Biljartkampioenschap nu drie dagen in Lindeboom Sponsorloop en 9-kamp MST in sporthal A (klassement na boscrossen iramma zaalvoetbal de Wetering klimt it dam-dal Welke afdeling is de „sterkste"? Westzaan te sterk voor Oosterend Bingo-avond Programma pupillenvoetbal Uitslagen pupillenvoetbal IS® AG 7 MAART 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 3 al 369 lopers hebben afgelo- inter meegedaan aan de tien jsswedstrijden die werden ge- i. Tijdens iedere loop konden worden verdiend. Om mee te roor het eindklassement moest ins zeven maal worden mee- jaal 70 punten konden worden d, wat zes lopers is gelukt, e beste drie lopers zijn per ca- prijzen beschikbaar die zater- maart, na afloop van het ampioenschap in de kantine mpmg Dennenoord zullen wor- tgereikt. ledereen die minstens ial heeft meegedaan kan daar antje afhalen. agen van zondag: 1,4 km: 1. Rob Schraag 5 47. 14 km: 1. Natasja Koopman 6.21. 4,2 km: 1 Denhard van der Slikke 4,2 km: 1. Miranda van Bavel 20.36. 1,2 km: 1. Ingrid van Lubek 18 24 ,2 km: 1 Henk Schraag 18.56. 8,5 km 1. Marijke Stark 37 05 ,5 km: 1 Jan Zijm 29.46. 8,5 km: 1. Piet Bakelaar 34.27 Iklassement: 1,4 km. 1 Rob Schraag 70 pt 2. Je- zinga 63 pt. 3. Sjors Takes 56 pt. 4. thrama 51 pt. 5 Martijn Smit 49 pt. Kn Tijsen 39 pt. 1,4 km- 1. Natasja Koopman 70 pt. 2. Rjsen 63 pt. 3. Sanne Huizinga 58 pt. Ifisser 53 pt. |is 4,2 km: 1. Richard Stevens 66 pt. 2. Lan der Slikke 60 pt. 3. Dennis van Ba- I >t 4 Johan van der Star 49 pt. 4,2 km: 1. Miranda van Bavel 69 pt Koopman 64 pt. |4,2 km; 1 Ingrid van Lubek 70 pt. 2 Sjsen 61 pt. m,2 km: 1. Herman Ploeger 68 pt. 2. hraag 64 pt. 3. Harry Schrama 49 pt. !,5 km. 1 Marijke Stark 70 pt. £,5 km: 1. Jan Zijm 70 pt. 2. Mare Ri- pt. 3 Jan Dogger 43 pt. en 8,5 km: 1 Piet Bakelaar 70 pt. 2. nke 64 pt. 3. Martien Baars 54 pt. 4. Ijm 48 pt. idag 8 maart u. Texel 1-Gamma 2 (j) u. Texel 2-Casino 1 (j) u. Casino 11-Gempo u. Gamma 1-Gamma 2 (d) u. ZDH-Casino 1 (d) u. Casino 6-De Koog 2 u. Klif 2-Albert Heijn u. De Koog 3-Klif 3 enst: Rab rdag 9 maart u. Gamma 11-De Krim (j) u. Mantje 3-Nissan u. De Koog 4-Texel 2 u. Casino 9-Oosterend u. Texel-Texel BV 3 u. Nioz 2-Rab 2 u. Klif 1-Casino 5 enst: Gamma 10 maart u. Texel 5-Texel 6 Ij) u. Texel 4-Casino 3 Ij) u. Nissan 2-Texel 3 u. De Koog-Casino 2 u. De Krim 2-ZDH u. Klif 4-Jelleboog 2 u. Mantje 2-Casino 4 u. Texel BV 1-Gamma 2 lag 13 maart: u. Texel 8-Texel 9 (j) u. De Krim 2-De Koog 2 Ij) u. Casino 5-Texel 10 (j) u. Texel 7-Oosterend 2 (j) ter Harry van de Wetering, die vormcrisis verkeerde, lijkt hebben hervonden. Hij ver- Lauw Boonman op overtuigen de, na een vrij dure imbinatie. Voskuil wist op degelijke wijze lijkwaardige remise tegen 'inke uit het vuur te slepen, itij tussen Gerrit Dros en Adri- uin werd afgebroken in een Ike stand voor laatstgenoemde. Vlaming stond goed tegen Bos, maar toen hij verzuimde e drukken, haalde Bos vernieti gt: 0-2. Ate Sijtsma kon het alwerken tegen Wim Timmer in agvaardige partij. André Brou- robeerde van alles tegen Jaap eerwaarden, maar toen hij in 'erlies moest berusten, was het nel beslecht. De comeback van Blom verliep niet helemaal vol- net boekje. Klaas Burger won mddel van een fraaie combina- 's de Wolf speelde een romme- aening en toen zijn stander veld 27 kon bezetten let gebeurd. Een combinatie via llJs besliste de partij in het pel van De Beurs. Uitslagen vnan-H van de Wetering 0-2, G. Dros- n a'9 F Bos-G. Vlaming 2-0, A. Timmer 0-2, V. Voskuil-C. Vinke rouwer-J. van Heerwaarden 0-2, K. V Blom 2-0, J. de Wolf-H. de Beurs Mn kop: P. Bakelaar 19-33 87%, a'21-36 86%, J. van Heerwaarden J de Wolf 19-22 58%, W. Bak- 56%, H. de Beurs 22-24 55%, F. 1-23 52%. Start van de senioren. Zaterdag 11 maart houdt de Meersportenvereniging Texel (MST) een negen kamp voor alle MST-afdelingen in sporthal Ons Genoegen. Na dit sportieve spektakel zal blijken welke MST-afdeling in 1989 de „sterkste" is. In 1987 was de negenkamp een sportief succes, met voor deelnemers en toeschouwers een gevarieerd pro gramma met een spannende ontkno ping. De opzet van de wedstrijd om alle afdelingen van de MST op een sportieve en ontspannen manier sa men aan het werk te zetten, slaagde goed. Deze tweede negenkamp be looft eenzelfde succes te worden. De spelonderdelen zijn waar nodig aan gepast of vervangen door nieuwe. De rode draad is vervangen door een sponsorloop. Elke afdeling brengt een team van tien lopers en loopsters in het veld. Zij zullen in de komende week proberen zoveel mogelijk spon sors voor hun prestaties te interesse ren. Door middel van deze sponsorloop wil de MST haar finan ciële basis versterken. De volgende afdelingen komen met een team uit: basketbal (De Mareis), gym (GVT), handbal (MST), honkbal/softbal (Tex- la), jazzgym (GVT), judo (shima), ka rate (MST), tafeltennis (Tetak), volleybal (Tevoko). Oosterend heeft in Westzaan met 4-1 verloren. Al voor rust wist West zaan al een beslissende 3-0 voor sprong te nemen. Na rust kwam de thuisploeg al snel op 4-0. Halverwe ge de tweede helft wist Aard Schraag de eer voor de Oosteren- ders te redden. De wedstrijd werd uitstekend geleid door scheidsrech ter F. J. Kamenz. De eerste twintig minuten van de wedstrijd begonnen voor Oosterend rampzalig. De Oosterenders speelden een bijzonder matte partij en een fa natiek spelende Westzaan-ploeg was heer en meester. Ook in defensief opzicht rammelde het bij SVO aan al le kanten. Doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Na ongeveer tien minuten spelen had Oosterend- doelman Doede de Vries voor de eer ste keer het nakijken. Een vrije schop op de rand van het strafschopgebied verdween via het slecht opgestelde „muurtje" in het Oosterend-doel. Even later had de Zaanse ploeg op nieuw succes. Een corner belandde in de melé van spelers in het doelge bied en in de rommelige situatie die dit tot gevolg had, wist Herman van Dalen te scoren. SVO probeerde ver volgens zo snel mogelijk wat terug te doen. Bijna lukte dat ook maar Ben Visser zag zijn inzet op de paal be landen. Toen na ongeveer twintig mi nuten spelen een goed opgezette Westzaan-aanval door Gerrit Volkerts beheerst werd afgerond, leek Ooster end af te stevenen op een grote ne derlaag. Dat voor rust de score echter niet hoger uitviel had West zaan volkomen aan zichzelf te wijten. Tal van goede doelkansen werden verprutst omdat de Zaanse ploeg veel te haastig speelde. Na rust werd het al snel 4-0, toen een dekkingsfout in de SVO- verdediging afgestraft werd door een doelpunt van opnieuw Gerrit Volkerts. Westzaan geloofde het toen wel en de wedstrijd zakte terug naar een be denkelijk peil. Oosterend kon zich daardoor weer enigszins herstellen en zelfs af en toe knap gevaarlijk wor den voor het Westzaanse doel. Hal verwege de tweede helft kon SVO dan ook de eer redden. Aard Schraag slaagde erin een voorzet achter doel man Schoen te werken. Even later kreeg Bert Visser een enorme kans om zijn ploeg nog dichterbij te bren gen. Na een knappe solo slaagde Visser er in om de Westzaan- doelman volkomen op het verkeerde been te zetten, om vervolgens te moeten constateren dat zijn te zach te inzet op het laatste moment als nog door een Westzaan-verdediger van de doellijn werd gewerkt. In de stand zou verder geen verandering meer komen en de volkomen verdien de overwinning van Westzaan was een feit. De negenkamp begint om 19.00 uur. De zaal is geopend vanaf 18.30 uur. Toeschouwers vanaf 12 jaar betalen een entreeprijs van 10,50. Het en treebewijs bevat een lot voor een la ter op de avond te houden loterij: twee crossfietsen vormen de hoofd prijzen. Vrijdagavond wordt in De Schakel, naast de Ned. Hervormde kerk in Den Burg, een bingo-avond gehou den, aanvang 20.00 uur. De op brengst zal aan een nog nader te bepalen doel worden besteed. Er zijn vele prijzen te winnen en de avond zal omstreeks 23.00 uur zijn afgelo pen. Zaterdag 11 maart 1989 Oosterend F1, De Koog F1, 10.00 uur Texel F2-Oosterend F2, 12.00 uur Tex.Boys F2-Tex.Boys F1, 10.00 uur Texel E1-Oosterend El, 12.00 uur ZDH E1-Tex.Boys El, 11.00 uur Tex.Boys E3-SVC El, 11.00 uur Oosterend E2-Texel E3, 11.00 uur De Koog ETTexel E2, 111.00 uur Tex.Boys D1-De Koog D1, 12.00 uur Oosterend D1-Texel D2, 12.00 uur In de afgelopen jaren waren de Texelse biljartkampioenschappen een langdurige aangelegenheid. De voor ronden die in alle Texelse dorpen werden afgewerkt, namen ongeveer een maand in beslag, en dan moesten de finales nog plaatsvin den. Dit jaar is dat anders. Met steun van de 35-jarige Texelse Spor traad, die in dit jubileumjaar graag grote sportevenementen organiseert, is op 7, 8 en 9 april de schouwburg zaal van De Lindeboom het strijdto neel. Op minstens vier biljarts zal in tien categorieën om de hoogste eer worden gestreden. Er wordt gestreden in de klassen da mes A en B, heren moyenne 0-1 Vi, VA-2Y,, 2Vi-4 en 4-hoger, 55+ A en B en jeugd t/m 18 jaar. Voor de specialisten staat verder het drieban den op het programma De klassen jeugd en 55+ zijn nieuw. Het is voor de desbetreffende deelnemers echter niet verplicht om in deze klassen uit te komen. Het is de bedoeling dat in de zaal, waarin veel publiek kan ko men kijken, zowel overdag als 's avonds wordt gespeeld. Alle bij de organisatie bekende eilan- delijke biljartverenigingen (in totaal 16, verdeeld over alle dorpen) krijgen een uitnodiging voor een vergadering, die deze week wordt gehouden. De niet aangeschreven clubs worden derhalve verzocht contact met de or ganisatie op te nemen: afdeling cul turele zaken, H. van Zeijlen (tel. 13041, tst. 131) of P. de Hoogh, tel. 15504. Bij hen kan men zich ook op geven. Leden van een vereniging moeten zich via hun vereniging opge ven (inschrijfgeld f5,- per persoon). Niet-leden kunnen zich telefonisch onder vermelding van het gemiddelde opgeven bij de heren Van Zeijlen of De Hoogh. Met deze nieuwe opzet wordt gepro beerd het biljarten, dat in veler ogen niet meer is dan een café-activiteit, als sport te promoten. In voorgaande jaren was dat moeilijk omdat op Texel geen zaal is te vinden met vier of meer biljarttafels, zodat naar ca- fé's of dorpshuizen moest worden uitgeweken. Door dit over heel Texel te spreiden werd een zo groot moge lijke deelname gestimuleerd. Dankzij een financiële injectie van de jubile- - rende Sportraad was het dit jaar mo gelijk om wél over één zaal met meerdere biljarts te beschikken. Van de overkant zullen vier biljarts komen, hetgeen een kostbare zaak is. Mocht de inschrijving alle records breken, dan zijn uitwijkmogelijkheden voorhanden: eventueel de voorzaal van De Lindeboom of De Witte Burcht (met twee tafels). Tijdens de finaledag (zondag 9 april) staat waarschijnlijk een demonstratie wedstrijd op stapel. Texels beste bil jarter Hein van Heerwaarden zal het dan opnemen tegen een sterke te genstander van de overkant. Voor het betreffende weekend wordt een pro grammaboekje uitgebracht, waarvoor nog adverteerders en/of sponsors worden gezocht. Gegadigden hiervoor kunnen zich eveneens melden via ge noemde telefoonnummers. ENIG IDEE ENIG IDEE WAT HOE WE GEHANDICAPT A GEHANOICAPTEN ZIJN KAN KUNNEN BETEKENEN? /'JMi. HELPEN? 06-3212166 TÏTA ALS MET JE WAT DOET. 00E DAM WAT 4 maart 1989 Oosterend Fl-Oosterend F2 5-11 Texel F2-De Koog F1 4-2 Tex.Boys F2-Texel F1 0-8 Tex.Boys E2-Texel El 12-0 Oosterend E1-ZDH E1 12-1 Texel E3-Tex.Boys E3 1-15 Texel E2-Oosterend E2 0-10 SVC E1-De Koog El 1-6 Tex.Boys Dl-Texel D1 5-2 De Koog D1-Texel 02 0-3 20.00 uur in Cinema Texel „Mauri ce". De film is gemaakt door het duo Ivory en Mergant, de makers van de succesvolle „Room with a vieuw", die zich opnieuw hebben laten inspi reren door een E.M. Forster-boek. De- Dinsdag 7 maart De Hervormde vrouwengroepen heb ben in de kantine van het LBO een ringavond met een lezing over vluch telingenkampen in Thailand. Tevens verkoping van gebruiksvoorwerpen ten bate van dit vluchtelingenwerk. Van 20.00 tot 21.00 uur bestaat in de openbare bibliotheek in Den Burg gelegenheid om brieven te schrijven ten behoeve van politieke ge vangenen. Woensdag 8 maart In de voorspeelruimte van de muziek school wordt vanaf 9.30 uur een schoolconcert gegeven: van 9.30 tot 10.30 uur door de kompasschool, Durperhonk en Strijbosschool en van 11.00 tot 12.00 uur de Redmer IJska- school en de Luberti-school. Om 20.00 uur komt de Fotokring Texel bijeen in dorpshuis d'Ouwe ULO. In de R.K. kerk in Den Burg is een gezamenlijk optreden van de Texelse koren; 20.00 uur. Donderdag 9 maart Voor leden van de Cinéclub en ande re bioscoopbezoekers draait om ze keer gaat het over een ontluikende liefde tussen twee jongens. Maurice en Clive hebben een verhouding en blijven elkaar ook na hun studie elk weekend ontmoeten. Totdat Clive een meisje ontmoet en met haar in het huwelijk treedt, wat bij Maurice grote verwarring teweeg brengt. Van 9.00 tot 17.00 uur verkoopt de N.H. Vrouwendient kleding in „De Schakel". Met grote verslagenheid geven wij u kennis van het plotseling overlijden van onze zwager en oom Willem Haasnoot echtgenoot van Hennie Boon op de leeftijd van 55 jaar Den Burg: Grouw: Rünen (D) Den Helder: 5 maart, 1989. Kogerstraat 79 J. Boon W. Hesse-Boon J. Rottiné N. Rottiné-Boon H. Heberling N. Heberling-Boon P. de Boer B. de Boer-Boon en kinderen. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 10 maart om 14.00 uur op de Huisduiner begraaf plaats. Tot onze grote ontsteltenis is plotseling over leden onze vriend en collega Arie Boon zijn liefde voor zijn werk gedurende de zeven tien jaar welke hij als Ie werktuigkundige bij ons heeft gevaren, en de fijne 'omgang met elkaar zullen wij nooit vergeten. Wj wensen de familie veel sterkte toe om dit verlies te dragen. Bemanning Aurelia en Haven personeel Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee. Verbijsterd namen wij kennis van het plotse linge overlijden van Adrianus (Arie) Boon Ie machinist o.v. „Aurelia" op de leeftijd van 46 jaar. Wij verliezen in Arie een fijne en gewaardeer de collega. Wij wensen Mark, Bianca en de verdere familie veel sterkte toe. Direktie en medewerkers Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee. Texel, 4 maart 1989. Vader bedankt, je laat ons veel humor en vrede na. Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van onze vader, schoonvader en opa Jan Dogger op de leeftijd van 77 jaar. Den Burg: A. M. de Graaf-Dogger P. de Graaf Wieringerwaard: T. Dogger L. M. Dogger-van der Vliet Jarno Kenny Texel, 4 maart 1989 De Ruyterstraat 16, 1792 AG Oudeschild Gelegenheid tot condoleren woensdag 8 maart van 18.30 tot 20.00 uur in St. Jan, alwaar vader ligt opgebaard. De crematie zal plaatsvinden op donderdag 9 maart om 10.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Wilt u, indien wij vergeten zijn u een kennisge ving te zenden, deze aankondiging als zodanig beschouwen. Corr.-adres: A. M. de Graaf-Dogger Hollewal 51, 1791 GH Den Burg. Vervuld van goede herinneringen geven wij u kennis, dat van ons is heengegaan, onze lieve broer en zwager Jan Dogger oud 77 jaar F. Snitjer-Dogger A. Vermeulen-Dogger H. Vermeulen Texel, 4 maart. Bedroefd geven wij u kennis dat van ons is heengegaan onze beste zwager Jan Dogger T. de Jong-Boon C. Eelman-Boon Texel, maart 1989. Op 4 maart is na een ernstige ziekte van ons heengegaan onze beste zwager en oom Jan Dogger Op de leeftijd van 77 jaar. Oudeschild: Maassluis: Joure: Emmen: Leeuwarden: G.Bruin-Kroes J. H. Kroes H. Veltman-Kroes F. Hoekstra-Kroes M. Hoekstra F. L. van der Wijk G. van der Wijk-Dijkstra en kinderen Texel, maart 1989. Met droefheid geven wij u kennis van het overlijden van onze oom Jan Dogger Mietje Eelman-de Ridder Fien en Bram Wubbenhorst-Dekker Teun en Ria Dekker-Peters Theo en Annie Dogger-Weijdt let de Vries Texel, 4 maart 1989. Heden bereikte ons het bericht van het over lijden van onze geachte voorzitter de heer J. Dogger ANBO, afdeling Oudeschild. Lieve buur Jan Dogger we zullen je missen. Charl, Dia, Isabel, Silvia.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 3