luathlonwinnaars 1988 indhaven hun positie Vier teams strijden om koppositie gramma zaalvoetbal )il van de week jwe ZDH-actie Kinderboerderij Palmpasen in Oudeschild Programma eilandcompetitie basketball Negenkamp MST weer gewonnen door GVT Open Texels crosskampioenschap >AG 14 MAART 13Ö3 TEXELSE COURANT rAGINA 11 het eind van de tweede Texelse Ithlon stonden dezelfde deelne- rs als vorig jaar op het erescha- Loek van Vliet herhaalde irdag zijn prestatie van 1988 en ^erde bij de heren senioren als |e de finish. Theo Boom werd tweede en Jan Zijm derde, ■junior Denhard van der Slikke geerde zijn titel. Veteraan Dirk greep de macht nu de winnaar Jorig jaar Daan Welboren niet leed Nel Bruining moest een terugdoen in de damescatego- larijke Stark bleef haar zowel 'het fiets- als looponderdeel de omstandigheden zorgden zater- Loor goede tijden. Loek van Vliet [met 2 uur 4 minuten en 29 se en liefst negen minuten onder «innende tijd van vorig jaar, Dirk was zeven minuten sneller en Stark verbeterde het dames- met zestien minuten. Ook de veede geëindigde Nel Bruining ruim onder die tijd van toen. pnderdeel wielrennen werd ver- nd gewonnen door Jan Nico van Jloeg. De 43 kilometer over het berg-parcours legde hij af in 1 •nsdag 15 maart: 46 u Texel BV 2-Gamma 2 (j) 26 u Gamma 1-Texel 2 (j) 10 u. Casino 1-Casino 2 ld) 50 u De Krim 1-De Krim 2 (d) 30 u. Gamma 2-ZDH (d) 10 u. Texel BV 2-ZDH E u. Nissan 2-Rab 2 ,00 u De Koog 5-NIOZ 2 lienst: Casino. Herdag 16 maart: 16 u. De Krim-Casino 2 (j) 00 u. Texel 2-Casino 9 50 u Gamma 4-Casino 5 u. De Muy-Casino 7 u. Klif 3-Casino 8 [0 u. ZDH 2-NIOZ 10 u. De Koog 3-Jelleboog 2 lienst: De Koog. 17 maart: u. Casino 1-Texel 3 (j) u. ZDH-Texel BV 1 (j) !0 u. De Krim 2-Attent i5 u Gamma-Smit S. |5u Gamma 2-Casino 2 |5 u. Jelleboog-Mantje u. Texel BV 1-De Krim 11 [5 u. Casino 3-Gamma 3 lienst: De Koog. idag 20 maart: [16 u Oosterend 2-Texel 7 (j) u. De Koog 2-Texel 8 (j) .15 u. Casino 1-Casino 2 Ij) Menst: Casino. uur 16 minuten en 36 seconden. Hij werd op de voet gevolgd door de jeugdige hardrijder Richard Koopman, die 1.16.49 op de klokken zette. Der de werd Theo Boom in 1.17.06, die hiermee de basis legde voor zijn late re tweede plaats. Erkende hardfiet- sers als Leen van Elk en Dirk Vinke (legde in 14 minuten en 13 seconden de snelste ronde af) beten zich op deze .tijden stuk. Van der Ploeg en Koopman moesten hun vooraanstaande posities al spoe dig prijsgeven aan de sterk oprukken de Loek van Vliet. Na de blessure die hem bij de kwarttriathlon parten speelde, toonde Van Vliet nu weer een goede vorm. Hij heeft het vermo gen snel te herstellen van een zware inspanning en weet de lastige over gang van fietsen naar hardlopen pri ma te verwerken. Vier deelnemers (Leen van Elk, Jan Kuyper, Wil Braam en Piet Roeper) hadden daarmee de grootste moeite en moesten afhaken met blessures of deden dat uit voor zorg. Richard Koopman viel zeer ver terug en moest zelfs nog de twee deelnemende dames laten passeren. Jan Zijm was na een matig fietson derdeel bezig aan een glorieuze op mars. De eerste loopronde voltooide hij in 11 minuten en 1 seconde, waarmee hij veruit de snelste tijd rea liseerde. Met Loek van Vliet en Sico Dob behoorde Zijm tot de beste lo pers. Theo Boom handhaafde zich op de tweede plaats, maar dat ging met zonder problemen. Hij had last van een onwillige knie. Simon Appel kon terugzien op een zeer constante race en eindigde op een fraaie vijfde plaats. Denhard van der Slikke was bij de junioren duidelijk iedereen de baas; hij won zowel het fiets- als het loop-onderdeel. Was de duathlon qua prestaties en gezelligheid na afloop geslaagd te noemen, tevreden was de organisatie niet. Het aantal deelnemers stelde namelijk teleur: 25 (tegenover vorig jaar 32). Zo kon het gebeuren dat er zaterdag meer vrijwilligers aanwezig waren (namelijk 31 personen) dan deelnemers. Een scheve verhouding dus, die ongetwijfeld onderwerp van gesprek zal zijn tijdens de nabespre king die vanavond wordt gehouden. Wellicht dat volgend jaar de duathlon zal openstaan voor deelname van overkantse sporters. Wethouder Piet Zegers toonde zich een enthousiast toeschouwer. Nadat hij het startschot had gegeven bleef hij de wedstrijd aandachtig volgen en hield hij gesprekjes met deelnemers. De aldus verkregen informatie ge bruikte Zegers tijdens zijn optreden bij de prijsuitreiking. De organisatie H waait weer een frisse wind. ib doet er vanalles aan om de der voetbaljeugd weer aan zich den. Zondag was daarvan een li voorbeeld te zien: de pupil de week". Als eerste jeugdlid t de 10-jarige Jeen Everaarts ier proeven achter de scher- [bij een thuiswedstrijd van het jV*te. Veel geluk bracht dat de iwen niet, want tegen het leplaatste Winkel ging de ploeg f!-0 ten onder. ild in een gloednieuw trai- jpak met het opschrift „pupil Ie week" volgde Jeen Everaarts __ig de wedstrijd vanuit de dug- |®laast hem zat Piet van Vliet, de Tfldie behalve trainer en coach ook uwe voorzitter van ZDH is. Het luwde bestuur tracht het imago Ie dub op te vijzelen en heeft lij de steun van nogal wat spon- lekregen. Wasserij Best heeft ledrag ingebracht voor de tenu- in het eerste team, Paal 9 voor ningspakken en Loodsmans welvaren stelt zich garant voor de zaalvoetbalafdeling. Elke wedstrijd wordt de wedstrijdbal geschonken door een ZDH-sympathiek bedrijf; zondag was dat schildersatelier Koot (gehuisvest in de voormalige Worstel- tent). Door de uittocht van jeugd ge durende de afgelopen jaren (talenten vertrokken naar Den Burg of stopten ermee), is er een groot gat ontstaan tussen de senioren- en jeugdafdeling. Het voortbestaan van ZDH zou er zelfs door worden bedreigd, als die tendens zich zou voortzetten. Van daar dat de aandacht voornamelijk is gericht op de jeugd. Met ingang van het lopende seizoen is een eigen jeugdtrainer actief, de uit Den Helder afkomstige Willem Oltmans. De Nieu- wedieper (die ook in ZDH 1 voetbalt) bevalt zó goed, dat hij volgend sei zoen ook de senioren gaat trainen. Ter stimulans van de jeugdafdeling besloot het bestuur voorts tot de oprichting van een „Club van 50", die inmiddels al 54 leden telt. leder lid staat borg voor 750,- per jaar en de opbrengst komt geheel ten goede aan de jeugd. Het is de bedoeling vooral de extra activiteiten (zoals voetbalkamp, toernooien en dergelij- ien kV8e'f Jeen Everaarts mocht bij da toss van ZDH 1-Winkel ook even handje net de scheidsrechter, van wie hij een poster en sticker cadeau kreeg. Nadat dertien wedstrijden zijn ver speeld in de Texelse hoofdklasse zaalvoetbal blijkt dat geen van de teams zich kan afscheiden. Vier teams zijn nog volop in de race voor het kampioenschap. Na afgelopen vrijdag heeft De Koog zich ook in dit rijtje genesteld en gaat zelfs na de winst van 4-3 op Casino 2 met de meeste punten aan de leiding. hoofdklasse. Ook hier vier teams die in aanmerking komen voor het kam pioenschap. De minste verliespunten heeft Gempo, die drie punten achter staat op Texel 3, maar ook drie wedstrijden minder heeft gespeeld. De Koog 5 doet het goed en staat op de derde plaats. Voorafgegaan door De Krim 3 en huidige leider is Texel 3. Onderaan hebben Nissan 2 en Casino 11 het moeilijk, al blijven Oosterend 2 en Klif 4 ook niet ver van de laatste plaats. Vrijdag valt er in sporthal Ons Genoegen veel te be leven Om 19.15 uur speelt Gamma 1 thuis tegen Smit sportprijzen. En dan de klapper in de Texelse hoofdklasse. Gamma 2 tegen Casino 2. Of te wel de ploegen die naar het aantal ver liespunten de beste papieren hebben om aan het einde van het seizoen kampioen te worden. Dit zal een wedstrijd worden waar de vonken vanaf vliegen. Stand derde klasse respectievelijk gespeelde wedstrijden, punten, doelsaldo. Texel 3: 13, 18, 69-30; De Koog 6: 11. 17, 62-36; Gempo 10. 16. 63-22: NIOZ 2. 12, 12, 32-25; Casino 10: 12. 12. 37-32; Rab 2: 13. 10, 37-61; Klif 4 10, 8. 22-29; Oosterend 2: 12. 8 47-34; Nissan 2: 10, 4. 15-27. Casi no 11: 11, 0, 15-95 Stand damesklasse. Casi no: 11. 19. 70-21; Gamma: 12, 18, 53-13; De Krim: 11, 16. 59-23. Casino 2: 11. 10. 31-53: ZDH. 12. 8, 35-54: Gamma 2: 12. 5, 29-60 De Krim 2: 11. 4. 6-73. Br.e-.en I- f. ie- .TTi-'.'.-lt -~e-1 3e -*0»»re Het komt mij vreemd voor dat de ge meente subsidie geeft aan de nieuw op te zetten kinderboerderij van klein- diersportvereniging Kotex. Dit niet in de laatste plaats omdat wij op Texel al jaren een commerciële kinderboer derij hebben. Nu ben ik niet tegen het instituut, wat mij betreft komt in ieder dorp een kinderboerderij, maar ik heb mij geërgerd aan het feit dat Kotex geld heeft gekregen van het Nationaal Jeugdfonds, van Jantje Be ton. Al de tijd dat dit fonds nu bestaat, was ik er van overtuigd, dat het meer en betere speel- en leef ruimte wilde creeëren voor kinderen die daar een gebrek aan hebben. Het lijkt me niet dat de Texelse kinderen, zelfs al wonen ze midden in Den Burg, een gebrek aan speelruimte kan worden aangemeten. Met open ruim te, strand en zee rondom, lijken de kinderen van ons eiland mij niet de juiste doelgroep voor het jeugdfonds, dat niet voor niets Jantje Beton wordt genoemd. Ik begrijp niet dat de gemeente er haar medewerking aan verleent dat het Nationaal Jeugdfonds haar geld op Texel wil besteden. Henny Kaercher, De Koog. De Palmpaasoptocht in Oudeschild start zondag om 14.45 uur vanaf het schoolplein van De Bruinvis. Het Ko ninklijk Texels Fanfarekorps loopt voorop. De route is als volgt: Hout manstraat, Barentszstraat, Ruy- terstraat, Kerkesteeg, Trompstraat. Na afloop wordt in dorpshuis 't Skilt- je het jeugdtoneelstuk „Professor Profje's Reishorloge" van Caroline Kempers opgevoerd. Alle kinderen, dus ook van andere dorpen, zijn wel kom. De entree bedraagt 72,50 Vrijdag 17 maart: 20.30 u. D. Mik-12 Balcken Moerb. 21.00 u. Moerb-Mantje S. 12 Balcken 21.30 u. Pilaar-GVT Mantje Sport 22.00 u. S1-Gollards-Crops GVT Casino 2, dat vorige week nog voor treffelijk speelde tegen Mantje, kon geenszins het peil van die wedstrijd benaderen. In de eerste helft kabbel de de wedstrijd zonder veel opwin ding voort. In de negende minuut nam De Koog de leiding door Kees van Beek, die een combinatie aan ging met een sterk spelende Dirk Ba- rends. Een paar minuten daarna werd het 2-0. Een vlagsignaal, dat overi gens terecht werd genegeerd door de scheidsrechter, zette Casino op het verkeerde been. Dirk Barends kreeg echter het goeie been achter de bal en schoot in. De laatste minuten van de eerste helft gaven een aandrin gend Casino 2 te zien, maar De Koog had weinig moeite verdedigend op de been te blijven. In de tweede helft leek Barends definitief de wedstrijd te beslissen toen een defensiefout deze speler alleen voor keeper Kooy bracht en de stand op 3-0. Op dat moment leek de wedstrijd beslist, maar Kees van Heerwaarden bracht de hoop terug door nog in dezelfde minuut de stand op 3-1 te brengen. Een minuut later was het Bert Witte die de regerend kampioen volledig te rugbracht naar 3-2. Op dat moment begon er iets in de wedstrijd te le ven. Casino 2 begon wat meer druk uit te oefenen, en De Koog kreeg kansen via gevaarlijke counters. Tien minuten voor tijd kon 3-3 worden aangetekend. Barends besliste de wedstrijd door uit een vrije schop verschrikkelijk hard in te schieten en de stand op 4-3 te brengen. De con clusie is gerechtvaardigd dat De Koog verdiend heeft gewonnen. Met Dirk Barends heeft de ploeg een aan speelpunt in de voorhoede dat op Texel zijn gelijke niet kent. Toch heeft Casino meer inhoud dan De Koog, maar speelde te vrijblijvend, te ge makkelijk. Gamma 2, Casino 2, Mantje en De Koog kunnen nu gaan uitmaken wie kampioen van Texel gaat worden, waarbij wel vermeld dient te worden dat De Koog nog al tijd drie verliespunten meer heeft dan Gamma 2 en Casino 2. Gamma 2 is uitgeschakeld voor de beker. Tegen Texel BV was de ploeg onmachtig om goed aanvalsspel op de vloer te leg gen. Een 2-0 voorsprong die Texel BV nam kon slechts worden terugge bracht tot 2-1. Verder kwam men niet. Het aanwezige publiek kon zich best vermaken, al was het met din gen die eigenlijk niet zoveel met zaal voetbal te maken hebben. Derde klasse In de derde klasse zaalvoetbal heerst een vergelijkbare situatie als in de ZDH-Winkel ZDH heeft het niet gered in de thuis wedstrijd tegen het hooggeplaatste Winkel. De Hoornders creëerden zelf nauwelijks kansen en gaven al in de eerste helft de punten uit handen. In de tweede helft bleef Winkel gemak kelijk overeind en won verdiend met 2-0. In de eerste helft sloten de ZDH-linies niet goed aan, zodat de tegenstander niet onder druk kon worden gezet. Bovendien gingen veel duels onnodig verloren en mislukten combinaties, kennelijk wegens een gebrek aan scherpte. Een zwak staaltje van uitverdedigen leverde al in de zesde minuut van de eerste helft een 1-0 achterstand op. Winkel- spits Visser passeerde de ZDH- verdedigers en prikte de bal langs doelman Frans Stolk in de korte hoek. ZDH slaagde er hierna niet in om een vuist te maken. Een schot naast het doel van Willem Oltmans, na een half uur spelen, was het eni ge wapenfeit. Vijf minuten voor rust breidde Winkel de voorsprong uit. Stolk beoordeelde een corner niet correct, zodat de Winkel-aanvoerder hem in de lucht kon verslaan. Keihard kopte hij 2-0 tegen de touwen. Na rust, met Hans Zijm in de ploeg voor Oltmans, ging meer dreiging uit van de thuisploeg. Marcel Witte had weinig geluk bij een afstandsschot na vijf minuten. Twee minuten later kwam ZDH goed weg, toen Winkel- speler Veldman na een blunder in de ZDH-defensie voor open doel miste. Winkel schiep zich gedurende de tweede helft nog enkele goede kan sen. In de twintigste minuut verricht te Stolk een goede redding op een corner en keerde drie minuten later een inzet van de Winkel-spits, die profiteerde na een misverstand tus sen de ZDH'ers Erik Bakker en Mar cel Witte. Vijf minuten voor het einde troffen de gasten nog de paal. Eindstand 0-2. De nieuwe MST-vlag wordt bij aanvang van de negenkamp getoond. Het wordt een vaste, anderhalfjaar- lijkse traditie, de negenkamp van de MST. Vorig jaar was de eerste, ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de Meersportenvereniging Texel. Het contact tussen de ver schillende afdelingen werd erdoor bevorderd en daarom was een her haling gerechtvaardigd. Er werd een sponsorloop aan verbonden, waar mee f5078,18 werd opgehaald. Vorig jaar werd de MST-negenkamp gewonnen door de gymnastiekafde- ling. Ook nu wisten ze de meeste punten te behalen in de negen spel len die moesten worden gespeeld. Qua opzet leek het erg op de vorige keer. Het enige verschil was de spon sorloop, die steeds na twee spelletjes werd gehouden. Dat haalde de vaart uit het programma. „Dat is eigenlijk de enige kritiek die valt te maken op het evenement. Een volgende keer zullen we deze loop loskoppelen van de negenkamp", aldus Betsy Verhoe ven, die in de organisatie zat. Deelne mers moesten voor de sponsorloop zoveel mogelijk ronden lopen over, onder en door toestellen. De beste sporters haalden 23 rondjes, gemid deld werden 17 rondjes afgelegd. Aan het begin van de avond werd de MST clubvlag onthuld. Deze is ge maakt door Jacqueline Wilner in de MST-kleuren licht- en donkerblauw. Als afdelingen elders op toernooi gaan, kunnen ze deze vlag bij Betsy Verhoeven ophalen en meenemen. De MST heeft officieel geen handbal afdeling meer. Toch was een handba lafvaardiging aan de start van de Ne genkamp verschenen. Dit waren kinderen van de Drijverschool uit Den Hoorn. De organisatie telde 36 perso nen. Andrew Albers was speaker. De prijzen werden aan het eind van de avond uitgereikt door sportraadvoor zitter Albert Hoven. De uitslag: 1. GVT, 2. Honkbal, 3. Jazz. 4. Tafel tennis, 5. Basketball, 6/7. Judo Volleybal, 8. Karate, 9. Handbal. Loek van Vliet put moed uit de aanmoedigingen op het wegdek en zal zich even later voor de tweede maal in successie als winnaar van de Texelse duathlon laten huldigen. (Foto: Kees Nan Dogger) berustte weer bij de Wielervereniging Texel en Toerclub Taxi 12000, terwijl vrijwilligers van de Atletiekvereniging Texel tijdens de wedstrijddag actief waren. Uitslag respectievelijk looptijd en eindtijd: I. L. van Vliet 00:46:20, 02:04:29; 2. T. Boom 00:49:40, 02 06:46, 3. J. Zijm 00:46:30, 02:09:15; 4. S Dob 00 47:17, 02:10:34; 5. S. Appel 00:53:10, 02 14:24; 6. H. Stevens 00:51:34, 02:15:56, 7. E. Dijker 00 52.49, 02:16 55, 8. A Barhorst 00:52:32, 02:20:11; 9 J. N. v/d Ploeg 01:09:05, 02:25:41; 10. R. Koger 00:56:09, 02:25:55; II. W Kuiper 00 57.55, 02.29:42; 12. R Koopman 01:14.14, 02:31:03 L. van Elk en J. Kuyper gestaakt. Veteranen: 1. D. Vinke 00:57:24, 02:15:27; 2 D Eelman 00.58:22, 02:27:00; W. Braam en P. Roeper gestaakt. Dames: 1 M. Stark 00:53:28; 02:22:11; 2. N. Bruinmg 00.57:54; 02:28 36 Jeugd respec tievelijk fietstijd. looptijd, eindtijd: I. D. v/d Slikke 00:37:05, 00 16:41; 00:53:46; 2. J. Vinke 00:34:17; 00:20:11; 00:54 28, 3. R. v/d Slikke 00:41:59, 00:18:42; 01:00:41; 4 J. Braam 00.40:11; 00 25:47; 01:05 58. ke) hiervan te financieren. De „pupil van de week" is een voorbeeld van zo'n extraatje. Het bestuur hoopt de band tussen senioren en jeugd hier door te verstevigen. Jeen Everaarts was zondag alvast in zijn schik. De jongen, die bij ZDH E1 in de spits speelt, werd flink in de watten ge legd, en kreeg voor de aftrap van ZDH-Winkel een poster van het Ne derlands Elftal en een sticker uitge reikt door de scheidsrechter. Op het van voorgaande jaren beken de parcours in de Dennen wordt za terdag weer het open Texels crosskampioenschap gehouden. Zo wel Texelse als overkantse hardlo pers zullen vanaf half drie 's middags uitmaken wie zich kam pioen mag noemen. Er wordt in vier categorieën gelopen. De jeugd tot en met twaalf jaar legt 2.6 kilometer af. De jeugd tot en met zestien jaar 5.2 kilometer, de dames 7.2 kilometer en de senioren 10.8 ki lometer. Voorts kunnen ook niet- wedstrijdlopers deelnemen. De recreanten kunnen twee of drie rondjes afleggen. Alle deelnemers ko men in aanmerking voor een herinne ring. Jeugdlopers betalen ƒ4,— om te mogen deelnemen, senioren ƒ5,—. Leden van Atletiek Vereniging Texel krijgen ƒ1,- korting. De jeugd start om 13.45 uur. Inschrijven kan vanaf 13.00 uur in de kantine van Den nenoord.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 11