oude rotten" bevordert. Moet óók Tesselpop worden teruggebracht tot een zakkenvuller van de horeca? Laat dit stuk Texelse cultuur niet ge remd worden door figuren, die me nen te kunnen oordelen over wat wel of niet goed is. Dit privilege is alleen voorbestemd aan het publiek. Eric F. Dros Ex-deelnemer Tesselpop Een 38-jarige Texelse automobilist maakte zich in de nacht van vrijdag op zaterdag schuldig aan rijden on der invloed, zo bleek uit de blaasproef en een test met het nieu we ademanalyseapparaat van de po litie. De in een Renault rijdende man was omstreeks één uur op de Pont- weg aangehouden. Voor meer informatie bel gratis 06-0220220 Stichting Consument en Veiligheid Publikatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideele Reclame SIRE WANT Q BE CEL uit een paginagrote advertentie decembernummer van het culins maandblad „Tip". WV-directeur Jaap Dekker was der sprekers op een seminar dat Den Haag werd gehouden over mogelijkheden van publiek - privaj samenwerking (Public Private Pa" nership). Het seminar werd gehouden dot Centraal Instituut Vorming en Oj ding Bestuursdienst (CIVOB) in s menwerking met het ministerie VROM en de Nationale Investerir bank N.V. Meerdere prominenten ren uitgenodigd om hun visie op onderwerp te geven, waaronder missaris van de koningin in Zuidf land S. Patijn, dr J.P. de Waart va het ministerie van VROM en mrj Hekkelman van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeend Met publiek private samenwerkin: wordt gedoeld op het gezamenlijli vesteren (en risicodragen) door p culiere bedrijven en de overheid ii bepaalde projekten, die van algen belang worden geacht en anders van de grond zouden komen. Op Texel zijn op deze basis de laa jaren enkele projekten gesticht, zo het zwemparadijs, de jachthaven de Stichting VVV Texelpromotie. Vooral in verband met dat laatste was VVV-directeur gevraagd te k( men vertellen hoe de VVV-stichtii tot stand is gekomen en hoe zij ii praktijk functioneert. DenBurg.Texel Dank voor de overweldigende belangstelling en attenties t.g.v. de opening van ons nieuwe restaurant In Cinema Texel draait om 20.0( „Big Business". Dinsdag 3 januari Zaalvoetbalvereniging Texel B.V. een toernooi voor junioren; aanv 10.00 uur. Wij beginnen u een nieuw jaarsborrel en een hapje aan te bieden. Daarna kunt u een keuze maken uit 3 menu's. Menu 1 ƒ29,50 Menu 2 ƒ39,50 Menu 3 ƒ49,50 Gaarne tafelreservering. Bel uw gastheer Jan C. Stolk, telefoon 12235 b.g.g. 19310. Geopend vanaf 13.00 uur. Jenny, Jan C. Stolk en medewerkers

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2