j-iterwvi Voor het weekend van 28 en 29 januari ;uwe lampen jr het park ede turn prestatie ir Liesbeth Brouwer ergie-lezing aula van RSG maan en hoog water ■A* VU/" 5l^U cKqm Roemeense choreograaf geeft volksdansles Actie voor behoud Paulusbossie Zaavoetbalselectie junioren imponeert Sjoelen in Den Hoorn VVV-TVL Nog plaatsen vrij voor Oudercursus Darttoernooi in Café de Zwaan Hervatting trainingen van honkbal en softbal Koplopers schaakcompetitie ontsnappen aan nederlaag Doorgereden Gemeente wil land aan Georgiëweg Oefenwedstrijd Damesteam Tevoko 3 handhaaft koppositie Kerkdiensten 29 Artsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging Lag 27 JANUARI 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 7 ns de rondvraag van de com- evergadering voor financieel, ornisch en technisch beleid Peter Bakker (PSP) of de door alen vernielde lampen in het 20 spoedig mogelijk kunnen en vervangen door minder gevoelige exemplaren. Ook I hij of de afsluitbare paal aan gang van het park aan de traat weer kan worden ge- st, om het „rossen met auto in ark" te voorkomen. „De lam- jie in het park stonden wéren aal-bestendig, althans dat zei aldus directeur gemeente en Piet Plug. Hij verzekerde dat irlichting zo snel mogelijk zal jen gerepareerd en er zal worden ibeerd of nog iets is te verhalen Eindhovense maatschappij, die rs heeft geadviseerd tot aan- van dat soort lampen, aal bij de ingang van het park meer problemen op. Deze is al malen opnieuw geplaatst, maar t steeds door onbekenden ver- :rd. Het Waterschap zal voortaan itwoordelijk worden gesteld voor sal- Bakker vroeg wanneer wat gedaan aan „het lelijke duin- ichap van zwarte grond" dat in ischild ligt. Wethouder Baren- vertelde dat bij het uitgraven Ie jachthaven een contract is af ten, dat de grond vier jaar mag liggen. ns de zondag gehouden kring- lioenschappen turnen voor jes en dames in de C-lijn wisten ngeschreven G.V.T. turnsters uitzondering van de nog niet dig van een blessure herstelde ille Vonk door te dringen tot de enwedstrijden'voor het provin- kampioenschap. Vooral de aties van Liesbeth Brouwer wa- het Noord Scharwoudense op- id. categorie meisjes t/m twaalf vist Liesbeth Brouwer een totaal 17,80 punten bij elkaar te tur- Dit totaal kwam tot stand door irima score bij paardsprong een redelijk cijfer voor brug ijk (6,90), een prima balkoefe- v tiet een score van 7,20 en een vrije oefening met een iets te illende waardering van 6,40 Met dit resultaat wist Lies- Brouwer zich als vierde te kwa- en voor de tussepwedstrijden. categorie jeugdturnsters kwam xelse Suzanne Boeyen voor uit. Met de hakken over de wist zij zich als laatste tiende latsen. Dit kwam vooral door lislukte brugoefening (5,35) ter- e overige toestellen prima cijfers Brde (balk 7,00, vrije oefening en sprong 7,90). Als laatste 44|ien de turnsters junioren (t/m lr) aan de beurt. Hier waren drie Iers van G.V.T. ingeschreven, lie Vonk turnde slechts drie Hen en eindigde hiermee op de plaats. Vooral haar balk ing was uitstekend. Genietend e wetenschap toch niet door te kon zij heel ontspannen en vro- ~|mlachend een prima balkoefe- lurnen, zoals zij nog nooit in had. Esther Witte en Henniët- ilder moesten wel alles geven r in zat. Vlagen van goed en ir goed turnen wisselden elkaar diverse toestellen af, zodat zij spectievelijk negende en tiende in geplaast voor de tussen leden die op 4 maart gehouden worden. lichting BAS houdt 31 januari IO.OO uur een lezing over aller- voor kleur- geur- en smaakstof- de aula van de RSG te Den Al meer dan 100 mensen heb- :ich hiervoor aangemeld. Daar- is gekozen voor de aula van de in plaats van de Lubertischool Koog. Aanmelden is nu niet nodig, daar in de RSG plaats 3 is. Iedere belangstellende is avond welkom. Ook de Texelse iitsen zijn uitgenodigd. De toe- s gratis. on komt 29 januari op om 8.24 aat onder om 17.22 uur. i: 30 januari L.K. 'tij: 1 februari 28 januari ag 29 januari dag 30 januari ag 31 januari isdag 1 februari erdag 2 februari •9 3 februari 4 februari De bekende Roemeense choreograaf en volksdansdeskundige Theodor Va- silescu komt zondag op uitnodiging van de Volksdansgroep Texel naar het eiland. Hij zal enkele Roemeense dan sen aanleren. Het is de 25e keer dat Vasilescu in Nederland lesgeeft en zijn komst naar het eiland valt samen met het 25-jarig bestaan van de Texelse volksdansgroep. Wie mee wil doen is zondag in De Ferrever welkom. De kosten bedragen ƒ12,50 voor volwassenen, f6,25 voor scholieren. Inlichtingen bij: Gats- ke Ykema, telefoon 14702 of Wilma Eelman, telefoon 13583. In de speeltuin aan de Wage- makerstraat in Den Burg werd woensdag een spandoek opge hangen. Dat had te maken met actie die door Klaas Smidt wordt gevoerd tegen het voor nemen om de achter de speel tuin gelegen particuliere tuin („Paulusbossie") tot bouw grond te bestemmen zodat er een of twee woningen kunnen worden neergezet. Smidt, die zegt gesteund te worden door bijna alle bewoners van de Wa- gemakerstraat, wil dat niet om dat hij vindt dat de leefbaarheid van de straat er door zal verslechteren. Hij wil dat de groene oase die door deze overigens niet vrij te be treden tuin wordt gevormd in stand blijft. Smidt: „De Wage- makerstraat is nu al grauw en saai, vooral door de vrijwel gesloten rij van woningwetwo ningen aan de kant van de even nummers. Er moeten in deze buurt niet nog meer hui zen komen". Volgens het bestemmingsplan kan dat ook niet, maar lang ge leden heeft het college zich je gens de toenmalige eigenaar dokter R. Coutinho uitgespro ken voor een bestemmingsplan wijziging in het kader van het streven om de bestaande „ga ten" in de bebouwing van Den Burg op te vullen. De huidige aan de Schoonoordsingel woo nachtige eigenaar wil kennelijk van die mogelijkheid gebruik maken want de grond wordt via makelaars als bouwgrond te koop aangeboden. Smidt ver wacht daarom dat de gemeen teraad spoedig met een voorbereidingsbesluit zal wor den geconfronteerd, waardoor de grond door een artikel 19-procedure inderdaad tot bouwgrond kan worden ge maakt. Voor het zover is wil hij er de gemeenteraad alvast van overtuigen dat dit niet gewenst is. Hij vindt dat de tijd dat bo men automatisch moesten wij ken voor woningbouw voorbij is. Smidt heeft het onderwerp al in juni vorig jaar onder de aan dacht gebracht van de raad scommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid, maar kreeg toen van wethouder Schilling de wind van voren omdat hij had gesuggereerd dat de huidi ge eigenaar (die werkzaam is op de afdeling ruimtelijke orde ning van de gemeente) mis bruik had gemaakt van zijn positie. Dat was niet het geval, zo liet het college nadien schriftelijk weten, want de principetoezegging inzake bouwmogelijkheden was niet gedaan aan de huidige eigenaar maar aan de vorige. Een amb tenaar mag niets meer dan een andere burger maar hoeft van zijn beroep ook geen nadeel te ondervinden. Smidt zal de gemeenteraad nu echter opnieuw benaderen, mogelijk ondersteund door handtekeningen uit de buurt. De tekst op het spandoek ver wijst naar de kerstrede van de koningin, waarin aandacht werd gevraagd voor het milieu. 11.10 en 0.05 en 11.27 0.15 en 11.50 0.45 en 12.50 1.44 en 13.55 2.57 en 15.50 4.50 en 17.37 5.14 en 19.06 water valt gemiddeld 6.15 uur na water. het strand is het een uur eerder 1fwater. De Texelse A-junioren-selectie heeft zondag op het Open Noordhollandse kampioenschap voor A-junioren- selectieteams een uitstekende derde plaats bereikt. De senioren selectie haakte vroeg af op het Gouden Hoef toernooi. In de Texelse competitie moest Casino een nederlaag slikken tegen De Krim. Een derde plaats op het Noordhol lands kampioenschap is de beste prestatie ooit geleverd door een Texelse selectie. De A-junioren staan nu al twee jaar achtereen genoteerd als tweede rayon achter West- Friesland, daarmee grote rayons als Zaanstreek, Alkmaar en Den Helder achter zich latend. Ook de afdelingen Amsterdam en Haarlem moeten dul den dat het rayon Texel voorlopig voor gaat. Texel opende tegen het Alkmaarse team. Alhoewel de ploeg met 1-0 achter kwam, werden de Alkmaarders daarna consequent on der druk gezet. Ruud van de Wete ring, een van de betere Texelaars, bracht de ploeg weer op gelijke hoogte, waarna Jeffrey Androg in een perfect uitgevoerde counter met twee medespelers Texel één minuut voor tijd naar de volle winst schoot. In het tweede treffen ontmoette Texel de afdeling Haarlem. Na twintig minuten stond er een 1-1 eindstand op het score-bord. Voor Texel bracht Arjen Rienks de gelijkmaker tot stand. De laatste wedstrijd ging te gen het afdelings team van Den Haag. Den Haag dat Haarlem met 8-2 had afgedroogd en met dezelfde vaart over het Alkmaarse team was gedenderd. Beide teams waren toen al verzekerd van plaatsing in de vol gende ronde. Texel was de eerste die de Haagse doelpuntenmachine aan het haperen bracht, al was de techni sche klasse van de Hagenaars heel groot. Hans van Exel had pech in de ze partij toen zijn inzet ternauwer nood gepareerd kon worden door de Haagse doelman. Een 3-1 verlies voor Texel, met een Texelse score van Benjamin van Heerwaarde. In de kruisfinale trof Texel West-Friesland. Pieter Jan Boekei bracht Texel op voorsprong. Na de veertig minuten speeltijd was de winst toch voor West-Friesland met 3-1. In de kleine finale trof Texel Zaanstreek. Na weer een 1-0 achterstand haalde Texel overtuigend de winst naar zich toe door goals van Jeffrey Androg, die de hele sporthal verraste met de wij ze waarop hij zijn treffer vierde. Arjen Rienks had pech toen hij bijna de bal in het doel kopte. Ruud van de Wete ring en Benjamin van Heerwaarde maakten de doelpunten vol tot een 3-1 winst. Een derde plaats voor de ploeg van de sterk spelende aanvoer der Rob Grisnigt. De Texelse doelman Marco van Leersum speelde geduren de het gehele toernooi een hoofdrol binnen de ploeg. Een succes voor co ach Willem Oosterhof, met verzorger Frits Androg en begeleider Frank Sik- ma. De toernooiwinst ging naar de ploeg van West-Friesland die in een zinderende finale na 5-5 tegen Den Haag met penalty's aan het langste eind trok. De Texelse senioren kwa men uit op het Gouden Hoef. In de eerste wedstrijd speelde men 1-1 ge lijk tegen de latere finalist Schagen. Tegen Haarlem was er een klein ver lies, evenzo tegen West-Friesland, de ploeg die later het toernooi won. In de Texelse hoofdklasse verloor Casino verrassend van de Krim. Casino start te heel voortvarend en wist ook snel te scoren. Casino ging daarna in de fout door niet door te drukken, maar afwachtend te spelen. De Krim kwam daarbij weer terug in de wed strijd en nam zelfs een 2-1 voor sprong. Wat Casino daarna ook probeerde, men slaagde er niet in om te scoren, al kwamen de kansen wel. Onnauwkeurigheid en pech stonden een verdiende gelijkmaker in de weg. Door deze winst van de Krim schuift de hoofdklasse weer in elkaar met vier kanshebbers voor de emdtitel. In het hoofdartikel in de vorige krant over het gewijzigde stemrecht bij de Texelse Vereniging van logiesverstrek kers (TVL) stond onder meer: „Want tegelijk met het inperken van de macht van de kleine logiesverstrek- kers werd door het accepteren van de nieuwe statuten bepaald dat VVV-leden voortaan niet meer met machtigingen kunnen werken". Be doeld was dat TVL-leden niet meer met machtigingen kunnen werken. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de Peuter-Oudercursus, die 1 februari start. Het is bedoeld voor ouders van kinderen van 1,5 tot 4 jaar. Deelname aan de zes cursusavonden is gratis voor leden van het Groene Kruis. Opgeven kan nog tot 30 januari, tele foon 13241 tussen 16.30 en 17.30 uur. Voor de tweede keer dit seizoen houdt het dorpshuisbestuur van Den Hoorn sjoelwedstrijden voor volwas senen Zaterdag zijn alle Hoornders vanaf 20.30 uur welkom in dorpshuis „De Waldhoorn" om aan de diverse wedstrijden mee te doen. Aan de deelnemers wordt f\.— gevraagd, om de onkosten te bestrijden. In Café de Zwaan wordt zondag van af 15.00 uur een darttoernooi gehou den. Het is een kennismakingstoernooi, waar ieder een aan mee kan doen, ook als men geen dartpijlen heeft. Bij voldoende deelname wordt gespeeld in een A en een B poule op drie borden. Er wordt geen inschrijfgeld gevraagd. Deskundige toelichting wordt desge vraagd gegeven. De honkbal- en softbalvereniging Texel heeft inmiddels de training her vat. De zaaltrainingen zijn als volgt ingedeeld: Dinsdag van 21.30 tot 22.30 uur se nioren honkbal (vanaf 15 jaar) in de Beatrixzaal. Donderdag van 16.00 tot 17.00 uur softbal en honkbaljeugd in Sporthal Ons Genoegen. De nummers één en twee van de in terne competitie van schaakclub En Passant, Jaap Dros en Auke Terpstra, ontsnapten maandagavond in De Lindeboom beiden aan een ne derlaag. Terpstra ging bijna onderuit tegen de talentvolle Wim Vlaming, die het slechte openingsspel van Terpstra afstrafte met een dubbele pionwinst. Vlaming, die nog maar kort bij En Passant speelt, kon nauwelijks gelo ven tegen de geroutineerde Terpstra een gewonnen stelling in handen te hebben, met als gevolg dat hij onze ker werd en zijn voordeel verspeelde. Er resteerde een remise-eindspel. Dros waagde met de zwarte stukken teveel tegen Hoekman, die met een krachtige opmars van de e-pion het spel van zijn tegenstander weerlegde. Op het bord verscheen een positie waarin Hoekman een toren meer had, maar in feite nauwelijks zetten voorhanden had. Bovendien zat de stelling vol valkuilen en tenslotte ging de door tijdnood geplaagde Hoekman in de fout, zodat Dros naar een eindspel afwikkelde dat net remise was. Het koningsgambiet dat Rinus Vittali zijn opponent Kees Kistenma ker voorschotelde was niet direct een succes. Kistenmaker reageerde ade quaat en posteerde een ijzersterk paard in het centrum van zijn verde diging, waarna hij over een duidelijk betere stelling beschikte. Vittali voer de echter enkele manoeuvres uit die Kistenmaker niet beantwoordde met een krachtig offensief, zodat de slim me Vittali uiteindelijk de vijandelijke koning overrompelde. In het treffen tussen Dirk Leegwater en Rogier Daan beschikte de laatste over een sterk loperpaar dat het opnam tegen twee paarden van Leegwater. Eens te meer bleek de kracht van de samen werkende lopers in een strijd op be wegende fronten: Leegwater moest steeds meer positionele consessies doen, raakte een kwaliteit achter en verloor kansloos in het eindspel. Henk Tuinema is duidelijk in opmars bij En Passant en na zijn overwinning maandagavond op Thijs Witte zal hij zich waarschijnlijk bij de eerste tien voegen. Die overwinning mocht ge zien worden. In een scherpe strijd joeg hij Wittes koning de hele dame vleugel over, maar veiligheid vond de monarch niet. Met enkele krachtzet- ten loodste Tuinema hem een matnet in. Uitslagen D. Hoekman-T. van Lmgen 0-1; W. Hoekman-J Dros -ViW Vlaming-A. Terpstra %-%; R. Vittali-K Kistenmaker 1-0; F Eijgenraam-F v. Tatenhove 0-1; P. Eelman-M, Witte 0-1; H Tumema-Th Witte 1-0, D. Leegwater-R. Daan 0-1. H. de Beurs-B Rahmam. T, van Lmgen-H Broekema afgebr; G. Vlaming-R Terpstra 0-1; E. de Visser-M. v. Heeringen 0-1 Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen wor den verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereed schap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 5. Jonkerstraat, Willem van Beie- renstraat, Boogerd, Schoonoordsin gel, Witte Kruislaan, Burgerhoutstraat. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJska- school komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden afgeleverd bij de scha- penboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex-gebouw (vóór 9.30 uur). Een 44-jarige bewoner van de Wilhel- minalaan mist sinds dinsdagmiddag de linkerbuitenspiegel van zijn auto, die hij voor zijn huis had geparkeerd. Vermoedelijk is dat het gevolg van een aanrijding die tussen twee uur en half zes 's middags is gebeurd. Om de schade te kunnen regelen zou de gedupeerde graag in contact ko men met degene die de aanrijding heeft veroorzaakt. Deze persoon kan eventueel via de politie contact zoe ken. Eind november werd een stuk land van bijna drie hectare aan de Geor giëweg bij Den Burg te koop aange boden door mevrouw S.J. Dros te Scheveningen. Omdat gemeente Texel dit stuk misschien kan gebrui ken voor uitbreiding van Den Burg, is gereageerd op de oproep. Er is overeenstemming bereikt over een koopsom van ƒ85.000,-. Samen met de overdrachtskosten komt het benodigde krediet voor de grondaankoop op ƒ87.000,-. Wethou der Barendregt verklaarde in de com missievergadering voor financieel, economisch en technisch beleid dat de grond weer kan worden verkocht of als ruilobject kan worden gebruikt als de gemeente er niets mee doet. Gerbrand Poster (Texels Belang) vroeg of het met in aanmerking kwam voor particuliere woningbouw. Daar wilde de wethouder nog niet op in gaan. „Het is niet direct de bedoeling, maar we moeten nu niet vooruit lopen op beslissingen die we in de toekomst- nog moeten nemen". Ate Rienstra (CDA) vond het wel een erg pittig bedrag voor agrarische grond. Daar was Barendregt het wel mee eens, maar er waren kapers op de kust. „Als we Den Burg verder willen uitbreiden en we moeten grond onteigenen, dan is dat dure grond. We krijgen nu de kans dit stuk te verwerven en dat is een goede aankoop". Dirk Terpstra (PvdA) wilde eerst met zijn fractiegenoten overleg gen, alvorens een advies te geven. Het eerste en het tweede elftal van SV Texel oefenen zondag tegen Ber- dos uit Bergen De aanvang is 12.00 uur, vertrek boot 10.05 uur. Het derde damesteam van Tevoko. reeds verrassend winterkampioen, handhaaft zich na drie wedstrijden in de tweede helft van de competitie stevig aan de kop van de tweede klasse. Ook zaterdag konden drie punten worden bijgeschreven, on danks een zich taai veriwerend Smash '68. De weekendwedstrijden brachten ver der weinig verrassing, behalve dat het eerste herenteam na een moeite loze zege op Gruma 3 maandag in Gruma 2 zijn meerdere moest erken nen. Het ontbreken van basis-spelers Peter de Hoogh en Jitze Beintema maakte het team kwetsbaar. Onder grote druk bleek het drie-stopper systeem nog niet optimaal te functio neren, waardoor de aanvalscombina- ties niet uit de verf kwamen. Dames 2 pakte een setje meer dan vorige week tegen Polisport, maar kwam wederom niet tot winst. Terwijl aspiranten-meisjes 2 de volle winst pakte uit twee partijen, bleek koplo per LOS'82 te sterk voor aspiranten 1. De jongens hadden weinig moeite met The Serve. Dames 1 had een lanye reis naar Monnickendam, wat helaas geen beletsel was voor koplo per VVM om er binnen het uur 3-0 van te maken. Uitstagen: heren Tevoko 1-Gruma 3 3-0; Gruma 2-Tevoko 1 3-2 Dames VVM-Tevoko 1 3-0; Tevoko 2-Polisport 2 1-3; Smash '68-Tevoko 3 1-3. Aspiranten meisjes: Tevoko 2-Polisport 2 3-1. Aspiranten jongens: Tevoko 2-The Serve 3-0 Aspiranten meisjes: LOS '82-Tevoko 1 3-1; Gruma-Tevoko 2 0-3 januari HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg, 9.30 uur ds. Kok Uitzending Lichtboei De Waal 9.30 uur ds. De Jong De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn 11.00 uur ds. Ter Haar Oosterend 9.30 uur ds. Ter Haar Oudeschild 11.00 uur ds. Kok De Cocksdorp 11.00 u. ds. De Jong GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 en 19.00 uur de heer Rienstra 19.00 uur uitzending Lichtboei Oosterend 10.00 en 19.00 uur drs. Donker GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend, 10 00 en 16.00 uur dienst Dinsdag 31 januari: 19.00 uur ds. J. van de Net uit Dordrecht. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur Ds. Knip- scheer BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haezer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur voorganger Joh. Tensen Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg, zaterdag 19.30 uur The Gospeltrain, themadienst Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur Herenkoor kindercrèche Oosterend, zondag 9.30 uur Cocksdorp, zondag 10.00 uur woord-communiedienst JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal. Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare lezing „In een goed gezinsleven komt God op de eerste plaats" 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie „Vreest God en geeft hem heerlijkheid" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingele verd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, telefoon 02220 - 12039 Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30-10.30 uur. Spreekuur op za terdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur zonder afspraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Han Mannessen telefoon (02230) 23024. Uitsluitend voor spoedeisende hulp: tandarts H. van de Blaak, te lefoon 14727, b.g.g. semafoon dienst 12323. Spreekuur op zaterdag en zondag om 18.00 uur precies: Witte Kruis laan 19, Den Burg. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. Schuijl, telefoon 02220 - 11446

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7