ands en solisten oor het voetlicht Kwaliteit overwegend op gezamenlijke kooravond ppodium verdeeld over twee avonden jelgelegenheid bij cksdorper NH kerk esteringen or De Bolder Geslaagd Oud papier Zon, maan en hoog water Ledenvergadering dorpscommissie TX 71 traint in Calluna Titelverdediger Dros in het nauw gedreven Raadsvergadering Voorspeeluur Dubbele winst voor meisjes Tevoko DAG 10 MAART 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 11 fexelse bands, negen andere po lacts en één overkantse uitsmij- rormen vrijdag- en rdagavond samen het twaalf uur nde programma van „Poppodi- 1989' (voorheen „Bandpromo- l. Een spreiding over twee iden dus, waardoor de deelne- j langer de gelegenheid krijgen kunnen te tonen (veertig minu- per band, dat is bijna tweemaal ng als vorig jaar). Bij de pro- JJJnmering kende de organisatie de- I Leek nogal wat problemen, toen biet laatste moment een Texelse A verhinderd bleek en ook het I eden van schrijver Bart Chabot inlst worden afgelast. Naar ver- hting resteert er echter genoeg Is talent voor twee puike avond- I jop van eigen bodem. De terdams lokale televisie .Staats maakt vrijdagavond opnamen. Ijst de Hervormde kerk van De fcksdorp in de Kikkertstraat zal n speelgelegenheid voor kinderen nden ingericht. De kosten bedra- Tf3000,-. laantal ouders uit de Kikkertstraat de gemeente verzocht een lelegenheid te maken in hun omdat voor de jongere kinde de afstand naar het Eierlandse waar een speelveld met attribu- js, te groot is. Naast de NH-kerk Imte, maar dan zou er wel een e afscheiding tussen het terrein e straat moeten komen, met het jp de veiligheid. De ouders zijn d de speeltoestellen zelf te sen. De Hervormde gemeente geen bezwaar tegen dit plan. de gemeentelijke adviescommis- jeeltuinen en spelgelegenheden accoord, mits goede afspraken en gemaakt om spelen tijdens irkdiensten te voorkomen. De rs hebben toegezegd hier op toe illen zien. fscheiding tussen de straat en errein zal eerst worden gevormd paaltjes met kettingen ertussen ter, na herinrichting van de Kik- traat, worden vervangen door delijker aandoende bloembakken. older heeft een bedrijfauto. een angwagen met huif, een naai- line en een speciaal budget het doen van investeringen no- Het college is accoord gegaan de voorstellen die hiertoe zijn liend. older heeft een auto nodig die iware aanhanger mag trekken, s biedt aan 5 tot 6 personen, worden bestuurd door iemand te" B.E rijbewijs en is uitgerust 'en lier. Vorig jaar kon men een lehand Range Rover krijgen MO.OOO,-. Deze koop is gedaan ntbindende voorwaarden, om- nog geen geld voor was aan- lagd. In de praktijk is gebleken Ie wagen zeer goed voldoet en 'I daarom definitief worden afge- Er zal een aangepaste ver- de trekhaak aan worden ekt en de wagen wordt gespo- de bedrijfskleuren van de Aanhangwagen heeft ook een aanhangwagen van flinke afmeting, zodat een aier kan worden vervoerd. Daar- wordt momenteel zo'n 3 tot 4 ■Per maand een aanhanger van èxels bedrijf geleend voor het er van artikelen zoals sjoelbak- lamalennetjes en prikborden, krr De Bolder zijn gemaakt en teel Nederland moeten worden verd. De nieuwe aanhanger, die 0,- kost, zou hiervoor gebruikt lr> worden, zodat lenen niet nodig is. De afdeling Meu- 'ffering van De Bolder is toe eo nieuwe naaimachine. De hui- s technisch verouderd en afge ven. Het apparaat zal niet •n ingeruild, maar als reserve- me worden gebruikt tijdens e perioden. De nieuwe machine f5000,-. Eigen budget ïlder wil een eigen investerings- st van f10.000,-. Men wil me- mvesteringen kunnen doen als >P de markt bepaald werk aan- *ls langs officiële weg goed- |9 voor een investering moet !n Ongevraagd, duurt dat vaak '9 dat de order waarvoor deze worden gedaan, alweer aan lnder is gegeven. Hoewel het programma nu in twee delen is opgesplitst, is de formule ge lijk aan vorig jaar. In de schouwburg zaal zijn dus de band-optredens en in de kleine zaal, tijdens de pauzes van de bands, is er aandacht voor Texe laars met literaire kwaliteiten en mu zikale solisten. Het aandeel van de prozaïsten en poëten is overigens af genomen. Slechts van Theo Timmer Gelein Jansen, Rachel Barnard en Marcel Wernand is iets in die richting te verwachten. Nieuwe bands zijn Paff (Gijs Keijzer, Jurgen Kok, Pinie Marinus en Nicolaas School, Nothing to Loose (Maurice Bakker, Clark de Boer, Marcel Buysman, Rikus Kloosterhuis, Marieke Mast en Marcel Oostveen) en Down Under (Jesse van der Meent, Guido van 't Noor- dende, Peter Arjen van der Slikke en Jeron Timmer), terwijl 4 $ale een nieuwe naam is voor de band van Bart Heljnen, Pieternell Geurtz, Hans Vlaming en Alex Bijma. Ook de Klif 12 Band was nog niet eerder tijdens een Bandpromotie-avond te bewonde ren, maar stal begin dit jaar de show tijdens het open podium in het gelijk namige Hoornder theater/restaurant. De tweede avond wordt net als vorig jaar afgerond met een optreden van een met-Texelse band. Sterker nog: Johnny J. the Hitmen is een puur Amerikaanse rockabilly-band, die mo menteel een zeer succesvolle toernee maakt door Nederland. De uit drie muzikanten bestaande band sluit aan bij de Texelse band die hun optreden voorafgaat, The Shakin' Legends. Gi taar, bas, drums en zang, méér heeft het drietal uit New Orleans niet no dig. Interessant om te zien of de Texelse rockers Rob „Rollman" Kooi man, Ben „Slam Potatoe Baker" Bak ker en Hans „Hopper the Bopper" Hopman van The Shakin' Legends met de Amerikanen kunnen wedijve ren. Deze Texelse band is op het mo ment veelgevraagd in Nederland: er gaat bijna geen weekend voorbij zonder optreden. Laag pitje The Sassy Call, de band die de afge lopen jaren op Texel aan de top stond, draaide het afgelopen jaar op een laag pitje en behoort daarom ko mend weekend niet tot de deelne mers. Voorman Kees de Jong grijpt nu zijn kans als solist. Als „Kees the Young One" staat hij zaterdagavond laat in de kleine zaal geprogram meerd. De Texelse band die mogelijk het vaandel kan overnemen is Cease Fire, die de vrijdagavond afsluit. Een band met jeugdige talenten die vorig jaar veelbelovend uit de hoek kwam, Feedback, heeft tot verdriet van de organisatie (STIchting Popmu ziek Texel, STIPT) op het laatste mo ment afgehaakt. Dat gebeurde zonder officieel afbericht. Mede- Geslaagd voor de cursus tekstverwer king, gegeven door het Scheidegger Instituut: Mej. M. de Ligt, Den Burg; mej. M. van Heerwaarden, De Cocksdorp; mej. K. Zoetelief, De Koog: mej. P. Zoetelief, De Koog; mej. C. Rutten, De Koog; mevr. A. S. Grisnigt, Den Burg; mevr. O. Wouters, De Cocksdorp. organisator Marten Zegel: „Die jon gens beseffen niet wat ze aanrichten. We moesten het hele programma omgooien en toen ook Bart Chabot zich afmeldde, waren we zelfs ge dwongen een heel nieuw program mablaadje te laten drukken." De organisatie had gemeend van dit soort gevallen te worden gevrijwaard, door het instellen van de regel dat de bands tevoren een cassettebandje met hun repertoire moesten inleve ren. Geen selectie Zegel: „Dat was geen selectiemiddel, zoals helaas in een ingezonden stuk in de Texelse Courant werd beweerd. Wij hoopten juist op die manier bands te krijgen die écht willen, ook al zijn dat gelegenheidsbands, leder een werd in staat gesteld om mee te doen. Het systeem is helaas niet wa terdicht, zo is met het geval van Feedback gebleken. Zij leverden wel een bandje met eigen opnamen in, maar waren dus toch niet in staat om een optreden te verzorgen." Volgens Zegel heeft een meerderheid van de bands zich achter de organi satie opgesteld, ook al vonden som migen het samenstellen van een bandje eigen muziek best lastig. „De meesten vonden dit niet de manier om ongenoegen te uiten. Ze weten dat wij liefhebbers zijn, we zijn echt niet voor onszelf in de weer, maar om de bands de gelegenheid te ge ven voor een groot publiek op te tre den. Daarbij maken we natuurlijk fouten, maar we staan open voor kri- Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen wor den verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereed schap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 2. Beatrixlaan, Noordwester De Koog: Iedere tweede zaterdag van de maand wordt oud papier opgehaald in De Koog en directe omgeving, leder wordt verzocht het papier tijdig gebundeld aan de straat te zetten. De zon komt 12 maart op om 7.02 en gaat onder om 18.39 uur. Maan: 14 maart E.K. Doodtij: 16 maart Zaterdag 11 maart 11.07 en 23.30 Zondag 12 maart 11.10 en 23.54 Maandag 13 maart 11.28 en Dinsdag 14 maart 0.34 en 12.00 Woensdag 15 maart 1.14 en 13.00 Donderdag 16 maart 2.00 en 14.24 Vrijdag 17 maart 3.20 en 16.00 Zaterdag 18 maart 5.30 en 17.56 Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Aan het strand is het een uur eerder hoogwater. De Amerikaanse rockabilly-band Johnny J. the Hitmen sluit zaterdagavond .Poppodium 1989" af. IFotoRico Olivier tiek", aldus Marten Zegel. STIPT kan de cassettebandjes tevens gebruiken voor andere doeleinden, bijvoorbeeld om te laten horen aan een zaaleige naar die op zoek is naar een geschik te band. Voor Bart Chabot, die „wegens een interview met een beroemde Belg" woensdag afbericht deed, is geen vervanger van nationale faam gevon den. Pip Barnard en Nils Lely waren te elfder ure echter bereid voor een muzikaal intermezzo te zorgen; wie weet doen zij het gemis aan bekende attractie geheel vergeten. Een hoog tepunt kan zeker het optreden van Sass (Saskia Eelman) en Oss (Oscar Bremer) worden. Vorig jaar was hun combinatie van zang en piano een openbaring. Programma Het volledige programma: Vrijdag: 20.00 uur Down Under; 20.40 uur J.J. Dros Ready Tongues (Jaap en zijn mei den), 21.00 uur Klif 12 Band; 21 20 uur Theo Gelein; 21.40 uur Silfa, 22.20 Pip Nils; 22.40 uur Nothing to Loose- 23.20 Lot Kom brink (synthesizer); 23 40 uur 4 $ale; 00 20 uur: korte pauze, 00.40 uur: Cease Fire; 01.20 uur einde. Zaterdag: 20.00 uur Paff, 20.40 uur Hans the Hoppies; 21 00 uur Pivo; 21.40 uur Rachel Barnard; 22.00 uur The Legendary Late Inbet- weenies; 22 40 uur Marcel Wernand, 23.00 uur Black Cadillac; 23 40 uur Sass Oss, 24.00 uur The Shakin' Legends. 0.40 uur Kees the Young One, 01.00 uur Johnny J. the Hitmen; 02.00 uur einde Kaartjes kosten los f7,50 per stuk. Passepartouts a ƒ10,- zijn verkrijgbaar bij Marten Zegel (Heren- en jon gensmodes, Weverstraat) en Gelein Jansen (Twee Paardjes, Haffelder- weg). De dorpscommissie van De Koog houdt woensdag om 20.00 uur haar jaarlijkse ledenvergadering in de Dorpskelder aan de Boodtlaan. Er zul len bestuursverkiezingen worden ge houden. Aftredend zijn F. Kaczor, T. Jilderda en F. Agter. Alleen de laatste is herkiesbaar. Er zullen video opnamen worden vertoond van acti viteiten die in de Dorpskelder hebben plaatsgevonden. Een bonte verscheidenheid van Texelse koren liet zich vyoensdag met veel succes horen in de R.K. kerk in Den Burg. Net als de vorige keren was deze door het Contactorgaan voor Zang en Mu ziek georganiseerde avond van overwegend hoog muzikaal ni veau, al blijft het ondermijdelijk dat er kwaliteitsverschillen zijn. Daarbij komt dat het ene koor het succes goedkoper verwerft dan het andere. Een kwaliteitsensemble als het Texels vrouwenkoor zoekt het in een in een „moeilijk" repertoire dat ingewijden op het gebied van koor zang meer aanspreekt dan de gemid delde luisteraar die vooral onder de indruk is van een makkelijk in het ge hoor liggende en liefst bekende melo die. Woensdag was er echter voor elk wat wils. Totaal zes koren traden op. Er waren er twee meer uitgenodigd, maar het kinderkoor De Waddensin- gers en The Messengers konden om diverse redenen niet meedoen. Loting was daarom deze keer niet nodig. De gemengde zangvereniging van De Ciocksdorp onder leiding van me vrouw W. van den Berg beet, op gesteld voor het grote orgel achterin de kerk, het spits af met „Kom in mijn hart", „Veni Jesu" en „Jezus leeft". Handicap van dit koor is dat het te klein is, waardoor de verschil lende stemmen onvoldoende samen vloeien en elk foutje hoorbaar is. Toch maakten de meeste van die stemmen een behoorlijk geschoolde indruk; de verstaanbaarheid, dank zij goed articuleren, was opvallend. Het veel massalere Texels Vrouwen koor onder leiding van de heer A. Groen leverde een overtuigende proe ve van bekwaamheid af met een vijf tal liederen die alleen na langdurig en goed geleid repeteren aanvaardbaar kunnen klinken. Het meest perfekt was het bekende „Komt vrienden in ronde". Een prima indruk maakte de gemeng de zangvereniging „Advendo" onder leiding van Hans.Kievits met een pro gramma dat wat makkelijker in het gehoor lag en dat uitstekend werd besloten met het Viljalied van Frans Lehar. Goed op dreef waren ook „The Sin gers of the Lord" onder leiding van mevrouw N. Scheurs-Visser, dat een liedje meer mocht zingen dan in het programma was vermeld. Van ongeveer hetzelfde kaliber was het in groen-zwarte kleding gestoken „Soli Deo Gloria" onder leiding van Jan Beyert, dat vooral indruk maakte met „Des winters als het regent". Het zwaarste geschut was bewaard voor het laatst. Nooit eerder hebben we het Texels Christelijk Mannenkoor zo goed horen zingen als deze keer Onder leiding van Martien de Visser werden bovendien liederen gebracht die iedereen mooi vindt, zoals „Heer, ik kom tot U" dat aangrijpend werd vertolkt omdat er veel gevoel werd ingelegd. Dat gold in min of meerde re mate ook voor de overige liederen, waarbij als grootste verdienste valt te melden dat het geluidsvolume binnen de perken bleef. Traditioneel werd de avond afgesloten door alle deelnemende koren samen Ze brachten onder leiding van me vrouw W. van den Berg het door de dirigente gemaakte lied „Ode aan Texel". Het klonk heel behoorlijk, maar origineel was het niet want vo rig jaar werd op precies dezelfde wij ze een punt achter de uitvoering gezet. Z.P.C. TX 71 gaat zaterdag en zondag weer trainen in het zwemparadijs Calluna. Op zaterdag gaan van 9.00 tot 10.00 uur de jongste groepen. Op zondag, eveneens tussen 9.00 en 10.00 uur, zijn de oudste groepen aan de beurt. De leden weten hun eigen trainingstijd. Zaterdagavond gaan een aantal leden van TX 71 naar Den Helder om daar in zwem bad „De Schots" mee te doen aan een jeugdmarathon, georganiseerd door de Helderse Reddingsbrigade. Deze jongens en meisjes (die hiervoor persoonlijk zijn uitgenodigd) gaan met de boot van 16.05 uur heen en keren met de laatste boot terug naar Texel. De crisis in het spel van schaaktitel verdediger Jaap Dros duurt voort. Tijdens de interne competitie van En Passant op maandagavond in de Lin deboom werd hij op hardhandige wijze door Wim Hoekman van het bord gezet. Hoekman presenteert zich met deze overwinning niet al leen als een serieuze kampioenskan didaat, maar brengt voor het eerst in meer dan tien jaar de schaaktroon van Dros aan het wankelen. Aanvankelijk leek het erop dat Dros snel met Hoekman zou afrekenen. In een duivelse variant van het Spaans ging hij in op een stukoffer van Hoekman, die aanvankelijk met een somber gelaat de ontwikkelingen op het bord gadesloeg. Maar naarmate de partij vorderde werd duidelijk dat Hoekman wel degelijk reële mogelijk heden tegen de koningsstelling van zijn tegenstander had. Toen deze ver volgens de beste verdediging miste, was het pleit beslecht. Ook Auke Terpstra, aan het begin van het sei zoen steeds verblijvend in de top drie, moet genoegen nemen met een bescheidener plaats op de ranglijst. Tegen Rinus Vittali beging hij een aantal onbegrijpelijke slordigheden, waarna zijn pionnenstelling door Vit tali onmiddelijk werd omgebouwd tot iets wat nog het meest deed denken aan een fietsenrek. Uit de losse pols bestookte deze vervolgens de vele zwakke punten en won snel. Aan de zegereeks van Henk Tuinema werd een eind gemaakt door Kees Kisten maker, die aanvankelijk tegen de Sici- liaanse verdediging van Tuinema niets wist te bereiken. Er resteerde een nogal slaapverwekkend remise eindspel, waardoor Tuinema's aan dacht verslapte. Met de gedachte dat hij alles kon spelen, verloor hij de oplettendheid uit het oog, waarna hij door de gretige Kistenmaker alsnog werd beetgenomen. Jeugdspeler Douwe Hoekman boekte een ver dienstelijke overwinning op Roel Rieg- man, die in de complicaties van het middenspel pardoes een toren moest prijsgeven. Marcel Rozemeijer ontwik kelt zich snel tot een veelbelovende speler; tegen Ger Vlaming wist hij al spoedig een stuk buit te maken, waarna Rozemeijer de partij beheerst tot een goed eind voerde. Martin Bir kenhager en Evert de Visser schoven lange tijd behoedzaam wat heen en weer en leken niet van plan elkaar op leven en dood te bestrijden, deze vre delievendheid bleek echter maar schijn, want toen Birkenhager een paar foutjes op de koningsvleugel maakte, marcheerde onmiddellijk het hele aanvalsarsenaal van de Visser er op af, waarna Birkenhager onder de voer werd gelopen. Geheel onnodig verspeelde Martien Witte zijn sterkste pion, in een stelling die tot dan toe zeer evenwichtig oogde. Tegenstander Dinsdag 14 maart, aanvang 19.30 uur, vergadert de gemeenteraad. De agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling volgorde stemming. 3 Vaststelling besluitenlijst raadsver gadering de dato 14 februari 1989. 4. a. Ingekomen stukken. b. Mededelingen. c. Beantwoording raadsvragen. 5. Beleidsnota „Reserveringsbeleid gemeente Texel". 6. Toepassing Wet Arbeidsvoorwaar denontwikkeling Gepremieerde en Gesubsidieerde instellingen 1988. 7. Investeringskrediet speeltuinen en spelgelegenheden. 8. Raamsubsidie Agrarisch- en Wa genmuseum Texel. 9 Financiële bijdrage voor uitgifte boek „Veldnamen op Texel". 10. Wijziging Algemene Inspraakver ordening in verband met het Sociaal Cultureel Jaarprogramma. 11. Vervanging auto timmerlieden. 12. Vervanging vrachtauto en hoog werker. 13. Fietspad langs de Hoornderweg. 14. Aanleg parkeerstrook langs de Bomendiek. 15. Garandering geldlening Stichting Texels Museum. 16. Meerwerk restauratie scheidings wand Schoutshuis. 17. Bejaardenbijdrage 4 bejaardenwo ningen Robbepad Oosterend. 18. Invoering mini-container. 19. Glasbakken met batterij-container. 20. Groenbeheer. 21. Rationeel wegbeheer. 22. Voorbereidingsbesluiten ten be hoeve van het bouwplan van: a. K. de Ridder aan de Witteweg te Den Hoorn. b. R. Bakker aan de Stolpweg te Den Hoorn. 23. Volumebesluiten stads- en dorps vernieuwing. 24. Benoeming bestuurslid Stichting Texels Museum. 25. Verzoek om voorziening in huis vesting Vrije School. 26. Publiek-private Samenwerkings overeenkomst Jarino Bouwbedrijf b.v. Roden/gemeente Texel inzake bestemmingsplan 't Stappeland. Dinsdag verzorgen de leerlingen van Texelse Muziek- en Dansschool van 19.30 tot ca. 20.30 uur in de voor speelruimte van d' Ouwe Ulo weer een voorspeeluur. Het programma zal bestaan uit bijdragen van blokfluit-, gitaar-, saxofoon-, piano-, klarinet- en slagwerk-leerlingen, de Rampestam pers en leerlingen op koperen blaas instrumenten. Belangstellenden zijn van harte welkom, de toegang is gratis. Het meisjes aspirantenteam van Te voko 1 behaalde uit twee partijen de volle winst. Zowel De Boemel als HCSC bleek niet opgewassen tegen de goede opslagen van het Texelse team, al wist HCSC nog wel van het slordige veldspel te profiteren en een setje te pakken. Goede tegenstanders inspireren meer dan slechte. Dat bleek ook al bij de aspirantmeisjes, die tegen De Boemel nauwelijks tot leuk volleybal kwamen, maar dankzij moeilijke services de punten binnenhaalden. Pas in de der de set bleek de ploeg goed uitge voerde combinaties voor het net te kunnen brengen. Chanja Kok en Brenda Drijver konden met goede smashes naar hartelust scoren. Dat deden ook de spelers van heren 1, die volgens verwachting geen enkele moeite hadden met het laaggeklas seerde Juvoc 2. Met deze zege blijft de koppositie in de eerste klasse be reikbaar. Heren twee had weinig moeite met degradant Zeemacht, al hoewel een wisseltruc toch nog wel problemen veroorzaakte De Boemel bleek ook te sterk voor Tevoko 1 da mes, terwijl het tweede net op het laatste moment naast de zege greep tegen VCW. Dames drie speelde de vijfsetter uit met twee blessures en moest met één puntje genoegen ne men. Jongens 1 deed zijn best tegen HCSC en meisjes twee deelde de punten met Polisport. Jongens twee bleek te sterk voor Juvoc. Uitslagen: Heren: Tevoko 1-Juvoc 2 3-0; Tevoko 2-Zeemacht 3-1. Dames De Boemel-Tevoko 1 3-0; Tevoko 2-VCW 1-3; HCSC-Tevoko 3 3-2. Jeugd: Meisjes 1-De Boemel 3-0, Polisport- Meisjes 2 2-2; HCSC-Meisjes 1 0-3; Jongens 1-HCSC 3^0; Juvoc-Jongens 2 3-1. Frans Eijgenraam knaagde vervolgens het resterende eindspel met ongelijke lopers rustig af en won verdiend toen Witte in zetdwang kwam. Uitslagen: M. Birkenhager-E. de Visser 0-1, R. Riegman- D Leegwater 0-1; T. v Lingen-Th. Witte 1-0; G Vlaming-M. Rozemeijer 0-1; N. v. Heermgen-J. Witte 1-0, A. Terpstra-M. Vittali 0-1, J. Dros-W. Hoekman 0-1; M. Witte-F. Eij genraam 0-1; K. Kistenmaker-H Tuinema 1-0; B. Rahmam-P Eelman afgebr., H Broekema-W Vlaming %-%; D. Hoekman-R. Riegman 1-0.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 11