rvLir z.) 'olendam favoriet en winnaar ran elfde zaalvoetbaltoernooi ittractief spel tijdens tweedaags festijn Eilandcompetitie volleybal Foto's Arend Nijkamp Texelse zaalvoetballers p9na& rorm Gerrie Mühren kwam handen te kort om aan alle fans handtekeningen uit te delen Hoewel de „oudjes" van de Old Stars zich nog danig weerden, ng favoriet Volendam toch met de Gamma-beker naar huis. et gebeurde na het tweedaagse zaalvoetbalfestijn, dat voor de fde maal werd gehouden, maar dit jaar op iets andere wijze, bor een soepeler hantering van de regels kwam het spel bij de ihte zaalvoetballiefhebbers erg hard over. Het zorgde echter |él voor attractieve open wedstrijden met vooral de tweede dag jjetbal van topklasse. meer dan 600 toeschouwers waren toegestaan. Uiteindelijk ging de nieu we commandant hiermee accoord, mits als noodmaatregel een drietal vlonders en een aantal trappen om het gebouw werden geplaatst. Maar voor een volgend toernooi zal het ge bouw eerst aan de brandveiligheidsei sen moeten worden aangepast. Acht teams deden mee aan het kersttoernooi. Vijf daarvan zijn eredi- sieploegen en twee waren samen- isteld uit trainers en oud-spelers, imma was eigenlijk het enige iri,'"1 zaalvoetbalteam. De spelduur was verlengd tot twee keer 20 minuten. Vorig jaar deden er teams mee. Dat gaf volgens de __ganisatie een té overladen pro- gramma en door zaalvoetbalteams als Irma la Douce niet meer uit te nodigen werd een ander soort voet- f bal nagestreefd, meer vergelijkbaar met het veldvoetbal. 1 Het Gamma-kersttoernooi begon dinsdag om 11.00 uur met een wed strijd van de thuisploeg tegen favo riet Volendam. In de voorverkoop T^ren al 120 kaarten de deur uit ge- lan en de eerste dag waren de tri- jnes van de sporthal goed gevuld, foensdag was zelfs alles uit- Jrkocht. ïjdens de eerste wedstrijddag maak ten de toeschouwers gelijk kennis met de nieuwe regels van de FIFA féderation Internationale de Football jsociations), die lichamelijk contact lestaan. Niet iedere overtreding [erd meer meteen afgefloten, wat in bmmige gevallen ruw spel opleverde, raar ook voor attractieve, levendige [edstrijden zorgde. De meeste spe- rs zagen het wel zitten. Cemal Yil- az van PSV: „Het zijn eigenlijk iwoon de veldvoetbalregels die wor- jn gehanteerd. Leuk voor het pu- Jiek, nu het spel wat agressiever is", plmaz staat op de nominatie ver acht te worden aan een Turkse loe'g. Hij deed voor de derde keer lee aan het Gamma-toernooi. „Het is hier altijd leuk, hoewel ik niet veel meer van Texel zie dan de sporthal, - een kroeg en een bed...." i Te hard? Een publikatie in een dagblad over de lerste dag van het Gammatoernooi I (leed vermoeden dat het publiek a geen voorstander was van de „verru- Wing" van het spelbeeld. Maar uit de reacties van toeschouwers bleek eer- Ier dat de meningen waren verdeeld, jommigen waren enthousiast over de [elheid waarmee werd gestreden, an keren waren bang dat technische voetballers, die vaak in de zaal beter hun recht komen dan op het veld, lit het zicht zouden blijven doordat je echte „werkvoetballers" het heft n handen hielden. „Het is ook een van aftasten. In de eerste paar vedstrijden werd behoorlijk hard lespeeld, maar daarna leken de spe- ers er beter mee om te kunnen gaan in woensdag in de finales werd ij- tersterk gevoetbald. En het mag dan «at harder zijn, er is in deze twee jagen maar één echte blessure opge- open", aldus Arie van der Burg, pen ningmeester van het toernooibestuur. dagen voor het toernooi speel de zich bijna een klein drama af: de [Texelse brandweercommandant acht te de sporthal niet geschikt voor meer dan 300 bezoekers. De organi satie van het toernooi had echter een schriftelijke bevestiging van vorige tnmmanriant Van Wilsum dat iets Uitblinkers De eerste wedstrijddag bood twee zeer aantrekkelijke wedstrijden: Old- stars tegen PSV en Gamma tegen Oost Nederland. Jan Hein Studulski (van SV. Texel) deed als gastspeler mee bij FC. VVV, maar kon geen vuist maken. De tweede dag had hij pech: bij een ongelukkige struikelpar tij scheurde hij zijn enkelbanden. VVV was eerder al onfortuinlijk: de ploeg kwam bijna te laat op Texel en mankeerde sterspelers als Danny Hoekman en Jos Luhukai. Vervoer problemen waren daar de oorzaak van. Uitblinkers waren Eric Viscaal die bij PSV constant speelde en menigmaal gevaarlijk werd, Bert Verhagen van VVV die met atletische acties vaak door de verdediging wist te breken en zijn teamgenoot Erny Stuart, een harde werker. Maar ook andere be kende mannen trokken de aandacht: Reggie Blinker, die voor Den Bosch enkele weergaloze voetbalstaaltjes toonde en natuurlijk de op Texel wel zeer populaire Volendammer Gerrie Mühren, die de tweede dag geveld door griep op de bank bleef. Texelaar Paul van Exel scoorde voor Gamma 6 keer, nét niet genoeg om topscorer te worden. In twee wedstrijden werd gescoord tijdens een man-minder si tuatie, maar gek genoeg was dat bei de keren door een ploeg die op dat moment in de minderheid was! Ouwe mannen Huub Stevens, PSV-trainer, speelde mee in het Old Stars-team. „Met de ouwe mannen, kun je wel zeggen". Hij vond het toernooi bijzonder aan trekkelijk, mede door vele bekende spelers. Hij was niet zo bang voor blessures door het hardere spel. „De scheidsrechters weten heus wel waar ze de grens moeten leggen". Jaap van der Niet was één van de drie scheidsrechters. Hij vond het toernooi dit jaar attractiever dan vori ge keren: „Dat hele strenge zaalvoet- balfluiten is voor het publiek niet zo leuk. Het zijn bijna allemaal profvoet ballers hier en het spel mag dan wat harder zijn, het is zeker niet onspor tief. Ze kennen elkaar en er hangt een ongedwongen sfeer. Als ze bin nenkort het veld weer op moeten hangt er veel meer vanaf". Zijn collega Chris van der Laar uit En schede is binnenkort op televisie te zien als scheidsrechter tijdens het wereldkampioenschap dat van 2 tot 16 januari in Nederland wordt gehou den. Hij vond de versoepeling van de regels een zwaardere verantwoorde lijkheid op de schouders van de scheidsrechter. „Wij moeten goed op één lijn zitten, want wij bepalen waar de grenzen liggen. Dat de technische voetballers er zo niet meer aan te pas komen is onzin, want die haal je er toch wel uit". Geen toestemming Scheidsrechter Ignas van Swieten stond wel in het programmaboekje aangekondigd, maar kreeg geen toe stemming van de voetbalbond om naar Texel af te reizen. Arie de Mun- nik uit Amsterdam nam zijn plaats in. Hij floot op deskundige wijze de fina lewedstrijd Volendam tegen Old Stars. Hij vond dat veel voetballers een voorbeeld konden nemen aan de inzet en motivatie van de „ouwe mannen". En over de „hardheid zei hij: „Echt zaalvoetbal is voor het pu bliek met deze deelnemers niet leuk. Deze jongens zijn gewend aan licha melijk contact op het veld en dat is in de zaal niet zomaar uit te sluiten. Het is wel opletten voor ons, maar een wedstrijd doodfluiten kan ieder een. Nee, dit is echt veel leuker". De Munnik had het aardiger gevonden als in de finale PSV tegenover Volen dam had gestaan. „Dat zijn naar mijn smaak de twee beste ploegen van het toernooi". Andere formule PSV-trainer Guus Hiddink speelde mee bij Oost-Nederland. Hij komt al vele jaren naar het Gamma-toernooi, maar hoopt op een andere formule voor de oudere deelnemers: „Het ni veau van de spelers is qoed. alleen wij waren dit jaar minder. Tja, we worden ouder. Misschien zouden ze ons beter over de andere teams kun nen verdelen". Oud-Texelspeler Martin Koorn had voor deze keer toestemming gekre gen van zijn nieuwe club Utrecht om voor Gamma in het strijdperk te tre den. Gamma deed het leuk, maar Te hard spel? PSV-trainer Guus Hiddink in ac tie voor Oost Nederland tegen FC. Utrecht. Programma dinsdag 3 januari: Veld A mannen: 18.30 u. Smash 1-Autocentr. S. v.d W. 19.05 u. S. v.d W.-De Kuip Smash 1 19.45 u. BCTTeso De Kuip 20.25 u. Stoepa-S. de Boer BCT 21.05 u. Gem.-12 Balcken S. de Boer 21.45 u. Haarst.-S./Eelman 12 Balcken 22.25 u. Bremak.1-Gr. SpuiterijSeg. E. Veld B mannen vrouwen: 18.30 u. CZN-Boetiek 22 Witte+Witte 19.05 u. W.+W.-Boetiek 22 Retsina 19.45 u. Ass. Bremer-Retsina Boetiek 21.05 u. Ass. Bremer/CVI- Antiekhuisje/Witte+Witte Westerlaken 21.45 u. Cocky kap.- DGM/S.v.d Woude Gemeente Veld C vrouwen: 18.30 u. Was. Best-Opel Rent. DA 19.05 u. De Rival-Da Opel Rentenaar 19.45 u. Rabob-Antiekh. De Rival 20.25 u. Sportshop-Westerl. Rabob. 21.05 u. De Rival-Boetiek Sportshop Westrijdleiding is in handen van Ilse en Rinus. Inlichtingen: 15132 of 13540. Het winnende Voiendam-team mot links zittend hun Texelse p.r.man Dirk Witte. Eruitwijst scheidsrechter Van der Laar, die de versoepeling van de regels niet uit de hand liet lopen. R Geestman is daar met b j en sponsors. Beste keeper was onbetwist Frans Hoek van de Old Stars. De uitslag van het Gamma-toernooi: Tussenstand na eerste dag: Poule A: 1. Volendam, 2. Utrecht, 3. Gamma, 4. Oost-Nederland Poule B: 1. Old Stars, 2. PSV, 3. VVV, 4. Den Bosch Einduitslag:1. Volendam, 2. Old Stars, 3. PSV, 4. Utrecht, 5. Oost Neder land, 6. Gamma, 7. Den Bosch, 8. FC. VVV. Vrijdag zijn drie Texelse jeugdzaal- voetballers gekozen voor een selec tie die een voorwedstrijd gaat spelen op de w.k. zaalvoetbal. Uit een zestien spelers werden alle door het rayon Texel voorgedragen spelers gekozen. Het is de laatste jaren geen uitzonde ring meer dat Texelse jeugdzaalvoet- ballers worden gekozen in teams die op een hoog niveau spelen. Deze ver kiezing had iets bijzonders: men moest in een wedstrijd bewijzen dat men hele goede kwaliteiten bezat. Vrijdag togen drie C-junioren richting Hoogkarspel om daar met dertien an dere junioren uit West-Friesland en Waterland uit te maken wie tot de beste acht zou behoren. Na vijftig minuten zaalvoetbal werd aan de spelers direkt bekend gemaakt wie op 7 januari naar Amsterdam mocht. De Texelse jongens Marcel Ris, Gerco van Putten en Hans Kraay behoorden tot deze acht. Zij presteerden in deze wedstrijd uitstekend en behoorden tot de besten van de zestien spelers. Op 7 januari gaat de ploeg een wed strijd spelen tegen een Amsterdamse ploeg, vooraf aan de W.K. wedstrijd Paraguay tegen Denemarken. Eerste klasse: Texel bv 3-Klif 1-0: Casino 5-A. Heyn 5-2; Mantje 2-Gamma 4 6-8; Klif 2-Texel 4-1; Casino 4-Casino 6 6-1. Tweede klasse A: ZDH 2-Klif 3 2-6; NlOZ-Casino 8 2-1; Jelleboog 2-Casino 7 5-2; De Koog 3-De Muy 5-3. Tweede klasse B: Oosterend-Nissan 1-4. Derde klasse: Casino 11-De Koog 5 1-13. Dames klasse: Gamma-ZDH 6-1; De Krim-Casino 2 3-0. Junioren 1: Casino 2-Texel 0-5; Texel bv-De Krim 4-1; Gamma 2-Casino 0-4; Gamma- ZDH 2-2; Texel 3-Texel 2 3-15. Junioren 2: Casino 4-0osterend 3-2. Junioren 3: De Krim 2-De Koog 2 1-0; Oosterend 2-Texel 10 4-0. Reggie (uit-)Blinker is Huub Stevens te snel af. had veel pech. Koorn bekeek de strijd om de derde en vierde plaats tussen PSV en Utrecht vanaf de tribune („Nee, het doet me nog niets als ik Utrecht zie spelen"). Hij heeft nog niet meegespeeld in Utrecht 2 we gens een enkelblessure. „Op 10 ja nuari hoop ik wel van de partij te zijn". Penalty-wedstrijd Tussen de finales door werd de penalty-wedstrijd voor Texelse jeugd voetballers om de Bab Geel Bokaal gehouden. Marcel Ris van SV. Texel wist Oost-Nederlandkeeper Bert van Geffen het meest te passeren, wat hem de titel opleverde. Hij werd op de voet gevolgd door Tjeerd Schoen van ZDH en Arjen Saai van SVC. Na de toernooifinales, waarbij de meest attractieve wedstrijd die van PSV tegen Utrecht was, werden de prijzen uitgereikt. Topscorer was Reg gie Blinker van FC. Den Bosch met acht doelpunten. Tot beste speler van het toernooi werd Ab Plugboer van Volendam verkozen. „Je ziet hem eigenlijk niet, maar als hij er niet was hadden ze waarschijnlijk niet gewon nen", zo werd Plugboer getypeerd door speaker Albert Hoven, die het publiek twee dagen lang op de hoog te hield van de gebeurtenissen in de zaal en dat afwisselde met boeiende vraaggesprekjes met trainers, spelers "v; v W V»

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 5