Milieuproblemen moeten samen worden aangepakt Rechter geloofde niet in vormfout bij aanhouding 4 jr< Schetsen met waterver frisse blik op Texel f1000,- boete en ontzegging Texelaars voor de S Q Excursie witloftrek Cursus snoeien en onderhoud tuinen Kampioenschap klaverjassen Expositie en prentbriefkaarten van Texel- Paulusbossie Dubbele winst vo< tafeltennissers Olievaten op het strand PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 3 FEBRUARI Voorzitter P. C. Hin van de Vereni ging voor bedrijfsvoorlichting „Texel" ging op de jaarvergadering in op de ontwikkelingen in de landbouw. Daarbij stelde hij een paar vragen die in de naaste toekomst beant woord moeten worden. Hoe kan de Nederlandse landbouw inspelen op de open grenzen die in het jaar 1992 binnen de E.E.G. komen? Vol gens Hin liggen er goede mogelijkhe den voor de Nederlandse landbouw inclusief de Texelse. Kwalitatief zul len er hoogwaardige producten gele verd moeten worden die concurrerend zijn. Met het opengaan van de grenzen dreigen er ook gevaren zoals het bin nenslepen van ziekten en plagen. Om die weer terug te dringen is zeer veel inspanning en geld nodig. Het milieu krijgt de laatste tijd veel aandacht. Hierbij worden de agrariërs te vaak in een glazen huisje geplaatst. Niet te recht is het om de zwarte piet alleen naar de landbouw te schuiven. Het is een algemeen probleem dat volgens Hin in samenwerking met de overheid opgelost moet worden. Vereniging Twee mensen van het eerste uur van de vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting Texel zijn in 1988 overleden: de heren C. J. de Lugt (oud voorzitter) en K. Lap (oud bedrijfsvoorlichter). Beide heren hebben mede de basis gelegd voor de ontwikkeling van de landbouw op ons eiland. Piet Wim Roeper Mzn. was het in het bestuur aftredend en statutair niet herkies baar. Zijn plaats wordt ingenomen door Paul van Exel Mzn. Frits Bakker Gzn. werd herkozen voor een volgen de zittingsperiode van drie jaar Ondanks een klein verlies in 1988 blijft de contributie voor de vereni ging ongewijzigd en wel f2— per ha bouw- en grasland met een minimum van ƒ25,— per lid. Jan Koolhof ging in zijn overzicht in op de schaalvergroting. De landbouw heeft net met altijd gemakkelijk door de vele veranderingen die zich steeds maar weer voordoen. De problema tiek lijkt steeds complexer te worden. Maar gezien de bedrijfsstructuur en het ondernemerschap binnen de land bouw op het eiland Texel zei Jan Koolhof goede toekomstmogelijkhe den te zien. Wel moet daarbij ge tracht worden om bewust met de zaken bezig te zijn en het niet aan toeval over te laten. De Texelse land bouw heeft zich een goede plaats verworven binnen de landbouw in Noordholland. Dit blijkt uit een onder zoek van het Landbouw Econonisch Onderzoek verricht op verzoek van de P.P.D in Noordholland. In dit rap port worden de verschillende gebie den in Noordholland met elkaar vergeleken en er wordt een ontwik- kelings prognose gegeven tot het jaar 2001. De verwachting is dat de oppervlakte cultuurgrond tot het jaar 2001 met 9% gemiddeld in Noordholland zal af nemen. Eveneens zal het totaal aan tal landbouwbedrijven met 25% teruglopen. Vooral de veehouderij zal sterke achteruitgang la m zien na- menlijk 40% van het a tal bedrijven in 1986. Een sterke stijging van het bloembollenareaal wordt verwacht van 21 tot 37%. Voor de akkerbouw bedrijven is de prognose een stijging van de oppervlakte grond Een deel van de opengrondsgroententeelt zal zich naar de akkerbouwbedrijven ver plaatsen. Blijkens CBS-tellingen werk ten in de landbouw (in het deelgebied Texel/Wieringen) 653 ar beidskrachten. In het jaar 2001 zal dat zijn afgenomen met 25% tot 490 personen. Gemiddeld in Noord holland wordt een achteruitgang met 18% verwacht. In de gebieden waar veel opengrondgroententeelt- en bloembollenbedrijven zijn zal de afna me minder zijn. Nu zullen de Texelse ondernemers in de landbouw moeten uitwijzen hoe de prognoses in werke lijkheid zullen uitkomen. Volgens Koolhof zullen er met andere teelten die voor elk bedrijf weer anders zul len zijn voor de Texelse agrariërs mo gelijkheden liggen. Ook een uitbreiding van het areaal bloembol len is op Texel nog mogelijk. Texel heeft nog zeer gezonde gronden die niet door intensieve teelten bepaalde ziekten bij zich dragen. Texel heeft door een ruim bouwplan en zijn vele gemengde bedrijven goede toekomst mogelijkheden. Kostprijzen Van praktijkbedrijven liet Jan Koolhof bedrijfseconomische cijfers zien. Hier uit bleek dat de financiële verschillen per ha en per bedrijf nog sterk uit eenlopen. Duidelijk kwam hieruit naar voren dat een hoge kilogrammen op brengst aan melk per koe of hoge ki logrammen opbrengsten per na akkerbouwgewassen een hoog inko men geven Het zijn vooral de direct toegerekende kosten die het saldo per melkkoe en per ha gewas bepa len. De kosten voor veevoer en ma- chinekosten kunnen enorm verschillen bij dezelfde opbrengsten. Een kostprijsverschil van 5 cent per kg melk voor krachtvoer komt veel vuldig voor. Op een bedrijf met 200.000 kg melk geeft dit reeds een verschil in inkomen van ƒ10.000,— Ook in de akkerbouw kunnen de kostprijsverschillen enorm zijn. Bij de gewassen wintertarwe, zomer- gerst, groene erwten en suikerbieten, met ongeveer vergelijkbare kilogram men opbrengsten per ha gewas, ga ven de overzichten ook verschillen te zien van ƒ400,— tot ƒ500,— per ha aan toegerekende kosten. Dit zijn de kosten voor zaaizaad, bemesting en gewasbeschermingsmiddelen. Hier door kunnen de verschillen in inko men bij een akkerbouwbedrijf van 40 ha ƒ16.000,— tot ƒ20 000,- zijn. Vooral het kunnen produceren tegen de laagste kostprijzen zal mede bepa len of er bestaansrecht blijft binnen de landbouw in de naaste toekomst. Hierna werden er door Jan Koolhof enkele dia's getoond van het jaar 1988 Eerst werd de problematiek van de zomerwrang besproken, die jaarlijks voor enkele tienduizenden guldens schade onder het melkvee aanricht. Het uierweefsel wordt voor al bij droogstaande drachtige koeien evenals jongvee uitgerangeerd als de zomerwrangbacterie het uier via de tepel binnendringt. Deze bacterie wordt overgebracht door vliegen. Uit het onderzoek van de gezondheids dienst voor dieren blijkt dat de vlie gen die de zomerwrang overbrengen zich in hoofdzaak bevinden onder de buik en rond het uier van het rund. Nu zijn er op Texel de laatste jaren zogenaamde anti-wrangboxen ge- plaats. In de box bevindt zich het waterbakje waar de dieren bij zomer dag uit kunnen drinken. Door in de box een spruitmechanisme aan te brengen worden de dieren tijdens het drinken in de box bespoten met een vliegenbestrijdingsmiddel. Hierdoor is zomerwrang grotendeels te voorko men. Uit de praktijk blijkt dat deze anti-wrangbox goed voldoet. Wel is het noodzakelijk dat zodra de dieren naar buiten gaan de boxen meteen geplaatst worden. Omdat in het voor jaar de vliegen nog in zeer kleine aantallen aanwezig zijn behoeft het voorraadtankje nog niet te worden aangevuld. De dieren kunnen op deze wijze wennen aan de anti-wrangbox. Dit is van groot belang voor het uit eindelijke resultaat. Het jaar 1988 kenmerkte zich door een grote aan tasting van luizen. Vooral de aardap- peltopluis en de luis die vergelingsziekte in bieten overbrengt, was op Texel erg actief. De oorzaak moet worden gezocht in de zachte winter van 1987/1988. De schade in vooral consumptieaarappelen was vrij groot. Tevens hebben de suikerbieten van deze aantasting geleden. Door het tellen van luizen in het komende jaar verwachten we op tijd de nodige maatregelen te kunnen nemen, aldus Jan Koolhof. Door het zachte weer Op woensdag 8 februari wordt een excursie gemaakt naar de Coöpera tieve groenten- en fruitveiling West- Friesland-Oost te Zwaagdijk-Oost. Het is de bedpeling om hier het vei len van groenten te bekijken. Na de middag zullen enkele witloftrekkerijen in Noordholland worden bekeken. Be langstellenden voor deze excursie kunnen zich tot 5 februari opgeven bij Jan Koolhof. Vertrek boot 8.05 uur. De cursus snoeien en onderhoud van tuinen en erfbeplanting begint woensdagavond 8 februari aanstaan de. De eerste avond zal de theorie worden behandeld waarna praktijkles sen zullen volgen. Deze eerste avond wordt gehouden in Hotel „Rebecca" te De Waal en begint om 20.00 uur. van de laatste maanden beginnen de pootaardappelen volop te kiemen. Daar waar de pootaardappelen reeds in poterbakjes staan is een regelmati ge controle noodzakelijk. Om te voor komen dat de kiemen doorgroeien is licht noodzakelijk. Kunstlicht is moge lijk maar ook het buitenplaatsen bij niet vriezend weer kan de kiemgroei doen vertragen. De teelt van witlofpennen verloopt op Texel zeer voorspoedig. Op bedrij ven waar arbeid „over" is zou de mogelijkheid bestaan om de pennen ook te gaan trekken. De toegevoegde waarde zou hierdoor op Texel kunnen blijven. De schapenhouderij met het Texelse ras heeft mogelijkheden voor de toekomst mits de produktiviteit wordt verbeterd. De lammerenpro- duktie zal moeten stijgen evenals de groei. Voorts zal de arbeidsbehoefte bij het aflammen niet groter mogen worden. Wanneer hierin geen verbe teringen komen zullen andere rassen vooral voor de lamsvleesproduktie in teressant worden. Want gemiddeld genomen liggen de kosten voor het houden van schapen in Nederland hoger dan in de andere EEG landen. De vraag naar een constant aanbod van vlees van lammeren over het ge hele jaar van 18 tot 22 kg wordt steeds groter. Als eerste op deze vierde avond van het kampioenschap eindigde Ruud Daalder/Renze Kampstra met 7201 punten, wat ze van de dertiende naar de tweede plaats in het klasse ment bracht. Wil Derks/Peter van Heerwaarden wisten ook bij de eerste tien te ko men. Met 7036 punten werden ze derde op deze avond. Met 6974 pun ten werden Henny en Henriètte Bak ker vierde. Martien en Gerda Veeger eindigden als vijfde met 6929 pun ten. De laatste avond belooft een zeer spannende strijd te worden, de verschillen zijn erg klein. Stand na vier avonden Respectievelijk punten en marsen: 1. Karei van Heerwaarden-Paul v/d Lee 26470. 4; 2. Renz Kampstra-Ruud Daalder 26143, 7, 3. Jaap Witte-Fenny Hopman 26133, 3; 4 Muus Smit-Jos Veeger 26054, 5; 5 Henk Bakker-Cees Vinke 25868. 10; 6. Jan Post- Piet Keyzer 25851, 5; 7 Dirk Maas-Giel Witte 25629. 4, 8. Corry Zijm-Annie Vermuë 25559, 7; 9. Wil Derks-Peter van Heerwaar den 25549, 4; 10. Dirk-Marie Timmermans 25444, 8. Raadsman Mr L.Ph.J. baron van Utenhove deed vrijdag een ver geefse poging om vrijspraak te krijgen voor een 28-jarige Ooste- render die voor de Helderse politierechter stond wegens rijden onder invloed. Van Utenhove meende dat bij de aanhouding van de verdachte en de daarop volgende test om het alcoholgebruik vast te stellen was afgeweken van de voorschriften. Politierech ter Mr L A. Punt nam echter aan dat door de verbaliserende wachtmeesters wèl correct was gehandeld bij het verkrijgen van het bewijs en veroordeelde de jongeman tot een geldboete van f1000,- (of 20 dagen), 200 dagen ontzegging van de rijbevoegd heid en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. De Oosterender was op 25 augustus j.l. op Texel betrokken geweest bij een aanrijding De politie stelde met de blaasproef vast dat de jongeman alcohol had gebruikt, vorderde zijn rij bewijs in en nam hem mee voor de gebruikelijke bloedproef die het wetti ge en overtuigende bewijs van het al coholmisbruik moest aantonen. Volgens de wettelijke regels neemt de dokter de bloedproef niet eerder dan één uur na de blaasproef. Bloed prikken op een eerder tijdstip mag wel, maar dan moet de verdachte er op worden gewezen dat hij recht heeft op een tweede bloedproef, na het verstrijken van het uur. In het ge noemde geval was de blaasproef ge nomen om 20.10 uur en nam dokter W. Vos de ploedproef om 21.00 uur, dus tien minuten te vroeg. De ver dachte beweerde dat hem niet was gezegd dat hij recht had op een tweede proef en werd daarin gesteund door de bij het proces ver baal zittende .qheclist" die door de verbalisanten was afgewerkt en waarop niet het gebruikelijke kruisje was gezet achter de betreffende vraag. Er rees daarom bij de eerste behandeling voor de politierechter twijfel over de vraag of het wettig en overtuigend bewijs op de juiste wijze was verkregen, wat aanleiding was om de zaak te verdagen in afwach ting van een aanvullend proces ver baal om te weten of de tweede bloedproef werkelijk niet was aange boden of dat alleen maar vergeten was het kruisje te zetten. Herinnering... Bij de voortgezette behandeling van vrijdag j.l. kwam dat aanvullende pro ces verbaal op tafel. De betrokken verbalisanten, beiden als getuige ter zitting aanwezig, lieten daarin uitko men dat volgens voorschrift was ge handeld, maar toen ze gescheiden van elkaar werden gehoord bleek noch wachtmeester mevrouw A.E. Groenhof (26) van de groep Lange- dijk (die in augustus op Texel was gedetacheerd) noch wachtmeester A.W. Spoelstra (31) van de groep Texel zich precies het moment van het aanbod te herinneren, wat een half jaar na dit routinematig afge werkte proces verbaal niet zo vreemd werd gevonden. De wachtmeesters wisten echter wel dat ze het gebrui kelijke lijstje hadden afgewerkt en gingen er dus vanuit dat ook het aanbod van de tweede bloedproef was gedaan. Dat het kruisje niet was geplaatst zal het gevolg zijn geweest van onderbrekingen tijdens het invul len van het betreffende formulier, zo werd verondersteld. 0' J-L /oAvV De haven van Oudeschild, één van de als prentbriefkaart uitgebrachte schetsen van Woute^ Dapperen. Raadsman Wiet van Utenhove veron derstelde iets heel anders. Volgens hem komt het wel vaker voor dat wordt vergeten een tweede bloed proef aan te bieden als er te weinig tijd zit tussen blaasproef en bloed proef en het was volgens hem het meest voor de hand liggend dat het hier ook zo was gegaan. Bovendien ontkende de verdachte zelf ook met stelligheid dat hen een tweede proef was aangeboden, zonder dat de ad vocaat hem op de consekwenties van het antwoord op deze vraag had gewezen. Dat het kruisje op het for mulier was vergeten en dat beide verbalisanten dat ook nadien niet hadden gemerkt, leek Van Utenhove niet waarschijnlijk. Het betreffende formulier nodigt uit tot invullen, niet tot vergeten. Van Utenhove kwam tot een harde conclusie: „Hier is een po ging gedaan om de zaak achteraf dicht te spijkeren. Het ten laste ge legde is wel bewezen, maar niet overtuigend. Ik waag het om op grond van deze technische onvolko menheid vrijspraak te vragen". Rechtsgevoel De raadsman voegde eraan toe zich zeer wel te realiseren dat het rechts gevoel van het publiek niet wordt be vredigd als een veroordeling niet doorgaat wegens een dergelijke for maliteit terwijl de schuld van de ver dachte toch vast staat. Vooral de laatste tijd is er veel te doen over dergelijke vormfouten waardoor soms ernstige delinquenten de dans ont springen. In dit geval, zo betoogde Van Utenhove, zou dat rechtsgevoel niet al te zeer op de proef worden gesteld want de verdachte is al sinds augustus zijn rijbewijs kwijt en heeft die straf dus al te pakken. En mocht de geëiste geldboete toch worden opgelegd, dan zou het wenselijk zijn als deze in termijnen betaald zou mo gen worden. De verdachte zit name lijk op vrij zware lasten en is seizoenwerkloos. Pas in maart heeft hij weer werk en is zijn inkomen wat ruimer. Vertrouwen Mr Punt voelde er echter niets voor het tweede proces verbaal in twijfel te trekken. Hij zei vertrouwen in de politie te hebben en achtte het wet tig en overtuigend bewijs dus gele verd. Hij wees onmiddelijk vonnis, conform de eis die was afgestemd op de ernst van het geval: de Ooste render had 2,3 promille alcohol in zijn bloed, drie keer de hoeveelheid die maximaal toelaatbaar is. De boete mocht in vijf termijnen van f200,- worden voldaan en omdat de tijd van de invordering van het rijbe wijs van de ontzeggingsperiode wordt afgetrokken, mag de verdachte in maart weer autorijden zodat zijn werk als bezorger er niet onder lijdt. De gehele maand februari is in restaurant Klif 23 in Den Hoorn een expositie te zien van een trouwe Texel-ganger. Al bijna een kwart eeuw vertoeft Wouter van Dapperen uit Bussum, in het dagelijks leven ar chitect te Amsterdam, regelmatig met zijn echtgenote Ottilie op Texel. Ze hebben hier zelfs een tweede wo ning aangeschaft. Ook in zijn vrije tijd tekent Van Dapperen graag, en niet zonder niveau, getuige zijn „schetsen met waterverf" van Texel se landschappen en dorpsgezichten. Enkele van de fris ogende werkstuk jes zijn nu ook als prentbriefkaart verkrijgbaar. De heer en mevrouw Van Dapperen omschrijven zichzelf als „Texel-gek". nu Man n"»Anrwoon»,kh*d Vooropgesteld dient te worden, dat ik er niet woon en ter plekke geen en kel belang heb. Hoogstens dat een mens wel eens wat rondneust en hoort wat er aan de hand is. En hoort wat er mis is, of dreigt te gaan. Deze zomer informeerde ik zo maar eens naar de mogelijkheden van bouwgrond in Den Burg. „Gaten in de bebouwing" heet zoiets. Dan hoor je van een makelaar dat bou wen heel duur is en er waarschijnlijk wel een plek bebouwd gaat worden bij de Wagemakerstraat. Het Paulus bossie! Woningen zouden daar ko men. Zo goed als zeker. Ik keek daar eens rond en dacht leuk plekkie, maar wel zonde Dus je vergeet zoiets, behalve dan dat er volgens die makelaar wel een probleempje zou zijn: Klaas Smidt. De man die deze week in de krant stond en me dus opviel. Die naam had ik meer gehoord. Wéér dat Pau lusbossie! Toen was er dus binnens kamers al sprake van, waar dan ook. Zijn alle gaten hetzelfde in Den Burg? Nee, Krakeling, Pater Witteplein en Parkstraat zijn voorbeelden hoe goed het ging. Als het Paulusbossie-project doorgaat en ik hoop van niet, is dat een voorbeeld van hoe het met moet. De gemeente(raad) en B en W dienen één zaak goed in het oog te houden: als er maar enig moment de schijn gewekt wordt en die is al gewekt, dat er sprake is geweest van voor kennis van die desbetreffende ambte naar op Ruimtelijke Ordening, dan dienen zij onverwijld alle procedures die het bestemmingsplan wijzigen te stoppen. Het is nogal erg voordelig tuingrond in bouwgrond te wijzigen in dit geval en wel érg toevallig. Grondig onderzoek is met recht ge boden. Een ambtenaar mag inder daad niets meer, heer Schilling, maar dient wel zeer zorgvuldig met zijn kennis om te springen, wil hij niet de verdenking op zich laden. Het ligt in dit geval wel zeer voor het grijpen. B en W hadden dit van tevoren kunnen verijdelen c.q. inschatten. Verder is het natuurlijk in een plaats als Den Burg doodzonde als er nog meer van die mooie groene plekjes verdwijnen. Karakteristieke groene oases. Natuurbehoud, hoe klein ook, is op zijn plaats. Het zou mooi zijn als veel omwonenden en andere Texelaars, mocht er een artikel 19 procedure volgen een bezwaarschrift indienen. Ter voorkoming van erger. Nog mooier als B en W, daartoe ge prest door de Gemeenteraad, deze op zijn zachtst gezegd dubieuze gang van zaken vóór die tijd al tegenhiel den Ter vermijding van verdenking. Een ambtenaar mag geen nadeel on dervinden van zijn beroep, maar dient extra voorzichtig te zijn, juist daarom. Ik ken een politieagent die nog geen sigaret aanneemt. Je weet tenslotte nooit. Hij heeft gelijk. Texel is hopelijk geen Bergen op Zoom. Als Texelaar heb ik recht op zuiverheid van de plaatselijke overheid in haar handelen. Maak dat maar eens duidelijk. Jan Knippenberg Gerritslanderdijkje 2a Jaarlijks komen zij minstens een weekend per maand op Texel, de| deren maken ook grif gebruik vai tweede huis, ze zijn geabonneerd de Texelse Courant en bovendien! schilderen ze dus het landschap, alleen hij, maar ook zij beoefent creatieve hobby. Ottilie van Dapi doceert namelijk kunstgeschiede: èn tekenen aan de modeacademi „Montaigne" te Amsterdam. „Tijdens vakanties en weekenden| we zeker zes uur per dag aan hei kenen of schilderen. Wij verpozei ons al tekenend. Op den duur lei het eiland zo geweldig goed keni In de loop der jaren hebben we grote en gevarieerde collectie opi bouwd." Mevrouw van Dapperen houdt zii voornamelijk bezig met aquarellei terwijl haar man uitsluitend teken Zijn werkwijze is even simpel als doeltreffend: gewapend met een je correspondentiekaarten in de b nenzak en een tekenpen trekt hij erop uit, op zoek naar plekjes die vereeuwigen waard zijn. Snel, zoi hij met zijn werk als architect ge wend is, brengt hij op de 10x15 j kaartjes de lijnen aan totdat een i fende afbeelding is ontstaan. Thi gekomen vult Van Dapperen met waterverf de tekening in. Zó is zi werkwijze, en daarin is al zo'n de jaar weinig veranderd. Toch is er gens hem zeker geen sprake van tmematig handelen. „Natuurlijk is een zekere routine-factor, maar ikl moet wel lol blijven houden in del hobby. Wèl is het zo dat ik één b paalde methodiek heb nagestreefi gevonden, maar telkens weer is f voor mij de kwestie: hoe krijg ik i beeld zo goed mogelijk op papiet ke situatie is weer anders en verc vindingrijkheid en concentratie." Zowel de junioren als de seniorerl hebben zaterdag hun eerste wed strijd in de voorjaarscompetitie g$ wonnen. De senioren speelden tegen D.O.V] uit Heerhugowaard. Martin Jans: speelde goed gemotiveerd en wisj nadat hij de eerste partij met 17 en 20-22 had gewonnen, zijn am twee partijen met ruim verschil ml twee sets op zijn naam te brenge] Lieuwe van der Veen had in zijn ste en zijn derde partij drie sets n dig om ze in winst om te zetten, tweede partij won hij knap met 2 en 21-16. Frans Room won zijn e( ste twee partijen met ruim versct 21-14, 21-16 en 21-15, 21-15. De de partij ging in drie sets met mir verschil verloren met 20-22. Het belspel werd gespeeld door Janss en Van der Veen. Zij wisten de p via 21-15 en 21-12 op hun naam schrijven. Hierdoor eindigde de w: strijd in een 0-1 overwinning voor tak. Het juniorenteam van Tetak speeW tegen Doko 2 uit 't Zand. Alex Ba ker verloor zijn eerste partij verras send in twee sets. Daarna liep Te' uit naar 3-1 door zeer sterk spel Reindert Kuiper die in twee sets en Nico Dapper die in de derde s< won met 23-21. Het dubbelspel v met 21-17 en 23-21 gewonnen do Kuiper en Bakker. Kuiper verloor if twee sets zijn tweede partij. Dooi twee winstpartijen van Bakker en nog één voor resp. Kuiper en Dapi wist Tetak deze eerste wedstrijd 7-3 te winnen. Dit is een knap re taat voor het team dat is geprom veerd naar de derde klasse. Op het strand bij paal 6 zijn vrijd en zaterdag twee vaten gevonden met daarin 25 liter afgewerkte of De vaten zijn ter vernietiging bij o gemeente afgeleverd.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2