Deze kleintjes ÓÓK IN DE GLASBAK HEBBEN EEN WIEG NODIG f I Doe ook wat voor het wadi iJos Kager wijzigt naam van assurantiekantoor >l\lieuw kantoor voor Dral reclame-buro lob Souverein van start met onderhoudsbedrijf Geslaagd Verleende bouwvergunningen Vervoer is thema programma in biep Verkoop en bingo in de kapel „Bethel" Informatie-avond over evangelisatie .MM IK IEMEM HOU.: Leuke ervaring Cobeton uit Schiphol legt fietspad Krimslag Winst AOT-aandelen in verkeers-fonds Aanrijding Geslaagd Spelletjesmiddag speel-o-theek Geslaagd Nieuwe timmerauto VRIJDAG 3 FEBRUARI 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Mijn bijdrage aan die wieg is tenminste f27,50 Noteer mij als lid van de Vereniging tot Behoud van de Waddenzee Naam Adres Postkodel plaats Girolbank |||i Sommige vissoorten als haring, schol en tong trekken na hun geboorte in de Noordzee naar de ondiepe en relatief warme Waddenzee. In deze 'kinder kamer' is voldoende voedsel en rust om op te groeien. En daarna weer terug te keren naar de Noordzee. De open verbinding tussen de Waddenzee en de fgil Noordzee maakt beide zeeën sterk afhankelijk van elkaar En kwetsbaar. Want als het Noordzeewater vervuild is, heeft dat gevolgen voor de visstand in de Waddenzee En andersom natuurlijk. De Waddenvereniging probeert met haar aktiviteiten de onmisbaarheid van dit gebied te onderstrepen. Zoals in onze huidige kampagne voor een schone en levende Noordzee| Waddenzee. Help ons dit werk voort te zetten en meld u aan als lid. Want zonder u zijn miljoenen planten en dieren nergens I 'Voor studenten en 65 bedraagt hel lidmaatschap./17,50 I Landelyke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee IHet Waddenhuis. Antwoordnummer 90. 8800 XT Harlingen. Firma Jan Dekker aan de Bernhard- laan heet voortaan „Jos Kager, Assu rantiën en Hypotheken". Ook de toevoeging „Texels hypotheek- en in formatiecentrum" is uit de naam ver wilderd. Jos Kager, die zich sinds jongstleden augustus volledig eige naar mag noemen, heeft de naams verandering doorgevoerd omdat „dat het persoonlijke karakter van onze dienstverlening benadrukt". Nu ge beurde het nog regelmatig dat de klanten vroegen naar Jan Dekker, die al twee jaar geleden uit het bedrijf stapte (al bleef hij tot augustus voor de helft eigenaar). Met de nieuwe naam hoopt Kager alle onduidelijk heid uit de wereld te hebben gehol pen. Jos Kager bracht als zoon van oud-Texelse ouders zijn jeugd door in Badhoevedorp en is sinds hij in no vember 1978 naar het eiland kwam werkzaam bij het assurantiekantoor aan de Bernhardlaan. Het bedrijf telt (inclusief Kager) drie medewerkers en is qua klantenbestand „het grootste kleine assurantiekantoor van Den Burg". Behalve de nieuwe naam ver andert er niets; het bedrijf blijft zich dus bezighouden met de vertrouwde activiteiten In de Weverstraat werd dinsdag op nummer 42 „Dral reclame" ge opend. Het voormalige woonhuis an nex kantoor heeft daartoe een grondige verbouwing ondergaan. Het kantoorgedeelte strekt zich uit over de benedenverdieping, de bovenver dieping moet nog worden veranderd in een woonhuis. Eind 1987 begon Peter Dral zijn re clamebureau. In eerste instantie thuis, maar het bleek goed aan te slaan, dus werd al gauw naar een ruimte in of om het centrum van Den Burg uitgekeken. Dral is voor zichzelf begonnen nadat hij een periode heeft gewerkt voor een reclame-managementbureau in Aalsmeer. Als een klant bij hem komt met een bepaald bedrag voor recla me, zoekt hij uit hoe dat het beste kan worden besteed. Hij bekijkt wel ke media het meest geschikt zijn en in welke periode moet worden gead verteerd Ook geeft hij vorm en in houd aan de advertentie. Zijn vaste ontwerper is Studio Leenhouwers in Westerland. Het drukwerk wordt uit besteed aan Egner in Den Helder. Dral verzorgt ook licht-en buitenrecla me. Hij voert momenteel gesprekken met de NZH over reclame op de bus sen, zoals dat elders in Nederland al gebeurt. Het kantoor in de Weverstraat is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. ^la een experimentele aanloopperio de is Rob Souverein uit Den Burg van start gegaan met een onder- houdstimmerbedrijf, gevestigd op :ijn huisadres Buytengors 98. Hij liedt zich aan voor het verrichten ■van eenvoudig timmerwerk, zoals iet aanbrengen van een plafond, het nstalleren van een keuken, het leg- jen van een parketvloer, het afhan- jen van deuren en ramen, het aanbrengen van een trap, het aftim meren van ruwbouwwoningen etc. Souverein werkt rechtstreeks voor larticulieren maar laat zich ook graag nschakelen door aannemers. Hij kan lelt voor materiaal zorgen, maar ook jebruik maken van materialen die de opdrachtgever zelf al heeft gekocht, )ijvoorbeeld bij een bouwmarkt. Men <an ook op contractbasis met Souve- ein in zee gaan, wat bijvoorbeeld ge- leurt door eigenaars van tweede voningen die er op deze wijze van j verzekerd zijn dat alle onderhouds- en eparatiewerkzaamheden regelmatig worden uitgevoerd. Rob Souverein die een opleiding MTS bouwkunde leeft maar nog geen papieren heeft lm zich als „gewoon" aannemer te 'estigen) beschikt niet over een werkplaats, maar gaat op pad met ien van gereedschappen voorziene >tationcar. foor het diploma electrisch typen aagden de dames A Wuis, S. van 'e Berg, C. Koorn, C. Hoedjes, E. bulder, J. Zijm, M. Jimmink, F. Key- ier- E. Fransz, C.M. Zoetelief en de leren G. Hoedjes, F. Hoedjes, R Key- >er' A. Krafft, J. Keesom, M.P Bak er ;'j werden allen opgeleid door het icheidegger Instituut. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en/of in stanties bouwvergunning verleend: Fa. Van Egmond, Tienhoven 10, De Waal voor het plaatsen van een opslagloods; Esmil Engineering Contracting, IJsdijk 9, Oudeschild voor het overkappen van een stoom ketel; P.A. van der Vis, Dorpsstraat 36, De Koog voor het overkappen van een bestaand terras; F. Boon, Nieuweschild 8, Oosterend voor het plaatsen van een woonhuis; C. Ba- rends, De Wittstraat 14, Oudeschild voor het plaatsen van een garage; J. Beijert, Beatrixlaan 149, Den Burg voor het plaatsen van een kantoor container; J. Zoetelief, Klimpstraat 22, De Cocksdorp voor het vergroten van een garage; AEGON, Krimweg 102, De Cocksdorp voor het plaatsen van een dienstwoning; L.J. van der Geest, Boogerd 31, Den Burg voor het plaatsen van een garage; Th. Schermer, Molendwarsstraat 2, Den Burg voor het plaatsen van een gara ge, D.P. van Egmond, Schumakers- weg 4, De Koog voor het veranderen/vergroten van een woon huis, H.W. Dijkgraaf, Orchismient 47, De Koog voor het vernieuwen van een stolp; Texelse Wol Onderneming, Wezenland 5, Den Burg voor het plaatsen van een noodgebouw; M. Albers-Heynen, Warmoesstraat 6, Den Burg voor het vernieuwen van een kapconstructie en plaatsen van een dakkapel; P. Eelman, Bernhard laan 50, Den Burg voor het gedeelte lijk vergroten van een zomerhuis; Fr. Hopman, Ongeren 9, Den Burg voor het plaatsen van een vriescel; Ge meente Texel, Groeneplaats 1, Den Burg voor het gedeeltelijk veranderen van een machinale houtbewer kingsplaats; Fr. van der Star, Trompstraat 1, Oudeschild voor het gedeeltelijk veranderen van een woonkamer/bijkeuken; Macobouw BV, Roggeslootweg 636 t/m 680 en 737 t/m 795; Middenweg Vastgoed BV, Nieuwe Uitleg 36, Den Burg voor het veranderen van een woning; Jn. Beij ert, Beatrixlaan 149, Den Burg voor het plaatsen van een kantoorpand. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. In de bibliotheek wordt net als in de afgelopen jaren een winterprogramma gehouden. Ditmaal staan de maan den februari, maart en april in het te ken van personen- en goederenvervoer. De eerste ten toonstelling kan vanaf 3 februari wor den bezichtigd tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Te zien zijn onder meer een model van een op Texel gebruikte „drie- wielde kar", een foto-collage van oude ansichten met afbeeldingen van oude transportmiddelen, zoals die werden gebruikt in de eerste helft van deze eeuw (op Texel) en een fo todocumentatie over de busdienst van Boekei. De expositie loopt tot 8 maart. Op 14 maart start vervolgens een tentoonstelling met als onder werp „150 jaar spoorwegen" en tot slot, van 30 maart tot 27 april staat de Teso centraal (scheepsmodellen en foto's). Op initiatief van de hervormde vrou wengroep „De Duinroos" wordt vrij dag 10 februari een verkoop- en spelletjesdag gehouden in de kapel „Bethel" in Zuid-Eierland. 's Middags om half drie begint de verkoop van handwerk. Kinderen kunnen tegelij kertijd aan spelletjes meedoen. Dit duurt tot half zes. 's Avonds wordt het programma voortgezet. Van 19.30 tot 20.00 uur kan men nog handwerk kopen, daarna begint de bingo. De toegang is gratis en ieder is welkom. Een team van de zendingsorganisatie Operatie Mobilisatie (OM) komt naar Texel. Deze organisatie werkt met ve le jongerenteams, vooral in Azië, Zuid- en Midden Amerika, Afrika en Europa. Men bezoekt wereldwijd ha vens met twee schepen vol christelij ke lektuur over onderwijs. OM richt zich op evangelisatiewerk en de trai ning van jongeren daartoe. Tijdens het bezoek aan Texel zal in formatie worden gegeven over een grote campagne die komende zomer zal worden gehouden met als titel: „Love Europe". ledereen is welkom op donderdag 9 februari om 20.00 uur in De Schakel. De organisatie van de avond is in handen van Christenen Voor Texel. Voor vragen of om vervoer te regelen kan men bellen naar 12836 of 15313. Hier een klein berichtje van een oud- Tesselaar: vrachtwagenchauffeur Joop Jas. Op vrijdag 20 januari be vond ik mij op de M6 ter hoogte van Birmingham in Engeland, richting huis. Ik luisterde naar de zender radio 2 BBC. Daar begon een uitzending over het eiland Texel en wel over Cor Ellen en zijn museum. Als oud- Tesselaar vond ik dit geweldig leuk. Het programma ging over Cor Ellen, die sinds 1939 aan het strand van Texel, aangespoelde dingen heeft ver zameld. Het programma duurde twin tig minuten. De reporter van de BBC was zeer onder de indruk van wat hij in het museum had gezien en over wat Cor Ellen vertelde over zijn jaren als strandjutter. Als oud eilandbewoner vond ik het heel leuk om dit in Engeland op de Engelse ra dio te horen. De groeten aan alle Tes- selaars, Joop Jas, Roosteren Limburg. Het fietspad langs h§t Krimslag te De Cocksdorp zal worden aangelegd door de firma Cobeton uit Schiphol. Deze firma had de laagste inschrij ving met een bedrag van ƒ178.300,- Dat was mogelijk doordat aan Cobe ton ook al de aanleg van het fietspad langs de Hoornderweg is gegund, waardoor flink kan worden bezuinigd op uitvoeringskosten, aankoop van beton en de aan- en afvoer van ma teriaal. Een leuk extraatje voor de ge meente, die f282.405,- had geraamd voor het werk. Het fietspad langs het Krimslag vergt in totaal 4650 m2 betonwerk. Der tien bedrijven hadden ingeschreven, waaronder twee Texelse. De hoogste inschrijving was van Seignette BV. uit Assendelft met ƒ277.000,- B en W willen met de meerwaarde van de per 1 januari aan de ver voersmaatschappij NZH overgedra gen AOT-aandelen een fonds vormen voor verkeersdoeleinden. Het gaat om een bedrag van ƒ60.000,-. Het fonds kan volgens het college te- zijnertijd worden aangewend ten be hoeve van het verkeersveiligheidsplan, verkeerscircu latieplan en/of voorzieningen voor ouderen bij de veerboot. Bestemmin gen in het kader van verkeer en ver voer dus, dezelfde sector waartoe de AOT kon worden gerekend. Er bestaat nog geen gemeentelijk fonds voor deze doelen. B en W wijken met hun beslissing af van het advies van de afdeling financiën, die had voor gesteld de meerwaarde toe te voe gen aan de algemene reserve. In dat geval zou het geld geen specifieke bestemming krijgen, maar aan meer dere doeleinden kunnen worden besteed. De gemeenteraad moet nog laten blijken of men met dit B en W- beleid kan instemmen. Op het parkeerterrein bij Albert Heyn deed zich dinsdag een aanrijding voor toen een 76-jarige vrouw uit Den Burg in haar Volvo weg wilde rijden. Haar voet schoot van het gaspedaal, maar omdat het een automaat was, reed de wagen door, tegen de zijkant van een Opel van een man uit Eier- land. De schade was aanzienlijk. Nelda de Grave is geslaagd voor het artsenexamen aan de faculteit der ge neeskunde aan de Universiteit van Am sterdam. In 1986 legde zij al met goed gevolg het doctoraal examen af. Woensdag houdt de speel-o-theek een spelletjesmiddag voor kinderen van twee tot zeven jaar. Er zullen minder bekende gezelschapsspelletjes worden gespeeld. De spelletjesmid dag wordt gehouden in de speel-o- theek ruimte in d'Ouwe Ulo van 14.30 tot 15.30 uur. Jan de Lugt uit Oudeschild en Frans Room en Annet van Beek uit Den Burg slaagden te Alkmaar voor het diploma Moderne Bedrijfsadministra tie NBA. De gemeente stelt 730.000,- be schikbaar voor een nieuwe bus voor de timmerlieden. De huidige VW-bus is motorisch in een slechte conditie 4 februari: Toneelvereniging Nieuw Leven „Zwendel- affaire", aanvang 20.00 uur. Toneelvereniging Oosterend: Drie eenacters Wel Wezen, Als je een vogel wilt zoenen en Het kamerschot. De Zonnebloem heeft een amusementsmiddag in De Lindeboom van 14.00 tot 17.00 uur, de kosten zijn f7,50, opgave 13259 of 15784 Vereniging van oud-leerlingen van de Land bouwschool voert het toneelstuk „Zilveruitjes en augurken" op in Het Eierlandsche Huis, aanvang 20.00 uur, entree f 7,50. bal na 5 februari. AT.V Boscross bij de Monmckenweg ml. A. Stevens, Vloedlijn 33, tel. 14472 Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje or ganiseert de vierde wandeltocht in de wmter- serie, de start is bij de bungalow aan de Monmckenweg tussen 13.00 en 14.00 uur. 7 februari Jaarvergadering van de vrouwenbond van het FNV Op uitnodiging van de Oudere Doopsgezinde Zusterkring geeft Koos Zegers een lezing in het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk, aanvang 20.00 uur. 10 februari: Sportmarkt in Sporthal Ons Genoegen 11 februari: Sportmarkt, zie 10 februari. Vereniging Vrienden van het Paard heeft een bingo-avond onder leiding van Lies Eelman in de manege. Inl. A Eelman, tel. 12118. Toneelvereniging Sint Jan speelt het stuk „Op gouden wieken" in de Lindeboom, aanvang 20 00 uur 12 februari: In Klif 12 is een optreden van Jules Deelder met „Kiezen of Deelder" Aanvang 16.00 uur. kosten f20,—. 14 februari. Federatieavond Oudere Doopsgezinde Zuster kring Den Burg in het zaaltje bij de kerk, aan vang 20 00 uur Ds Knipscheer houdt een lezing over Erasmus In d'Ouwe ULO is een lezing van mevr. Maya de Jong over Vluchtelingenwerk Nederland De avond wordt georganiseerd door de werk groep anti-discriminatie en de werkgroep vluchtelingenwerk Texel. 17 februari: B Z.N treedt op in De Kampanje Den Helder, na afloop vaart een extra boot 18 februari Optreden van toneelvereniging 't Amateurtje in De Waal P. de Boer geeft instructie voor de Blijde Rij ders in manege Akenburg. 19 februari: A.T.V. Boscross bij de Monnmckenweg, ml. A Stevens, Vloedlijn 33, tel. 14472 20 februari: Bijeenkomst Plattelandvrouwen Den Burg in de kantine van het L.B.O. om 20 00 uur. De musical Anatevka wordt toegelicht door me vrouw A. van der Eijk-Bierens. Voorspeeluren Texelse Muziek- en Dansschool in 'd Ouwe ULO om 19.30 uur. Plattelandsvrouwen De Cocksdorp/Eierland in het Eierlandsche Huis met thema „Wat lezen en schrijven vrouwen". Bijeenkomst C PB in de Poort om 19 45 uur R. Kuiper behandelt het thema „vrouw en geloof". 21 februari: Voorlichtingsavond voor de vrouwenbond FNV het thema is hoe werkt de S.O.W 23 februari: Jaarvergadering van De Blijde Rijders in mane ge Akenburg 24 februari. Bloedafname van het Rode Kruis in de R.S.G Aanvang 17.30 uur, inl. 19338. Tweede lezing in een serie van drie in Ecoma- re, Jan Moens vertelt over zijn reis naar Spits bergen, aanvang 20.00 uur, opgave graag van te voren, tel 17741. De kosten van één lezing zijn f4,—, de serie kost flO,— 25 februari. Texels kampioenschap klaverjassen in restau rant Azië om 20.00 uur, opgave tel 12212. Winteruitvoering DEK in De Waldhoorn om 20.00 uur, kosten f2,50. 26 februari Optreden van de Dubliners in de Lindeboom. 27 februari Leerhuislezmg bij Doopsgezinde kerk om 20.00 uur met medewerking van rabbijn H. Pereira. Inbrengdag goederen voor veiling landbouw- materialen op 1 maart, de goederen kunnen van 10.00 tot 16.00 uur ingebracht worden bij manege Akenburg. 28 februari: Kijkdag voor veiling 21 maart. 10.00 tot 17.00 uur in manege Akenburg I maart Manege Akenburg organiseert van 9.00 tot 17.00 uur een openbare veiling van gebruikte landbouwmachines en materialen. De veiling staat onder toezicht van notaris Boswijk Inl. H. van Slegeren, tel 11746 4 maart: Winterconcert van Excelsior in de Bijenkorf in Oosterend, aanvang 20.00 uur 5 maart ATV. boscross bij de Monmckenweg Inl. A. Stevens, tel. 14472. 7 maart: Bijeenkomst oudere doopsgezinde zusterkring Den Burg. Ds. Keyser spreekt over „De vrouw in het ambt door de jaren heen". Voorlichtingsavond voor de vrouwenbond FNV, het thema is Wet 1990 II maart: Winterconcert K.T.F in de De Koninghal. Duathlon (45 km fietsen. 110 km. lopen) het inschrijfgeld is f15,— voor volwassenen en f 10, voor kinderen inclusief borg Inl J. Zijm, tel 14205 en D. Vinke, tel. 13814 Toneelvereniging De Cocksdorp voert het stuk „Een meisje zoals jij" op. De Meer Sportenvereniging Texel houdt voor alle afdelingen een 9-kamp/sponsorloop in sporthal „Ons Genoegen 12 maart: Dressuurwedstrijd in manege Akenburg. 14 maart: Voorspeeluren Texelse Muziek- en Dansschool in 'd Ouwe ULO om 19.30 uur. 15 maart: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Den Burg m de kantine van het L.BO. om 20.00 uur met medewerking van de ex-Jehova getuige G Limpers 16 maart: In Klif 12 treden Waardenburg en De Jong op met „Gekkengalerij". aanvang 20.15 uur, kosten f12.50. 18 maart: Winterconcert KTF in het Eierlandsche Huis te De Cocksdorp. aanvang 20.00 uur. 20 maart: Plattelandsvrouwen De Cocksdorp/Eierland Hans de Ruiter, imker vertelt over het bijen volkje. Paasavond C.P.B. in De Poort om 19.45 uur Leerhuislezmg bij de Doopsgezinde kerk, m.m.v. P. Van Baxel. Bijeenkomst Verzamelaarsclub Texel in De Wit te Burght, aanvang 20.00 uur. 21 maart: Oudere Doopsgezinde Zusterkring Den Burg, in het zaaltje bij de kerk, paasmaaltijd. 27 maart: Paasrit van de Blijde Rijders. 28 maart: In Bowling De Koogel is een jeugd landenont- moeting tot en met 1 april 4 april Oudere Doopsgezinde Zusterkring Den Burg Dhr. Jan Boom vertelt over het wel en wee van een Noordzeekotter. 5 april In De Kampanje in Den Helder is een optreden van de Hoofdstad-operette, na afloop vaart een extra boot. 9 april Sprmgwedstrijd in manege Akenburg 10 april: Leerhuislezing bij de doopsgezinde kerk m.m.v. H. Vreekamp, kosten f5.—. 13 april: Soosavond in manege Akenburg georgani seerd door de Blijde Rijders appelmoes «tra kwaliteit Flessen doet u er al in Maar waarom de glazen potjes met7 Want glas is glas en dat kan allemaal de glasbak in Bedankt namens glasbak reinigingsdienst en natuur. iW

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 11