Europees damkampioen in Dosterender simultaan haker Martien Witte nt in tegenaanval Tevoko heren 1 wint van koploper Juvoc Zondagochtend-voetbal gaat weer van start Met Koger ijsclub naar Heerenveen Grote deelname aan dressuurwedstrijd Opgave duathlon CZV De Krim houdt zaalvoetbaltoernooi Voetbalprogramma Klaverjaskampioenschap Programma eilandcompetitie volleybal Pivo en Paff geven optreden in Tasiel BELASTINGSERVICE VOOR VAKBONDSLEDEN „Zuid-Eierland" brengt blijspel Zon, maan en hoog water M.S.T. programma DAG 24 FEBRUARI 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Wpclub Oosterend/Texel heeft het ie voor elkaar. In de rij van abso- damvedetten die te gast waren tosterend, sluit vrijdag 3 maart heersende Europees kampioen Zijn naam: Gérard Jansen. 24 en woonachtig in Huissen. Net illustere voorgangers als de oud- ■eldkampioenen Roozenburg, Sij- ids, Koeperman, Wiersma en Van Wal zal Jansen de strijd aanbin- met 40 50 Texelse dammers leniet hij de eer een door organi- ir Jacob Visman himself verzorg- talingmaaltijd te verorberen. lies volgens het traditionele succes- lept dus en daar zag het een jaar Jeden nog niet naar uit. Immers, tij- ^ns de simultaan van vorig jaar liet posterender damnestor Visman ien dat hij waarschijnlijk voor het It de organisatie op zich had ge ien. Visman hield de deur echter ien kier. „Ik ben te zeer aan de sport verknocht om te weigeren [jullie een beroep op mij zouden jen", vertrouwde hij het Damclub- stuur toe. Het bestuur had dat \ed in de oren geknoopt en klopte maar weer bij Visman aan. Niet irgeefs, zoals Visman had beloofd, creeg de vrije hand. Na contact zijn goede kennis Th. Nobbe, die iren als hoofdscheidsrechter op- dt bij wereldkampioenschappen, ngnjke toernooien en (uiteraard) Josterender damsimultaan, viel de ie op Gérard Jansen. „Die jongen j Europees kampioen, nu is het lelegenheid om hem uit te nodi- aldus wist Nobbe zijn Ooste ier damvriend te overtuigen, sen accepteerde het aanbod ia de liefhebbers volgt nu een op- iming van de prestaties van deze tief onbekende damkampioen. sen damt meer dan de helft van levensjaren. Op 9-jarige leeftijd kte hij kennis met de grondbegin- n van het damspel en startte der- Y van Tatenhoven probeerde mdagavond in de Lindeboom tij- s de interne competitie van takclub En Passant Martien Wit- i overrompelen met een felle val direct vanuit de opening op is koning. Maar Witte hield het fd koel, pareerde behendig de vij- elijke dreigingen en zette na ver- i van tijd een tegenaanval op, rtegen de verdediging van Van nhoven niet bestand bleek. Bakelaar hapte gretig toe toen ier Daan in de opening een pion rde voor een snelle ontwikkeling egenkansen. Misschien was de ijopzet van Daan speelbaar, maar had hij in ieder geval een groot- eepse ruil van stukken moeten nijden. Bakelaar wist spoedig de ing te vereenvoudigen en zijn ma le voorsprong te behouden, rna hij gemakkelijk won. Een iderbaarlijk verloop was te zien het bord van Rob Terpstra en Leegwater. De laatste won niet en een kwaliteit in het mid- spel, maar zag ook kans een cen- npion tot in het hart van )stra's stelling te laten oprukken, wanhopige paardsprongen bleef istra overeind en bereikte tot zijn in verbazing nog een speelbaar 'spel, dat vervolgens door Leeg- ler verkeerd werd behandeld, zo- Terpstra aan het eind van de nd nog een vol punt incasseerde, ider fortuinlijk in het eindspel was vader Auke Terpstra, die een ge inen toreneindspel tegen de hope- uit vorm zijnde lijstaanvoerder P Dros nog in remise liet verzan- ln een degelijke positiepartij ver- Harm Broekema Paul Eelman, •n het middenspel weliswaar lang- 7 maar bij iedere zet toch dich- in de richting van de afgrond 'd geduwd. Frans Eijgenraam "d aanvankelijk niet erg behaaglijk ;n Bahman Rahmani die met tige middelen trachtte een ingsaanval op te zetten. Enkele ie missers van Rahmani deden de en echter keren, hij schoot de e er bij in en het materiaal dat laar voor terugvorderde bleek op duur niet voldoende te zijn. De te partij werd gespeeld door Ri- Vittali, die inmiddels weer op zijn trouwde tweede plaats is terecht men. Gerard Zoetelief kreeg nau- jjks de kans zijn ontwikkeling har- isch te voltooien en toen hij in nog steeds iets minder staand '®'sPel een ernstige fout maakte net pleit beslecht. rrps'ra J Dros '/j-Vi; R. Terpstra-D. Leeg- 'O: R Vittali-G. Zoetelief 1-0; B. Ja"'-F Eijgenraam 0-1; J. Witte-M. Rozen- feil o v' Lingen-E.-de Visser 1-0; P. JMd ^aan Eelman-H. Broekema L, kenhager-N. v. Heenngen ft-'/a; M. V latenhoven 1-0; R. Riegman-Th. tien jaar geleden in competitieverband. Al snel bleek zijn talent want in 1976 veroverde hij de tweede plaats bij het Nederlands kampioenschap voor aspiranten. Het eropvolgende jaar werd hij kampioen, een prestatie die hij in de junioren categorie herhaalde in 1982 en 1983, na eerst een vijfde en twee derde plaatsen te hebben behaald. Bij de wereldkampioenschappen eindigde hij vierde en derde In 1984 debuteerde de jonge Huisse- naar in het nationale titeltoernooi bij de senioren. Hij maakte meteen Gérard Jansen. Europees damkempioen. naam door in de slotronde van de al zeker van de titel zijnde Jannes van der Wal te winnen. In genoemd toer nooi eindigde Jansen op de zevende plaats. Jansen bleef zijn kwaliteiten ontwikkelen, hetgeen in 1986 resul teerde in de titel Internationaal Groot meester. In het kampioenschap van Nederland werd hij fraai derde en in het WK werd Jansen zevende. Tij dens een interland Nederland- Sovjetunie bleef hij de zeer sterke Russische dammer Korenewski de baas in een duel over vier partijen. Vervolgens brak het succesvolste jaar tot dusver aan. In 1987 behaalde Jansen eerst ongeslagen een tweede plaats tijdens het NK en ging tenslot te in Moskou met de Europese titel aan de haal. Met de geweldige score van 23 punten uit 13 wedstrijden liet hij de andere deelnemers kansloos. In 1988 had Jansen het moeilijk zijn reputatie te bevestigen. Zowel in het NK als het WK reikte hij niet verder dan een negende positie. Gérard Jansen wordt getypeerd als een koelbloedige dammer, die zonder zichtbare emotie een gewonnen partij daadwerkelijk naar winst weet te voeren. Nobbe: „Natuurlijk beschikt deze krachtdammer ook over zenu wen, maar op de juiste momenten worden dat stalen zenuwen. Jansen heeft daarnaast een gedegen kennis van het spel en heeft met veel door zettingsvermogen zijn huidige niveau weten te bereiken." Ziek Of de heer Nobbe ook bij deze vijf tiende simultaan sinds 1975 als scheidsrechter zal optreden, is nog zeer de vraag. Nobbe is nog herstel lende van een zware operatie en bet wijfelt of hij op 3 maart in De Bijenkorf kan zijn. Een andere vraag is hoe het met de paling is gesteld. 1988 was immers een bijzonder slecht palingjaar. „Gé rard Jansen hoeft niet te vrezen", vertelt Visman. „Inderdaad kwam veel minder paling dan anders in mijn fuiken terecht, maar ik heb er gerust wel voor gezorgd dat ik een prima maaltje paraat heb. Het is voor mij alleen de vraag of Jansen wel van paling houdt. Tot nog toe is dat altijd goed gegaan. Telkens bleek dat de grootmeesters er gek op waren, al hadden sommigen nooit eerder ge bakken paling gegeten." Dat de topdammers bijzonder erken telijk zijn voor de hartelijke ontvangst die ze bij de familie Visman genieten, blijkt uit het feit dat regelmatig kaar ten op het huisje aan Peperstraat 35 door de bus glijden. „Neem bijvoor beeld zo'n Sijbrands. Een geweldig aardige jongen, zoals trouwens de meeste grootmeesters die we hier over de vloer hebben gehad, die ons kaartjes stuurt uit alle hoeken van de wereld. En toen Piet Roozenburg on langs op vakantie was op Texel, ver gat hij niet om even langs te wippen." Overigens logeren de dam- toppers niet bij Visman, maar traditie getrouw een stukje verderop in de Peperstraat, in het pension van Jan Waaijer. Met Ton Sijbrands, die onlangs een geslaagde comeback maakte met een Nederlandse titel en een gedeel de tweede plaats op het WK, is de man genoemd die de meeste indruk op Visman heeft achtergelaten. Sij brands scoorde in de simultaan van 1981 een 100 procent resultaat uit 53 partijen. „Dat was niet alles. Hij kon ze ook alle 53 naspelen en liet zó zien in welke stelling de beslissen de fout door de tegenstander werd gemaakt." Ook Rob Clerc slaagde er in alle partijen te winnen, in 1986. De laatste twee jaar was een vrou welijke topdammer aan de beurt, de talentvolle Karin van Lith. Vorig jaar gaf zij samen met Roozenburg een zogeheten „alternerende" simultaan. Opgave Voor deelname aan de simultaan zijn nog plaatsen vrij. Opgeven kan bij Jacob Visman (tel. 18335) of Piet Bakelaar (tel. 13843). De simultaan wordt weer gehouden in dorpshuis De Bijenkorf en begint om 19.45 uur. Het eerste herenteam van Tevoko behaalde een vooral moreel belang rijke zege op koploper Juvoc. De op het spel staande belangen bepaalden het beeld van de wedstrijd. Pas in de vierde set toonde het Texelse team zijn echt aanvallend gezicht en werd de verdediging van Juvoc zoekgespeeld. Concentratieproblemen waren er de oorzaak van dat Tevoko niet gedeci deerd de wedstrijd naar zich toetrok. Na een kleine voorsprong dacht het team er te gemakkelijk over en kwa men de Julianadorpers weer op gelij ke hoogte. Vooral de middenaanval kwam niet uit de verf, waardoor de goed verdelende Martin Cadé te vaak de linksvoor moest opzoeken. Daar werd de altijd scorende Simon Troost toch node gemist. Spelend coach Pe ter de Hoogh onderkende tijdig de problemen en wist met goede wis sels de aanvalskracht in stand te Als de weergoden het toelaten zul len aanstaande zondag de recrean ten weer een balletje kunnen trappen. Net als in het najaar begin nen de wedstrijden weer om 10.30 uur, tenzij de thuisspelende vereni gingen door omstandigheden dit tijdstip verandert. Dat zal uiteraard tijdig bekend worden gemaakt. Voor het eerst doen alle Texelse vere nigingen mee, een mijlpaal voor het recreatievoetbal. Maar de organisatie is nog niet tevreden. Een aantal van tien elftallen zou mooier zijn, omdat dan een hele competitie kan worden gespeeld. De grotere verenigingen zouden wellicht volgend seizoen een tweede recreatie-elftal kunnen in schrijven. De elftallen ontmoeten el kaar dit voorjaar éénmaal. Het programma wordt zoals gebruikelijk elke week in deze krant vermeld als onderdeel van het totale programma veldvoetbal. houden. Dankzij een ruime voldoende voor de inzet kreeg Tevoko in de vier de set Juvoc definitief op de knieën. Vol goede moed was het tweede he renteam de strijd aangegaan met koploper Nieuwediep. Wat een defini tieve doorbraak naar de kop van de ranglijst had moeten worden, ont aardde in een afknapper. Het team had het geloof in eigen kunnen na de eerste balwisseling verloren en liet zich gewillig een 0-3 nederlaag over komen. De jeugd presteerde regelma tig met als uitschieter de 3-0 zege van Tevoko 1 meisjes in 34 minuten. Los'82 was het slachtoffer. Een tweetal rally-point wedstrijden liepen voor de Texelse teams weer verkeerd af. Smash'68 leverde evengoed een uitstekende prestatie door koploper HCSC 3 een punt af te snoepen. Te gen de komende, lager geklasseerde, tegenstanders moet het mogelijk zijn te stijgen op de ranglijst. Dames 2 had tegen de oude garde van HCSC de zege veilig moeten stellen, maar bleef op één winstpunt steken. Na de tocht naar Enkhuizen begint het reisclubje van dames 1 reikhalzend uit te zien naar het einde van de competitie. Uitslagen: Aspiranten meisjes: Tevoko 2-Juvoc 2-2, Tevo ko 1-Los'82 3-0. Aspiranten jongens: Tevoko 1-Effect 2-2; Tevoko 2-SVN 3-0. Dames: ASV'55-Tevoko 1 3-0, Tevoko 2-HCSC 1 2-3; Smash'68-HCSC 3 2-3 Heren: Tevoko 1-Juvoc 1 3-1; Tevoko 2-Nieuwdiep 0-3. Aan het eind van een uitermate zach te winter biedt IJsclub De Koog haar leden alsnog de kans om met de snelle ijzers op het ijs te staan. Op zondag 5 maart zal de club een be zoek brengen aan de overdekte Thialf-schaatshal in Heerenveen. Be langstellende leden dienen zich op te geven bij Paul van der Vis, tel. 17279. De kosten bedragen 710,- per persoon, inclusief boot, bus en en tree. Vertrokken wordt met de boot van 9.00 uur. Zondag werd in manege Akenburg een officiële indoor dressuur wedstrijd gehouden. In totaal ver schenen er 48 paarden en pony's in de rijbaan. 's Morgens jureerde mevrouw Kepper-Roeper de B- en L-paarden en de pony's van de L-klasse. Van de 23 deelnemers van deze drie klassen waren er slechts drie combinaties die een winstpunt wisten te behalen. Zij werden alle drie eerste in hun klasse en behaalden ook hetzelfde aantal punten, namelijk 123. Bij de B- paarden was het Tineke Kossen met Zamora, bij de L-paarden Annemarie van der Linde met B.B. en bij de L- pony's Chloë Weel met Zamba, die het oranje lint in ontvangst mochten nemen. Bovendien promoveerde de laatste combinatie naar de klasse L2. Na de middag verschenen de B- en M pony's en M-paarden in de mane ge, die gejureerd werden door dhr. Dijken. Bij de B-pony's werd heel goed gereden. Maar liefst zeven com binaties van de 21 deelnemers be haalden een winstpunt, een prima resultaat. Liane Vonk met haar Tot en met het weekend is het nog mogelijk zich in te schrijven voor de duathlon die op zaterdag 11 maart wordt gehouden. Opgeven kan bij Dirk Vinke (tel. 13814) of Jan Zijm (tel. 14205). Zaalvoetbalvereniging De Krim houdt zaterdag een sterk bezet toernooi in sporthal Ons Genoegen. Er wordt gespeeld in twee poules. De Krim 1 ontmoet Texel BV 2, ZDH en Casino in poule 1 en De Krim 2 treft in pou le 2 Texel BV 1, Rab en Gamma. De wedstrijden duren twintig minuten. Het toernooi wordt voorafgegaan door een juniorenwedstrijd (De Krim 2-Texel) om 16.30 uur. Het programma: 16.30 u. De Krim 2-Texel (jun.) J3 17.00 u. De Krim 2-Gamma B 17.20 u. Rab-Tex. BV 1 B 17.40 u. ZDH-Casino A 18.00 u. Tex. BV 2-De Krim 1 A 18.20 u. Tex. BV 1-De Krim 2 B 18.40 u. Gamma-Rab B 19.00 u. ZDH-Tex. BV 2 A 19.20 u. De Krim 1-Casino A 19.40 u. Rab-De Krim 2 B 20.00 u. Texel BV1-Gamma B 20.20 u. Casino-Tex. BV 2 A 20.40 u. De Krim 1-ZDH A 21.00 u. 4e poule A-4e poule B (7/8 plaats) 21.20 u. 1e poule A-2e poule B 21.40 u. 2e poule A-1e poule B 22.00 u. 3e poule A-3e poule B (5/6 plaats) 22.20 u. Verl. wedstr. C-Verl. wedstr. D (3/4 plaats) 22.40 u. Winn. wedstr. C-Winn. wedstr. D (finale) Zaterdag 25 februari KNVB afdeling Noordholland Vrone-SVO SVO 2-A.F.C. 4 14.00 uur 14.00 uur Junioren HRC B2-Oosterend B1 14.30 uur HCSC B3-Texel B2 12.45 uur Texel C1-Reigerboys C1 13.30 uur Texel C2-Helder C2 13.30 uur Zondag 26 februari KNVB VZV-Texel 14.30 uur KNVB afdeling Noordholland Oudesluis-ZDH 14.00 uur N. Niedorp-De Koog 14.00 uur Tex. Boys-Twisk 14.00 uur Westzaan-Oosterend 14.00 uur N. Niedorp 2-Texel 2 11.30 uur Tex. Boys 2-W. vogels 4 12.00 uur De Koog 2-WGW 4 14.00 uur Oosterend 2-Flevo 3 12.00 uur Texel 4-Tex. Boys 3 14.00 uur Junioren Dynamo A1-Texel A1 14.00 uur LSVV A2-Tex. Boys A1 12.45 uur Dames Tex. Boys-Duinzanders 14.00 uur Recreatievoetbal De Koog-Texel 10.30 uur Oosterend-Cocksdorp 10.30 uur ZDH-Tex. Boys 10.30 uur schimmel Lindy werd eerste met 132 punten (2 winstpunten). Vera Blom met Anita en Erna Kikkert met Hypos vielen net buiten de prijzen, maar be haalden met respectievelijk 121 en 120 punten wèl het felbegeerde winstpunt en mogen nu ook mee doen aan officiële springwedstrijden. Om vijf uur werden de laatste prijzen uitgereikt en kon de wedstrijdcom missie terugzien op een geslaagde dag. Uitslagen B-dressuur pony's: respectievelijk punten, winstpunten 1. Liane Vonk met Lindy 132, 2; 2. Marleen Roeper met Pascal 129, 1; 3. Martine de Wit met Cinderella 125, 1; 4. Diane Timmer met Bas 123, 1; 5. Ilse Brommersma met Mira 122, 1. L-pony's: 1. Chloé Weel met Zamba 123, 1, 2 Maartje Duin met Sophia 114. L2-pony's: 1 Jacobien de Wit met Tavarez 117. M1-pony's: 1. Corrien Duin met Lady D 106 M2-pony's 1. Lieneke Roeper met Ara- bel 107 B-paarden: 1. Tineke Kossen met Za mora 123, 1; 2. Joke Dros met Sirmene 11 118; 3. Addy van Tatenhove met Bianca 111; 4 Hansje v/d Kooi met Belmondo 109 Li-paarden 1. Annemarie v/d Linde met B.B. 123, 1 M2-paarden: 1. Anjo Kikkert met Am ber 111. Inmiddels is de derde avond van het kampioenschap voor klaverjastemas gespeeld. Den Burg leidt de competi tie met 6211 punten. Op de derde avond eindigde Den Burg als eerste met 6133 punten, ge volgd door De Cocksdorp met 6097 punten. Derde werd Oudeschild, dat op de vorige avond als eerste eindigde. Eerste van de avond werd het echt paar Ofrein uit Den Burg met 7304 punten en met 7065 punten werd het koppel Van der Veen/Zijm uit Den Burg tweede. Als derde eindigde het duo Rouwenhorst/Eelman uit Oude schild (6803 punten). De finale van het kampioenschap wordt op 8 maart gespeeld in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Daar de on derlinge verschillen erg klein zijn, be looft dit een spannende aangelegenheid te worden. De stand tot dusver; 1 Den Burg, 6211; 2. De Cocksdorp 6159, 3. Oudeschild, 6116, 4. De Waal. 5783. Dinsdag 28 februari Veld A mannen: 18.30 u. 12 Balck.-Bremak. 2 Stoepa 19.05 u. Haarst.-Stoepa 12 Balcken 19.45 u. DGM-Paal 9 RWS 20.25 u. BCT Sportsh.-RWS DGM 21.05 u. Amrobank-Kobeko Th.hoeve 21.45 u. Th.hoeve-De KrimCocky kap. 22.25 u. Music Shop-Cocky kap. Krim Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Retsina-W+W Question 19.05 u. Question-De Verfbus Retsina 19.45 u. Vissr B.-Meermarkt 7 Prov. 20.25 u 7 Prov.-Ass. Bremer M.markt 21.05 u. Graaf Spuit.-De Kuip Teso 21.45 u. Teso-Gr. Slock Westerslag 22.25 u. Westersl.-Stuc. W. Gr. Slock Veld C vrouwen: 19.05 u. Opel Rent-De RivalEelman/S. 19.45 u. Smash 2-Eelm./S. Opel Rent 20.25 u. D. Drup-Westerl. Zegel Mode 21.05 u. Zegel Mode-Sportsh.Westerl. 21.45 u. Boetiek 22-Wass. Best CZN 22.25 u. Rabobank-CZN Boetiek 22 Wedstrijdleiding: Jan en Leontine, te lefoon 13540. Na drie avonden intensief volleybal, met vele aardige rally's en spannen de uitslagen, is het volleybal- handicaptoernooi ten einde. De uit eindelijke winnaars zijn Graaf Spuiterij bij de heren en Sportshop bij de da mes. Na dit zowel voor de wedstrijd leiding als deelnemers volle programma, wordt de aandacht weer gericht op de eilandcompetitie. Zaterdag treden twee Texelse pop groepen op in het Tasiel. Het zijn Pi vo met daarin Niels van Arkel (drums): Frank Groeskamp (basgi taar): Jesse Helder (zang): Martin Mevius (gitaar) en Guido van 't Noor- dende (gitaar). De volgende popgroep is Paff. Deze band is nieuw en daarin spelen de volgende personen: Gijs Keijzer (drums): Jurgen Kok (gitaar); Pinie Marinus (zang, gitaar) en Nico- laas Schoo (basgitaar). Beide pop groepen produceren vrij harde en snelle muziek, en zijn leuk om te zien. De popgroepen beginnen om 22.30 uur, maar de zaal is al open om 21.00 uur. De toegang is gratis. Zoals ieder jaar is er ook nu voor vakbondsleden gelegenheid om het aangiftebiljet voor de inkomstenbe lasting te laten invullen door des kundigen. Bij de FNV kan men terecht op de avonden van 15 en 16 maart en mo gelijk ook op 23 maart. Laatstge noemde dag is een extra gelegenheid in verband met de grote drukte die men vorjg jaar te verwerken kreeg. FNV-leden die gebruik willen maken van de belastingservice kunnen zich opgeven bij R. van IJsseldijk-Smith, telefoon 13397 op woensdag-, donderdag- en vrijdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur. Voor leden van de Algemene Neder landse Bond van Ouderen wordt door de FNV een speciale belastingmiddag in „De Buureton" gehouden: op vrij dag 17 maart. Ook daar wordt men geholpen bij het invullen van het aan giftebiljet. ANBO-leden kunnen zich op woensdag, donderdag of vrijdag tussen 14.00 en 15.00 uur opgeven bij „De Buureton", telefoon 12696. CNV CNV-leden kunnen voor hulp bij het invullen van het aangiftebiljet op maandag 13 maart terecht in „De Schakel", Burgwal 10, tussen 13.00 en 16.30 uur. Het spreekt vanzelf dat de bondsleden die van deze service gebruik willen maken alle gegevens bij zich moeten hebben die betrek king hebben op hun financiële situa tie in 1988, zoals de jaaropgaven van alle inkomsten (ook renten) en gege vens over studie- en ziektekosten e.d Toneelclub „Zuid-Eierland" heeft on langs „In liefde, oorlog en politiek" in studie genomen, een vrolijk spel in vier bedrijven, geschreven door Theo Akkermans. Het zal op de zaterdagen 4 en 11 maart in kapel „Bethel" wor den opgevoerd. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen wor den verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereed schap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 9. Burdetstraat, Mr. Kraalstraat, Juli- anastraat. Zwaanstraat. Laatste zaterdag van de maand: De Waal In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJska- school komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden afgeleverd bij de scha- penboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex-gebouw (vóór 9.30 uur). De zon komt 26 februari op om 7.32 en gaat onder om 18.14 uur. Maan: 28 februari L.K. Zaterdag 25 februari 10.37 en 23.10 Zondag 26 februari 11.00 en 23.24 Maandag 27 februari 11.07 en 23.55 Dinsdag 28 februari 11.20 en Woensdag 1 maart 0.14 en 12.14 Donderdag 2 maart 1.10 en 13.35 Vrijdag 3 maart 2.20 en 15.00 Zaterdag 4 maart 4.20 en 17.07 Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Aan het strand is het een uur eerder hoogwater. Afdeling volleybal zaterdag 25 februari. Sporthal Tref punt, Julianadorp: 15.00 u. Juvoc 2-Tevoko 3 Jocohal, Den Helder: 13.45 u. dames Tevoko 1-LOS'82 1 15.00 u. heren Gruma Seahawks 4-Tevoko 2 15.45 u. Jongens/asp WSOV 1-Tevoko 2 Sporhal Kolfweid. Callantsoog: 14.45 u. Meisjes/asp Batavo-Tevoko 1 Sporthal Waldervaart, Schagen: 16.30 u. Jongens/asp Schoorl-Tevoko 1.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 5