m OPSPUim 51"/PAND SPiliT ÏÏECREATif- Strand M. BiAuw r Voor het weekend van 11 en 12 februari Kamerlid Blauw Speciale dienst Hervormde kerk Kapsalon Henri in nieuw jasje Voetbalprogramma Dansavond in Waldhoorn Kerkdiensten 12 februari Artsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 10 FEBRUARI 1 VERVOLG VAN PAGINA 1 teren geblazen, en terugweg springen. Kamerlid Blauw liet zich daarbij niet onbetuigd en liet zich kennen als een ware Ivanhoe. Met het oog op het krappe tijdsche ma werd van het geplande bezoek aan paal 20 (De Koog) afgezien. Blauw was echter voldoende op de hoogte om te weten dat de buitenste duinenrij daar eveneens zeer smal is en dat de erachter liggende camping Kogerstrand een voor Texel grote economische betekenis heeft. Al met al was het een zeer nuttige rondrit, die veel praktische informatie toevoegde aan hetgeen Blauw al uit besprekingen en nota's had kunnen opmaken. Op de vraag welke structurele oplos singen hij voor ogen heeft, opperde Blauw de aanleg van een wat langere strekdam (van bijvoorbeeld een kilo meter) vanaf de vuurtoren diagonaal de Noordzee in. Op termijn zou hier door zandaanwas kunnen optreden tot aan de Slufter. Eventueel zou de ze oplossing moeten worden gecom bineerd met een afsluiting van het Molengat (strekdam tussen de Hors en de Razende Bol). Beide ideeën zijn niet nieuw; zij werden al geopperd in het zogeheten ,,Sibas"-rapport dat in het begin van de jaren tachtig werd opgesteld. De conclusie van dat rap port was dat zandsuppletie de beste (want goedkoopste) oplossing was. Nu deze conclusie door de praktijk op losse schroeven is gezet, zijn ook de andere Sibas-modellen weer ac tueel geworden. Enkele van deze mo dellen zijn verwerkt in de ministeriële nota kustbeleid, die in april gereed is en door de Tweede Kamer zal wor den behandeld. Voor welke (structu rele) oplossing moet worden gekozen, laat Blauw in het midden. „Dat is af hankelijk van de discussie over de nota kustbeleid. Een kwestie van kostenafweging." Ook het antwoord op de vraag of een eventuele structurele oplossing al op korte termijn kan worden ver wacht, is afhankelijk van wat er in de nota wordt gesteld. Geen geld De kans dat er nog dit jaar geld vrij komt voor maatregelen, moet klein worden geacht. „Bij de minister zal ik in elk geval pleiten voor maatregelen in 1990, met daarbij een voorkeur voor een structurele oplossing", be loofde Blauw. Zoals bekend is er op de begroting van dit jaar geen geld voor de Texelse problematiek gereser veerd. De verhoging van de rivierdij ken in Rijnmond heeft een hogere prioriteit gekregen van de minister. „Misschien wel té veel aandacht", al dus Blauw Bij de toekomstige be schikbaarstelling van financiële middelen mogen wat Blauw betreft ook andere ministeries worden be trokken. „Uit hetgeen ik vandaag op Texel heb gehoord en gezien blijkt dat dit niet alleen het pakkie an van verkeer en waterstaat is. Inzake de duinen ten noorden van de Slufter is de veiligheid niet op de eerste plaats in het geding, maar daar worden in eerste instantie natuurwaarden be dreigd. Bij De Koog staan eerst eco nomische belangen op het spel en pas daarna de veiligheid. Economi sche zaken zou daaraan dus best iets mogen bijdragen." Dichtslibben In het gesprek met het gemeente bestuur was ook gesproken over de andere onderwerpen die bij een even tueel bezoek van minister Smit aan de orden zouden kunnen komen. Blauw achtte zeker de perikelen inza ke de mogelijke overdracht van de Oudeschilder visserijhaven door het Een ter gelegenheid ven het hoge bezoek snel door strandpaviljoenhouder Piet Zijm bij paal 28 aangebracht bord, dat voor zichzelf spreekt. telt Prins, die al 35 jaar in het vak zit. Bij salon Henri kan men op afspraak terecht, wat het voordeel heeft dat men nooit lang hoeft te wachten. Zo binnenlopen kan ook. De toegang is geschikt voor mensen met een rolstoel. Aan de verbouwing is meegewerkt door Tebo, B en A electra, loodgie- tersbedrijf Veldkamp, Bosma interieur, Van der Gracht schilders, Schoo ver warming en Westerlaken. Architect Louis Uriot tekende het ontwerp van de nieuwe kapsalon. In de Hervormde kerk van Den Burg wordt zondag om 18.00 uur een bij zondere dienst gehouden. Vertegen woordigers van Amnesty International, de werkgroep tegen discriminatie, van ouderen en jonge ren zullen een roep om gerechtigheid laten horen. Er zal ook een oud pro fetisch protest tegen sociaal onrecht worden gehouden. Na afloop is een gezamelijke maaltijd tijdens welke men van gedachte kan wisselen. Wie mee wil doen moet zelf brood mee nemen. Ook kinderen zijn welkom. Deze dienst wordt gehouden door de werkgroep voor het Conciliaire Pro ces, die bestaat uit leden van de Texelse kerken. Medewerking wordt verleend door het Interkerkelijke Koor o.l.v. Dyo Wassink. Kapsalon Henri van familie Prins ver huisde vorige week naar de overzijde van de Weverstraat en is in een ge heel nieuw, kleiner jasje gestoken. „Als kapper ben je een createur en dan moet je af en toe wat nieuws. Bovendien kunnen we de concurren tie beter het hoofd bieden nu we wat kleiner zijn", verklaart Henk Prins. De nieuwe kapsalon ziet er ruim, fris en licht uit. Vijf mensen kunnen te gelijk worden geknipt. Erboven is de woning van familie Prins. „Reuze praktisch, je hoeft niet meer steeds de straat over", aldus Henk Prins. Hij wordt in het werk bijgestaan door zijn dochter Margret, die regelmatig bij kapperwedstrijden in de prijzen valt en door kapsters Ans Timmer, Corry Kuip en Ivonne Bakker. Eind oktober vorig jaar is de verbou wing in het nieuwe pand begonnen. Voor de Kerst was het woonhuis bo ven klaar en kon men in de salon aan de slag. Alle ideeën over inrich ting en interieur zijn van familie Prins zelf. „We hebben de nodige werkbe zoeken in Nederland afgelegd", ver rijk aan de gemeente, een ministerieel bezoek waard. Blauw zei de maatre gelen tegen het dichtslibben van de haven eigenlijk als een rijkstaak te beschouwen. Als de gemeente de haven overneemt, zal daarvoor dus een constructie moeten worden be dacht. Inzake de realisatie van invalidenvoor- zieningen bij de Teso-veerhavens, had Blauw (die indertijd betrokken was bij de totstandkoming van de dubbeldeks-inrichting van de fuiken) een duidelijke mening. „Nu, een paar jaar na de fuik-aanpassingen, moeten we constateren dat we een fout heb ben gemaakt: we hebben een drem pel opgeworpen voor een deel der reizigers." Op de vraag wie de beno digde voorzieningen moet bekostigen, ging Blauw niet in. Wel zei hij dat het Texelse college van B en W hem hierover nader zal informeren en dat hij bereid is om desgewenst een be middelende rol te spelen. Standsorganisaties Na de rondrit langs de duinen stond een bijeenkomst met de Texelse agra rische standsorganisaties op het pro gramma. In hotel „Rebecca" in De Waal stond Blauw de landbouwverte- genwoordigers circa vijf kwartier te woord. Een heet onderwerp dat door woordvoerder Klaas Eelman (voorzit ter Hollandse Maatschappij van Land bouw, afdeling Texel) werd aangeroerd, was de snelle afbouw van de gewasbeschermingsmiddelen. Minister Nijpels (milieu), daarbij gesteund door landbouw minister Braks, wil op korte termijn 80 pro cent van deze middelen uit de markt halen. In de rest van de EG is men met zo voortvarend, zodat hierdoor concurrentievervalsing zou kunnen optreden. Blauw deelde de door Eel man geuite vrees volkomen. Hij vindt dat „zijn vriend" Nijpels veel te hard van stapel loopt. De landbouw moet de tijd gegund worden om in te spe len op de maatregelen. Nu wordt een groot aantal middelen domweg ver boden, zonder dat er alternatieven voorhanden zijn. Blauw waarschuwde ervoor dat men de kip met de gou den eieren, die de landbouw voor de Nederlandse economie is, niet moet slachten. „Slechts wie economisch sterk is, kan maatregelen nemen om het milieu te beschermen", aldus Blauw. Hij zei voorts dat de land bouw vaak onterecht als enige de zwarte piet toegeschoven krijgt als men spreekt over zaken als verzuring en dergelijke. Buffer Gedeeltelijk had deze opmerking ook betrekking op de „bufferzone" die minister Nijpels heeft afgekondigd voor natuurgebied De Peel in oostelijk Noordbrabant. Het gebied binnen die zóne was aangeduid als relatienota- gebied waarvoor beheersovereen komsten waren afgesloten. Tegen alle met de landbouw gemaakte afspra ken in, besloot Nijpels tot het instel len van een buffer om verdere verzuring van het natuurgebied te kunnen tegenhouden. Op Texel, met z'n vele relatienotagebied, wekte dit ingrijpen van de minister de nodige verontrusting. Piet Blauw zei het „een heel slecht besluit van Nijpels te vinden". „Ik ben niet van plan zijn beleid te verdedigen", nam Blauw be paald geen blad voor de mond. Opmerkingen van deze trend keerden herhaaldelijk terug in zijn betoog van 's avonds, toen hij voor een behoor lijk gevulde „Rebecca"-zaal een spreekbeurt hield over het thema „Europa 1992". Zaterdag 11 februari KNVB afdeling Noordholland Zaandijk-SVO B.O.L. 4-SVO 2 Zondag 12 februari KNVB WGW-Texel J 'H VVD-bestuursleden. wethouders en Rijkswaterstaat-medewerkers poseren met hun gast Piet Blauw (vierde van rechts) waar enkele maanden geleden nog duin stond. 14.30 uur 14.30 uur 12.00 uur 14.30 uur 14.00 uur 14.30 uur Junioren WMC A1-Texel A1 Schagen A2-Tex. Boys A1 Dames Tex. Boys-Zeevogels Helder 3-De Koog Jules Deelder komt zondag 19 februari Het optreden van Jules Deelder met „Kiezen of Deelder" in Klif 12 is niet op 12 februari, zoals onlangs in de lange termijnagenda is vermeld, maar op zondag 19 februari om 16.00 uur. Donderdag 9 februari In dorpshuis d'Ouwe ULO wordt om 14.00 uur door de ANBO informatie gegeven over een ouderenreis naar Eiffel en Ardennen. In het dorpshuis van Oudeschild kan van 15.00 tot 17.30 uur en van 19.30 tot 21.30 uur worden gesjoeld om de DAF truckservice bekers. De zendingsorganisatie Operatie Mo bilisatie geeft in De Schakel informa tie over de Love Europa-evangelisatiecampagne van de komende zomer; aanvang 20.00 uur. leder is welkom. Voor leden van de Cineclub en ande re bioscoopbezoekers draait om 20.00 uur „Moonstruck" in Cinema Texel. Vrijdag 10 februari Vanaf 20.00 uur is publiek (gratis) welkom op de „Sportmarkt" die ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Sportraad wordt gehouden in „Ons Genoegen". In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Die hard" waarin een strijd op leven en dood wordt gestreden tussen Bru ce Willes als John Mc Clane en een terroristische bende die zich meester heeft gemaakt van de dertigste ver dieping van een wolkenkrabber in Los Angeles. En John was hier alleen maar even ter gelegenheid van kerst mis op bezoek, uitgenodigd door zijn vrouw Holly waarvan hij doorgaans gescheiden leeft. Het mooie kerst feest wordt wreed verstoord door de terroristen, die de wolkenkrabber bestormen en vele personen gijzelen, waaronder Holly. John Mc Clane wordt echter over het hoofd gezien, waardoor hij in de gelegenheid komt om terug te slaan, wat met veel ac tie en stunts gepaard gaat. Junioren Helder B2-Oosterend B1 13.00 uur W.meer B2-Texel B2 14.30 uur Zeemacht C1-ZDH C1 13.00 uur 14.00 uur KNVB afdeling Noordholland Oudesluis-De Koog 14.00 uur Tex. Boys-DWOW 14.00 uur KSV-Oosterend 14.00 uur Helder 4-Texel 2 12.00 uur Tex. Boys 2-Zeemacht 3 12.00 uur De Koog 2-W. vogels 4 14.00 uur HRC 6-Oosterend 2 12.00 uur Texel 3-WGW 6 14.00 uur Texel 4-W. vogels 6 14.00 uur JVC 7-Tex. Boys 3 14.00 uur Zaterdag 11 februari Van 10.0 tot 18.00 uur wordt in „Ons genoegen" sportmarkt gehou den. Met van 11.45 tot 12.15 uur basketballkampioenschap en om 13.00 uur de schaaksimultaan met Jannes vd Wal. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Die hard". Dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn introduceert zaterdagavond iets nieuws: een dansavond voor Hoornders. Vanaf 20.30 uur verzorgt discjockey John Witte een program ma met jaren zestig-muziek, country 'n' western, dixieland en dansmuziek. Zowel mensen die graag willen dan sen als degenen die alleen willen luisteren zijn welkom. Van 19.30 tot 24.00 uur worden in „De Kuip" in De Koog de open Texel se dartkampioenschappen gehouden. In De Lindeboom brengt Sint Jan het blijspel „Op gouden wieken"; 20.00 uur. Om 20.30 uur begint in „De Wald hoorn" een dansavond voor Hoornders. Zondag 12 februari Van 8.30 tot 10.00 uur houdt de sportvissersclub Texel een wedstrijd bij het bassin van de PEN-centrale. In boerderij De Schooten te Den Hel der wordt een poppenbeures gehou den, met onder andere inzendingen van Texel. Van 10.30 tot 17.00 uur. Om 10.00 uur wordt in de Doopsge zinde kerk te Den Burg een gezins- dienst gehouden met als thema „Met blijdschap geven wij kennis...". (Cre che aanwezig). In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Die hard". Om 18.00 uur begint in de Hervorm de kerk te Den Burg de dienst van Opstaan en Tafelen. Maandag 13 februari Het subsidieadviesorgaan behande tijdens een openbare zitting in hel raadhuis diverse aanvragen om se die van verenigingen en instellinge aanvang 19.30 uur. In Cinema Texel draait „Die hard", 20.00 uur. Dinsdag 14 februari Op het adres Weverstraat 60 won de eerste bijeenkomst gehouden* „Vrouwen rondom de Bijbel", aan vang 10.00 uur. De gemeenteraad vergadert in hel raadhuis; aanvang 19.30 uur. Om 20.00 uur wordt in d'Ouwe l informatie gegeven over de opvan van vluchtelingen op Texel. In het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk houdt ds Knipscheer een dial zing over Erasmus voor de Doops zinde zusterkring. De afdeling stamboomonderzoek de Historische Vereniging heeft in dorpshuis d'Ouwe ULO een bijeen komst die ook voor belangsteller* niet-leden toegankelijk is; 20.00 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg, 18.30 uur ds. Ter Haar Oecumenische viering met een maaltijd in het kader van het Con ciliair Proces. De Waal: dienst in De Koog De Koog 9.30 uur mevr. C. Vlaming uit Amsterdam Den Hoorn 11.00 uur dhr. J. Wieten Oosterend 9.30 uur ds. De Jong m.m.v. Soli Deo Gloria Oudeschild 11.00 uur mevr. C. Vlaming De Cocksdorp 11.00 u. ds. De Jong Doopdienst GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur drs. Salakay 18.00 uur: oecumenische dienst in de Herv. kerk. Thema: Conciliair Proces - gerechtigheid Oosterend 10.00 uur drs. Donker 18.00 uur: oecumenische dienst in de Herv. kerk van Den Burg. The ma: Conciliair Proces - gerech tigheid. 19.30 uur: drs. Donker GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend, 10.00 en 16.00 uur dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur Themadienst jeugdzondag: „Met blijdschap ge ven wij kennis". BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur evangelist G. de Valk uit IJmuiden Kinderoppas 19.15 uur: evangelist A. Reurekas uit Zwaag, m.m.v. The Messengei Uitzending Lichtboei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg, zaterdag 19.30 uur Da meskoor Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur Herenkoor kindercrèche De Cocksdorp, zondag 9.30 uur Den Burg, zondag 18.00 uur: Oec viering in het kader van het Conc liaire Proces Ned. Herv. kerk. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare lezing 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingele verd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 02220 18234. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Thery Groothuis telefoon (02230) 23024. Uitsluitend voor spoedeisende hulp: tandarts C. M. van Karsen, telefoon 02220-14669, b.g.g. se mafoondienst: 12323. Spreekuur op zaterdag en zondag om 18.00 uur precies: Witte Kruü laan 19, Den Burg. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.$ uur gebeld worden met mevr. N. Schuijl, telefoon 02220 - 11446.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2