portmarkt ter gelegenheid van 5-jarig jubileum Sportraad exel te Kiek 1988 is klaar! Muzikaal sprookje door Muziek- en dansschool elene Duinker tekende affiche nultaan met Jannes van der Wal Oefenwedstrijd Springwedstrijden in manege Akenburg Zaalvoetbaltoernooi „Nieuw Leven" speelt spel van verrassingen t de boekhandels in Den Burg voor ƒ24,95 )AG 27 JANUARI 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Fnlujanrbock 1988 De halve marathon van De Waal die eind februari wordt gehouden, wordt waarschijnlijk door de Nederlandse rolstoelsporters, de „wheelers", als openingswedstrijd van het seizoen beschouwd. (Zie het artikel elders in deze krant). In mei of juni wil de sportraad een „sportweek" houden van vier dagen, waarin een soort triathlon zal worden gehouden. De eerste dag zal aan lo pen worden besteed, de tweede aan wielrennen en de derde aan zwem men. Op de vierde dag zal een combinatie van alle drie aan de orde komen in een triathlon-achtige wedstrijd. De sportweek zal worden begeleid door een stagiaire van het Nederlands Bu reau voor Toerisme en Recreatie in Breda. Volgende maand komt ook al een stagiaire die gaat bekijken of en hoe een informatiebulletin van de sportraad kan worden opgezet (als opvolger van het ter ziele gegane blad „Spits"). Kosten „Als verenigingen via contacten met hun bond een groot evenement naar Texel zouden kunnen halen, maar zij dat niet aandurven wegens de rompslomp van organisatie of finan ciën, dan kunnen ze bij ons aanklop pen. Wij kunnen voor hen bekijken of het haalbaar is en wellicht hulp bie den", vertelt Pansier Deze activiteiten brengen natuurlijk de nodige kosten met zich mee. „Hoe groter het evenement, hoe meer toeschouwers kunnen worden getrokken. De opbrengsten kunnen die hogere kosten dus overtreffen Daarnaast nemen de bonden de meeste kosten voor hun rekening. Die interlands moeten tóch worden gehouden, of dat nu op Texel gebeurt of elders", verklaart Hoven. Affiche Het affiche waarop de sportmarkt wordt aangekondigd is gemaakt door de achtjarige Helene Duinker uit Oosterend. Haar tekening van een volleybalwedstrijd werd gekozen uit 278 andere. Wethouder Zegers, die zichzelf „de knecht van de burge meester" noemde, reikte Helene woensdagmiddag in het raadhuis en kele prijzen uit. Tijdens de Sport markt zullen nog twee prijswinnaars van deze tekenwedstrijd bekend wor den gemaakt. Zondag speelt SV De Koog om 14.00 uur een oefenwedstrijd thuis tegen Watervogels, dat uitkomt in de twee de klasse. Volgende week oefent De Koog tegen Wiron te Den Oever. In manege Akenburg wordt zaterdag een springwedstrijd voor paarden en pony's in de klassen B en L gehou den. Voor de officiële wedstrijd begint worden ruiters die nog geen winst punt hebben behaald in de gelegen heid gesteld een oefenparcours af te leggen. Twintig combinaties hebben zich hiervoor aangemeld. Zij rijden van 10.30 tot 11.30 uur. Om 11.45 uur wordt prijsuitreiking van het oe fenparcours gehouden. De eerste manche van de officiële wedstrijd, waar zich 29 deelnemers voor heb ben aangemeld, begint om 12.15 uur en duurt tot 13.45 uur. De tweede manche is van 14.45 tot 16.15 uur. Om 16.30 uur wordt prijsuitreiking gehouden. Bezoekers zijn welkom, de toegang is gratis. zijn niet alleen van sporten die ook met stands op de sportmarkt staan. De paardenverenigingen vertonen wel een film met toelichting van enkele leden, maar zij hebben geen stand. Zo zal ook een film van de KNZHRM, met daarin o.m. een redding van een surfer, worden vertoond. De markt zal vrij toegankelijk zijn. Om de onkosten te dekken wordt een programmaboekje voor f2,50 verkocht met daarin vier loten voor een kleine en één voor een grote loterij. Meer activiteiten Ter viering van het 35-jang jubileum zullen het hele jaar extra activiteiten worden gehouden. Zo wordt eind maart een jeugd-bowlinginterland ge houden. „We hebben allerlei sport bonden aangeschreven om te proberen bijzondere toernooien of wedstrijden naar Texel te halen. Daar hebben we verscheidene positieve reacties op gehad", vertelt Ann Roe per Omdat de fihanciële consequen ties te groot waren is nee gezegd tegen de dambond, die het wereld kampioenschap kadetsdammen (voor de jongste jeugd) wel op Texel wilde houden. Wat nog wel tot de moge lijkheden behoort is een basketball- damesinterland Nederland tegen Chi na. „Het is nog niet helemaal rond, maar begin volgende week weten we meer", aldus Pansier. Ook staat de Texelse Sportraad op de lijst voor een „clinic" van het Nederlandse heren volleybalteam. Dat is een avondvul lende openbare training, afgesloten met een wedstrijd tegen een plaatse lijk team. Omdat de aanvraag erg groot is, zal dit evenement waar schijnlijk pas volgend jaar kunnen plaatsvinden. ifl Duinker met de door haar gewonnen prijzen. Wethouder Zegers houdt de winnende te- g vast, waarvan het affiche voor de Sportmarkt zal worden gemaakt, (foto Arco de Graaf) Docenten Texelse Sportraad bestaat 35 jaar. Om dat te vieren worden /an activiteiten gehouden, de eerste op vrijdag en zaterdag en 11 februari. Het wordt een grootse Sportmarkt zoals die al tijdens de viering van het 30-jarig jubileum werd gehou- Voor het ontwerp van het aankondigingsaffiche is een te- wedstrijd gehouden onder basisschoolleerlingen op het id. De wedstrijd werd gewonnen door Helene Duinker uit terend. idee van een sportmarkt is niet n. Vijf jaar geleden was het een t succes. In september vorig jaar I voor het eerst over de viering het 35-jarig jubileum gesproken r werd besloten weer zo'n markt juden. Er werd een werkgroep ingesteld met daarin sportraad- zitter Albert Hoven, Gert Pansier nn Roeper. Een draaiboek werd aakt nadat verenigingen en enke- idrijven waren aangeschreven. De jns was zeer groot. „Je kunt lijk praten over het aantal verem- >n dat vertegenwoordigd zal zijn, at we een indeling per tak van I hebben gemaakt. Alle voetbal- ligingen zijn bijvoorbeeld onder- acht in één grote voetbalstand, villen sport als eenheid laten dus geen promotiemarkt van al- clubs apart", vertelt Albert in. Welke sporten avolgende takken van sport zul- ertegenwoordigd zijn: krachtsport, tennis, atletiek, wielren nen, zweefvliegen, denksporten, bin nensporten (Meersportenvereniging Texel), voetbal, wandelen, zwemmen, motorsport en paardensport. De sportmarkt zal op vrijdagavond worden geopend en duurt tot zater dag ongeveer 18.00 uur. Bij de korte openingsceremonie, die zal worden verricht door een oude en een jonge Texelse sporter, zal het fanfare KTF acte de présence geven. Ook Excelsi or en DEK zullen een muzikaal inter mezzo verzorgen. Alle ruimte in sporthal Ons Genoegen zal worden benut. Aan de zijkanten van de zaal zullen in totaal vijft ien stands worden geplaatst. De kwets bare vloer zal daar worden afgedekt, om beschadiging te voorkomen. In het midden blijft een ruimte waar permanent demonstraties en wedstrijden worden gehouden. De twee grote kleedkamers van de spor thal worden als videozalen ingericht en de zaal zal worden versierd. De verenigingen zijn gevraagd om hun clubvlaggen mee te nemen Mevrouw Nijman zal een groot aantal bloemstukken maken ter verlevendi ging van de accommodatie. Primeur Er zijn ook enkele bedrijven vertegen woordigd die direct met sport te ma ken hebben. Er komt een stand van de Sportshop Texel waar als primeur voor heel Nederland een computer gestuurd voetmetingsapparaat wor den gebruikt, waarmee precies kan worden bepaald welk type schoen voor iemand geschikt is. Daarnaast houdt de Sportshop sa men met zwemclub TX'71 een mo deshow met badkleding door de eeuwen heen. Ook komt er een stand van het Sport Medisch Adviescentrum uit Den Hel der. Daar worden kanten als gezond heid en medische begeleiding bij het sporten belicht. Op een loopbank en een rollenbaan kunnen conditietesten worden gedaan. Er zal een bedrijf uit Lochem vertegenwoordigd zijn met sport- en speeltoestellen. Sportschool Texel geeft voorlichting over voeding, verzorgt een bodybuilding- demonstratie en een fitnesscircuit met diverse toestellen. Computer „Vijf jaar geleden was de video in op komst en hadden alle stands video apparatuur. Nu is de computer in op komst en heeft ineens iedereen zo'n apparaat in de stand", constateert Gert Pansier. De tennisclubs bijvoor beeld hebben een computer waarmee kan worden bepaald welke snaren het beste zijn voor iemands tennis racket. De atletiekvereniging geeft informatie over allerlei vormen van loopsport en verzorgt een ver- en hoogspring de monstratie. De wielervereniging heeft twee rol- lenbanken met een grote meetklok erachter, zodat twee aan twee tegen elkaar kan worden gefietst en er wedstrijdjes worden gehouden wie bijvoorbeeld het snelst een kilometer aflegt. De Texelse sportraad bezet twee plaatsen in de hal: in een stand wordt informatie gegeven over het zomerrecreatiewerk en in de zaal komt een groot springkussen waarop de jeugd zich kan vermaken. De zweefvliegclub zal in de zaal een romp van een toestel opstellen. Een compleet zweefvliegtuig komt aan het plafond te hangen. Jannes van der Wal In de toestelberging zal een dam- en schaaksimultaan worden gehouden met niemand minder dan Jannes van der Wal. „Gelukkig rijdt er geen trein op Texel, dus daar kan hij met de mist mee ingaan en tot Den Helder moeten we maar voor helikopterbe- In de stand van de denksporten zal een schaakcomputer worden neerge zet die niet alleen aangeeft waar „zijn" stukken heen moeten worden verplaatst, maar dat ook zelf uitvoert op een beeldscherm De basketballers houden tijdens de sportmarkt spectaculaire dun kwedstrijden. Alle sporten van de MST komen aan bod in vier grote stands en via demonstraties. In een hoek zal een grote trampoline wor den opgesteld. Alle voetbalverenigingen staan broe derlijk tesamen in een grote stand, doen een nabootsing van een training en spelen vier tegen vier. Deze tijde lijke „fusie" gaf geen problemen. „We hadden dat plan opgevat, maar -waren in eerste instantie bang dat de verenigingen daarvoor niets zouden voelen. Ze kwamen eigenlijk al vóór we iets hadden gevraagd, zelf met het idee", vertelt Hoven. Watersport Watersport ontbreekt als enige sport- tak. „We hebben het op allerlei ma nieren geprobeerd, maar de groep zeilers en surfers die wel wilde ko men was te klein om een stand voor in te richten. Jammer, want het is op Texel een sport waar veel mensen plezier aan beleven", aldus Hoven. De videofilms die worden gedraaid Zaterdag houdt SV De Koog een toernooi voor de lagere teams in sporthal Ons Genoegen. Het toernooi begint om 18.00 uur en de arbitrage is in handen van Wilma Slont, Dirk Eelman en Theo Witte. Er wordt een halve competitie gespeeld en de wedstrijden duren 16 minuten. Programma: 18.00 u. Koog 3-Koog 4 18.16 u. Koog 5-Klif 3 18.32 u. TX Vier-Albert Heyn 18.48 u. Koog 3-Koog 5 19.04 u. Klif 3-Koog 4 19.20 u. TX Vier-Koog 3 19.36 u. Koog 4-Albert Heyn 19.52 u. Koog 5-TX Vier 20.08 u. Klif 3-Albert Heyn 20.24 u. Koog 4-TX Vier 20.40 u. Koog 3-Klif 3 20.56 u. Koog 5-Albert Heyn 21.12 u. Klif 3-TX Vier 21.28 u. Albert Heyn-Koog 3 21.44 u. Koog 4-Koog 5. Toneelvereniging „Nieuw Leven" uit Oudeschild speelt zaterdag om 20.00 uur in 't Skiltje „Zwendelaffaire". Het is een spel vol verrassingen geschre ven door Jan Everwijn. De regie is in handen van Karin Somers. Het stuk zal een keer worden herhaald op za terdag 4 februari. Er is bal na. verzorgen rondom de uitreiking van deze onderscheiding. Die avond is echter alleen toegankelijk voor men sen die door de SOW zijn uitgeno digd. Omdat de muziek- en dansschool deze maand 30 jaar bestaat en omdat bovendien aanvan kelijk door de voormalige balletvereni ging en sinds bijna twee jaar via de school nu al vijf jaar balletles wordt gegeven op Texel, wilde men een voorstelling verzorgen voor een groter publiek dan alleen genodigden. Daar om werd besloten tot een tweede open voorstelling op zaterdagochtend in De Lindeboom. Het sprookje is bijzonder geschikt voor kinderen. Er is geprobeerd de toegangsprijs zo laag mogelijk te houden, maar daar de voorstelling toch de nodige kosten met zich mee brengt kost een kaartje f5,-. Uitnodi gingen voor de voorstelling van vrijdagavond zijn op zaterdagochtend niet geldig. „Mattijs Mooimuziek" wordt uitge- Loes Bakker als Mattijs Mooimuziek en Jan Kuhne els de heks Klos (foto Rob Valkenburg) geleiding zorgen of zoiets. Teso is ge waarschuwd! Hij heeft beloofd dat hij zou komen", aldus Hoven, verwijzend naar een Nederlands damkampioen schap waarbij Van der Wal zich voor de beslissende wedstrijd in de trein versliepVan der Wal zal op zater dagmiddag de strijd aanbinden met twintig dammers en twintig schakers. In de Lindeboom wordt zaterdag om 10.30 uur het muzikale sprookje „Mattijs Mooimuziek" opgevoerd door mensen van de Texelse muziek- en dansschool. De toegangsprijs is f5,-en kaarten zijn tot en met vrij dagmiddag te krijgen bij de Stichting Ondersteuning Welzijnswerk in d'Ou- we Ulo. Ook zijn vanaf 10.00 uur kaarten verkrijgbaar aan de zaal. „Mattijs Mooimuziek" is een bewer king van het gelijknamige boek van Hans Werner dat in 1968 kinderboek van het jaar werd. De bijbehorende muziek is in opdracht van de Texelse muziek- en dansschool gecompo neerd door de jonge en talentvolle Alkmaarse componist Marcel Baars. Hij zal tijdens de voorstelling de mu zikale leiding hebben. Het sprookje gaat over de jongen Mattijs Mooimuziek (gespeeld door Loes Bakker), die in het land van de muziek woont. In dat land is nooit een vals nootje te horen, zelfs het blazen van een kat klinkt er nog als de fijnste muziek. Op een kwade dag komt de heks Klor (gespeeld door Jan Kuhne) de harmonie verstoren door vals te spelen in het bijzijn van de (uiteraard) muzikale koning Lode- wijk met het Fijne Oor. ledereen zit in zak en as want de muziek lijkt voorgoed verdwenen te zijn. Mattijs besluit de wijde wereld in te trekken en pas terug te keren als hij de mu ziek weer heeft gevonden. Voordat het zover is beleeft hij tal van muzi kale avonturen. Het hele stuk wordt aan elkaar gepraat door Bernard Teilegen. voerd door elf docenten, acht bestuursleden en zestien leerlingen van de muziek-en dansschool. Aan gevuld met een tiental zijdelings met de school betrokkenen telt de pro ductie in totaal ongeveer 45 mede werkers vóór en achter de schermen. Doordat de docenten zowel akterend als in het begeleidingsorkest musice rend voor het voetlicht treden, kent dit orkest een steeds wisselende sa menstelling. Als aangeslotene bij de Stichting On dersteuning Welzijnswerk was dit jaar de muziek- en dansschool aan de beurt om tijdens de jaarlijkse Dubbele von Sion-avond een programma te 1

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 5