es keer remise bij amsimultaan Jansen Casino winnaar van spectaculaire vrijdag Voorzitter R afscheid na Veenstra: 21 jaar Spanning in hoofdklasse zaalvoetbal Derde periode voor F. Witte R. Klein veld Aanrijding Clubkampioenschap Badminton I elijkspel ZDH jigen Oudesluis Zeven GVT-turnsters naar kampioenschap TEXELSE COURANT PAGINA 5 7 MAART 1989 rviarius en Neme witte met de Hudl Veenstra-bokaal. die tij zojuist hebben gekregen van de scheidende voorzitter llinks). grootmeesters telkens bereid zijn om naar Texel te komen om daar simul taan te spelen. Nobbe zag als oorza ken de schoonheid, vrindelijkheid en gastvrijheid van Texel, maar daar naast sloot hij „mysterieuze krach ten" van Jacob Visman niet uit. In 1983 liet Visman weten met deze ac tiviteit te willen stoppen en sprak hij over „afbouwen" maar gelukkig neemt hij voor dat afbouwen alle tijd en is het een soort levenswerk ge worden... Van goeden huize Burgemeester Schipper feliciteerde damgrootmeester Gérard Jansen. („Je moet van goeden huize komen om door Visman te worden uitgeno digd") en waarschuwde dat de Texe laars een zeer strijdvaardig volkje zijn. Schipper gaf vervolgens het startsein voor de simultaan door zijn vrouw voor Jansen de eerste zet te laten doen aan het bord van de 13-jarige Ingrid Visman. Paling Traditiegetrouw werd de damkampi- oen in huize Visman getracteerd op een door mevrouw Visman perfekt bereide maaltijd van gebakken paling. Het kleine gezelschap verorberde zes pond in de veilige zekerheid dat het zuivere paling was, zonder een spoortje kwik of andere schadelijke stof. De paling komt dan ook uit het door Visman gepachte water van De Bol, eigendom van Natuurmonu menten. namelijk een aantal onderdelen buiten de mat, die daarom niet bij de jure ring betrokken werden. Het gevolg was dus een laag cijfer, wat zij op de overige toestellen niet goed meer wist te maken. Yaltah Pansier begon haar wedstrijd goed op balk. Hier scoorde zij zelfs 8,00 punten. Helaas waren haar overige oefeningen onvol doende om door te kunnen gaan. Wel gingen door Linda Goes (20e) en Sanne Brügemann (14e). In de C-lijn meisjes tot en met 14 jaar kwam Su zanne Boeyen niet in de problemen. Door een goede paardsprong en een goede vrije oefening kon zij haar laat ste twee toestellen ontspannen uit- turnen. Voor haar was een twaalfde plaats weggelegd. Bij de turnsters junioren (tot en met 16 jaar) deden twee GVT-deelnemers mee, nl. Esther Witte en Hennieta Mulder. Hennieta Mulder kwam te kort op balk en vrije oefening en wist zich uiteindelijk als 21e en derde Texelse turnster niet te plaatsen voor de provinciale strijd. Esther Witte turnde een formidabele wedstrijd. In het sterke deelnemersveld eindigde zij als twaalfde Sprong, vrije oefe ning en brug gingen uitstekend. Al leen op balk liet zij punten liggen door bij haar arabier en snelle-rol naast dit toestel de grond met een bezoek te vereren. Tot slot kon Nien- ke Postma in de D-lijn bij de turnsters junioren haar oefeningen aan de jury leden tonen. Zij eindigde als dertien de na een slopende dag voor zowel turnsters, juryleden als leiding. Het was dan ook niet verrassend dat sommige juryleden het af en toe niet helemaal duidelijk meer zagen, waar door er nu en dan heftige discussies met geïrriteerde leiding plaatsvond. Zeven GVT-turnsters gaan door naar de provinciale titelstrijd. Alleen voor de C-lijn turnsters liggen hier kansen om door te gaan naar de voor wedstrijden voor de N.K. Doorstro ming vindt dan plaats door te eindigen bij de eerste tien. De hoofdklasse van de Texelse zaal- voetbalcompetitie beleefde vrijdag een interessante ronde. Casino 2 versloeg Mantje met 4-3 en sluipt naar de top. Texel BV 2 hield verras send Gamma 2 op 2-2, terwijl De Koog de derde plaats van Texel BV overnam. Casino 2 is vrijdag op alle fronten winnaar geworden. Niet alleen won het de eigen wedstrijd tegen Mantje met 4-3, maar zag Texel BV verliezen tegen De Koog en Gamma 2 een punt verspelen tegen Texel BV 2. Het aantal verliespunten dat Gamma 2 méér heeft dan Casino is nu opgelo pen tot twee. Ten opzichte van Mant je heeft Casino al vier verliespunten minder en ten opzichte van De Koog al vijf. De wedstrijd tussen Mantje en Casino was boeiend en spannend. Bij vlagen werd er heel goed aanvallend zaalvoetbal gespeeld. Mantje over rompelde Casino in de beginfase. Ralph Koning opende na een paar mi- nuren al de score. Casino 2 had het moeilijk om de aanvalsdriften van de fel spelende tegenstander onder con trole te houden. Vooral de beide spit sen van Mantje kwamen vaak goed door. In de laatste fase van de eerste helft glipte Erwin Koning drie keer langs zijn directe bewaker, Gerard Boogaard, waardoor groot gevaar dreigde voor Casino. In deze eerste helft scoorden beide partijen nog een Op de 22e competitie-avond van de Klaverjasclub Den Burg zijn de laat ste partijen gespeeld die nog meetel den voor de derde periode. Frans Witte en Richard Kleinveld verdedig den hierin hun opgebouwde voor sprong prima en werden met een verschil van 600 punten ophun ach tervolgers winnaars van deze periode. Winnaars van de avond waren Ge rard Festen en Gerrit Smit met 7058 punten. Zij behalen dit seizoen goede resultaten en schuiven met deze sco re weer een plaats op in het klasse ment, waarin zij nu op de derde plaats staan. Met 6986 punten wer den Leny Leenstra en Elly Eelman tweede. Zij vervangen het met va kantie zijnde koppel Geb Douma en Leida Bessels en brengen ze weer te rug bij de bovenste tien van het klas sement. Door minder goede resultaten op vorige avonden waren zij hieruit verdwenen. Annie Vermuë en Marie Timmerman scoorden ook weer goed door met 6927 punten als derde te eindigen. In het klasse ment staan zij nu op de 21e plaats. Met 6707 punten werden Jaap en Janny van Heerwaarden vierde en de winnaars van de derde periode, Frans Witte en Richard Kleinveld, werden vijfde met 6595 punten. Totaalstand na 88 partijen: Echtpaar B. Ofreln 142146; Echtpaar J. Spaans 141599; G. Smit-G. Festen 139197; G. van der SLikke-J. Witte 139185; F Hopman-R. de Ruwe 138507, J. Kloosterman-A. van Heerwaarden 138269; Fr. Witte-R Kleinveld 138231. G. Douma-L Bessels 137855; C. Zijm-N. van der Veen 137594; Echtpaar J. van Heerwaarden 137329 Eindstand derde periode: Fr. Witte-R Kleinveld 47407; Echtpaar F. Veeger 46810; H. van Loo-M. van Heerwaar den 46781; Echtpaar B. Ofrein 46715; G. van der Slikke-J. Witte 46713 Woensdagavond 8 maart is de laat ste wedstrijd om het clubkampioen schap van Texel in De Cocksdorp. keer, zodat de wissel inging met een 2-1 voorsprong voor Mantje. Casino, dat beter georganiseerd voetbalde, kreeg meer grip op de wedstrijd. Mantje werd teruggedrongen op de eigen helft. En omdat Kees van Heer- waarde de bewaking van Erwin Ko ning op zich nam, kreeg de wedstrijd de definitieve ommekeer. Eerst was het Ab-Jan Witte die vanaf de rech ter zijlijn met een verschrikkelijke knal in de kruising Casino op gelijke hoog te bracht. Toen was het de beurt aan Kees van Heerwaarde om de wed strijd voor Casino te beslissen. De duels met Erwin Koning werden keer op keer gewonnen door Van Heer- waarde, die telkens over zijn tegen stander heenging en een numeriek overwicht kon creeëren. Na wéér een gewonnen duel omspeelde Van Heer- waarde nog een verdediger en scoor de beheerst de winnende treffer. De teleurstelling was begrijpelijk groot bij Mantje. De spelers begonnen zich echter meer (onterecht) op te winden over scheidsrechterlijke beslissingen dan te trachten nog iets aan de wed strijd te doen. In die verhitte situatie werd een Mantje-speler verwijderd uit de wedstrijd. Toen na een onnodig domme charge op de Casino doelman nog een Mantje-speler voor twee minuten naar de kant moest, ging de wedstrijd uit als een nacht kaars. Een verdiende winst voor het taktisch betere Casino. Mantje heeft niet slecht gespeeld maar vergat dat een wedstrijd langer duurt dan de eerste vijf minuten. Gamma 2 dacht een makkie te heb ben laat op de vrijdagavond. Daar kwam men echter bedrogen mee uit. Texel BV 2, of liever gezegd keeper Jan Eelman van dit team, stond Gamma 2 een gelijkspel toe. Of beter gezegd: Gamma 2 kwam, omdanks het overwicht en de vele kansen, nog goed weg. Texel BV 2 nam een 2-0 voorsprong door doelpunten van Ar jan Hillebrand en Art Johan van de Brink. Geschrokken, maar nog niet verontrust nam Gamma 2 de zaken wat serieuzer ter hand. Kansen kwa men er genoeg, maar keeper Jan Eel man hield alles. In de eerste helft en tot diep in de tweede helft ranselde hij alles uit zijn heiligdom. Eén keer slechts miste hij de bal, zodat Gam ma 2 met 2-1 achterstond met nog vier minuten te gaan. Het noodlot sloeg toe voor Texel BV 2 toen de scheidsrechter de bal op de penal tystip legde. Daarvoor moest zélfs Jan Eelman buigen, derhalve een 2-2 eindstand. De Koog won van Texel BV. Na krap een kwartier spelen stond De Koog al voor met 4-1. Doch in de laatste tien minuten kwam Texel BV weer knap terug tot 4 3. Uiteindelijk werd de wedstrijd beslo ten met een 5-3 stand Deze week Vrijdag om 19.15 uur speelt De Koog tegen Casino 2. een wedstrijd die ge zien de opmars van De Koog in de laatste weken interessant genoemd mag worden. De Koog kan best eens voor een verrassing zorgen. Casino daarentegen heeft erg goed gespeeld tegen Mantje en mag deze partij fei telijk niet verliezen. Uitslagen Hoofdklasse Jelleboog-Gamma 3 2-3; Casino 3-ZDH 3-0; Casino 2-Mantje 4-3; De Krim- Rab 3-2; Texel BV-De Koog 3-5; Texel BV 2-Gamma 2 2-2 Tweede klasse A: De Muy- De Koog 3 3-5; Casino 8-Nioz 0 7; Casino 7-Jelleboog 2 3-2; Klif 3-ZDH 2 3-0 Tweede klasse B: Attent-Casmo 9 4-2 Damesklasse: Gamma 2-De Krim 2 9-0; Gamma-Casino 2 5-0. JuniorenrGamma 2-Casmo 2 9-1; Texel 3-Texel BV .1 1-13; ZDH 2-Casino 4 2-3; Texel 5-Texel 6 4-11, Texel 4-De Koog 1-6: Oosterend-Casino 3 2-3; Texel 8-Oosterend 2 2-3; Casino 5-Texel 9 8-3. Stand tweede klasse A: Nioz 14 23 59-36 Casino 7 14 21 65-45 Klif 3 14 19 41-31 Jelleboog 2 13 16 41-36 De Koog 3 13 10 44-42 Casino 8 13 9 20-37 De Muy 14 7 28-48 ZDH 2 15 5 31-64 Stand tweede klasse B Attent 13 18 51-35 Nissan 13 18 57-36 De Krim 2 11 18 67-40 De Koog 4 13 12 47-35 Casino 9 11 11 39-35 Oosterend* 13 7 35-41 Mantje 3 12 7 19-46 Texel 2 12 3 22-81 Een 82-jarige automobilist uit Zwolle reed gistermorgen de kruising Bern- hardlaan/Schilderend op zonder voor rang te verlenen aan een 58-jarige Oosterender in een Citroën. Beide wagens raakten flink beschadigd. Voorzitter en medeoprichter Rudi Veenstra van de badmintonclub Texel heeft zijn functie na 21 jaar neerge legd. Hij is onlangs 65 geworden en vond het welletjes. Ter gelegenheid van zijn afscheid had hij twee fraaie wisselbekers uitgeloofd, die hij zon dagavond uitreikte aan de winnaars van het clubkampioenschap. Zo lang voorzitter zijn van een sport club is misschien wel uniek. Overi gens geldt ook voor de overige bestuursleden van de club dat zij hun zetel vanaf de oprichtingsdatum on- afberoken bezet hebben gehouden. Doel bereikt „Ik stap niet op met treurnis", aldus Veenstra in een toespraakje aan het begin van de wedstrijden. „Want ik heb als oprichter bereikt wat ik toen voor ogen had, namelijk het introdu ceren van een toen nog onbekende tak van sport, die nu niet meer is weg te denken". Veenstra wees er verder op dat de overige trouwe bestuursleden (Marius.Margriet en nel Witte en Ben Oostra) een minstens zo groot aandeel hebben gehad in het goed laten reilen en zeilen van de club. Gezien hun leeftijd kunnen zij zich nog geruime tijd met de badmin tonclub bezig houden. Na afloop van het toernooi kreeg de scheidende voorzitter tijdens een ge zamenlijke maaltijd in „Azië" enkele geschenken van de club aangeboden en mevrouw Veenstra werd in de bloemetjes gezet. Uitslagen Heren A. 1. Marius Witte; 2 Sem de Haan; 3. Nico Blonk; 4. Edu Veenstra. Dames A. 1. Nellie Witte; 2. Margriet Rey; 3. Christa van Heer waarden. Heren B. 1. Cor Wetstra; 2. jos Witte; 3. Jos Bakker; 4. Jan Schaart. Dames B 1. Marianne Hil- horst, 2. Vera Zoetelief; 3. Marjon Veenstra; 4. Piëta Bakker. v Schipper doet in opdracht van Gérard Jansen llinks) de eerste zet van de simultaan. j Texelaars kijken met extra vol- ming terug op de vrijdagavond in i Bijenkorf" gehouden damsimul- met Gérard Jansen. Dat zijn io Hin, Wijnand Bakker. Albert ien, Rien Brouwer, Gerard Zoete- en de 12-jarige Adriaan Bruin, tegen de 24-jarige uit Husen af- istige Europees kampioen remise aaiden. De overige 36 deelne- is (waaronder Jacob Bakker die enige ooit een partij van een otmeester won) moesten zich ge- nnen geven. lamsator Jacob Visman, die er ir de zoveelse keer in was ilaagd een damgrootheid naar KI te halen straalde van trots toen an het begin van de avond een "ftidend woord sprak, hij verwelkom- |met alleen Gérard Jansen maar t scheidsrechter T. Nobbe, die tra- legetrouw present was en burge- |ester A. Schipper en zijn vrouw, man's trots had ook te maken t het feit dat dergelijke damevene- |nten welliswaar een flinke finan- i aderlating betekenen voor de ïiclub Oosterend (deze keer had een lange winterstop en een aan- ifgelaste wedstrijden speelde I de eerste wedstrijd tegen Ou- luis, dat onderaan staat in de de klasse. ZDH speelde vooral in eerste helft prima voetbal, maar de vele kansen kon er slechts worden benut. Een strafschop r Oudesluis bracht uiteindelijk de pjkmaker. OH had in de eerste helft weinig site met het thuisspelende Ou- luis. De bal werd goed in de ig gehouden en dit leidde tot vele vallen, zowel via het centrum als r de flanken. Met Bram Brouwer e punt van de aanval verliepen de vallen tot het zestienmetergebied ïiend, maar de sterk uitkomende per bleek toch moeilijk te ver alken voor ZDH. Brouwer probeer- hem na een kwartier met een lob casseren, maar de boogbal draaide naast de goal. Luttele minuten la- liep hij zich vast op de uitkomen- keeper. In de dertigste minuut zag ard Timmerman een gave schiet- s naast het doel belanden. Vijf uten voor de rust wist Bram 'wer de bal na slordig verdedigen Oudesluis te veroveren en tikte bal beheerst in het doel. Na de toonde Oudesluis toch wat meer t en waren beide ploegen meer elkaar gewaagd. De duels tussen 'Pe'ers onderling werden meerde len door de thuisploeg gewon- ZDH kreeg desondanks weer in fa mate de mogelijkheid om te jen, maar ook nu konden de spe- |de goede richting nog niet vin- Na vijftien minuten spelen werd JJoorgebroken Erik Bakker neerge- W door de doelman. Deze actie im hem voor de tweede maal op 1 boeking te staan, zodat de arbi- em naar de kleedkamer verwees, ben spelers bracht Oudesluis het "nstens zo goed vanaf en na 25 Pen volgde zelfs het goedmaker- 3n de scheidsrechter in de vorm een Penalty. Na het benutten van deed ZDH er van alles aan sasn°g op voorsprong te komen, ondanks mooie kansen en ge- lljke vrije trappen, kon ZDH niet er dan een schot op de paal ko- - zodat Oudesluis niet ontevreden •nt zijn met het behaalde 1-1 re- pat het bijna duizend gulden gekost), maar dat het telkens lukt de zaak sluitend te krijgen op eigen kracht, zonder een beroep te hoeven doen op de subsidiepot van de gemeente. Met de verkoop van Amarylis-bollen waren deze keer de vereiste middelen in kas gekomen. Jeugdclub Voorzitter Jos de Wolf van de Dam club Oosterend attendeerde nog even op de spelregels en maakte duidelijk dat de club graag wat nieuwe leden zou willen inschrijven. Hij wees op het initiatief van Piet Bakelaar, die bezig is met een jeugddamclub. Elke vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur zijn jongeren die de damsport onder de knie willen krijgen, welkom op het adres Kogerstraat 5 in Den Burg en elke dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur in „De Bijenkorf" te Oosterend. Daarnaast geeft Bakelaar (telefoon 13843) vrijblijvend graag alle in formatie. Oud-bestuurder van de Nederlandse dambond Thom Nobbe bracht nog eens onder de aandacht dat het toch eigenlijk heel bijzonder is dat dam- Tijdens de zaterdag gehouden ,,tus- senwedstrijden" turnen voor meisjes tot en met dames in de C- en D-lijn te Hoorn boekten de verschillende GVT-turnsters uiteenlopende resulta ten. Van de in totaal tien geplaatste turnsters voor deze wedstrijd vielen er drie uit de race en zeven turnsters gaan door naar de provinciale kampi oenschappen. Deze worden voor de C-lijn op 18 maart in Edam gehou den en voor de D-lijn op 15 april te Bovenkarspel. Belangrijk bij deze „tussenwedstrijd" was dat de turnsters zich voor de provinciale ti telstrijd zouden plaatsen door te ein digen bij de eerste twintig deelnemers. Bij de meisjes tot en met 10 jaar in de D-lijn turnde Efaliena Drijver zich moedig naar de zeventiende plaats. Een hogere klassering had er in geze ten als zij niet bij balk en brug de toestellen ongewild vroegtijdig een keer had verlaten. Met Liesbeth Brou wer in de C-lijn meisjes tot en met 12 jaar verliep ook niet alles voor spoedig. Ook hier was brug-ongelijk het struikelblok. Het cijfer 5,55 was het laagste van het totale deelne mersveld. Op balk corrigeerde zij haar fout door te blijven staan en zelfs met lef, zonder wiebelen en wanke len haar oefening te voltooien. Op vrije oefening en sprong maakte zij geen fouten, zodat zij ondanks de te genvallende brug op de vijftiende plaats eindigde. In de D-lijn meisjes tot en met 12 jaar waren de eerste Texelse afvallers te noteren. Yaltah Pansier en Sigrid van Heerwaarden werden respectievelijk 22e en 21e. Vooral teleurstellend voor Sigrid van Heerwaarden, want bij de kring wedstrijden was zij nog als vierde geëindigd. Bij haar lag het venijn in de langemat-oefening. Zij turnde hier

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 5