iuhe— Materialenveiling niet voor herhaling vatbaar? kunstenaar uit Polen ixposeert in raadhuis J MIK Friese verdieping Cholesterol Drijver en Stoter kampioen turnen H.N.K. Iemand bij wie je op schoot kunt kruipen. Iemand die bij de tandarts stiekem je hand vasthoudt. Iemand die bij je blijft als er spoken onder je bed zitten. Iemand die niet aandringt als je geen kusje wilt geven. Iemand die weet datje heimwee hebt naar je oude kamertje. Iemand die begrijpt datje om je moeder roept als je pijn hebt. Iemand die voor jou wil zorgen. Iemand die sterk genoeg is om je ook weer los te laten. Iemand die pleegouder wil zijn. Inschrijving voor kwart triathlon Slechte opkomst bij basketball i/C-toneel speelt De Cocksdorp Korenavond Wie hem niet herkend kan deze week in SDAG 7 MAART 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Het bestuur van de Stichting Over dekte Manege beraadt zich over de vraag of de landbouwmaterialenvei- ling die vorige week in de manege werd gehouden, voor herhaling in aanmerking komt. Het succes was namelijk veel minder groot dan de organisatoren hadden gehoopt. Door verkopers waren niet meer dan 196 kavels ingebracht en dat was nogal moeizaam verlopen. De meeste spullen kwamen van particulieren; be drijven gedroegen zich terughoudend. Algemene klacht was dat er veel spullen stonden die eigenlijk niet had den moeten wofden toegelaten. „Te veel oud roest". De betere spullen bleken echter zeer behoorlijke bedra gen op te brengen, wat bij organisa tor Piet Daalder de hoop heeft gewekt dat zo'n veiling bij een wat andere voorbereiding toch wel een succes kan worden. „Het was de eerste keer. De Lions-veilig was de eerste keer ook moeilijk. Wij hebben er in elk geval wat van geleerd en zullen in het bestuur bekijken of we volgend jaar of over twee jaar op nieuw zo'n veiling houden". Veilingmeester Niek Otsen valt in elk geval niets te verwijten, want hij ver richtte zijn taak uitstekend. In nauwe- IrMWi van tazen tiu nan mfaniwoordatyihe*) van da radaktja Vorige week vrijdag werd de nieuwe verdieping van het gemeentehuis aanbesteed. Drie Texelse aannemers en één uit Friesland schreven in en zoals bekend bleek dat de laatste het werk met minimaal verschil naar zich toe trok. Ook nu was ik zeer ver baasd dat deze firma was uitgeno digd. Ik vraag me af of de gemeente Texel daartoe door hogere instanties wordt gedwongen. Hoe dan ook, je krijgt het gevoel dat aan de capaci teiten van de Texelse aannemers wordt getwijfeld. Natuurlijk ten on rechte, want er is genoeg vakman schap aanwezig, zoals laatst nog bleek bij de bouw van de Gollards- Samen Eén. Het bejaardentehuis werd uitsluitend door Texelse bedrij ven gebouwd en binnen de gestelde termijn opgeleverd. Nu is de vergelij king niet helemaal juist omdat qua architectuur het gemeentehuis beter kan worden gesloopt. Realiteit is echter dat de nieuwbouw niet door een Texelse aannemer zal worden gebouwd en daarmee de werkgele genheid zal teruglopen. Voor de ko mende zomer is het straatbeeld al bekend. De Friezen bouwen een nieuwe verdieping op het gemeente huis. De Texelse werkloze bouwvak kers gaan naar de markt, kijken toe, geven commentaar en denken dat ze het op zijn minst net zo goed hadden gekund. Adrie Schoo Alphen aan de Rijn vallen in verband met de uitvoering van KTF. Voorts wordt door de orga nisatie van het Pilaar-toernooi bekend gemaakt, dat de inschrijvingen vanaf nu op volgorde van binnenkomst in behandeling zullen worden genomen. Uiterste spoed is dus geboden. Bnnvan van larari buMtn ver*ntwoord*t^kh«d van d» radakn* Naar aanleiding van ,,Wat ik zeggen zou" j.l. vrijdag 3 maart wil ik even reageren op Hans Roeper uit De Waal over ,,zakennieuws". Hoe kan Hans Roeper nu zeggen dat mensen die te veel cholesterol in hun bloed hebben, het advies van de arts niet opvolgen? Daar mijn man met een te hoog cholesterol, al jaren het dieet van de arts heeft opgevolgd en daar geen voldoende resultaat van heeft, zijn wij erg blij met dit nieuwe medicijn, dat vergeleken wordt met de uitvinding van penicilline. Er wordt met gepeinsd over massale toediening, nee, dit middel is bestemd voor mensen die werkelijk niets anders aan hun te hoge cho lesterolgehalte kunnen doen. Cho lesterol is een sluipmoordenaar, waarvan in Nederland per jaar tien duizenden mensen slachtoffer wor den. De bevolking van Texel mag Lely dankbaar zijn, dat hij zijn ruimte ter beschikking stelt van dit appa raat, dat alleen maar ten goede komt van de bevolking. En zowel de arts als Lely hebben er geen financiële belangen bij. Ik vind dit geen onder nemersactiviteit, maar een zaak van ons allen. Hanneke Kooger Den Burg lijks twee uur tijd waren alle kavels onder de hamer geweest. Jammer genoeg was het merendeels klein spul dat niet veel opbracht zodat ook de baten voor de manege niet indru kwekkend waren. De totale omzet was ongeveer f25000,-. Vijftien pro cent van dat bedrag komt in de ma- negekas, dus dus ongeveer f3750,-. Het zou veel meer zijn geweest als een van de grootste stukken (een bij na nieuwe trekker) zou zijn verkocht. De inbrenger liet de verkoop echter bij f55000,- ophouden door zelf te kopen. Er gold op de veiling geen mi nimumprijs. Alle artikelen werden te gen het hoogste bod verkocht en inbrengers die verkoop tegen een te laag bedrag wilden voorkomen moesten er zelf bij zijn om door ho ger bieden eigenaar te blijven. Dat liep pijnlijk mis toen een door Cebeco ingebrachte bollenpelmachine onder de hamer kwam. De inbrenger wilde minstens f5000,- vangen, maar kwam met in actie zodat de machine voor slechts f250,- werd verkocht. In maart zijn op Texel de volgende exposities te zien. Jan Bruin, Gasthuisstraat 68, Den Burg. Doorlopende expositie van et sen, aquarellen en monoprints. Maan dag tot en met vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. Harry Tielemans, Ruigendijk 20, De Koog. Doorlopende expositie van olie verfschilderijen, gouaches en kerami sche fantasiedieren. Janet Tromp, Kaapstraat 15 (hoek Ruyslaan) in De Koog. Doorlopende expositie van gebrandschilderd glas in eigen atelier. Dinsdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 18.00 uur. Klif 23, Den Hoorn. Wouter van Dap peren, schetsen in waterverf van Texelse dorpsgezichten en landschap pen. Hotel „Opduin", Ruyslaan 22 in De Koog. Expositie van Eef de Graaf (ge mengde technieken en houtsneden). Kunstenaars-exposanten worden ver zocht aanvullingen en wijzigingen voor deze rubriek uiterlijk de laatste vrijdag van de maand door te geven aan Trudie Luth, telefoon 12261, of Tinie Visser, telefoon 13227. De 9-jarige Wilco Drijver en de 29-jarige Nico Stoter zijn zondag kringkampioen turnen van de turn kring Hollands Noorder Kwartier ge worden. De wedstrijd, die voor het laatste onder deze naam in Anna Paulowna plaatsvond, kenmerkte zich door de gezellige sfeer en de goede organisatie. In de wedstrijd, waarin totaal dertien Texelse turners deelnamen, waren di verse prachtige bekers te verdienen. Wilco Drijver, in niveau 6, liet alle concurrentie met gemak achter zich en werd eerste met 43,60 punten. Vooral de score van een 9,00 op sp ring was bijzonder goed. In dezelfde klasse kreeg ook Arjan Zwaneveld met een vierde klassering een beker mee naar huis. De bekers werden met trots door de Texelse turners in ontvangst genomen. In de klassen 5 en 4 kwamen de Texelse turners niet in aanmerking voor prijzen. Mark Jan Mulder werd tegenvallend vierde. Door het uitproberen van een stut in de ringen en het mislukken hiervan, werden al veel punten verloren. Ook op brug liep niet alles vlekkeloos door gebrek aan kracht. Vermoedelijk is dat te wijten aan de krachttraining van de zaterdag. In niveau 1 turnde Nico Stoter zich met gemak naar de top. Op alle toestellen liet hij stuk voor stuk uitstekende oefeningen zien. Jammer dat hij zich bij de af sprong van de rekstok, door voor de valmat te landen, zichzelf aan zijn hielbeen blesseerde. Ook hij kon na de wedstrijd de beker in ontvanst ne men en was met zijn eerste plaats voor de tweede achtereenvolgende maal kringkampioen van H.N.K. Uitslagen (Achtereenvolgens vrije oefening, voltige, rin gen, sprong, brug, rek en plaats) Nico Stoter 9,25, 8,00; 7,90; 9,05, 8,55, 8,60; 1e plaats; Mark Jan Mulder 7,85; 7,30; 7,30, 8.05, 6,75; 6.50; 4e plaats; Martijn Vis ser 6,90; 5,40, 6,10; 7,40, 6,30; 5,90; 5e plaats; Emile Keijser 6,30, 5,80, 6,75, 7,60; 5,75; 5,70; 6e plaats; Robin Verduyn 6,25; 4,65; 6,70; 7,15; 5,80; 5,65; 8e plaats; Rut- ger Zoetelief 6,80; 5,00; 6 55; 8,50; 6,65; 6,15; 5e plaats; Michiel Spitzer 6,50, 4,35; 6,70; 8.75, 6,05; 5,20, 7e plaats; Wilco Drij ver 7,30; 6,80; 6,50; 9,00; 6,20; 7,80; 1e plaats; Arjan Zwaneveld 5,95; 6,30; 7,35, 8,90, 5,90; 6,85; 4e plaats; Jozef Smidt 6,95; 6,10; 6,70; 8.15; 6,60; 6,25, 7e plaats, Jasper Keizer 6,40; 6,00, 6,20; 8,55; 5,10; 6,90; 10e plaats; Bastiaan W. Witte 6,20; 5,50; 6,65 8,00; 5,55; 6,20, 11e plaats; Ed win Zwaneveld 5,65, 5,40; 5,90; 8,00; 5,90; 3,75. 7500,- kwi)t Een getekend portret komt op 735,-, een karikatuur op 720,-. Józef Nowak wil nog drie maanden op Texel blijven en is bereikbaar bij familie Piechowiak, telefoon 15734. Aanrijding Op de Georgiëweg vond woensdag middag een aanrijding plaats toen een 64-jarige man uit Den Burg een vrachtwagen inhaalde, terwijl deze net de Maricoweg in wilde draaien. Er was alleen lichte materiële schade. De kwart-triathlon van Texel zal dit jaar plaats vinden op zaterdag 9 september. De start is om 12.30 uur op het surfstrand bij Dijkmanshui zen. Ook dit jaar is de kwart-triathlon Texel weer opgenomen in het Super Prestige Circuit van de Neder landse Triathlon Bond. Na het verschijnen van de triathlon kalender werd het secretariaat van de kwart-triathlon Texel overspoeld met aanvragen voor inschrijfformulieren. Momenteel hebben zich al ruim 100 deelnemers opgegeven. De organisa tie zal voor Texelaars voldoende start plaatsen reserveren. Vanaf heden kan men inschrijfformulieren afhalen bij Gert Pansier, Zeebries 17, Den Burg, telefoon 13668. Texelse deelne- mers/sters moeten zich vóór 1 juni 1989 aanmelden om verzekerd te zijn van deelname. Deelnemen aan een kwart-triathlon vraagt een goede voorbereiding, die door middel van een goed en verant woord trainingsschema dient te ge beuren. Men moet goed getraind aan de start verschijnen om de drie dici- plines: zwemmen (1 km), wielrennen (45km) en hardlopen (10,6 km), zon der problemen af te kunnen werken. Bij het volgende treffen was er ech ter géén sprake van een werkelijke wedstrijd. De Pilaar steunde louter en alleen op Peter Boon, zodat Vesperti- na een reglementaire 2-0 zege be haalde. Gelukkig was Sportshop Texel niet te beroerd om als stand-in voor De Pilaar te fungeren. Omdat Vesper- tina er meer een potje dan een se rieuze wedstrijd van maakte, wist Sportshop Texel zonder al te veel moeite dit voor de statistieken onbe langrijke duel met 27-15 te winnen. Ook in de volgende wedstrijd was er sprake van onvolledigheid. Hierin wa ren de heren van Dames Moerbeek de grote afwezigen. Taveerne De Twaalf Balcken kende geen pardon en liep in deze eenzijdige vertoning uit naar een 23-10 einduitslag. De laatste ontmoeting was tussen GVT en Samen Eén-Gollards. Een enthou siaste krachtmeting waarbij sportivi teit hoog in het vaandel stond. De goede anticipatie van GVT deed de balans toch duidelijk overslaan in hun voordeel: 27-11. Tot slot nog enige mededelingen: de wedstrijden van volgende week vrijdag komen te ver zet Nowak uit Krakau exposeert naf heden een week in het raad- lis. De Poolse kunstacademie- ludent maakt mens- en dierfiguren i verschillende materialen. Ook te lt hij portretten en karikaturen. Hij wam vorig jaar voor het eerst op fexel als arbeider in het bloembollen- drijf van Jaap Hoogenbosch. et is de eerste tentoonstelling van lowak In zijn land kan hij alleen ex- oseren als hij daarvoor toestemming [rijgt van de leiding van zijn kunsta- idemie Die wordt zelden gegeven s het om individuele tentoonstellin- en van studenten gaat. Voor de ex- ositie op Texel had Nowak alleen de zegging nodig dat hij een aantal /an zijn beelden mee mocht nemen ir het buitenland. Daarnaast heeft bij de expositie in het Texelse Idhuis een serie foto's van werkstukken opgehangen, pwak maakt mens- en dierfiguren i hout, gips, klei, brons en papier- jché. Hij wordt geïnspireerd door beelden uit de Inca- en Azteken- tuur en door de beeldhouwwerken /an het oude Egypte. Daarnaast richt zich op de historische Poolse kskunst. Zijn werkstukken kenmer- en zich door hun strakke, pure m. Hij heeft echter ook enkele fende papiermaché-karikaturen ge- aakt van Texelaars, met opvallende tails wel alle geëxposeerde werkstuk- zijn te koop. Daarnaast werkt jwak m opdracht. Wie een beeld i zichzelf of van een huisdier wil »n maken is, afhankelijk van de teriaalsoort, tussen de f300,- en 6. Texels Christelijk Mannenkoor o.l.v. M. de Visser a. „Heer, ik kom tot U"-arr. K.J. Mulder b. Heer die onze Vader in de hemelen zijt-Wim Hardenbol c. Das Edle Herz-A. Bruckner d. Mala moja-Arnold Kempkens e. Soldatenlied-bew. Sj. Djesachar 7. Alle medewerkenden o.l.v. mevr. W. van den Berg Ode aan Texel-tekst en muziek mevr. W. van den Berg, Harmonisatie I. Roos-W. van den Berg. Onder een weinig publieke belang stelling werden vrijdagavond de we kelijkse vier wedstrijden voor de eilandcompetitie basketball gespeeld. Bij de eerste ontmoeting, die tussen Dikke Mik en Sportshop Texel was het meest sprake van een echte wedstrijd. Na een bliksemstart van Sportshop Texel (10-2) kwam Dikke Mik vervaarlijk opzetten en bracht met 14-11 een perspectiefrijke ruststand op het scorebord. Die mar ge van drie punten bleef tot kort voor tijd gehandhaafd, toch toen wist de nummer twee van de rang lijst de spannende wedstrijd met een paar snelle scores af te ronden tot een ruime 35-27 overwinning. Heegouder zijn is niet altijd makkelijk. Het boekje met de verschillende vormen van Pleegzorg helpt u te doordelen of het iets voor u is. U kunt het gratis boekje aanvragen met deze coupon. NaamM/V Straat PostcodePlaats(Prov.)Tel Opsturen naar Aktie Pleegzorg, Antwoordnummer 9880, 3500 ZJ Utrecht (een postzegel is niet nodig). ^vertentie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideèle Reclame SIRE eelgroep SVC uit De Cocksdorp elt zaterdag om 20.00 uur het c„Een meisje als jij" in het Eier- Ise Huis. Het verhaal is geschre- door Bram van der Lyke. De regie Is vanouds in handen van Piet Józef Nowak naast een karikatuur van een Texelaar, het raadhuis ontdekken om wie het gaat. De zangavond morgen in de RK-kerk te Den Burg heeft het volgende pro gramma: 1. Gemengde zangvereniging De Cocksdorp o.l.v. mevr. W. van den Berg. a. Kom in mijn hart b. Veni Jesu c. Jezus leeft 2. Texels vrouwenkoor o.l.v. A. Groen a. How merrily we live-Michael Easte b. Agnus Dei-Hans Leo Hassler c. Dolcissimo ben mio- Jan Pieterz. Sweelinck d. Hebe deine Augen auf-Felix Mendelsohn-Bartholdy e. Komt vrienden in 't ronde-bew. B. van Hauwe 3. Advendo gemengde zangvereni ging o.l.v. H. Kievits a. All mein Gedanken, die ich habe- Joh. Brahms b. Zum Abendsegen-Felix Mendelsohn-Bartholdy c. Tollite Hostias-Camille Sain Saens d. Viljalied-F. Lehar 4. The Singers of the Lord o.l.v. mevr. N. Schreurs-Visser a. Elk uur, elk ogenblik-R. Lowry b. Du Hirte Israels-Dimitri Bortnianski c. Danklied-Loek van der Leden 5. Soli Deo Gloria o.l.v. J. Beyert a. U zal ik loven Heer-Alain Bergese b. Cantico de la creature-Gerrit de Marez Oyens c. Hier buiten in 't groene bos-Henry >Purcell d. Des winters als het regent-Jan Vermulst

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7