WÊB Langeveld en de Rooy automatiseert Texel Hoornder schaakclub op bezoek bij En Passant Voorbereidingen Koninginnedag Instructieles in aangespannen rijden De Koog Promotion moet beter leren lezen en luisteren M.S.T. programma Zon, maan en hoog water Waar blijven de sportfoto's? Programma eilandcompetitie volleybal Standaar twaalfde bij NK biertappen Geen zwemmen Dartvereniging in oprichting alvoetbaltoernooi oor senioren alselecties ar toernooien IJDAG 20 JANUARI 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 9 CAMPINGS BUNGALOWS PLANNING BALIEWERKZAAMHEDEN STATISTIEK De eerste sportieve confrontatie tus sen de Hoornder schaakclub en En Passant uit Den Burg vond maandagavond plaats in de Linde boom tijdens de clubavond van En Passant. Een team van zeven scha kers uit Den Hoorn nam het op te gen een En Passant-selectie, die zo samengesteld was dat er een span nende match zou ontstaan. Inder daad ontwikkelde zich aan de meeste borden een fel gevecht, maar na verloop van tijd tekende zich een duidelijk voordeel af voor En Passant. Zo raakte Piet Zijm in de problemen toen Henk Tuinema een moordende aanval op zijn koning organiseerde, terwijl Karei Bakker tegen Wim Vla ming, een nieuw schaaktalent uit Oosterend, eerst materieel in het na deel kwam en vervolgens snel werd matgezet. Ook Abe Zijm kon het te gen Rogier Daan niet bolwerken. Hij spartelde met een stuk minder nog flink tegen, maar moest uiteindelijk toch het onderspit delven. Evert de Visser speelde voor En Passant een boeiende partij tegen Jan Comman deur; lange tijd bleef het evenwicht gehandhaafd, totdat de Visser in een grote afwikkeling plotseling een loper buitmaakte. Dirk Leegwater kwam tot een benauwde remise tegen de dege lijk spelende Roel Richman, die on danks een pluspion het remisevoorstel van Leegwater accep teerde. Frans Eijgenraam vocht deze keer aan de kant van Den Hoorn, en maakte remise met Paul Eelman in een vrolijke partij waarin beide spe lers het niet al te nauw namen met de positionele wetten van het schaakspel. Kees Kistenmaker die bij En Passant en Den Hoorn schaakt verdedigde laatstgenoemde club aan het topbord, waarbij hij het tegen De voorbereidingen voor Koninginne dag zijn in volle gang. Op 26 januari is om 20.00 uur een vergadering, en thousiaste mensen die willen helpen met de organisatie zijn welkom. Voor het programmablaadje, dat in Den Burg zal worden rondgebracht, is men op zoek naar een leuke omslag. Er wordt een prijs uitgeloofd voor de fraaiste tekening. Het formaat van de omslag is 21 x 15 cm. Het ontwerp kan vóór 20 februari worden ingele verd bij of opgestuurd naar Piëta Bakker, Schilderend 108, 1791 BK Den Burg, voorzien van naam, adres en leeftijd. Op uitnodiging van De Blijde Rijders komt de heer P. de Boer zaterdag naar Texel voor het geven van in structie in het aangespannen rijden. De heer De Boer is instructeur op de praktijkschool te Oenkerk en geeft dagelijks les, aangespannen zowel als onder het zadel. Hij is vooral bekend als koetsier van meerspannen, met als hoogtepunt zijn optreden in het tv-programma „De eerste de beste", waarbij hij 21 Friese paarden voor de koets mende. Voor de cursus, gege ven in manege Akenburg, hebben zich 17 leden opgegeven. Zaterdag morgen om 11.15 uur zullen alle deel nemers beginnen met een les aan het mentoestel. Vanaf 14.00 uur wordt aangespannen gereden. De deelnemers zijn verdeeld in drie groe pen, die per groep 50 minuten les krijgen. Iedere belangstellende is van harte welkom. In de openbare raadsvergadering heb ik gevraagd: is de Koger dorpscom missie nog wel representatief? Dat vroeg ik omdat wij vorig jaar met de commissie voor algemeen en organi satorisch beleid practisch alleen met ondernemers moesten praten. Daar naast heb ik opgemerkt dat ik graag wilde weten (omdat het een gesprekspartner betreft) hoe de sa menstelling is van het bestuur en hoe ze worden benoemd. Het had een kleine moeite geweest voor b en w of de dorpscommissie om direct na de besloten vergadering even te bel len of te schrijven. Wij zijn verheugd dat nu blijkt dat er een breed door het volk gedragen bestuur is; dat neemt onze ongerustheid weg. De voorzitter heeft meegedeeld dat er een openbare zitting komt in De Koog, waar iedereen zijn zegje kan doen over de seizoenmaatregelen. Dan heb ik toch mijn zin en we zien elkaar daar weer. Henk Beumkes lid van de commissie A en O voor de Partij van de Arbeid 22.25 u. Boetiek 22-Eelman/S 7 Prov. Wedstrijdleiding is deze avond in han den van Rinus en Ilse. Telefoon 13805. Uitslagen 19 januari: Haarstudio-Twaalf Balcken 0-2; Sege- rink/Eelman-Stoepa 2-0, Theodorahoeve- Amrobank 2-0; Autocentrale-Paal 9 2-0; De Kuip-Smash 1 1-1; Musicshop-Kobeko 2-0; Cockeys kapsalon-Stuc van der Woude 2-0; Ass Bremer-Witte en Witte 0-2; Klif 23-Verfbus 2-0; Retsina-Visserbouw 1-1; Ze ven Provincien-Leydekkers 2-0; Ver%|uis-RWS 2-0; Graaf Spuiterij-Grote Slock 1-1; Westerlaken-De Krim 0-2; Eelman/Segerink- CZN 1-1; Rival-Wasserij Best 1-1; Antiekhuisje- Smash 2 1-1, Rabobank-Opel Rentenaar 1-1; DA-Boetiek 22 2-0; Zegel Mode-Taveerne 2-0; Durper Drup-Mantje 1-1. Afdeling Volleybal zaterdag 21 januari. Sporthal Ons Genoegen, Den Burg: 13.30 uur heren Tevoko 1-Gruma Seahawks 3 13.30 uur asp/meisjes Tevoko 2-Polisport 13.30 uur asp/jongens Tevoko 2-The Serve 15.00 uur heren Tevoko 2-Adelborsten 15.00 uur dames Tevoko 2-Polisport 2 15.00 uur dames Smash '68-Tevoko 3 Sporthal Veerbrug, Anna Paulowna 16.30 uur asp./meisjes L.O.S. '82-Tevoko 1 Sporthal 't Spil, Monnickendam 16.45 uur dames VVM 1-Tevoko 1 Maandag 23 januari. Sporthal Sport- laan, Den Helder 18.45 uur asp./meisjes Gruma Seahawks-Tevoko 2 18.45 uur heren Gruma Seahawks 2-Tevoko 1 De zon komt 22 januari op om 8.34 en gaat onder om 17.10 uur. Maan: 21 januari V.M. Springtij: 23 januari Zaterdag 21 januari 8 26 en 20.14 Zondag 22 januari 9.05 en 21.16 Maandag 23 januari 9.25 en 21.45 Dinsdag 24 januari 10.00 en 22.15 Woensdag 25 januari 10.14 en 22.45 Donderdag 26 januari 10.27 en 23.04 Vrijdag 27 januari 11.00 en 23.40 Zaterdag 28 januari 11.10 en Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Aan het strand Is het een uur eerder hoogwater. Harm Broekema opnam. Kistenmaker vocht als een leeuw om tenminste één overwinning mee naar Den Hoorn te nemen en toen Broekema door een fout een kwaliteit verspeel de won Kistenmaker verdiend in de aanval. De eindstand kwam derhalve op 5-2 voor En Passant. Interne competitie Het afgebroken duel tussen Taeke van Lingen en Bahman Rahmani werd maandagavond tot het bot toe afgekloven alvorens de spelers tot een puntendeling kwamen. Rahmani beschikte in het eindspel met een pluspion over reeële winstkansen en hij probeerde van alles om zijn tegen stander op de knieën te krijgen. Dit tot wanhoop van Van Lingen die er de man niet naar is zich geduldig in te graven en te verdedigen. Op het cruciale moment, toen Rahmani een gewonnen stelling in handen had, deed hij het echter verkeerd, waarna Van Lingen met een fraaie remise wending het halfje veilig stelde. Jeugdkampioenschap In Den Helder werden zaterdag de voorronden gespeeld voor het jeugd kampioenschap van Noordholland. In de groep tot en met veertien jaar wist Douwe Hoekman in een veld van 22 deelnemers de tweede plaats De inzendtermijn voor de foto wedstrijd die is uitgeschreven ter ge legenheid van het 35-jarig bestaan van de Texelse Sportraad, is ver lengd tot 3 februari. Het bestuur van de Sportraad heeft daartoe besloten omdat tot dusver teleurstellend weinig inzendingen zijn binnengekomen. Gehoopt wordt dat de opnamen alsnog zullen binnenko men zodat de wedstrijd geen misluk king wordt. Inzendingen moeten sport op Texel als onderwerp hebben. De foto's (kleur of zwart/wit) dienen op het formaat 18x24 cm zijn afge drukt en worden ingeleverd op de af deling Culturele Zaken van het raadhuis. Tekeningen Veel groter is de animo voor de te kenwedstrijd van de Sportraad. Bij het sluiten van de inzendtermijn wa ren 200 tekeningen binnen. Binnen ongeveer tien dagen zal de jury een oordeel vellen. De beste tekening zal worden gebruikt voor een affiche. Al le ingezonden werkstukken zullen worden getoond op de 10 en 11 fe bruari te houden sportmarkt. Texelse seniorenselectie die aanhet Gouden Hoef toernooi deelneemt Staand v.l.n.r. coach Frits Androg. Paul van Exel. Leendert Eelman en van Heerwaarde. Gehurkt: Simon Brand. Martin Koorn. Joost Brouwer en keeper Ronald Biesboer. Rob van de Stap ontbreekt op de foto. geleden. Tegen West-Friesland werd in Hoorn 4-4 gespeeld. Ook in Krom menie werd 4-4 gespeeld. In Heerhu- gowaard verloor men met 2-1. Resultaten die vrijwel gelijk staan met vorig jaar. Het enige wat de A- junioren kan opbreken is dat men door blessures te weinig ingespeeld is. Niettemin is de groep met Marco van Leersum, Benjamin van Heer waarden, Rob Grisnigt, Arjen Rienks, Hans van Exel, Ruud van de Wete ring, Pieter Boekei en Jeffrey Androg er vast van overtuigd om met volle inzet de prestatie van verleden jaar te herhalen. 24 januari Veld A mannen: 18.30 u. Gem-SI. Boer Bremakker 2 19.05 u. Haarst.-Bremakker 2 SI. Boer 19.45 u. Th.hoeve-Kobeko Teso 20.25 u. Teso-Smash 1 Kobeko 21.05 u. Versluis-Paal 9 Smash 1 21.45 u. Musicsh-De Krim Cocky kap. 22.25 u. Paal 28-Cockey kap.Musicsh Veld B mannen en vrouwen: 19.05 u. Visserb.-Ass. Bremer M.markt 19.45 u. M.markt-W en W Ass. Br. 20.25 u. Klif 23-Leydek. W en W 21.05 u. DGM-BCT sportshop De Kuip 21.45 u. Grote Slock-De Kuip Bremak. 22.25 u. Bremak. 1-v/d Woude Slock Veld C vrouwen: 18.30 u. Smash 2-DA Rabo 19.05 u. Rival-Rabo Smash 2 19.45 u. Antiekh.-Opel Rent. Rival 20.25 u. Haarst.-Westerlaken Taveerne 21.05 u. D. Drup-Taveerne Westerlaken 21.45 u. 7 Prov.-De Verfbus D. Drup Te'xels kampioen biertappen Fred Standaar van Taveerne De 12 Balc ken uit Den Burg is vorige week tij dens het Nederlands kampioenschap als twaalfde geëindigd. In een afge laden zaal van het RAI-gebouw in Amsterdam, waar de Horecava werd gehouden, overleefde Standaar twee ronden, maar struikelde in het zicht van de finale. Van de zestig deelnemers waren er na twee ronden nog 22 over. Slechts de vijf besten kwamen in aanmerking voor de finale. Hoewel Standaar zegt geen merkbare fouten te hebben ge maakt, moest hij toch nog elf con currenten laten voorgaan. „Er loopt zóveel kwaliteit rond, dat de jury al leen nog op details let. Ook de tijd telt zwaar mee. Je hebt dan gewoon een beetje mazzel nodig om in de fi nale te komen", aldus Standaar, die dit jaar voor het eerst aan het NK deelnam. Eenmaal ontdaan van alle emoties, verklaarde hij na afloop strijdlustig: „Volgend jaar ga ik voor plaats 1!" Voor de Texelse kampioenen bij de paren, Eddy en Aadje Stiekema van discotheek Question uit Den Burg, was er ditmaal geen hoge eer weg gelegd. Al na de eerste ronde was voor hen de wedstrijd over. te bemachtigen en zich daarmee voor het jeugdkampioenschap te plaatsen. Een verrassende prestatie leverde Ro nald Zijm die, hoewel hij nog niet zo lang schaakt, toch de vijfde plaats pakte. Rinco en Steven Lemstra fi nishten als vijftiende en zestiende. In de groep tot en met twaalf jaar werd Stefan van Heerwaarden achtste, en in de groep tot en met zestien jaar eindigde Hendrik de Vries als veer tiende. Match E.P-Den Hoorn H Broekema-K. Kistenmaker 0-1; P. Eelman-F. Eijgenraam D. Leegivater-R. Richman H. Tuinema-P Zijm 1-0; W Vlaming-K Bakker 1-0; E de Visser-J. Commandeur 1-0; R. Daan-A Zijm 1-0 Interne competitie- B. Rahmam-T. van Lingen V.-'/r, M. Witle-W. Hoekman 0-1, R. Terpstra-W Pranger 1-0. In verband met werkzaamheden is er vrijdag geen zwemmen in het mari- nebad te Den Helder bij m.s.v. Zee macht. Bent u hotelier, campinghouder of bungalowverhuurder en zit u krap m uw tijd en personeel? Of zou u so-wie-so van veel omslachtige baliehandelingen verlost willen zijn? TIJD BESPAREN KAN NU! Dankzij het unieke C.A.T -reserveringssysteem bent u in staat sneller boekin gen te verwerken, sneller overzichten op te vragen en sneller prijsopgaven te doen. Automatisch de toeristenbelasting en annuleringsverzekering bereke nen behoort ook tot de mogelijkheden van het basispakket. Natuurlijk kunt u vele overzichten (terreinen, boekingen, objecten, artikelen, enzovoorts) opvragen en uitprinten. APPARTEMENTEN Vraag een demonstratie aan bij LenR: tel. 12741 Vragen naar Ben Zegeren. dag treffen de Texelaars als eerste Haarlem, dan Schagen en als laatste achtvoudig winnaar West-Friesland. Er is een kleine kans om de kruisfina les te halen. Uitgenodigd zijn Ronald Biesboer die samen met Cees van Heerwaarden zal debuteren om het Gouden Hoef, Simon Brand, John List, Paul van Exel, Martin Koorn, Rob van de Stap en Joost Brouwer. Een dag later gaan de A-junioren naar Hoorn. Vorig jaar behaalde de A- selectie een knappe vierde plaats. Of dat nu weer zal lukken is niet zeker. In de oefencampagne werd in Den Helder slechts één grote nederlaag erdag houdt zaalvoetbalvereni- g Aannemingsbedrijf Texel BV in rthal Ons Genoegen een zaal- tbaltoernooi voor senioren. Vijf else hoofdklasseteams zullen sa- nen met drie teams van de overkant jtrijden om de prijzen die beschik- laar zijn gesteld door Kikkert van Texel BV. Het toernooi begint om 17.00 uur en zal duren tot ongeveer >3.00 uur. Ihalve de beide hoofdklasseteams i Texel BV zijn uitgenodigd Gamma lat, zoals bekend, interregionaal ïelt, Mantje, dat nog kampioen- •iraties heeft en De Krim, het imruchte team uit De Cocksdorp, ook dit jaar in de hoofdklasse id presteert. Van de overkant komt r bekende A.C.D. uit Den Helder, lC.D. komt uit met de bekende zaal- itballers Erwin Asselman en Edwin isen. Wellicht komt ook AZ-speler lurice van Ham, al is hij licht ge- isseerd. Twee hoofdklasseteams uit t rayon Zaanstreek zullen het acht- teams volmaken. De beide Zaanse jegen komen uit onder de naam anse Schroothandel 1 en 2. Ver acht mag worden dat zaterdag- bnd goed zaalvoetbal zal worden fepeeld met vele spectaculaire ac- Het is het eerste seniorentoer- 'i van de nog jonge vereniging <el BV, maar zeker niet het laatste, h de hand van de ervaringen die idit toernooi worden opgedaan zal ^rden gewerkt aan de voorbereidin- n van een groter toernooi, dat vol- "id seizoen tijdens de winterstop worden gehouden. Voor het derde m van Texel BV zal overigens in maand maart nog een avondtoer- )i worden gehouden. Ogramma: ■00 u. Texel BV-Mantje 7.20 u. Texel BV 2-De Krim ^40 u. ACD-Zaanse schroothandel 00 u. Gamma-Zaanse schrh. 2 20 u. Mantje-ACD Ï40 u. Texel BV 2-Gamma •00 u. Zaanse schrh. 1-Texel BV 20 u. Zaanse schrh. 2-De Krim 40 u. ACD-Texel BV 00 u. Gamma-De Krim 20 u. Zaanse schrh. 1-Mantje 40 u. Zaanse schrh. 2-Texel BV 2 5 u. Kruisfinale 0 u. Kruisfinale 5 u. wedstrijd om plaats en zes 15 u. wedstrijd om plaats en vier 40 u. finale. Door regelmatige Texelse dartspelers is besloten een dartvereniging op te richten. In verband hiermee willen zij de animo polsen onder darters en an dere geïnteresseerden in de dartsport. De eerste opzet is om in verschillende Texelse café's introductie-avonden te houden en na de zomer een competitie te begin nen, bij voorkeur op de vrijdagavond. Gehoopt wordt dat na verloop van tijd verschillende café's ook onderling uitwisselingen kunnen houden. Tele fonische reacties van spelers en ca fé's graag naar: N. Bakker, telefoon 15035 of A. Eelman, telefoon 12924. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen wor den verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereed schap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 4. Molenstraat, Weststraat, Holle- wal, Lijnbaan, Gasthuisstraat, De Zes. het weekend gaan in Alkmaar en orn de diverse Noordhollandse pioenschappen van start. Het uden Hoef toernooi in Alkmaar de senioren en in Hoorn een rnooi voor A-junioren. maal stond Texel in de finale te- over de latere winnaar Schagen ens het Gouden Hoef in de sstad. Dit jaar kende de senioren- ectie een wisseling van coach. Androg heeft de selectie nu on- zijn hoede. Dit jaar speelden de else heren een drietal oefen- stijden. Eenmaal tegen Den Hei één tegen Alkmaar en één tegen Texelse combinatie. Coach Frits rog zal niet geheel gelukkig zijn eest met de resultaten, maar was het spel niet onverdienste- Misschien te aanvallend.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 9